<
 • Главная
Статьи

Світ графічних відкриттів

Москва, 27 квітня 2012 Корпорація Corel оголосила про випуск CorelDRAW Graphics Suite X6 російською мовою Москва, 27 квітня 2012 Корпорація Corel оголосила про випуск CorelDRAW Graphics Suite X6 російською мовою.

Подія? Безумовно. А ще - привід поговорити про комп'ютерну графіку, веб-дизайні, підготовці до публікації електронних і паперових журналів, книг, брошур, етикеток, логотипів і реклами.

Ми знаємо CorelDRAW з 1990 року, з версії 2. В ньому доводилося робити все: від візиток і фірмових бланків до дизайну сайтів, верстки книг і величезних каталогів. Перше враження - програма стала зручніше і ближче до видавничим системам. У статті будемо називати нову версію найпопулярнішого додатка просто X6 (для стислості), а все інше - повністю.

Чим нас здивував CorelDRAW Graphics Suite X6?

 • Швидкодію.

 • Нові інструменти для векторних об'єктів і вдосконалення роботи з контейнером.

 • Удосконалена робота з властивостями об'єктів і тексту. Розширена підтримка типографіки.

 • Нові способи роботи зі стилями кольору, графіки, тексту і бакшишниками документами.

А тепер - докладніше А тепер - докладніше ... Пакет став продуктивніше: підтримує 64-розрядні і багатоядерні системи. Останнє означає обробку декількох потоків різними процесорами і дозволяє не переривати процес, поки додаток виконає операції копіювання / вставки великих об'єктів, експорту або друку кількох документів. Тепер можна сміливіше мати справу з великими файлами, створювати багатосторінкові документи, не звертаючи особливої ​​уваги на кількість графічних зображень. Редагувати «важкі» фотозображення в Corel PHOTO-PAINT анітрохи не втомлює. З нашого досвіду, великий дизайнерський проект виконується в рази швидше!

Кілька років тому на CorelDRAW X4 ми зробили каталог для одного електротехнічного підприємства - 360 сторінок тексту c електричними схемами, кресленнями з AutoCAD, кольоровими і ч / б знімками, таблицями та іншої довідкової інформацією. Файл більше 8 Гбайт виявився важкуватий для X4 - дуже довго готувався до висновку на плівки. В X6 він відкрився приблизно вдвічі швидше, ніж в X5 на тій же машині. А пересохраненіе / перезапис велися в фоновому режимі швидше приблизно на 30%. Імпорт календаря формату A1 з великим фото (більше 1 Гбайт) також завершився вдвічі швидше, а збереження - на ті ж 30%. Приріст продуктивності в наявності.

Дуже сподобався органайзер Corel CONNECT - вдосконалена система пошуку контенту. Можна задати умови пошуку тематичних зображень, розсортувати ілюстрації за відповідними лотків для різних проектів. Файли можна відкривати з лотка, переглядати в полноразмерном варіанті, а лотки - додавати, закривати, видаляти, перейменовувати.

Організатор забезпечує швидкий пошук контенту в інтернеті, доступ до всіх кліпартрам на жорсткому диску і до всього контенту, що йде в комплекті з пакетом. Це 10 000 високоякісних картинок і зображень, 1000 нових професійних цифрових знімків з високим дозволом 1000 шрифтів OpenType, 2000. шаблонів для оформлення транспортних засобів, 350 професійних шаблонів оформлення, 800 рамок і візерунків.

Векторні об'єкти і контейнер

«Вільний вибір» (Freehand Pick) - виділення об'єктів рамкою довільної форми. Раніше було доступно тільки прямокутне виділення. Новий інструмент дозволяє точніше виділяти об'єкти або групи, не зачіпаючи сусідні області.

Інструмент «Мастихін» (Smear Tool) дозволяє змінити форму одного або групи векторних об'єктів, «витягаючи» вузли контуру Інструмент «Мастихін» (Smear Tool) дозволяє змінити форму одного або групи векторних об'єктів, «витягаючи» вузли контуру. Зміною розміру кисті і параметрів натиску регулюється глибина впливу ефекту.

«Воронка» (Twirl Tool) створює ефект закручування одного або групи об'єктів по або проти годинникової стрілки. Сила впливу інструменту регулюється.

«Притягання» (Attract Tool) і «Відштовхування» (Repel Tool). Цікаві інструменти дозволяють змінювати форму одного або групи об'єктів, притягаючи або відштовхуючи знаходяться поруч вузли. Якщо вибирається більший розмір кисті, результат схожий на зменшення або збільшення області об'єкта, що потрапляє в зону дії інструменту.

Ці чотири інструменти вже були в програмі - у вигляді окремого випадку інтерактивного ефекту спотворення або варіацій ефекту «лінза» Ці чотири інструменти вже були в програмі - у вигляді окремого випадку інтерактивного ефекту спотворення або варіацій ефекту «лінза». Тепер вони стали більш зручними, інтерактивними, а їх застосування - наочніше.

Для інтерактивного ефекту «Контур» (Contour) перероблений докер налаштувань параметрів ефекту і додані три типи кутів контурів - гострі, закруглені і скошені.

Удосконалено робота з контейнером - PowerClip. Змінена технологія розміщення об'єктів у фреймах-контейнерах. В окремій палітрі зібрані основні кнопки редагування, вилучення та вміст у програмі, а також варіації розміщення в контейнері. Вона відкривається прямо під об'єктом-контейнером. Не потрібно перевіряти додаткові настройки, щоб розмістити зображення в його центрі. Всі варіації - центрувати вміст, розтягнути пропорційно, підігнати або заповнити фрейм - доступні в одній панелі. Зручно!

Будь-векторний об'єкт або їх група перетворені в порожній фрейм PowerClip або текстовий через палітру «Макет» Будь-векторний об'єкт або їх група перетворені в порожній фрейм PowerClip або текстовий через палітру «Макет». Можна навіть поєднати два типи фреймів, помістивши під фрейм растрове зображення. Далі перетворити фрейм в текстовий і додати простий текст. Чим не свобода творчості!

Як фрейма-контейнера підійде і фігурний текст з можливістю подальшого редагування. Палітра «Макет» допоможе видалити фрейми і повернутися до вихідного стану або трансформувати вміст контейнерів.

Властивості об'єктів і тексту, розширена типографіка

«Властивості об'єкта» (Object Properties) - всі налаштування векторних об'єктів тепер зібрані у вікні іншого рівня, що значно спрощує роботу «Властивості об'єкта» (Object Properties) - всі налаштування векторних об'єктів тепер зібрані у вікні іншого рівня, що значно спрощує роботу. Годі шукати варіант заливки або абрису, звертаючись до панелі інструментів. У цьому ж вікні задаються варіанти обтікання простим текстом векторних або растрових об'єктів.

Кожен клік - це одне перевтілення, ще один варіант оформлення об'єкта. Цінна новинка - функція інверсії градієнта, що особливо актуально для радіальних заливок. Схоже, скоро не буде потреби залишати в панелі інструментів групу «Заливання».

Робота з текстом значно змінилася, а у нового докера «Властивості тексту» (Text Properties) є всі налаштування для фігурного і простого тексту. Тепер немає потреби відкривати різні докери для налаштувань параметрів символів або абзаців. Все компактно зібрано, впізнається і легко може бути застосовано. У новий докер включені налаштування параметрів контурів, заливок тексту, фонова заливка символів, настройки накладення, друку абрисів і заливок. Тут зібрані налаштування варіантів форматування простого тексту, додано вирівнювання тексту в рамці з базових лініях, варіанти вирівнювання текстів у розіграші по вертикалі, вибір кольору фону для текстового кадру. Доступні текстові ефекти - маркери, літери. Експериментувати з текстом можна нескінченно, тепер це процес приємний і простий, а всі налаштування доступні і в кардинально переробленому докері «Властивості об'єкта». Тут головне - вчасно зупинитися ...

І ще: в CorelDRAW X5 і більш ранніх версіях при вивченні форматування простого тексту студенти часто плуталися, який докер потрібно відкривати - форматування символу чи абзацу І ще: в CorelDRAW X5 і більш ранніх версіях при вивченні форматування простого тексту студенти часто плуталися, який докер потрібно відкривати - форматування символу чи абзацу. Тепер все в одному місці і більш ніж наочно. Перевірка орфографії та алгоритм переносів не змінилися.

Обрадувала розширена підтримка OpenType. Можна зробити будь-які написи, заголовки, використовувати японські або китайські ієрогліфи, порівняти варіанти накреслення. Функція додана і в Corel PHOTO-PAINT. З шрифтом, що має розширену підтримку OpenType, доступні нові можливості типографіки, контекстні та стилістичні варіанти, лігатури, орнаменти, розчерки, дробу, каліграфічні символи.

У пакет додано 17 кириличних шрифтів У пакет додано 17 кириличних шрифтів. Звичайно, потрібна багатомовна підтримка для шрифтового дизайну. Крім Росії, маса користувачів живе в країнах СНД, де є свої алфавіти і спецсимволи. Особливо це актуально для мов, під які не випускають локалізовану версію пакету.

Про стилях

Вікно налаштування властивостей об'єктів тісно пов'язане з новою технологією роботи зі стилями графіки та тексту. Стилі і набори стилів застосовуються до будь-яких векторних об'єктів, фігурного і простого текстам. Для них визначаються стиль символів, гарнітура, накреслення і розмір шрифту, колір тексту, колір фону, відстань між символами і рядками.

Стилі можна об'єднувати в набори, групувати, імпортувати і експортувати таблиці стилів, застосовувати для різних проектів або створювати унікальні таблиці, а також набори вкладених стилів - наприклад, для заголовків, підзаголовків і основного тексту. Для спрощення форматування наборам стилів призначаються комбінації клавіш. Можна шукати об'єкти з певним стилем, створити і привласнити його декільком об'єктам або створити на основі одного, «перетягнувши» у вікно. Зразок стилю буде застосовний до будь-яким іншим об'єктам.

Стилі (Color Styles) і гармонії (Harmony) квітів - нові цікаві можливості Стилі (Color Styles) і гармонії (Harmony) квітів - нові цікаві можливості. Щоб створити колірні стилі на основі використовуваних в документі кольорів, досить перетягнути об'єкт в вікно настройки або відкрити функцію «Створити на основі документа». У вікні настройки можна міняти місцями стилі, перетворювати колірні моделі, видаляти непотрібні і створювати нові стилі, створювати і дублювати гармонійні поєднання кольорів, імпортувати, експортувати таблиці стилів для використання в інших документах. Включивши функцію «Створення нової гармонії кольору», поекспериментуйте з вибором кольорів проекту, підбираючи найбільш гармонійні і привабливі для людського ока. Вам сподобається!

X6 вміє створювати спеціальний тип гармонії кольорів - градієнт X6 вміє створювати спеціальний тип гармонії кольорів - градієнт. Він складається з головного колірного стилю і набору відтінків кольору. Якщо зміниться головний колір, зміняться і всі відтінки, зберігаючи гармонію. А ще можна перетворити колірні стилі для колірних режимів, щоб підготувати документ для друку, зберегти гармонії і набори стилів при розробці проектів, де необхідно повторення елементів дизайну в різних колірних рішеннях. Наприклад, при розробці елементів упаковки (коли продукція повинна бути витримана в одному дизайнерському стилі, але в різній колірній гамі) або шаблонів дизайну сайтів, створення орнаментів, фонових зображень. Якщо не хочеться вмикати якісь об'єкти в колірні стилі (наприклад, при зміні колірної гами треба зберегти без зміни фірмові кольори), досить об'єкт заблокувати - його кольору не потраплять в таблицю стилів.

документи, які містять

Розробники не позиціонують пакет як інструмент верстки, але знають, що багатьом користувачам зручніше робити все в одній програмі, в т. Ч. Створювати багатосторінкові документи. Чи допоможуть нові функції - створення окремих майстер-шарів для парних і непарних сторінок, їх нумерація? Так, в макети тепер можна додавати верхні та нижні колонтитули, повторювані елементи дизайну виносити в шаблони, розміщувати номера сторінок окремо для парних і непарних. При створенні документа можна відразу вказувати кількість сторінок, а в параметрах налаштування макета - задавати колір або тип фону (суцільну заливку або пов'язане растрове зображення), причому фон тепер можна друкувати і експортувати.

Спільне використання майстер-шарів і стилів графіки, кольору і тексту дозволять швидко верстати багатосторінковий документ, наприклад, каталог продукції підприємства, що містить багато тексту, растрових зображень, схем, креслень і таблиць. Якщо порівняти з попередніми версіями, верстка великого каталогу стала набагато зручніше. Легко міняти властивості графічних і текстових об'єктів, надаючи новий вид документу. Автоматизуйте рутинні операції, створюйте різноманітні композиції, зосереджуючись на творчу складову.

Удосконалена технологія роботи зі стилями і бакшишниками документами зближує X6 з програмами верстки. Для наступного кроку (якщо вже розвиток Corel Ventura припинено) добре б додати функцію автозаповнення текстом великої кількості фреймів і генерацію змісту. Це точно буде затребуване при верстці великих видань, в т. Ч. Ілюстрованих.

Ілюстрованих

Дайте растров!

На жаль, на це раз увагу розробників було сфокусовано на векторних об'єктах і текстових блоках. Дуже мало нового в роботі з растровими об'єктами, зокрема, майже забутий редактор Corel PHOTO-PAINT X6. Мабуть, єдина новинка (крім роботи з текстом) - інструмент «Інтелектуальна обробка» (Smart Carver), раніше доданий Corel PaintShop Pro Photo.

Він розміщений в меню «Зображення» (Image). Беремо об'єкт на зображенні і видаляємо його, зафарбувавши непотрібні області червоним кольором і захистивши зберігаються фрагменти зображення зеленим. Картинка набуває потрібний вид. А ще за допомогою цього інструменту легко змінити пропорції фотографії, не спотворюючи її, розширити або зменшити фон.

Веб-дизайн і техніка

До складу нової версії пакету включений Corel Website Creator X6 До складу нової версії пакету включений Corel Website Creator X6. Він дозволяє створювати сайти без програмування у візуальному стилі на основі готових шаблонів, додавати власні, використовувати таблиці стилів, скрипти, елементи анімації, додавати сторінки і розділи, переглядати і готувати проект до публікації. Програма не створювалася Corel з нуля - її придбали разом з компанією-розробником, так що додаток вже цілком зріле.

Серед інших нововведень Х6 - безліч корисних дрібниць. Швидка навігація - натисканням середньої кнопки миші. «Віртуальні» напрямні - швидке вирівнювання об'єктів за допомогою напрямних. Вставка під фрейм шаблонного тексту, якщо ще не готовий текст для макета, щоб в подальшому замінити його.

Колекцію готових графічних фреймів і професійних шаблонів легко налаштувати на свій смак. Готові професійні шаблони тепер включають стилі і параметри макета сторінки, що визначають зовнішній вигляд документа. Такі шаблони легко редагувати, а можна створювати власні, доповнюючи їх довідковою інформацією, що дозволяє швидко знаходити необхідні в бібліотеці.

Є і технічні поліпшення. Значно розширені режими накладення прозорості для інтерактивної прозорості в CorelDRAW і PHOTO-PAINT. Розширена підтримка імпорту / експорту для Adobe Illustrator CS5, Adobe Photoshop CS5 та Microsoft Publisher 2010 підтримка імпорту з Adobe Acrobat X. Це допомагає «подружити» різні програми на вашому комп'ютері і обмінюватися файлами з колегами та замовниками.

висновок

Звичайно, новинки радують, особливо робота з текстами, стилями і бакшишниками документами, але є деякі «застійні» моменти. Практично не змінилася робота з макросами. Так, тепер простіше писати макроси і сценарії в CorelDRAW і PHOTO-PAINT, але не кожен дизайнер може це зробити якісно. Набір стандартних макросів не змінювався багато років. На просторах інету є чудові авторські макроси, наприклад на сайті cdrpro.ru. Але ж не всі користувачі можуть їх знайти! Генератор календарних сіток - надпопулярний макрос - також застиг на позначці року так 2007 року ... Не завадило б удосконалити і роботу з шарами. Наприклад, ввести макрос, що дозволяє розділити об'єкти по верствам. Багатошарове зображення надалі можна обробляти в будь-якому растровому редакторі або створити на його основі анімований банер в Corel PHOTO-PAINT або в тому ж Adobe Photoshop.

Російська локалізація програми кардинально не змінилася, але істотних претензій до неї немає. Довідка цілком зрозуміла, в чому дублює відмінно написане і ілюстроване «Керівництво».

Різноманітність нових функцій і ефектів, навчальні матеріали, якісне керівництво, поради експертів, відеоролики з докладним поданням можливостей редактора (частина з них локалізовано, робота триває), роблять знайомство з CorelDRAW Graphics Suite X6 цікавим для новачків і корисним для професійних дизайнерів. Деякі технологічні прийоми дозволяють швидко і просто домогтися ефектних результатів. Новачкам рекомендуємо починати з останньої версії - буде простіше візуально запам'ятати всі налаштування, зібрані більш компактно і зручно.

Впевнені - чергова версія приверне нових прихильників своєю потужністю і небувалими можливостями. Сподіваємося, що розробники на цьому не зупиняться - адже процес вдосконалення безперервний і непередбачуваний, але обіцяє тільки нові відкриття.

Про авторів: Олена Свистунова ( [email protected] ) Викладач комп'ютерної графіки; Олександр Свистунов ( [email protected] ; http://alexrash.livejournal.com/ ) Письменник, директор інтернет-компанії InterNext.

Подія?
Чим нас здивував CorelDRAW Graphics Suite X6?


Новости
  Без плагина
  На сайте WordPress имеется файл, именуемый как .htaccess. Многие пользователи не предают ему особого внимания и не используют все его возможности. На самом деле файл .htaccess – это дополнительные конфигурации

  Плагин подписки wordpress
  Очень трудно найти один плагин подписки wordpress , который объединил бы в себе все виды подписок, которые так необходимы сайту. Именно поэтому я решил сделать подборку лучших плагинов, которые смогут

  Слайд-шоу с помощью плагина для WordPress UnPointZero Slider
  Плагин для cms WordPress UnPointZero Slider – новостной слайдер. Он отражает в форме слайд-шоу изображения со ссылками на ваши статьи и краткие выдержки оттуда. Его можно установить и на новостной сайт,

  Плагины для Wordpress
  С помощью этого плагина вы легко сможете интегрировать Google диск на ваш WordPress сайт или блог . Gravity Forms — лучший плагин для создания форм на WordPress, от самых простых (например, форма

  Подписки плагином JetPack: размещение и редакция формы подписки
  Вступление Здравствуйте! В этой статье я покажу, как использовать плагин JetPack для создания пользовательской формы подписки и как эту формы подписки плагином JetPack добавлять в статьи сайта, а при

  Чистка сайта WordPress плагином WP-optimize
  От автора Со временем использования система WordPress накапливает не нужные файлы, комментарии и неиспользуемые данные в базе данных. Эти файлы и данные создаются в процессе работы и нужны для этого,

  Возможности Jetpack плагина
  Вступление Возможности Jetpack плагина это более 30 функциональных модуля плагина, делающего его универсальным плагином WordPress, заменяющего аналогичные сторонние плагины. Jetpack один заменяет десятки

  Резервное копирование WordPress сайта без плагинов
  Вступление Резервное копирование WordPress это второе, что нужно научиться делать после установки WordPress. Можно сколько угодно говорить о безопасности сайта и его защите, но лучшего варианта защиты

  Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ
  > > Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ Порой всем нам хочется попробовать себя в роли администратора сервера и испытать эту ответственность, но, к сожалению, вы не всегда все знаете о создании

  Плагин WordPress Database Backup. Архивация базы данных блога на WordPress
  Привет друзья! Сегодня на очереди еще один простой, НО, необходимый и полезный плагин — плагин WordPress Database Backup , который с легкостью и самостоятельно произведет процесс, который научно называется:

 • Виртуальный хостинг

  Виртуальный хостинг. Возможности сервера распределяются в равной мере между всеми... 
  Читать полностью

 • Редизайн сайта

  Редизайн сайта – это полное либо частичное обновление дизайна существующего сайта.... 
  Читать полностью

 • Консалтинг, услуги контент-менеджера

  Сопровождение любых интернет ресурсов;- Знание HTML и CSS- Поиск и обновление контента;-... 
  Читать полностью

 • Трафик из соцсетей

  Сравнительно дешевый способ по сравнению с поисковым и контекстным видами раскрутки... 
  Читать полностью

 • Поисковая оптимизация

  Поисковая оптимизация (англ. search engine optimization, SEO) — поднятие позиций сайта в результатах... 
  Читать полностью