<
 • Главная
Статьи

Занадто розумні: як смарт годинник шкодять батькам і дітям

Мирослава Коваль

Він йде в школу, а ви бачите його точний маршрут. Фух, дійшов! Смарт годинник, здавалося б - ідеальний гаджет для дітей та батьків. Зайві номера не подзвонять, батькам приходять повідомлення, коли з дитиною щось не так. Але чи все так бездоганно?

Подивіться навколо. На скількох дітей ви побачите розумні годинник? Кожен другий школяр сидить за партою з гаджетом на руці. Однак мало хто батьки знають, що вони таять в собі небезпеку!

Однак мало хто батьки знають, що вони таять в собі небезпеку

розумні шпигуни
За часів нашого дитинства, коли не у всіх стояли домашні телефони в квартирах, такий годинник здавалися фантастикою. Бездоганний гаджет, щоб стежити за своїми дітьми. В смарт годинник можна забивати дорогу, якими часто користується дитина. І в разі зміни маршруту, батько отримує повідомлення. Однак, не все так ідеально.
Виявляється дані, які подає GPS трекер, з відмітками про місця відвідування, можуть красти хакери. Вони зовсім не захищені і можуть стати легкою здобиччю для педофілів. Виходить батьки самі зливають дані про своїх дітей на сумнівні сервера виробників розумних годин.

психологічна сторона
Є ще одна сторона розумної годинний медалі - довіру. Саме в шкільному віці дитині дається більше повноважень, і він маленькими кроками вчиться дорослому житті. Один з пунктів такого довіри - самостійний похід до школи. З розумним гаджетом дається уявна самостійність, адже батько, хоч і не веде за ручку і не сидить в кущах з біноклем, не дає в повній мірі потрібної кількості свободи школяреві.

ілюзія безпеки
GPS не визначає точне місцезнаходження дитини. Є похибка. Ще буває у гаджета зламаний трекер і тоді він може віддати дітей в будь-якій точці світу. В цьому і є ілюзія безпеки. Адже замість того, щоб з дітьми проводити відповідні бесіди на тему «не говори з чужими дядьками і не ходи на будівництво гуляти», батьки одягають розумний гаджет і «розбирайся з життям сам».

прослушка
Ще одна неетична сторона: можливість підслуховувати дитини. Ви телефонуєте і включається мікрофон, батько спокійно слухає ніж його дитина зайнята. Діти не розуміють, що їх слухають. Пам'ятайте, як було «приємно» дізнатися, що мама читала особистий щоденник? А тепер подумайте, що буде коли дитина дізнається про прослуховування? А він дізнається. Сучасні діти - не дурні і куди краще розбираються в гаджетах. Більш того, ще в 2016 році годинник з підслуховуванням були заборонені в Німеччині. Така технологія була розцінена як спосіб стеження, а це незаконно.

Вам також буде цікаво дізнатися про стрес у першокласників: як допомогти?

Але чи все так бездоганно?
На скількох дітей ви побачите розумні годинник?
Пам'ятайте, як було «приємно» дізнатися, що мама читала особистий щоденник?
А тепер подумайте, що буде коли дитина дізнається про прослуховування?


Новости
 • Виртуальный хостинг

  Виртуальный хостинг. Возможности сервера распределяются в равной мере между всеми... 
  Читать полностью

 • Редизайн сайта

  Редизайн сайта – это полное либо частичное обновление дизайна существующего сайта.... 
  Читать полностью

 • Консалтинг, услуги контент-менеджера

  Сопровождение любых интернет ресурсов;- Знание HTML и CSS- Поиск и обновление контента;-... 
  Читать полностью

 • Трафик из соцсетей

  Сравнительно дешевый способ по сравнению с поисковым и контекстным видами раскрутки... 
  Читать полностью

 • Поисковая оптимизация

  Поисковая оптимизация (англ. search engine optimization, SEO) — поднятие позиций сайта в результатах... 
  Читать полностью