<
 • Главная
Статьи

Банківські чат-боти: російський досвід і світові тенденції

 1. Світові тренди

Засновник компанії-розробника чат-ботів Endurance robots Георгій Фомічов розповів порталу PLUSworld

Засновник компанії-розробника чат-ботів "Endurance robots" Георгій Фомічов розповів порталу PLUSworld.ru про застосування фінансових чат-ботів російськими банками, а також назвав світові тенденції розвитку чат-ботів як ефективного інструмент побудови комунікацій з клієнтами.

Останні дослідження говорять про те, що 18% російських банків використовують чат-боти. Але як йдуть справи насправді?

Приблизно з 2014 року аудиторія месенджерів почала різко зростати, і цей процес триває. При загальній кількості інтернет-користувачів близько 4 млрд людина в соціальних мережах спілкуються близько 2,5 млрд, а месенджери використовують 3,6 млрд чоловік, і ця цифра різко зростає.

Очевидно, що у цієї цифри є межа - це кількість інтернет-користувачів, тому ринок месенджерів чекає насичення. Однак люди вважають за краще мати кілька месенджерів для обміну повідомленнями.

Раніше оглядач Данило помині навів статистику, згідно з якою аудиторія месенджерів в Росії становить не менше 50 млн чоловік. При цьому користувачі WhatsApp і Viber складають частку, що перевищує 50%. Слідом йде Skype і додатки соціальних мереж ВКонтакте, Facebook Messenger і Однокласники. Аудиторія Telegram - найтехнологічнішого месенджера з точки зору можливостей для впровадження ботів, становить всього 1-1,5 млн користувачів. Проте, не дивлячись на відносно нечисленну аудиторію, саме Telegram, судячи з усього, має найбільший потенціал в сфері чат-бот розробок.

Насправді протестовані мною рішення російських банків говорять про те, що вони мають чат-боти швидше номінально, ніж реально.

Насправді протестовані мною рішення російських банків говорять про те, що вони мають чат-боти швидше номінально, ніж реально

На жаль, поки ні у одного банку немає рішення, яке можна було б навіть назвати MVP.

Безумовно, завдання чат-ботів - повністю замінити додатки для мобільних телефонів, створивши новий підхід взаємодії клієнта і компанії.

Важливо, щоб чат-бот був не тільки інформаційним, а й щоб з його допомогою можна було б здійснювати операції, причому описуючи їх текстом або кажучи голосом.

В цілому банки і фінансові організації поки з обережністю ставляться до створення нового каналу комунікації. По суті чат-бот - це новий канал комунікації банку з клієнтом. Важливим є те, що цей канал стає дуже персонфіцірованним. Чат-бот пам'ятає всю історію і може пропонувати тільки ті продукти, які потрібні клієнтові. Насправді банки просто «спамлять» своїх клієнтами СМС, мейл або дзвінками з колл-центрів, пропонуючи продукти, які клієнту не потрібні, а якщо і потрібні, то не в цей момент. Чат-боти могли б цю задачу вирішувати більш точково.

За фактом рішення російських банків виглядають ось так:

Світові тренди

У США чат-боти набирають все більшої популярності. На даний момент створено понад 100 тис. Чат-ботів. Серед них є яскраві представники - боти-фінансові радники: Plum, Chip, Сleo. Завдання цих стартапів - фінансове консультування клієнтів.

Функціонування даних чат-ботів виглядає наступним чином: вони підключаються до бази фінансових транзакцій клієнтів. Таких сервісів в США кілька, куди користувачі можуть додавати відомості про всіх фінансових транзакціях в автоматичному режимі. Наприклад - Mint.

Далі боти аналізують клієнтські доходи, витрати і пропонують накопичити, заощадити або поповнити ощадний рахунок. Іншими словами - стають аналогом особистого фінансового радника.

Раніше компанія FIClub зверталася до Endurance для розробки подібного рішення, але через недостатнє фінансування проекту була створена тільки перша альфа версія такого чат-бота.

Ідея також полягала в тому, щоб з чат-ботом можна було б поговорити на простій і зрозумілій мові, задавши ті чи інші питання або попросивши той чи інший рада. Для подібного рішення була потрібна досить велика база знань, щоб чат-бот міг би відповідати на велику кількість запитань. Ідея також полягала в тому, щоб з чат-ботом можна було б поговорити на простій і зрозумілій мові, задавши ті чи інші питання або попросивши той чи інший рада

У США також існує кілька чат-ботів, створені банками:

 • Чат-бот Eno . Він дозволяє клієнтам листуватися з банком і оплачувати рахунки, а також отримувати інформацію про рахунок і залишках, при цьому використовуючи звичайну мову.
 • Чат-бот Letstock працює в Facebook Messenger і через нього можна дізнатися котирування акцій, також запитавши або написавши, наприклад, скільки сьогодні коштує Facebook ».
 • AJ Bell розробила чат-бота PollyChat для Facebook Messenger - він задає користувачеві питання про його ставлення до поточних новин і на основі відповідей створює фінансовий профіль, в якому об'єднані рекомендації щодо фінансових операцій і підбору інструментів для торгівлі.

В основі функціонування будь-якого чатбот лежить модуль з розпізнавання природної мови. Саме це можна назвати першим шляхом в штучному інтелекту.

згідно прогнозами дослідницької та консалтингової компанії Gartner, до 2020 року клієнти будуть керувати 85% від загальної маси комунікаційних процесів з постачальниками послуг, не вступаючи в контакт з людьми. В даному контексті тенденція почастішали впроваджень чат-ботів в фінансовому секторі виглядає цілком закономірною і не ясно, чому російські банки і фінансові компанії бояться вкладати і інвестувати час і зусилля в новий канал комунікації.

Месенджери також можуть стати повноцінною платформою для здійснення платежів і переказів. Можливість оперативних переказів з картки на картку можна запустити в Telegramm або Facebook Messenger.

Наприклад, система грошових переказів Western Union вибрала Viber для надання клієнтам можливості відправити кошти за допомогою пари кнопок. На грудень 2016- го Viber налічував близько 754 млн унікальних користувачів по всьому світу, а перекази Western Union всередині Viber були доступні клієнтам з США, Великобританії, Ірландії та Франції.
Viber - хороша платформа, яка відносно недавно відкрила API для творців чат-ботів, разом з тим це єдиний месенджер, який я видалив через великої кількості одержуваного спаму.

Чат-боти в месенджерах почали завойовувати ринок Фінтех, крім того вже зараз можна купувати авіаквитки, оплачувати комунальні послуги або робити замовлення в магазині після хвилинного чату з роботом і одного кліка в соціальній мережі, до якої прив'язана платіжна карта. Чат-боти повільно, але неухильно витісняють мобільні додатки, хоча зовсім недавно онлайн-банкінг здавався вершиною комфортних і швидких грошових операцій. Правда поки це стосується США і Європи.

За матеріалами PLUSworld.ru

Але як йдуть справи насправді?


Новости
  Плагин подписки wordpress
  Очень трудно найти один плагин подписки wordpress , который объединил бы в себе все виды подписок, которые так необходимы сайту. Именно поэтому я решил сделать подборку лучших плагинов, которые смогут

  Без плагина
  На сайте WordPress имеется файл, именуемый как .htaccess. Многие пользователи не предают ему особого внимания и не используют все его возможности. На самом деле файл .htaccess – это дополнительные конфигурации

  Слайд-шоу с помощью плагина для WordPress UnPointZero Slider
  Плагин для cms WordPress UnPointZero Slider – новостной слайдер. Он отражает в форме слайд-шоу изображения со ссылками на ваши статьи и краткие выдержки оттуда. Его можно установить и на новостной сайт,

  Плагины для Wordpress
  С помощью этого плагина вы легко сможете интегрировать Google диск на ваш WordPress сайт или блог . Gravity Forms — лучший плагин для создания форм на WordPress, от самых простых (например, форма

  Подписки плагином JetPack: размещение и редакция формы подписки
  Вступление Здравствуйте! В этой статье я покажу, как использовать плагин JetPack для создания пользовательской формы подписки и как эту формы подписки плагином JetPack добавлять в статьи сайта, а при

  Чистка сайта WordPress плагином WP-optimize
  От автора Со временем использования система WordPress накапливает не нужные файлы, комментарии и неиспользуемые данные в базе данных. Эти файлы и данные создаются в процессе работы и нужны для этого,

  Возможности Jetpack плагина
  Вступление Возможности Jetpack плагина это более 30 функциональных модуля плагина, делающего его универсальным плагином WordPress, заменяющего аналогичные сторонние плагины. Jetpack один заменяет десятки

  Резервное копирование WordPress сайта без плагинов
  Вступление Резервное копирование WordPress это второе, что нужно научиться делать после установки WordPress. Можно сколько угодно говорить о безопасности сайта и его защите, но лучшего варианта защиты

  Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ
  > > Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ Порой всем нам хочется попробовать себя в роли администратора сервера и испытать эту ответственность, но, к сожалению, вы не всегда все знаете о создании

  Плагин WordPress Database Backup. Архивация базы данных блога на WordPress
  Привет друзья! Сегодня на очереди еще один простой, НО, необходимый и полезный плагин — плагин WordPress Database Backup , который с легкостью и самостоятельно произведет процесс, который научно называется:

 • Виртуальный хостинг

  Виртуальный хостинг. Возможности сервера распределяются в равной мере между всеми... 
  Читать полностью

 • Редизайн сайта

  Редизайн сайта – это полное либо частичное обновление дизайна существующего сайта.... 
  Читать полностью

 • Консалтинг, услуги контент-менеджера

  Сопровождение любых интернет ресурсов;- Знание HTML и CSS- Поиск и обновление контента;-... 
  Читать полностью

 • Трафик из соцсетей

  Сравнительно дешевый способ по сравнению с поисковым и контекстным видами раскрутки... 
  Читать полностью

 • Поисковая оптимизация

  Поисковая оптимизация (англ. search engine optimization, SEO) — поднятие позиций сайта в результатах... 
  Читать полностью