<
 • Главная
Статьи

Основні браузери для тестування

На сьогоднішній день існує безліч браузерів від різних компаній і кожен з них здатний відображати веб-сторінки. Який з них вибрати - кожен вирішує сам. Комусь подобається інтерфейс і безліч доповнень до Chromе, кому-то простота Firefox, а кому-то для його невеликих потреб цілком достатньо стандартних Edge або Internet Explorer. Які ж браузери вибрати для тестування сайту? Розглянемо це питання більш детально.

В ідеалі, до початку тестування, необхідно запросити у замовника перелік необхідних браузерів і пристроїв. Якщо є така можливість - відмінно. Після отримання списку, відкриваємо його, озброюємось всім, що в ньому написано, а далі справа за малим :)

Але, як показує практика, такий ідеальний варіант працює не завжди - чи то дедлайн «вчора» і немає можливості писати уточнюючі листи, то замовник сам не знає чого хоче. Як би там не було, вибір залишається за нами. В такому випадку працюємо по клієнтоорієнтованої логіці, причому, це може виявитися не так просто, як здається на перший погляд.

десктопні браузери

Щоб зрозуміти, в яких же браузерах найчастіше буде відкриватися наш об'єкт тестування, вдамося до здорового глузду, логіці і, звичайно ж, до Google (куди ж без нього).

Отже, з'ясуємо для початку, на яку країну орієнтується наш сайт. Припустимо, це інтернет-магазин на австралійському домені, з власником з Австралії і можливістю доставки товарів тільки в Австралію і Нову Зеландію. Звичайно ж, нашій людині робити на ньому нічого (можна подивитися що почім в Австралії). Або інший приклад. Якийсь український банк вирішив зробити редизайн свого сайту і віддає його на тестування. Отже, можна легко визначити, що країна-споживач - Україна. Після обчислення країни переходимо до пошуку статистики.

Існує маса онлайн-сервісів, які дозволяють оцінити які браузери є найбільш популярними в даній країні або регіоні. Для оцінки найбільш популярних десктопних браузерів в Україні або іншій країні можна скористатися, наприклад, цим ресурсом: http://gs.statcounter.com/browser-market-share .

Нижче представлений графік використовуваного браузерів за період з квітня 2016 по березень 2017.

З графіка видно, що найбільш поширеним є браузер Google Chrome 60 З графіка видно, що найбільш поширеним є браузер Google Chrome 60.67%. За ним по популярності йдуть браузери (ранжовані в порядку зниження популярності):

Mozilla Firefox - 14.2%

Opera - 12.78%

Yandex - 4.88%

Internet Explorer - 2.04%

Ці дані можна використовувати для визначення, які ж все-таки браузери використовувати при тестуванні проекту.

Ще один досить корисний онлайн-ресурс: https://www.netmarketshare.com/ . Тут можна оцінити популярність браузерів, включаючи також їх версії. Для десктопних браузерів на території України за період січень-березень 2017 браузери, якими користуються більше одного відсотка споживачів, представлені в таблиці.

Зазвичай для тестування в браузерах використовують дві останні версії браузера: актуальну на даний момент і попередню Зазвичай для тестування в браузерах використовують дві останні версії браузера: актуальну на даний момент і попередню.

Правилом хорошого тону вважається, якщо на тестованому сайті для браузерів попередніх версій передбачені спеціальні сторінки - «заглушки». Вони інформують користувача про те, що використовується ним версія браузера застаріла і рекомендують оновити її. Ці сторінки також містять відповідні посилання на онлайн-ресурси для оновлення версії браузера. У разі тестування можна запропонувати замовнику встановити такі заглушки на його ресурсі.

Окремим пунктом варто згадати Safari, браузер який використовується на iOS і MAC OS за умовчанням. Варто врахувати цей факт, плануючи тестування на «Маках», про мобільні версії поговоримо далі.

Мобільні браузери

У мобільних девайсах ситуація трохи змінюється - багато операційні системи мають нативні або встановлені за замовчуванням браузери. Таким чином, популярність цих браузерів обумовлюється поширеністю цих операційних систем.

приклади:

 • для всіх моделей мобільних телефонів iPhone нативним браузером є Safari;
 • для більшості Android-пристроїв нативні браузери - Google Chrome;
 • мобільні телефони фірми Samsung мають свій власний браузер - Browser.

Скористаємося тим же ресурсом для оцінки поширеності браузерів серед мобільних пристроїв на території України за період з квітня 2016 по березень 2017. Нижче представлений графік використовуваного мобільних браузерів.

З графіка видно, що найбільш поширеним є браузер Google Chrome 53 З графіка видно, що найбільш поширеним є браузер Google Chrome 53.68%. За ним по популярності йдуть браузери (в порядку зниження популярності):

Safari - 18.79%

Opera - 7.59%

Нативний браузер - 6.97%

Нативний браузер на Samsung - 4.28%

UC Browser - 4.27%

Yandex - 1.79%

IEMobile - 1.33%

Edge - 0.47%

Ці дані також можна використовувати для визначення, які браузери використовувати при тестуванні веб-проекту.

За аналогією з десктопними браузерами наведемо також таблицю поширеності мобільних браузерів за версіями:

«Дружелюбність» для тестувальника «Дружелюбність» для тестувальника

Вибравши браузери, саме час подумати про процес тестування в них. Тут необхідно знати, що люди давно написали значну кількість корисних доповнень, які спрощують і / або розширюють можливості для тестування. Лідером, безперечно, є Chrome. Далі йдуть Firefox і Opera. В принципі, кількість доступних розширень безпосередньо залежить від популярності браузера. До слова, Internet Explorer має інтегровану функцію відображення контенту «старими» браузерами, що є дуже корисною функцією, зважаючи на неможливість установки декількох версій на одній копії виндовс, без потреби установки додаткового софта.

Так чи інакше, основних браузерів всього 4:

 • Chrome;
 • Firefox;
 • Opera - хоча у неї движок такий же, як і у Chrome, що підвищує її значення;
 • Safari - але тільки на Mac OS і iOS.

Які ж браузери вибрати для тестування сайту?


Новости
  Без плагина
  На сайте WordPress имеется файл, именуемый как .htaccess. Многие пользователи не предают ему особого внимания и не используют все его возможности. На самом деле файл .htaccess – это дополнительные конфигурации

  Плагин подписки wordpress
  Очень трудно найти один плагин подписки wordpress , который объединил бы в себе все виды подписок, которые так необходимы сайту. Именно поэтому я решил сделать подборку лучших плагинов, которые смогут

  Слайд-шоу с помощью плагина для WordPress UnPointZero Slider
  Плагин для cms WordPress UnPointZero Slider – новостной слайдер. Он отражает в форме слайд-шоу изображения со ссылками на ваши статьи и краткие выдержки оттуда. Его можно установить и на новостной сайт,

  Плагины для Wordpress
  С помощью этого плагина вы легко сможете интегрировать Google диск на ваш WordPress сайт или блог . Gravity Forms — лучший плагин для создания форм на WordPress, от самых простых (например, форма

  Подписки плагином JetPack: размещение и редакция формы подписки
  Вступление Здравствуйте! В этой статье я покажу, как использовать плагин JetPack для создания пользовательской формы подписки и как эту формы подписки плагином JetPack добавлять в статьи сайта, а при

  Чистка сайта WordPress плагином WP-optimize
  От автора Со временем использования система WordPress накапливает не нужные файлы, комментарии и неиспользуемые данные в базе данных. Эти файлы и данные создаются в процессе работы и нужны для этого,

  Возможности Jetpack плагина
  Вступление Возможности Jetpack плагина это более 30 функциональных модуля плагина, делающего его универсальным плагином WordPress, заменяющего аналогичные сторонние плагины. Jetpack один заменяет десятки

  Резервное копирование WordPress сайта без плагинов
  Вступление Резервное копирование WordPress это второе, что нужно научиться делать после установки WordPress. Можно сколько угодно говорить о безопасности сайта и его защите, но лучшего варианта защиты

  Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ
  > > Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ Порой всем нам хочется попробовать себя в роли администратора сервера и испытать эту ответственность, но, к сожалению, вы не всегда все знаете о создании

  Плагин WordPress Database Backup. Архивация базы данных блога на WordPress
  Привет друзья! Сегодня на очереди еще один простой, НО, необходимый и полезный плагин — плагин WordPress Database Backup , который с легкостью и самостоятельно произведет процесс, который научно называется:

 • Виртуальный хостинг

  Виртуальный хостинг. Возможности сервера распределяются в равной мере между всеми... 
  Читать полностью

 • Редизайн сайта

  Редизайн сайта – это полное либо частичное обновление дизайна существующего сайта.... 
  Читать полностью

 • Консалтинг, услуги контент-менеджера

  Сопровождение любых интернет ресурсов;- Знание HTML и CSS- Поиск и обновление контента;-... 
  Читать полностью

 • Трафик из соцсетей

  Сравнительно дешевый способ по сравнению с поисковым и контекстным видами раскрутки... 
  Читать полностью

 • Поисковая оптимизация

  Поисковая оптимизация (англ. search engine optimization, SEO) — поднятие позиций сайта в результатах... 
  Читать полностью