<
 • Главная
Статьи

Техогляд для браузера: вісім простих кроків

 1. 1. Перевіряємо швидкість і безпеку
 2. 2. Оптимізуємо використання пам'яті
 3. 3. Вивчаємо дані Firefox Health Report
 4. 4. Переконуємося в підтримці HTML5
 5. 5. Перевіряємо працездатність Flash Player
 6. 6. Переконуємося в безпеки плагінів
 7. 7. Перевіряємо актуальність Java
 8. 8. Очищаємо кеш браузера

Сьогодні браузер - найголовніша програма персонального комп'ютера, не рахуючи операційної системи. Саме з браузером проводять більшу частину робочого часу навіть ті, кому належить спілкуватися з офісними пакетами або всілякими «1С». Сучасний ПК немислимий без підключення до інтернету, а значить, і без браузера, який відображає цей самий інтернет в зручному для нас вигляді.

Як і будь-яке інтенсивно експлуатується програмне забезпечення, будь-який браузер з часом накопичує помилки, обривки не до кінця завантаживши коду, кеш давно застарілих сторінок і просто безліч різного сміття, в тому числі і шкідливого. Крім того, творці браузерів постійно вдосконалюють їх код, усуваючи недоліки і прогалини в безпеці, а розробники плагінів регулярно випускають оновлені версії своїх розширень. Тому для стійкої, надійної і швидкої роботи будь-якого браузера йому потрібно регулярне «технічне обслуговування». Про кілька елементарних операціях з підтримання бездоганної працездатності браузера ми і поговоримо в цій статті.

1. Перевіряємо швидкість і безпеку

Зрозуміло, кожен з нас бажає користуватися не тільки найзручнішим, але і найшвидшим і безпечним браузером. Щоб переконатися в перевагах саме вашого браузера і порівняти його з іншими, можна скористатися онлайновим сервісом Browserscope .

Browserscope являє собою базу даних про результати тестування різних браузерів, інформацію про яких завантажують самі користувачі. Головне достоїнство цього сервісу полягає в оцінці роботи браузерів на реальних комп'ютерах, а не в якихось «тепличних» умовах, що дає можливість порівняти дійсні можливості різних програм без їх безпосереднього тестування.

Кожен браузер проходить через ряд тестів на швидкість і якість виводу інформації, а також на безпеку. За підсумками тестів присуджуються оцінки за шкалою від 1 до 100.

Можна вибрати як окремі тести, так і повний пакет бенчмарков - в останньому випадку тестування займе близько чотирьох хвилин. Після закінчення тестів ви отримаєте таблицю з їх результатами в порівнянні з іншими недавно протестованими браузерами.

Цікаво, що ось уже протягом кількох місяців таблицю очолює Chrome 24, випереджаючи навіть більш пізні версії цього браузера.

2. Оптимізуємо використання пам'яті

Незважаючи на, здавалося б, досить просту функціональність, будь-який браузер готовий з апетитом вжити всю встановлену в системі оперативну пам'ять, особливо якщо ви любите відкривати відразу по кілька десятків вкладок і сторінок. Не секрет, що одним з найбільш ненажерливих в цьому відношенні браузерів вважається Mozilla Firefox, хоча в дійсності в тій чи іншій мірі в цьому можна дорікнути будь-який з них.

Браузер, який посів занадто багато системної пам'яті, починає «гальмувати», «зависати» і, нарешті, «падати». Для боротьби з цим неподобством можна скористатися кількома засобами. Перш за все, потрібно дізнатися, скільки саме оперативної пам'яті вже встиг «відкусити» ваш браузер. Для цього в Windows 7 або Vista потрібно натиснути кнопку «Пуск», ввести в рядок «Виконати» команду taskmgr і натиснути «Enter». У вікні натискаємо кнопку «Монітор ресурсів» і, наприклад, для браузера Firefox шукаємо рядок firefox.exe. У Windows XP викликати «Монітор ресурсів» ще простіше: тиснемо «чарівну» комбінацію Ctrl + Alt + Delete і вибираємо закладку «Процеси».

У Windows XP викликати «Монітор ресурсів» ще простіше: тиснемо «чарівну» комбінацію Ctrl + Alt + Delete і вибираємо закладку «Процеси»

Тут можна просто «вбити» занадто ненажерливий процес, хоча існують і інші способи очищення пам'яті. Наприклад, для Firefox написана утиліта Memory Restart: в операційних системах сімейства Windows вона автоматично перезапускає браузер після того, як буде досягнуто заданий рівень використання оперативної пам'яті.

Наприклад, для Firefox написана утиліта Memory Restart: в операційних системах сімейства Windows вона автоматично перезапускає браузер після того, як буде досягнуто заданий рівень використання оперативної пам'яті

У браузері Google Chrome використовується інший підхід. В адресному рядку потрібно набрати about: memory або chrome: memory, після чого перед вами відкриється сторінка «About memory», на яку виводиться інформація не тільки про програмні процесах, а й про те, скільки оперативної пам'яті займає кожна конкретна вкладка і кожен запущений плагін або розширення. В результаті ви отримуєте точне уявлення про те, який плагін краще відключити або яку вкладку варто закрити для звільнення оперативної пам'яті.

3. Вивчаємо дані Firefox Health Report

У браузері Mozilla Firefox починаючи з версії 20 з'явилося корисне діагностичне засіб під назвою Firefox Health Report (FHR), тобто «Звіт про працездатність Firefox», яке анонімно збирає різну інформацію про роботу браузера і відсилає її для аналізу розробникам.

Для перегляду відомостей Firefox Health Report необхідно ввести в адресному рядку about: healthreport.

Для перегляду відомостей Firefox Health Report необхідно ввести в адресному рядку about: healthreport

У складі Firefox Health Report є докладна довідка, в тому числі і російською мовою, завдяки якій можна дізнатися багато цікавого про те, як влаштований і як працює цей популярний браузер.

4. Переконуємося в підтримці HTML5

Все більше сайтів переходять на сучасну мову розмітки HTML5, який підтримує всі новітні мультимедійні формати і дозволяє відмовитися від використання на веб-сторінках, наприклад, застарілої і «важкої» технології Adobe Flash. Всі останні версії браузерів здатні працювати з HTML5, проте далеко не всі з них роблять це ідеально.

Перевірити рівень підтримки HTML5 в вашому браузері можна за допомогою онлайнового сервісу з тривіальним назвою HTML5 Test . Цей тест присуджує вашому браузеру певне число балів з максимальних п'ятисот і дозволяє порівняти результати з даними інших браузерів.

Цей тест присуджує вашому браузеру певне число балів з максимальних п'ятисот і дозволяє порівняти результати з даними інших браузерів

Лідирує в HTML5 Test далеко не найпоширеніший браузер Maxthon 4.0, на другому місці - Chrome 27, на третьому - бета-версія Chrome Canary. Цікаво, що при цьому «штатні» для операційних систем Windows і Mac OS X браузери Internet Explorer 10 і Safari 6.0 значно відстають не тільки від лідерів, але навіть від попередніх версій «альтернативних» переглядачів, що навряд чи можна вважати великим досягненням їх розробників.

0 значно відстають не тільки від лідерів, але навіть від попередніх версій «альтернативних» переглядачів, що навряд чи можна вважати великим досягненням їх розробників

5. Перевіряємо працездатність Flash Player

Однак поки ще далеко не все веб-сторінки перейшли на HTML5 і на багатьох сайтах досі використовується технологія Adobe Flash. Відповідні плагіни постійно оновлюються і вдосконалюються, тому якщо на якийсь сторінці не запускається відео або якийсь сайт «обрушує» або заморожує браузер, цілком можливо, що прийшла пора перевірити, чи не з'явилася чергова версія Flash Player.

Єдиний правильний спосіб встановлення та оновлення Flash Player - це зайти на сторінку його розробника, компанії Adobe.

Єдиний правильний спосіб встановлення та оновлення Flash Player - це зайти на  сторінку  його розробника, компанії Adobe

Якщо Flash Player функціонує на вашому комп'ютері правильно, то у верхній частині сторінки ви побачите червону кульку, що катається з боку в бік. Якщо ж замість нього перед вами порожнеча, то потрібна установка і оновлення плагіна. Для установки дотримуйтесь інструкцій на цій сторінці .

6. Переконуємося в безпеки плагінів

Хоча більша частина плагінів і розширень для браузерів поширюється через сайти розробників самих браузерів, існує можливість їх установки і з сайтів сторонніх розробників. Крім того, застарілі плагіни, в тому числі такі відомі, як Adobe Reader або Java, можуть мати уразливості, через які зловмисники здатні отримати доступ до вашого комп'ютера. Іншими словами, навіть якщо у вас найостанніша версія браузера, але не найсвіжіші плагіни, вашу машину нескладно зламати.

Щоб перевірити на актуальність ваш браузер і все розширення, можна скористатися безкоштовною утилітою Qualys BrowserCheck , Яка існує у версіях для різних браузерів.

Щоб перевірити на актуальність ваш браузер і все розширення, можна скористатися безкоштовною утилітою  Qualys BrowserCheck  , Яка існує у версіях для різних браузерів

Для сканування досить натиснути єдину кнопку, після чого ви отримаєте список плагінів, відомості про їх актуальності і пропозиції щодо усунення недоліків.

7. Перевіряємо актуальність Java

C попереднім пунктом безпосередньо пов'язана перевірка актуальності середовища Java, яка залишається одним з улюблених інструментів несанкціонованого проникнення на чужі комп'ютери. І хоча творець Java - компанія Oracle в версії 7 ліквідувала близько 50 (п'ятдесят!) Вразливостей, експерти рекомендують за замовчуванням відключати використання Java в ваших браузерах і користуватися цим середовищем лише при необхідності на перевірених сайтах.

Актуальність версії Java відмінно перевіряється згаданим вище сервісом Qualys BrowserCheck, але можна скористатися і окремої утилітою Java Tester - версія Java буде відображатися в рожевому прямокутнику.

Актуальність версії Java відмінно перевіряється згаданим вище сервісом Qualys BrowserCheck, але можна скористатися і окремої утилітою  Java Tester  - версія Java буде відображатися в рожевому прямокутнику

8. Очищаємо кеш браузера

Нарешті, одна з головних причин, по якій ваш браузер може працювати некоректно, - це об'ємний кеш, в якому зберігаються численні елементи коли-небудь завантажених сторінок. Серед цих елементів можуть бути застарілі фрагменти коду, обривки не до кінця завантаженого коду (наприклад, через системного збою або «падіння» браузера), аудіо- і відеодані. Через великий обсяг і взаємної несумісності такі дані ускладнюють, уповільнюють, а іноді і роблять зовсім неможливою роботу браузера, тому періодична чистка кеша повинна стати для вас звичайною процедурою технічного обслуговування інтернет-переглядача.

Для кожного браузера існує свій спосіб очищення кешу завантажених сторінок.

В Internet Explorer 9 заходимо в меню «Сервис» і вибираємо «Властивості оглядача». У закладці «Загальні» вибираємо пункт «Історія перегляду» і натискаємо кнопку «Видалити». У вікні ставимо галочки навпроти типів даних, які потрібно стерти, і натискаємо кнопку «Видалити».

У Firefox вибираємо меню «Налаштування», панель «Додаткові», натискаємо на кнопку «Мережа» і в пункті «кешуватися веб-вміст» натискаємо кнопку «Очистити зараз». Тут же можна задати максимальний об'єм кеш-пам'яті.

Тут же можна задати максимальний об'єм кеш-пам'яті

Щоб автоматично очищати кеш при закритті Firefox, потрібно зайти в панель "Налаштування", в розділі «Історія» вибрати пункт «Ваші налаштування історії» і поставити галочку на пункт «Очищати історію при закритті Firefox». Натиснувши на що з'явилася справа кнопці, ставимо галочку у слова «Кеш».

Натиснувши на що з'явилася справа кнопці, ставимо галочку у слова «Кеш»

У Safari необхідно зайти в «Налаштування», вибрати вкладку «Конфіденційність» і пункт «Видалити всі дані веб-сайтів». Крім того, можна окремо вибрати сайти, інформацію яких ви бажаєте видалити, а також очистити історію серфінгу.

Крім того, можна окремо вибрати сайти, інформацію яких ви бажаєте видалити, а також очистити історію серфінгу

У Google Chrome потрібно вибрати в меню «Інструменти» пункт «Очистити дані веб-перегляду», після чого у вікні зазначити галочками той тип даних, які потрібно видалити.

У Google Chrome потрібно вибрати в меню «Інструменти» пункт «Очистити дані веб-перегляду», після чого у вікні зазначити галочками той тип даних, які потрібно видалити

В Opera слід зайти в «Налаштування», вибрати «Розширені», в списку праворуч натиснути «Історія» і вибрати кнопку «Очистити дисковий кеш». Тут же можна встановити галочку «Очищати при виході» і задати обсяг виділеної кеш-пам'яті до 0 до 400 Мбайт.

Тут же можна встановити галочку «Очищати при виході» і задати обсяг виділеної кеш-пам'яті до 0 до 400 МбайтНовости
  Без плагина
  На сайте WordPress имеется файл, именуемый как .htaccess. Многие пользователи не предают ему особого внимания и не используют все его возможности. На самом деле файл .htaccess – это дополнительные конфигурации

  Плагин подписки wordpress
  Очень трудно найти один плагин подписки wordpress , который объединил бы в себе все виды подписок, которые так необходимы сайту. Именно поэтому я решил сделать подборку лучших плагинов, которые смогут

  Слайд-шоу с помощью плагина для WordPress UnPointZero Slider
  Плагин для cms WordPress UnPointZero Slider – новостной слайдер. Он отражает в форме слайд-шоу изображения со ссылками на ваши статьи и краткие выдержки оттуда. Его можно установить и на новостной сайт,

  Плагины для Wordpress
  С помощью этого плагина вы легко сможете интегрировать Google диск на ваш WordPress сайт или блог . Gravity Forms — лучший плагин для создания форм на WordPress, от самых простых (например, форма

  Подписки плагином JetPack: размещение и редакция формы подписки
  Вступление Здравствуйте! В этой статье я покажу, как использовать плагин JetPack для создания пользовательской формы подписки и как эту формы подписки плагином JetPack добавлять в статьи сайта, а при

  Чистка сайта WordPress плагином WP-optimize
  От автора Со временем использования система WordPress накапливает не нужные файлы, комментарии и неиспользуемые данные в базе данных. Эти файлы и данные создаются в процессе работы и нужны для этого,

  Возможности Jetpack плагина
  Вступление Возможности Jetpack плагина это более 30 функциональных модуля плагина, делающего его универсальным плагином WordPress, заменяющего аналогичные сторонние плагины. Jetpack один заменяет десятки

  Резервное копирование WordPress сайта без плагинов
  Вступление Резервное копирование WordPress это второе, что нужно научиться делать после установки WordPress. Можно сколько угодно говорить о безопасности сайта и его защите, но лучшего варианта защиты

  Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ
  > > Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ Порой всем нам хочется попробовать себя в роли администратора сервера и испытать эту ответственность, но, к сожалению, вы не всегда все знаете о создании

  Плагин WordPress Database Backup. Архивация базы данных блога на WordPress
  Привет друзья! Сегодня на очереди еще один простой, НО, необходимый и полезный плагин — плагин WordPress Database Backup , который с легкостью и самостоятельно произведет процесс, который научно называется:

 • Виртуальный хостинг

  Виртуальный хостинг. Возможности сервера распределяются в равной мере между всеми... 
  Читать полностью

 • Редизайн сайта

  Редизайн сайта – это полное либо частичное обновление дизайна существующего сайта.... 
  Читать полностью

 • Консалтинг, услуги контент-менеджера

  Сопровождение любых интернет ресурсов;- Знание HTML и CSS- Поиск и обновление контента;-... 
  Читать полностью

 • Трафик из соцсетей

  Сравнительно дешевый способ по сравнению с поисковым и контекстным видами раскрутки... 
  Читать полностью

 • Поисковая оптимизация

  Поисковая оптимизация (англ. search engine optimization, SEO) — поднятие позиций сайта в результатах... 
  Читать полностью