<
 • Главная
Статьи

Внутрішня структура сайту

 1. Як створити структуру сайта: основні показники
 2. рівень вкладеності
 3. Налаштування ЧПУ
 4. ієрархія ресурсу
 5. Створення деревовидної структури сайту
 6. Етапи планування структури сайту
 7. Етап 1. Постановка завдань
 8. Етап 2. Створення списку розділів
 9. Етап 3. Створення карти ресурсу
 10. Основна помилка при створенні структури сайту - дубльований контент

Внутрішня структура сайту - логічне розташування всіх елементів на сторінках, їх взаємопов'язаність по тематиці і значенням, а також впорядкованість сторінок ресурсу. Неправильна компоновка розділів призводить до того, що частина інформації залишається «за кадром» як для пошукових систем, так і для користувачів.

Грамотна побудова ресурсу необхідно для досягнення наступних завдань.

 1. Простота розробки. Якщо чітко визначити контури проекту і заздалегідь встановити зв'язки між об'єктами, часу на написання коду витрачається менше, а готовий веб-продукт виходить більш якісним.
 2. Можливість модернізації. Продумана SEO-структура сайту - міцний фундамент для подальшого розвитку проекту. При наявності оптимально побудованої схеми ресурсу нарощування числа сторінок і розділів чи не позначиться на якості просування.
 3. Юзабіліті. Зовнішня організація сторінок повинна бути такою, щоб користувачу було зручно дивитися матеріали, а на пошук потрібної інформації витрачалося мінімум часу.
 4. Висока ранжування. Складати правильну структуру сайту обов'язково потрібно, якщо розуміти, для чого ви створюєте новий інтернет-проект. Основна мета будь-якого ресурсу - інформувати користувачів про пропонований продукт. Найбільше клієнтів приверне портал, який займає високі позиції в пошукових системах. Увійти ж в топ без логічною організації контенту можна лише завдяки щасливому випадку і ненадовго, так як ця ознака - один з найважливіших при ранжируванні.

Як створити структуру сайта: основні показники

Як створити структуру сайта: основні показники

Для кращої індексації ресурсу пошуковими системами слід створити правильну і комфортну для користувачів внутрішню структуру сайту; так як рішення цієї задачі включає в себе кілька етапів, розглянемо їх докладніше.

рівень вкладеності

Перше, від чого залежить логічна організація веб-проекту, - рівень вкладеності. Всього їх існує три. Найвищий показник (третій) досягається, якщо на деякі сторінки ресурсу користувач переходить в три кліка. Перший рівень позначає переміщення на головну сторінку. Другий клік - перехід у внутрішні розділи, третій - в статті. Такої структури сайту слід дотримуватися, якщо він не перевантажений контентом.

Налаштування ЧПУ

Використання так званих человекопонятний адрес (ЧПУ) давно стало необхідною частиною оптимізації. Ще 10-15 років тому для визначення ресурсів в ходу були адреси, що складаються з наборів символів. Такі URL не несли корисної інформації для користувачів, важко запам'ятовувалися і були незручні для сприйняття. ЧПУ - повна протилежність подібним урлам. Тепер, спираючись тільки на адресу джерела, можна визначити, в який розділ ви потрапили і чому буде присвячено окрему статтю.

Структура сайту з використанням ЧПУ виграє і в ході СЕО-просування. У пошуковій видачі демонструється URL сторінки. При цьому, якщо в ньому є ключові слова, вони так само будуть виділені системою. Таким чином, сторінки з человекопонятний адресами займають більш високі позиції в порівнянні з конкурентами.

ієрархія ресурсу

При виборі структури сайту слід відразу визначитися з її ієрархією. На поточний момент відомі два види: книжкова і блокова. Суть блокової системи - в постійній зміні, яке полягає в появі нових розділів і сторінок. Така організація інтуїтивно зрозуміла користувачам, однак вона не підвищує шанси потрапляння в топ.

Книжкова ієрархія оптимальна для створення невеликих спеціалізованих ресурсів, які служать для презентації окремих продуктів. Інформація в розділах статична. Читати тексти тут - наче переглядати книгу.

Створення деревовидної структури сайту

Створення деревовидної структури сайту

Деревоподібна структура сайту - оптимальний варіант розміщення веб-сторінок. Підходить для організації будь-яких інтернет-ресурсів. Суть її полягає в тому, що розділи користувач вибирає, потрапляючи на головну сторінку. Далі з розділів можна переходити до підрозділів і т. П.

У структурі дерева сайту важко зберігати баланс між глибиною і шириною. Якщо ресурс буде рости тільки вглиб, користувачам доведеться витрачати масу часу на пошук даних. Надмірне розростання в ширину також небезпечно. Відвідувачам в цьому випадку, швидше за все, доведеться довго визначатися з вибором потрібної гілки. При використанні системи даного типу потрібно дотримуватися золотої середини, контролюючи зростання дерева у всіх напрямках.

Етапи планування структури сайту

Етапи планування структури сайту

Складання структури сайту передує період планування робіт. До завдань розробника входить створення плану майбутнього ресурсу, в якому прописується, які елементи необхідно створити і як вони будуть взаємодіяти.

Етап 1. Постановка завдань

Щоб визначити, які розділи потрібні ресурсу, необхідно встановити цілі його існування. Зазвичай це залучення нових клієнтів, інформування про послуги та продукти компанії, надання контактних даних та т. П.

Етап 2. Створення списку розділів

Для вирішення поставлених завдань створюються розділи, які узгоджуються з клієнтом.

Етап 3. Створення карти ресурсу

Вибрані розділи групуються, складаючи кістяк майбутньої структури сайту. Окремо виводяться ті сторінки, які не потрапляють в меню. Доступ до них організовується з головної сторінки.

Основна помилка при створенні структури сайту - дубльований контент

Основна помилка при створенні структури сайту - дубльований контент

Дубльований контент, тобто частково або повністю неунікальні фрагменти тексту, сприймається пошуковими системами негативно. Ідентичні сторінки засмічують видачу, тому роботи прагнуть встановити джерело (ресурс), що помістив текст на сторінки першим, а його дублі виключаються з індексації.

Щоб зробити грамотну структуру сайту, слід уникати дубльованого контенту, так як він призводить до пессимізації ресурсу. Для цього необхідно відстежувати появу дублів з основних сторінок і уникати ситуацій, здатних вплинути на їх виникнення. При цьому, якщо з крадіжками матеріалів боротися поки практично неможливо, від частих помилок ви можете себе застрахувати.

Дублі виникають при появі на порталі сторінок з:

 1. документами для виведення на друк;
 2. однаковим контентом, доступним за різними адресами;
 3. схожою структурою контенту;
 4. ідентичними заголовками і заповненими мета-тегами.Новости
  Без плагина
  На сайте WordPress имеется файл, именуемый как .htaccess. Многие пользователи не предают ему особого внимания и не используют все его возможности. На самом деле файл .htaccess – это дополнительные конфигурации

  Плагин подписки wordpress
  Очень трудно найти один плагин подписки wordpress , который объединил бы в себе все виды подписок, которые так необходимы сайту. Именно поэтому я решил сделать подборку лучших плагинов, которые смогут

  Слайд-шоу с помощью плагина для WordPress UnPointZero Slider
  Плагин для cms WordPress UnPointZero Slider – новостной слайдер. Он отражает в форме слайд-шоу изображения со ссылками на ваши статьи и краткие выдержки оттуда. Его можно установить и на новостной сайт,

  Плагины для Wordpress
  С помощью этого плагина вы легко сможете интегрировать Google диск на ваш WordPress сайт или блог . Gravity Forms — лучший плагин для создания форм на WordPress, от самых простых (например, форма

  Подписки плагином JetPack: размещение и редакция формы подписки
  Вступление Здравствуйте! В этой статье я покажу, как использовать плагин JetPack для создания пользовательской формы подписки и как эту формы подписки плагином JetPack добавлять в статьи сайта, а при

  Чистка сайта WordPress плагином WP-optimize
  От автора Со временем использования система WordPress накапливает не нужные файлы, комментарии и неиспользуемые данные в базе данных. Эти файлы и данные создаются в процессе работы и нужны для этого,

  Возможности Jetpack плагина
  Вступление Возможности Jetpack плагина это более 30 функциональных модуля плагина, делающего его универсальным плагином WordPress, заменяющего аналогичные сторонние плагины. Jetpack один заменяет десятки

  Резервное копирование WordPress сайта без плагинов
  Вступление Резервное копирование WordPress это второе, что нужно научиться делать после установки WordPress. Можно сколько угодно говорить о безопасности сайта и его защите, но лучшего варианта защиты

  Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ
  > > Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ Порой всем нам хочется попробовать себя в роли администратора сервера и испытать эту ответственность, но, к сожалению, вы не всегда все знаете о создании

  Плагин WordPress Database Backup. Архивация базы данных блога на WordPress
  Привет друзья! Сегодня на очереди еще один простой, НО, необходимый и полезный плагин — плагин WordPress Database Backup , который с легкостью и самостоятельно произведет процесс, который научно называется:

 • Виртуальный хостинг

  Виртуальный хостинг. Возможности сервера распределяются в равной мере между всеми... 
  Читать полностью

 • Редизайн сайта

  Редизайн сайта – это полное либо частичное обновление дизайна существующего сайта.... 
  Читать полностью

 • Консалтинг, услуги контент-менеджера

  Сопровождение любых интернет ресурсов;- Знание HTML и CSS- Поиск и обновление контента;-... 
  Читать полностью

 • Трафик из соцсетей

  Сравнительно дешевый способ по сравнению с поисковым и контекстным видами раскрутки... 
  Читать полностью

 • Поисковая оптимизация

  Поисковая оптимизация (англ. search engine optimization, SEO) — поднятие позиций сайта в результатах... 
  Читать полностью