<
 • Главная
Статьи

Російська наука в світовому доступі

Google Scholar Metrics - рейтинг наукових журналів, включених в систему Google Scholar , Яка дозволяє шукати інформацію по повних текстів наукових публікацій. Google Scholar індексує більшість рецензованих журналів Європи, Америки і деяких країн Азії.

Google Scholar дозволяє знайти онлайн-публікації у відкритому доступі, платні статті, а також видання, доступні тільки в бібліотеках. За даними одного голландського дослідження , 89% вчених з різних країн світу користується саме цією пошуковою системою, працюючи над своїми дослідженнями. І наважимося припустити, що більшості середньостатистичних студентів в різних країнах інструмент від Google ближче, ніж інші пошукові системи за науковими публікаціями.

Щоб журнал був включений в рейтинг Google Scholar Metrics, не менше 100 опублікованих в ньому статей повинні бути процитовані хоча б один раз за останні 5 років. Рейтинг вибудовується на основі такого показника, як індекс Хірша - характеристики продуктивності вченого або наукового співтовариства, яка залежить від кількості публікацій і кількості їх цитування. У цьому рейтингу враховується індекс Хірша журналу за останні 5 років. Рейтинги на цей момент складаються для журналів, що видаються на 12 мовах, в тому числі російською.

Як би Google Scholar Metrics не критикувати поруч фахівців, він показує картину поширення наукових знань з боку широкого споживача, а не сторони вузькоспеціалізованого кола колег.

В інформаційному суспільстві наука не може розвиватися, ігноруючи те, яким чином поширюється інформація про дослідження і відкриття. Якщо в топі Google Scholar Metrics виявляються журнали зі спірною репутацією в науковому середовищі, значить, саме вони змогли «знайти дорогу» до широкого читача.

Рейтинг російськомовних журналів став можливий завдяки спільній роботі Google Scholar та наукової електронної бібліотеки відкритого доступу (open access) «КіберЛенінка» .

Відкритий доступ (Open Access) - це безкоштовний доступ до повних текстів наукових і навчальних матеріалів, без будь-яких фінансових, правових або ж технічних обмежень (наприклад, без необхідності реєстрації для скачування), орієнтований на будь-якого користувача глобальної інформаційної мережі.

Про те, чому відкритий доступ до наукових статей - це добре, ми вже писали . Також ми говорили про те, як розвивається модель Open Access в Росії. Про це розповідав Михайло Сергєєв, директор з розвитку електронної бібліотеки «КіберЛенінка». І зараз, коли з'явився рейтинг Google Scholar Metrics російських видань, в нього серед інших увійшли 880 наукових журналів, розміщених у відкритому доступі на платформі цієї бібліотеки.

Ми сподіваємося, що ця подія надасть додаткового імпульсу розвитку відкритого доступу в Росії. Той факт, що Google, найбільша інноваційна компанія світу, приділяє велику увагу цьому напрямку і сприяє відкритості науки - ще один сильний мотиватор для наукових організацій і вищих навчальних закладів публікувати результати своїх досліджень у відкритому доступі. Запущений рейтинг демонструє, що набагато більше читають і цитують те, що найбільш доступно. Якщо ви хочете підвищити якість наукових досліджень - робіть якісну наукову інформацію відкритою і доступною. Побудова подібного рейтингу - хороший приклад, як можна використовувати відкритий доступ для оцінки результативності діяльності наукових організацій. Сподіваємося, він буде цікавий Міністерства освіти та науки РФ і Фано Росії.

Михайло Сергєєв, директор з розвитку електронної бібліотеки «КіберЛенінка»

Михайло Сергєєв зазначає, що видавці журналів за допомогою інструментів Google Scholar можуть отримати інформацію про імпакт-фактор своїх видань, порахували по великій базі наукових публікацій, також їм повинно бути цікаво дізнатися про своє місце в рейтингу і подивитися на найближчих конкурентів. Студенти та аспіранти з допомогою рейтингу можуть визначити, в яких виданнях їм краще публікуватися. Крім того, цитованість статей - це хороший критерій для підбірки літератури щодо необхідної тематики.

джерело: newtonew.comНАДІСЛАТИ: НАДІСЛАТИ:
Статті по темі:

 • Психологи пізнали добро і зло.
  Чи потрібно поступати з ближнім так, як хотів би, щоб він надходив з тобою?
 • Хімія їжі.
  Експерименти великого хіміка.
 • Забути все. Вже скоро.
  Нейрофізіологи зробили, здається, передостанній крок на шляху до цільової редактуре спогадів.
 • Ще крок, ще тепліше.
  «Автор» глобального потепління Уоллес Брокер помер, але справа його переживе всіх нас.
 • Погана наука.
  Чому найгучніші психологічні дослідження виявилися невірними.
 • Між розумним і красивим.
  Як учений писав симфонії, а актриса винаходила Wi-Fi.
 • Чарівні бактерії.
  Вчені проведуть експеримент, який триватиме 500 років. У чому його суть?
 • Рак, заморозка, симбіоз з бактеріями.
  І інші шляхи до безсмертя.
 • Загадка Атлантиди.
  Теорії зникнення таємничого держави.
 • Штучний інтелект: розвиток.
  Уривок з книги Ендрю Макафі і Еріка Бріньолфсона «Машина, платформа, натовп. Наше цифрове майбутнє »видавництва« МІФ ».

Чи потрібно поступати з ближнім так, як хотів би, щоб він надходив з тобою?
У чому його суть?


Новости
 • Виртуальный хостинг

  Виртуальный хостинг. Возможности сервера распределяются в равной мере между всеми... 
  Читать полностью

 • Редизайн сайта

  Редизайн сайта – это полное либо частичное обновление дизайна существующего сайта.... 
  Читать полностью

 • Консалтинг, услуги контент-менеджера

  Сопровождение любых интернет ресурсов;- Знание HTML и CSS- Поиск и обновление контента;-... 
  Читать полностью

 • Трафик из соцсетей

  Сравнительно дешевый способ по сравнению с поисковым и контекстным видами раскрутки... 
  Читать полностью

 • Поисковая оптимизация

  Поисковая оптимизация (англ. search engine optimization, SEO) — поднятие позиций сайта в результатах... 
  Читать полностью