<
 • Главная
Статьи

Десять простих способів прискорити дачний інтернет

 1. 1. Відключаємо завантаження зображень
 2. 2. Відключаємо рекламу
 3. 3. Відключаємо Flash
 4. 4. Блокуємо трекери і відстежують активність сайти
 5. 5. Предпросмотр посилань перед переходом
 6. 6. Прискорення повторюваних завдань
 7. 7. Завантажуємо мобільні версії сайтів
 8. 8. Вивантажуємо з пам'яті неактивні вкладки
 9. 9. оптимізуємо мережеві настройки
 10. 10. Стискаємо завантажуються дані

Травень Росії означає початок дачного сезону: деякі з нас перебираються жити на дачу аж до перших осінніх заморозків, інші виїжджають за місто у відпустку або на вихідні. При цьому навіть на природі нам не хочеться втрачати звичних міських зручностей, в тому числі і постійного доступу в інтернет.

Зрозуміло, в силу цілого ряду технічних причин доводиться йти на різні компроміси, головний з яких - не найвища швидкість передачі даних. Після двадцатімегабітних міських «безлімітів» або постійного доступу до величезної відеотеці локальної районної мережі типовий «сільський» інтернет може здатися поверненням в минуле років на десять назад. Воно й не дивно, адже найдоступніший і найпоширеніший спосіб виходу в інтернет «на природі» - це підключення до мереж стільникових операторів.

Поблизу від міст, де діють швидкісні мобільні мережі 3G і 4G / LTE і безліч базових станцій, реальна швидкість «телефонного» роботи в Мережі може досягати цілком звичних 3-5 Мбіт / с для 3G і 10-15 Мбіт / с для LTE. За містом же щільність стільникових веж набагато менше, а відносне число абонентів більше, до того ж рельєф місцевості складніше, так що продуктивність передачі даних значно нижче. Більш того, на значній площі країни все ще доступні лише низькошвидкісні мережі, що забезпечують передачу даних по протоколах GPRS і EGDE, яке можна порівняти за швидкістю з горезвісним «діалап» кінця дев'яностих.

У цих умовах для більш-менш комфортного інтернет-серфінгу (про перегляд потокового відео Full HD навіть немає й мови) доводиться вдаватися до різних хитрощів, про які ми і поговоримо.

1. Відключаємо завантаження зображень

Класичний спосіб «прискорення інтернету», добре знайомий ще по часам «діалапу», - це відключення завантаження картинок. Ця функція передбачена у всіх браузерах, проте далеко не у всіх її можна використовувати буквально «на льоту», не звертаючись до докладні настройки. А повністю відключивши картинки, ви можете випадково пропустити ті зображення, які ви б хотіли побачити.

Штатної реалізацією швидкого включення і відключення завантаження зображень натисканням однієї кнопки може похвалитися браузер Opera , Який ми з задоволенням вам рекомендуємо.

Для інших браузерів існують зручні плагіни з аналогічною функціональністю. Наприклад, для Firefox можна використовувати Image Block , Який встановлює в панель управління браузера невелику кнопку.

Для браузера Chrome можна встановити плагін QuickBlock , Що дозволяє швидко блокувати і розблокувати зображення, а також виконання java-скриптів і плагінів, які потребують додаткової витрати трафіку.

Для браузера Chrome можна встановити плагін  QuickBlock  , Що дозволяє швидко блокувати і розблокувати зображення, а також виконання java-скриптів і плагінів, які потребують додаткової витрати трафіку

2. Відключаємо рекламу

Для блокування реклами найчастіше використовується плагін Adblock Plus , Доступний для браузерів Firefox, Chrome, Opera і операційної системи Android. Плагін для Safari називається AdBlock , Він же існує і у версії для Chrome.

Незважаючи на схожі назви, це різні плагіни різних розробників, причому в Adblock Plus за замовчуванням включена «неважких» реклама. В обох плагинах можна змінювати налаштування правил фільтрації і додавати свої адреси.

3. Відключаємо Flash

Flash-анімація залишається одним з найбільш «важких» компонентів веб-сторінок: поки далеко не всі перейшли на HTML5, і на багатьох сайтах можна знайти подібний контент.

Для блокування Flash можна застосовувати плагіни Flashblock для Firefox і FlashBlock для Chrome.

Для блокування Flash можна застосовувати плагіни  Flashblock  для Firefox і  FlashBlock  для Chrome

Оперативне відключення і включення Flash однією кнопкою забезпечує плагін Firefox FlashOnOff .

Нарешті, з блокуванням Flash відмінно справляється згаданий вище плагін Adblock Plus.

4. Блокуємо трекери і відстежують активність сайти

Рекламні та соціальні мережі через браузер і файли cookie постійно відстежують ваші переміщення по інтернету, генеруючи небажаний трафік і створюючи додаткове навантаження на канал.
Кращий засіб позбавлення від такого нагляду - плагіни Disconnect і Disconnect 2 , Друга версія поки доступна тільки для Chrome і Firefox.

При цьому ми б порекомендували саме Disconnect 2, в якому містяться додаткові кошти прискорення серфінгу, автоматично блокують рекламні, аналітичні та інші трекінгові мережі, а також соціальні мережі Facebook, Twitter і додатки Google.

5. Предпросмотр посилань перед переходом

Для економії трафіку дуже стане в нагоді функція попереднього перегляду посилань перед переходом по ним. Для цього можна використовувати плагін SwiftPreview для браузера Chrome.

Встановивши SwiftPreview, ви зможете, навівши курсор на гіперпосилання, побачити в спливаючому вікні зображення сторінки, на яку ця посилання приведе. Особливо зручно це, наприклад, при використанні сервісів, в яких можуть застосовуватися скорочені посилання, наприклад в Twitter, де сам URL не завжди говорить навіть про домен, на який ви потрапите, натиснувши на таку гіперпосилання.

Серед приємних функцій SwiftPreview - можливість закріплення вікна попереднього перегляду натисканням кнопки Ctrl, повнорозмірний перегляд фото в Facebook і зуммирование зображень на будь-яких сайтах, а також перегляд у вікні відео YouTube.

6. Прискорення повторюваних завдань

При інтернет-серфінгу ми часто виконуємо завдання, що повторюються - копіюємо / вставляємо дані, здійснюємо пошук, переходимо за результатами і так далі. Для оптимізації всіх цих дій можна використовувати плагін FastestFox для браузера Firefox. Аналогічною функціональністю володіє плагін FastestChrome для браузера Chrome.

Після установки він вбудовується в інтерфейс браузера, і натисканням правої кнопки миші ви можете швидко переглянути значення будь-якого слова, перейти на егo сторінку в «Вікіпедії» або помістити його в одну з декількох пошукових систем на вибір.

Ще одна корисна функція - «Нескінченний режим сторінок», після включення якої при пошуку в Google вам не потрібно буде переходити на наступну сторінку: вони будуть автоматично довантажувати при Промотка екрану до кінця.

Зрозуміло, фізично ці плагіни не прискорюють завантаження сторінок, але вони так оптимізують роботу в браузері, що по відчуттях веб-серфінг здійснюється швидше.

7. Завантажуємо мобільні версії сайтів

Дуже істотно прискорити роботу в інтернеті через повільний канал може примусова завантаження мобільних версій сайтів в звичайних десктопних браузерах.

Багато сайтів здатні визначати дозвіл екрана, модель браузера і навіть пристрій, з якого заходить користувач, щоб сторінки відображалися на ньому оптимальним чином. Щоб «обдурити» сайт і змусити його прийняти ноутбук за планшет і видати полегшений варіант сторінки, можна скористатися плагіном User Agent Switcher для Firefox. Він дозволяє «прикинутися» смартфоном iPhone, пошуковим роботом або однієї з трьох застарілих версій Internet Explorer, в результаті чого вам буде видаватися полегшена версія сторінки - зрозуміло, за наявності такої.

Він дозволяє «прикинутися» смартфоном iPhone, пошуковим роботом або однієї з трьох застарілих версій Internet Explorer, в результаті чого вам буде видаватися полегшена версія сторінки - зрозуміло, за наявності такої

плагін Ultimate User Agent Switcher для браузера Chrome володіє більш широкою функціональністю: в його налаштуваннях можна вибирати з двох десятків різних браузерів і пристроїв - від Nokia 7110 і Kindle до планшетів на Android і iPad.

плагін  Ultimate User Agent Switcher  для браузера Chrome володіє більш широкою функціональністю: в його налаштуваннях можна вибирати з двох десятків різних браузерів і пристроїв - від Nokia 7110 і Kindle до планшетів на Android і iPad

8. Вивантажуємо з пам'яті неактивні вкладки

Коли в браузері відкрито багато вкладок, це впливає не тільки на швидкість інтернет-серфінгу, але і на загальну продуктивність системи. Вся справа в тому, що кожен завантажений таб забирає оперативну пам'ять, якій, як відомо, ніколи не буває багато.

Один із способів вирішення цієї проблеми полягає в вивантаженні вмісту неактивних закладок з оперативної пам'яті до того моменту, коли вони вам потрібні знову. C цим завданням чудово справляється плагін TooManyTabs, існуючий в версіях для Firefox і Chrome .

C цим завданням чудово справляється плагін TooManyTabs, існуючий в версіях для  Firefox  і  Chrome

Крім оптимізації роботи з оперативною пам'яттю TooManyTabs дозволяє швидко переглянути скріншоти всіх відкритих табів, знайти потрібний за ключовим словом і впорядкувати їх за часом відкриття, часу або адресою.

Крім оптимізації роботи з оперативною пам'яттю TooManyTabs дозволяє швидко переглянути скріншоти всіх відкритих табів, знайти потрібний за ключовим словом і впорядкувати їх за часом відкриття, часу або адресою

Ще один простий плагін OneTab для Chrome поміщає всі ваші відкриті вкладки в один простий список, що, за твердженням розробників, дозволяє на 95 відсотків знизити обсяг займаної ними оперативної пам'яті. Після натискання на кнопку плагіна замість всіх вкладок з'явиться одна з повним списком, при цьому будь-яку з них можна відкрити, просто клікнувши по її заголовку.

9. оптимізуємо мережеві настройки

Для браузера Firefox існує корисний плагін Tweak Network , Що дозволяє, не змінюючи системних мережевих налаштувань, змінити деякі параметри роботи браузера.

Зокрема, у вікні налаштувань можна просто натиснути кнопку Power, після чого число постійних підключень до сервеpу буде збільшено з 6 до 16, а також включиться режим Pipelining, що забезпечує кілька одночасних з'єднань. Теоретично це дозволяє збільшити швидкість завантаження сторінок, хоча деякі сервери можуть обмежувати число одночасних підключень для одного користувача. Дослідним шляхом можна підібрати оптимальні настройки.

10. Стискаємо завантажуються дані

У деяких браузерах підтримується фірмова технологія стиснення даних при завантаженні, що дозволяє істотно збільшити швидкість завантаження сторінок при повільному з'єднанні і помітно заощадити трафік, що актуально для тарифних планів з помегабайтной оплатою.
Для цього запитувані користувачем дані пропускаються через спеціальний проксі-сервер, що стискає дані на 75-80%, і вже в стислому вигляді передаються клієнту.

Технологія стиснення інтернет-контенту реалізована в браузерах Opera починаючи з версії 10 і « яндекс.браузер »- в обох випадках вона носить назву« Турбо ».

браузер  »- в обох випадках вона носить назву« Турбо »

У браузері Opera режим Turbo може включатися автоматично за виявлення повільної мережі, при цьому його можна також включити примусово або повністю відключити.

У браузері Opera режим Turbo може включатися автоматично за виявлення повільної мережі, при цьому його можна також включити примусово або повністю відключити

«Яндекс.браузер» автоматично переходить у режим «Турбо», якщо швидкість завантаження не перевищує 128 Кбіт / с, а коли швидкість з'єднання перевищує 512 Кбіт / с, цей режим відключається. Передбачено також примусове включення або відключення режиму стиснення даних. За інформацією «Яндекс», при завантаженні сторінок, які захищені протоколом шифрування, режим «Турбо» не застосовується. Наприклад, поштові повідомлення і профілі в платіжних системах завантажуються звичайним способом, незалежно від швидкості з'єднання.

* * *

Всі описані вище способи оптимізації були чисто програмними. Однак можна піти далі і апаратним шляхом підвищити якість з'єднання з оператором зв'язку. Для цього використовуються спеціальні антени, до яких можна підключати звичайні USB-модеми. У продажу є моделі самих різних конструкцій, а ціни варіюються приблизно від 3000 до 15 000 рублів за комплект з антени, кабелю з роз'ємами і, нерідко, модему.

У продажу є моделі самих різних конструкцій, а ціни варіюються приблизно від 3000 до 15 000 рублів за комплект з антени, кабелю з роз'ємами і, нерідко, модему

При виборі потрібно звернути увагу на те, що антени для прийому сигналів GSM (GPRS, EDGE), 3G (HSDPA і UMTS) і LTE розрізняються конструктивно і технічними параметрами, тому якщо ви не впевнені, в мережах якого типу має працювати обладнання, краще проконсультуватися з фахівцем. Як правило, всі подібні комплекти досить прості і розраховані на самостійну установку.Новости
  Без плагина
  На сайте WordPress имеется файл, именуемый как .htaccess. Многие пользователи не предают ему особого внимания и не используют все его возможности. На самом деле файл .htaccess – это дополнительные конфигурации

  Плагин подписки wordpress
  Очень трудно найти один плагин подписки wordpress , который объединил бы в себе все виды подписок, которые так необходимы сайту. Именно поэтому я решил сделать подборку лучших плагинов, которые смогут

  Слайд-шоу с помощью плагина для WordPress UnPointZero Slider
  Плагин для cms WordPress UnPointZero Slider – новостной слайдер. Он отражает в форме слайд-шоу изображения со ссылками на ваши статьи и краткие выдержки оттуда. Его можно установить и на новостной сайт,

  Плагины для Wordpress
  С помощью этого плагина вы легко сможете интегрировать Google диск на ваш WordPress сайт или блог . Gravity Forms — лучший плагин для создания форм на WordPress, от самых простых (например, форма

  Подписки плагином JetPack: размещение и редакция формы подписки
  Вступление Здравствуйте! В этой статье я покажу, как использовать плагин JetPack для создания пользовательской формы подписки и как эту формы подписки плагином JetPack добавлять в статьи сайта, а при

  Чистка сайта WordPress плагином WP-optimize
  От автора Со временем использования система WordPress накапливает не нужные файлы, комментарии и неиспользуемые данные в базе данных. Эти файлы и данные создаются в процессе работы и нужны для этого,

  Возможности Jetpack плагина
  Вступление Возможности Jetpack плагина это более 30 функциональных модуля плагина, делающего его универсальным плагином WordPress, заменяющего аналогичные сторонние плагины. Jetpack один заменяет десятки

  Резервное копирование WordPress сайта без плагинов
  Вступление Резервное копирование WordPress это второе, что нужно научиться делать после установки WordPress. Можно сколько угодно говорить о безопасности сайта и его защите, но лучшего варианта защиты

  Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ
  > > Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ Порой всем нам хочется попробовать себя в роли администратора сервера и испытать эту ответственность, но, к сожалению, вы не всегда все знаете о создании

  Плагин WordPress Database Backup. Архивация базы данных блога на WordPress
  Привет друзья! Сегодня на очереди еще один простой, НО, необходимый и полезный плагин — плагин WordPress Database Backup , который с легкостью и самостоятельно произведет процесс, который научно называется:

 • Виртуальный хостинг

  Виртуальный хостинг. Возможности сервера распределяются в равной мере между всеми... 
  Читать полностью

 • Редизайн сайта

  Редизайн сайта – это полное либо частичное обновление дизайна существующего сайта.... 
  Читать полностью

 • Консалтинг, услуги контент-менеджера

  Сопровождение любых интернет ресурсов;- Знание HTML и CSS- Поиск и обновление контента;-... 
  Читать полностью

 • Трафик из соцсетей

  Сравнительно дешевый способ по сравнению с поисковым и контекстным видами раскрутки... 
  Читать полностью

 • Поисковая оптимизация

  Поисковая оптимизация (англ. search engine optimization, SEO) — поднятие позиций сайта в результатах... 
  Читать полностью