<
 • Главная
Статьи

Opera Mobile 12.1 для Android

Компанія Opera Software випустила нову стабільну версію браузера Opera Mobile 12.1 для мобільної платформи Android . Новинки цього нового випуску зацікавлять в першу чергу верстальників сайтів. Але і звичайний користувач аж ніяк не пошкодує, оновивши Opera Mobile на планшеті або смартфоні.

Для більшості звичайних користувачів браузер - це програма №1 на персональному комп'ютері або ноутбуці, яка використовується найбільш часто. Те ж саме зараз впевнено можна сказати і щодо мобільних пристроїв, особливо планшетів, де мобільний браузер - це те ж саме важливе додаток.

Чи не помилимося, якщо скажемо, що ситуація з вибором веб-оглядача на мобільних пристроях аналогічна ситуації на персональних комп'ютерах: більшість користувачів використовують штатний браузер, який постачається з операційною системою. Хоча, наприклад, для Android є і нові спеціальні браузери - Dolphin, UCBrouser і ін. Існують і мобільні версії традиційних веб-оглядачів - Chrome, Firefox, Opera.

Якраз днями норвезька компанія Opera Software випустила стабільну версію браузера Opera Mobile 12.1, який на відміну від заснованого на "Хмарних" технологій Opera Mini, є мобільною модифікацією "Опери" для настільних комп'ютерів. Про ці відмінності Mini і Mobile ми вже детально писали свого часу в "КВ".

У новій мінорній версії Opera Mobile якихось особливих досягнень очікувати не варто. Але особливості роботи на мобільних платформах і нові технології Opera Mobile 12.1 будуть цікаві навіть і тим, хто не використовує у себе на планшеті або смартфоні цей браузер.


Радість для верстальника

У Opera Mobile 12.1 з'явилися цікаві новинки в першу чергу для верстальників веб-сайтів. У браузер впроваджена підтримка багатостраждального стандарту CSS Flexible Box Layout для розмітки html-сторінок , Який також ще називається Flexbox. Причому такий повної підтримки Flexbox поки немає навіть в поточній стабільної версії "Опери" для настільних ПК, не кажучи вже про інших мобільних веб-браузерах.

Flexbox - це новий спосіб створення макетів веб-сторінок. Старожили інтернету пам'ятають, що спочатку для створення макета веб-сторінки використовувалися звичайні таблиці, прикладом чого може послужити старий сайт "КВ" . Потім html-верстальники освоїли плаваючі блоки, як в новому сайті "КВ".

І ось тепер на допомогу верстальщикам з'явилася нова модель компонування блоків Flexbox. Ця нова модель дозволяє зручно управляти дочірніми і батьківськими блоками контенту на сторінці, розташовуючи їх в необхідному порядку.

Треба сказати, що Flexbox - технологія з важкою долею. Існує стара версія Flexbox, після якої з'явилася виправлена ​​версія, а потім - і нова версія. І саме останню версію цієї моделі компонування блоків Opera Mobile 12.1, за заявами розробників, підтримує.

Додатково верстальники повинен потішити підтримки умовних конструкцій @supports, для перевірки підтримки властивостей стилів CSS поточним браузером. За допомогою цих умовних конструкцій можна більш точно підганяти верстку під конкретні можливості веб-оглядача - наприклад, замість флеш-реклами показувати рекламу на основі HTML5 .


Радості для користувачів

Хоч версія 12.1 буде цікава в першу чергу розробникам, є тут маленькі видимі радості і для звичайних користувачів. Opera Mobile підтримує режим візуального редагування сторінок, режим Drag and Drop і CSS-анімацію. Хоча, треба сказати, робота CSS-анімації не сильно поки вражає.

У новій версії покращилася маскування під інші браузери. Як відомо, деякі сайти не поважають "Оперу" і не хочуть з нею працювати. Особливо це характерно для деяких банківських серверів. І "Опері" доводиться прикидатися якимось "вогнелис" або "Хромом". У новій версії ця система маскування стала ще більш досконалою.


ненажерливість

І, звичайно ж, важливим питанням є питання системних ресурсів, що використовуються програмою. Opera Mobile був браузером з найменшими системними вимогами для своєї повноцінної роботи в порівнянні з мобільними Firefox і Chrome. Для його роботи зовсім не обов'язково пристрій з процесором рівня ARMv7 . Opera Mobile як і раніше цілком здатний нормально функціонувати і на недорогих бюджетних смартфонах , І на планшетах з процесорами ARMv6.

Причому движок Opera Mobile 12.1 став ще більш продуктивним. Так нова версія цього мобільного браузера показала у мене в тестах JavaScript приріст швидкості на 20%.

Так нова версія цього мобільного браузера показала у мене в тестах  JavaScript  приріст швидкості на 20%

Так само в програмі реалізована підтримка протоколу SPDY , Розробленого в Google. Завдяки цьому, такі сайти, як Twitter і Gmail, будуть завантажуватися швидше і витрачати менше трафіку. Причому не слід забувати, що в мобільній "Опері" присутній власна технологія стиснення трафіку Opera Turbo.

Михайло АСТАПЧІКНовости
  Без плагина
  На сайте WordPress имеется файл, именуемый как .htaccess. Многие пользователи не предают ему особого внимания и не используют все его возможности. На самом деле файл .htaccess – это дополнительные конфигурации

  Плагин подписки wordpress
  Очень трудно найти один плагин подписки wordpress , который объединил бы в себе все виды подписок, которые так необходимы сайту. Именно поэтому я решил сделать подборку лучших плагинов, которые смогут

  Слайд-шоу с помощью плагина для WordPress UnPointZero Slider
  Плагин для cms WordPress UnPointZero Slider – новостной слайдер. Он отражает в форме слайд-шоу изображения со ссылками на ваши статьи и краткие выдержки оттуда. Его можно установить и на новостной сайт,

  Плагины для Wordpress
  С помощью этого плагина вы легко сможете интегрировать Google диск на ваш WordPress сайт или блог . Gravity Forms — лучший плагин для создания форм на WordPress, от самых простых (например, форма

  Подписки плагином JetPack: размещение и редакция формы подписки
  Вступление Здравствуйте! В этой статье я покажу, как использовать плагин JetPack для создания пользовательской формы подписки и как эту формы подписки плагином JetPack добавлять в статьи сайта, а при

  Чистка сайта WordPress плагином WP-optimize
  От автора Со временем использования система WordPress накапливает не нужные файлы, комментарии и неиспользуемые данные в базе данных. Эти файлы и данные создаются в процессе работы и нужны для этого,

  Возможности Jetpack плагина
  Вступление Возможности Jetpack плагина это более 30 функциональных модуля плагина, делающего его универсальным плагином WordPress, заменяющего аналогичные сторонние плагины. Jetpack один заменяет десятки

  Резервное копирование WordPress сайта без плагинов
  Вступление Резервное копирование WordPress это второе, что нужно научиться делать после установки WordPress. Можно сколько угодно говорить о безопасности сайта и его защите, но лучшего варианта защиты

  Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ
  > > Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ Порой всем нам хочется попробовать себя в роли администратора сервера и испытать эту ответственность, но, к сожалению, вы не всегда все знаете о создании

  Плагин WordPress Database Backup. Архивация базы данных блога на WordPress
  Привет друзья! Сегодня на очереди еще один простой, НО, необходимый и полезный плагин — плагин WordPress Database Backup , который с легкостью и самостоятельно произведет процесс, который научно называется:

 • Виртуальный хостинг

  Виртуальный хостинг. Возможности сервера распределяются в равной мере между всеми... 
  Читать полностью

 • Редизайн сайта

  Редизайн сайта – это полное либо частичное обновление дизайна существующего сайта.... 
  Читать полностью

 • Консалтинг, услуги контент-менеджера

  Сопровождение любых интернет ресурсов;- Знание HTML и CSS- Поиск и обновление контента;-... 
  Читать полностью

 • Трафик из соцсетей

  Сравнительно дешевый способ по сравнению с поисковым и контекстным видами раскрутки... 
  Читать полностью

 • Поисковая оптимизация

  Поисковая оптимизация (англ. search engine optimization, SEO) — поднятие позиций сайта в результатах... 
  Читать полностью