<
 • Главная
Статьи

Огляд Інтернет-браузерів і статистика їх застосування

 1. Використання браузерів різних розробників
 2. Браузери для різних операційних систем
 3. Найпопулярніші браузери і перспективи їх розвитку
 4. Opera
 5. Netscape Navigator
 6. Mozilla

Олександр Прохоров

Використання браузерів різних розробників

Браузери для різних операційних систем

Найпопулярніші браузери і перспективи їх розвитку

Microsoft Internet Explorer

Opera

Netscape Navigator

Mozilla

Браузер - це вікно в світ Інтернет. Очевидно, що компанія, якій вдається зробити свій браузер домінуючим на ринку, отримує величезні можливості і в плані утвердження своїх стандартів де-факто, і в плані залучення аудиторії до рекламованих товарів і т.д. Сьогодні такою компанією, без сумніву, є Microsoft. Відповідно до більшості аналітичних звітів, у 2003 році близько 95% користувачів переглядали ресурси Всесвітньої мережі за допомогою тієї чи іншої версії Microsoft Internet Explorer. Однак, хоча так звана війна браузерів закінчилася перемогою Microsoft, це зовсім не означає, що конкуренти залишили всі надії на успіх. Ринок інформаційних технологій розвивається дуже активно, внаслідок чого технологічні вдосконалення можуть швидко міняти розстановку сил.

опитування про вибір браузера безпосередньо пов'язаний з популярністю операційної системи опитування про вибір браузера безпосередньо пов'язаний з популярністю операційної системи. Більшість Web-cерферов користуються тим браузером, який вони встановили разом з ОС. Однак, якщо конкурентам Microsoft вдасться створити браузер з реальними перевагами, то додати такий браузер не так вже й складно. Перспективи можливого переділу ринку браузерів хвилюють не тільки розробників браузерів, але і розробників Web-ресурсів. Будь-творець сайту хоче, щоб його Web-сторінки були оптимізовані саме під той браузер, за допомогою якого на сайт будуть заходити потенційні користувачі. У більшості посібників для Web-дизайнерів йдеться, що для того, щоб ваш сайт побачила максимальна кількість відвідувачів, необхідно слідувати стандартам HTML, CSS, DOM і іншим стандартам W3C. Розробники Mozilla і Opera декларують підтримку більшості стандартів W3C в своїх продуктах, проте, також очевидно, що сьогодні стандартом де-факто є те, що розуміє Internet Explorer. А значить, здатність відображати сторінки якомога більше схоже на Internet Explorer цінується не менше високо, ніж дотримання стандартів W3C.

Як буде розвиватися ситуація надалі? Чи остаточно закріпиться за Microsoft роль законодавця стандартів, коли коректне відображення під IE буде достатньою умовою коректності роботи Web-сторінки, або розробники альтернативних браузерів зможуть відвоювати помітну частку ринку?

З огляду на великий інтерес до цієї теми, ми постаралися зібрати статистичні дані та думки аналітиків за поширеністю різних браузерів, а також розповісти про розробку останніх версій браузерів, щоб читачі могли самостійно оцінити їхні переваги і, можливо, вплинути своїм вибором на рейтинг їх популярності.

Використання браузерів різних розробників

уществует цілий ряд організацій, які займаються Web-статистикою уществует цілий ряд організацій, які займаються Web-статистикою. Компанія OneStat.com ( http://www.onestat.com ), Найбільший провайдер Web-сайт-аналітики реального часу, проводить дослідження по всьому світу і виробляє відповідну статистичну обробку своїх даних. Унікальна технологія компанії дозволяє аналізувати більш 50 тис. Web-сайтів в 100 країнах світу. Проводячи такі масові і дорогі дослідження, OneStat.com насамперед продає їх, і тому безкоштовні звіти OneStat.com зазвичай з'являються в пресі з деяким запізненням. Автору вдалося знайти в Мережі публікації звітів OneStat на кінець липня 2003 року (табл. 1). Згідно з цим звітом, частка браузерів Microsoft на той період становила близько 94,3%, різні версії Netscape займали 2,5%, а на браузери Mozilla і Opera доводилося відповідно 1,6 і 0,6%.

Згідно з цим звітом, частка браузерів Microsoft на той період становила близько 94,3%, різні версії Netscape займали 2,5%, а на браузери Mozilla і Opera доводилося відповідно 1,6 і 0,6%

Таблиця 1. Поширеність різних браузерів на кінець липня 2003 року (джерело - OneStat)

Схожі дані вдається знайти на сайті http://www.thecounter.com/ (Табл. 2), відповідно до яких частка браузерів Microsoft c липня 2002 року до липня 2003 року зросла з 92 до 94%. При цьому позиції IE 5x, поступаючись найпопулярнішому браузеру IE 6.x, знижуються досить повільно. З інших тенденцій слід відзначити, що поширеність Opera стає сумірною з Netscape 4x.

З інших тенденцій слід відзначити, що поширеність Opera стає сумірною з Netscape 4x

Таблиця 2. Поширеність різних браузерів на липень 2002 року - Липень 2003 г. (джерело - Thecounter.com: http://www.thecounter.com/ ) *

* Програми перегляду з часткою менше 0,5% в таблиці не представлені

Щоб судити про популярність тих чи інших браузерів в Рунеті, слід звернутися до ресурсу globalstats.hotlog.ru, де можна знайти останні статистичні дані, причому абсолютно безкоштовно. На момент написання цієї статті в системі було зареєстровано 162 078 ресурсів, а в день оброблялося близько 50 млн. Запитів. Такий обсяг клієнтів ресурсу дозволяє говорити про репрезентативність та статистичної значущості інформації. Як випливає з порівняння табл. 3 і 4, загальна частка браузерів MS IE практично не змінилася, а кількість браузерів Opera збільшилася.

3 і 4, загальна частка браузерів MS IE практично не змінилася, а кількість браузерів Opera збільшилася

Таблиця 3. Поширеність різних браузерів в Рунеті на вересень 2002 року (джерело - http://globalstats.hotlog.ru)

ru)

Таблиця 4. Поширеність різних браузерів в Рунеті на січень 2004 року (джерело - http://globalstats.hotlog.ru )

В принципі, домінуюча роль браузерів Microsoft пояснюється повсюдним використанням операційної системи Windows, яка, згідно з даними globalstats.hotlog.ru, в Рунеті на 11.01.2004 становила 98,3% (табл. 5).

5)

Таблиця 5. Поширеність різних ОС в Рунеті на січень 2004 року (джерело - http://globalstats.hotlog.ru )

Незважаючи на дані статистики, деякі аналітики оскаржують подібний розподіл популярності браузерів. Наприклад, автори сайту Browser News ( www.upsdell.com ) Стверджують: «Останнім часом число користувачів браузерів IE знизилося від 94 до 85%. Ця тенденція буде тривати в зв'язку з тим, що IE останнім часом активно не розвивається і його принципове оновлення планується тільки через кілька років ». По всій видимості, прихильники альтернативних браузерів видають бажане за дійсне. По крайней мере, автор даної публікації не знайшов ніяких переконливих статистичних досліджень, які свідчать про це. Дійсно, альтернативні браузери активно розвиваються і набувають ряд таких рис, якими не володіє IE. Але поки ці переваги не настільки великі, щоб масовий споживач відмовлявся від звичного IE. Сьогодні переважна більшість користувачів працюють з тими програмами, які встановлені разом з ОС, за принципом «поки все працює, краще нічого не чіпати». Однак той факт, що альтернативні браузери оновлюються більш інтенсивно, говорить про прагнення їх розробників потіснити Microsoft. А справедливе твердження про те, що Microsoft не поспішає оновлювати свій браузер, пов'язане з тим, що компанія і так домінує на ринку браузерів, а отже, не бачить сенсу постійно апдейтіровать продукт, оскільки це не призведе до збільшення числа користувачів. По всій видимості, найближчим принципове оновлення Internet Explorer буде реалізовано в сьомій версії, яка стане частиною Windows Longhorn і планується до випуску в 2005 році. Однак слід зазначити, що частина удосконалень Microsoft реалізує в версії IE 6.05 в рамках Windows XP Service Pack 2 (SP2), який повинен з'явитися в першій половині 2004-го. Крім блокування реклами, в IE 6.05 очікуються новий менеджер завантаження і нові засоби безпеки для зон блокування Інтернету.

Слід також зазначити, що Web-розробникам важливо мати на увазі не тільки те, за допомогою якого браузера будуть проглядатися їх ресурси, а й знати настройки браузера потенційних відвідувачів сайту. На цей рахунок існує цілий ряд статистичних досліджень. Зокрема, в табл. 6 наведені дані про те, який дозвіл екрана і яка глибина кольору налаштовані у користувачів при перегляді Web-ресурсів, а в табл. 7 - аналогічні дані щодо Рунета.

Таблиця 6. Дані про дозвіл екрана і глибині кольору при перегляді Web-ресурсів (джерело - http://www.thecounter.com/ ) *

* Операційні системи, що займають менше 0,5%, не вказані

Таблиця 7. Дані про дозвіл екрана і глибині кольору у користувачів Рунета на січень 2004 року (джерело - http://globalstats.hotlog.ru )

Основний висновок з представленої статистики полягає в тому, що переважна більшість користувачів переглядають Web-ресурси з роздільною здатністю не менше 800Ѕ600 пікселів, з глибиною кольору не менше 65 тис. Квітів, використовуючи той чи інший браузер Internet Explorer. При цьому все більша кількість користувачів переходять на IE 6.0, а з альтернативних браузерів, що працюють під Windows, помітну частку займають Netscape, Mozilla і Opera.

Браузери для різних операційних систем

од управлінням Windows домінує IE, однак існують і інші операційні системи, з якими працюють відповідні браузери од управлінням Windows домінує IE, однак існують і інші операційні системи, з якими працюють відповідні браузери. Дуже чітка і наочна систематизація браузерів приведена на сайті Browser News. Табл. 8, складена автором на основі компіляції двох таблиць з цього сайту, дає уявлення про найбільш популярних браузерах для різних операційних систем. Завантажити відповідні версії браузерів можна за адресою: http://www.upsdell.com/BrowserNews/find.htm .

htm

Таблиця 8. Найпопулярніші браузери для різних ОС (джерело - Brawser News)

Наявність двох версій в осередку даної таблиці означає, що попередня версія поки володіє більшою стабільністю і тому рекомендована поряд з більш просунутою, але менш доопрацьованій; буква «b» показує, що браузер є beta-версію і не є офіційним релізом, причому beta-версії наведені тільки в тих випадках, коли вони є більш вдалим рішенням, ніж останній офіційний реліз.

Найпопулярніші браузери і перспективи їх розвитку

Microsoft Internet Explorer

Сьогодні Internet Explorer - це стандарт де-факто. За допомогою цього браузера переглядають Інтернет близько 94% користувачів. Слід нагадати, що на базі ядра IE збудовано велику кількість браузерів, і не тільки широко відомий MSN Explorer, який розповсюджується самою компанією Microsoft, але і, наприклад, браузер від компанії IBM (IBM Home Page Reader, а також такі популярні програми, як NeoPlanet, NetCaptor і ін.

Остання версія Microsoft IE 6 з'явилася в III кварталі 2001 року, а приблизно через рік вийшов перший сервіспак (SP1) для цієї програми. Однак з тих пір більше 30% користувачів IE так і не перейшли на цю версію. Цілком ймовірно, версія IE 7.0 з'явиться тільки з наступною версією Windows, що відбудеться не раніше 2005 року. Можливо, до цього терміну як раз більшість користувачів освоять і шосту версію. Незважаючи на те, що в IE 6.0 не реалізовані деякі з тих нововведень, які встигли запропонувати розробники альтернативних браузерів, він залишається найпопулярнішим і найпоширенішим браузером, тому про його можливості слід розповісти докладніше.

Internet Explorer 6.0 забезпечує високий рівень конфіденційності, є зручним і надійним засобом перегляду Web-ресурсів. Браузер включає засоби для захисту конфіденційної інформації і дозволяє контролювати збір анкетних даних Web-вузлами на базі підтримки стандарту P3P (Platform for Privacy Preferences). Надані користувачам можливості послати в корпорацію Microsoft відомості про виникаючі проблеми (а число таких користувачів величезне) забезпечують виявлення потенційних помилок і їх виправлення. Браузер має звичний інтерфейс, тут зручно реалізований перегляд графіки, є режим автоматичної зміни розміру, при якому масштабируются великі зображення. Інструментальна панель для роботи з зображеннями (рис. 1) дозволяє швидко зберігати, друкувати і відправляти по електронній пошті зображення, розміщені на Web-сторінках.

1) дозволяє швидко зберігати, друкувати і відправляти по електронній пошті зображення, розміщені на Web-сторінках

Мал. 1. Інструментальна панель IE 6.0 для роботи з зображеннями

Панель для роботи з мультимедіа (рис. 2) спрощує пошук і відтворення файлів безпосередньо з вікна оглядача, дозволяючи відтворювати аудіо-, відео- і змішані мультимедійні файли без відкриття окремого вікна.

2) спрощує пошук і відтворення файлів безпосередньо з вікна оглядача, дозволяючи відтворювати аудіо-, відео- і змішані мультимедійні файли без відкриття окремого вікна

Мал. 2. Панель IE 6.0 для роботи з мультимедіа

У версії 6.0 реалізована поліпшена підтримка ключових Web-стандартів, забезпечується підтримка DHTML і стандарту CSS1 (Cascading Style Sheets рівня 1), здійснені повна підтримка стандарту DOM (Document Object Model) рівня 1 і розширена підтримка робочого проекту SMIL 2.0 (Synchronized Multimedia Integration Language) для мультимедіа, який дозволяє застосовувати плавно змінюються кольори в якості фону для елементів. Підтримка MSXML (Microsoft XML) 3.0 забезпечує підвищений рівень продуктивності і сумісність з сучасними стандартами XML.

Версія клієнта електронної пошти Outlook Express, що входить в поставку Internet Explorer 6, включає засоби захисту від потенційно небезпечних e-mail-повідомлень, блокуючи дії потенційно небезпечних вкладень.

До недоліків даного браузера варто віднести відсутність автоматичного блокування спливаючих вікон (ця функція реалізована в ряді альтернативних браузерів) і відсутність в Outlook Express повноцінного антиспам-фільтра.

Opera

Норвезька компанія Opera Software ( http://www.opera.com ) Виробляє браузери для багатьох платформ, включаючи Windows, Mac, Linux. Браузер Opera носить почесний титул «найшвидшого браузера», - при цьому програма популярна не тільки через високу швидкість відображення Web-сторінок, але і завдяки коректної підтримки W3C-стандартів, зручності інтерфейсу і малим розмірам. Все це і визначає досить широку популярність Opera в Рунеті. А якщо враховувати невисоку швидкість доступу в російському секторі Інтернету, то швидкість навігації є важливим аргументом на користь Opera.

Остання версія браузера (Opera 7.0; рис. 3), яка з'явилася 25 лютого 2003 року, була написана з нуля. Довести підтримку сучасних Інтернет-технологій до необхідного рівня в старих версіях браузера виявилося складніше, ніж заново переписати програмне ядро. В процесі роботи над 6-й версією Opera стало очевидно, що старі напрацювання гальмують подальший розвиток програми і що багато недоліків в програмному ядрі вже пізно виправляти. Щоб не відсувати випуск чергової версії продукту на невизначений термін, велика частина співробітників працювала над Opera 6 (зі старим ядром), а окрема група займалася створенням принципово нового движка. Той факт, що ядро ​​було переписано заново, визначив усунення багатьох проблем в новій версії Opera 7.0 - з відображенням стилів CSS і виконанням скриптів JavaScript. Починаючи з 7-ї версії браузер Opera отримав повноцінну підтримку стандарту DOM (платформенно- і язиконезавісімий інтерфейс, що дозволяє скриптам динамічно змінювати зміст, структуру і оформлення документів). Таким чином, сьогодні Opera - не тільки найшвидший, але і один з найбільш точно відповідають стандартам W3C браузер.

Мал. 3. Opera 7.0 - найшвидший браузер

У Opera 7.0 реалізований мультідокументний інтерфейс Multiple Document Interface (MDI), який дозволяє відкривати кілька вікон з різними Web-сторінками і перемикатися між ними по закладках. Панель Page Bar дає можливість представляти вікна як кнопки і дозволяє зручно переміщатися між вікнами. Є вбудований пошук. Opera 7.0 забезпечує високу ступінь безпеки за рахунок підтримки стандартів 128-bit SSL і TLS, а також має функцію блокування pop-up-вікон, JavaScript і cookies.

Opera 7 включає вдосконалений е-mail, а також news-клієнт (M2), який підтримує POP3, IMAP, (E) SMTP, і NNTP і має функцію фільтрації спаму (рис. 4).

4)

Мал. 4. Клієнт M2 здатний фільтрувати спам

Завантажити Opera 7.0 для Windows можна за адресою http://www.opera.com/download/ або з нашого CD-ROM-додатки. Безкоштовна версія буде пропонувати рекламу, однак при покупці 7-й версії (39 дол.) Рекламні банери видаляються, а користувач отримує технологічну підтримку. Вартість апгрейда складає 15 дол. Крім того, Opera Software також пропонує безкоштовний HTML-редактор - Opera Composer.

Netscape Navigator

Netscape Navigator довгий час був лідером ринку і становив серйозну конкуренцію Internet Explorer. Програвши в так званій війні браузерів, компанія Netscape була куплена компанією AOL і стала її підрозділом. Незважаючи на те що Netscape Navigator втратив колишню популярність, він продовжує розвиватися. У минулому році вийшла остання версія - Netscape Navigator 7.1 (рис. 5).

5)

Мал. 5. Інтерфейс Netscape Navigator 7.1

Підрозділ America Online, що займається розробкою Web-браузера Netscape, випустило нову версію свого продукту, що базується на движку Open-Source-проекту Mozilla 1.4. Цей інтегрований пакет складається з браузера Netscape Navigator, поштового клієнта Netscape Mail (з можливістю отримання безкоштовного 5-мегабайтовий ящика на сервері Netscape), пейджера AOL Instant Messenger, HTML-редактора Netscape Composer, адресної книги Netscape Address Book і сервісного центру Netscape Help and Support Center. Реалізована підтримка Java, шифрування (128-bit RSA, DSA, MD2, MD5, RC2-CBC, RC4, DES-CBC, DES-EDE3-CBC) і технології Flash. До складу пакету включені клієнти для відтворення аудіо- і потокових мультимедійних файлів, а також поліпшені продуктивність і стабільність роботи програми. Pop-up-контроль дає можливість налаштувати персоналізований контроль, при якому не блокуються pop-up-вікна на тих сайтах, де ця функція може виявитися корисною. Мультідокументний інтерфейс дозволяє відкривати кілька вікон з різними Web-сторінками і перемикатися між ними по закладках.

У Програмі реалізована нова функція Find as you type, что дозволяє пріскоріті поиск потрібної информации на Web-сторінці. Функція Images Fit to Screen (автоматична підгонка Розмірів зображення) дает можлівість переглядаті Великі знімкі Цілком: если картинка не вміщується у вікні браузера, вона представляється в Зменшення виде. У браузері реалізована функція одночасного скачування декількох файлів з можливістю переривання і відновлення завантажень, що особливо зручно, коли Інтернет-з'єднання переривається для телефонного дзвінка.

Download Manager надає інформацію про статус і відсотку завантаження, вказує місце, звідки йде скачування, а також час, що залишився для завершення операції. Нові функції Print Preview і Page Set-up забезпечують широкий контроль за друкувати матеріали (розмір, масштаб, поля і т.п.). Підтримка International Domain Names (IDN) дозволяє використовувати в імені домена локальні мовні розкладки (японську, російську, французьку та інші - зі специфічними символьними наборами). Новий поштовий клієнт має дуже зручну функцію управління фільтрацією спаму Junk Mail Controls (рис. 6). Реалізована можливість синхронізації адресної книги з Palm-сумісними пристроями.

Реалізована можливість синхронізації адресної книги з Palm-сумісними пристроями

Мал. 6. Поштовий клієнт Netscape 7.1 управляє фільтрацією спаму

Завантажити Netscape 7.1 для різних платформ можна за адресою: ftp://ftp.netscape.com/pub/netscape7/english/7.1/windows/win32/NSSetup.exe або завантажити з нашого диска.

Mozilla

Проект Mozilla був запущений компанією Netscape в 1998 році як Оpen-Source Проект Mozilla був запущений компанією Netscape в 1998 році як Оpen-Source. Сьогодні Mozilla ( www.mozilla.com ) - це найбільший дистриб'ютор Оpen-Source-софта, розробник і провайдер Web- і e-mail-додатків. Mozilla Group - це відкрите співтовариство розробників, яке готове прийняти до своїх лав усіх бажаючих. 15 липня минулого року AOL і mozilla.org створили нову організацію Mozilla Foundation, основною метою якої стали розвиток, розробка і дистрибуція Web-додатків на базі технології Mozilla при фінансуванні декількох джерел і в тому числі AOL. Mozilla Group пропонує комплексні Інтернет-додатки, включаючи Web-браузери, e-mail-клієнт, адресну книгу, HTML-редактор і т.д.

З моменту випуску версії Mozilla 1.0 браузер був переведений більш ніж на 50 мов. На базі розробленого ядра готується до виходу цілий ряд нових продуктів, включаючи Mozilla Firebird (браузер нового покоління), Thunderbird (e-mail- і newsgroup-клієнт для кардинального вирішення проблеми спаму, який можна буде використовувати як спільно з Mozilla Firebird, так і окремо ), Camino (браузер підвищеної безпеки для платформи Mac OS X), Composer ++ (нова версія HTML-редактора Mozilla Composer).

На момент написання статті вже була доступна бета-версія Mozilla 1.6, а до виходу даного номера журналу, ймовірно, з'явиться і офіційна версія. Однак останнім офіційним релізом сьогодні є версія 1.5, і про неї ми розповімо докладніше. 15 жовтня минулого року з'явилася нова версія Web-браузера Mozilla 1.5 з доданим пакетом програм. Mozilla 1.5 поширюється безкоштовно і має найбільше охоплення підтримуваних платформ, включаючи Windows 95/98 / Mе / NT / 2k / XP, UNIX, Mac OS і ін.

У комплект Mozilla 1.5 входять Інтернет-браузер, поштовий клієнт і програма для роботи з news-конференціями, HTML-редактор і IRC-клієнт. До особливостей цього браузера слід віднести багатофункціональність, безпека передачі інформації, підтримку сучасних стандартів, можливість перегляду кількох Web-сторінок в одному вікні. Слід також відзначити блокування pop-up-вікон, функцію Image Manager для блокування зображення образливого характеру і функцію Find as you type, яка спрощує пошук.

У новому релізі творці поліпшили призначений для користувача інтерфейс, полегшили роботу з закладками і додали механізм перевірки правопису в поштовому клієнті і програмою для верстки Web-сторінок. Удосконалено систему контролю безпеки і приватності. Поштовий клієнт підтримує адаптується в широких межах контроль спаму, а також контроль за вірусами. Вдосконалений Web-редактор Mozilla Composer є ідеальним рішенням для створення нескладних Web-сайтів і документів, оскільки тут вдало реалізована робота з ізображеніемі і таблицями, є функція WYSIWYG-редагування і швидкої публікації в Web (One-button publishing). Mozilla 1.5 можна не тільки завантажити з сайту Mozilla.org, а й отримати на компакт-диску за 3,95 дол.

Браузер Mozilla доступний більш ніж на 20 мовах, включаючи російську. Завантажити версію можна за адресою: http: // www. mozilla.org/products/mozilla1.x/download/ або завантажити з нашого CD-ROM.

КомпьютерПресс 2'2004


Як буде розвиватися ситуація надалі?


Новости
  Без плагина
  На сайте WordPress имеется файл, именуемый как .htaccess. Многие пользователи не предают ему особого внимания и не используют все его возможности. На самом деле файл .htaccess – это дополнительные конфигурации

  Плагин подписки wordpress
  Очень трудно найти один плагин подписки wordpress , который объединил бы в себе все виды подписок, которые так необходимы сайту. Именно поэтому я решил сделать подборку лучших плагинов, которые смогут

  Слайд-шоу с помощью плагина для WordPress UnPointZero Slider
  Плагин для cms WordPress UnPointZero Slider – новостной слайдер. Он отражает в форме слайд-шоу изображения со ссылками на ваши статьи и краткие выдержки оттуда. Его можно установить и на новостной сайт,

  Плагины для Wordpress
  С помощью этого плагина вы легко сможете интегрировать Google диск на ваш WordPress сайт или блог . Gravity Forms — лучший плагин для создания форм на WordPress, от самых простых (например, форма

  Подписки плагином JetPack: размещение и редакция формы подписки
  Вступление Здравствуйте! В этой статье я покажу, как использовать плагин JetPack для создания пользовательской формы подписки и как эту формы подписки плагином JetPack добавлять в статьи сайта, а при

  Чистка сайта WordPress плагином WP-optimize
  От автора Со временем использования система WordPress накапливает не нужные файлы, комментарии и неиспользуемые данные в базе данных. Эти файлы и данные создаются в процессе работы и нужны для этого,

  Возможности Jetpack плагина
  Вступление Возможности Jetpack плагина это более 30 функциональных модуля плагина, делающего его универсальным плагином WordPress, заменяющего аналогичные сторонние плагины. Jetpack один заменяет десятки

  Резервное копирование WordPress сайта без плагинов
  Вступление Резервное копирование WordPress это второе, что нужно научиться делать после установки WordPress. Можно сколько угодно говорить о безопасности сайта и его защите, но лучшего варианта защиты

  Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ
  > > Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ Порой всем нам хочется попробовать себя в роли администратора сервера и испытать эту ответственность, но, к сожалению, вы не всегда все знаете о создании

  Плагин WordPress Database Backup. Архивация базы данных блога на WordPress
  Привет друзья! Сегодня на очереди еще один простой, НО, необходимый и полезный плагин — плагин WordPress Database Backup , который с легкостью и самостоятельно произведет процесс, который научно называется:

 • Виртуальный хостинг

  Виртуальный хостинг. Возможности сервера распределяются в равной мере между всеми... 
  Читать полностью

 • Редизайн сайта

  Редизайн сайта – это полное либо частичное обновление дизайна существующего сайта.... 
  Читать полностью

 • Консалтинг, услуги контент-менеджера

  Сопровождение любых интернет ресурсов;- Знание HTML и CSS- Поиск и обновление контента;-... 
  Читать полностью

 • Трафик из соцсетей

  Сравнительно дешевый способ по сравнению с поисковым и контекстным видами раскрутки... 
  Читать полностью

 • Поисковая оптимизация

  Поисковая оптимизация (англ. search engine optimization, SEO) — поднятие позиций сайта в результатах... 
  Читать полностью