<
 • Главная
Статьи

Апгрейд гітари: загальні моменти

Що стосується апгрейда гітари і всіх видів моддінгу, то в широкому сенсі під цим варто розуміти будь-які зміни в конструкції і дизайні інструменту, які дозволяють «підігнати» його саме під вас, тобто зробити індивідуальним і ексклюзивним. І стосується це не лише дизайну інструменту або комфорту гри на ньому - за допомогою окремих ідей, зазначених нижче, гітарний майстер (або ви самі, якщо, звичайно, маєте певні навички) зможе також значно поліпшити звук інструменту!

Поліпшити інструмент можна самими різними способами - ми сподіваємося, що розказані нижче варіанти апгрейда гітари надихнуть вас на експерименти і допоможуть знайти «той самий звук».

УВАГА! Інформація нижче є довідковою - не намагайтеся самостійно здійснювати ремонт гітари або її зміна, якщо ви не впевнені в результаті і власних силах. Якщо ви боїтеся зіпсувати гітару, то краще зверніться до гітарного майстра, який підбере відповідні комплектуючі та виконає всі роботи максимально якісно.

Звукознімачі

Почнемо, звичайно ж, з електроніки Почнемо, звичайно ж, з електроніки. Дерево інструменту створює характер і основу звуку, але, як би там не було, найбільший вплив на звучання надають саме гітарні датчики (і, звичайно ж, підсилювач, педалі ефектів, процесори - але про це в інших наших статтях) - за допомогою зміни їх конфігурації можна серйозно поміняти забарвлення звуку. На сьогоднішній день такі компанії, як Seymour Duncan, DiMarzio, EMG, Bareknuckle пропонують величезний вибір продукції, в якому можуть заплутатися не тільки новачки.

Перед заміною звукознімача на гітарі варто зрозуміти одну важливу річ: кардинальної зміни звучання ви не отримаєте (якщо ми не говоримо про заміну китайських ноунейм на якісні оригінальні датчики або про перехід з пасивних на активні датчики і навпаки), так як більша частина лінійок звукознімачів сьогодні є практично виключно маркетинговими (особливо підписні, так-так).

Чи зміниться частотний спектр звуку, якщо замінити Bareknuckle Juggernaut і Bareknuckle Aftermath? Звичайно. Ніхто не буде сперечатися, що обидві лінійки мають високу якість і чудово звучать, але іноді перед тим, як погоджуватися на недешеву заміну звукознімачів, варто спробувати налаштувати характер звуку під себе за допомогою еквалізації, компресії та ін. В 9 з 10 випадків при прямих руках ви отримаєте бажаний звук. В цілому теза така: міняти звукосниматели практично завжди потрібно тільки в тому випадку, якщо ви володарі дешевих / погано звучать датчиків і збираєтеся міняти їх на дорогі і якісні.

Як при цьому знайти звучки зі «своїм» тоном? Орієнтуйтеся, по-перше, на огляди, яких нині в мережі Інтернет сотні, а також вивчайте частотні характеристики кожної з моделей на сайті виробника. Якщо не впевнені у виборі - відвідайте професійний магазин гітарного обладнання, де гітарний майстер допоможе вам протестувати кілька моделей звукознімачів як то кажуть «на льоту» - багато відомих брендів (Duncan, Acme, Kinman і ін.) Надають гітарні датчики з вилкою, тобто їх можна тимчасово встановити на гітару без пайки, протестувати і порівняти звучання з іншими моделями.

Потенціометри та Темброблок

Якщо ваші звукознімачі вас повністю влаштовують, але ви хочете мати можливість ще більш гнучко налаштовувати звучання своєї гітари - саме час подумати про апгрейд темброблока і потенціометрів Якщо ваші звукознімачі вас повністю влаштовують, але ви хочете мати можливість ще більш гнучко налаштовувати звучання своєї гітари - саме час подумати про апгрейд темброблока і потенціометрів. Змінивши конфігурацію цих елементів, ви без праці отримаєте можливість оперативного посилення середини або її урізання, можливість точно контролювати характер звуку - все це допоможе розширити діапазон гітари та вдихнути нове життя навіть в застарілий і дешевий інструмент.

гітарні лади

Наступний елемент гітари, який при грамотному апгрейде вплине не тільки на зручність гри, але і на звук - лади. Відразу розвіємо пару міфів: нету поділу на лади для гітари і бас-гітари, вони мають однакові розміри (що, втім, не виключає багатого асортименту ладів по ширині - ніхто не заважає встановити на бас-гітару лади ширше, але це не обов'язкове правило) , а лади зі сталі не зроблять звук інструменту більш яскравим - яскравості звучання надають струни зі сталі, але не фурнітура.

Відзначимо, що більш вузькі лади, які використовувалися на вантажних гітарах, роблять звучання інструменту злегка більш глухим - якщо для вас важлива яскравість, то зверніть увагу на більш широкі моделі. Крім цього, більшість музикантів сходяться на думці, що широкі лади більш зручні для бендів, така ж різниця і між традиційними ладами з нержавіючої сталі і дорогими безмідних моделями на зразок EVO від Jescar.

Хочете зовсім сміливих експериментів? Зверніть увагу на продукцію компанії True Temperament - західні інженери винайшли і запатентували новий спосіб розрахунку розташування ладів і конструювання накладки грифа для ідеального ладу по всьому грифу.

Гітарний бридж

Почнемо з класичних фіксованих струнотримачів.

Бриджі Tune-O-Matic були спроектовані більше 60 років тому і ідеально поєднують в собі простоту і функціональність. В основному встановлюються на гітари Gibson, є два різновиди - зі стоп-баром і зі струнами крізь корпус. Другий варіант підійде для тих музикантів, які хочуть в повну силу розкрити потенціал дерева і домогтися більшого сустейна. Основні плюси конструкцій типу Tune-O-Matic: простота і легкість настройки інструменту, висока віддача і сустейн.

Основні плюси конструкцій типу Tune-O-Matic: простота і легкість настройки інструменту, висока віддача і сустейн

бриджі Hardtail - старший брат систем Vintage Tremolo тільки без важеля. Струни на такому струнотримачі проходять через сідла і отвори в деці крізь корпус, завдяки чому досягається відмінний резонанс і сустейн. В силу особливостей конструкції дані струнотримачі забезпечують більшу варіативність настройки висоти струн і мензури в порівнянні з Tune-O-Matic, також відмінно тримають стрій. Традиційно встановлюються в основному на гітарах типу Stratocaster, Superstrat, Telecaster.

Традиційно встановлюються в основному на гітарах типу Stratocaster, Superstrat, Telecaster

Розповімо трохи і про тремоло-системах.

Vintage Tremolo - класична система, що працює на пониження ладу. Розроблялася здебільшого для фрагментарного і незначної зміни висоти нот, вібрато на співзвуччях. У разі глибокого кочення важеля гітара може запросто втратити лад, а в гіршому випадку при різкому відпуску утопленого важеля навіть можуть рватися струни. Вирішується ця проблема установкою Топлок і якісних локов кілків.

Система Floyd Rose є найбільш популярною серед професіоналів та любителів, так як дозволяє змінювати висоту ноти в обидві сторони, домагатися незвичайного звучання при підтяжки флажолетів і при цьому відмінно тримає лад. Установка Floyd Rose знижує сустейн інструменту через відсутність контакту струн і корпуса. Також відзначимо, що відбудова даного тремоло може здатися для новачка досить складним завданням.

І трохи про Auto-Tune - системах, які будуть зберігати лад вашого інструменту ідеально точним. Суть їх роботи полягає в коригуванні відхилення від основного тону в реальному часі без електроніки: тобто при випадковій підтяжки струни під час затиснення акорду на звичайному бриджі можуть з'являтися вкрай неприємні дисонанси - системи Auto-Tune автоматично підлаштовують кожну ноту для досягнення ідеального з точки зору висоти звучання всіх нот і акордів. Огляди таких систем можна удосталь знайти на Youtube.

Що стосується асортименту, то сьогодні бриджі для гітари Auto-tune можна знайти практично на кожен інструмент: революційні і універсальні EverTune, Super-Matic Self-Tuning для гітар з бриджами а-ля Fender, Tronical Automatic System для гітар Gibson і ін.

Як не дивно, але на характер звук і в більшій мірі на сустейн впливають сідла бриджу - якщо на вашому інструменті встановлені недорогі сідла або вони поступово псуються під дією корозії, то рекомендуємо замінити їх на якісні моделі від Partsland, Hosco або Schaller.

У вас встановлена ​​дешева система тремоло або ви плануєте використовувати важеля, але поки що маєте тільки фіксований бридж? Ми можемо дати лише одну пораду: від якості системи тремоло залежить 80% комфорту гри і надійності ладу, тому ми не радимо економити на покупці і замовляти дешеві китайські або корейські системи. Можливо, вам варто звернути увагу на класичні Floyd Rose , А також тримали-системи від Parts і Hosco.

Колки для гітари


Ну і, звичайно ж, відмінним варіантом апгрейда гітари стане заміна гітарних кілків. Найбільш популярний крок - заміна звичайних на локов кілки , Які затискають струну і дозволяють більш точно тримати лад. Як не дивно, але такий моддінг злегка обтяжить голову грифа, що зазвичай сприятливо впливає на те, як резонує дерево інструменту: як то кажуть, двох зайців відразу.

Повторимося, що в даній статті ми дуже поверхнево торкнулися питання поліпшення звуку інструменту і підвищення зручності гри і узагальнено розповіли лише про найпопулярніші способи апгрейда гітари. Слідкуйте за новинами на сайті Strunki.ru і в нашій групі Вконтаке - найближчим часом ми опублікуємо статті від нашого гітарного майстра з конкретними покрокові інструкції про те, як оновити інструмент своїми руками!

Чи зміниться частотний спектр звуку, якщо замінити Bareknuckle Juggernaut і Bareknuckle Aftermath?
Як при цьому знайти звучки зі «своїм» тоном?
Хочете зовсім сміливих експериментів?
У вас встановлена ​​дешева система тремоло або ви плануєте використовувати важеля, але поки що маєте тільки фіксований бридж?


Новости
  Плагин подписки wordpress
  Очень трудно найти один плагин подписки wordpress , который объединил бы в себе все виды подписок, которые так необходимы сайту. Именно поэтому я решил сделать подборку лучших плагинов, которые смогут

  Без плагина
  На сайте WordPress имеется файл, именуемый как .htaccess. Многие пользователи не предают ему особого внимания и не используют все его возможности. На самом деле файл .htaccess – это дополнительные конфигурации

  Слайд-шоу с помощью плагина для WordPress UnPointZero Slider
  Плагин для cms WordPress UnPointZero Slider – новостной слайдер. Он отражает в форме слайд-шоу изображения со ссылками на ваши статьи и краткие выдержки оттуда. Его можно установить и на новостной сайт,

  Плагины для Wordpress
  С помощью этого плагина вы легко сможете интегрировать Google диск на ваш WordPress сайт или блог . Gravity Forms — лучший плагин для создания форм на WordPress, от самых простых (например, форма

  Подписки плагином JetPack: размещение и редакция формы подписки
  Вступление Здравствуйте! В этой статье я покажу, как использовать плагин JetPack для создания пользовательской формы подписки и как эту формы подписки плагином JetPack добавлять в статьи сайта, а при

  Чистка сайта WordPress плагином WP-optimize
  От автора Со временем использования система WordPress накапливает не нужные файлы, комментарии и неиспользуемые данные в базе данных. Эти файлы и данные создаются в процессе работы и нужны для этого,

  Возможности Jetpack плагина
  Вступление Возможности Jetpack плагина это более 30 функциональных модуля плагина, делающего его универсальным плагином WordPress, заменяющего аналогичные сторонние плагины. Jetpack один заменяет десятки

  Резервное копирование WordPress сайта без плагинов
  Вступление Резервное копирование WordPress это второе, что нужно научиться делать после установки WordPress. Можно сколько угодно говорить о безопасности сайта и его защите, но лучшего варианта защиты

  Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ
  > > Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ Порой всем нам хочется попробовать себя в роли администратора сервера и испытать эту ответственность, но, к сожалению, вы не всегда все знаете о создании

  Плагин WordPress Database Backup. Архивация базы данных блога на WordPress
  Привет друзья! Сегодня на очереди еще один простой, НО, необходимый и полезный плагин — плагин WordPress Database Backup , который с легкостью и самостоятельно произведет процесс, который научно называется:

 • Виртуальный хостинг

  Виртуальный хостинг. Возможности сервера распределяются в равной мере между всеми... 
  Читать полностью

 • Редизайн сайта

  Редизайн сайта – это полное либо частичное обновление дизайна существующего сайта.... 
  Читать полностью

 • Консалтинг, услуги контент-менеджера

  Сопровождение любых интернет ресурсов;- Знание HTML и CSS- Поиск и обновление контента;-... 
  Читать полностью

 • Трафик из соцсетей

  Сравнительно дешевый способ по сравнению с поисковым и контекстным видами раскрутки... 
  Читать полностью

 • Поисковая оптимизация

  Поисковая оптимизация (англ. search engine optimization, SEO) — поднятие позиций сайта в результатах... 
  Читать полностью