<
 • Главная
Статьи

Opera Mobile 12.1 для Android

Компанія Opera Software випустила нову стабільну версію браузера Opera Mobile 12.1 для мобільної платформи Android . Новинки цього нового випуску зацікавлять в першу чергу верстальників сайтів. Але і звичайний користувач аж ніяк не пошкодує, оновивши Opera Mobile на планшеті або смартфоні.

Для більшості звичайних користувачів браузер - це програма №1 на персональному комп'ютері або ноутбуці, яка використовується найбільш часто. Те ж саме зараз впевнено можна сказати і щодо мобільних пристроїв, особливо планшетів, де мобільний браузер - це те ж саме важливе додаток.

Чи не помилимося, якщо скажемо, що ситуація з вибором веб-оглядача на мобільних пристроях аналогічна ситуації на персональних комп'ютерах: більшість користувачів використовують штатний браузер, який постачається з операційною системою. Хоча, наприклад, для Android є і нові спеціальні браузери - Dolphin, UCBrouser і ін. Існують і мобільні версії традиційних веб-оглядачів - Chrome, Firefox, Opera.

Якраз днями норвезька компанія Opera Software випустила стабільну версію браузера Opera Mobile 12.1, який на відміну від заснованого на "Хмарних" технологій Opera Mini, є мобільною модифікацією "Опери" для настільних комп'ютерів. Про ці відмінності Mini і Mobile ми вже детально писали свого часу в "КВ".

У новій мінорній версії Opera Mobile якихось особливих досягнень очікувати не варто. Але особливості роботи на мобільних платформах і нові технології Opera Mobile 12.1 будуть цікаві навіть і тим, хто не використовує у себе на планшеті або смартфоні цей браузер.


Радість для верстальника

У Opera Mobile 12.1 з'явилися цікаві новинки в першу чергу для верстальників веб-сайтів. У браузер впроваджена підтримка багатостраждального стандарту CSS Flexible Box Layout для розмітки html-сторінок , Який також ще називається Flexbox. Причому такий повної підтримки Flexbox поки немає навіть в поточній стабільної версії "Опери" для настільних ПК, не кажучи вже про інших мобільних веб-браузерах.

Flexbox - це новий спосіб створення макетів веб-сторінок. Старожили інтернету пам'ятають, що спочатку для створення макета веб-сторінки використовувалися звичайні таблиці, прикладом чого може послужити старий сайт "КВ" . Потім html-верстальники освоїли плаваючі блоки, як в новому сайті "КВ".

І ось тепер на допомогу верстальщикам з'явилася нова модель компонування блоків Flexbox. Ця нова модель дозволяє зручно управляти дочірніми і батьківськими блоками контенту на сторінці, розташовуючи їх в необхідному порядку.

Треба сказати, що Flexbox - технологія з важкою долею. Існує стара версія Flexbox, після якої з'явилася виправлена ​​версія, а потім - і нова версія. І саме останню версію цієї моделі компонування блоків Opera Mobile 12.1, за заявами розробників, підтримує.

Додатково верстальники повинен потішити підтримки умовних конструкцій @supports, для перевірки підтримки властивостей стилів CSS поточним браузером. За допомогою цих умовних конструкцій можна більш точно підганяти верстку під конкретні можливості веб-оглядача - наприклад, замість флеш-реклами показувати рекламу на основі HTML5 .


Радості для користувачів

Хоч версія 12.1 буде цікава в першу чергу розробникам, є тут маленькі видимі радості і для звичайних користувачів. Opera Mobile підтримує режим візуального редагування сторінок, режим Drag and Drop і CSS-анімацію. Хоча, треба сказати, робота CSS-анімації не сильно поки вражає.

У новій версії покращилася маскування під інші браузери. Як відомо, деякі сайти не поважають "Оперу" і не хочуть з нею працювати. Особливо це характерно для деяких банківських серверів. І "Опері" доводиться прикидатися якимось "вогнелис" або "Хромом". У новій версії ця система маскування стала ще більш досконалою.


ненажерливість

І, звичайно ж, важливим питанням є питання системних ресурсів, що використовуються програмою. Opera Mobile був браузером з найменшими системними вимогами для своєї повноцінної роботи в порівнянні з мобільними Firefox і Chrome. Для його роботи зовсім не обов'язково пристрій з процесором рівня ARMv7 . Opera Mobile як і раніше цілком здатний нормально функціонувати і на недорогих бюджетних смартфонах , І на планшетах з процесорами ARMv6.

Причому движок Opera Mobile 12.1 став ще більш продуктивним. Так нова версія цього мобільного браузера показала у мене в тестах JavaScript приріст швидкості на 20%.

Так нова версія цього мобільного браузера показала у мене в тестах  JavaScript  приріст швидкості на 20%

Так само в програмі реалізована підтримка протоколу SPDY , Розробленого в Google. Завдяки цьому, такі сайти, як Twitter і Gmail, будуть завантажуватися швидше і витрачати менше трафіку. Причому не слід забувати, що в мобільній "Опері" присутній власна технологія стиснення трафіку Opera Turbo.

Михайло АСТАПЧІКНовости
 • Виртуальный хостинг

  Виртуальный хостинг. Возможности сервера распределяются в равной мере между всеми... 
  Читать полностью

 • Редизайн сайта

  Редизайн сайта – это полное либо частичное обновление дизайна существующего сайта.... 
  Читать полностью

 • Консалтинг, услуги контент-менеджера

  Сопровождение любых интернет ресурсов;- Знание HTML и CSS- Поиск и обновление контента;-... 
  Читать полностью

 • Трафик из соцсетей

  Сравнительно дешевый способ по сравнению с поисковым и контекстным видами раскрутки... 
  Читать полностью

 • Поисковая оптимизация

  Поисковая оптимизация (англ. search engine optimization, SEO) — поднятие позиций сайта в результатах... 
  Читать полностью