<
 • Главная
Статьи

Огляд Google Chrome - кращий браузер для ОС Android?

Не секрет, що одним з основних застосувань смартфонів і планшетів є серфінг по просторах всесвітньої павутини. І важливість зручності і функціональності браузера переоцінити досить складно. Довгий час на мобільних пристроях де-факто стандартом були Opera Mini і Opera Mobile, але з появою Google Chrome для ОС Android ситуація змінилася. Але далеко не для всіх.

Офіційні вимоги Chrome до версії операційної системи сформульовані як «Залежить від пристрою», але через Google Play цей браузер доступний в основному для пристроїв з Android 4.х на борту. Більш того, далеко не на всі девайси з «четвіркою» вийде встановити Chrome стандартним способом. Втім, ніхто не забороняє встановити браузер через apk-файл. Головне отримати цей файл з надійних джерел.

версія ОС Explay Informer 702 - Android 4.0.3, але базі Google Play він відзначений як несумісний з Chrome. А адже подібних китайських планшетів на ринку величезна кількість.

Набір дозволів запитуваних Google Chrome при установці

Основне діалогове вікно мобільної версії Chrome багато в чому схоже на його настільний варіант, причому на планшетних комп'ютерах ця подібність максимально. Для синхронізації мобільного та настільної версії Chrome при першому запуску програми буде запропоновано увійти в обліковий запис Google. Надалі прив'язати / відв'язати аккаунт можна через меню настройки програми.

Надалі прив'язати / відв'язати аккаунт можна через меню настройки програми

Планшетний оформлення Google Chrome

Планшетний оформлення Google Chrome

Google Chrome на смартфоні

Перед тим як переходити до розповіді про функціонал браузера кілька слів про найголовніше: з переглядом web-сторінок в Chrome будь-яких проблем не виникає! Сторінки успішно підганяються до розміру дисплея використовуваного пристрою, переглядати їх зручно. Природно працюють збільшення щипком і інші «фішки», за останній час стали звичними.

З приємних дрібниць відзначимо збільшення «дрібних» фрагментів web-сторінок при короткому тапе по ним. Режим підгонки тексту цікавить фрагмента сторінки під розміри екрану активується стандартно - подвійним тапом. Аналогічно виконується і зворотний перехід.

Аналогічно виконується і зворотний перехід

При бажанні потрібні фрагменти можна виділяти, копіювати в буфер обміну і ділитися ними в соціальних мережах або іншими способами. Для переходу в режим виділення служить довгий тап по потрібного місця дисплея, а потім межі виділення можна змінити, потягнувши за бігунок початку або кінця виділення. Також, натиснувши на відповідну кнопку екранного меню, можна виділити весь текст на поточній сторінці.

Також, натиснувши на відповідну кнопку екранного меню, можна виділити весь текст на поточній сторінці

Функціонал доступний для зображень включає в себе перегляд картинок в окремій вкладці, копіювання посилання на зображення в буфер обміну і збереження зображення на мобільний пристрій. При збереженні картинок будь-яких запитів не видається - в подальшому переглядати зображення можна через «галерею» або іншими способами. Самі файли зберігаються в папку / mnt / sdcard / Download.

Для відкриття посилання в новій вкладці (кількість вкладок обмежена лише ресурсами використовуваного пристрою), копіювання посилання в буфер обміну або збереження доступного по ній вмісту, аналогічно іншим браузерам, використовується меню, яке викликається по довгому тапу по потрібному посиланню. Також згадаємо про можливість відкриття посилань режимі «інкогніто», в якому відвідані web-сторінки не будуть зберігатися в «історії» і створювати свої cookie на вашому пристрої. У планшетному режимі біля вкладки з'являється відповідний значок, а для повернення в звичайний режим служить перемикач в правому верхньому куті діалогового вікна Chrome. В цілому, за механізм реалізації інтерфейсу переходу в режим «інкогніто», Chrome можна поставити заслужений плюс - створити вкладку-інкогніто зручніше і швидше, ніж перемикати режим браузера в налаштуваннях.

Досить корисна функція Chrome - перемикання до перегляду повної версії сайту. Особливо актуальна ця функція для сайтів, де при вході з мобільного пристрою автоматично відкривається «мобільна» версія, на якій частина функціоналу може бути недоступна. Для перемикання між мобільною і повної версіями сайту служить однойменний прапорець в меню.

У «планшетному режимі» зацікавили сторінки можна додати в закладки буквально в один дотик (торкнувшись «зірочки» в адресному рядку). У смартфоні режимі знадобиться виконати дві дії - спочатку викликають меню, а вже в ньому стосуються «зірочки». При цьому закладку можна додавати як до папки «закладки на мобільному пристрої», так і до закладок на комп'ютері, що спрощує синхронізацію між пристроями і додає зручності при використанні.

При цьому закладку можна додавати як до папки «закладки на мобільному пристрої», так і до закладок на комп'ютері, що спрощує синхронізацію між пристроями і додає зручності при використанні

До речі, інтеграція комп'ютера і мобільних пристроїв в Chrome продумана досить добре. Наприклад, якщо на одному пристрої (наприклад, комп'ютер, ноутбук, смартфон) Google Chrome підключений до одного і того ж облікового запису Google, то свою історію відвідувань можна переглядати з будь-якого з цих пристроїв, що дуже зручно. Синхронізація між пристроями виконується автоматично. Але якщо, наприклад, ви відкрили потрібну сторінку в настільному браузері і, не чекаючи автоматичної синхронізації, хочете побачити посилання на її на мобільному пристрої - то досить перейти на вкладку «Інші пристрої» і оновити сторінку. Втім, це потрібно вкрай рідко - автоматична синхронізація працює досить швидко.

Якщо говорити про інтерфейс, то він багато в чому стандартний для браузерів. У верхній частині діалогового вікна розмістилася адресно-пошуковий рядок, де можна вводити як адреса web-сайту, так і пошуковий запит. Саме основне діалогове вікно складається з трьох вкладок - «Часто відвідувані» (заповнюється автоматично), «Закладки» і «Інші пристрої» (про можливості останньої вкладки ми поговорили вище). Також є список недавно закритих web-сторінок. Цей підхід добре знайомий з настільної версії Chrome, де він довів свою зручність.


Настільна версія Google Chrome

Загальний принцип роботи з інтерфейсом браузера в планшетному і смартфонів режимі не змінюється. Але відмінностей в деталях, обумовлених різницею в фізичному розмірі екрану і його дозвіл, досить багато. Наприклад, різниться перемикання між вкладками. Якщо на планшетах воно практично ідентично настільної версії браузера, то на смартфонах для переходу між вкладками або відкриття нової вкладки спочатку натискають відповідну кнопку в діалоговому вікні програми, а потім вибирають потрібну вкладу. Закриття непотрібних вкладок на смартфонах реалізовано досить оригінально - їх досить «змахнути» з екрану вліво або вправо.

З іншого функціоналу відзначимо можливість поділитися адресою переглядається web-сторінки і пошук цікавить текстового фрагмента.

З іншого функціоналу відзначимо можливість поділитися адресою переглядається web-сторінки і пошук цікавить текстового фрагмента

Всі настройки в Google Chrome розділені на «Основні» і «Розширені». Основних налаштувань у браузера трохи - параметри синхронізації з приєднаним аккаунтом Google, яка використовується пошукова система, а також використання автозаповнення форм і збереження паролів. В якості пошукової системи в Chrome можуть використовуватися Google, Яндекс, Mail.Ru, TUT.BY, Rambler і Bing.

BY, Rambler і Bing

У розширених налаштуваннях можна задати параметри конфіденційності, відображення тексту і завантаження контенту, обмежити попередню завантаження web-сторінок тільки Wi-Fi з'єднаннями, активувати перегортання вкладок нахилом пристрою і включити режим налагодження web-сторінок, що може бути актуально для web-програмістів. Також через меню настройки Chrome можна повідомити про знайдену помилку.

Також через меню настройки Chrome можна повідомити про знайдену помилку

На завершення статті декілька скріншотів з коментарями ілюструють відмінності між стандартним браузером Android 4.0, Google Chrome і Opera Mobile (на скріншотах діалогове вікна браузерів розміщені в тому ж порядку, зліва направо).

0, Google Chrome і Opera Mobile (на скріншотах діалогове вікна браузерів розміщені в тому ж порядку, зліва направо)

Стартова сторінка браузера

У стандартному браузері стартову сторінку браузера можна налаштувати (певна web-сторінка або часто відвідувані web-сайти). У Opera Mobile адресна і пошукова рядка роздільні, а при старті відображається експрес-панель вимагає ручного налаштування.

Web-сторінка завантажена

У Google Chrome можна відразу переходити до читання вмісту сторінки, що переглядається, а в стандартному браузері і Opera знадобиться торкнутися потрібного місця.

У Google Chrome можна відразу переходити до читання вмісту сторінки, що переглядається, а в стандартному браузері і Opera знадобиться торкнутися потрібного місця

Автоматичне масштабування під розміри дисплея

Впоралися всі учасники, але найбільший шрифт - у Google Chrome. Для власників пристроїв з невеликим дисплеєм - важлива особливість.

відкриття посилання

У Google Chrome її відразу можна відкрити в режимі «інкогніто», зате в стандартному браузері і Opera Mobile можна виділити її текст. Мінус Opera - відсутність пункту «Копіювати адресу (URL) в буфер обміну».

Мінус Opera - відсутність пункту «Копіювати адресу (URL) в буфер обміну»

Можливості роботи з зображеннями

Відкрити в новій вкладці або зберегти потрібне зображення можуть всі браузери, але скопіювати його URL в Opera не вийде. Зате вбудований браузер в один дотик дозволяє навіть встановити переглядається картинку в якості фону робочого столу.

Робота з вкладками

Суб'єктивно реалізація в стандартному браузері і Chrome подобається більше. Але якщо говорити об'єктивно - то це справа смаку. Користуватися зручно в усіх трьох браузерах.

Користуватися зручно в усіх трьох браузерах

Виділення тексту

Можливості всіх браузерів досить схожі, хіба що в Opera немає пункту «поділитися».

Меню браузера

У Google Chrome і вбудованому браузері вони схожі, що не дивно. Але у вбудованого браузера і Opera Mobile є досить корисний пункт «Автономний читання» / «Збережені сторінки», що дозволяє, наприклад, будучи в домашній Wi-Fi мережі зберегти потрібну сторінку, по дорозі - її прочитати. Суб'єктивно, у Opera Mobile функція працює стабільніше. Зате у вбудованого браузера і Google Chrome є прапорець примусової завантаження версії сайту призначеної для ПК.

Зате у вбудованого браузера і Google Chrome є прапорець примусової завантаження версії сайту призначеної для ПК

Перегляд відео з YouTube. Впоралися всі.

Чи можна назвати Google Chrome кращим мобільним браузером? На мій погляд, однозначний відповіді це запитання дати не можна. Моя оцінка Chrome - «зручно, швидко, інтегровано». Причому, особисто мене підкуповує саме інтеграція. Користуючись Chrome на настільному комп'ютері і ноутбуку, я звик до нього і сформував потрібну мені колекцію закладок. І те, що мої закладки без додаткових рухів тіла доступні і на мобільних пристроях дуже радує. Та й спільність історії відвідувань - це теж важливий плюс. Справедливості заради зазначу, що у Opera є аналогічний сервіс, що отримав ім'я «Opera Link» (його зручність і стабільність оцінювати не буду - настільної Opera не користуюся). У частині інтерфейсу web-серфінгу і доступних можливостей ці браузери мають деякі відмінності і особливості. Але чи можна назвати їх критичними? На мій погляд, тут багато що залежить від звичок і потреб конкретного користувача.

Але з тим, що Opera універсальніше посперечатися складно. Особливо, з урахуванням того, що в світі на частку Android 2.х (Eclair, Froyo, Gingerbread) припадає майже 70% всіх Android-пристроїв. Та й вимоги до «заліза» і споживання трафіку (особливо якщо мова йде про Opera Mini) у неї куди нижче. Але, в частині функціоналу (причому досить простих функцій, просто додають зручності в роботу) вона все ж трохи поступається сучасним конкурентам. Чекаємо оновлення?

З іншого боку, на продуктивних пристроях із сучасною версій ОС і швидким безлімітним інтернетом, Google Chrome - відмінний вибір. І в цьому контексті, мабуть, його можна назвати «кращим браузером для Android». А якби з'явилася функція збереження web-сторінок для автономного перегляду .... Втім, розвиток мобільних браузерів не стоїть на місці і в майбутніх версіях поява цієї та інших «фіч» цілком можливо. Тим більше що Chrome оновлюється з завидною регулярністю.

Чи можна назвати Google Chrome кращим мобільним браузером?
Але чи можна назвати їх критичними?
Чекаємо оновлення?


Новости
  Без плагина
  На сайте WordPress имеется файл, именуемый как .htaccess. Многие пользователи не предают ему особого внимания и не используют все его возможности. На самом деле файл .htaccess – это дополнительные конфигурации

  Плагин подписки wordpress
  Очень трудно найти один плагин подписки wordpress , который объединил бы в себе все виды подписок, которые так необходимы сайту. Именно поэтому я решил сделать подборку лучших плагинов, которые смогут

  Слайд-шоу с помощью плагина для WordPress UnPointZero Slider
  Плагин для cms WordPress UnPointZero Slider – новостной слайдер. Он отражает в форме слайд-шоу изображения со ссылками на ваши статьи и краткие выдержки оттуда. Его можно установить и на новостной сайт,

  Плагины для Wordpress
  С помощью этого плагина вы легко сможете интегрировать Google диск на ваш WordPress сайт или блог . Gravity Forms — лучший плагин для создания форм на WordPress, от самых простых (например, форма

  Подписки плагином JetPack: размещение и редакция формы подписки
  Вступление Здравствуйте! В этой статье я покажу, как использовать плагин JetPack для создания пользовательской формы подписки и как эту формы подписки плагином JetPack добавлять в статьи сайта, а при

  Чистка сайта WordPress плагином WP-optimize
  От автора Со временем использования система WordPress накапливает не нужные файлы, комментарии и неиспользуемые данные в базе данных. Эти файлы и данные создаются в процессе работы и нужны для этого,

  Возможности Jetpack плагина
  Вступление Возможности Jetpack плагина это более 30 функциональных модуля плагина, делающего его универсальным плагином WordPress, заменяющего аналогичные сторонние плагины. Jetpack один заменяет десятки

  Резервное копирование WordPress сайта без плагинов
  Вступление Резервное копирование WordPress это второе, что нужно научиться делать после установки WordPress. Можно сколько угодно говорить о безопасности сайта и его защите, но лучшего варианта защиты

  Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ
  > > Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ Порой всем нам хочется попробовать себя в роли администратора сервера и испытать эту ответственность, но, к сожалению, вы не всегда все знаете о создании

  Плагин WordPress Database Backup. Архивация базы данных блога на WordPress
  Привет друзья! Сегодня на очереди еще один простой, НО, необходимый и полезный плагин — плагин WordPress Database Backup , который с легкостью и самостоятельно произведет процесс, который научно называется:

 • Виртуальный хостинг

  Виртуальный хостинг. Возможности сервера распределяются в равной мере между всеми... 
  Читать полностью

 • Редизайн сайта

  Редизайн сайта – это полное либо частичное обновление дизайна существующего сайта.... 
  Читать полностью

 • Консалтинг, услуги контент-менеджера

  Сопровождение любых интернет ресурсов;- Знание HTML и CSS- Поиск и обновление контента;-... 
  Читать полностью

 • Трафик из соцсетей

  Сравнительно дешевый способ по сравнению с поисковым и контекстным видами раскрутки... 
  Читать полностью

 • Поисковая оптимизация

  Поисковая оптимизация (англ. search engine optimization, SEO) — поднятие позиций сайта в результатах... 
  Читать полностью