<
 • Главная
Статьи

Що таке браузер? Який браузер вибрати? Браузер за замовчуванням

 1. Для чого потрібен браузер?
 2. Найпопулярніші браузери
 3. Який браузер вибрати?
 4. Що таке браузер за замовчуванням
 5. Як відкривати заблоковані сайти?

Нещодавно я писав статтю про найшвидше браузері ( читати тут ), В якій поділився результатами своїх особистих досліджень з цього питання. А, після цього, в спілкуванні з однієї своєї знайомої виявив, що не всі люди знають, що таке браузер. Ось і вирішив зробити статтю і розповісти в ній докладніше про наступне:

читати тут

Для чого потрібен браузер?

Почну з того, що всі файли, з якими ми зустрічаємося, являють собою певний код, що складається з одиничок і нулів. І, для того, щоб інформацію, зашифровану в цьому коді, можна було використовувати, необхідна програма, яка цей код розшифрує.

Для кожного типу файлів використовується свій код і, відповідно, потрібна своя програма. наприклад, програма, що відкриває файли RAR , Працює з архівами, програма, записує відео з екрану монітора , Працює із зображенням.

Браузер, також є програмою, яка працює з певними типами файлів. Це файли веб сторінок, створені в htm, html, php і ін. Форматах.

Щоб краще зрозуміти, зробіть експеримент. Відкрийте будь-який сайт, клікніть правою кнопкою миші по екрану і в меню виберіть пункт «вихідний код сторінки».

Ви побачите цікаву штуку - сотні рядків у вигляді незрозумілих команд і операторів, між ними будуть миготіти впізнавані фрагменти людського тексту. Саме так бачить наші сайти комп'ютер, але люди не в змозі сприймати подібний формат подачі інформації - нам потрібен «переклад».

Цей переклад робить веб браузер, він читає все команди і оператори і, в залежності від їх значення, розбиває текст на абзаци, змінює розмір і положення картинок, підсвічує посилання, накладає фон і програє відео.

Коли, в наступний раз, ви почуєте питання про браузер, можете, сміливо говорити - це перекладач з мови веб сторінок на людський.

Найпопулярніші браузери

Незважаючи на величезну різноманітність інтернет браузерів (їх число вимірюється сотнями), реальну популярність протягом багатьох років мають менше десятка. Всі інші мало кому цікаві.

Internet Explorer - одночасно найпоширеніший і самий критикований браузер Internet Explorer - одночасно найпоширеніший і самий критикований браузер. Секрет його популярності полягає у тому, що він встановлений за замовчуванням на будь-якому комп'ютері під операційною системою Windows. Але, серед просунутих користувачів вважається, що ним користуються лише дилетанти. Причина в його низькій швидкості і поганий функціональності. Незважаючи на те, що він постійно оновлюється, і останні модифікації виглядають цілком стерпно, упередження про його низьку якість залишиться ще надовго.

Mozilla Firefox - входить до числа популярних браузерів завдяки хорошій швидкості роботи, зручного інтерфейсу, гнучкою налаштування і величезній кількості доповнень Mozilla Firefox - входить до числа популярних браузерів завдяки хорошій швидкості роботи, зручного інтерфейсу, гнучкою налаштування і величезній кількості доповнень. На ринку він працює дуже давно і здобув авторитет з найперших версій.

Google Chrome - з четвірки лідерів це наймолодший представник Google Chrome - з четвірки лідерів це наймолодший представник. Був розроблений компанією Google і, відразу після появи, підкорив багатьох людей високою швидкістю роботи. Швидкість в ньому досягається за рахунок мінімалістичного інтерфейсу. У браузері немає нічого зайвого - лише найпотрібніше + те, що ви додасте самі (вибір доповнень теж дуже великий).

Opera - на відміну від Chrome, отримала свою славу нема за швидкість, а за високу функціональність і зручність, хоча, і швидкість у неї на висоті Opera - на відміну від Chrome, отримала свою славу нема за швидкість, а за високу функціональність і зручність, хоча, і швидкість у неї на висоті. Коли інші браузери вимагали установки доповнень для будь-яких завдань, Опера обходилася базовою версією. Зараз ця фішка стала не такою актуальною, так як всі браузери "з коробки" мають найбільш затребуваними функціями.

Яндекс браузер - найпопулярніший серед свіжих програм в цій галузі Яндекс браузер - найпопулярніший серед свіжих програм в цій галузі. Створений він компанією Яндекс на базі Chrome. Сказати щось дуже позитивне про нього я поки не можу, функціонал і настройка аналогічні свого прабатька, а ось по швидкості він поступається дітищу Google. Можливо, з часом, він ще проявить себе, так як Яндекс взявся за цього просування дуже активно.

Який браузер вибрати?

Вибір браузерів великий, але всі вони мають один і той же принцип - в них закладена база команд, які вони здатні зрозуміти і перетворити в людський вигляд Вибір браузерів великий, але всі вони мають один і той же принцип - в них закладена база команд, які вони здатні зрозуміти і перетворити в людський вигляд.

В цілому, ця база однакова і збігається з міжнародними стандартами. Але, так як інтернет розвивається, з'являються нові функції і можливості, більш старі версії можуть розуміти не все, що є зараз. Тому, частина сайтів в різних браузерах може виглядати трохи інакше.

Сучасні браузери призначені не тільки для показу сайтів, вони можуть виконувати масу додаткових функцій. Погода, пробки, курси валют і багато іншого можна включати і вимикати за допомогою доповнень і плагінів. Все це додає трохи комфорту в нашій подорожі по інтернету.

Тепер, що стосується вибору. Мої спостереження показали, що різниця в швидкості між найпопулярнішими браузерами невелика. Тому, весь вибір зводиться до вибору дизайну і зручності для конкретного користувача. Кому-то буде комфортно меню Firefox, хтось прагне до мінімалістичному дизайну Google Chrome, кого-то приваблює краса Опери - будь-який сучасний браузер буде служити вірою правдою своєму господареві.

За роки свого розвитку все розробники брали у конкурентів найкраще, тому зараз, браузери стали більш схожими один на одного.

Що таке браузер за замовчуванням

Одночасно на комп'ютері може бути встановлено кілька браузерів і всі вони будуть працювати справно, навіть якщо запустите їх одночасно. Але, є один момент. Коли ви натискаєте на посилання поза браузера (через будь-яку сторонню програми) або, якщо ви відкриваєте HTML файл, збережений на комп'ютері, ваша операційна система повинна визначити яким з браузерів повинна відкриватися сторінка - не може ж вона відкритися одночасно у всіх програмах - визначається це налаштуванням браузера за замовчуванням.

Браузер за замовчуванням - це програма, яка призначена головною серед інших веб оглядачів, через неї відкриваються все інтернет файли, якщо вручну НЕ буде задано використання іншої.

Зазвичай, при установці кожного нового браузера, він пропонує зробити себе програмою за замовчуванням. Пізніше змінити налаштування можна через меню "Пуск" -> "Панель управління" -> "Програми" -> "Програми за замовчуванням" -> "Завдання програм за замовчуванням" і там, в списку вибираєте той веб оглядач, який хочете зробити основним.

Як відкривати заблоковані сайти?

Не міг не сказати про одну фішку, яка заслуговує на увагу і може допомогти багатьом вирішити проблему з доступом до заблокованих сайтів.

У браузера Opera є спеціальна функція «Турбо», вона призначена для більш швидкого завантаження сайтів при повільному інтернеті, але є у цього режиму ще одну корисну властивість. Для прискорення завантаження браузер закачує сторінки не безпосередньо з хостингу сайту, а через власні проксі сервера, на яких відбувається попереднє стиснення даних.

Таке завантаження даних, через посередника, дозволяє переглядати навіть ті сайти, доступ до яких безпосередньо закритий. Наприклад, «Роспотребнадзор», в рамках боротьби з піратством, закриває деякі сайти - все браузери зі звичайними режимами відкрити їх не дають, а режим "турбо" в Опері дозволяє ними користуватися, як ні в чому не бувало.

На сьогодні це все - удачі!

Для чого потрібен браузер?
Який браузер вибрати?
Як відкривати заблоковані сайти?


Новости
  Без плагина
  На сайте WordPress имеется файл, именуемый как .htaccess. Многие пользователи не предают ему особого внимания и не используют все его возможности. На самом деле файл .htaccess – это дополнительные конфигурации

  Плагин подписки wordpress
  Очень трудно найти один плагин подписки wordpress , который объединил бы в себе все виды подписок, которые так необходимы сайту. Именно поэтому я решил сделать подборку лучших плагинов, которые смогут

  Слайд-шоу с помощью плагина для WordPress UnPointZero Slider
  Плагин для cms WordPress UnPointZero Slider – новостной слайдер. Он отражает в форме слайд-шоу изображения со ссылками на ваши статьи и краткие выдержки оттуда. Его можно установить и на новостной сайт,

  Плагины для Wordpress
  С помощью этого плагина вы легко сможете интегрировать Google диск на ваш WordPress сайт или блог . Gravity Forms — лучший плагин для создания форм на WordPress, от самых простых (например, форма

  Подписки плагином JetPack: размещение и редакция формы подписки
  Вступление Здравствуйте! В этой статье я покажу, как использовать плагин JetPack для создания пользовательской формы подписки и как эту формы подписки плагином JetPack добавлять в статьи сайта, а при

  Чистка сайта WordPress плагином WP-optimize
  От автора Со временем использования система WordPress накапливает не нужные файлы, комментарии и неиспользуемые данные в базе данных. Эти файлы и данные создаются в процессе работы и нужны для этого,

  Возможности Jetpack плагина
  Вступление Возможности Jetpack плагина это более 30 функциональных модуля плагина, делающего его универсальным плагином WordPress, заменяющего аналогичные сторонние плагины. Jetpack один заменяет десятки

  Резервное копирование WordPress сайта без плагинов
  Вступление Резервное копирование WordPress это второе, что нужно научиться делать после установки WordPress. Можно сколько угодно говорить о безопасности сайта и его защите, но лучшего варианта защиты

  Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ
  > > Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ Порой всем нам хочется попробовать себя в роли администратора сервера и испытать эту ответственность, но, к сожалению, вы не всегда все знаете о создании

  Плагин WordPress Database Backup. Архивация базы данных блога на WordPress
  Привет друзья! Сегодня на очереди еще один простой, НО, необходимый и полезный плагин — плагин WordPress Database Backup , который с легкостью и самостоятельно произведет процесс, который научно называется:

 • Виртуальный хостинг

  Виртуальный хостинг. Возможности сервера распределяются в равной мере между всеми... 
  Читать полностью

 • Редизайн сайта

  Редизайн сайта – это полное либо частичное обновление дизайна существующего сайта.... 
  Читать полностью

 • Консалтинг, услуги контент-менеджера

  Сопровождение любых интернет ресурсов;- Знание HTML и CSS- Поиск и обновление контента;-... 
  Читать полностью

 • Трафик из соцсетей

  Сравнительно дешевый способ по сравнению с поисковым и контекстным видами раскрутки... 
  Читать полностью

 • Поисковая оптимизация

  Поисковая оптимизация (англ. search engine optimization, SEO) — поднятие позиций сайта в результатах... 
  Читать полностью