<
 • Главная
Статьи

Щоденник успіху, як вести, що таке щоденник успіху і для чого він потрібен

 1. Що і як писати
 2. Що потрібно зробити
 3. Звідки брати ідеї?
 4. Оцінка і аналіз результатів
 5. РЕКОМЕНДАЦІЇ ЩОДО ВЕДЕННЯ ДНЕВНИКА.
 6. Ну і на довершення всього вище сказаного, Володимир Довгань - про Щоденнику Роста

Щоденник - найпотужніший інструмент для досягнення успіху

Щоденник - найпотужніший інструмент для досягнення успіху.

Даний цикл статей був створений для тих, хто хоче максимально ефективно використовувати можливості власного інтелекту. Книга буде корисна всім тим, хто прагнуть до успіху, і бажає жити цікаво і насичено. Методики представлені в даному посібнику, пройшли тисячолітню перевірку часом, запропоновані системи записів використовувалися видатними умами людства, тими яких прийнято називати Геніями. Щоденник можна сміливо назвати одним з кращих тренажерів для розвитку інтелекту, а також одним з найефективніших інструментом управління часом, моделювання життя, самопізнання і самовдосконалення.

Від автора
Ідея опису системи записів народилася несподівано! Я прийшов до висновку, що «Щоденник» заслуговує набагато більшого, ніж прості поради «купите зошит і ведіть записи». Озирнувшись назад, я виявив, що ось більш десяти років сам веду щоденник, і моя система записів постійно вдосконалюється. Я точно знаю, ведення щоденника дуже корисно, є ідеї і позитивний досвід, і я готовий цим ділитися! Із задоволенням передаю краще, що знаю про щоденниках ...

Що і як писати

Перш ніж «викласти» вам мою систему організації записів у щоденнику, я хочу розповісти вам, як я до неї прийшов. Рекомендована система це не моя вигадка, це знання багатьох дивовижних і видатних людей, яким я дуже вдячний за той величезний внесок, який вони внесли в моє життя і життя мільйонів інших людей. Пропонована мною система записів - це синтез ідей і являє собою, як мені здається як би повну картину, складену з шматочків мозаїки - інформації отриманої з різних джерел.
Безумовно, в цій статті ви познайомитеся з однією з найефективніших методик самовдосконалення і перетворення життя. Разом з тим, всі необхідні інструменти прості і доступні кожній сучасній людині це - голова, зошит і авторучка.
Упевнений, ведення щоденника по запропонованій системі забезпечує вам, найбільш швидке просування вперед у всіх сферах вашого життя: поліпшення здоров'я, зростання доходів, самовдосконалення, кар'єрний ріст, зміцнення відносин з близькими вам людьми і, можливо особистісний і духовне зростання.
Ось яких результатів від ведення щоденника можна очікувати:

• Особиста ефективність зростає - мінімум витрат максимам результатів;
• Ви маєте в своєму розпорядженні великою кількістю вільного часу;
• Ваша впевненість в собі міцніє;
• Ви розвиваєте творче мислення;
• Ви натхнені і сповнені ентузіазму;
• Ви вдосконалюєтеся;
• Ви організовані;
• Ви контролюєте себе і своє життя.

Унікальність запропонованої схеми ведення запису в тому, що вона є як би своєрідним дзеркалом всієї системи досягнення успіху і в той же час є її природною складовою частиною. Сама схема ведення записів, про яку йде мова дуже проста - записи кожного дня розбивається на три логічні частини:
Частина перша: «Що потрібно зробити». Цей розділ присвячується постановці цілей і завдань. Записи цього розділу це фактично моделювання вашого майбутнього. Думки є речі, і вчорашні думки - сьогодні реальність.
Друга частина: «Ідеї». Тут записуються всі думки, переживання, і замітки. Все те, що цікаве і важливе приходить до вас шляхом ваших власних роздумів або з інших джерел, рекомендую відображати саме в цьому розділі. Записи цього розділу - це належать вам скарби.
Третя частина: «Оцінка і аналіз результатів». Цей розділ - місце підведення підсумків, він допомагає вам побачити себе як би з боку - наскільки ви просунулися вперед в досягненні ваших цілей, в якій точці вашого шляху ви зараз перебуваєте. Кожен день, записуючи успіхи в цьому розділі, ви тим самим підвищуєте свою самооцінку (впевненість). Записуючи невдачі, думаючи і витягуючи з них користь (уроки), ви знаходите влада над ними з новими ідеями і знанням продовжуєте рух вперед

Що потрібно зробити

«Придбавши звичку в кінці кожного дня записувати шість найбільш важливих питань, якими ви маєте намір зайнятися на наступний день, ви отримуєте в своє розпорядження потужний інструмент досягнення успіху».

Том Хопкінс.

Щовечора, ви сідаєте і записуєте всі справи, які хочете зробити завтра. Визначаєте порядок виконання справ, прив'язуєте їх до часу.

Цей розділ в мій щоденник перекочував зі звичайного органайзера, а історія про те, як я взагалі прийшов до записів майбутніх справ така ...

Осінь 1998 год. Ми мчимо в сусіднє місто, розташований в 120 км від нас. Сріблястий «OPEL» летить, шарудячи колесами, і в динаміках гримить «Какао - какао - о - о - о - о ...». І все було б добре, якби не пропущена ще вчора ділова зустріч. Ми елементарно забули про неї, тому що роботи на старті нового бізнесу (обласна рекламно-інформаційна газета) навалилося дуже багато. І за останній тиждень це був уже другий прокол. Імідж фірми зіпсувала, і потрібно було, щось терміново придумати, щоб ці невдачі не повторювалися в майбутньому.

Увечері за чашкою чаю, ми вирішували - «що ж можна зробити, щоб не допустити таких помилок». Тамара - дружина одного з нас (організаторів бізнесу) підказала просту річ: «А ви записуйте те, що потрібно зробити». Ідея виявилася простою, але в місці з тим дуже ефективною, ми озброїлися органайзерами і стали вести записи - планувати завдання на місяць, тиждень і на кожен день.

Результати використання таких записів перевершили всі очікування - ми стали більш організовані, впевнені, ефективні і більш компетентні як бізнесмени. І якщо на початку ми лише реагували на постійно виникаючі проблеми, то з плануванням ми стали передбачити і контролювати бізнес. З тих пір «похідний блокнот» кожен день зі мною.

Я помітив, що частина запланованих справ робиться як би по шляху, без додаткових витрат часу і зусиль. Ось що ще цікаво, разом з суєтою і невизначеністю зникає занепокоєння, на зміну їм приходять спокій, відчуття контролю, впевненість та ентузіазм.

Трохи пізніше я знайшов підтвердження ефективності цієї методики, у багатьох відомих вчителів. Ось що думають про складання «списку справ» справжні майстри своєї справи, бізнесмени, вчені, автори і лектори, які отримали світове визнання, що спеціалізуються в питаннях досягнення особистого, професійного та фінансового успіху:

Том Хопкінс. У книзі «Як стати майстром продажів», Том пише: «Дуже не багато людей - не більше однієї людини на сотню - займаються, прагнучи до успіху, щоденним плануванням завтрашнього дня. Ви маєте можливість увійти в цей відсоток найрозумніших здобувачів успіху, якщо почнете застосовувати нашу чарівну методику вже сьогодні ».

Далі йдуть такі рекомендації - «Професіонал обов'язково веде або щоденник, або журнал, в якому зазначає кількість дзвінків, зроблених різними категоріями клієнтів; час; витрачений на пошук нових покупців; щоденна кількість годин, проведених з тими, хто може купити товар, який професіонал продає ». Ці записи Том рекомендує застосовувати для аналізу поточного стану справ і для прийняття рішення щодо поліпшення результатів діяльності.

Том звертає особливу увагу на важливість ведення записів і в черговий раз радить: «Відведіть в своєму розкладі час на те, щоб записувати все, що робите, що відчуваєте, включаючи швидкі зауваження з усіх аспектів свого життя. Зберігайте свої записи, і ви зможете проаналізувати і з'ясувати, що служить вам дійсним підмогою в роботі, а що особисто для вас марно ».

Роберт Кіосакі: «Мій досвід підказує, що головний секрет вміння робити більше і робити краще - це складати список« Що треба зробити »кожен день, тримати його постійно перед очима і використовувати його в якості гіда під час вашого денного переходу. Так як список «Що треба зробити», є істотним інструментом, що допомагає контролювати час, давайте розглянемо його більш уважно. Він гранично простий: його назва - «Що треба зробити», потім перелік різних справ, які ви збираєтеся зробити.

Звернення з ним теж не складно: викреслюйте справи, які ви виконали, додавайте нові справи, якщо в цьому виникає необхідність, перепишіть його заново до кінця дня або раніше, якщо його стане важко читати.

Зберігайте свої списки. Для цього краще тримати їх разом і не писати на розрізнених клаптиках паперу, які губляться. Може бути вам краще записувати їх в одній записній книжці, або зберігати ці списки в особливій папці.

Ще один важливий секрет поводження з таким списком - це щотижневий аналіз проблем, що накопичилися записів і викреслювань ».

Брайан Трейсі: «Складіть свій перелік справ ввечері напередодні, в кінці робочого дня. Включіть в нього все, що ви не встигли завершити за день поточний, а також справи, які плануєте на завтра. Складаючи таким чином подібний перелік, можете бути впевнені, що він піддасться засвоєнню вашою підсвідомістю протягом усього нічного сну. Наслідком цього нерідко буває те, що ви прокидаєтеся з грандіозними ідеями, які, як виявляється, можна з успіхом застосувати до роботи, збільшивши швидкість і якість виконуваних завдань ».

На думку Трейсі, процес подібного планування призводить до наступних результатів: «Заздалегідь плануючи кожен свій день, ви виявите, що вам простіше як почати рух, так і продовжити його. Справи йдуть більш гладко, ніж йшли раніше. Ви відчуваєте себе більш впевнено, і свідомість власної компетентності дає вам задоволення. Згодом ви приходите до висновку, що зупинити вас не може ніщо ».

У кожного поважного і авторитетного керівника я зустрічав звичку, вести «щоденник». Багато з моїх знайомих процвітаючих бізнесменів і директорів систематично «культивують» і «впроваджують» звичку ведення «щоденника» своїм співробітникам. Основні питання управління: планування, організація і контроль, в «письмовому вигляді» здійснюються більш ефективно.

Ще один цікавий момент. Навіть в розмовах з пенсіонерами, бабусями і дідусями, я помічав, що ті, хто є лідерами сім'ї - планують свій наступний день, зазвичай це відбувається перед сном і в розумі.

Метод «Що потрібно зробити» дійсно прекрасно, працює. Настійно рекомендую - зробіть частиною себе звичку планувати завтрашній день, результати відчуєте вже сьогодні.

Проведіть експеримент, спробуйте все самі. Перш ніж сьогодні лягти в ліжко складіть список справ «Що потрібно зробити» на завтра. Вранці якщо виникне необхідність, внесіть додаткові корективи в ваш список. Здійсніть задумане, і складіть новий список!

Звідки брати ідеї?

«Люди, які прославилися як« великі уми »в сфері політики, науки, мистецтва,
Літератури військової справи і освіти, всі «перевіряли папері» потрібну їм інформацію, оскільки це пом огало їм мислити ».
Тоні Бьюзен.

Деякий час моя схема записів обмежувалася тільки списком «Що потрібно зробити». Але одного разу мені довелося вийти «за рамки» звичайного органайзера - просто не вистачило місця. Сталося це тоді, коли я пішов раді мого першого Вчителя Наполеона Хілла наведеному в курсі «Закон успіху».

А рада була така: «Ще не встигнувши заглибитися в цей матеріал, ви помітите, що читання цих уроків почне викликати потік думок з цілого ряду предметів. З цієї причини кожен студент повинен при читанні обов'язково мати під рукою записну книжку, олівець і привчатися зразу записувати виникають думки та ідеї, як тільки вони приходять в голову.

Дотримуючись цієї пропозиції, студент збере цілий набір ідей - цілком достатньо, щоб вся його життєва програма зазнала змін. І дуже скоро він помітить, що його розум перетворюється на щось на зразок магніту, до якого так і притягуються корисні ідеї ».

Учитель мав рацію, і дивовижні речі стали відбуватися зі мною. Я стикнувся з новим світом, - «царством думки», я концентрувався на цілях, розробляв і записував купу планів як їх можна досягти. Крім того, мій мозок дійсно перетворився в «магніт» і справжнісінький потік корисної інформації обрушився на мене з книг, телебачення та газет. Я повірив, що дійсно немає нічого неможливого.

Наступний книгою стала «Думай і багатій - 2», в ній Наполеон Хілл пише наступне: «Виробивши у себе звичку, користуватися олівцем і папером для запису виниклих питань, відповідей на них і думок, ви навчитеся питати себе і тим самим розвинете мислення». Спостерігаючи за геніями, Хілл прийшов до висновку що олівець і папір це основні інструменти Великих.

Мені сподобалося писати - «мислити на папері», скоро з'явилися картинки, схеми, образи, і станиці «робочих зошитів» стали оживати від ігор веселих і сумних чоловічків. До речі, чоловічки, які живуть на цих сторінках, переселилася сюди з моїх щоденників. Розвивалося моє творче мислення завдяки веденню записів? Так. Я вважаю, багато в чому саме папір і олівець стали своєрідними ключами для відкриття моїх творчих здібностей.

Дамо слово фахівцям, подивимося, що думають вони про записи, уяві, і самовдосконаленні ...

Шакті Гавайн. Книга «творча візуалізація»:

«Існує багато різних способів використання записника, наприклад, можна записувати свої мрії і фантазії, скласти перелік своїх успіхів в області творчої візуалізації, записувати якісь надихаючі думки або цитати з книг і пісень, малювати картини або писати свої власні вірші і пісні, які відображають зростання вашої свідомості.

У мене є записна книжка, в яку я регулярно записую свої цілі, затвердження, ідеальні ситуації і карти скарбів. Я вважаю, що мені це дуже допомогло перетворити своє життя.

Можливо, вам буде важко знайти в своєму напруженому розпорядку дня час для роботи із записником. Але якщо витрачати всього кілька хвилин в день, годину або два в тиждень, то ви побачите, що на внутрішньому плані проведена така велика робота, яку можна було б здійснити, лише витративши в сто разів більше часу і енергії, якщо діяти на зовнішньому плані » .

Ганс Сельє. Книга «Від мрії до відкриття»:

«Робіть короткі записи. Ризикуючи повторитися, дозволю собі ще раз підкреслити, наскільки важливо мати при собі записну книжку і коротко (але розбірливо!) Фіксувати будь-які перспективні нові ідеї, що виникають в нашій свідомості в результаті всіх цих стимулюючих прийомів. Де б я не був: в лабораторії, вдома, в дорозі, - я постійно прибігаю до нотаток такого роду. Потім при першій нагоді я складаю резюме, з цих «телеграфних» заміток і вкладаю їх в одну з численних папок на своєму столі. Я веду записні книжки з найрізноманітніших тем: наукові спостереження, плани лекцій, адміністративні проблеми, матеріал для майбутніх статей та книг.

Відкладайте в сторону. Якщо всі зусилля, призначені для стимулювання асоціативного мислення, не допомагають, немає сенсу намагатися «вимучити» рішення виключно за рахунок завзятості. В цьому випадку краще всього дозволити проблеми вислизнути зі сфери свідомого інтелектуального аналізу і дати їй визріти в підсвідомості. На цій стадії слід піти від неї в обстановку, зазвичай сприятливе для творчого мислення: погуляти по лісі або по березі моря, порибалити, помузіціровать, побути на самоті або просто поспати. Як я вже не раз повторював, інтуїтивні ідеї зазвичай виникають на межі свідомості в момент засипання або пробудження. Тому я маю звичку «пробігтися» по моїй проблемі перед самим відходом до сну або навіть серед ночі, якщо мені трапиться прокинутися. Завжди, навіть вночі, потрібно мати під рукою олівець і папір, оскільки нічні думки мають тенденцію випаровуватися, не залишаючи до ранку ніяких слідів ».

Він Венгер і Річард Поу. Книга «Невже я геній»:

«У 20-і роки нашого століття дослідниця Катерина Кокс докладно вивчила біографії понад триста історичних геніїв - таких як сер Ісаак Ньютон, Томас Джефферсон, Йоганн Себастьян Бах. Її вичерпне дослідження збережених фактів виявило разючі збіги в поведінці і звичках цих видатних людей.

На думку Кокс, одним з ознак генія є схильність красномовно описувати свої почуття і думки в щоденнику, у віршах, в листах до друзів і рідних. Ця тенденція починає проявлятися вже в ранньому віці. Кокс спостерігала її не тільки у літераторів, а й у військових, політиків і вчених.

В бібліотеці ви знайдете величезний матеріал, що включає автобіографії, написані великими, найбільш обдарованими людьми протягом століть: «Автобіографію» Бенджаміна Франкліна, «Автобіографічні нотатки» Ейнштейна, об'ємні «Записники» Леонардо да Вінчі, заповнені ескізами, графіками, тайнописом ... До кінця життя - 1931 року у Томаса Едісона налічувалося близько трьох мільйонів сторінок заміток і листів. Так що ж істинно: всякий писака - геній, або всякий геній - писака?

Чому видатні уми починають вести щоденники? Може бути, вони передчувають свою майбутню славу і хочуть залишити спадщину історикам? Або пристрасть до письменництва є побічний продукт напружено працює розуму? Або - надлишково роздутого его? А може бути - і саме тут я хочу зупинитися, - це механізм, за допомогою якого люди, ненароджені геніальними, підсвідомо розвивають в собі видатний інтелект? ».

З моїх власних спостережень можу сказати, що помітив, як люди, яких ми звикли називати «звичайними» в момент роздумів - креслять або малюють. Чи не є це неусвідомлене стимулювання думки?

Ще одне свідчення на користь похідного блокнота з тієї цієї ж книги «Невже я геній?»:

«Фарадей використовував метод, який я умовно називаю методом портативного банку пам'яті. Це дуже просто. Ви купуєте маленький блокнот і носіть його з собою всюди, як це робили молодий Ейнштейн і Фарадей.

Метод працює, тому що задовольняє першим законом поведінкової психології: як тільки ви записуєте враження або думку, ви формуєте особливий тип творчого поведінки. Якщо ж не вдається записати своє осяяння, ви, навпаки, сприяєте нетворческому поведінки. Просто, чи не так?

Після зовсім нетривалої практики ви відчуєте різкий стрибок якості і кількості творчих думок. Насправді імпульсивна записування думок є грубе формування потоку образів. Ця звичка створює зворотний зв'язок між вашою свідомістю, яке генерує ідеї, і вашим самозвітах, який символічно оформляється в блокноті ».

Часто мені кажуть: «я нічого не можу придумати, немає ніяких ідей». Як правило, ідеї є, але вислизнули, що не зміцнілі. І якщо ви також скаржитеся на відсутність ідей, або хочете збільшити їх кількість і якість, рекомендую вам все ті ж «інструменти геніїв» - олівець і папір.

Чи спрацює це у вас? Упевнений, спрацює, практично кожен зацікавлений хто почне застосовувати «інструменти геніїв», вже до кінця першого місяця зможе похвалитися десятком оригінальних ідей.

Отже, чи потрібні вам блискучі ідеї? Хочете мати сильний, винахідливий і гнучкий розум - записуйте думки, ідеї, спостереження, малюйте карти розуму, просто малюйте. Тертя свій мозок. Розбудіть в собі генія!

Оцінка і аналіз результатів

«Вивчай свій досвід, запам'ятовуй те, що корисно, відкидай непотрібне
і пробуй знайти власний шлях ... »

Джо Вейдер.

Цей розділ щоденника важливий і вкрай корисний, так само як і попередні два розділи. У ньому ви проводите аналіз досягнутих результатів (розбір польотів). Третій розділ я розбив на два підрозділи. Перший це - «Історії успіху». Другий - «Невдачі». Для зростання і просування вперед ми можемо використовувати будь-який досвід.

Цікаві поради про самовдосконалення, дає своїм учням математик, містик і філософ стародавньої Греції Піфагор:

1. «Перш ніж встати від солодких снів навіваються вночі, думки розкинь, які справи тобі день приготував». (Ця ідея відображена в першій частині пропонованої системи ведення щоденника).

2. Коли учні Піфагора готувалися до сну, то вони повинні були поставити собі наступні питання: «Що зробив я сьогодні? Чого я не зробив? Які вчинки заслуговують осуду? Яким слід радіти? І що мені залишилося? ». (Цими питаннями ми і займемося в третій частині щоденника).

Цікавий історичний факт - Цицерон, Юлій Цезар, Леонардо да Вінчі, Наполеон і багато інших знаменитих особистості минулого зізнавалися, що були знайомі з вченням Піфагора і активно використовували його в життя. Чому б і не спробувати нам?

Чую, як хтось уже каже: «Але я не хочу бути Наполеоном або Цезарем» - і не потрібно! Будьте самим собою! Йдеться про те, що б максимально використовувати потенціал вашого розуму. І отримати з його допомогою будь-які речі і обставини, які вам захочеться. Продовжимо ...

Історії успіху. Що зробив я сьогодні? Яким вчінків слід радіти?

«Навчіться підраховувати свої удачі і перемоги частіше, ніж невдачі і проблеми, і дозвольте їм панувати в ваших думках.

Якщо вам важко це зробити, викладіть перелік своїх перемог на папері і перечитуйте його кожен раз, коли ви починаєте турбуватися ».
Наполеон Хілл.

Записуючи успіхи, досягнуті протягом дня, ви тим самим піднімаєте свою самооцінку, ви спостерігаєте, що реально крок за кроком просувається в своїй основній - головної мети. Це процес додає вам впевненості в собі у власних силах, ваш ентузіазм і мотивації ростуть. Процес запису своїх успіхів, дає вам необхідну енергію для того, що б зробити наступні кроки в напрямку досягнення обраних вами цілей.

Дуже часто я зустрічав людей (та й сам був таким), які швидко загорялися, ставлячи перед собою якусь любо мета, але проходило зовсім небагато часу, і вогонь бажання згасав, процес змін припинявся. Запис позитивних результатів - це спосіб зберегти постійну мотивацію (спонукання до дії). Коли бачиш що з кожним днем ​​ти все ближче і ближче просувається вперед до бажаної мети - повірте, це надихає!

Маленька хитрість. Ви можете використовувати спеціальні позначки, перед початком рядка «успіху» (плюсики, галочки, зірочки). Такий перелік виглядає більш привабливо і легше сприймається при повторному прочитанні. Особисто я використовую зірочки. Це допомагає мені черговий раз нагадати моєму мозку про те, що кожен мій успіх - результат дій по системі успіху складається їх п'яти основних елементів: мета, віра, план, дія, результат.

Приклади записів позитивних результатів:

* Вдало провів заплановану зустріч.

Добре підготувався, спланував розмова, «репетирував» в голові. Надалі роби так само.

* Народилася ідея!

Вчора використовував метод «Концентрації». Дивно, але ідея прийшла сьогодні - в туалеті. У майбутньому не панікуй і не квап події, довірся своєму розуму, дай ідеї «визріти». Може бути, думки і входить інформація, як і їжа повинні спочатку перетравитися, а потім ... з'явитися на світло! 🙂

* Прочитав книгу.

Купа ідей і фонтан ентузіазму! Надалі, можна використовувати книги як альтернативне джерело енергії для мозку! Мотивація виросла в рази!

* Продовжую робити записи в щоденнику.

Вчора зробив список «Що потрібно зробити». Сьогодні зробив 5 з 6 справ. Шосте принесено на після завтра. Працювалося легко і злегка збуджено - кайф! У похідний щоденник записав три ідеї, переписав в «стаціонарний», потрібно буде ще обміркувати. Зараз роблю аналіз результатів дня, життя налагоджується! :).

У школі за хороші результати ставлять п'ятірки (відмінно), в спорті дарують грамоти, кубки, медалі. Поставтеся серйозно до записів та аналізу своїх успіхів, (і внесіть в цей процес елемент гри) - для вас це може мати вирішальне значення. Навчіться помічати і радіти своїм досягненням. Вчіться на чужому, і перш за все на своєму успіху.

Невдачі. Чого я не зробив? Які вчинки заслуговують осуду?

«Успіх приходить не від відходу від проблем, а завдяки їх вирішення.

Справи завжди обертаються найкращим чином у тих, Хто кожен раз отримує користь з будь-якої ситуації, що склалася ».

Джон Вуд.

Було б наївним вважати, що все в нашому житті робиться легко, без сучка і задирки. Думаю, ви погодитеся зі мною, що практично в кожній справі, за яке б ми не взялися, зустрічаються перешкоди, виникають проблеми і невдачі. І хоча нам цього не хочеться - це нормально, це частина гри під назвою «Життя»! Для досягнення успіху важливий спокійний настрій розуму, а це можливо тільки при правильному ставленні до невдач. Безумовно, успіх породжує успіх. Але при уважному погляді можна побачити, що невдачі, якщо ставиться до них як до «подарунків» є справжнісіньким трампліном, прискорювачем в русі до успіху.

Якщо відношення людини до невдачі негативний (невдача це погано), то результат - тупик. Чи знайоме вам таке: «Я не зміг, я дурень, у мене нічого не виходить, це неможливо зробити, я втомився від проблем», такі думки призводять до зниження самооцінки, блокують уяву, крадуть енергію і роблять досягнення успіху неможливим.

Правильним буде зовсім інше ставлення до невдач: «Є проблеми - прекрасно!». Так, проблема є, але що ж в цьому хорошого? Яку користь для себе я можу отримати? Як перетворити мінус в плюс?

Справа в тому, що в кожній невдачі замаскований урок. І ось що з цього приводу думає Брайан Трейси: «Уявіть, що найбільша проблема була створена для вас Всесвіту. А всередині цієї проблеми є урок. Один з моїх друзів каже: Коли Бог хоче зробити вам подарунок, він загортає його в проблему. І чим більше подарунок, тим в більшу проблему він його завертає ». Тому, якщо у вас велика проблема, то у вас великий подарунок. А цей подарунок - урок. І тільки тоді, коли ви засвоїте цей урок, ви зможете перейти до наступного етапу свого життя. Але найгірше, що може бути - це не вивчити урок, який знаходиться в проблемі. Тому, почніть шукати уроки в кожній проблемі ».

Важліво! Якщо трапилася невдача, і ви витягли з неї урок - ви просувається вперед. Якщо трапилася невдача, і ви нічого не навчилися, то ця ж проблема буде вставати перед вами знову і знову.

Запишіть те, що сьогодні не вийшло. Дивіться сміливо в обличчя труднощам і перешкодам. Будьте чесні перед собою - «Є проблема? - значить, є і рішення ». Думайте - «Який в цьому урок?», «Яка від цього користь?», «Що я можу зробити далі?».

Записуючи «невдачі», перед рядком я ставлю значок «мінус», і наступної рядком, я перетворюю «мінус» на «плюс». Буває, рядок «плюс» залишається незаповненою. Але, проходить час, я повертаюся і ясно бачу той урок, який мені намагалися роз'яснити. Частенько це трапляється після отримання повторного «подарунка», більшого і помітного.

приклад:

«-» Розмова відбулася, але угоди не було (неправильно вів бесіду).

«+» Спілкування - Приділити це питання більше уваги. Підготовка, планування, репетиції в голові.

«-» Не можу нічого придумати, немає ідей.

«+» Уява - Сьогодні спробую методи «висидіти ідею» і «переспати з проблемою».

«-» Книгу не читав. Дивився телевізор. (Емоції: лінь, інертність, негатив, втома, нудьга).

«+» Повернути енергію! Включати самоконтроль! Більше уваги відпочинку (робити релакс-паузи протягом дня). Обходити телевізор старань як небезпечного звіра.

«-» Вчора, не працював з щоденником. Втратив почуття контролю. Немає бажаних результатів.

«+» Хочу жити. Хочу бути господарем і творцем своєї долі. Сьогодні і завжди, планую і роблю!

Робота над помилками

Якими б сильними ми не були, невдачі і труднощі, завжди є і будуть. Вчіться витягати з них користь, стаєте сильнішими завдяки отриманому знанню. Вчіться - це єдиний спосіб домогтися успіху.

Що далі. Що мені залишилося?

Завершуються щоденні записи, новим списком справ на завтра, скоригованими відповідно до досягнутих і недосягнутими цілями минає дня. Таким чином, щодня коригується ваше становище по відношенню до цілей, щодня ви тримаєте руку на пульсі і просувається до мети по найкоротшій дорозі. Така система самоконтролю самим найкоротшим шляхом приведе вас до успіху, при максимальній економії часу і зусиль.

У книзі «Як перестати турбуватися і почати жити» Дейл Карнегі розповідає цікаву історію містера Х.П. Говелла яка звучить в унісон теми нашої сьогоднішньої розмови: «Хоуелл був головою правління Національного комерційного банку та Національної трастової компанії, а також займав пост директора кількох великих корпорацій. В юності йому не вдалося отримати пристойної освіти, і тому починав він продавцем в сільській крамниці, але вже через кілька років став менеджером по кредитах в компанії «Юнайтед Стейт Стіл». Свій успіх Хоуелл пояснив тим, що веде спеціальну записну книжку, в якій реєструє всі ділові зустрічі і щосуботи займається самооцінкою і аналізом виконаної роботи ».

Ось що розповідає про цю систему сам містер Хоуелл: «Мої домашні ніколи не будують жодних планів на мене в суботу ввечері, тому що знають: частина кожного суботнього вечора я присвячую самооцінці та аналізу виконаної за тиждень роботи. Після обіду я защіпаюся у себе в кімнаті, відкриваю свою записну книжку і ретельно обмірковую все зустрічі, бесіди та обговорення, в яких я брав участь, починаючи з понеділка. При цьому я постійно запитую себе: «Які помилки ти допустив на цей раз? Що у тебе вийшло на всі сто відсотків? Над чим тобі ще варто попрацювати? Які уроки ти можеш отримати з досвіду минулого тижня? ». Іноді після такого розбору тижні, я відчуваю себе дуже нещасним. Іноді мене несказанно дивують свої власні промахи. У таких випадках мене втішає лише те, що з роками цих промахів стає все менше і менше. Така система самооцінки і аналізу своїх помилок і досягнень дала мені набагато більше, ніж все інше, що я дізнався за роки свого життя ».

Увага! У ваших руках потужний інструмент із самовдосконалення - використовуйте його!

РЕКОМЕНДАЦІЇ ЩОДО ВЕДЕННЯ ДНЕВНИКА.

Щоденник. Підберіть зошит - журнал, який би вам подобався (колір, текстура, якість паперу).

Я віддаю перевагу великим зошити в клітинку, з хорошим палітуркою, формату А4 (альбомний аркуш).

Блокнот. Для зручності рекомендую вести допоміжний - мобільний блокнот. Його завдання завжди, в будь-якій ситуації бути під рукою. Вранці я переписую в нього список «Що потрібно зробити сьогодні». Протягом дня в нього ж я записую ідеї, які мені в голову.

Авторучки, олівці, фломастери різних кольорів. Також повинні відповідати вашому смаку.

Година. Робіть записи протягом всього дня (блокнот). Увечері проведіть оцінку і аналіз результатів дня (щоденник).

Місце. Протягом дня записи робіть там, де є можливість (блокнот). В кінці - дня в спокійному, зручному місце, де вам ніхто не зможе перешкодити (щоденник).

Конфіденційність. Бажано щоб ваші записи були подалі від сторонніх.

Постійність. Ведіть записи щодня. Багато з моїх учнів починаючи вести щоденник (роблячи списки, підбиваючи підсумки), незабаром зізнавалися: «записи це нудно, кожен день одне і теж». Хочу зауважити «щоденник» це лише дзеркало відображення вашого сприйняття себе і світу навколо вас. Змінюєтеся ви - змінюється світ, змінюються записи.

Вдосконалюйте систему записів.
Зробіть це!

Все досить просто! Заведіть власний щоденник, дотримуйтесь рекомендацій, які дані в цій книзі і досягайте успіху. Так, для цього потрібно докласти певних зусиль - може бути потрібно піти в магазин і вибрати зошит і ручку. Зробіть це! Тому що, саме цей «похід» в магазин і ця покупка (зошит, блокнот, ручка і олівці) можуть стати найзначнішими придбаннями, які змінять ваше життя на краще.

Настійно рекомендую, зробити це якомога швидше. Для вашого подальшого продовження руху вам буде вкрай корисно завести щоденник. Продовжуйте читання «Книги Життя» включивши увагу і поклавши зошит і авторучку на ваш стіл, ця проста процедура підвищить ефективність навчання в сотні разів. Придбайте і почніть вести свій Щоденник - це в ваших інтересах. Дійте!

Ну і на довершення всього вище сказаного, Володимир Довгань - про Щоденнику Роста

Джерело: http://www.geniusmaster.name/wppage/dnevnik/

Якщо вам сподобалася стаття то ви можете підтримати проект!

Звідки брати ідеї?
Розвивалося моє творче мислення завдяки веденню записів?
Так що ж істинно: всякий писака - геній, або всякий геній - писака?
Чому видатні уми починають вести щоденники?
Може бути, вони передчувають свою майбутню славу і хочуть залишити спадщину історикам?
Або пристрасть до письменництва є побічний продукт напружено працює розуму?
Або - надлишково роздутого его?
А може бути - і саме тут я хочу зупинитися, - це механізм, за допомогою якого люди, ненароджені геніальними, підсвідомо розвивають в собі видатний інтелект?
Чи не є це неусвідомлене стимулювання думки?
Ще одне свідчення на користь похідного блокнота з тієї цієї ж книги «Невже я геній?


Новости
  Без плагина
  На сайте WordPress имеется файл, именуемый как .htaccess. Многие пользователи не предают ему особого внимания и не используют все его возможности. На самом деле файл .htaccess – это дополнительные конфигурации

  Плагин подписки wordpress
  Очень трудно найти один плагин подписки wordpress , который объединил бы в себе все виды подписок, которые так необходимы сайту. Именно поэтому я решил сделать подборку лучших плагинов, которые смогут

  Слайд-шоу с помощью плагина для WordPress UnPointZero Slider
  Плагин для cms WordPress UnPointZero Slider – новостной слайдер. Он отражает в форме слайд-шоу изображения со ссылками на ваши статьи и краткие выдержки оттуда. Его можно установить и на новостной сайт,

  Плагины для Wordpress
  С помощью этого плагина вы легко сможете интегрировать Google диск на ваш WordPress сайт или блог . Gravity Forms — лучший плагин для создания форм на WordPress, от самых простых (например, форма

  Подписки плагином JetPack: размещение и редакция формы подписки
  Вступление Здравствуйте! В этой статье я покажу, как использовать плагин JetPack для создания пользовательской формы подписки и как эту формы подписки плагином JetPack добавлять в статьи сайта, а при

  Чистка сайта WordPress плагином WP-optimize
  От автора Со временем использования система WordPress накапливает не нужные файлы, комментарии и неиспользуемые данные в базе данных. Эти файлы и данные создаются в процессе работы и нужны для этого,

  Возможности Jetpack плагина
  Вступление Возможности Jetpack плагина это более 30 функциональных модуля плагина, делающего его универсальным плагином WordPress, заменяющего аналогичные сторонние плагины. Jetpack один заменяет десятки

  Резервное копирование WordPress сайта без плагинов
  Вступление Резервное копирование WordPress это второе, что нужно научиться делать после установки WordPress. Можно сколько угодно говорить о безопасности сайта и его защите, но лучшего варианта защиты

  Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ
  > > Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ Порой всем нам хочется попробовать себя в роли администратора сервера и испытать эту ответственность, но, к сожалению, вы не всегда все знаете о создании

  Плагин WordPress Database Backup. Архивация базы данных блога на WordPress
  Привет друзья! Сегодня на очереди еще один простой, НО, необходимый и полезный плагин — плагин WordPress Database Backup , который с легкостью и самостоятельно произведет процесс, который научно называется:

 • Виртуальный хостинг

  Виртуальный хостинг. Возможности сервера распределяются в равной мере между всеми... 
  Читать полностью

 • Редизайн сайта

  Редизайн сайта – это полное либо частичное обновление дизайна существующего сайта.... 
  Читать полностью

 • Консалтинг, услуги контент-менеджера

  Сопровождение любых интернет ресурсов;- Знание HTML и CSS- Поиск и обновление контента;-... 
  Читать полностью

 • Трафик из соцсетей

  Сравнительно дешевый способ по сравнению с поисковым и контекстным видами раскрутки... 
  Читать полностью

 • Поисковая оптимизация

  Поисковая оптимизация (англ. search engine optimization, SEO) — поднятие позиций сайта в результатах... 
  Читать полностью