<
 • Главная
Статьи

Огляд сервісу Wix: як створити сайт швидко і безкоштовно - Блог Оляпки

 1. Вибір шаблону для сайту, налаштування
 2. Редагування вмісту сайту
 3. Додатки (плагіни)
 4. Преміум-плани Wix
 5. висновки

Коли 8 років тому я займалася створенням цього блогу, то перепробувала різні платформи і зупинилася на WordPress. Так, в ньому доводилося багато колупатися і часом хотілося сильно лаятися, але можливості платформи широкі. Останні кілька тижнів я тестувала сервіс Wix (родом з сонячного Ізраїлю) і навіть шкодую, що його не було 8 років тому. Платформа проста, красива, а головне - безкоштовна. Відрізняється зручним редактором контенту і великою кількістю плагінів. При цьому підходить далеко не тільки для аматорських сайтів і простих корпоративних сторінок - у Wix повно можливостей для ведення бізнесу. Розповім вам про сервіс в подробицях.

Розповім вам про сервіс в подробицях

Досить зареєструватися (це швидко, можлива авторизація через Google і Facebook) і можна відразу почати створювати свій сайт.

Досить зареєструватися (це швидко, можлива авторизація через Google і Facebook) і можна відразу почати створювати свій сайт

Вибір шаблону для сайту, налаштування

Почати, звичайно, варто з відповідного вам шаблону сайту. Їх доступна величезна кількість практично на будь-які теми (магазин, ресторан, клуб для молодих батьків, автосервіс, бюро нерухомості, рекламна фірма, тематичний блог, сайт фотографа або співака, сторінка будівельної фірми, готелю, новинний ресурс - перераховувати можна нескінченно). Є й кілька порожніх шаблонів з різним розташуванням елементів - ви можете заповнити їх як душа забажає. Всі шаблони створені з урахуванням сучасних веб-тенденцій.

Після вибору "шкурки" ви потрапите ви потрапите в особистий кабінет з тестовим сайтом і списком встановлених додатків.

Тиснемо на велику кнопку "Управління" і потрапляємо в детальні настройки сайту. Тут можна:

1. Вибрати доменне ім'я для сайту. За замовчуванням є безкоштовне формату "http: //ваш_нік.wixsite.com/ названіе_сайта". Якщо ви хочете, щоб сайт виглядав серйозно, краще підключити власний домен. Можна використовувати вже наявний або купити новий прямо в сервісі. У будь-якому випадку спочатку знадобиться перейти на платний аккаунт. Про тарифи поговоримо пізніше.

2. Завантажити фавікон. Це міні-зображення, яке з'являється в адресному рядку браузера і дозволяє швидко дізнаватися сайт.

3. SEO-настройки для підвищення популярності вашого сайту в мережі ( "правильні" заголовки сторінок, ключові слова для пошукових систем, метатеги). Також є можливість підключити 301 редирект до вашого старою адресою, щоб пересилати відвідувачів на новий Wix-сайт.

4. Включити або вимкнути мобільну версію сайту. Дизайн всіх шаблонів адаптивний, але для вашої зручності можна окремо редагувати мобільну версію.

5. Встановити мову та регіон.

6. Для власників бізнесу - вибрати тематику та мета сайту, залишити контактні дані, логотип фірми.

7. Налаштування соціальних мереж. Поки тут доступний тільки Facebook: можна завантажити зображення вашого сайту (буде відображатися, коли хтось порекомендує в соцмережі ваш ресурс) і вказати ім'я користувача Facebook.

8. У розділі "Веб-аналітика" можна використовувати потужну систему Google Analytics. Але для цього потрібно підключити преміум-тариф.

9. І останнє - зручна можливість запросити користувача для спільної роботи. Співавтор може бути адміністратором (але право видалення / перенесення сайту і доступ до платіжної інформації будуть тільки у власника), або співробітником бек-офісу (не може редагувати сам сайт, але має доступ до адмінки Wix Home, магазину, розсилок, додатків).

На головній сторінці адмінки у вас є такі настройки в короткому варіанті і їх поточний статус.

На головній сторінці адмінки у вас є такі настройки в короткому варіанті і їх поточний статус

Редагування вмісту сайту

Пора переходити до безпосередньої налаштування сайту. Про це інтерфейсі Wix можна сказати "WYSIWYG", ( "What You See Is What You Get") - "що бачиш, то і отримаєш". Перед вами сайт, ви можете рухати розташування будь-яких елементів, змінювати їх розміри, редагувати тексти, додавати щось нове (блоки, елементи, нові сторінки, галереї). Можна замінити будь-який фон, зображення, розташування блоків на сторінці.

Будь-яка дія можна скасувати. Ведеться історія збережень версій сайту, ви можете в будь-який час відновити якусь із ранніх ревізій. Також в будь-який момент можна переключитися і подивитися, як виглядає мобільна версія сторінки.

Справа доступна панель інструментів. А у кожного виділеного блоку також є власне меню настройки.

Наприклад, зображення можна замінити, вибрати для нього рамку, обрізати, накласти фільтр, додати анімацію, посилання. Текст можна відредагувати, додати анімацію. Доступні широкі налаштування шрифтів, ефекти.

Доступні широкі налаштування шрифтів, ефекти

Зліва є меню у вигляді великих іконок. Тут можна змінити фон сайту, додати елемент, додаток (AppMarket), блог (як розділ сайту). Тут же розділ з вашими завантаженнями (шрифти, фото, відео, аудіо, інші документи), а також кнопка "Поступ". Вона пересилає в настройки, де можна створити красиву e-mail розсилку (про них докладніше трохи пізніше).

Вона пересилає в настройки, де можна створити красиву e-mail розсилку (про них докладніше трохи пізніше)

На елементах зупинюся окремо. Як бачите, варіантів тут сотні. Перераховувати все не буду, але скажу, що є всі, що тільки може знадобиться творцеві Wix-сайту.

Перераховувати все не буду, але скажу, що є всі, що тільки може знадобиться творцеві Wix-сайту

Додатки (плагіни)

Як я вже згадувала, це по суті аналоги плагінів для знайомого мені WordPress. За замовчуванням Wix пропонує вам 8 встановлених додатків. це:

1. Wix Engage. Розділ особливо важливий тим, хто веде бізнес, спілкується з клієнтами, щось продає. Тут ви будете отримувати повідомлення про покупках і замовленнях, особисті повідомлення клієнтів, листи з форми зворотного зв'язку і багато іншого. Все в реальному часі.

2. Маркетинг-розсилка (ShoutOut). Поштова розсилка для ваших клієнтів і відвідувачів. Є можливість просто і красиво її оформити. За багатьма дослідженнями, спосіб для залучення покупців дуже ефективний.

Як і у випадку з шаблонами сайтів, для розсилок повно красивих шаблонів під будь-які потреби. Не забудьте додати на сайт спеціальну форму для підписки на розсилки!

Також майте на увазі, що в безкоштовному режимі ви можете відправити тільки 3 розсилки в місяць. Для більш ефективної роботи потрібно купити окрему підписку на ShoutOut (в преміум-план Wix вона не входить). Дорожчі плани мають більший ліміт на число розсилок, листи не включають рекламу Wix, також є можливість підключення власного домену (кожен лист розсилки має власний URL).

3. Домени і пошта. Тут можна підключити до сайту власний домен, а також налаштувати поштову адресу для цього домену. Очевидно, ви викличете у потенційних клієнтів більше довіри, якщо будете мати "фірмовий" e-mail, а не що-небудь на mail.ru або gmail.com.

4. Рахунки. Розділ необхідний для тих, хто розвиває інтернет-магазин на базі Wix. Доступно два варіанти онлайн-оплати - Stripe і PayPal. Перша актуальна в США, друга практично по всьому світу. Рахунок можна виставити в один клік. Є можливість додавання знижки для конкретного клієнта.

Є можливість додавання знижки для конкретного клієнта

Шкода, не підтримуються популярні російські платіжні системи, але, сподіваюся, все попереду. При бажанні можна встановити форму для оплати за допомогою тих же Яндекс.Денег, але можливості її налаштування будуть мізерними.

У цьому ж розділі можна скласти список ваших товарів і послуг, щоб максимально прискорити виставлення рахунків. Не забудьте зайти в розділ установки програми «Рахунки", щоб додати необхідні відомості про ваш бізнес.

5. Контакти. Сюди можна імпортувати вже наявну адресну книгу. Є окремий розділ для клієнтів інтернет-магазину і для звичайних користувачів (вони можуть реєструватися на вашому сайті, якщо додати форму для цього). Також виділені люди, які зв'язалися з вами через розділ контактів, і передплатники розсилки. Можна створювати групи користувачів, блокувати "неугодних".

6. Авторассилка. Начебто дрібниця, а корисно. Наприклад, можна налаштувати, щоб все нові передплатники сайту отримували вітальний лист з гідом по вашому ресурсу. Або щоб покупці, які не заходили довгий час, отримали лист з нагадуванням заскочити до вас. Або щоб ті, хто зв'язався з вами через форму зворотного зв'язку, отримали автоматичний відповідь з вдячністю і повідомленням про те, що відповідь буде протягом стольки-то годин. Ну і так далі - варіантів багато.

7 7. Співавтори сайту. Ця установка вже згадувалася вище.

8. SEO-майстер. Як відомо, сайтів в мережі мільярди. А орієнтуватися в їхньому світі допомагають пошукові системи. Мати хороші позиції в цих самих системах вкрай важливо, особливо якщо ви займаєтеся бізнесом. Wix допоможе і тут.

Про налаштуваннях SEO говорилося вище. А додаток SEO-майстер дозволяє зрозуміти, наскільки хороші ваші позиції по конкретному пошуковому запиту. Також Wix дає поради, як результати можна поліпшити.

Також Wix дає поради, як результати можна поліпшити

Існують різноманітні програми можна знайти на цій сторінці - AppMarket . Частина з них створена силами Wix, частина - від сторонніх розробників. Є безкоштовні, є платні, є ті, у яких частина функцій доступна за окрему плату.

Є безкоштовні, є платні, є ті, у яких частина функцій доступна за окрему плату

Додатки розсортовані по розділах - трафік, комунікації, фінанси, галереї, інтернет-магазини, маркетинг і так далі. Велика частина додатків має російськомовне меню, але не всі. Також треба мати на увазі, що на російському ринку платформа Wix тільки почала активно розвиватися, тому багато програм орієнтовані на закордонні ринки (і їх пошукові системи, платіжні сервіси, каталоги товарів, торговельні майданчики і т.д.). Втім, і російського вже чимало.

Втім, і російського вже чимало

Додатки встановлюються в один клік, слідом ви потрапляєте в редактор сайту для настройки.

Преміум-плани Wix

На закінчення розповім про тарифи Wix. Як вже з'ясували вище, сервіс реально використовувати без оплати, але якщо ви хочете серйозний сайт на своєму домені, без вибору тарифного плану нікуди.

Базовий план називається - Connect Domain. Ви отримаєте 500 МБ дискового простору для завантаження файлів і головне - можливість підключити свій домен. Продуктивність сайту (інакше кажучи - пропускна здатність) буде складати 1 ГБ. Чи залишиться реклама Wix. Втім, нічого страшного в цьому немає, так як сервіс не розміщує рекламу чужих брендів, банери і т.д. Йдеться про компактному згадці Wix.

Тарифний план Combo дає вам 2 ГБ для файлів і 3 ГБ продуктивності, видаляє рекламу Wix, а також дозволяє зареєструвати домен безкоштовно використовувати його протягом року.

Найбільш популярний план - Unlimited. Він допускає завантаження до 10 ГБ даних, продуктивність - безлімітна. Тобто ваш сайт може відвідувати хоч греблю гати людей, швидкість роботи не знизиться. Всі інші опції теж доступні, за винятком створення інтернет-магазину.

Тим, хто планує щось продавати, потрібно підключити найдорожчий план - eCommerce.

У будь-якому випадку на всіх тарифах ви отримуєте безкоштовний хостинг, можливість підключення свого домену до Wix-сайту, місце для зберігання даних, можливість використання Google Analytics, цілодобову підтримку.

І останнє - якщо оплачувати тарифний план відразу за рік, можна заощадити.

висновки

Wix - проста платформа для створення власного сайту. Не потрібно ніяких знань, щоб зробити симпатичний сайт з нуля. Потрібно тільки вибрати один з готових шаблонів і наповнити його інформацією. Значно розширити можливості ресурсу дозволяють додатки (плагіни).

Якщо у вас виникають якісь питання, досить ознайомитися з великим розділом підтримки. Там є є розділ питань-відповідей.

Сайт можна створити і опублікувати безкоштовно. Єдине - у вас буде зовсім не наочний адресу. Але це не дуже критично, якщо ви робите сайт для себе. Втім, при бажанні домен можна підключити за цілком прийнятні гроші.

Ну а для тих, хто займається бізнесом і, більш того, торгівлею через інтернет (або наданням послуг), можливостей повно. І використання Wix в будь-якому випадку буде дешевше, ніж наймати якусь спеціалізовану контору або веб-майстра для створення сайту і платити за хостинг, підтримку. З Wix розбереться навіть малодосвідчений співробітник.

Однак якщо ви - гуру, то сервіс також дозволяє створювати сайти на основі "порожніх" шаблонів, з використанням HTML і PHP.

Загалом, якщо вам потрібно створити сайт, зверніть увагу на платформу Wix. Вона стабільно працює, відмінно розвивається і стає все більш адаптованою до російського ринку. Мені сервіс сподобався.

PS Матеріал підготовлений за пропозицією компанії Wix. Всі висновки і враження - мої власні, які преукрашенние.

А ще можна почитати ...Новости
  Плагин подписки wordpress
  Очень трудно найти один плагин подписки wordpress , который объединил бы в себе все виды подписок, которые так необходимы сайту. Именно поэтому я решил сделать подборку лучших плагинов, которые смогут

  Без плагина
  На сайте WordPress имеется файл, именуемый как .htaccess. Многие пользователи не предают ему особого внимания и не используют все его возможности. На самом деле файл .htaccess – это дополнительные конфигурации

  Слайд-шоу с помощью плагина для WordPress UnPointZero Slider
  Плагин для cms WordPress UnPointZero Slider – новостной слайдер. Он отражает в форме слайд-шоу изображения со ссылками на ваши статьи и краткие выдержки оттуда. Его можно установить и на новостной сайт,

  Плагины для Wordpress
  С помощью этого плагина вы легко сможете интегрировать Google диск на ваш WordPress сайт или блог . Gravity Forms — лучший плагин для создания форм на WordPress, от самых простых (например, форма

  Подписки плагином JetPack: размещение и редакция формы подписки
  Вступление Здравствуйте! В этой статье я покажу, как использовать плагин JetPack для создания пользовательской формы подписки и как эту формы подписки плагином JetPack добавлять в статьи сайта, а при

  Чистка сайта WordPress плагином WP-optimize
  От автора Со временем использования система WordPress накапливает не нужные файлы, комментарии и неиспользуемые данные в базе данных. Эти файлы и данные создаются в процессе работы и нужны для этого,

  Возможности Jetpack плагина
  Вступление Возможности Jetpack плагина это более 30 функциональных модуля плагина, делающего его универсальным плагином WordPress, заменяющего аналогичные сторонние плагины. Jetpack один заменяет десятки

  Резервное копирование WordPress сайта без плагинов
  Вступление Резервное копирование WordPress это второе, что нужно научиться делать после установки WordPress. Можно сколько угодно говорить о безопасности сайта и его защите, но лучшего варианта защиты

  Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ
  > > Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ Порой всем нам хочется попробовать себя в роли администратора сервера и испытать эту ответственность, но, к сожалению, вы не всегда все знаете о создании

  Плагин WordPress Database Backup. Архивация базы данных блога на WordPress
  Привет друзья! Сегодня на очереди еще один простой, НО, необходимый и полезный плагин — плагин WordPress Database Backup , который с легкостью и самостоятельно произведет процесс, который научно называется:

 • Виртуальный хостинг

  Виртуальный хостинг. Возможности сервера распределяются в равной мере между всеми... 
  Читать полностью

 • Редизайн сайта

  Редизайн сайта – это полное либо частичное обновление дизайна существующего сайта.... 
  Читать полностью

 • Консалтинг, услуги контент-менеджера

  Сопровождение любых интернет ресурсов;- Знание HTML и CSS- Поиск и обновление контента;-... 
  Читать полностью

 • Трафик из соцсетей

  Сравнительно дешевый способ по сравнению с поисковым и контекстным видами раскрутки... 
  Читать полностью

 • Поисковая оптимизация

  Поисковая оптимизация (англ. search engine optimization, SEO) — поднятие позиций сайта в результатах... 
  Читать полностью