<
 • Главная
Статьи

12 браузерів на движку Gecko. Частина 3.


СодержаніеNetscape Navigator 9.0.0.5

Офіційний сайт: http://browser.netscape.com
Операційна система: Windows, Linux, Mac OS X
Російська мова інтерфейсу: є

Робоче вікно Netscape

Користувачі всесвітньої павутини, напевно, втомилися рахувати, скільки разів помирав, а потім відроджувався знаменитий бренд Netscape. У перший раз це сталося на межі тисячоліть, коли інтегрований набір інструментів Netscape Communicator 4 начисто програв ринкову боротьбу прогресивного на той момент браузеру Internet Explorer 4. Другий раз Netscape ховали після виходу його шостої версії. Навіть найвідданіші фанати відвернулися від продукту, наскільки він був жахливий, нестабільний і неповороткий. Сьома версія, так само як нещасна шістка, створювалася на основі Mozilla Suite, але на той час уже володіла достатньою впевненістю в роботі. Netscape Browser 8 позбувся від усіх зайвих компонентів, залишивши в складі лише браузер. Продукт вже грунтувався на Mozilla Firefox. Вісімка працювала з двома двигунами - Gecko і Trident, а також була пронизана безліччю дрібних доповнень, на зразок розкладу сеансів кінотеатрів Манхеттена і обчислення оптимального шляху шопінгу по південному Гарлему. Як наслідок, браузер придбав деяку популярність в США, але залишився майже непоміченим в іншому світі.

Дев'ята версія браузера знову набула свою історичну назву - Netscape Navigator. Програма ґрунтується на коді Mozilla Firefox. На цей раз розробники реалізували не так багато нововведень в порівнянні з Mozilla Firefox, що, треба зауважити, пішло браузеру на користь. Розміри дистрибутивів у двох продуктів практично збігаються. За численними відгуками користувачів, Netscape Navigator працює трохи швидше свого прабатька, а також споживає менше оперативної пам'яті.

Розробники з Americe Online все-таки не втрималися і помістили в дистрибутив нового браузера показ погоди. Повноцінно працює він тільки в семи населених пунктах США. На превеликий щастя, Weather Bug не вбудований жорстко в браузер. Це стандартне розширення, і забирається воно елементарно, штатними засобами.

Друга особливість Netscape Navigator полягає в наявності спеціальної бічній панелі посилань - Linkpad. Вона дозволяє збирати посилання зі сторінок для майбутнього перегляду. Список лине. Як тільки ви вибираєте будь-яку посилання, вона автоматично забирається з панелі. Виходить подобу якогось буфера, де можна залишати посилання на потім, з метою подивитися через годинку-другу або на наступний день.

При ручному наборі адрес сайтів вірогідні помилки. Netscape Navigator має можливість розпізнавати невірно набрані адреси і пропонувати їм заміну. Наприклад, якщо ви наберете ww.ixbt.com, www, ixbt, com або www.ixbt.cmo, то в кожному з описаних випадків програмою буде одразу запропонований правильний варіант - www.ixbt.com.

Ліва бічна панель Netscape Navigator може використовуватися як другий міні-браузер. У ньому також присутня адресний рядок і кнопки навігації. Обидва браузера тісно взаємопов'язані. Ви можете відкривати посилання з бічної панелі в головному вікні і навпаки.

Робота з вкладками в Netscape Navigator трохи вдосконалена в порівнянні з Mozilla Firefox. Деякі з популярних опцій, які доводилося міняти або через редактор налаштувань about: config, або шляхом установки розширень, тепер включені в основне діалогове вікно налаштувань. Наприклад, ви можете вказувати правила показу хрестика закриття вкладки, а також політику використання нових вкладок замість заміни поточних документів.

Панель інструментів Netscape Navigator має одне невелике, але досить суттєва відмінність від Mozilla Firefox. Кнопки зупинки і перезавантаження сторінки об'єднані в єдиний елемент. Це економить простір на панелі інструментів.

Однак головний подарунок користувачам Netscape Navigator полягає в повній сумісності з розширеннями Mozilla Firefox, рахунок яким йде на тисячі. Ніякої адаптації не потрібно. Ви можете зайти на офіційний сайт доповнень Mozilla і встановлювати звідти будь-які розширення, не побоюючись наштовхнутися на будь-які обмеження. Одним з основних достоїнств Mozilla Firefox є його практично нескінченна розширюваність. Це, без будь-яких застережень, можна застосувати і до Netscape Navigator.

Теми оформлення у Netscape Navigator унікальні. Його панелі інструментів відрізняються від Mozilla Firefox хоча б присутністю додаткового міні-браузера. З цієї причини і існує несумісність.

На тлі досить райдужної картини, що вимальовується навколо Netscape Navigator, присутній одна сумна, можна сказати, трагічна деталь. Проект в черговий раз помер. Компанія America Online припинила розробку і підтримку Netscape Navigator в лютому 2008 року.

плюси:
+ Великий бренд (для старшого покоління)
+ Простота освоєння
+ Величезний потенціал розширюваності (повна сумісність з Mozilla Firefox)
+ Висока надійність

мінуси:
- розробка та підтримка припинені

До змісту SeaMonkey 1.1.7

Офіційний сайт: www.seamonkey-project.org
Операційна система: Windows, Linux, Mac OS X
Російська мова інтерфейсу: є

Робоче вікно SeaMonkey

Всім відомо, що старших прийнято поважати. SeaMonkey є прямим спадкоємцем першого проекту з відкритим вихідним текстом сімейства Mozilla. І ці близькі родинні зв'язки дають про себе знати в багатьох рисах браузера.

SeaMonkey - це не тільки браузер, а й кілька інших компонентів. До складу продукту входить також поштовий клієнт, редактор HTML-сторінок, IRC-клієнт і адресна книга. Всі вони тісно інтегровані між собою, і це створює відчуття цілісності в роботі, а також економить системні ресурси, так як в пам'яті завжди знаходиться лише одна копія Gecko.

Браузер SeaMonkey називається Навігатором, слідуючи традиції, закладеної Netscape в 90-і роки минулого століття. Він, як і Mozilla Firefox, підтримує вкладки. Але на цьому схожість, фактично і закінчується. Лисиця і креветка - не пара, вони є абсолютно різними програмними продуктами.

Панель інструментів Mozilla Firefox можна легко налаштовувати. Правий клацання мишею викликає вікно зі списком доступних кнопок. Перетягувати собі їх на здоров'я, створюй улюблений набір ярликів. З SeaMonkey такий номер не пройде. Інтерфейс браузера розроблявся в минулому тисячолітті, коли сама наявність кнопок на екрані викликало трепет, і ніхто, звичайно, не думав, що користувачеві спаде на думку видозмінювати їх набір. Як наслідок, ви можете лише прибрати / додати кілька елементів з параметрів продукту, що дозволяє трохи скорегувати панель інструментів, але це не та гнучкість, що є присутнім в Mozilla Firefox.

Бічна панель SeaMonkey має багатоповерхову структуру. На ній розташовуються чотири закладки - пошук, вибране, журнал відвідувань і адресна книга, яка, втім, до роботи браузера має лише непряме відношення. Крім того, ви можете додавати власні закладки, завантажуючи їх з Мережі. Російською мовою їх прийнято назвати «хатину» (sidebar). На них збирається коротка інформація з сайту і виводиться у вигляді заголовків. Все це нагадує технологію RSS. Відмінність в тому, що RSS вбудовується в сам сайт, а боковини є незалежними документами і можуть застосовуватися до будь-якої web-сторінці. Варто зауважити, що підтримки RSS в SeaMonkey досі немає. Втім, вона успішно реалізується за допомогою розширень.

Браузер підтримує вкладки. Особливість роботи з ними полягає в підтримці мініатюр. Ви наводите курсор миші на будь-яку неактивну вкладку, і на екрані відображається зменшена копія вмісту документа.

SeaMonkey дозволяє зберігати свій профіль в локальній мережі. При старті браузера відбувається завантаження інформації, а при закритті програми, дані, навпаки, передаються на сервер. Це означає, що системний адміністратор локальної мережі може один раз налаштувати SeaMonkey, після чого встановлювати браузер на довільне число робочих станцій. Необхідно внести якусь зміну в налаштування? Немає потреби бігати до кожного комп'ютера і благати колег по роботі зробити паузу. Досить поміняти профіль на сервері.

Браузер має підтримку зміни тим оформлення, а також здатний підключати розширення, структура яких аналогічна модулів Mozilla Firefox. Однак сумісність невелика, все ж позначаються великі відмінності між програмними продуктами. Для SeaMonkey написано чимало власних розширень, які, навпаки, не будуть працювати в Mozilla Firefox. До речі, SeaMonkey - єдиний браузер (крім Mozilla Firefox) на движку Gecko, який має власні розширення в форматі XPI. Решта браузери мають на увазі лише адаптацію модулів.

Незважаючи на великий потенціал розширюваності, ситуація ускладнюється через відсутність менеджера доповнень. Це означає, що після встановлення розширення ви не зможете видалити його штатними засобами. Крім того, доповнення не підтримують автоматичне оновлення, що є присутнім в самому SeaMonkey. Варто зауважити, що можна встановити розширення, які призначені для видалення інших модулів, але це далеко не ідеальне рішення. Менеджер доповнень повинен з'явитися в наступній версії SeaMonkey.

плюси:
+ Інтеграція компонентів
+ Висока надійність
+ Розміщення профілю в мережі

мінуси:
- застарілий інтерфейс
- відсутність менеджера доповнень

До змісту Sleipnir 2.6.1

Офіційний сайт: www.fenrir.co.jp/sleipnir
Операційна система: Windows
Російська мова інтерфейсу: немає

Робоче вікно Sleipnir

Японці мають дивовижну працьовитістю в поєднанні зі скромністю. Як наслідок, програмні продукти, народжені в країні висхідного сонця, зазвичай відрізняються високою функціональністю в поєднанні зі строгим, непомітним дизайном. Не став винятком і Sleipnir.

Браузер дозволяє працювати з двома двигунами одночасно. Один з них, Trident, використовується в Internet Explorer. Його встановлювати не потрібно, він береться з системи. Другий двигун, Gecko, входить до складу дистрибутива Sleipnir.

Панелі інструментів за структурою нагадують Mozilla Firefox, хоча дизайн кнопок явно взятий з Internet Explorer 6. Налаштування панелі також виконана аналогічно штатному браузеру Windows.

Під адресним рядком розташована панель закладок. На ній можуть розташовуватися посилання, папки і RSS-канали. Останні елементи представлені у вигляді меню зі списком заголовків новин. Подібне рішення використовується і в Mozilla Firefox, але при імпорті закладок з нього, Sleipnir не змінює вміст панелі.

До складу японського браузера включена утиліта Roboform. Вона дозволяє автоматично заповнювати поля введення при реєстраціях на форумах, блогах, трекерах, поштових сервісах і інших ресурсах. Її панель за замовчуванням відключена, але може викликатися або під рядком статусу, або яка знаходиться поверх ярликів. Roboform працює з обома двигунами, і з Trident, і з Gecko.

Ліва бічна панель, за термінологією Sleipnir, носить назву Dock. Всередині неї можна показувати закладки, історію відвідин сайтів, список груп документів, а також RSS-новини. Панель викликається клацанням миші біля лівої межі робочого вікна програми. Перемикання між доками здійснюється за допомогою мініатюрних закладок, розташованих зліва в вертикальному порядку.

Структура закладок Sleipnir аналогічна Mozilla Firefox, проте управління ними відбувається всередині вкладки браузера, не в окремому вікні. Кожне посилання може оформлятися призначеним для користувача значком (favicon). Крім того, для закладки можна вказувати кодування, тип двигуна, час автоматичного оновлення, а також масштаб (розмір шрифту).

На панелі вкладок браузера присутній кнопка виклику списку всіх відкритих документів. При цьому відкривається сторінка, на якій зображені мініатюри всіх вкладок. Будь-який документ можна тут же закрити або перейти до нього.

Браузер має повноцінний MDI, тобто, ви можете вільно управляти вікнами документів. Підтримується згортання окремих сторінок, упорядкування мозаїкою, черепицею.

Браузер може згортатися не тільки в панель завдань, а й в системний лоток Windows. У другому випадку на панелі звільняється додатковий простір.

Sleipnir підтримує виконання призначених для користувача сценаріїв. Вони зібрані в окремому меню, на зразок закладок, маючи деревоподібну структуру. Ви можете, наприклад, копіювати заголовок активної сторінки в буфер обміну, створювати слайд-шоу з картинок на web-сторінці, виконувати пошук на цьому сайті, викликати зовнішні утиліти і багато іншого.

Браузер містить кілька функцій, пов'язаних з роботою електронної пошти. Ви можете читати повідомлення, відкриваючи при цьому поштовий клієнт, встановлений в системі за замовчуванням, створювати нові листи, відправляти посилання.

Sleipnir вміє працювати з проксі-серверами двома способами. Перший з них найбільш простий і напрошується - використання налаштувань Internet Explorer. Другий варіант більш просунутий. Ви можете відкривати списки серверів і перемикатися між ними при необхідності. Допускається і ручне додавання адрес.

Програма містить досить багато опцій, пов'язаних з безпекою, але варто виділити не сама їх наявність, а то, як вони організовані. Програма дозволяє створювати дві «сюжетні установки», якщо говорити мовою фотокамер. Одна з них дозволяє переглядати Web в повному обсязі, а друга робить акцент на безпеку, забороняючи багато потенційно небезпечні елементи. Налаштування безпеки включають в себе вибір движка (Gecko / Trident), а також включення / відключення JavaScript, Java, ActiveX (для Gecko можна завантажити компонент окремо), показу картинок, відтворення звуків і відео.

Ви можете використовувати мишачі жести при роботі з браузером. Їх настройка виконана не зовсім зручно для новачків. Замість наочних малюнків доводиться працювати з літерними позначеннями, наприклад, UL (вгору, вліво).

Мишку використовують в Sleipnir на всю котушку. Ви можете визначати додаткові операції, використовуючи подвійний лівий (правий) клік, одночасний клацання колесом і лівої (правої) кнопкою, а також призначати дії на четверту і п'яту кнопки. Крім того, є можливість корисного використання обертання колеса в поєднанні з натисканням лівої чи правої кнопок миші. Чи не браузер, а справжня аркада, Mortal Combat.

Для любителів тонкої настройки реалізована можливість редагування головного меню програми і всіх без винятку його підпунктів. Наприклад, візьмемо команду Zoom. Вона змінює масштаб сторінки. Ви можете вводити довільні значення масштабів, змінюючи дискретність наближення або видалення документа.

Браузер підтримує зміну тим оформлення, проте всі вони чомусь мають ідентичний набір значків. Ви можете підключати розширення до браузера. Вони не сумісні з Mozilla Firefox. На офіційній сторінці проекту в момент написання статті знаходилося 14 модулів. Це більш ніж в сто разів менше бази розширень Mozilla Firefox.

Однак, заради справедливості, варто зауважити, що Sleipnir не надто потребує збільшення функціональності. У нього і так закладений такий потенціал, який може буквально паралізувати лисицю при спробі прокачатися до аналогічного рівня за допомогою розширень. Такі програми, як Sleipnir, зазвичай називають «комбайнами».

плюси:
+ Підтримка двох двигунів: Gecko і Trident
+ Два варіанти роботи: повний доступ до Web і безпечний режим
+ Підтримка багатокнопковий мишей (до 5 кнопок)
+ Настройка гарячих клавіш

мінуси:
- гігантська кількість опцій і налаштувань, що значно перевищує середньостатистичні запити простого користувача
- несумісність з розширеннями Mozilla Firefox

До змісту Wyzo 0.5.3

Офіційний сайт: www.wyzo.com
Операційна система: Windows, Mac OS X
Російська мова інтерфейсу: є

Робоче вікно Wyzo

Дивлячись на Wyzo, складається враження, що лаври Flock не дають комусь спокою. Команда розробників Flock, можна зробити припущення - вельми талановиті, неординарні, сильні особистості.

Хочеться зробити браузер, щоб можна було спілкуватися в щоденниках, посиланнями, фотографіями обмінюватися. З нуля писати програму нереально. Тоді за основу взятий код Mozilla Firefox, благо, відкрита ліцензія дозволяє. Але перед тим, як почати серйозний проект, необхідно подбати про власному домені в інтернеті, зробити гарний сайт, регулярно випускати нові версії. Це зовнішня сторона питання, спосіб підтримувати увагу, цікавість, інтерес до проекту. Першим справу до Mozilla Firefox треба намалювати красиву тему, щоб всі ахнули від захоплення. Після цього починається планомірне прикручування додаткових функцій. Чим їх більше, і чим вони цікавіше, тим менше будуть тикати пальцем в браузер з глузувань «клон Firefox», тим більше поважатимуть проект, визнавати його право на існування. Саме так і розвивався Flock, в результаті чого вийшов, треба зауважити, відмінний браузер. Так, він розрахований на певне коло користувачів, але в рамках вузької області застосування (соціальні мережі), у нього, за великим рахунком, немає конкурентів.

І, по всій видимості, надивившись на успіхи Flock, інша група розробників вирішила зробити ще один яскравий, виразний браузер на основі Mozilla Firefox. Зроблені абсолютно вірні перші кроки. Куплений домен, ідентичний імені браузера. Домашня сторінка проекту має унікальний стиль, приємний дизайн. Намальована нова тема оформлення. Вона виконана в помаранчевих, молодіжних кольорах, яскравих, немов соковитий апельсин. Написано два розширення.

Перше з них прізначається для роботи з файлообмінної мережа BitTorrent. Менеджер завантаження містіть две вкладки. Одна з них прізначається для традіційніх завантаження, а Інша для передачі файлів через пірінгову ятір. Розширення здатне встановлювати ліміти швидкості прийому і віддачі, сортувати файли, вказувати порти і проксі.

Коли ви натискаєте мишею по посиланню, що веде на завантаження звичайного файлу, то відкривається перша вкладка менеджера завантажень, і далі все відбувається аналогічно Mozilla Firefox. Якщо ви, перебуваючи на трекері, запустили посилання торрента, то він передається розширенню, і, аналогічно першому випадку, починається завантаження. Ви можете відкривати торренти і з локального диска, вручну додаючи завантаження.

Друге розширення, доданий в дистрибутив Wyzo, називається Search Status. Воно дозволяє оцінювати популярність кожного сайту в інтернеті. Дане розширення призначається для правильного позиціонування пошукових запитів. У рядку статусу браузера розширення відображає інформацію, що відноситься до пошуку. Для кожного відвідуваною сторінки відображається рейтинг Google PageRank, а також Alexa popularity ranking. Більш докладні дані, що надаються двома згаданими ресурсами, можна отримати, відвідавши спеціальні сторінки, що відкриваються з контекстного меню розширення.

На сьогоднішній день реалізовано лише два розширення. Розробники погрожують додати більше унікальних можливостей в Wyzo. Якщо вони будуть такими ж вузькоспеціалізованими, як Search Status, то навряд чи браузер коли-небудь стане популярним. BitTorrent, як сама можливість, звичайно, дуже затребуваний. І старий, і молодий не проти завантажити з Мережі великі файли. Але тут напрошується аналогія з MozImage, досить оригінальним розширенням Mozilla Firefox, які мали деяку популярність на зорі розвитку браузера. Модуль дозволяв переглядати зображення з жорсткого диска. Сама по собі ідея дуже затребувана. Але навіщо вбудовувати її в браузер? Програм для перегляду картинок - безліч, одна інший красивіше. Немає потреби обтяжувати браузер подібними турботами. Схожа ситуація і з BitTorrent. На сьогоднішній день випущено безліч незалежних додатків відмінної якості для роботи з даної файлообмінної мережею, і немає особливої ​​необхідності в їх схрещуванні з браузером.

Wyzo для Windows поширюється у вигляді компактного модуля. Сам дистрибутив завантажується з Мережі вже під час установки. Не зовсім зручне рішення.

Незважаючи на те, що даний момент Wyzo НЕ розжився кількістю власних напрацювань, перспективи у браузера, безумовно, є. Розробники вкладають в нього чимало сил і коштів. Регулярно виходять нові версії, на офіційному сайті лунає чимало обіцянок. Якщо друге втілюватиметься в першому, то Wyzo займе гідне місце на ринку.

плюси:
+ Простота освоєння
+ Повна сумісність з розширенням з Mozilla Firefox

мінусі:
- відмінності від Mozilla Firefox полягають лише в додаванні двох розширень сумнівної цінності і в зміні теми оформлення за замовчуванням

до змісту

Необхідно внести якусь зміну в налаштування?
Але навіщо вбудовувати її в браузер?


Новости
  Без плагина
  На сайте WordPress имеется файл, именуемый как .htaccess. Многие пользователи не предают ему особого внимания и не используют все его возможности. На самом деле файл .htaccess – это дополнительные конфигурации

  Плагин подписки wordpress
  Очень трудно найти один плагин подписки wordpress , который объединил бы в себе все виды подписок, которые так необходимы сайту. Именно поэтому я решил сделать подборку лучших плагинов, которые смогут

  Слайд-шоу с помощью плагина для WordPress UnPointZero Slider
  Плагин для cms WordPress UnPointZero Slider – новостной слайдер. Он отражает в форме слайд-шоу изображения со ссылками на ваши статьи и краткие выдержки оттуда. Его можно установить и на новостной сайт,

  Плагины для Wordpress
  С помощью этого плагина вы легко сможете интегрировать Google диск на ваш WordPress сайт или блог . Gravity Forms — лучший плагин для создания форм на WordPress, от самых простых (например, форма

  Подписки плагином JetPack: размещение и редакция формы подписки
  Вступление Здравствуйте! В этой статье я покажу, как использовать плагин JetPack для создания пользовательской формы подписки и как эту формы подписки плагином JetPack добавлять в статьи сайта, а при

  Чистка сайта WordPress плагином WP-optimize
  От автора Со временем использования система WordPress накапливает не нужные файлы, комментарии и неиспользуемые данные в базе данных. Эти файлы и данные создаются в процессе работы и нужны для этого,

  Возможности Jetpack плагина
  Вступление Возможности Jetpack плагина это более 30 функциональных модуля плагина, делающего его универсальным плагином WordPress, заменяющего аналогичные сторонние плагины. Jetpack один заменяет десятки

  Резервное копирование WordPress сайта без плагинов
  Вступление Резервное копирование WordPress это второе, что нужно научиться делать после установки WordPress. Можно сколько угодно говорить о безопасности сайта и его защите, но лучшего варианта защиты

  Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ
  > > Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ Порой всем нам хочется попробовать себя в роли администратора сервера и испытать эту ответственность, но, к сожалению, вы не всегда все знаете о создании

  Плагин WordPress Database Backup. Архивация базы данных блога на WordPress
  Привет друзья! Сегодня на очереди еще один простой, НО, необходимый и полезный плагин — плагин WordPress Database Backup , который с легкостью и самостоятельно произведет процесс, который научно называется:

 • Виртуальный хостинг

  Виртуальный хостинг. Возможности сервера распределяются в равной мере между всеми... 
  Читать полностью

 • Редизайн сайта

  Редизайн сайта – это полное либо частичное обновление дизайна существующего сайта.... 
  Читать полностью

 • Консалтинг, услуги контент-менеджера

  Сопровождение любых интернет ресурсов;- Знание HTML и CSS- Поиск и обновление контента;-... 
  Читать полностью

 • Трафик из соцсетей

  Сравнительно дешевый способ по сравнению с поисковым и контекстным видами раскрутки... 
  Читать полностью

 • Поисковая оптимизация

  Поисковая оптимизация (англ. search engine optimization, SEO) — поднятие позиций сайта в результатах... 
  Читать полностью