<
 • Главная
Статьи

Firefox VS Opera. Порівняння двох популярних браузерів.

 1. Ринок і перспективи
 2. Ознайомлення, інтерфейс
 3. Особливості роботи браузерів, розширюваність
 4. Висновок

Firefox VS Opera

Браузер є одним з основних, основоположних програмних продуктів у більшості користувачів персональних комп'ютерів. Дійсно, інтернет охоплює все більше сфер діяльності людини. Отримання свіжої інформації, завантаження нових програмних продуктів, торгівля, спілкування - все це здійснюється за допомогою браузера.

Більшість користувачів персональних комп'ютерів не замислюються, який програмний продукт використовується для виходячи в Мережу. Операційна система Windows містить вбудований інструмент навігації по просторах Web. З цієї причини прилучення до інтернету для більшості його користувачів починається саме з програми, яку не треба встановлювати, яка є на комп'ютері відразу після покупки системного блоку в магазині, з Internet Explorer.

Internet Explorer використовується переважною кількістю користувачів у всьому світі. Як мінімум, четверо з п'яти чоловік, що працюють в даний момент в Мережі, використовують штатний браузер Windows. В Путівнику по браузерам було розглянуто десять різноманітних програмних продуктів, що дозволяють по-різному відкривати світ Web. Всередині російськомовного сегменту Мережі найбільшою популярністю серед альтернативних браузерів користуються продукти Mozilla Firefox і Opera . На багатьох форумах розпалюються запеклі суперечки, користувачі намагаються з'ясувати, який же з цих двох продуктів зручніше, швидше, могутніше. Даний спір, насправді, нескінченний. До тих пір, поки існують яскраві, незалежні проекти, у них будуть віддані шанувальники, готові відстояти свій улюблений продукт.

Mozilla Firefox і Opera - це два протилежні погляди на побудову взаємодії користувача з Мережею. Обидва браузера є втіленням величезної кількості талановитих ідей, зіткнення яких викликає непримиренні дебати.

Обидва браузера засновані на відмінних від Internet Explorer двигунах - Presto (Opera) і Gecko (Mozilla Firefox). Вони можуть похвалитися незрівнянно кращою підтримкою сучасних стандартів консорціуму W3C, в той же час, не маючи такої кількості помилок і неточностей в реалізації щодо усталених специфікацій, якими так славиться продукт компанії Microsoft. Головний біль творців браузерів, відомий тест Acid2 - не проблема для останніх версій Opera і так званих «нічних» зборок Mozilla Firefox 3. Стандарти W3C - не даремний звід правил, а спроба зробити світ World Wide Web доступним без обмежень сумісності для всіх користувачів. До складу консорціуму входить кілька людей як з Opera Software, так і з Mozilla Foundation.

Незважаючи на домінуюче становище операційних систем сімейства Windows, невелику частку користувацького ринку займають Linux, Mac OS X і * BSD. При необхідності роботи в декількох системах, наявність однакових програм в них скорочує час на вивчення нових продуктів. Mozilla Firefox і Opera мають версії не тільки для Windows, але і для альтернативних операційних систем.

Дана стаття буде мати структуру діалогу шанувальників двох браузерів. Ми постараємося наочно продемонструвати вам переваги і недоліки кожного з продуктів.

Ринок і перспективи

Ю.М. При розробці будь-якого програмного продукту необхідно чітко усвідомлювати, відчувати потреби цільової аудиторії. Браузер - це програма, яка потенційно може виявитися на робочої станції кожного користувача інтернет. Тому питання розробників будь-якого браузера дуже складна і зустрічає кілька, на перший погляд, нерозв'язних протиріч. Переважна кількість користувачів браузера - люди, що володіють дуже низькою комп'ютерною грамотністю. Як наслідок, програмний продукт повинен бути гранично простим і не викликати навіть найменших труднощів в освоєнні. Але парадокс полягає в тому, що імідж продукту складають не новачки, а просунуті, досвідчені користувачі. Огляди програмних продуктів, велика кількість яскравих повідомлень на форумах - все це плоди праці користувачів, чиї пізнання в даному питанні виходять далеко за рамки середньостатистичного рівня. Продукт, орієнтований виключно на новачків, як мінімум, приречений на загальне осудження.

У Mozilla Corporation зуміли знайти гідний вихід зі складної, подвійній ситуації. У флагманському продукті корпорації, браузері Mozilla Firefox, реалізований механізм гнучкої розширюваності. Базовий дистрибутив включає в себе лише основні, життєво необхідні функції, що дозволяють безперешкодно здійснювати навігацію по просторах Web. Реалізація великої кількості допоміжних функцій покладено на сторонніх виробників, що випускає модулі доповнення браузера - розширення.

Крім того, в корпорації розуміли і продовжують усвідомлювати, що сучасні реалії розробки програмного забезпечення не дозволяють сподіватися на будь-якої успіх без ретельно спланованою концепції просування продукту на ринку. З самого початку виходу браузера необхідно було донести до громадськості головну думку: «Firefox краще, ніж Internet Explorer». Але порівняльна реклама заборонена законом. В результаті основними слоганами, супутніми поширенню Firefox стали тези про безпеку, швидкості, роботи з вкладками, розширюваності - якраз про те, чого не вистачає стандартному браузеру Windows. Позиціонування браузера в якості простою, зручною заміни Internet Explorer моментально принесло свої плоди - популярність Firefox з моменту виходу першої версії стала рости стрімкими темпами.

Після досягнення певної позначки ступеня захоплення ринку, ігнорування продукту стає неможливим. Великі компанії, що займаються створенням web-сервісів, одна за одною стали забезпечувати сумісність своїх ресурсів з новим браузером. Поступово тезу про те, що «інтернет розрахований тільки на IE» пішов в минуле, втративши актуальність. На його зміну поступово приходить нове розуміння того, що більшість великих ресурсів в інтернеті орієнтуються на два браузера - Firefox і Internet Explorer.

Firefox продовжує планомірний розвиток, рік за роком збільшуючи свою частку на ринку. Популярність браузера не залишилася непоміченою з боку найбільшого софтверного гіганта - корпорації Microsoft. На перший погляд, логічно було припустити, що Firefox стає неприємною перешкодою на шляху поширення нового браузера Internet Explorer 7. У реальності ж справа йде трохи інакше. Microsoft, що розривається на частини від переслідування з боку антимонопольних органів, бачить в Mozilla Corporation вигідного союзника. Популярність Firefox змушує сприймати ситуацію на ринку браузерів в світлі відсутності монополії будь-якого продукту. Конкуренція, в даному випадку, як би це не звучало парадоксально, на руку і Microsoft і Mozilla Corporation. Як наслідок, корпорації підписують угоду про взаємне використання напрацювань з метою забезпечення максимальної сумісності, ідентичності браузерів. Microsoft забезпечила повну сумісність Moizlla Firefox з новою операційною системою Windows Vista, у відповідь, отримавши добро на використання деяких елементів оформлення відкритого браузера.

Internet Explorer і Mozilla Firefox - два найбільш популярних браузера в операційній системі Windows. Решта браузери не дотягують навіть до позначки в 1%, що говорить про їх меншовартості в рамках даного сектора ринку.

Н.Ш. Opera - один з найбільш «старих» конкурентів переважаючого зараз в Мережі Internet Explorer, і весь цей час користувач цього продукту одержує швидкість, зручність і безпеку роботи «в одному флаконі». У той же час скромна норвезька компанія не могла собі дозволити масштабну рекламну кампанію (вибачте за недосконалий каламбур), що протягом значної частини її існування робило її браузером, звичайно використовуваним лише відносно невеликою кількістю користувачів. Але останнім часом, почерпнув частина досвіду Mozilla Firefox і вивівши на ринок нові продукти Opera Mini і Opera Mobile, вдало зайняли практично порожні ніші ринку різного роду мобільних пристроїв, фірма явно сподівається (і, по всій видимості, небезпідставно) на захоплення значної частини ринку . Серйозних конкурентів на мобільному програмному ринку в продуктів Opera практично немає, а просуванням Opera Mini і Opera Mobile займаються багато операторів мобільного зв'язку. Є підстави припускати, що поширення мобільних варіантів спричинить за собою і ознайомлення з настільною версією з її традиційними перевагами перед більшою частиною конкурентів. У той же час ймовірним є напрямок розробок з інтеграції «мобільної» і «настільною» версій вашого браузера, що поступово зітре для користувача грань між цими способами виходу в Інтернет. Точно так же, як багато власників програвачів iPod насолоджуються використанням укупі з ним iTunes, хіба не краще для вас буде приходити додому після довгої дороги, яку вам допомогла скоротати Opera Mini, і парою рухів миші додати закладки на знайдені цікаві сторінки? Це лише деякі з прикладів, що можуть придумати програмісти Opera Software.

У той же час, не можна не визнати настільну версію Opera повноцінним і досить потужним додатком. Потенціал скачуваних неповних чотирьох мегабайт дуже високий і сам по собі може бути перетворений в основну програму роботи з Мережею в різних її іпостасях. Головне, що користувач може про це і не підозрювати, поки не захоче щось зробити самостійно.

Ознайомлення, інтерфейс

Ю.М. Знайомство з будь-яким програмним продуктом починається з його інтерфейсу. Браузер повинен володіти гранично простим, передбачуваним поведінкою, щоб стати інструментом, встановленим в системі за замовчуванням. Mozilla Firefox за замовчуванням містить всього лише п'ять кнопок на панелі інструментів, що повністю вкладається в теорію про сприйняття не більше, ніж семи однорідних елементів. Основні елементи управління навігацією - це чотири кнопки «назад», «вперед», «стоп» і «оновити». В якості додаткового елементу на панель за замовчуванням винесено перехід на домашню сторінку браузера.

Решта функцій, не настільки затребувані в повсякденному житті, можна додати в будь-який момент, відкривши вікно налаштувань панелі інструментів. Користувач має право вирішувати самостійно, які додаткові функції необхідно винести на перший план. Подібний підхід до побудови панелі інструментів дозволив максимально спростити перехід користувача на Mozilla Firefox, а також заощадити чимало місця на робочому столі.

Для новачка, що робить лише перші кроки за персональним комп'ютером, гранично важливо не стикатися ні з якими труднощами під час освоєння нового продукту. Інакше швидко приходить розчарування і повернення до старого, звичного інструменту. Користувач відвідує якусь web-сторінку, бачить банер, на якому пропонується завантажити швидкий і безпечний браузер Firefox. Далі відбувається завантаження, установка продукту. Якщо перше, що він побачить, буде незвичне нагромадження елементів інтерфейсу, велика кількість незнайомих кнопок, покажчиків, то здоровий глузд підкаже - під три чорти всі ці муки, адже Internet Explorer непогано працював, він був звичний. Однак, бачачи спокійний, строгий дизайн нового браузера, кілька основних елементів, призначення яких відразу ж підказує інтуїція, користувач може відразу приступити до роботи. Зручний Майстер імпорту швидко переносить Вибране і інші особисті дані в профіль Firefox, що забезпечує його максимальну наступність.

Початкова сторінка Mozilla Firefox

Н.Ш. Давно існує в Мережі міф про складність освоєння інтерфейсу Opera. Можливо, колись це і було правдою, але в даний час користувач, що запустив щойно встановлену останню версію, побачить цілком простий і лаконічний інтерфейс. Очам постає рядок меню, панель вкладок і панель кнопок і адресного рядка. Новачок навряд чи буде сильно збентежений парою нових кнопок і елементів панелі інструментів, ненав'язливо вводять його в курс нових можливостей - швидку і зручну роботу з вкладками / сторінками в одному вікні, полем пошуку, зручною роботою з паролями і т.д. У той же час, як тільки користувачеві захочеться налаштувати зовнішній вигляд браузера під свої потреби, йому з'явиться вікно, що дозволяє зробити з численними панелями якщо і не все, то, у всякому разі, дуже багато. Природно, можлива робота з особистими даними інших браузерів за допомогою імпорту.

Продуманість інтерфейсу відчувається у всьому, за прикладом далеко ходити не треба - навіщо користувачеві відразу дві кнопки: «Зупинити» і «Оновити»? Адже якщо потрібно оновити сторінку, то вона, швидше за все, вже завантажена, який тоді сенс в окремій кнопці «Зупинити»? І навпаки, якщо сторінка завантажується, навіщо кнопка «Оновити»? Просте і елегантне рішення - об'єднати кнопки! Або спеціальна панель, що з'являється при активації адресного рядка і відкриває швидкий доступ до закладок, домашньої сторінки та десяти найбільш відвідуваним сторінкам. Або зручні варіанти використання історії, закладок у вигляді бічних панелей, зручно відкриваються і ховаються по кліку на лінії-перемикачі з краю екрану. Можна довго продовжувати і перерахування достоїнств. Звичайно, багато чого реалізується за допомогою розширень до Mozilla Firefox, але людини, чули про проблеми, що викликаються розширеннями, це цілком може відлякати.

Протягом знайомства з новими для користувача можливостями Opera новачок не відчує себе покинутим напризволяще - про все він буде попереджений і спитали. Наприклад, якщо Ви рушить миша, утримуючи праву кнопку, з'явиться повідомлення, що сповіщає Вас про можливості так званих «мишачих жестів», при натисканні на посилання протоколу IRC Вам буде запропоновано створити обліковий запис з відповідними параметрами.

Початкова сторінка Opera

Особливості роботи браузерів, розширюваність

Ю.М. Дистрибутив Mozilla Firefox володіє оптимальним набором функцій, що дозволяє знаходити простий вихід з більшості ситуацій, пов'язаних з навігацією по Web. І все ж, в першу чергу, варто поговорити про те, що є в наявності у основного дистрибутива Mozilla Firefox, але відсутня в Opera.

Перше, на що слід звернути увагу - це можливість автоматичного оновлення програмного продукту і всіх його додаткових модулів. Ви один раз завантажуєте дистрибутив браузера, після чого всі оновлення можуть відбуватися або у фоновому режимі, без вашої участі, або в ручному режимі - вам буде здаватися питання про доцільність даної процедури. Для того щоб оновити програмний продукт, не потрібно завантажувати весь дистрибутив знову, достатньо лише завантажити компактний модуль, який має розмір кілька сотень кілобайт. У ньому зосереджені всі відмінності нової версії від встановленого в даний момент на вашій робочій станції продукту. Подібний механізм забезпечує десятикратну (!) Економію вхідного трафіку. Нічого подібного в Opera немає.

Перевірка орфографії під час набору тексту, присутня в Mozilla Firefox, дозволяє користувачам дотримуватися грамотність під час набору повідомлень на форумах, в блогах. Слова з помилками підкреслюються червоною хвилястою лінією. У контекстному меню міститься список правильних варіантів слова.

Деякі популярні інтернет-ресурси працюють коректно тільки в Internet Explorer і Mozilla Firefox. Для забезпечення сумісності Opera необхідно вручну змінювати User Agent, підлаштовуючись під браузер конкурента. І навіть в цьому випадку успіх заходу не гарантований. Пояснити доцільність даної процедури простому користувачеві практично неможливо. Якщо є продукт, користуючись яким можна обходитися без настільки принизливих моментів, навіщо вибирати свідомо гірше рішення?

Н.Ш. Безумовно, система часткових оновлень не має аналогів в Opera. Але і в Mozilla Firefox, судячи з численних нарікань від користувачів, її робота далека від ідеалу. При цьому до цих пір частковими оновленнями можна було лише залатати діри в безпеці і стабільності, тобто оновитися в рамках поточної гілки. Але перехід на принципово нову версію в будь-якому випадку вимагає завантаження великих обсягів даних. Більш того, якщо ви пропустили проміжне оновлення, в майбутньому доведеться завантажувати повний дистрибутив. В цьому випадку низького споживання каналу не відбувається.

Звичайно, ставити питання «Що такого є в Opera, чого немає в стандартному постачанні Mozilla Firefox?» Не можна, якщо врахувати відмінності в ідеологіях продуктів. Тому обговоримо деякі цікаві можливості і особливості браузера Opera.

Opera володіє дуже потужним і гнучким графічним движком Quiсk, що дозволяє легко, просто і в той же час ефективно змінювати облич програми. Звичайно, в гнучкості Quiсk поступається написаному на комбінації XML, JS і CSS інтерфейсу Firefox XUL, але зате значно виграє в швидкості.

Так само Варто вказаті на головну відмінність продуктів. Mozilla Firefox предлагает своєму корістувачеві екстенсивних шлях удовольствие побажань, Opera ж - Інтенсивний. Іншими словами під час налаштування Mozilla Firefox ви змушені встановлювати часто не три, не п'ять, а більше десятка розширень, що загрожує їх конфліктами, нестабільною роботою, витоками пам'яті, втратою даних з профілю. Розумна ідея - дати користувачеві вибирати самому те, що йому потрібно. Але це часто призводить до необхідності завішувати браузер розширеннями, що укупі з особливостями їх реалізації на мові сценаріїв інтерфейсу призводить до уповільнення роботи і без того неквапливого продукту.

Варто зауважити, що ми свідомо не згадуємо про можливості, що надаються редагуванням * .js і * .css файлів, так як це вже шлях не просто просунутого, а дуже досвідченого користувача персонального комп'ютера. Розвиваючи цю тему далі, ми приходимо до вірного, але неоднозначного твердженням: «Firefox - самий гнучкий браузер, тому що його вихідні коди можна змінити, як завгодно».

Шлях, обраний Opera, теж не ідеальний, але творцям цього браузера вдалося намацати вдале співвідношення розширюваності і монолітності продукту. Налаштовуючи Opera, ви, по більшій частині, просто реалізуєте багатющі можливості, закладені прямо в ній. Ви керуєте поведінкою єдиного, компактного і тому швидкого ядра. Ви не ставите на браузер заплатки, що усувають недоробки програмістів, наприклад рекомендований російськомовному користувачеві розширення Locationbar . Вам не потрібні доповнення, покликані підвищити зручність використання продукту, наприклад, Stop or Reload Button . Дане розширення дозволяє домогтися об'єднання кнопок «Стоп» і «Оновити». Вам не потрібні важкі модулі, що містять в приблизно рівних пропорціях необхідні настройки і вельми сумнівні можливості. Наприклад, сумно відоме своєю нелагідність розширення TabBrowser Preferences .

Ю.М. Mozilla Firefox має гранично простий і, разом з тим, дивно потужним механізмом розширення функціональних можливостей продукту. Попрацювавши з браузером, ви можете відчути нестачу якої-небудь функції. Відкрийте Менеджер доповнень, клацніть по посиланню «Завантажити розширення». При цьому ви потрапляєте на офіційну сторінку доповнень до браузеру, звідки можете завантажити модулі, що дозволяють виконувати широке коло завдань,

Всі розширення можуть бути відсортовані за призначеною для користувача рейтингу, по кількість завантажень, за датою останнього оновлення. Кожен модуль супроводжується докладним описом, коментарями користувачів.

В рамках даної статті було б доречно розповісти про декілька розширеннях, які не мають своїх аналогів серед функцій Opera. Найбільш яскравий приклад - це Scrapbook . Працюючи в Мережі, ви відвідуєте велика кількість сайтів, читаєте різноманітний текстовий матеріал, переглядаєте графічні дані. Розширення Scrapbook дозволяє створювати на жорсткому диску альбоми, що складаються з раніше відвіданих web-сторінок. Збереження даних може відбуватися в інтелектуальному автоматичному режимі. Ви вказуєте частина сторінки (наприклад, текст якої-небудь статті), і зберігаються лише виділені дані. Це дуже зручно, вам не потрібно зберігати на жорсткому диску купу банерів, заголовків сайтів, меню та інших елементів web-сторінок, що не несуть прямої смислового навантаження. Крім того, Scrapbook дозволяє вести нотатки. Будь-які невеликі текстові фрагменти не має сенсу зберігати у вигляді окремої незалежної сторінки. Створіть замітку, вставте в неї шматочок тексту, дані автоматично збережені.

Можливостей, що повторюють функціонал Scrapbook, в Opera немає. Звичайно, існують і інші способи систематизації збереженого матеріалу, але практика та відгуки користувачів показують, що на сьогоднішній день зручніше Scrapbook інструментів не існує.

Шанувальники Opera часто приводять довід на свою користь, що полягає в тому, що браузер вміє завантажувати графіком тільки з кешу. Але Firefox можна змусити працювати навіть краще. Просто поставте розширення ImgLikeOpera . З даними розширенням ви зможете точно також завантажувати зображення тільки з кешу. Після завантаження сторінки можна відображати окремі додаткові картинки за допомогою контекстного меню. Крім того, розширення дозволяє задавати унікальну політику завантаження зображень для кожного окремого сайту.

Численні розширення Firefox дозволяють реалізовувати в браузери безліч цікавих, унікальних функцій, яких немає в Opera. З скромного браузера, Mozilla Firefox може легко перетворитися на функціонального гіганта.

Н.Ш. Поговоривши про можливості браузера Mozilla Firefox, що не мають аналогів в Opera, можна розповісти і про зворотні приклади. По-перше, до складу норвезького продукту входить поштова програма і IRC-клієнт. Незважаючи на те, що зазвичай їх намагаються записати мало не в недоліки, насправді їх наявність не можна не брати до уваги плюсом. Справді, їх відключення виконується за допомогою нескладних налаштувань. Ресурсів системи в вимкненому вигляді вони не споживають.

Як свідчить статистика, вагома частина покупців Opera, набували її саме через поштового клієнта М2, неспроста названого «революційним» за свою виключно гнучку, потужну і зручну систему управління листами. IRC-клієнт ж менш популярний через свою крайню простоти. Однак, для людини, якій необхідно тільки іноді заходити на канал, щоб поговорити або задати пару питань, він доведеться вельми до речі. Вам не потрібно заучувати текстові команди.

Ви відразу маєте можливість повноцінно використовувати технології RSS та Atom - Opera підтримує їх.

Крім вкладок, Opera надає можливість використання повноцінного MDI (MultiDocument Interface), що дозволяє не просто перемикати кілька сторінок всередині вікна браузера, а й надає повноцінне керування вікнами окремих сторінок всередині браузера.

Зручна для перегляду web-сторінок з неякісним форматуванням функція Fit To Width дозволяє позбавлятися від незручною горизонтальної смуги прокрутки. До неї примикає режим відображення сторінок в рамках обмеженій площі (Small Screen Rendering).

Можливість зручного додавання документів в бічну панель дає можливість мати в ній не тільки стандартні Історію і Закладки, а й практично будь-яку часто потрібну сторінку. Наприклад, ви можете помістити туди який-небудь сайт новин або набір спеціальних символів для швидкої вставки.

Як вже було сказано, велика сила Opera - в зручних дрібницях. Ви можете і не здогадуватися, яким зручним може бути застосування так званих «мишачих жестів», поки не спробуєте їх. Те ж саме трапляється і з багатьма іншими функціями. Про їх наявність можна навіть не підозрювати, а навіть якщо здогадаєшся, то не виключено, що знайти відповідне розширення буде складно.

Незважаючи на все вищевикладене, Opera також є дуже розширюваним браузером. Можливості виклику зовнішніх програм, призначені для користувача сценарії UserJavaScript, таблиці стилів UserCSS, віджети - все це дозволяє значно розширити можливості Opera, одночасно кладучи кінець древньому спору «чи потрібен прогноз погоди в браузері». Наприклад, недавно з'явився UserJS під промовистою назвою Image Reloader - своєрідна відповідь на згадане раніше розширення ImgLikeOpera. Модуль для Opera дозволяє завантажувати зображення простим утриманням лівої кнопки миші над картинкою.

Ще один з давніх і сильних козирів браузера від норвезької компанії - швидкість. Колись рекламним слоганом норвезького продукту було «Opera - the fastest browser on Earth». Opera перевершує Mozilla Firefox за швидкістю як на сучасному обладнанні, так і на застарілих машинах. Норвежcкій браузер володіє більш високою швидкістю першого запуску, швидше малює сторінки, обробляє сценарії. У Opera швидше працює інтерфейс.

Висновок

Не настільки важливо, яким саме браузером ви користуєтеся. Набагато важливіше отримувати задоволення від свого вибору, любити програму, вірити, що вона - найкраща на ринку. І тоді ваш браузер буде відповідати взаємністю, слухняно виконуючи всі запити, приносячи на робочу станцію частку прекрасного світу Web.

Продуманість інтерфейсу відчувається у всьому, за прикладом далеко ходити не треба - навіщо користувачеві відразу дві кнопки: «Зупинити» і «Оновити»?
Адже якщо потрібно оновити сторінку, то вона, швидше за все, вже завантажена, який тоді сенс в окремій кнопці «Зупинити»?
І навпаки, якщо сторінка завантажується, навіщо кнопка «Оновити»?
Якщо є продукт, користуючись яким можна обходитися без настільки принизливих моментів, навіщо вибирати свідомо гірше рішення?
Звичайно, ставити питання «Що такого є в Opera, чого немає в стандартному постачанні Mozilla Firefox?


Новости
  Плагин подписки wordpress
  Очень трудно найти один плагин подписки wordpress , который объединил бы в себе все виды подписок, которые так необходимы сайту. Именно поэтому я решил сделать подборку лучших плагинов, которые смогут

  Без плагина
  На сайте WordPress имеется файл, именуемый как .htaccess. Многие пользователи не предают ему особого внимания и не используют все его возможности. На самом деле файл .htaccess – это дополнительные конфигурации

  Слайд-шоу с помощью плагина для WordPress UnPointZero Slider
  Плагин для cms WordPress UnPointZero Slider – новостной слайдер. Он отражает в форме слайд-шоу изображения со ссылками на ваши статьи и краткие выдержки оттуда. Его можно установить и на новостной сайт,

  Плагины для Wordpress
  С помощью этого плагина вы легко сможете интегрировать Google диск на ваш WordPress сайт или блог . Gravity Forms — лучший плагин для создания форм на WordPress, от самых простых (например, форма

  Подписки плагином JetPack: размещение и редакция формы подписки
  Вступление Здравствуйте! В этой статье я покажу, как использовать плагин JetPack для создания пользовательской формы подписки и как эту формы подписки плагином JetPack добавлять в статьи сайта, а при

  Чистка сайта WordPress плагином WP-optimize
  От автора Со временем использования система WordPress накапливает не нужные файлы, комментарии и неиспользуемые данные в базе данных. Эти файлы и данные создаются в процессе работы и нужны для этого,

  Возможности Jetpack плагина
  Вступление Возможности Jetpack плагина это более 30 функциональных модуля плагина, делающего его универсальным плагином WordPress, заменяющего аналогичные сторонние плагины. Jetpack один заменяет десятки

  Резервное копирование WordPress сайта без плагинов
  Вступление Резервное копирование WordPress это второе, что нужно научиться делать после установки WordPress. Можно сколько угодно говорить о безопасности сайта и его защите, но лучшего варианта защиты

  Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ
  > > Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ Порой всем нам хочется попробовать себя в роли администратора сервера и испытать эту ответственность, но, к сожалению, вы не всегда все знаете о создании

  Плагин WordPress Database Backup. Архивация базы данных блога на WordPress
  Привет друзья! Сегодня на очереди еще один простой, НО, необходимый и полезный плагин — плагин WordPress Database Backup , который с легкостью и самостоятельно произведет процесс, который научно называется:

 • Виртуальный хостинг

  Виртуальный хостинг. Возможности сервера распределяются в равной мере между всеми... 
  Читать полностью

 • Редизайн сайта

  Редизайн сайта – это полное либо частичное обновление дизайна существующего сайта.... 
  Читать полностью

 • Консалтинг, услуги контент-менеджера

  Сопровождение любых интернет ресурсов;- Знание HTML и CSS- Поиск и обновление контента;-... 
  Читать полностью

 • Трафик из соцсетей

  Сравнительно дешевый способ по сравнению с поисковым и контекстным видами раскрутки... 
  Читать полностью

 • Поисковая оптимизация

  Поисковая оптимизация (англ. search engine optimization, SEO) — поднятие позиций сайта в результатах... 
  Читать полностью