<
 • Главная
Статьи

опера

 1. Можливість розширення класичної гілки, Opera АС
 2. Опера для нубов
 3. нуртування гівно
 4. Склад хромиум-збірки
 5. Opera Mini
 6. мінуси
 7. Алсо

Opera (  Хейт Opera ( Хейт. Жопера) - норвезький браузер, де-факто існуючий в двох гілках: в вмираючої класичної версії і хромиум-поделке.

Класична Opera (версії 12.17 і раніше) - брутальний браузер, спроба зібрати всі потрібні й непотрібні функції в одному комбайні, де все працює з коробки. Проте, не дивлячись на свою «брутальність», за швидкістю і продуктивності обробляють (не в останню чергу за рахунок рясного кешування, яким інші браузери зловживати соромляться) Усе браузери, включаючи хром і Firefox . Крім того, перший і так нічого толком не вміє, а другий, якщо бездумно напхати в нього все, що по дефолту вміла Опера, навряд чи буде працювати швидше.

Хроуміум версія (з 15-ї версії і далі) - хромиум в обгортці Opera, заснований на двигунах Blink (WebKit) і V8, з інтерфейсом наближеним до класичної версії . За функціоналом з 15 версії поступалася як класичної гілці, так і іншим хромиум-збірок. Після місяців доробок до 40-х версіями опера нарешті повернула головні загублені вбудовані плюшки і функціонал.

Опера - не тільки браузер, а й почтовий-, IRC -клієнт, BitTorrent -качалка (саме качалка, а не клієнт), RSS-агрегатор і ще багато чого. За допомогою віджетів також можна підключити хоч прогноз погоди в Зімбабве , хоч Блек Джек [1] .

Опера була першою (ну або майже першої), хто запив:

 • Виберіть. Так-так, першою була Опера. Epic win.
 • Підвантаження картинок з кеша [ пруфлінк ? ] І спеціальну кнопку для перемикання, що було моторошно зручно за часів діалапу і дорогого лімітного інету в замкадье.
 • Speed Dial aka міністраніци сайтів при відкритті нової вкладки. Speed ​​Dial майже відразу ж побилися близько половини браузерів, а про вкладки і говорити не варто.
 • Opera Link - зберігання і синхронізація закладок на сервері для всіх версій опери (комп'ютерних, коммунікаторних або мобільних).
 • Можливість підключення власних жабаскріптов і CSS [ пруфлінк ? ]. У чому профіт? наприклад, LM Wishmaster зроблений з використанням призначених для користувача JS. За допомогою CSS гіки можуть відключати рекламу на сайтах, бажаючі виділитися - поміняти стиль своєї улюбленої сторінки вконтактіке, правда крім них самих цього більше ніхто не побачить.
 • Можливість блокувати контент типу банерів і скриптів без всяких плагінів - але і без штатного кошти автообновления списків. Спочатку доведеться чимало раз тикати «заблокувати контент».
 • Закладки, тонкі настройки і ще більше 9000 речей .

Є також багато бирюльок, які іншим браузерам просто не потрібні:

 • Opera Turbo - для тих, кому недостатньо кеш картинок, є можливість стискати трафік, пропускаючи їх через сервера Опери - мобільні версії Опери надходять так за замовчуванням. На виході маємо стиснення приблизно в 3-4, а то і більше разів, але картинки в цьому випадку виглядають як лайно. Корисно тим, у кого тонкий канал, обмеження по трафіку, вихід в інтернет через мобільний телефон або просто потрібно скористатися проксі . Завдяки бурхливої ​​діяльності дихоти, Вайпер і інших асоціальних особистостей IP-адреси Opera Turbo навічно прописані в бан -лист уютненькая Луркоморье.
 • Opera Unite - технологія, яка «повинна перевернути Інтернет», як кажуть в самій компанії. Заснована на p2p , Дозволяє з'єднати 2 комп'ютера безпосередньо (або через сервера Опери) і підняти веб-і streaming-сервер для мультимедіа контенту навіть повного нубу. Капітан Очевидність пояснює: ніякої революції Опера, звичайно ж, не вчинила, бо подібних програм більше дев'яти тисяч . В Опері 12 була видалена.

Можливість розширення класичної гілки, Opera АС

Незважаючи на програму з закритим кодом Оперу таки можна фарширувати всякою всячиною , Однак, на відміну від ФФ , В Опері це пов'язано з неабияким гемороєм на всю голову - ручна правка .ini і .cоnfig файлів, які відповідають за меню, тулбари та інше; написання кнопок, колекціонування користувальницьких скриптів і css, і навіть написання спецдодатків для взаємодії з оперою (ярлики на які вбудовуються в оперні меню), і нарешті розширення для опери. Оскільки середньостатистичний користувач всім цим займатися не стане, почесну місію взяли на себе вітчизняні ентузіасти, які створили Оперу АС (Opera Advanced Configuration), тобто, збірку браузера, розширену настільки, наскільки це в принципі можна зробити, не зачіпаючи початкових кодів. Правда, розробники АС в гонитві за стабільністю ™ працюють досить повільно, і опера АС відстає від часу на рік-півтора, але на її основі існує кілька неофіційних збірок, цілком придатних для вживання і актуальних за версією. Луркайте.

Опера для нубов

Свистілки і перделкі для чайників (в хромоверсіі можуть бути відсутніми). Спіскота:

 • Вихідний код сторінок (Ctrl + U) і правка їх тут же - улюблена фішка кулхацкер . Саме за допомогою цієї штуки можна було (поки не пофіксити) встановити ВКонтакте неіснуючу дату народження, наприклад, 666 липня 2109 року.
 • управління голосом . Завантажується окремо.
 • BitTorrent - фейл, краще відключати. Починаючи з 10-ї версії дається вибір, що робити з торрент-файлом, можна його тут же згодувати улюбленій торрент-клієнту.
 • Підключення власних JavaScript: Інструменти → Налаштування → Додатково → Вміст → Налагодження JavaScript. «Огляд» .
 • Ctrl + ЛКМ по малюнку - швидке збереження.
 • Ctrl + Tab - переміщення за списком відкритих сторінок.
  • Утримуючи ПКМ, крутити коліщатком.
  • Клавіші кнопки 1 і 2 (випиляли з нового набору гарячих клавіш; можна повернути старий набір так: Інструменти → Налаштування → Додатково → Управління → переключитися на Opera 9.2 Compatible; ну або можна вправити стандартний набір ручками).
 • Утримуючи ПКМ, натиснути ЛКМ і відпустити - назад по історії поточної сторінки.
 • Утримуючи ЛКМ, натиснути ПКМ і відпустити - те ж саме, але вперед.
 • Mouse Gestures aka Жести мишею: утримуючи ПКМ, повісті мишею вліво - назад на сторінку. Повісті вправо - вперед на сторінку. решта тут .
 • Shift + F12 - зміна скіна (любителям класичного скіна ).
 • Opera Cache Viewer - перегляд кеша.
 • Opera: config - тонка настройка конфігурації.
 • те , Що в Фаерфокс робиться NoScript'ом.
 • те , Що в Фаерфокс робиться Element Hiding Helper'ом.
 • Регулярно оновлюваний urlfilter.ini .
 • Інші найбільш популярні скрипти .
 • Додавання лівого пошуку (напр. Ютуб) здійснюється кліком в пошукове поле → ПКМ → Створити пошук → Призначити клавіші → Ok. Інші способи .
 • Перенесення конфігурації браузера при установці нової версії Опери не поверх старої - досить перекидання папок Documents and Settings \% Профіль% \ Application Data \ Opera \ Opera% старая_версія% \ і \% Профіль% \ Local Settings \ Application Data \ Opera \ Opera% старая_версія % \ mail \ (файли конфігурації пошти, стрічки новин, чату) у відповідні папки нової версії Опери. Подрообнее про файлах конфігурації .
 • Корисні кнопки: videosaver , savefrom і інше , інше .
 • Блокувати вміст - зручна функція дозволяє блокувати дратівливий контент. Викликається за допомогою ПКМ - Блокувати вміст, Заблокований вміст можна вибрати кліком миші або покопавшись в налаштуваннях (наприклад блокування всіх гифок з радикала http: //*.radikal.ru/*.gif або всього бидлофлеша http: //*.*/*.swf ).

нуртування гівно

У 2013 розробники відмовилися від використання движка Presto, який пиляли настільки довго і наполегливо багато років, і в підсумку втомившись боротися з вічними глюками і ненавистю з боку Google , перетворили браузер в чергову бидлосборку на основі Chromium , Яких і так безліч. Причому прохання викласти вихідні Presto закінчилися повним ігнор, і по всій видимості, движок так і помре в надрах Opera Software ASA. Старі фанати Опери в розпачі, користувачі не помітили різниці, а бидловерстальщікі блюють веселкою від радості, що тепер їх мудацькі верстку не потрібно буде допілівать. Ламери неодмінно запитають: «а в чому проблема?» А біда в тому, що все з описаного вище функціоналу в новій збірці Опери довгий час було відсутнє.

Склад хромиум-збірки

 • Закладки. Спочатку при переході на Блинк-движок їх не було, що викликало праведне нуртування гівно і під тиском користувачів розробники додали «Скарбничку», тобто несортіруемие закладки. З 25 версії з'явилися нарешті і самі закладки. За замовчуванням вид налаштований на сітку із зображеннями, але можна перемкнути і на вигляд у вигляді списку. Для видалення папки потрібно зайти в «Мої папки». Також є панель закладок, яка по дефолту відключена, пошук по закладках і їх синхронізація.
 • Експрес-панель. На панелі є перемикання на закладки і рекомендації, також значну частину займає рядок пошуку в Яндексі. Є можливість втикнуть на панель спеціальний аддон.
 • Панель закладок - панель дозволяє зберегти сайти. Якщо не зберігати ім'я сайту, то зберігаються тільки мініатюрні іконки, що економить простір
 • Бічна панель - швидкий доступ до закладок, експрес-панелі, налаштувань, історії
 • Інші свистілки і перделкі: жести мишею, зміна теми браузера, фоновий малюнок в експрес-панелі, месенджер вконтакте

Форк концепції класичної Opera Presto

Незважаючи на те, що опера перед переходом на хромиум займала незначну частку аудиторію інтернету з'явилися ентузіасти бажаючі відновити ту саму оперу, але вже на іншому двигуні.

З'явившись в тех. версії в 2015 році браузер функціонально вже обійшов 27 оперу і поставив на движок Блинк: нотатки, програмовані швидкі команди, бічну панель, угруповання вкладок в стопки, розміщення вкладок в будь-якій частині браузера, сторінку швидкого доступу до часто відвідуваних вкладках, кошик закритих вкладок, зручну роботу з закладками, менеджер закачувань (який запитує, що робити з файлом), попередній перегляд вкладок, Page actions (дії з css / html), гнучку масштабованість сторінок.

Також є: Speed ​​Dial, гарячі клавіші (які можна перепризначувати), різних пошукових систем (можна додати свої), управління Cookies, управління зображеннями на сторінці, Developer Tools, настройки. Обіцяно: розширення, вбудований поштовий клієнт, власний поштовий домен Vivaldi.net, синхронізація, робота з браузером чисто на клавіатурі.

У Vivaldi працює 25 осіб, при цьому фон Течнер фінансує всю роботу самостійно. Згодом він має намір монетизувати браузер за допомогою пошуку та інших видів партнерських відносин, але ці питання ще в стадії обговорення.

Крім движка Блинк на Chromium використовується JavaScript і React для призначеного для користувача інтерфейсу, за допомогою Node.js, Browserify і великої кількості NPM-модулів. Платформи: Windows, Linux і Mac.

сайт .

 • Otter browser - браузер-оболонка для движка WebKit з інтерфейсом побудованим на Qt5.

Вже реалізовано: закладки, менеджер завантажень (в окремій вкладці), редактор пошукових систем, панель пошуку (Ctrl + F), менеджер cookies, приватні вкладки, сесії, повзунок для зуму, кріплення вкладок, прогрес-бар (смуга завантаження) внизу, статус -бар (рядок стану), інтеграція пошукових систем в меню для тексту, функція «Перейти за адресою» для тексту, контекстне меню для посилань в стилі Opera, корзинка закритих вкладок / вікон.

Проект з'явився в 2014 році і станом на початок 2015 роки перейшов з альфи до 4-ї бета версію. В майбутньому планується підтримка інших движків (Blink, Gecko). Судячи з сайту є активність в розробці, однак проект спирається на розробника і open source спільнота.

сайт .

Opera Mini

Додаток, посприяла свого часу убієнних епохи WAP . Дозволяє з будь-якого телефону, що підтримує яву, бродити по просторах всесвітньої павутини. Крім цього, весь трафік проходить через сервери опери, де нещадно стискається, до 90%. PROFIT! Анонимус задоволений двічі: халявная пуття і неквола економія бабла (адже накладно виходить, опсоси просять по 5-8 рублів за мегабайт). У 5 версії додали підтримку вкладок, експрес панель, менеджер паролів, і задізайнілі в стилі її комп'ютерного побратима. Детальніше про неї можна почитати на Вікіпедії . Свого часу тримала неабияку частку ринку. До 2015 року Opera Mini безнадійно застаріла в порівнянні з мобільною версією Opera, а через пару років стала гідним експонатом в музеї Інтернету.

Opera Mini стала першим стороннім браузером, встановленим на продукт Apple - iPhone і iPod Touch що символізує.

згідно статистикою , В світі браузером Опера користується не більше 5% людей. В Росії ж до 2013 року: ~ 25% десктопів і ~ 80% мобільних пристроїв. Така кричуща різниця викликана тим, що Netscape Navigator на рідних теренах не прижився зовсім - коли на оних з'явився хоча б відносно пристойний диалап і АДСЛ, NN вже помирав, а до Firefox було ще далеко. Та й занадто важким і незручним Навігатор був, зі вставками панелей Аола. І тут дуже до речі хтось звернув увагу на розробку норвежців, на той момент маленьку і спритну, що з нашим якістю зв'язку було як не можна до речі. Навіть незважаючи на відсутність підтримки багатьох специфічних фенечек (в тому числі і по сей день) і дивну роботу з DOM (не заглядати в стандарти Javascript -кодери матюкаються до сих пір). Саме через стерпним роботи навіть на хреново діалапном з'єднанні і старому гальмівному компі Оперу полюбив вітчизняний интернетчик, в масі своїй моторошний ніщеброд . Відлуння саме тієї хвилі популярності ми і спостерігаємо й нині. А в братському Бульбостане Опера була першим по використанню браузером . Це єдина країна, в якій Опера оцінена , Так би мовити, по достоїнству. Однак слід зазначити, що цей останній оплот демократії здав в лютому 2013 першу позицію хрому .

Після переходу на движок Блинк в 2013 році браузер Opera значно розгубив своїх користувачів і, за деякими даними, поступається навіть богомерзкого яндекс.браузер.

Окремо варто згадати про таку можливість опери, як класти з проділом на блокування сайтів нашим доблесним урядом . По-перше, згадана вище «опера-турбо», яка змінює IP (в останніх версіях може і не працювати). По-друге, вбудована в браузер функція VPN (шукати в настройках). І якщо в режимі «турбо» це, по суті, побічний ефект, то VPN саме для обходу блокування і призначений, про що з гордістю повідомляють самі розробники.

мінуси

Мінуси класичної гілки:

 • Глюки часто спостерігалися на перших, «нульових» (після порядкового номера) версіях браузера. Частина проколів-невірного відображення сайтів, як пізніше з'ясувалося, з'явилися через бажання Гугл впровадити свої власні стандарти в html, внаслідок чого браузер в 2013 році постало перед вибором відмови від власного движка.
 • Закритий вихідний код і як наслідок - відчутна недостача в аддонах до версії Опери, в якій сторонні аддони нарешті можна було встановлювати.
 • вищезазначене велика кількість свістоперделок в інтерфейсі тільки збиває з пантелику і ускладнює освоєння програми, особливо для недосвідчених юзверей .

Мінуси хромиум-гілки:

 • Починаючи з 15-ї версії відсутня підтримка APNG, що було пов'язано з переходом на новий движок . Лікується просто - установкою аддона .
 • До 15-ї версії не працювала компіляція регулярних виразів , До лютої ненависті JavaScript -программист. Зараз, з переїздом на інший движок, все запрацювало, але Opera Mini досі на старому движку Presto ...

Алсо

 1. Опера - широковідомий у вузьких колах серіал за творами Кивінова. В принципі, навіть дивитися можна. Задовго до появи браузера називався « Вулиці розбитих ліхтарів ».
 2. Це ще й високохудожній спів ротом .
 3. Всупереч поширеній помилці, Opera не написана на Qt . Проте, білд під УНІКС, до недавнього часу, збирався таки під Qt .
 4. Маздайці невміло скопіпастілі тему вкладок на своє бажное тварина .
 5. Бета 10 в Acid3 тесті набирала 100 балів, що раніше взагалі нікому не здавалося.

посилання

Див. також

У чому профіт?
Ламери неодмінно запитають: «а в чому проблема?


Новости
  Без плагина
  На сайте WordPress имеется файл, именуемый как .htaccess. Многие пользователи не предают ему особого внимания и не используют все его возможности. На самом деле файл .htaccess – это дополнительные конфигурации

  Плагин подписки wordpress
  Очень трудно найти один плагин подписки wordpress , который объединил бы в себе все виды подписок, которые так необходимы сайту. Именно поэтому я решил сделать подборку лучших плагинов, которые смогут

  Слайд-шоу с помощью плагина для WordPress UnPointZero Slider
  Плагин для cms WordPress UnPointZero Slider – новостной слайдер. Он отражает в форме слайд-шоу изображения со ссылками на ваши статьи и краткие выдержки оттуда. Его можно установить и на новостной сайт,

  Плагины для Wordpress
  С помощью этого плагина вы легко сможете интегрировать Google диск на ваш WordPress сайт или блог . Gravity Forms — лучший плагин для создания форм на WordPress, от самых простых (например, форма

  Подписки плагином JetPack: размещение и редакция формы подписки
  Вступление Здравствуйте! В этой статье я покажу, как использовать плагин JetPack для создания пользовательской формы подписки и как эту формы подписки плагином JetPack добавлять в статьи сайта, а при

  Чистка сайта WordPress плагином WP-optimize
  От автора Со временем использования система WordPress накапливает не нужные файлы, комментарии и неиспользуемые данные в базе данных. Эти файлы и данные создаются в процессе работы и нужны для этого,

  Возможности Jetpack плагина
  Вступление Возможности Jetpack плагина это более 30 функциональных модуля плагина, делающего его универсальным плагином WordPress, заменяющего аналогичные сторонние плагины. Jetpack один заменяет десятки

  Резервное копирование WordPress сайта без плагинов
  Вступление Резервное копирование WordPress это второе, что нужно научиться делать после установки WordPress. Можно сколько угодно говорить о безопасности сайта и его защите, но лучшего варианта защиты

  Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ
  > > Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ Порой всем нам хочется попробовать себя в роли администратора сервера и испытать эту ответственность, но, к сожалению, вы не всегда все знаете о создании

  Плагин WordPress Database Backup. Архивация базы данных блога на WordPress
  Привет друзья! Сегодня на очереди еще один простой, НО, необходимый и полезный плагин — плагин WordPress Database Backup , который с легкостью и самостоятельно произведет процесс, который научно называется:

 • Виртуальный хостинг

  Виртуальный хостинг. Возможности сервера распределяются в равной мере между всеми... 
  Читать полностью

 • Редизайн сайта

  Редизайн сайта – это полное либо частичное обновление дизайна существующего сайта.... 
  Читать полностью

 • Консалтинг, услуги контент-менеджера

  Сопровождение любых интернет ресурсов;- Знание HTML и CSS- Поиск и обновление контента;-... 
  Читать полностью

 • Трафик из соцсетей

  Сравнительно дешевый способ по сравнению с поисковым и контекстным видами раскрутки... 
  Читать полностью

 • Поисковая оптимизация

  Поисковая оптимизация (англ. search engine optimization, SEO) — поднятие позиций сайта в результатах... 
  Читать полностью