<
 • Главная
Статьи

Пошук по блогу для Blogger

 1. Пошук по сайту від Google для Blogger
 2. Як працює пошук по блогу для Blogger?
 3. Як створити форму пошуку по блогу для Blogger?
 4. Підведемо підсумки

Часто одне нововведення, стає причиною кінця іншого Часто одне нововведення, стає причиною кінця іншого. До недавнього часу на Blogger працювала система пошуку заснованого на персональному пошуку Google. Нам був, і до сих пір доступний, віджет «Вікно пошуку», але він не працює. Замість цього Google непомітно ввів простенький пошук по блогу для Blogger. З одного боку, це спрощення і втрата ajax рішення, а з іншого - зрозумілий і відстежується в тому ж Google Analytics механізм.

 • Віджет пошуку по блогу для Blogger
 • Пошук по сайту від Google для Blogger
 • Як працює пошук по блогу для Blogger?
 • Як створити форму пошуку по блогу для Blogger

Почнемо з того, що в списку віджетів на Blogger досі є «Вікно пошуку», яке дозволяє виконувати пошук по блогу, блогрол і іншої вказаної вами змістом на основі користувальницької пошуку Google.

Почнемо з того, що в списку віджетів на Blogger досі є «Вікно пошуку», яке дозволяє виконувати пошук по блогу, блогрол і іншої вказаної вами змістом на основі користувальницької пошуку Google

Віджет «Вікно пошуку» не працює

Ось тільки навіть на офіційному блозі Google, в браузері Chrome, з відключеним AdBlock, за влучним ключовим словом, він нічого не видає і незрозуміло чи буде це виправлено в майбутньому чи ні. Проблема з'явилася вже давно, а результатів її рішення не видно.

Проблема з'явилася вже давно, а результатів її рішення не видно

Тут слід зазначити і те, що спеціальний пошук Google працює в захищеному режимі, по протоколу HTTPS, для забезпечення конфіденційності даних користувача. З одного боку, це добре, але з іншого - неможливо дізнатися, що користувачі шукали на блозі, але ж це дійсно цікаво.

Пошук по сайту від Google для Blogger

Насправді в Google надійшли хитро. Щось виправляти не стали, але написав JavaScript-код, з використанням біліотеку jQuery, який робить редирект на Google пошук.

$ ( '. SearchBox input'). On ( "keypress", function (ev) {if (ev.which == 13) {window.location.href = 'https://www.google.com/search?q = site% 3A '+ window.location.hostname +'% 20 '+ encodeURIComponent ($ (this) .val ());}});

При цьому HTML-код форми пошуку для вставки в звичайний HTML / JavaScript віджет може виглядати так:

<Div class = 'searchBox'> <input type = 'text' title = 'Search This Blog' placeholder = 'Search blog ...' /> </ div>

Таким чином, користувач вводить пошуковий запит в форму пошуку, клацає кнопку Enter і скрипт перенаправляє його на сторінку результату Google пошуку за запитом:

site: [доменне ім'я] [пошуковий запит]

Рішення цілком універсально, але не забувайте, що для нього потрібен jQuery!

Як працює пошук по блогу для Blogger?

Як такий, система пошуку на Blogger існувала і використовується для лістингу по сторінках архіву вже давно. Якщо у вас в блозі досить повідомлень, натисніть посилання «Попередні» і ви потрапите на сторінку з такого виду URL-адресою:

http://www.chuvyr.ru/search?updated-max=2013-11-21T08:00:00%2B02:00&max-results=7

Слід зазначити, що в дефолтних (за замовчуванням) файлі robots.txt папка / search заборонена до індексації, ось такий рядком:

Disallow: / search

Це правильно. В іншому випадку ви отримаєте дуже багато дублів сторінок, що може привести до не найприємнішим наслідків.

Головне, що пошук по блогу тепер здійснюється через цю адресу, із зазначенням параметра q в якому передається запит, який представляє пошукову фразу, наприклад:

http://www.chuvyr.ru/search?q=php

В даному випадку буде проведений пошук повідомлень, в яких присутня фраза «php». Примітно, що тут відсутня морфологія, тобто ведеться пошук за точним збігом з вказаною фразою.

Як створити форму пошуку по блогу для Blogger?

Потрібний нам механізм є. Справа за малим - вставити на блог форму пошуку. Для цього ми будемо використовувати віджет HTML / JavaScript, який дозволяє додавати в свій блог додатки або інші коди незалежних виробників, тобто нас коханих.

Для цього ми будемо використовувати віджет HTML / JavaScript, який дозволяє додавати в свій блог додатки або інші коди незалежних виробників, тобто нас коханих

Віджет html / javascript для Blogger

Просто зайдіть в розділ «Дизайн» свого блогу і натисніть посилання «Додати гаджет» в потрібному вам розділі. У вікні, знайдіть і клацніть «плюсик» у гаджета HTML / JavaScript. В відкрилося вікні, в полі «Назва» вкажіть заголовок форми, наприклад: Пошук по блогу, - а в поле «Зміст» пропишіть наступний HTML-код:

<form action = "http: // www.chuvyr.ru / search" method = "get"> <table border = "0" cellpadding = "2" cellspacing = "0" width = "100%"> <tr> <td> <input style = "width: 100%" type = "text" name = "q" size = "30" maxlength = "50"> </ td> <td> <input type = "submit" value = "Знайти"> </ td> </ tr> </ table> </ form>

Очевидно, що замість www.chuvyr.ru вам потрібно буде прописати доменне ім'я свого блогу. Слід також зазначити, що я привів найпростіший і робочий варіант, який ви можете змінити і оформити так, як вам буде завгодно. Натисніть кнопку «Зберегти».

Результат роботи пошуку виглядає на моєму блозі наступним чином:

Результат роботи пошуку виглядає на моєму блозі наступним чином:

Результат пошуку по блогу для Blogger

Слід зазначити, що запит не залишається в полі форми пошуку, та й підсвічування ключових слів відсутня. Тим не менш, це краще ніж нічого. Ну і при бажанні ці проблеми можна усунути, використовуючи той же JavaScript.

Підведемо підсумки

Віджет вікна пошуку на Blogger, по всій видимості тимчасово, не працює. Його перевагою був повноцінний пошук, з урахуванням морфології і релевантності. У той же час, він дотримується конфіденційність даних, що не дозволяє відстежувати пошукові запити користувачів. Механізм пошуку сервісу Blogger виглядає куди як скромніше, але дозволяє отримати корисні відомості через той же Google Analytics, детальніше читайте в моїй статті: Налаштування пошуку по сайту в Google Analytics .

Створення ж самої форми пошуку і додавання її на блог через гаджет HTML / JavaScript не представляє собою щось складне. У статті я привів найпростіший, але цілком робочий варіант, який використовую і сам. На цьому у мене все. Дякуємо за увагу. Успіхів!

Як створити форму пошуку по блогу для Blogger?
Com/search?
Як працює пошук по блогу для Blogger?
Ru/search?
Ru/search?
Як створити форму пошуку по блогу для Blogger?


Новости
 • Виртуальный хостинг

  Виртуальный хостинг. Возможности сервера распределяются в равной мере между всеми... 
  Читать полностью

 • Редизайн сайта

  Редизайн сайта – это полное либо частичное обновление дизайна существующего сайта.... 
  Читать полностью

 • Консалтинг, услуги контент-менеджера

  Сопровождение любых интернет ресурсов;- Знание HTML и CSS- Поиск и обновление контента;-... 
  Читать полностью

 • Трафик из соцсетей

  Сравнительно дешевый способ по сравнению с поисковым и контекстным видами раскрутки... 
  Читать полностью

 • Поисковая оптимизация

  Поисковая оптимизация (англ. search engine optimization, SEO) — поднятие позиций сайта в результатах... 
  Читать полностью