<
 • Главная
Статьи

Дитячий браузер Гогуль

 1. установка Гогуля
 2. Реєстрація аккаунта батька
 3. Реєстрація аккаунта для дитини
 4. Можливості батьківського контролю в Гогуль
 5. Як відключити або видалити Гогуль
 6. Якщо дитина виросла з дитячого браузера

Одна з серйозних проблем, з якими стикаються сучасні батьки - це необхідність захистити дітей від великої кількості інформаційного  сміття  , Що надходить, головним чином, з Інтернету Одна з серйозних проблем, з якими стикаються сучасні батьки - це необхідність захистити дітей від великої кількості інформаційного сміття , Що надходить, головним чином, з Інтернету. Адже в даний час майже у всіх вдома є комп'ютер або ноутбук з доступом до всесвітньої мережі.

І на певному етапі розвитку дитина, спостерігаючи за дорослими, теж захоче прогулятися по сайтам, вивчити вміст їх сторінок.

Ну, а сайти, як Ви розумієте, бувають найрізноманітнішими. Є корисні інформаційні або розважальні ресурси, а є ресурси, призначені виключно для дорослих. Попадання на сайти другого типу і вивчення їх вмісту може відбитися на дитині негативно.

Щоб захистити дітей від більшості небезпек Інтернету, був створений спеціальний дитячий браузер під назвою Гогуль (яке, до речі, російською розробкою). В принципі, Гогуль не можна назвати повноцінним браузером, так як він працює тільки в зв'язці з Mozilla Firefox, але це анітрохи не применшує його переваг.

Зміст:

Для початку у Вас повинен бути встановлений браузер Firefox. Якщо це не так, встановити його можна безкоштовно з офіційного сайту www.mozilla.com/ru/firefox/

А потім в якості доповнення до цього браузеру встановлюється Гогуль. Він створений за підтримки Федеральної програми безпечного дитячого інтернету. Завантажити дитячий браузер можна з офіційного сайту:

www.gogul.tv/manual .

Також на сайті є посилання на додаток до Гогуль під назвою Angry Duck. За допомогою нього можна розширити функціонал дитячого браузера.

установка Гогуля

Рис. 1 Дитячий браузер Гогуль

1) Щоб скачати браузер Гогуль, тиснемо на велику зелену кнопку в верхній частині сторінки (рис. 1).

2) З'явиться спливаюче вікно з попередженням «Встановлюйте доповнення тільки від тих авторів, яким довіряєте» і нижче буде кнопка «Встановити зараз». Натискаємо на неї.

3) Після установки з'явиться вікно c сполученням «Гогуль буде встановлено після перезапуску вами Firefox» і нижче кнопка «Запустити знову зараз».

4) На робочому столі з'явиться новий ярлик «Гогуль»:

Рис. 2 Ярлик Гогуля

5А) Клікнувши по цьому ярлику, у Вас або все піде добре і Ви перейдете до реєстрації батьківського аккаунта.

5Б) Або з'явиться вікно, що у операційної системи є проблеми з пошуком файлу firefox.exe. У цьому вікні Вам буде запропоновано, перейшовши по кнопці «Обзор», самостійно знайти цей файл.

5В) Перш ніж переходити по кнопці «Обзор», треба знайти на своєму комп'ютері, де знаходиться файл firefox.exe.

Для цього знаходимо ярлик браузера Мозілли на Робочому столі, або через кнопку Пошук.

Кількома по ньому правою кнопкою миші. У меню клацаємо по опції «Властивості». Відкриється вікно «Властивості» (рис. 3):

Рис. 3 Визначаємо місцезнаходження браузера Мозилла

5Г) Повертаємося до кроку 5Б, клацаємо по кнопці «Обзор» і там знаходимо C: \ Program Files (x86) \ Mozilla Fifefox \ firefox.exe. (У Вас може бути інший шлях.)

Після цього ярлик Гогуля з'явиться на робочому столі комп'ютера (рис. 2).

Реєстрація аккаунта батька

Після натискання на ярлик відкриється віконце активації основного батьківського аккаунта «Реєстрація батька», яку треба пройти один раз.

Тут вказуємо:

 • ваш e-mal (цифра 1 на рис. 4),
 • придумуємо пароль і
 • тиснемо кнопку «Активувати» (цифра 3 на рис. 4).

Рис. 4 Реєструємо аккаунт батька в Гогуль

Потім йдемо в свою пошту. Знаходимо там лист:

Знаходимо там лист:

Відкриваємо лист, натискаємо за наявною там посиланням, підтверджуючи тим самим свою реєстрацію. Загалом, все по стандарту.

Реєстрація аккаунта для дитини

Отже, після успішного входу в особистий кабінет, можна приступити до налаштування дитячого профілю. Для цього клацнемо по кнопці "Дитячі акаунти" (цифра 3 на рис. 5) і натиснемо на кнопку "Додати обліковий запис".5) і натиснемо на кнопку Додати обліковий запис

Рис. 5 Особистий кабінет в Гогуль

Після реєстрації особистого кабінету батька потрібно обов'язково зайти в особистий кабінет. Тут відбувається створення і налаштування аккаунта для дитини. Для цього відкриємо кнопку «Дитячі акаунти» і клацаємо по зеленій кнопці «Додати обліковий запис». Можна зареєструвати одну дитину або кілька дітей.

Зокрема, Ви можете вказати

 • ім'я (цифра 1 на рис. 6),
 • прізвище (цифра 2 на рис. 6),
 • дату народження (цифра 3 на рис. 6),
 • пароль (можна задати, а можна не робити цього - цифра 5 на рис. 6),
 • задати максимальну тривалість щоденного перебування в інтернеті (наприклад, 2 години - цифра 4 на рис. 6),
 • задати час, протягом якого дитина зможе користуватися інтернетом (наприклад, 2 години в період з 13.00 до 17.00 - цифра 6 на рис. 6, але у мене ці настройки не зроблені, тому всі поля тут зелені).

Рис. 6 Реєстрація аккаунта дитини

Також можна відредагувати перелік сайтів, дозволених для відвідування. До речі, в базі даних Гогуля на момент установки вже є близько 7000 дозволених сайтів. І Ви можете поповнити цей список.

Сайти розділені за категоріями:

 • "Грай",
 • "Гуляй",
 • "Спілкуйся",
 • "Вчися".

Якщо дитина піде не туди, з'явиться напис «Сайт заблокований» або «За запитом нічого не знайдено». Наприклад, при переході на сайт faqpc.ru з'являється повідомлення про те, сайт заблокований. Ви можете додати мене до свого списку дозволених сайтів. Для цього в своєму особистому кабінеті треба буде перейти на вкладку "Свої списки сайтів" і додати сайт в число дозволених сайтів.

Можливості батьківського контролю в Гогуль

В особистому кабінеті є опція «Перегляд статистики», яка дозволяє дізнатися, на яких саме сайтах побував дитина, скільки часу на них провів і т.д. Статистика доступна по днях, тижнях, місяцях.

Розділ «Журнал подій» дозволяє вам подивитися, які саме програми були запущені вашою дитиною, які клавіші при цьому були натиснуті. Однак для повноцінної роботи цього розділу необхідно встановити згадане вище розширення Angry Duck.

Програму Angry Duck можна скачати ось звідси - internet-i-deti.ru/angryduck (на даній сторінці розміщено посилання на актуальну версію). Установка стандартна. Єдине, що від вас вимагається - вказати свій (батьківський) логін і пароль. Вони можуть відрізнятися від логіна і пароля в самому Гогуль.

Після установки запустіть Angry Duck і перейдіть у вкладку під назвою «Аккаунт». Тут вкажіть свою пошту і пароль від браузера. Після їх підтвердження натисніть кнопку «Застосувати». Тепер батьківський доступ до Angry Duck включений.

Переходимо у вкладку «Загальні», ставимо галочки навпроти «Запуск програм», а також «Журнал натискає клавішу". Також тут можна включити автозапуск розширення.

У розділі «Доступ до файлів» здійснюється заборона на використання певних програм, встановлених на ПК. Наприклад, можна заборонити використовувати всі інші браузери - IE, Opera, Firefox і т.д. Дитина не зможе вийти в інтернет з їх допомогою.

У вкладці «Час роботи» представлені настройки, аналогічні налаштувань самого браузера. У самому кінці не забудьте включити батьківський контроль за допомогою натискання на однойменну кнопку. Для відключення контролю буде потрібно введення батьківського пароля.

Користуватися браузером Гогуль можна тільки після авторизації. Для цього натискаємо на ярлик браузера і у вікні вибираємо аккаунт дитини. Логін і пароль від цього аккаунта Ви створили самі при первинній настройці браузера.

Як відключити або видалити Гогуль

Гогуль є доповненням браузера Мозилла, тому в Мозілли переходимо по кнопці «Відкрити меню» (цифра 1 на рис. 6). Кількома по опції «Додатки» (цифра 2 на рис. 7).

7)

Рис. 7 Меню Мозилли і її Додатки

В результаті перед нами відкриється повний список всіх встановлених додатків:

Рис. 8 Як відключити або видалити дитячий Гогуль з Мозилли

Навпаки доповнення Гогуль клацаємо по кнопці «Відключити» (цифра 1 на рис. 8), якщо потрібно його тимчасово відключити. Після цього Гогуль буде відключений і з'явиться кнопка «Включити» для того, щоб при необхідності його можна було знову включити. При цьому не знадобиться заново Гогуль встановлювати і налаштовувати.

Якщо Гогуль більше не знадобиться, натискаємо на кнопку «Видалити» (цифра 2 на рис. 8). Це доповнення буде видалено з Мозилли.

Якщо дитина виросла з дитячого браузера

Є програма віддаленого доступу Ammyy Admin, яка працює в прихованому режимі. З її допомогою можна в режимі онлайн «підглядати», ніж на комп'ютері займається підліток, при цьому ніхто нічого не помітить.

Де знайти її офіційний сайт, як безкоштовно з нього завантажити цю програму можна познайомитися ТУТ .

Сказати по правді, я сама не поділяю такого підходу , Коли програма Ammyy Admin використовується таким чином. У будь-якому випадку добре, коли є вибір і кожен батько може прийняти своє рішення з цього питання.

PS Інші статті по темі "Діти":

Операційна система для дитини

Як захистити дітей на YouTube - Режим безпеки

Казка про мудрого правителя Процесора, про злого Вірусу і невтомного Анти Вірусу

Казка про Головний файл

Як написати листа Діду Морозу онлайн, або відправити лист у Великий Устюг


Автор: Надія
Новости
  Без плагина
  На сайте WordPress имеется файл, именуемый как .htaccess. Многие пользователи не предают ему особого внимания и не используют все его возможности. На самом деле файл .htaccess – это дополнительные конфигурации

  Плагин подписки wordpress
  Очень трудно найти один плагин подписки wordpress , который объединил бы в себе все виды подписок, которые так необходимы сайту. Именно поэтому я решил сделать подборку лучших плагинов, которые смогут

  Слайд-шоу с помощью плагина для WordPress UnPointZero Slider
  Плагин для cms WordPress UnPointZero Slider – новостной слайдер. Он отражает в форме слайд-шоу изображения со ссылками на ваши статьи и краткие выдержки оттуда. Его можно установить и на новостной сайт,

  Плагины для Wordpress
  С помощью этого плагина вы легко сможете интегрировать Google диск на ваш WordPress сайт или блог . Gravity Forms — лучший плагин для создания форм на WordPress, от самых простых (например, форма

  Подписки плагином JetPack: размещение и редакция формы подписки
  Вступление Здравствуйте! В этой статье я покажу, как использовать плагин JetPack для создания пользовательской формы подписки и как эту формы подписки плагином JetPack добавлять в статьи сайта, а при

  Чистка сайта WordPress плагином WP-optimize
  От автора Со временем использования система WordPress накапливает не нужные файлы, комментарии и неиспользуемые данные в базе данных. Эти файлы и данные создаются в процессе работы и нужны для этого,

  Возможности Jetpack плагина
  Вступление Возможности Jetpack плагина это более 30 функциональных модуля плагина, делающего его универсальным плагином WordPress, заменяющего аналогичные сторонние плагины. Jetpack один заменяет десятки

  Резервное копирование WordPress сайта без плагинов
  Вступление Резервное копирование WordPress это второе, что нужно научиться делать после установки WordPress. Можно сколько угодно говорить о безопасности сайта и его защите, но лучшего варианта защиты

  Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ
  > > Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ Порой всем нам хочется попробовать себя в роли администратора сервера и испытать эту ответственность, но, к сожалению, вы не всегда все знаете о создании

  Плагин WordPress Database Backup. Архивация базы данных блога на WordPress
  Привет друзья! Сегодня на очереди еще один простой, НО, необходимый и полезный плагин — плагин WordPress Database Backup , который с легкостью и самостоятельно произведет процесс, который научно называется:

 • Виртуальный хостинг

  Виртуальный хостинг. Возможности сервера распределяются в равной мере между всеми... 
  Читать полностью

 • Редизайн сайта

  Редизайн сайта – это полное либо частичное обновление дизайна существующего сайта.... 
  Читать полностью

 • Консалтинг, услуги контент-менеджера

  Сопровождение любых интернет ресурсов;- Знание HTML и CSS- Поиск и обновление контента;-... 
  Читать полностью

 • Трафик из соцсетей

  Сравнительно дешевый способ по сравнению с поисковым и контекстным видами раскрутки... 
  Читать полностью

 • Поисковая оптимизация

  Поисковая оптимизация (англ. search engine optimization, SEO) — поднятие позиций сайта в результатах... 
  Читать полностью