<
 • Главная
Статьи

Відкриті програми для верстки та дизайну

Можна сказати, що він злегка відстав від своїх векторних братів Inkscape і Scribus, які вже сьогодні дозволяють працювати з кольором на професійному рівні. Я розповім про справжню відкритою видавничій системі Scribus, що надає професійні інструменти для верстки та дизайну і при цьому працює на самих різних апаратно-програмних платформах.

Не винувата я! Він сам прийшов!

Ті, хто знайомий зі світом Unix, але ще не чув про Scribus, можуть подумати, що мова піде про чергову варіації на тему TeX / LaTeX / LyX. Ні! Ці програми, хоч і називаються видавничими, але не надають повноцінного WYSIWYG-інтерфейсу. Scribus, написана в 2001 році німецьким програмістом-самоучкою Францем Шмідтом, першим вийшов на неоране поле відкритих видавничих систем промислового рівня.

Основна ідея програми Scribus полягає в тому, щоб використовувати в роботі технологічні процеси і стандарти, розроблені фірмою Adobe. Зрозуміло, мова йде про PostScript і PDF. Причому саме останній використовується в роботі і при збереженні файлу. Тому, як не крути, а фірма Adobe мимоволі стала ініціатором появи чудової відкритої програми для верстки та дизайну. Чи не впоравшись зі спокусою, Scribus змінив-таки відкритим форматам (на кшталт SVG) на користь промислового стандарту. Ні йому виправдання, дійсно, сам прийшов!

Однак особисто я вважаю, що ідея Шмідта створити програму для верстки та дизайну на основі технології PDF просто геніальна. Вже тоді було зрозуміло, що цей формат стане стандартом де-факто для документів, однаково виглядають на будь-який апаратно-програмній платформі і при виведенні на друк. Фірма Adobe регулярно випускає програми перегляду PDF для найбільш популярних платформ, включаючи Linux, Windows і Mac OS X.

Проект Франца Шмідта отримав підтримку серед програмістів, а програма Scribus завоювала заслужену популярність серед користувачів Linux. Потім програма була перенесена на Windows, Mac OS X і деякі інші системи. Зараз добре налагоджений одночасний випуск нових версій цієї програми відразу для трьох провідних операційних систем (Windows, Linux і Mac OS X) є предметом особливої ​​гордості команди розробників.

Куй залізо, не відходячи від каси!

Щоб забезпечити «залізну» надійність і переносимість ваших документів, рекомендую, не втрачаючи часу, встановити Ghostscript - відкритий і безкоштовний інтерпретатор PostScript і PDF.

Функції імпорту та експорту програми Scribus на повну потужність використовують інтерпретатор Ghostscript. Експорт в PDF при цьому просто чудовий: функція передстартової перевірки допоможе виявити будь-які помилки і забезпечить генерацію файлів PDF версій 1.3, 1.4 і 1.5 чудової якості. При цьому ви придбаєте величезну кількість спеціальних можливостей: шифрування, створення полів для введення і навіть презентаційних ефектів. Але і це ще не все! Найцікавіше властивість цієї програми полягає в тому, що ви можете не тільки експортувати файл в PDF, а й відкривати його для редагування! Я хіба не говорив, що програма працює саме в цьому форматі?

Я хіба не говорив, що програма працює саме в цьому форматі

Спокійно, сядемо усе!

Знайти спільну мову з програмою не так складно, як може здатися на перший погляд, це під силу кожному осудної користувачеві. Інтерфейс програми цілком логічний і повністю русифікований - російську мову вказується ще в процесі установки. При інсталяції Scribus поцікавиться, чи є у вас інтерпретатор Ghostscript: він необхідний для генерації PDF-файлів. Я дуже рекомендую завантажити і поставити останню версію. Також не завадить встановити заздалегідь програму для обробки растрових зображень. З відкритих і безкоштовних для цього добре підходять GIMP або Paint.NET.

Коли все буде готово, сміливо запускайте Scribus і, щоб не винаходити велосипед, зверніться за допомогою і ідеями до готових прикладів або шаблонами. Для початку можна, припустимо, скористатися одним із шаблонів в меню «Файл • Створити з шаблону». В як боксерську грушу для своїх тренувань я вибрав заготовку для невеликої газети формату A4 (Newsletter_2).

Ну-с, доведеться вживати заходів - а що робити?

Майте на увазі, що шаблони, що входять в поставку програми, поки, на жаль, не русифіковані. Тому доведеться добряче попрацювати зі стилями, щоб зробити будь-якої шаблон придатним до використання. Скористайтеся пунктом меню «Правка • Абзацний стилі», виберіть стиль і натисніть кнопку «Змінити». Ви можете вибрати будь-який відповідний для даного стилю російський шрифт і налаштувати його параметри, а потім повторити цю операцію для всіх інших стилів.

Ви можете вибрати будь-який відповідний для даного стилю російський шрифт і налаштувати його параметри, а потім повторити цю операцію для всіх інших стилів

На жаль, тільки після описаної вище операції (по крайней мере в Scribus для Windows) ви зможете використовувати російську мову в усіх текстових полях шаблону. Не забудьте зберегти модифікований шаблон.

Надалі при роботі з публікацією вашими найкращими помічниками будуть контекстне меню, яке викликається правою кнопкою миші на об'єкті, і панель «Властивості», що викликається через це ж контекстне меню або клавішею. Наприклад, якщо в шаблоні Newsletter_2 ви захочете вставити малюнок у відведений для нього місце, то потрібно викликати контекстне меню для цього порожнього фрейму і вибрати пункт «Вставити зображення». Щоб вписати малюнок в рамку, можна поміняти його масштаб в області «Зображення» панелі «Властивості». Але є й інший спосіб ...

Бабі - квіти, дітям - морозиво!

Програма Scribus надасть саме ті інструменти, які вам більше подобаються. Чи потрібно вписати зображення в рамку або, навпаки, підігнати рамку під обраний масштаб - в Scribus є інструменти і для того, і для іншого. Головне - не плутати квіти з морозивом, а текстовий фрейм вміти відрізнити від графічного!

Якщо ви визначилися з масштабом зображення і тепер хочете підігнати під нього рамку, то вимкніть для даного фрейма атрибут «Розмір заблокований» в контекстному меню, а потім там же виберіть пункт «Блок до розмірів зображення». Між іншим, в QuarkXPress я не знайшов нічого схожого!

Функція контекстного меню «Змінити текст» (+ Y) виглядає дуже корисною для текстових фреймів. Вона викликає діалог з важко перекладаються назвою Story Editor. Цей «Редактор оповідання» дозволяє змінювати зміст і оформлення елементів тексту з комфортом, властивим текстового процесора.

Story Editor дасть вам можливість повністю сконцентруватися на змісті публікації і оформленні елементів тексту. У лівій частині вікна можна вибрати стиль для кожного абзацу або викликати редактор стилів.

Як тільки ви навчитеся рухати фрейми, міняти стилі та редагувати текст, то можете вважати, що Scribus вам підкорився. У ньому створюють дійсно складні, структуровані тексти і верстають насичені графікою шедеври. На сайті програми є спеціальний розділ, в якому перераховані видання, успішно верстався в цій програмі. Серед них і строгі наукові журнали, і насичені графікою публікації про аніме.

Легким рухом руки брюки перетворюються ...

Scribus демонструє приголомшливу гнучкість в налаштуванні. Зовнішній вигляд програми «легким рухом руки» можна перетворити до невпізнання, вибравши один з семи стилів оформлення. З функціональних можливостей піддаються налаштуванню система управління кольором, імпорт і експорт, переноси, шрифти, «валідатор» (передстартова перевірка) PostScript і PDF, «гарячі» клавіші, зовнішні інструменти, список коротких слів і розширення. До речі, якщо вам не вистачає функціональності Scribus, то подивіться список доступних розширень на сайті розробників - раптом там вже є те, що вам потрібно.

Щоб дати уявлення про можливості розширення програми, розробники включили до складу дистрибутива майстер, що генерує заготівлю календаря. Якщо ви хочете швидко зробити красивий календар, то виберіть меню «Сценарії • Сценарії Scribus • Calendar Wizard». Чомусь для того, щоб вибрати російську мову в діалоговому вікні, потрібно спершу натиснути. Потім включите опцію Whole Year, щоб створити календар на весь рік і відключіть Draw Image Frame (вже малюнок-то ми як-небудь самі поставимо). Після натискання на ОК слідують діалоги вибору розміру аркуша паперу, потім шрифту, після чого відбувається генерація самого календаря.

Виготовити календар за допомогою сценарію Scribus Calendar Wizard простіше, ніж заварити розчинну каву, - після генерації календаря залишається лише вставити картинки, наспівуючи мелодію з реклами «Просто додай води!»

У тебе тут не закритий, а відкритий перелом

При всіх численних професійних функціях і масі інновацій програма Scribus звичайно ж не позбавлена ​​недоліків. Видавнича система зараз переживає своєрідну хворобу росту. Величезна кількість взаємодіючих між собою кодів погано оптимізовано. Швидкість і надійність роботи останнього стабільного релізу Scribus 1.3.3.9 поки залишають бажати кращого. Багато функцій працюють не так, як того очікує кінцевий користувач.

Багато функцій працюють не так, як того очікує кінцевий користувач

Але, незважаючи на все це, не варто вважати Scribus безнадійно хворим програмним продуктом. Наявні недоліки потрібно розглядати лише як тимчасові незручності. Яка готується до випуску наступна версія Scribus фактично перекроєна і пошита заново. Розробники стверджують, що це підвищить швидкість роботи програми і її надійність. Scribus і справді стрімко розвивається, а його нові версії будуть продовжувати дивувати своїми здібностями.

Починаю діяти без шуму і пилу по знову затвердженим планом!

На перший погляд може здатися неймовірним, що Scribus є реальну альтернативу багатьом комерційним програмам верстки та дизайну. Але це дійсно так. У розпорядженні користувачів Scribus вже зараз є потужна система управління кольором (в тому числі і підтримка моделі CMYK), розширена підтримка растрової графіки, управління шарами, підтримка формату SVG, використання модулів, скриптів і навіть генерація штрихкодів.

Загалом, в Scribus є все, що потрібно для підготовки сучасного ілюстрованого видання, і, на мій погляд, в недалекому майбутньому Scribus легко відрубає собі шматок пирога, що належить таким монстрам, як QuarkXPress і Adobe InDesign. Адже зовсім недавно Linux без шуму і пилу адаптував частина ринку настільних операційних систем!

Громадяни, зберігайте гроші в ощадній касі!

За замовчуванням в якості зовнішньої програми для редагування зображень Scribus викликає GIMP, але при цьому наївно думає, що шлях до нього вказано у відповідній системної змінної PATH. Установник GIMP для Windows не має звички додавати шлях до себе в цю змінну, тому, щоб програма обробки графіки викликалася без проблем, зайдіть в пункт меню «Файл • Налаштування Scribus ...», виберіть вкладку «Зовнішні інструменти» і в області «Інструмент обробки графіки »пропишіть повний шлях до вашого улюбленого графічного редактора, наприклад C: /GIMP-2.0/bin/gimp-2.2.exe або C: / glasgow. 0.2 / cinepaint. exe. При цьому рядок запуску не повинна містити пропусків, тому якщо викликається додаток розташоване в папці C: Program Files, то його доведеться перенести або скопіювати в інше місце.

Scribus

Відкрита та безкоштовна програма для верстки та дизайну.

Оцінка: 5/5
Системні вимоги: Процесор Celeron 1000 МГц, 64-Мбайт ОЗУ.
Підтримувані ОС: Windows 98 / Me / 2000 / XP, Linux, Unix, Mac OS X.
Розмір дистрибутива: 18 Мбайт.
Розробник: http://www.scribus.net

Ghostscript

Інтерпретатор PS / PDF (розширює можливості Scribus).

Оцінка: 4,5 / 5
Системні вимоги: Процесор Pentium II, 200 МГц, 32-Мбайт ОЗУ.
Підтримувані ОС: Windows 98 / Me / 2000 / XP, Linux, Unix, Mac OS X.
Розмір дистрибутива: 11,6 Мбайт.
Розробник: http://www.cs.wisc.edu/~ghost/

GSview

Програма перегляду PS / PDF (для роботи потрібно Ghostscript).

Оцінка: 4/5
Системні вимоги: Процесор Pentium II, 200 МГц, 32-Мбайт ОЗУ.
Підтримувані ОС: Windows 98 / Me / 2000 / XP, Linux, Unix, Mac OS X.
Розмір дистрибутива: 1,42 Мбайт.
Розробник: http://www.cs.wisc.edu/~ghost/

Я хіба не говорив, що програма працює саме в цьому форматі?
Ну-с, доведеться вживати заходів - а що робити?


Новости
  Без плагина
  На сайте WordPress имеется файл, именуемый как .htaccess. Многие пользователи не предают ему особого внимания и не используют все его возможности. На самом деле файл .htaccess – это дополнительные конфигурации

  Плагин подписки wordpress
  Очень трудно найти один плагин подписки wordpress , который объединил бы в себе все виды подписок, которые так необходимы сайту. Именно поэтому я решил сделать подборку лучших плагинов, которые смогут

  Слайд-шоу с помощью плагина для WordPress UnPointZero Slider
  Плагин для cms WordPress UnPointZero Slider – новостной слайдер. Он отражает в форме слайд-шоу изображения со ссылками на ваши статьи и краткие выдержки оттуда. Его можно установить и на новостной сайт,

  Плагины для Wordpress
  С помощью этого плагина вы легко сможете интегрировать Google диск на ваш WordPress сайт или блог . Gravity Forms — лучший плагин для создания форм на WordPress, от самых простых (например, форма

  Подписки плагином JetPack: размещение и редакция формы подписки
  Вступление Здравствуйте! В этой статье я покажу, как использовать плагин JetPack для создания пользовательской формы подписки и как эту формы подписки плагином JetPack добавлять в статьи сайта, а при

  Чистка сайта WordPress плагином WP-optimize
  От автора Со временем использования система WordPress накапливает не нужные файлы, комментарии и неиспользуемые данные в базе данных. Эти файлы и данные создаются в процессе работы и нужны для этого,

  Возможности Jetpack плагина
  Вступление Возможности Jetpack плагина это более 30 функциональных модуля плагина, делающего его универсальным плагином WordPress, заменяющего аналогичные сторонние плагины. Jetpack один заменяет десятки

  Резервное копирование WordPress сайта без плагинов
  Вступление Резервное копирование WordPress это второе, что нужно научиться делать после установки WordPress. Можно сколько угодно говорить о безопасности сайта и его защите, но лучшего варианта защиты

  Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ
  > > Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ Порой всем нам хочется попробовать себя в роли администратора сервера и испытать эту ответственность, но, к сожалению, вы не всегда все знаете о создании

  Плагин WordPress Database Backup. Архивация базы данных блога на WordPress
  Привет друзья! Сегодня на очереди еще один простой, НО, необходимый и полезный плагин — плагин WordPress Database Backup , который с легкостью и самостоятельно произведет процесс, который научно называется:

 • Виртуальный хостинг

  Виртуальный хостинг. Возможности сервера распределяются в равной мере между всеми... 
  Читать полностью

 • Редизайн сайта

  Редизайн сайта – это полное либо частичное обновление дизайна существующего сайта.... 
  Читать полностью

 • Консалтинг, услуги контент-менеджера

  Сопровождение любых интернет ресурсов;- Знание HTML и CSS- Поиск и обновление контента;-... 
  Читать полностью

 • Трафик из соцсетей

  Сравнительно дешевый способ по сравнению с поисковым и контекстным видами раскрутки... 
  Читать полностью

 • Поисковая оптимизация

  Поисковая оптимизация (англ. search engine optimization, SEO) — поднятие позиций сайта в результатах... 
  Читать полностью