<
 • Главная
Статьи

Proxy Server: Що таке проксі-сервер ?. Обговорення на LiveInternet

 1. Що таке комп'ютерні порти?

Коли люди, незнайомі з комп'ютерної термінологією, чують слово «проксі-сервер», їм видається що завгодно, тільки не те, чим проксі є насправді.

Коли люди, незнайомі з комп'ютерної термінологією, чують слово «проксі-сервер», їм видається що завгодно, тільки не те, чим проксі є насправді

У деяких цей термін викликає асоціації з чимось, що провайдер пропонує для прискорення доступу до мережі. Інші згадують, що в фільмах про хакерів часто згадується проксі, як спосіб залишитися невидимим для системи безпеки. Треті ... А, втім, про що ми? Скільки людей стільки й думок. Кожен в чомусь має рацію, а в чомусь ні.
Питання в тому, хто ближче до істини? Давайте розберемо все по порядку ...

Проксі-сервер (від англ. Proxy - право користуватися від чужого імені) - віддалений комп'ютер, який, при підключенні до нього вашої машини, стає посередником для виходу абонента в інтернет. Проксі передає всі запити програм абонента в мережу, і, отримавши відповідь, відправляє його назад абоненту.

Кожному комп'ютеру, підключеному до інтернет, присвоюється унікальний ip-адреса, який несе інформацію про країну і регіоні абонента, номер його провайдера та номер комп'ютера в мережі самого провайдера.
Проксі-сервер також має свій ip-адреса. Як ми вже згадали, підключившись до проксі, ви передаєте всі запити в інтернет через нього, при цьому перевірка показує ip проксі-сервера, а ви залишаєтеся анонімним.
Як це можна використовувати? Ось найпростіший приклад: ви забанені в улюбленому чаті. У вас не виходить увійти в чат ні під своїм ніком, ні під новоствореного. Швидше за все бан ви отримали по ip-адресою. Підключившись до проксі-сервера, ви зможете обдурити систему перевірки чату (вона ж побачить ip-адреса проксі, а не ваш).
Другий приклад трохи складніше. Перевіряючи ip відвідувачів, деякі сайти накладають обмеження на перегляд, за критерієм географічного положення. Є безліч американських сайтів, що приховують частину розділів від очей користувачів з Росії, наприклад. Мотиви, якими вони керуються - інша тема для обговорення, але факт залишається фактом. Якщо вам необхідно отримати доступ до цих розділів, спробуйте підключитися до проксі, розміщеному в Сполучених Штатах. Якщо все піде успішно, про те, що ви резидент РФ будете знати тільки ви і проксі-сервер, а система перевірки ip на закритому сайті прийме вас за «свого» і доступ буде розблоковано.

Часто провайдери підключають своїх абонентів до власного проксі-сервера. За їх словами, це прискорює швидкість доступу до інтернет.
Дійсно, анонімність - лише одна з переваг проксі. Крім нього, проксі-сервер здатний кешувати проходить через нього інформацію. Що це означає і як "кешування" впливає на швидкість?
Скільки людей всередині вашої локальної мережі користується послугами таких популярних сервісів, як Яndex, Rambler, Google, Mail.ru? Майже всі, напевно. Кожен раз, коли хтось відкриває сайт, він завантажує з нього цілу купу картинок і банерів. При використанні проксі-сервера провайдера, всі ці картинки викачуються з інтернету один раз, після чого зберігаються на жорсткому диску проксі - кешуються. Будь-який користувач, який відкрив сайт, який вже є в кеші, отримує все його картинки з сервера проксі, а не самого сайту. Якщо врахувати при цьому, що вихід в інтернет відбувається на швидкості 3-4 Мбіт / с, а зв'язок між комп'ютерами в локальній мережі (а значить між вашим комп'ютером і проксі) досягає 100 Мбіт / с, то отримаємо заявлену провайдером різницю в швидкості скачування.
Розміри картинок не перевищують зазвичай 100 Кбайт, здавалося б, різниця невідчутна, але ж приклад з зображеннями - тільки приклад. Що якщо ви захочете завантажити фільм або дистрибутив нової програми, розмір яких 500-700 Мбайт, а цей файл вже знаходиться в кеші? Напевно, в такому випадку ви відчуєте різницю. До того ж, у більшості провайдерів вам не доведеться платити за трафік, отриманий з проксі-сервера, що, погодьтеся, може допомогти непогано заощадити на бюджетах абонентської плати.

Описувати переваги проксі сервера можна ще довго. Але нам, як простим користувачам, досить і цих двох: анонімність і можливість економити на трафіку.

Що таке проксі-сервер, загальних рисах розібралися. Якщо коротенько - то це такий сервер в Інтернеті (реальний, фізичний, або ж віртуальний - у вигляді спеціальної програми), на який Ви відправляєте всі свої запити і який вже сам далі звертається до потрібного Вам сервера. Більшість проксі підтримує запити по HTTP і FTP, деякі підтримують WAIS, GOPHER, SECURITY, SOCKS і TELNET.

Типи Proxy Server

Існує кілька типів proxy серверів. Кожен тип proxy орієнтований на рішення своїх завдань, проте за своїми можливостями вони багато в чому схожі.
HTTP proxy
Це найбільш поширений тип proxy і кажучи просто "proxy", мають на увазі саме його. За допомогою HTTP- proxy Ви можете переглядати web-сайти і завантажувати файли. Цей тип proxy серверів підтримує HTTP протокол і (іноді) FTP.
Виділяють також підтип HTTP proxy - це HTTPS (або Secure HTTP, CONNECT) proxy. Такі proxy можна вибудовувати в ланцюжки, з такими proxy може працювати ICQ. Не всі HTTP proxy мають таку можливість.
Socks proxy
Це досить спеціалізований тип proxy серверів і вони мають більш широкі можливості, ніж HTTP proxy. Socks proxy підтримують роботу з будь-якого TCP / IP протоколу (FTP, Gopher, News, POP3, SMTP, і т.д.), а не тільки HTTP. Існують 2 основні версії socks proxy: socks 4 і socks 5. Socks 5 є значно поліпшеним і розширеним варіантом в порівнянні з socks 4, крім того, він підтримує роботу не тільки по TCP, але і по UDP протоколу. Анонімність у socks proxy є найвищою з усіх типів proxy серверів.

"SOCKS - це вже давно розроблений протокол. Розроблено він Дейвом Кобласом (Dave Koblas) з компанії SGI. З початку існування протокол пережив кілька великих модифікацій. На сьогоднішній день в роботі дві версії протоколу: Socks4 і Socks5. Не дивлячись на те, що Socks5 прогресивніший, в Інтернеті зараз поширені з однаковою "щільністю" сервера з підтримкою як старої, так і нової версії. Протокол являє собою транслятор (щось на зразок проксі сервера), але на відміну від звичайних проксі Socks-клієнт "сидить" між прикладним і транспортним рівнем в мережевий моделі OSI, Socks-сервер перебувати на прикладному рівні. Це означає що такий сервер не прив'язаний більше до протоколів високого рівня. Сам протокол розроблений для того щоб програми працюють на основі tcp і udp могли використовувати ресурси мережі, доступ до яких обмежений архітектурою або настройками мережі. Наприклад, доступ до ресурсів Інтернету з локальної мережі додатками, у яких не передбачена робота з використанням проксі сервера. Сервер SOCKS призначений для прозорої роботи з такими забороненими ресурсами і надає можливість перенаправлення запитів через сервер на віддалену машину і прозору передачу трафіку після встановлення з'єднання. "

До числа недоліків socks proxy можна віднести складність їх використання: без додаткових програм в браузері їх використовувати не можна. Однак з цим типом proxy можуть працювати будь-які версії ICQ і багато інших популярних програми.
CGI proxy (анонімайзери)
Хоча цей тип proxy володіє ймовірно найменшими можливостями з усіх перерахованих типів proxy серверів, їх популярність цілком заслужена легкістю роботи з ними. Хоча їх можна (і має сенс) використовувати тільки в браузері (в інших програмах їх використання навряд чи можливо, та й невиправдано), працювати з ними не просто, а дуже просто: достатньо відкрити URL proxy в браузезе. За допомогою анонімайзерів Ви можете тільки переглядати HTTP (іноді - FTP, і ще рідше - HTTPS) сайти або завантажувати файли, однак у них є можливість (яка відсутня у інших типів proxy) заборонити cookie і / або рекламу відразу в самому proxy сервері, що не змінюючи налаштувань браузера. Крім того, Ви можете їх використовувати незалежно від того, налаштований Ваш браузер на роботу через будь-якої proxy чи ні.

Подорожуючи по Інтернету, ми не часто замислюємося про те, що залишаємо сліди своїх відвідин кожного разу, коли заходимо на який-небудь сайт. Мабуть, про це і не варто було б турбуватися, якби не був такий великий той обсяг інформації, який потенційно можуть добути про нас власники сайту. Стандартні log-файли, хитромудрі скрипти і інші хитрування цікавих власників здатні дізнатися про вас багато: тип комп'ютера і операційної системи, країну перебування, назву і адресу провайдера, і навіть часто адресу електронної пошти і ваше ім'я.

Існує багато причин, за якими користувач може не захотіти залишати сліди свого перебування. Тут і небажання розкрити свою адресу електронної пошти, щоб не стати жертвою спаму, і необхідність отримати інформацію з сайту, який варіює відповідь залежно від країни, з якої відправлений запит. Або, наприклад, ви частенько заходите на Web вузол ваших конкурентів, і хочете робити це анонімно. Мій друг, який підтримує роботу сайту своєї юридичної фірми, регулярно складає графік його відвідування найсерйознішими конкурентами його фірми, які проводять там досить багато часу, що укупі з ситуацією на ринку юридичних послуг дає багату інформацію для роздумів. Крім того, існують такі бяки, як cookies, та й діри в безпеці в MSIE виявляються всі нові і нові ... Загалом, не послати нам в подорож по WWW кого-небудь ще? Ідея твереза, і досить легко здійсненне, причому кількома способами.

За матеріалами 1.hut.ru, webpark.ru

А чи знаєте Ви,

Що таке комп'ютерні порти?

Що таке IP-адреса і як дізнатися свій IP-адресу?

Що таке комп'ютерні порти?
А, втім, про що ми?
Питання в тому, хто ближче до істини?
Як це можна використовувати?
Що це означає і як "кешування" впливає на швидкість?
Ru?
Що якщо ви захочете завантажити фільм або дистрибутив нової програми, розмір яких 500-700 Мбайт, а цей файл вже знаходиться в кеші?
Загалом, не послати нам в подорож по WWW кого-небудь ще?
Що таке IP-адреса і як дізнатися свій IP-адресу?


Новости
  Без плагина
  На сайте WordPress имеется файл, именуемый как .htaccess. Многие пользователи не предают ему особого внимания и не используют все его возможности. На самом деле файл .htaccess – это дополнительные конфигурации

  Плагин подписки wordpress
  Очень трудно найти один плагин подписки wordpress , который объединил бы в себе все виды подписок, которые так необходимы сайту. Именно поэтому я решил сделать подборку лучших плагинов, которые смогут

  Слайд-шоу с помощью плагина для WordPress UnPointZero Slider
  Плагин для cms WordPress UnPointZero Slider – новостной слайдер. Он отражает в форме слайд-шоу изображения со ссылками на ваши статьи и краткие выдержки оттуда. Его можно установить и на новостной сайт,

  Плагины для Wordpress
  С помощью этого плагина вы легко сможете интегрировать Google диск на ваш WordPress сайт или блог . Gravity Forms — лучший плагин для создания форм на WordPress, от самых простых (например, форма

  Подписки плагином JetPack: размещение и редакция формы подписки
  Вступление Здравствуйте! В этой статье я покажу, как использовать плагин JetPack для создания пользовательской формы подписки и как эту формы подписки плагином JetPack добавлять в статьи сайта, а при

  Чистка сайта WordPress плагином WP-optimize
  От автора Со временем использования система WordPress накапливает не нужные файлы, комментарии и неиспользуемые данные в базе данных. Эти файлы и данные создаются в процессе работы и нужны для этого,

  Возможности Jetpack плагина
  Вступление Возможности Jetpack плагина это более 30 функциональных модуля плагина, делающего его универсальным плагином WordPress, заменяющего аналогичные сторонние плагины. Jetpack один заменяет десятки

  Резервное копирование WordPress сайта без плагинов
  Вступление Резервное копирование WordPress это второе, что нужно научиться делать после установки WordPress. Можно сколько угодно говорить о безопасности сайта и его защите, но лучшего варианта защиты

  Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ
  > > Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ Порой всем нам хочется попробовать себя в роли администратора сервера и испытать эту ответственность, но, к сожалению, вы не всегда все знаете о создании

  Плагин WordPress Database Backup. Архивация базы данных блога на WordPress
  Привет друзья! Сегодня на очереди еще один простой, НО, необходимый и полезный плагин — плагин WordPress Database Backup , который с легкостью и самостоятельно произведет процесс, который научно называется:

 • Виртуальный хостинг

  Виртуальный хостинг. Возможности сервера распределяются в равной мере между всеми... 
  Читать полностью

 • Редизайн сайта

  Редизайн сайта – это полное либо частичное обновление дизайна существующего сайта.... 
  Читать полностью

 • Консалтинг, услуги контент-менеджера

  Сопровождение любых интернет ресурсов;- Знание HTML и CSS- Поиск и обновление контента;-... 
  Читать полностью

 • Трафик из соцсетей

  Сравнительно дешевый способ по сравнению с поисковым и контекстным видами раскрутки... 
  Читать полностью

 • Поисковая оптимизация

  Поисковая оптимизация (англ. search engine optimization, SEO) — поднятие позиций сайта в результатах... 
  Читать полностью