<
 • Главная
Статьи

Газети і журнали: дизайн, верстка, сітка

 1. Навіщо потрібна сітка?
 2. види сіток
 3. Порушення сітки. приклади
 4. Як вибрати відповідну сітку?
 5. Завантажити безкоштовні макети журналів в InDesign

У цій статті ми розглянемо основні види сіток і макетів, які використовуються для верстки журналів, газет, рекламних видань та іншої многостраничной друкованої продукції. Вивчивши основи верстки, ви почнете помічати сітки в кожному друкованому виданні, а також зможете самостійно робити макети.

Сітка - це структурна основа макета, яка дозволяє розташовувати інформацію в друкованому виданні таким чином, щоб вона легко читалася і красиво виглядала. Але якщо ви вибрали якийсь певний вид сітки (докладніше про це нижче), зовсім не обов'язково жорстко його дотримуватися. Це не сітка повинна диктувати вам правила, а ви їй. Тому що сітка - лише допоміжний матеріал, який покликаний полегшити процес верстки, а ні в якому разі не обмежувати ваш креатив і фантазію.

Навіщо потрібна сітка?

Сітка життєво необхідна для оформлення документів, особливо тих, в яких міститься текстова інформації упереміш з зображеннями. Якщо ви сумніваєтеся, можете відкрити будь-який журнал. Не важливо, про що в ньому буде написано, і наскільки різними будуть макети кожної сторінки. В цілому, загальна структура макета буде відповідати ретельно пророблений сітці.

види сіток

Давайте розглянемо основні різновиди сіток, і почнемо з простих, і, відповідно, найбільш поширених.
дві колонки
Сітка з двома колонками дуже популярна в книгах, інформаційних бюлетенях або вузьких публікаціях, де ширина обмежена. Незважаючи на те, що це дуже простий макет, його також можна урізноманітнити, додавши деякі елементи. Наприклад, розтягнути заголовок або картинку на дві колонки.

Проте, якщо видання дуже широке, то сітку з двох колонок краще не використовувати, тому що читати текст буде незручно.

три колонки
Такий макет більш гнучкий, ніж попередній, так як дає можливість розтягувати текст і зображення на дві і навіть три колонки. Підходить для більшості видань, навіть широких, які не вимагають складного розташування елементів.

Альтернативою сітці в три колонки може стати сітка в три ряди. Вона прекрасно підійде для таких видань, як ліфдети і брошури .

Чотири і більше
Якщо вам потрібен гнучкий макет для великої кількості різної інформації і елементів, то чотирьох і більше стовпчик сітки - правильний вибір.
Взагалі, сітки з непарною кількістю колонок працюють найкраще. П'ять чи сім стовпців забезпечують максимальну гнучкість і дозволяють розташовувати елементи асиметрично, що часто виглядає привабливіше симетричною верстки.

Якщо на сторінці багато різної інформації, можна додати «повітря», просто залишаючи деякі колонки або частини колонок порожніми.

асиметричні
Продовжуючи тему гнучких макетів можна не розповісти докладніше про асиметричні сітках. Ми покажемо, як асиметричні сітки «оживляють» макет сторінки.

Асиметрична сітка в три колонки з врізкою
У цьому прикладі ви бачите три колонки різних розмірів, з вузькою колонкою в центрі. Для того щоб сторінки виглядали цілісно, ​​можна зробити «дзеркальний» макет. Зауважте, що деякі елементи як і раніше можуть займати відразу кілька колонок. У кожної колонки може бути свій функціонал.

Тут ви бачите, що вузька центральна колонка (виділена червоним) використовується для опису зображень або цитат. У тому випадку, якщо інформації для неї немає, вона може бути залишена порожньою, що в свою чергу додає «повітря» і освіжає загальний вигляд макета.

Найбільш популярний варіант асиметричної сітки в три колонки, коли вузька колонка або «врізка» знаходиться на краю сторінки. Врізка може бути заповнена заголовками, описом, цитатами, примітками, графікою і т.д., або не заповнена взагалі. Вона допомагає розставити акценти, упорядкувати інформацію, або може бути використана для розміщення якоїсь додаткової інформації, яка безпосередньо не пов'язана із загальним текстом.

Вона допомагає розставити акценти, упорядкувати інформацію, або може бути використана для розміщення якоїсь додаткової інформації, яка безпосередньо не пов'язана із загальним текстом

Зверніть увагу, що з використанням одного і того ж макету можна створювати різний дизайн. Цей приклад, істотно відрізняється від попереднього.

змішані
Ми наголошували на важливості використання сітки для створення цілісності видання. Однак часто буває так, що на якихось сторінках розташована інформація, яка сильно відрізняється від всього іншого контенту. Не потрібно намагатися вписати її в обрану сітку. Це може зіпсувати все враження. Замість цього просто використовуйте для таких сторінок іншу сітку.

У нашому прикладі основні сторінки збудовані за асиметричною сітці в три колонки з бічної врізкою
У нашому прикладі основні сторінки збудовані за асиметричною сітці в три колонки з бічної врізкою. А ось сторінки з картинками організовані за принципом сітки з розбивкою 3х3.

Порушення сітки. приклади

Сподіваємося, ми переконали вас в гнучкості і корисності сіток. Але багато правил, і сітки не виняток, час від часу корисно порушувати. Саме тому сітки іноді «ламають», щоб зробити макет більш «живим» і цікавим.

1. Візуально урізноманітнити макет і зробити акцент можна за допомогою фонового зображення, розтягнутого «в край».

Візуально урізноманітнити макет і зробити акцент можна за допомогою фонового зображення, розтягнутого «в край»

2. Інший спосіб «зламати» сітку - вставити якийсь текстовий блок поверх неї.

3
3. Для любителів упорядкованого безладу: вставте картинку з порушенням орієнтації сітки.

Тут головне не перестаратися, так як велика кількість таких відступів можуть зробити макет негармонійним і позбавленим смаку.

Як вибрати відповідну сітку?

Вибираючи макет, потрібно мати чітке уявлення про те, як має виглядати готове видання, якого формату воно буде, яким чином буде надруковано, хто його буде читати, яка його мета і так далі. Ось кілька пунктів, які допоможуть вам визначитися з вибором сітки:

 • Чого в документі (виданні) буде більше: тексту або зображень? Якщо більше тексту - вибирайте простий макет з 2-3 стовпцями. Якщо більше картинок, то підійде макет з чотирма стовпцями і більше.
 • Хочете включити в верстку примітки, описи, підзаголовки і іншу додаткову інформацію? Тоді ваш вибір - асиметрична сітка з бічної «врізкою».
 • Складність. Для складних документів, в яких текст сильно перемішаний з картинками (газета, наприклад), краще вибирати сітку, розбиту на декілька стовпців або рядів. Це забезпечить більшу гнучкість і впорядкованість інформації. Знову ж, не потрібно ускладнювати макет, щоб в кінцевому підсумку взагалі не втратити структуру.
 • Тип документа. Якщо документ передбачає велику кількість невеликих заміток і картинок, то можна зробити розбивку не тільки на колонки, а й на рядки, створивши комірчастуструктуру.

Завантажити безкоштовні макети журналів в InDesign

Завантажити безкоштовні макети журналів в InDesign

Найважче в будь-якому проекті - подолання «чистого аркуша», коли перед тобою відкритий новий документ, і ти не знаєш з чого почати. Якщо ступор не проходить, то краще скористатися заготівлею або шаблоном, який вже розроблений. Тоді простіше буде змінити його, додавши щось своє. Пропонуємо вам завантажити набір безкоштовних авторських макетів журналів від Chandesh Tk. завантажити можна тут .

Зверніть увагу на прийоми, про які не варто забувати під час роботи над дизайном макета:

 • Не потрібно мати у своєму розпорядженні весь контент строго в межах ліній сітки. Зображення або шматок тексту може займати відразу кілька колонок.
 • Не потрібно «забивати» все колонки інформацією. Залиште деякі одиниці сітки порожніми (відступи у заголовків, фотографій і т.д.), щоб зробити макет легким.
 • Іноді можна задіяти відступи і поля, розтягнувши зображення в край сторінки. Це зробить макет цікавіше.

Всі зображення © PressFoto 2014 з матеріалами serif.com

Related

Навіщо потрібна сітка?
Навіщо потрібна сітка?
Як вибрати відповідну сітку?
Хочете включити в верстку примітки, описи, підзаголовки і іншу додаткову інформацію?


Новости
  Без плагина
  На сайте WordPress имеется файл, именуемый как .htaccess. Многие пользователи не предают ему особого внимания и не используют все его возможности. На самом деле файл .htaccess – это дополнительные конфигурации

  Плагин подписки wordpress
  Очень трудно найти один плагин подписки wordpress , который объединил бы в себе все виды подписок, которые так необходимы сайту. Именно поэтому я решил сделать подборку лучших плагинов, которые смогут

  Слайд-шоу с помощью плагина для WordPress UnPointZero Slider
  Плагин для cms WordPress UnPointZero Slider – новостной слайдер. Он отражает в форме слайд-шоу изображения со ссылками на ваши статьи и краткие выдержки оттуда. Его можно установить и на новостной сайт,

  Плагины для Wordpress
  С помощью этого плагина вы легко сможете интегрировать Google диск на ваш WordPress сайт или блог . Gravity Forms — лучший плагин для создания форм на WordPress, от самых простых (например, форма

  Подписки плагином JetPack: размещение и редакция формы подписки
  Вступление Здравствуйте! В этой статье я покажу, как использовать плагин JetPack для создания пользовательской формы подписки и как эту формы подписки плагином JetPack добавлять в статьи сайта, а при

  Чистка сайта WordPress плагином WP-optimize
  От автора Со временем использования система WordPress накапливает не нужные файлы, комментарии и неиспользуемые данные в базе данных. Эти файлы и данные создаются в процессе работы и нужны для этого,

  Возможности Jetpack плагина
  Вступление Возможности Jetpack плагина это более 30 функциональных модуля плагина, делающего его универсальным плагином WordPress, заменяющего аналогичные сторонние плагины. Jetpack один заменяет десятки

  Резервное копирование WordPress сайта без плагинов
  Вступление Резервное копирование WordPress это второе, что нужно научиться делать после установки WordPress. Можно сколько угодно говорить о безопасности сайта и его защите, но лучшего варианта защиты

  Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ
  > > Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ Порой всем нам хочется попробовать себя в роли администратора сервера и испытать эту ответственность, но, к сожалению, вы не всегда все знаете о создании

  Плагин WordPress Database Backup. Архивация базы данных блога на WordPress
  Привет друзья! Сегодня на очереди еще один простой, НО, необходимый и полезный плагин — плагин WordPress Database Backup , который с легкостью и самостоятельно произведет процесс, который научно называется:

 • Виртуальный хостинг

  Виртуальный хостинг. Возможности сервера распределяются в равной мере между всеми... 
  Читать полностью

 • Редизайн сайта

  Редизайн сайта – это полное либо частичное обновление дизайна существующего сайта.... 
  Читать полностью

 • Консалтинг, услуги контент-менеджера

  Сопровождение любых интернет ресурсов;- Знание HTML и CSS- Поиск и обновление контента;-... 
  Читать полностью

 • Трафик из соцсетей

  Сравнительно дешевый способ по сравнению с поисковым и контекстным видами раскрутки... 
  Читать полностью

 • Поисковая оптимизация

  Поисковая оптимизация (англ. search engine optimization, SEO) — поднятие позиций сайта в результатах... 
  Читать полностью