<
 • Главная
Статьи

Логотипи: хороші, погані і просто-напросто потворні

Коли мова заходить про стратегію брендингу вашого бізнесу, створення логотипу компанії є однією з найбільш важливих і відповідальних завдань

Коли мова заходить про стратегію брендингу вашого бізнесу, створення логотипу компанії є однією з найбільш важливих і відповідальних завдань.

Це і зрозуміло: дане зображення застосовується у всіх ваших маркетингових кампаніях (як online, так і offline), і саме простий логотип буде одним з найбільш пам'ятних елементів бренду.

Ваша емблема повинна бути цікавою, простий для розуміння, «постійної», міцно пов'язаної з назвою компанії в уявленнях цільової аудиторії, і кращі логотипи світу відповідають цим вимогам. На жаль, маркетологи багатьох всесвітньо відомих компаній не брали до уваги зовсім прості принципи, перераховані нижче, що згодом приводило до необхідності редизайну логотипу, фінансових втрат і втрати лояльності цільової аудиторії.

Подивимося на найкращі логотипи і спробуємо розібратися в причинах перемог і поразок 12 відомих брендів, вдавалися коли-небудь в своїй історії до «операції по зміні логотипів», і з'ясуємо, які логотипи краще продаються.

1. Лого КФС (Kentucky Fried Chicken) - редизайн та вдалий запуск рекламної кампанії
2. Редизайн логотипу Gap і його катастрофічні наслідки

3. Apple як приклад ідеального ребрендингу

4. Компанія Google: успішне повстання проти загальноприйнятих правил

5. Pixar: «вистрибнув як чортик з коробки», щоб зрівняти себе з кращими

6. Starbucks - конфуз з логотипом

7. FedEx - «одним пострілом двох зайців!»

8. Pepsi - самий нудний логотип

9. Amazon.com - прихований сенс бренду

10. Animal Planet - відкрито убогий редизайн

11. МТС: «Яйце стає об'ємним». А навіщо?

1. Лого КФС (Kentucky Fried Chicken) - редизайн та вдалий запуск рекламної кампанії

У 2006 році мережа ресторанів Kentucky Fried Chicken (KFC) запустила новий логотип - знаменитий талісман мережі, бравий «Полковник Сандерс» (той, хто намальований на логотипі КФВ) змінив свій кухарський фартух з традиційного білого на червоний. Можливо, ви скажете з усмішкою: «Ну, велике діло!», Проте для KFC редизайн логотипу, що не мінявся до цього десятки років, обійшовся в солідну суму.

Чому ж керівництво KFC вирішилося на зміну звичного візуального образу свого бренду? У прес-релізі компанії це пояснюється наступним чином: вони хотіли, щоб образ полковника став «більш виразним і чітким, більш візуально агресивним». І далі з того ж прес-релізу випливає, що «оновлена ​​емблема демонструє наш кулінарний азарт і нашу готовність готувати і подавати споживачам смачних курчат по знаменитому рецептом полковника Сандерса».

Однак справжню революцію в справі маркетингу KFC зробили тоді, коли у співпраці з PR-агентством Synergy Events розмістили в пустелі Мохаве зображення полковника Сандерса в новому червоному кухарському фартуху, викладене з 65 тисяч квадратних плиток площею в один квадратний фут кожна. Тепер логотип Kentucky Fried Chicken, один з кращих логотипів компаній світу, видно з космосу.

Вдалий експеримент KFC може послужити надихаючим прикладом будь-якого маркетологу: за основу взяли звичний (що став уже канонічним) образ, який використовується в якості легко впізнаваного логотипу, потім зробили його ще більш привабливим, ніж посилили його символічне значення. І, звичайно, не потрібно забувати про витрати на вірусний маркетинг. :)

2. Редизайн логотипу Gap і його катастрофічні наслідки

У 2010 році хтось в керівництві компанії Gap вирішив, що настав час змінити логотип свого бренду на більш сучасну версію. Результатом цього раптового рішення стала поява нового логотипу. На жаль, але найбільший виробник одягу піддався шквалу негативної критики в соціальних мережах. Тисячі розгніваних прихильників бренду в знак протесту публікували на своїх сторінках і в своїх блогах зображення старого звичного логотипу GAP.

Сумно, але ніхто не нагадав менеджменту GAP стару перевірену мудрість: «Якщо щось справно працює, то не треба його лагодити!». Клієнти бренду були надзвичайно лояльні до оригінального логотипу.

Пам'ятайте! Веб-маркетологи не повинні приймати настільки важливі рішення, як зміни логотипу, покладаючись тільки на свої припущення - створення фокус-групи, виділеної з вашої звичної цільової аудиторії, допоможе вам поглянути на питання редизайну під іншим кутом зору, очима споживача вашого продукту. Крім того, ніхто не заважав маркетологам GAP провести добрий старий безвідмовний спліт-тест і опитування, спрямований на порівняння реакції цільової аудиторії на старий і новий варіант лого.

3. Apple як приклад ідеального ребрендингу

Список прикладів кращих логотипів не може обійтися надкушеною яблука. Сьогодні ми думаємо про логотип Apple як про «простому, але приголомшливо елегантному». Але це далеко не перша версія логотипу Apple. Який був логотип на цій кампанії? Спочатку на логотипі був зображений сер Ісаак Ньютон, що сидить під яблунею. Трохи пізніше логотип представляв собою яблуко, розфарбоване в «7 кольорів веселки». І, нарешті, логотип перетворився в лаконічну емблему, яку ми знаємо і любимо сьогодні.

І, нарешті, логотип перетворився в лаконічну емблему, яку ми знаємо і любимо сьогодні

Досвід редизайну емблеми Apple наочно демонструє те, яким повинен бути символ будь-якої компанії: логотип повинен бути простим, зрозумілим і красивим. (Історія змін логотипу, так само як і всіх спадів і підйомів цієї унікальної компанії описані в біографії Стіва Джобса).

4. Компанія Google: успішне повстання проти загальноприйнятих правил

Дивно, але факт: логотип Google насправді відкрито порушує кілька стандартних правил брендингу та створення легких логотипів. Він використовує кольори, які, здається, «суперечать» один одному. Букви, складові назва бренду, відкидають невеликі тіні, що теж йде наперекір усім правилам створення сучасного логотипу. Використання шрифту з зарубками теж дуже рідко зустрічається в графічних втіленнях порівняно нових і відомих брендів.

Використання шрифту з зарубками теж дуже рідко зустрічається в графічних втіленнях порівняно нових і відомих брендів

Однак практично всі пропозиції від Google мають фантастичний за розмахом брендинг, і незвичний дизайн емблеми бренду тільки підкреслює його відмінність від конкурентів. Крім того, кращі дизайнери логотипів попрацювали над тим, щоб логотипи різних продуктів Google дуже схожі один на одного, що сприяє закріпленню в свідомості споживача відомостей, що всі ці - іноді дуже не схожі один на одного по призначенню і функціоналу - продукти вироблені одним брендом.

Крім того, кращі дизайнери логотипів попрацювали над тим, щоб логотипи різних продуктів Google дуже схожі один на одного, що сприяє закріпленню в свідомості споживача відомостей, що всі ці - іноді дуже не схожі один на одного по призначенню і функціоналу - продукти вироблені одним брендом

5. Pixar: «вистрибнув як чортик з коробки», щоб зрівняти себе з кращими

У 1986 році світ побачив один з перших опусів студії Pixar - короткометражний фільм «Luxo, Jr.». Саме цей анімаційний фільм надихав творців логотипу студії: буква «I» в слові Pixar виглядає точь-в-точь як симпатичний персонаж цього мультфільму - «жива» настільна лампа на ім'я Люксо-молодший. Анімований варіант логотипу з'являється на початку і кінці більшості фільмів Pixar, і фанати Pixar його просто обожнюють.

З огляду логотипу Pixar будь-який маркетолог може вивести для себе найважливіший урок: якщо ви спочатку створюєте, а потім просуває на ринку то, що люди люблять і чим захоплюються - вас неодмінно запам'ятають.

6. Starbucks - конфуз з логотипом

На логотипі Starbucks завжди була присутня напис «Starbucks Coffee», розташована навколо зображення двохвоста русалки. Напис допомагала тим, хто вперше бачить логотип компанії, зрозуміти сенс діяльності Starbucks.

Проте, в 2011 році Starbucks оновила свій логотип - вони позбулися слів і залишили тільки малюнок русалки, мабуть сподіваючись, що впізнаваність їх бренду вже досить велика.

Проте, в 2011 році Starbucks оновила свій логотип - вони позбулися слів і залишили тільки малюнок русалки, мабуть сподіваючись, що впізнаваність їх бренду вже досить велика

Однак здається цілком логічним, що, незалежно від того, наскільки широко відома компанія, все одно будуть люди, які не знають вашого бренду чи торгової марки, і вже двохвоста русалка в їхньому уявленні ніяк явно не асоціюється з кавою. Напис на логотипі Starbucks була явно не зайвою.

7. FedEx - «одним пострілом двох зайців!»

Логотип FedEx - один з найкращих, по-справжньому геніальних, але мало хто зрозуміють, чому це так. Насправді, логотип FedEx є набагато більше, ніж назва компанії, виконане в фіолетовому і оранжевому кольорах. Зверніть увагу: всередині логотипу існує непомітна на перший погляд чорна стрілка, що символізує швидкість і надійність кур'єрської служби.

Зверніть увагу: всередині логотипу існує непомітна на перший погляд чорна стрілка, що символізує швидкість і надійність кур'єрської служби

Логотип FedEx є прекрасним прикладом простого і легко запам'ятовується логотипу, чітко і ясно символізує місію свого бренду. Постарайтеся створювати логотипи, які мають подвійне значення (такі, як логотип FedEx) - це відмінний спосіб виділитися на тлі конкурентів і підкреслити цінність вашої пропозиції.

8. Pepsi - самий нудний логотип

За минулі сто з невеликим років логотип Pepsi змінювався досить часто. Зовсім недавно з логотипу повністю зникла назва компанії, залишивши всю смислове навантаження малозрозумілому образу кулі.

Зовсім недавно з логотипу повністю зникла назва компанії, залишивши всю смислове навантаження малозрозумілому образу кулі

Більшість відгуків, який отримав новий логотип, звучали приблизно так: «На емблемі зображений роздувся живіт!». Погодьтеся, не найкращий брендування для компанії, яка стверджує, що її напої корисніше для здоров'я, ніж напої конкурентів.

Нова емблема Pepsi отримала безліч негативних образів в чималому ступені тому, що споживачі порівнювали нове «вздувшейся черево» від Pepsi з бездоганно елегантним логотипом Coca-Cola.

Пам'ятайте! Щоб не робити погані логотипи, прислухайтеся до думки вашої цільової аудиторії для того, щоб дізнатися яким вони бачать ваш бренд, а потім використовуйте натхнення, щоб створити логотип, що відповідає цьому «бренду мрії»!

9. Amazon.com - прихований сенс бренду

Amazon.com створив настільки впізнаваний бренд, що в разі, якщо користувач потребує будь-який товар, він, швидше за все, в першу чергу «зайде» на портал Amazon. У компанії Amazon.com, безумовно, є дуже потужне брендування, але, крім того, у них також є чудовий логотип: стрілка в логотипі, що йде від букви «А» до літери «Z» в слові «Amazon», символізує, що « тут продаються усі товари, від букви «А» до літери «Я». І, само собою, стрілка ця нагадує доброзичливу посмішку.

І, само собою, стрілка ця нагадує доброзичливу посмішку

Логотип Amazon був розроблений в повній відповідності з двома великими правилами дизайну. По-перше, лого несе в собі додатковий сенс, ясно заявляє про головне покликання бренду: «ми створили веб-ресурс, де люди можуть знайти будь-які товари, які вони хочуть купити онлайн». По-друге, це простий логотип, який не викличе у клієнтів ніяких двозначних або негативних тлумачень. Ці два головних правила створення вдалого логотипу веб-маркетологи повинні пам'ятати завжди.

10. Animal Planet - відкрито убогий редизайн

Канал Animal Planet позиціонував себе як «місце, де люди дізнаються про тварин». Перероблений логотип вже нічим не нагадує про зміст каналу: творці емблеми позбулися запам'ятовується силуету слона, заміненого екстравагантної буквою «М», дивно «покладеної набік». Перед нами - приклад епічного провалу, рівноцінного хіба що вищезгаданої «катастрофі Gap»: повністю зруйновано всі люди знають брендування. Зник ключовий образ слона, замість нього з'явилася безглузда буква M.

Зник ключовий образ слона, замість нього з'явилася безглузда буква M

Колись Animal Planet мав чудовий, забавним і зрозумілим логотипом, повністю відповідали призначенню цього науково-популярного каналу. Нова емблема викликає у нас настільки одне бажання: повторити прислів'я про те, що не потрібно чинити те, що не зламано.

11. МТС: «Яйце стає об'ємним». А навіщо?

Судячи з рейтингом, складеним в січні 2011 року компанією Interbrand, в 2010 році оператор стільникового зв'язку МТС володів найціннішим російським брендом. Справи у МТС, мабуть, в тому році йшли так вдало (іншими словами, «гроші було нікуди дівати»), що 1 жовтня того року віце-президент МТС з комерції Михайло Герчук заявив широкому загалу буквально наступне: «Оновлення логотипу та фірмового стилю - одне із завдань, яке ми вирішуємо в рамках впровадження нового позиціонування бренду МТС ...

Важливо, що при оновленні логотипу нам вдалося надати вже звичного символу та образу компанії новий сенс, при цьому зробивши логотип і стиль більш актуальним з графіки та більш вільним по композиції ».

На інтернет-форумах професійних дизайнерів цей «редизайн» був зустрінутий шквалом зневажливих реплік, самі пристойні з яких звучали приблизно так: «Ті ж яйця, тільки в профіль, тобто в 3D».

Вердикт російського дизайнерського співтовариства був суворим, але справедливим (далі цитата): «Дизайнери знайшли меню" Властивості шару "в Фотошопі! Прогрес! Спочатку Сбербанк погрався зі внутрішньої тінню, тепер МТС зі зовнішнім відблиском.
А як було воно, так і залишилося ».

Зауважимо, що редізайном логотипу МТС займався аж ніяк не випадкова людина з вулиці або племінник-восьміклассніккого із керівників вищої ланки компанії. Нову версію емблеми найбільшого російського оператора мобільного зв'язку розробляли в московському філії авторитетного міжнародного рекламного агентства BBDO Branding.

«... А як було воно, так і залишилося».

12. Сбербанк РФ: «Російський редизайн - безглуздий і нещадний»

Роком раніше на подібну операцію зважилися керівники Ощадбанку РФ. За оцінками незалежних експертів редизайн логотипу обійшовся «головному банку країни» мінімум в 20 мільярдів рублів (треба було поміняти зовнішнє і внутрішнє оформлення більш ніж 20 тисяч відділень Ощадбанку). Модифікація емблеми звелася до вже цитованої вище: «... Сбербанк погрався зі внутрішньої тінню».

Сбербанк погрався зі внутрішньої тінню»

Однак ті ж експерти писали відкритим текстом: «Ці витрати будуть виправдані лише в тому випадку, якщо одночасно зі зміною іміджу банк повністю перебудує бізнес-процеси». А ось ця умова Ощадбанк не поспішає виконувати і по цю пору.

Повідомлення про редизайн логотипу викликало свого часу неабияке «бурління хвиль» в Рунеті: у вкрай експресивних виразах обурені клієнти радили керівництву Ощадбанку витратити гроші більш раціональним способом - наприклад, відправити весь обслуговуючий персонал банку на курси хороших манер.

Гігантські грошові витрати, що призвели до малопомітним і безглуздим змін жахливого логотипу, - ось так на даний момент і виглядає російський варіант того, що називається редизайном емблеми бренду.

Так виглядають логотипи компаній, прості і складні. Ми сподіваємося, дорогі друзі, що наш новий пост виявиться для вас цікавим і корисним.

Високих вам конверсій!

за матеріалами blog.hubspot.com

12-07-2012

А навіщо?
Чому ж керівництво KFC вирішилося на зміну звичного візуального образу свого бренду?
Який був логотип на цій кампанії?
А навіщо?


Новости
  Без плагина
  На сайте WordPress имеется файл, именуемый как .htaccess. Многие пользователи не предают ему особого внимания и не используют все его возможности. На самом деле файл .htaccess – это дополнительные конфигурации

  Плагин подписки wordpress
  Очень трудно найти один плагин подписки wordpress , который объединил бы в себе все виды подписок, которые так необходимы сайту. Именно поэтому я решил сделать подборку лучших плагинов, которые смогут

  Слайд-шоу с помощью плагина для WordPress UnPointZero Slider
  Плагин для cms WordPress UnPointZero Slider – новостной слайдер. Он отражает в форме слайд-шоу изображения со ссылками на ваши статьи и краткие выдержки оттуда. Его можно установить и на новостной сайт,

  Плагины для Wordpress
  С помощью этого плагина вы легко сможете интегрировать Google диск на ваш WordPress сайт или блог . Gravity Forms — лучший плагин для создания форм на WordPress, от самых простых (например, форма

  Подписки плагином JetPack: размещение и редакция формы подписки
  Вступление Здравствуйте! В этой статье я покажу, как использовать плагин JetPack для создания пользовательской формы подписки и как эту формы подписки плагином JetPack добавлять в статьи сайта, а при

  Чистка сайта WordPress плагином WP-optimize
  От автора Со временем использования система WordPress накапливает не нужные файлы, комментарии и неиспользуемые данные в базе данных. Эти файлы и данные создаются в процессе работы и нужны для этого,

  Возможности Jetpack плагина
  Вступление Возможности Jetpack плагина это более 30 функциональных модуля плагина, делающего его универсальным плагином WordPress, заменяющего аналогичные сторонние плагины. Jetpack один заменяет десятки

  Резервное копирование WordPress сайта без плагинов
  Вступление Резервное копирование WordPress это второе, что нужно научиться делать после установки WordPress. Можно сколько угодно говорить о безопасности сайта и его защите, но лучшего варианта защиты

  Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ
  > > Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ Порой всем нам хочется попробовать себя в роли администратора сервера и испытать эту ответственность, но, к сожалению, вы не всегда все знаете о создании

  Плагин WordPress Database Backup. Архивация базы данных блога на WordPress
  Привет друзья! Сегодня на очереди еще один простой, НО, необходимый и полезный плагин — плагин WordPress Database Backup , который с легкостью и самостоятельно произведет процесс, который научно называется:

 • Виртуальный хостинг

  Виртуальный хостинг. Возможности сервера распределяются в равной мере между всеми... 
  Читать полностью

 • Редизайн сайта

  Редизайн сайта – это полное либо частичное обновление дизайна существующего сайта.... 
  Читать полностью

 • Консалтинг, услуги контент-менеджера

  Сопровождение любых интернет ресурсов;- Знание HTML и CSS- Поиск и обновление контента;-... 
  Читать полностью

 • Трафик из соцсетей

  Сравнительно дешевый способ по сравнению с поисковым и контекстным видами раскрутки... 
  Читать полностью

 • Поисковая оптимизация

  Поисковая оптимизация (англ. search engine optimization, SEO) — поднятие позиций сайта в результатах... 
  Читать полностью