<
 • Главная
Статьи

Захищені браузери: вибираємо кращий

 1. Waterfox - Firefox без зайвих сервісів
 2. Tor Browser - максимальний захист і зміна IP
 3. Opera - надійний VPN
 4. SRWare Iron - Chrome без стеження
 5. Comodo Dragon і IceDragon - захищені Chrome і Firefox
 6. Brave - безпека і захист від відстеження
 7. Який браузер самий захищений?

У глобальній мережі сьогодні існує відразу кілька проектів, автори яких запевняють, що створюють для користувачів безпечний і захищений браузер. Причому в поняття захищеності кожен з них вкладає своє значення. В ідеалі найбезпечніший браузер повинен володіти такими якостями:

 • Відсутність збору і зберігання даних про користувача під будь-яким приводом;
 • Примусове використання браузером безпечного зашифрованого протоколу HTTPS всюди, де це можливо;
 • Захист від прихованої установки небажаних розширень;
 • Розширені засоби виявлення і захисту від шкідливого коду на веб-сторінках;
 • Відключення деяких елементів сайтів, які можуть використовуватися зловмисниками;
 • Підміна реального IP-адреси користувача або використання цілого ланцюжка IP-адрес;
 • Додаткові методи захисту від різних тактик ідентифікації користувача;
 • Вбудована блокування реклами, а також блокування рівні ядра браузера.

На жаль, забезпечити всі пункти з цього списку сьогодні не здатна жодна програма. Однак ми вибрали для вас ті безпечні і захищені браузери, які в 2018 намагаються взяти на себе хоча б частину цих завдань:

 • Waterfox - простий захищений браузер на базі Firefox;
 • Tor Browser - найсильніша захист і приватність від команди розробників Tor;
 • Opera - відомий браузер з функціями захисту і приватності, яких немає у конкурентів;
 • SRWare Iron - спроба зробити безпечний браузер на базі Chrome;
 • Comodo Dragon і IceDragon - браузери від відомого виробника антивірусів і файрволов;
 • Brave - проект безпечного і захищеного веб-оглядача від батька-засновника Mozilla.

Ми вирішили розібратися: хто є хто і поглянути на кожну з цих програм уважніше.

Зміст статті

Waterfox - Firefox без зайвих сервісів

Почнемо огляд, як нам здалося, з самого простого з усіх проектів - браузера Waterfox, яким займається невелика група ентузіастів.

Waterfox заснований на Firefox і в плані інтерфейсу / продуктивності на момент написання цього тексту майже ідентичний його версії 56. Це остання версія «вогняного лиса» до того моменту, як там значно змінили движок (проект Quantum) і представили новий інтерфейс Photon.

Це остання версія «вогняного лиса» до того моменту, як там значно змінили движок (проект Quantum) і представили новий інтерфейс Photon

Розробники Waterfox видалили з браузера від Mozilla, на їх погляд, все зайве, що могло негативно позначитися на захищеності, безпеки та конфіденційності користувача. Це і є головна відмінність. Зокрема:

 • Вилучена інтеграція з веб-сервісом відкладеного читання Pocket;
 • Вилучена телеметрія;
 • Вилучений інший збір даних браузером про користувача;
 • Вилучені спонсорські осередки на сторінці нової вкладки;
 • Відключені деякі спірні, на думку, авторів технології Firefox.

Теоретично це могло дати ще й невеликий бонус до продуктивності, а також привести до зменшення споживання браузером ресурсів. Але навряд чи цифри тут хоч скільки-небудь серйозні.

З точки зору інтерфейсу, Waterfox виглядає, як Firefox Australis. Цей стиль використовувався в FF з 29 по 56 версію включно. Він помітно відрізняється від поточного Photon видом і розташуванням основних елементів. Наприклад, у нього світлі закруглені вкладки, великі осередки на стартовій сторінці і настроюється головне меню, від якого Mozilla в Photon відмовилася:

Наприклад, у нього світлі закруглені вкладки, великі осередки на стартовій сторінці і настроюється головне меню, від якого Mozilla в Photon відмовилася:

Розробники Waterfox майже не чіпали Australis. Винятком є ​​хіба що пункт для дублювання поточної вкладки в контекстному меню. Він є в Waterfox, в сучасному Firefox, але в Firefox Australis його не було:

Він є в Waterfox, в сучасному Firefox, але в Firefox Australis його не було:

Використання кодової бази колишнього Firefox дозволяє Waterfox залишатися сумісним з усіма XUL-розширеннями, які в Firefox починаючи з 57 версії просто не працюють:

Використання кодової бази колишнього Firefox дозволяє Waterfox залишатися сумісним з усіма XUL-розширеннями, які в Firefox починаючи з 57 версії просто не працюють:

Нарешті, творці Waterfox дозволяють користувачам використовувати ще і непідписані розширення, а також 64-бітові NPAPI плагіни, від чого Mozilla також відмовилася.

Зауважимо, що Waterfox - не єдиний проект, який позиціонується як «Firefox, очищений від зайвого», а також «Firefox з класичним інтерфейсом». Тут на думку спадають ще як мінімум Pale Moon (там і зовсім інтерфейс в стилі FF 4), а ще новий Basilisk, що використовує інтерфейс Australis.

Waterfox: офіційний сайт .

Tor Browser - максимальний захист і зміна IP

Tor Browser - ще один захищений веб-оглядач на основі Firefox, однак поставити його в один ряд з Waterfox і іншими описаними вище проектами було б великою помилкою. Робота тут йде разюче більш серйозна.

Крім основи у вигляді Firefox, Tor Browser поєднує в собі ряд розширень і механізмів для підвищення безпеки, а головне - модуль Tor. Це спеціальне програмне забезпечення для установки захищеного анонімного мережевого з'єднання.

Tor є досить складною системою і використовує цілі ланцюжки проксі-серверів, що помітно ускладнює вашу ідентифікацію.

Крім Tor Browser, модуль Tor також використовується в деяких інших веб-браузерах (наприклад, PirateBrowser від The ​​Pirate Bay), плагинах, клієнтів для обміну повідомленнями, дистрибутивах Linux і так далі.

Втім, саме Tor Browser - це офіційний і найбільш відомий приклад реалізації Tor в конкретному рішенні і якраз його рекомендують в першу чергу на сайті Tor Project.

На скріншоті вище команда «нова ланцюжок Tor» буде міняти ваш IP. Їм для сайту, який ви дивитеся в даний момент, стане IP останньої ланки ланцюга (в нашому випадку він виявився румунським). «Нова особистість» крім зміни IP ще перезапустить браузер, очистивши всі проміжні дані, що ви неминуче устигайте накопичити навіть за дуже короткий час серфінгу.

Також ви можете підвищити загальні настройки безпеки. За замовчуванням рівень захищеності браузера встановлений на стандартному значенні, однак ви можете переставити його на 1 або 2 рівня вгору. При цьому сама програма пояснить вам, що ви таким чином змініть:


Врахуйте тільки, що всі ланцюжки і зазначені заходи безпеки навіть без підвищення з базового рівня вже досить відчутно позначаються на продуктивності програми в порівнянні зі звичайним Firefox не в кращу сторону.

В даний момент Tor Browser базується на Firefox 52 ESR - це офіційна спеціальна версія «вогняного лиса» з розширеним терміном підтримки. За рахунок безперервної підтримки патчами, до застарілих вона не буде ставитися ще до літа, поки на каналі ESR її не зміна Firefox 60. Очевидно, саме на Firefox 60 ESR базуватиметься майбутній Tor Browser.

Завдяки поточної основі Tor Browser пропонує інтерфейс Australis і підтримку колишніх XUL-розширень. В налаштуваннях можна помітити кілька пунктів, відсутніх в Firefox:

У Tor Browser за замовчуванням працюють деякі механізми, що захищають і попереджуючі користувача про потенційну небезпеку або загрозу конфіденційності. Іноді браузер робить зауваження навіть на рахунок досить відомих ресурсів, наприклад, популярної платформи WordPress і всіх сайтів, що її використовують:

Втім, ідеї розробників Tor Browser знаходять свій відгук. Наприклад, показане вище повідомлення відноситься до механізму протидії відстеження користувачів за допомогою API Canvas. Саме з оглядкою на Tor Browser Mozilla в січні реалізувала аналогічний інструмент в своєму Firefox 58.

Що стосується розширень для посилення захисту, то вони в браузері Tor представлені, перш за все, NoScript і HTTPS Everywhere.

Що стосується розширень для посилення захисту, то вони в браузері Tor представлені, перш за все, NoScript і HTTPS Everywhere

Перше блокує плагіни (не плутати з розширеннями) всюди, крім довірених ресурсів, а також здатне захистити від деяких типів атак. Друге змушує браузер всюди, де це підтримується, використовувати захищений протокол HTTPS з підтримкою шифрування.

Нарешті, іноді Tor Browser просто буде давати вам різні поради, якщо ви всерйоз турбуєтеся про свою безпеку і / або анонімності.

На відміну від більшості перерахованих в цій статті проектів, у Tor Browser своя система нумерації релізів, що йде окремо від Firefox. На момент написання статті актуальна версія 7.5. З кожним оновленням автори додають нові заходи щодо посилення захисту програми.

Tor Browser: офіційний сайт .

Opera - надійний VPN

Браузер Opera, на відміну від інших учасників, особливо представляти точно не потребує. У нашій статті він виявився завдяки вбудованим інструментам проти реклами та відстеження, а також інтегрованого в веб-оглядач безкоштовного VPN.

Втративши власного движка, творці Opera стали шукати як би виділитися серед інших і не загубитися в армії заснованих на Chromium браузерів. Результатом і виявилися описані вище можливості.
Opera стала першим з великих гравців на ринку, хто наважився додати в програму власну рекламорезку. До того ж цей інструмент вміє блокувати і різні механізми спостереження за користувачем. Наприклад, знайте ви, що власники сайтів при бажанні можуть побачити навіть запис ваших рухів курсором?

Що стосується вбудованого VPN, то такого раніше в звичайних браузерах також не було. Механізм допоможе вам змінити IP-адресу і зайти туди, куди забороняє ваш провайдер, роботодавець або ще хто-небудь. Схема тут не така складна, як в Tor, і рівень вашої конфіденційності / захисту буде відчутно нижче.

Схема тут не така складна, як в Tor, і рівень вашої конфіденційності / захисту буде відчутно нижче

Але багатьом цього рішення буде досить, та й швидкість відкриття сторінок через Opera VPN повинна бути вище, ніж в Tor. Зауважимо, що з усіх браузерів в нашій добірці міняти IP можуть тільки Tor Browser і Opera.

Opera пропонує для користувача ще кілька додаткових налаштувань захисту, яких ви не знайдете в Chromium браузерах. Наприклад, недавно в програмі з'явився цікавий пункт щодо захисту властивостей її ярлика від правки сторонніми програмами і розширеннями. Втім, повторимося, альтернативою Tor Browser з його комплексним підходом до захисту користувача, Opera не є.

Opera: офіційний сайт .

SRWare Iron - Chrome без стеження

У вересні 2008, вперше випустивши на світло свій браузер Chrome, компанія Google тут же зіткнулася з потужною критикою обсягів тієї інформації, яку про користувача так чи інакше збирає її дітище.

Одними з перших таких активних критиків стали німці з компанії SRWare і буквально через два тижні після релізу Chrome вони примудрилися випустити заснований на ньому власний браузер, який отримав назву Iron. У плані інтерфейсу він був майже не відрізняється від Chrome.

У плані інтерфейсу він був майже не відрізняється від Chrome

З тих пір пройшло майже десять років. Розробники все ще продовжують підтримувати свою програму, час від часу оновлюючи Chromium до більш-менш актуальної версії.

Iron повинен відрізнятися від Chrome відсутністю оправлення всякої інформації про користувача в Google або ще куди-небудь. Також він не встановлює в пам'ять ОС службу фонового оновлення і відключає за замовчуванням деякі інші механізми Chrome, включаючи ті, що теоретично можна використовувати для ідентифікації користувача.

Ще розробники з SRWare планували зробити в Iron власний блокувальник реклами і трохи поліпшити інтерфейс Chromium з коробки, додавши туди, наприклад, що настроюється сторінку нової вкладки. На жаль, нічого з цього через десять років ми не побачили. Зате для російськомовних користувачів пропонуються модулі від Яндекс:

Зате для російськомовних користувачів пропонуються модулі від Яндекс:

Причому гладко інтегрувати їх з Chromium у розробників, здається, не вийшло. На все це добро з ходу «лається» вбудована в Chromium система безпеки.

Також Iron намагається встановити розширення Tampermonkey, призначене для користувача скриптів, але навіщо воно там - для нас залишилося загадкою. За замовчуванням в тій збірці Iron, з якої ми знайомилися, всі ці розширення так і не включаються. Хоча в якості пошуку все одно використовується Яндекс, а на панелі закладок висять його закладки.

До слова, з офіційного сайту у нас вийшло завантажити чомусь виключно 32- збірку Iron.

SRWare Iron: офіційний сайт .

Comodo Dragon і IceDragon - захищені Chrome і Firefox

Можливість створювати на базі Chromium і Firefox власні браузери, навіть не вносячи якихось особливих змін, а просто придумавши свою назву і логотип, до сих подобається багатьом компаніям різної величини, які хочуть заявити про себе. У підсумку ми маємо десятки таких «унікальних» браузерів.

Втім, дорікати скопом всіх без винятку розробників, хто на основі проектів Google і Mozilla намагається створити щось своє, ми безумовно не хочемо. Наступні в нашому огляді - американці Comodo. Це не група ентузіастів, а цілком солідна компанія, в якій працює понад 600 осіб.

Вони відомі, як розробник однойменного антивіруса, брандмауера і ще ряду забезпечують безпеку програм. Тому і браузер від них нам також цікавий. Створений на базі Chromium, Comodo Dragon вперше побачив світло в 2010 році.

Під час установки (скріншот вище) програма пропонує вам використовувати власні DNS-сервери від Comodo, в описі запевняючи, що з ними безпечніше і навіть швидше.

Інтерфейс програми, як неважко було припустити, від Chromium / Chrome далеко не пішов, але в очі кидається якась металева тема оформлення, яку автори натягнули на браузер. Частина додаткових можливостей вмонтована в веб-оглядач, інша - додана в вигляді розширень причому, в порівнянні з Iron, Chromium тут ні на що не "лається».

Частина додаткових можливостей вмонтована в веб-оглядач, інша - додана в вигляді розширень причому, в порівнянні з Iron, Chromium тут ні на що не лається»

Примітно, що всі модулі створені самою Comodo. Практично всі особливі функції винесені у вигляді кнопок на панель інструментів:

Практично всі особливі функції винесені у вигляді кнопок на панель інструментів:

Перша кнопка зліва відповідає за використання протоколу HTTPS. Друга дає інформацію про IP, DNS і плагінах. Третя дозволяє дізнатися, наскільки безпечний поточний проглядається ресурс. Наступні особливості до захищеності прямого відношення не мають.

Так, четверта кнопка дозволяє ділитися контентом в соціальних мережах. П'ята відповідає за комфортну завантаження мультимедіа з тих ресурсів, де прямий можливості скачати аудіо / відео не дається. По крайней мере, з YouTube вона точно працює:

Шоста особливість, мабуть, найцікавіша. Якщо ви виділите на сторінці слово, картинку або ще що-небудь, а слідом спробуйте перенести до лівого або правого краю браузера, то там будуть з'являтися спеціальні панельки, розбиті на сектори. На них потрібно «скинути» обраний контент.

Ліва панель дозволить ділитися контентом, відповідно секторами там виступають Facebook, Twitter, G + і інші соціальні мережі. Права панель відповідає за пошук. Наприклад, ми підчепили картинку і «скинули» її на Image Search, тим самим запустивши пошук по картинкам в Google з вибраними зображеннями:

Наприклад, ми підчепили картинку і «скинули» її на Image Search, тим самим запустивши пошук по картинкам в Google з вибраними зображеннями:

Словом, цікава особливість, хоч і не пов'язана з безпекою користувача. Що стосується налаштувань, то ми помітили в Comodo Dragon опцію по запуску режиму «інкогніто» при старті браузера за замовчуванням. Трохи нижче ще є настройка, яка дозволить не передавати сайтам інформацію про те, звідки ви на них перейшли.

Трохи нижче ще є настройка, яка дозволить не передавати сайтам інформацію про те, звідки ви на них перейшли

Тепер кілька суперечливих моментів. По-перше, як і в випадку з Iron, Comodo, очевидно, уклали партнерську угоду з нашим Яндекс. Звідси стартова сторінка (до слова, неробоча в поточній збірці) та інше від Яндекс. По-друге, на момент написання статті актуальний був уже Chromium 64, а Dragon базувався ще на 60-й версії.

Нарешті, по-третє, і це здивувало нас найбільше, браузер примудрився разом з собою встановити антивірус і ще якийсь додаток від Comodo, хоча під час установки веб-оглядача мови про них не йшло.

Наостанок, звернемо увагу, що крім Dragon у Comodo є також і IceDragon.

Наостанок, звернемо увагу, що крім Dragon у Comodo є також і IceDragon

Останній заснований на Firefox (ESR) замість Chromium і, на жаль, помітно поступається Dragon за кількістю додаткових функцій, ніби автори присвятили свого часу йому разюче менше. З усього перерахованого ми виявили там лише механізм для перетягування контенту веб-сторінок на панелі з секторами.

Comodo Dragon: офіційний сайт .
Comodo IceDragon: офіційний сайт .

Brave - безпека і захист від відстеження

Проект Brave стартував на початку 2016 року і про нього на ITRew ми розповіли ще коли браузер був зовсім в ранній стадії розробки. З тих пір пройшло близько двох років і зараз програма стала виглядати значно більше зріло, хоча активна робота над нею ще триває.

Команда розробників там дуже професійна. Її головою є Брендан Айк - творець JavaScript, один із засновників і до 2014 року головний інженер компанії Mozilla. Brave створений на базі Chromium, але має багато в чому оригінальний інтерфейс. Родзинки програми - блокування реклами, посилення захищеності і приватності користувача.

Родзинки програми - блокування реклами, посилення захищеності і приватності користувача

Стартова сторінка Brave оформлена привабливо: там а-ля Bing кожен раз різне зображення. Також є час, доступ до часто відвідуваних сайтів з можливістю настройки, але найцікавіше - там є спеціальні лічильники (див. Скріншот вище). Вони відображають головні особливості Brave.

Ми попрацювали з програмою зовсім трохи, відкривши лише близько 20-30 веб-сторінок. Однак цього вистачило, щоб число заблокованих трекерів і рекламних блоків перевалило за сотню. Під трекера мається на увазі все, що відстежує вашу діяльність і переваги. На кожній веб-сторінці в Рунеті такі є, як мінімум, від Яндекса і Google.

Також за короткий період оглядач 55 раз автоматично перенаправив нас з HTTP на захищений HTTPS. Тут пояснимо, що через вбудованих блоків таких перенаправлень може бути відчутно більше одного на сторінку. До слова, ви можете побачити не тільки загальні цифри, а й конкретні результати роботи захисту браузера Brave для кожної веб-сторінки:

До слова, ви можете побачити не тільки загальні цифри, а й конкретні результати роботи захисту браузера Brave для кожної веб-сторінки:

У Brave сукупність всіх цих механізмів називається щитами. В налаштуваннях вони навіть стоять окремо від вкладки «безпека». Деякі з щитів на кшталт блокування скриптів за замовчуванням відключені.

Деякі з щитів на кшталт блокування скриптів за замовчуванням відключені

Ще в програмі передбачена така особливість, як створення нових особистостей. Вона доступна прямо з головного меню і буде створювати вам вкладки, відокремлені від інших в плані внутрішніх даних. Вони не змінюють IP-адреса подібно Tor і, очевидно, набагато ближче до так званим контейнерів для вкладок, над якими вже давненько працює Mozilla для Firefox.

Суть в тому, щоб розділити різні види вашої діяльності (особисті справи, робота, покупки) один від одного і не дозволити сайтам отримувати інформацію про все це відразу. До того ж так повинно бути зручно працювати з декількома обліковими записами пошти або соціальних мереж.

В цілому функціональність Brave, з урахуванням, що він наймолодший з усього з чим мали справу в цій статті, - вражає. Крім описаного, нам сподобалися такі особливості веб-оглядача:

 • Створення приватних вкладок замість приватних вікон;
 • Відображення швидкості завантаження кожної сторінки;
 • Пошук по сторінці з урахуванням регістра і без;
 • Функціональність наборів вкладок;
 • Колірна індикація активних вкладок;
 • Клікабельним індикатор звуку на вкладках;
 • Повнорозмірний попередній вкладки при наведенні курсору;
 • Солідний список пошукових систем, включаючи спеціалізовані з функцією швидкого пошуку в них через набір одного або декількох символів.

Тим часом прямо під час написання статті Brave оновився з версії 0.19 до 0.20, причому список змін там був досить важким. Якщо ж наявних функцій вам мало, то програма в спеціальному розділі порадить набір розширень, які зможуть підсилити вашу веб-захист і не тільки. Активуються вони елементарним перемиканням повзунка праворуч:

Brave: офіційний сайт .

Який браузер самий захищений?

На наш погляд, найбільш серйозний і всеосяжний підхід до захищеності свого користувача в порівнянні з іншими браузерами в даній збірці, безумовно, у Tor Browser. Саме його ми радимо.

У Tor Browser крім модуля для анонімного серфінгу інтегровані засоби і механізми щодо посилення безпеки. При цьому автори Tor Browser не шукають якихось спонсорів на кшталт того ж Яндекс і не захаращують програму сторонніми компонентами. На жаль, розплачуватися за захищеність і анонімність користувачеві доводиться швидкістю додатки і низкою інших незручностей.

З інших проектів ми готові відзначити Brave і Opera.

Brave крім переліку захисних механізмів, примітний ще й оригінальним інтерфейсом. Якщо розробники Comodo Dragon / IceDragon, SRWare Iron і Waterfox, вносячи мінімальні правки в Chromium / Firefox, прилаштовували до них свій логотип, то автори Brave провели кілька більш складну і комплексну роботу.

Вони створили багато в чому власний інтерфейс, оснастивши його поруч цікавих додаткових функцій. Втім, нагадаємо: за Brave коштує не група недосвідчених ентузіастів, а ветеран веб-індустрії Брендан Айк з Mozilla і це відчувається.

У свою чергу, Opera, включивши до свого складу слідом за якісним блокувальником реклами / відстеження ще й безкоштовний VPN-сервіс, зуміла помітно виділитися серед інших веб-оглядачів перш невластивими їм функціями. Вони були ризиковані для самої компанії, проте точно не зайвими для користувачів.

Оцініть статтю

Ігор Андрєєв - автор статей для ITRew.ru и Our-Firefox.ru. Захоплення Сучасна технологіямі, розповідаю про них у своих текстах)

Сторінка автора - twitter.com

схоже

Наприклад, знайте ви, що власники сайтів при бажанні можуть побачити навіть запис ваших рухів курсором?
Який браузер самий захищений?


Новости
  Без плагина
  На сайте WordPress имеется файл, именуемый как .htaccess. Многие пользователи не предают ему особого внимания и не используют все его возможности. На самом деле файл .htaccess – это дополнительные конфигурации

  Плагин подписки wordpress
  Очень трудно найти один плагин подписки wordpress , который объединил бы в себе все виды подписок, которые так необходимы сайту. Именно поэтому я решил сделать подборку лучших плагинов, которые смогут

  Слайд-шоу с помощью плагина для WordPress UnPointZero Slider
  Плагин для cms WordPress UnPointZero Slider – новостной слайдер. Он отражает в форме слайд-шоу изображения со ссылками на ваши статьи и краткие выдержки оттуда. Его можно установить и на новостной сайт,

  Плагины для Wordpress
  С помощью этого плагина вы легко сможете интегрировать Google диск на ваш WordPress сайт или блог . Gravity Forms — лучший плагин для создания форм на WordPress, от самых простых (например, форма

  Подписки плагином JetPack: размещение и редакция формы подписки
  Вступление Здравствуйте! В этой статье я покажу, как использовать плагин JetPack для создания пользовательской формы подписки и как эту формы подписки плагином JetPack добавлять в статьи сайта, а при

  Чистка сайта WordPress плагином WP-optimize
  От автора Со временем использования система WordPress накапливает не нужные файлы, комментарии и неиспользуемые данные в базе данных. Эти файлы и данные создаются в процессе работы и нужны для этого,

  Возможности Jetpack плагина
  Вступление Возможности Jetpack плагина это более 30 функциональных модуля плагина, делающего его универсальным плагином WordPress, заменяющего аналогичные сторонние плагины. Jetpack один заменяет десятки

  Резервное копирование WordPress сайта без плагинов
  Вступление Резервное копирование WordPress это второе, что нужно научиться делать после установки WordPress. Можно сколько угодно говорить о безопасности сайта и его защите, но лучшего варианта защиты

  Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ
  > > Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ Порой всем нам хочется попробовать себя в роли администратора сервера и испытать эту ответственность, но, к сожалению, вы не всегда все знаете о создании

  Плагин WordPress Database Backup. Архивация базы данных блога на WordPress
  Привет друзья! Сегодня на очереди еще один простой, НО, необходимый и полезный плагин — плагин WordPress Database Backup , который с легкостью и самостоятельно произведет процесс, который научно называется:

 • Виртуальный хостинг

  Виртуальный хостинг. Возможности сервера распределяются в равной мере между всеми... 
  Читать полностью

 • Редизайн сайта

  Редизайн сайта – это полное либо частичное обновление дизайна существующего сайта.... 
  Читать полностью

 • Консалтинг, услуги контент-менеджера

  Сопровождение любых интернет ресурсов;- Знание HTML и CSS- Поиск и обновление контента;-... 
  Читать полностью

 • Трафик из соцсетей

  Сравнительно дешевый способ по сравнению с поисковым и контекстным видами раскрутки... 
  Читать полностью

 • Поисковая оптимизация

  Поисковая оптимизация (англ. search engine optimization, SEO) — поднятие позиций сайта в результатах... 
  Читать полностью