<
 • Главная
Статьи

Русский хамелеон


Увесь 2005 рік ми спостерігали унікальну для останніх років картину: повернення війни браузерів. Mozilla Firefox , Відхопити близько 15% ринку, змусив багатьох розробників схаменутися. Норвезькі розробники зробили свій інтегрований набір інструментів Opera безкоштовним, Microsoft схаменулася і всерйоз зайнялася своїм браузером Internet Explorer 7.0 . Немов гриби після дощу почали плодитися програмні продукти на основі движка Gecko, благо ліцензія MPL дозволяє вільно використовувати вихідний код. Тільки за останній місяць було анонсовано два нових браузера - Dr.Orca і Flock . У любителів подорожей по всесвітній павутині з'являється широкий вибір, адже тепер можна вибирати браузер, можна застосувати до власних потреб, стилю роботи в мережі, а також в залежності від потужності робочої станції.

У жовтні 2005 року була завершена робота по локалізації браузера K-Meleon . K-Meleon має багату історію, з'явившись на світ у 2002 році, за часів перших стабільних версій Mozilla Suite . Класична Mozilla завжди мала і має один серйозний недолік: дуже повільний і не піддається налагодженні інтерфейс. Причина, що змушує Mozilla Foundation використовувати таке непопулярне рішення, криється в бажанні забезпечити максимальну незалежність свого продукту від системного оточення. Mozilla працює зі всіх відомих операційних системах, але платить за це високу ціну, яка полягає в зниженні швидкості промальовування робочих вікон. Розробники K-Meleon пішли іншим шляхом і випустили на ринок продукт, що має тісну інтеграцію з компонентами Microsoft Windows. В результаті браузер завантажується буквально за пару секунд, працює дуже швидко і має звичну для користувачів Internet Explorer зовнішність.
Робоче вікно браузера

можливості

Серцем російської хамелеона є движок Gecko 1.7.12, який використовується в Mozilla Suite 1.7.12. З цього випливає, що основні властивості відображення сторінок наш звірок перейняв у свого іменитого брата. K-Meleon чітко слідує стандартам W3C, будучи дуже "правильним" браузером. У світлі того, що з кожним роком зростає рівень майстерності Web-дизайнерів, і сайти, які відображаються вірно тільки в IE, поступово відходять у небуття, можна сказати, що K-Meleon володіє приголомшливою всеядністю. Йому не страшні сайти, широко використовують CSS і CSS2.

K-Meleon підтримує вкладки, які тут називаються "шарами". Управління вкладками точно таке ж, як у браузерів сімейства Mozilla, що включає в себе набір гарячих клавіш і операції мишею за замовчуванням.

Робота з закладками в K-Meleon реалізована цікавим способом. За умовчання, браузер взагалі не підтримує ніякі засоби зберігання посилань на часто відвідувані вами сайти. Однак за допомогою плагінів ви можете включити підтримку Вибраного від Interner Explorer, Закладок від будь-якого профілю Mozilla Firefox і Mozilla Suite, а також закладки ( "гарячі списки") Opera. K-Meleon може одночасно працювати з усіма трьома методами каталогізації посилань.
Менеджер закладок

Більшість налаштувань браузера повторює Навігатор з Mozilla Suite, копіюючи переваги і недоліки старшого брата. Ви можете на ходу включати і вимикати безліч параметрів, наприклад, показ зображень, але для вступу змін в силу необхідне перезавантаження поточної Web-сторінки.

Налаштування браузера розділені на функціональні групи, принцип побудови яких нагадує інші продукти Mozilla. Налаштування хамелеона позбавлені будь-яких графічних підказок у вигляді значків, користувачеві доводиться оперувати тільки текстом.

З іншого боку, багато елементів меню K-Meleon містять не просто текстові покажчики на ті чи інші функції, але також і графічні значки, що покращує естетичне сприйняття меню браузера. K-Meleon підтримує команду about: config, що викликає редактор всіх, в тому числі і прихованих, налаштувань браузера.
Вікно налаштувань браузера


Зовнішній вигляд меню і вікно налаштувань about: config

K-Meleon має кошти для тісної інтеграції з поштовими та новинними клієнтами. Для цього необхідно включити панель пошти і новин з меню "Вид". Натискання правої кнопки миші на значку зображенням конверта відкриває список дій, так чи інакше пов'язаних з роботою поштових і новинних програм. Одним клацанням миші ви можете надіслати листа з адресою поточної сторінки і її заголовком в поле "Тема". Крім того, можна виділити шматок тексту на сторінці і відразу відправити його поштою.
Інтеграція з поштовими клієнтами

K-Meleon підтримує управління за допомогою жестів мишею. Ви можете натиснути ліву кнопку миші і, утримуючи її, виконати який-небудь рух маніпулятором. Цей жест буде розцінений браузером, як деяка внутрішня команда. Наприклад, жест мишею вліво викликає команду переходу "назад".

Дуже зручно реалізовані функції пошуку. Натискання лівої кнопки миші викликає вікно пошуку в Web за допомогою пошукового сервера, встановленого за замовчуванням. Натискання правої кнопки миші відкриває список доступних пошукових серверів. Ви клацаєте лівою кнопкою миші по будь-якому елементу списку, відкриваючи таке ж вікно пошуку.
вікно пошуку

Масштабування під час перегляду Web-сторінок дозволяє вийти за рамки простого зміни розміру шрифту, як це робиться в інших браузерах. За допомогою K-Meleon ви можете плавно масштабувати зображення, всю сторінку цілком і, звичайно, міняти розмір шрифту.

Масштабування під час перегляду Web-сторінок дозволяє вийти за рамки простого зміни розміру шрифту, як це робиться в інших браузерах. За допомогою K-Meleon ви можете плавно масштабувати зображення, всю сторінку цілком і, звичайно, міняти розмір шрифту.

K-Meleon має гнучкі налаштування приватності. У меню "Налаштування", що викликається з головного меню "Інструменти" зібрані всі налаштування, пов'язані з безпекою, вашими особистими даними, а також кошти економії трафіку. Найбільш часто використовувані функції дублюються за допомогою гарячих клавіш. Крім того, браузер несе в собі подарунок любителям нишком полазити по непристойним сайтам, тим, для кого важливо, щоб перебування в інтернеті залишалося непоміченим. За допомогою K-Meleon ви можете включити очищення будь-яких особистих параметрів при виході з браузера, а також робити це в будь-який довільний момент. Бос заходить в кімнату, ви вийшли з браузера (або натиснули одну кнопку на панелі приватності), і ніхто не здогадається про ваші глибоких знаннях принад Памели Андерсон.Інтерфейс

Свою назву браузер отримав неспроста. Подібно до хамелеона, наш герой може міняти теми оформлення, стаючи схожим на будь-який з популярних браузерів. Будь-яку панель меню, як кошеня, можна перетягувати за допомогою утримання лівої кнопки миші. Точно такий же механізм реалізований в останніх версіях Microsoft Office. Однак ви не можете переносити панелі на бічну частину робочого вікна і вниз. Всі панелі повинні бути над робочою областю, в якій відображається вміст активного шару. Натискання правої кнопки миші на будь-якій кнопці всередині панелей викликає список операцій, які виконуються інструментом. Подібний механізм реалізований в Adobe Photoshop з тією різницею, що в графічному редакторі вам потрібно натиснути і утримувати ліву кнопку миші.

Розібратися в інтерфейсі K-Meleon дуже легко, тим більше, що наведення курсору на кнопку викликає підказку, детально описує, що вас чекає, якщо ви зараз натиснете ліву кнопку миші. Гнучка настройка інтерфейсу дає зелене світло вашої фантазії. Любителі мінімалізму доведуть все панелі до товщини людської волосини, а прихильники шику та блиску зроблять з K-Meleon новорічну ялинку.

Дивує відсутність особистої панелі, на якій користувачі зазвичай розміщують свої улюблені сайти. Замість неї браузер має панель приватності, за допомогою якої можна швидко вмикати і вимикати безліч параметрів, що відповідають за безпеку подорожей по всесвітній павутині.
Панель приватності на тлі зміненої теми оформлення

прискіпливий погляд

Шанувальники K-Meleon позиціонують свій браузер як "вбивцю" Opera. Дійсно, швидкість роботи хамелеона порівнянна з норвезьким браузером як на потужних, так і на слабких системах. Однак популярність маленького звірка помітно нижче, ніж у багатьох конкурентів. Чимало причин у цьому винна. Розробка K-Meleon ще не завершена. Проект ось уже довгі роки, як знаходиться в стані вічного "бети", маючи на сьогоднішній день версію 0.9. K-Meleon не має бічній панелі, що стала звичною для більшості користувачів популярних браузерів.

Робота з кирилицею також викликає нарікання. При спробі створити повідомлення з виділеного тексту, в якому присутні символи кирилиці, поштовий клієнт відображає "кракозябри". Виною тому некоректна робота браузера з кодуванням UTF-8.

K-Meleon має систему плагінів, не сумісну з продуктами Mozilla. Всі розширення, що розробляється для будь-якої програми сімейства Mozilla мають однакову внутрішню структуру, і вже на фінальному етапі в самому тілі розширення вказується перелік програм, яким судилося бути сумісними. K-Meleon не підтримує цю структуру, розробка розширень для нього вимагає особливих знань і навичок, що відлякує багатьох розробників. Як наслідок, база модулів доповнення до хамелеона в кілька разів бідніші, ніж у тій же лисички.
Список встановлених плагінів

На особливу увагу заслуговує розгляд K-Meleon як заміну браузера, встановленого в Windows за замовчуванням. На відміну від Internet Explorer, K-Meleon може відкривати кілька документів всередині одного робочого вікна, має вбудовані засоби боротьби з рекламою. Ви можете вказати завантаження зображень тільки з поточного сайту і тоді все банери, зазвичай завантажуються з зовнішніх джерел, будуть блоковані. Ви можете навіть не здогадуватися про те, що сайт переповнений рекламою, якщо працюєте в K-Meleon. Блокування спливаючих вікон, що з'явилася в Internet Explorer після виходу Windows XP SP2, працює за таким же принципом і в K-Meleon.

K-Meleon може працювати з декількома профілями налаштувань користувачів, в той час, як Internet Explorer жорстко прив'язаний до поточного сеансу роботи в Windows.

C іншого боку, Internet Explorer має більш наочні і звичні засоби настройки. Розробники K-Meleon явно забули про те, що їх браузер може стати коли-небудь настільки популярним продуктом, що до нього потягнуться не тільки гурмани інтернет-кухні, але і прості користувачі. Велика кількість змін в налаштування браузера вносяться тільки за допомогою редагування текстових конфігураційних файлів. Незважаючи на те, що всі налаштування акуратно розкладені по відповідним пунктам меню, грамотно описані в коментарях, сама думка про виправлення якогось конфігураційного файлу подібна кошмарному сну для новачків. Браузеру потрібно ставати простіше і завжди готовий допомогти.

K-Meleon переведений на російську мову, є форум технічної підтримки хамелеона російською мовою. Однак робота над сайтом ще не закінчена. домен www.kmeleon.ru вже куплений організацією Mozilla.Ru , Але поки офіційно сайт не відкритий.

В результаті ми маємо прекрасний програмний продукт, який з сотнею "якби" міг би претендувати на найвпливовіші ролі в спектаклі "Браузерні війни". Але кілька стратегічних помилок, допущених на початковому етапі розробки браузера, а також повільність розробників виселяють K-Meleon на периферію світу браузерів.

Російська версія браузера може бути завантажена за адресою ftp://ftp.mozilla.ru/kmeleon/0.9/20051030/K-Meleon-0.9.ru-RU.win32.installer.exe .
Форум технічної підтримки розташований за адресою http://forum.mozilla.ru/viewforum.php?id=25 .
Офіційний сайт продукту http://kmeleon.sourceforge.net .
Російський сайт K-Meleon www.kmeleon.ru .

Php?


Новости
  Без плагина
  На сайте WordPress имеется файл, именуемый как .htaccess. Многие пользователи не предают ему особого внимания и не используют все его возможности. На самом деле файл .htaccess – это дополнительные конфигурации

  Плагин подписки wordpress
  Очень трудно найти один плагин подписки wordpress , который объединил бы в себе все виды подписок, которые так необходимы сайту. Именно поэтому я решил сделать подборку лучших плагинов, которые смогут

  Слайд-шоу с помощью плагина для WordPress UnPointZero Slider
  Плагин для cms WordPress UnPointZero Slider – новостной слайдер. Он отражает в форме слайд-шоу изображения со ссылками на ваши статьи и краткие выдержки оттуда. Его можно установить и на новостной сайт,

  Плагины для Wordpress
  С помощью этого плагина вы легко сможете интегрировать Google диск на ваш WordPress сайт или блог . Gravity Forms — лучший плагин для создания форм на WordPress, от самых простых (например, форма

  Подписки плагином JetPack: размещение и редакция формы подписки
  Вступление Здравствуйте! В этой статье я покажу, как использовать плагин JetPack для создания пользовательской формы подписки и как эту формы подписки плагином JetPack добавлять в статьи сайта, а при

  Чистка сайта WordPress плагином WP-optimize
  От автора Со временем использования система WordPress накапливает не нужные файлы, комментарии и неиспользуемые данные в базе данных. Эти файлы и данные создаются в процессе работы и нужны для этого,

  Возможности Jetpack плагина
  Вступление Возможности Jetpack плагина это более 30 функциональных модуля плагина, делающего его универсальным плагином WordPress, заменяющего аналогичные сторонние плагины. Jetpack один заменяет десятки

  Резервное копирование WordPress сайта без плагинов
  Вступление Резервное копирование WordPress это второе, что нужно научиться делать после установки WordPress. Можно сколько угодно говорить о безопасности сайта и его защите, но лучшего варианта защиты

  Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ
  > > Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ Порой всем нам хочется попробовать себя в роли администратора сервера и испытать эту ответственность, но, к сожалению, вы не всегда все знаете о создании

  Плагин WordPress Database Backup. Архивация базы данных блога на WordPress
  Привет друзья! Сегодня на очереди еще один простой, НО, необходимый и полезный плагин — плагин WordPress Database Backup , который с легкостью и самостоятельно произведет процесс, который научно называется:

 • Виртуальный хостинг

  Виртуальный хостинг. Возможности сервера распределяются в равной мере между всеми... 
  Читать полностью

 • Редизайн сайта

  Редизайн сайта – это полное либо частичное обновление дизайна существующего сайта.... 
  Читать полностью

 • Консалтинг, услуги контент-менеджера

  Сопровождение любых интернет ресурсов;- Знание HTML и CSS- Поиск и обновление контента;-... 
  Читать полностью

 • Трафик из соцсетей

  Сравнительно дешевый способ по сравнению с поисковым и контекстным видами раскрутки... 
  Читать полностью

 • Поисковая оптимизация

  Поисковая оптимизация (англ. search engine optimization, SEO) — поднятие позиций сайта в результатах... 
  Читать полностью