<
 • Главная
Статьи

Як вести сімейний бюджет

 1. Як вести сімейний бюджет Багато сімей стикаються з фінансовими проблемами, яких можна уникнути при...
 2. Види сімейного бюджету
 3. Як можна вести сімейний бюджет?
 4. Таблиця-помічниця
 5. Прості правила допоможуть вам правильно розпланувати бюджет
 6. Як вести сімейний бюджет
 7. Чому потрібно вести сімейний бюджет?
 8. Види сімейного бюджету
 9. Як можна вести сімейний бюджет?
 10. Таблиця-помічниця
 11. Прості правила допоможуть вам правильно розпланувати бюджет
 12. Як вести сімейний бюджет
 13. Чому потрібно вести сімейний бюджет?
 14. Види сімейного бюджету
 15. Як можна вести сімейний бюджет?
 16. Таблиця-помічниця
 17. Прості правила допоможуть вам правильно розпланувати бюджет

Як вести сімейний бюджет

Багато сімей стикаються з фінансовими проблемами, яких можна уникнути при правильному підході до витрат Багато сімей стикаються з фінансовими проблемами, яких можна уникнути при правильному підході до витрат. Але не всі знають, як вести сімейний бюджет, і відчувають економічні труднощі, оскільки не контролюють свої доходи і витрати.

Стихійні і необдумані витрати зазвичай призводять до того, що до кінця місяця гаманець залишається порожнім. До того ж нерідко подібні дії призводять до боргової ями. Адже якщо грошей недостатньо, то людина починає їх шукати. А найпростіший спосіб швидко знайти гроші - зайняти у рідних, сусідів чи знайомих.

Але позичені гроші зазвичай дуже швидко закінчуються. А віддавати їх все-таки потрібно.
Економічна складова є важливою частиною сімейного життя. Нерідко фінансові труднощі призводять до розвалу осередку суспільства. Щоб не допустити подібного в своїй родині, необхідно вести бюджет. Саме він допоможе бачити реальні доходи і контролювати витрати, а також робити накопичення.

Чому потрібно вести сімейний бюджет?

Щоб уникнути спонтанних і необдуманих покупок і контролювати витрати, потрібно вести домашню бухгалтерію. В результаті правильного підходу до планування сім'я має здатність заощаджувати або накопичення на так званий чорний день.
Ведення сімейного бюджету дає можливість:

 • планувати витрати

Планування дозволяє не тільки оплачувати комунальні платежі та інші необхідні витрати, але і купувати потрібні речі, побутову техніку, відкладати на відпочинок чи розваги.

 • контролювати витрати

В ході ведення домашньої бухгалтерії ви можете помітити, скільки непотрібних покупок ви робите. Фінансовий аналіз дає можливість скоротити список витрат, від яких можна відмовитися.

 • Досягнути мети

У кожній родині є мрія, на здійснення якої необхідні фінансові кошти У кожній родині є мрія, на здійснення якої необхідні фінансові кошти. При плануванні сімейного бюджету ви можете закладати певну суму на здійснення своєї мети.

 • Мати недоторканний запас

У житті кожної людини трапляються ситуації, коли виникають труднощі з грошима або ж вони потрібні дуже терміново. Ведення бюджету обов'язково в себе включає статтю непередбачені витрати.

 • Зробити сімейні відносини міцніше

Фінансові труднощі часто стають фундаментом розвалу сім'ї. Коли гроші, що приходять в сім'ю, спрямовані в правильне русло, то між чоловіком і дружиною не виникають конфлікти на економічному грунті.

Види сімейного бюджету

Щоб було легше вести сімейний бюджет за допомогою таблиці або іншим способом, спочатку варто визначити тип бюджету у вашій родині. Розрізняють декілька видів, які відрізняються об'єднанням загальних і особистих витрат.

Найбільш поширеним вважається спільний сімейний бюджет. У багатьох сім'ях прийнято складати всі доходи сім'ї в одну скриньку, а потім з неї чоловік і дружина беруть фінанси на оплату комунальних послуг, придбання продуктів та інших товарів, особисті цілі і так далі. Нерідко чоловік віддає зарплату дружині, яка розпоряджається всіма спільними грошима.
Цей тип бюджету має свої плюси і мінуси. Члени сім'ї знають про доходах одне одного, і спільно оплачують всі обов'язкові витрати. Але в той же час, якщо не знати, як правильно вести сімейний бюджет, то до кінця місяця скринька буде порожня, і доведеться брати гроші в борг. Та й сюрприз зробити, не обманюючи дружину або чоловіка, дуже складно. Але таблиця бюджету допоможе вирішити дану проблему.

При роздільному вигляді сімейного бюджету кожен член сім'ї розпоряджається своїми грошима на свій розсуд. Зазвичай загальні обов'язкові витрати, наприклад, оплата комуналки, придбання продуктів, діляться навпіл або ж пропорційно доходам. Чоловік може платити за телефон, інтернет і квартиру, а дружина купувати продукти. Залишок фінансів чоловіка і чоловік витрачає на свій розсуд: на себе чи сім'ю.
Така модель бюджету популярна серед молодих пар. Але використовувати її, коли в родині з'являється дитина, незручно, оскільки доходи дружини значно скорочуються.

 • частково загальний

При цій формі бюджету більшу частину своїх доходів чоловік і дружина складають, а потім їх витрачають на оплату комунальних послуг, продукти, побутові дрібниці і інші необхідні речі. Кошти, що залишилися чоловік і жінка можуть витратити на приємні дрібниці для себе. Чоловік може придбати собі гітару або рибальські снасті, а жінка купити косметику або плаття, сходити в салон краси і так далі.

Як можна вести сімейний бюджет?

Визначившись з видом бюджету, вирішите, як вам зручніше буде робити записи домашньої бухгалтерії. Для цього ви можете використовувати:

 • зошит і ручку;
 • комп'ютер.

Якщо ви вирішили використовувати для ведення бюджету комп'ютер, то ви можете скористатися MS Excel, спеціальною програмою, призначеної для домашньої бухгалтерії, або додатком, що працює в онлайн-режимі.
Перевагою комп'ютерних програм полягає в тому, що від вас вимагається тільки вводити дані в певні графи, а програма сама підведе підсумки, вважатиме як загальні доходи, так і витрати. Якщо ведете бюджет в зошиті, то всі підрахунки доведеться робити самостійно.

Таблиця-помічниця

Добре допомагає вести фінансові домашні справи таблиця. У ній необхідно розписати доходи подружжя. Не забудьте про загальні доходи. Це можуть бути, наприклад, відсотки за депозитом. Крім цього, необхідно розпланувати витрати. Саме планування і подальший аналіз дозволяють розумно витрачати гроші. Внаслідок цього у вас з'являться зекономлені гроші, які ви зможете перетворити в заощадження.

Таблиця повинна містити інформацію про доходи як чоловіка, так і дружини Таблиця повинна містити інформацію про доходи як чоловіка, так і дружини. Окрему графу виділіть на загальні доходи. Необхідно вписувати не тільки заробітну плату, але і посібники, підробітки та додаткові джерела поповнення сімейного добробуту. Кожна графа повинна мати стовпчик і фактичного доходу, а також різницю між цими значеннями. Саме різниця допоможе в кінці місяця підрахувати економію за місяць.

Обов'язково вписуйте загальні доходи, наприклад, відсотки за вкладом у банку або дохід від здачі в оренду квартири. Це дозволить підрахувати загальний дохід сім'ї. Правда, в тому випадку, якщо у вас спільний тип бюджету. В іншому випадку необхідно переглянути ведення фінансових справ.

Запланувати витрати значно складніше, особливо якщо ви робите це вперше. Витрати також вписуються в таблицю. Вона допоможе проаналізувати в кінці місяця планові і фактичні витрати.
Заплановані витрати в таблицю записуються до отримання зарплати, а фактичні - в кінці місяця або в міру витрат (якщо це одноразові витрати, наприклад, покупка одягу або оплата кредиту). Коли таблиця повністю заповнена, ви зможете підвести підсумки, і зробити правильні висновки.

Прості правила допоможуть вам правильно розпланувати бюджет

 1. Щоб було легше вперше правильно розрахувати гроші, перед цим записуйте один-два місяці всі свої витрати. Так ви зможете порахувати, скільки грошей у вас іде на харчування, оплату платежів та інші витрати.
 2. Всі витрати розділіть на три категорії: обов'язкові, бажані і незаплановані.
 3. Порахуйте, скільки грошей необхідно на обов'язкові витрати. До них відноситься оплата комуналки, кредиту, телефону та інтернету, дитячого садка і так далі, а також придбання продуктів харчування. Бажано, щоб вийшла сума не перевищувала 50% від усіх доходів. Якщо це не так, то варто задуматися над збільшенням доходу або скороченням витрат.
 4. Ще 30% виділіть на бажані покупки. До них відноситься і придбання побутової техніки, і розваги, і покупка одягу. Дану статтю витрат необхідно розділити на кілька категорій. Бюджет повинен передбачати витрати для дружини, чоловіка і дітей.
 5. Решта 20% залиште на незаплановані витрати. Краще, якщо ви будете їх зберігати на депозиті. Так ви зможете не тільки зберегти, але і примножити гроші.
 6. Розписуючи витрати, обов'язково враховуйте відпочинок, особисті потреби подружжя та інші дрібниці. Це вбереже вас від необдуманих і незапланованих витрат, які можуть похитнути все фінансовий стан.

Якщо ви будете знати, як вести сімейний бюджет, то зможете правильно розпоряджатися своїми фінансовими можливостями.

Ви легко зможете стежити за тим, куди йдуть гроші. Завдяки ведення домашньої бухгалтерії, ви можете помітити, що частина фінансів витрачається на непотрібні речі, від яких можна відмовитися без шкоди для якості життя.

Як вести сімейний бюджет

Багато сімей стикаються з фінансовими проблемами, яких можна уникнути при правильному підході до витрат Багато сімей стикаються з фінансовими проблемами, яких можна уникнути при правильному підході до витрат. Але не всі знають, як вести сімейний бюджет, і відчувають економічні труднощі, оскільки не контролюють свої доходи і витрати.

Стихійні і необдумані витрати зазвичай призводять до того, що до кінця місяця гаманець залишається порожнім. До того ж нерідко подібні дії призводять до боргової ями. Адже якщо грошей недостатньо, то людина починає їх шукати. А найпростіший спосіб швидко знайти гроші - зайняти у рідних, сусідів чи знайомих.

Але позичені гроші зазвичай дуже швидко закінчуються. А віддавати їх все-таки потрібно.
Економічна складова є важливою частиною сімейного життя. Нерідко фінансові труднощі призводять до розвалу осередку суспільства. Щоб не допустити подібного в своїй родині, необхідно вести бюджет. Саме він допоможе бачити реальні доходи і контролювати витрати, а також робити накопичення.

Чому потрібно вести сімейний бюджет?

Щоб уникнути спонтанних і необдуманих покупок і контролювати витрати, потрібно вести домашню бухгалтерію. В результаті правильного підходу до планування сім'я має здатність заощаджувати або накопичення на так званий чорний день.
Ведення сімейного бюджету дає можливість:

 • планувати витрати

Планування дозволяє не тільки оплачувати комунальні платежі та інші необхідні витрати, але і купувати потрібні речі, побутову техніку, відкладати на відпочинок чи розваги.

 • контролювати витрати

В ході ведення домашньої бухгалтерії ви можете помітити, скільки непотрібних покупок ви робите. Фінансовий аналіз дає можливість скоротити список витрат, від яких можна відмовитися.

 • Досягнути мети

У кожній родині є мрія, на здійснення якої необхідні фінансові кошти У кожній родині є мрія, на здійснення якої необхідні фінансові кошти. При плануванні сімейного бюджету ви можете закладати певну суму на здійснення своєї мети.

 • Мати недоторканний запас

У житті кожної людини трапляються ситуації, коли виникають труднощі з грошима або ж вони потрібні дуже терміново. Ведення бюджету обов'язково в себе включає статтю непередбачені витрати.

 • Зробити сімейні відносини міцніше

Фінансові труднощі часто стають фундаментом розвалу сім'ї. Коли гроші, що приходять в сім'ю, спрямовані в правильне русло, то між чоловіком і дружиною не виникають конфлікти на економічному грунті.

Види сімейного бюджету

Щоб було легше вести сімейний бюджет за допомогою таблиці або іншим способом, спочатку варто визначити тип бюджету у вашій родині. Розрізняють декілька видів, які відрізняються об'єднанням загальних і особистих витрат.

Найбільш поширеним вважається спільний сімейний бюджет. У багатьох сім'ях прийнято складати всі доходи сім'ї в одну скриньку, а потім з неї чоловік і дружина беруть фінанси на оплату комунальних послуг, придбання продуктів та інших товарів, особисті цілі і так далі. Нерідко чоловік віддає зарплату дружині, яка розпоряджається всіма спільними грошима.
Цей тип бюджету має свої плюси і мінуси. Члени сім'ї знають про доходах одне одного, і спільно оплачують всі обов'язкові витрати. Але в той же час, якщо не знати, як правильно вести сімейний бюджет, то до кінця місяця скринька буде порожня, і доведеться брати гроші в борг. Та й сюрприз зробити, не обманюючи дружину або чоловіка, дуже складно. Але таблиця бюджету допоможе вирішити дану проблему.

При роздільному вигляді сімейного бюджету кожен член сім'ї розпоряджається своїми грошима на свій розсуд. Зазвичай загальні обов'язкові витрати, наприклад, оплата комуналки, придбання продуктів, діляться навпіл або ж пропорційно доходам. Чоловік може платити за телефон, інтернет і квартиру, а дружина купувати продукти. Залишок фінансів чоловіка і чоловік витрачає на свій розсуд: на себе чи сім'ю.
Така модель бюджету популярна серед молодих пар. Але використовувати її, коли в родині з'являється дитина, незручно, оскільки доходи дружини значно скорочуються.

 • частково загальний

При цій формі бюджету більшу частину своїх доходів чоловік і дружина складають, а потім їх витрачають на оплату комунальних послуг, продукти, побутові дрібниці і інші необхідні речі. Кошти, що залишилися чоловік і жінка можуть витратити на приємні дрібниці для себе. Чоловік може придбати собі гітару або рибальські снасті, а жінка купити косметику або плаття, сходити в салон краси і так далі.

Як можна вести сімейний бюджет?

Визначившись з видом бюджету, вирішите, як вам зручніше буде робити записи домашньої бухгалтерії. Для цього ви можете використовувати:

 • зошит і ручку;
 • комп'ютер.

Якщо ви вирішили використовувати для ведення бюджету комп'ютер, то ви можете скористатися MS Excel, спеціальною програмою, призначеної для домашньої бухгалтерії, або додатком, що працює в онлайн-режимі.
Перевагою комп'ютерних програм полягає в тому, що від вас вимагається тільки вводити дані в певні графи, а програма сама підведе підсумки, вважатиме як загальні доходи, так і витрати. Якщо ведете бюджет в зошиті, то всі підрахунки доведеться робити самостійно.

Таблиця-помічниця

Добре допомагає вести фінансові домашні справи таблиця. У ній необхідно розписати доходи подружжя. Не забудьте про загальні доходи. Це можуть бути, наприклад, відсотки за депозитом. Крім цього, необхідно розпланувати витрати. Саме планування і подальший аналіз дозволяють розумно витрачати гроші. Внаслідок цього у вас з'являться зекономлені гроші, які ви зможете перетворити в заощадження.

Таблиця повинна містити інформацію про доходи як чоловіка, так і дружини Таблиця повинна містити інформацію про доходи як чоловіка, так і дружини. Окрему графу виділіть на загальні доходи. Необхідно вписувати не тільки заробітну плату, але і посібники, підробітки та додаткові джерела поповнення сімейного добробуту. Кожна графа повинна мати стовпчик і фактичного доходу, а також різницю між цими значеннями. Саме різниця допоможе в кінці місяця підрахувати економію за місяць.

Обов'язково вписуйте загальні доходи, наприклад, відсотки за вкладом у банку або дохід від здачі в оренду квартири. Це дозволить підрахувати загальний дохід сім'ї. Правда, в тому випадку, якщо у вас спільний тип бюджету. В іншому випадку необхідно переглянути ведення фінансових справ.

Запланувати витрати значно складніше, особливо якщо ви робите це вперше. Витрати також вписуються в таблицю. Вона допоможе проаналізувати в кінці місяця планові і фактичні витрати.
Заплановані витрати в таблицю записуються до отримання зарплати, а фактичні - в кінці місяця або в міру витрат (якщо це одноразові витрати, наприклад, покупка одягу або оплата кредиту). Коли таблиця повністю заповнена, ви зможете підвести підсумки, і зробити правильні висновки.

Прості правила допоможуть вам правильно розпланувати бюджет

 1. Щоб було легше вперше правильно розрахувати гроші, перед цим записуйте один-два місяці всі свої витрати. Так ви зможете порахувати, скільки грошей у вас іде на харчування, оплату платежів та інші витрати.
 2. Всі витрати розділіть на три категорії: обов'язкові, бажані і незаплановані.
 3. Порахуйте, скільки грошей необхідно на обов'язкові витрати. До них відноситься оплата комуналки, кредиту, телефону та інтернету, дитячого садка і так далі, а також придбання продуктів харчування. Бажано, щоб вийшла сума не перевищувала 50% від усіх доходів. Якщо це не так, то варто задуматися над збільшенням доходу або скороченням витрат.
 4. Ще 30% виділіть на бажані покупки. До них відноситься і придбання побутової техніки, і розваги, і покупка одягу. Дану статтю витрат необхідно розділити на кілька категорій. Бюджет повинен передбачати витрати для дружини, чоловіка і дітей.
 5. Решта 20% залиште на незаплановані витрати. Краще, якщо ви будете їх зберігати на депозиті. Так ви зможете не тільки зберегти, але і примножити гроші.
 6. Розписуючи витрати, обов'язково враховуйте відпочинок, особисті потреби подружжя та інші дрібниці. Це вбереже вас від необдуманих і незапланованих витрат, які можуть похитнути все фінансовий стан.

Якщо ви будете знати, як вести сімейний бюджет, то зможете правильно розпоряджатися своїми фінансовими можливостями.

Ви легко зможете стежити за тим, куди йдуть гроші. Завдяки ведення домашньої бухгалтерії, ви можете помітити, що частина фінансів витрачається на непотрібні речі, від яких можна відмовитися без шкоди для якості життя.

Як вести сімейний бюджет

Багато сімей стикаються з фінансовими проблемами, яких можна уникнути при правильному підході до витрат Багато сімей стикаються з фінансовими проблемами, яких можна уникнути при правильному підході до витрат. Але не всі знають, як вести сімейний бюджет, і відчувають економічні труднощі, оскільки не контролюють свої доходи і витрати.

Стихійні і необдумані витрати зазвичай призводять до того, що до кінця місяця гаманець залишається порожнім. До того ж нерідко подібні дії призводять до боргової ями. Адже якщо грошей недостатньо, то людина починає їх шукати. А найпростіший спосіб швидко знайти гроші - зайняти у рідних, сусідів чи знайомих.

Але позичені гроші зазвичай дуже швидко закінчуються. А віддавати їх все-таки потрібно.
Економічна складова є важливою частиною сімейного життя. Нерідко фінансові труднощі призводять до розвалу осередку суспільства. Щоб не допустити подібного в своїй родині, необхідно вести бюджет. Саме він допоможе бачити реальні доходи і контролювати витрати, а також робити накопичення.

Чому потрібно вести сімейний бюджет?

Щоб уникнути спонтанних і необдуманих покупок і контролювати витрати, потрібно вести домашню бухгалтерію. В результаті правильного підходу до планування сім'я має здатність заощаджувати або накопичення на так званий чорний день.
Ведення сімейного бюджету дає можливість:

 • планувати витрати

Планування дозволяє не тільки оплачувати комунальні платежі та інші необхідні витрати, але і купувати потрібні речі, побутову техніку, відкладати на відпочинок чи розваги.

 • контролювати витрати

В ході ведення домашньої бухгалтерії ви можете помітити, скільки непотрібних покупок ви робите. Фінансовий аналіз дає можливість скоротити список витрат, від яких можна відмовитися.

 • Досягнути мети

У кожній родині є мрія, на здійснення якої необхідні фінансові кошти У кожній родині є мрія, на здійснення якої необхідні фінансові кошти. При плануванні сімейного бюджету ви можете закладати певну суму на здійснення своєї мети.

 • Мати недоторканний запас

У житті кожної людини трапляються ситуації, коли виникають труднощі з грошима або ж вони потрібні дуже терміново. Ведення бюджету обов'язково в себе включає статтю непередбачені витрати.

 • Зробити сімейні відносини міцніше

Фінансові труднощі часто стають фундаментом розвалу сім'ї. Коли гроші, що приходять в сім'ю, спрямовані в правильне русло, то між чоловіком і дружиною не виникають конфлікти на економічному грунті.

Види сімейного бюджету

Щоб було легше вести сімейний бюджет за допомогою таблиці або іншим способом, спочатку варто визначити тип бюджету у вашій родині. Розрізняють декілька видів, які відрізняються об'єднанням загальних і особистих витрат.

Найбільш поширеним вважається спільний сімейний бюджет. У багатьох сім'ях прийнято складати всі доходи сім'ї в одну скриньку, а потім з неї чоловік і дружина беруть фінанси на оплату комунальних послуг, придбання продуктів та інших товарів, особисті цілі і так далі. Нерідко чоловік віддає зарплату дружині, яка розпоряджається всіма спільними грошима.
Цей тип бюджету має свої плюси і мінуси. Члени сім'ї знають про доходах одне одного, і спільно оплачують всі обов'язкові витрати. Але в той же час, якщо не знати, як правильно вести сімейний бюджет, то до кінця місяця скринька буде порожня, і доведеться брати гроші в борг. Та й сюрприз зробити, не обманюючи дружину або чоловіка, дуже складно. Але таблиця бюджету допоможе вирішити дану проблему.

При роздільному вигляді сімейного бюджету кожен член сім'ї розпоряджається своїми грошима на свій розсуд. Зазвичай загальні обов'язкові витрати, наприклад, оплата комуналки, придбання продуктів, діляться навпіл або ж пропорційно доходам. Чоловік може платити за телефон, інтернет і квартиру, а дружина купувати продукти. Залишок фінансів чоловіка і чоловік витрачає на свій розсуд: на себе чи сім'ю.
Така модель бюджету популярна серед молодих пар. Але використовувати її, коли в родині з'являється дитина, незручно, оскільки доходи дружини значно скорочуються.

 • частково загальний

При цій формі бюджету більшу частину своїх доходів чоловік і дружина складають, а потім їх витрачають на оплату комунальних послуг, продукти, побутові дрібниці і інші необхідні речі. Кошти, що залишилися чоловік і жінка можуть витратити на приємні дрібниці для себе. Чоловік може придбати собі гітару або рибальські снасті, а жінка купити косметику або плаття, сходити в салон краси і так далі.

Як можна вести сімейний бюджет?

Визначившись з видом бюджету, вирішите, як вам зручніше буде робити записи домашньої бухгалтерії. Для цього ви можете використовувати:

 • зошит і ручку;
 • комп'ютер.

Якщо ви вирішили використовувати для ведення бюджету комп'ютер, то ви можете скористатися MS Excel, спеціальною програмою, призначеної для домашньої бухгалтерії, або додатком, що працює в онлайн-режимі.
Перевагою комп'ютерних програм полягає в тому, що від вас вимагається тільки вводити дані в певні графи, а програма сама підведе підсумки, вважатиме як загальні доходи, так і витрати. Якщо ведете бюджет в зошиті, то всі підрахунки доведеться робити самостійно.

Таблиця-помічниця

Добре допомагає вести фінансові домашні справи таблиця. У ній необхідно розписати доходи подружжя. Не забудьте про загальні доходи. Це можуть бути, наприклад, відсотки за депозитом. Крім цього, необхідно розпланувати витрати. Саме планування і подальший аналіз дозволяють розумно витрачати гроші. Внаслідок цього у вас з'являться зекономлені гроші, які ви зможете перетворити в заощадження.

Таблиця повинна містити інформацію про доходи як чоловіка, так і дружини Таблиця повинна містити інформацію про доходи як чоловіка, так і дружини. Окрему графу виділіть на загальні доходи. Необхідно вписувати не тільки заробітну плату, але і посібники, підробітки та додаткові джерела поповнення сімейного добробуту. Кожна графа повинна мати стовпчик і фактичного доходу, а також різницю між цими значеннями. Саме різниця допоможе в кінці місяця підрахувати економію за місяць.

Обов'язково вписуйте загальні доходи, наприклад, відсотки за вкладом у банку або дохід від здачі в оренду квартири. Це дозволить підрахувати загальний дохід сім'ї. Правда, в тому випадку, якщо у вас спільний тип бюджету. В іншому випадку необхідно переглянути ведення фінансових справ.

Запланувати витрати значно складніше, особливо якщо ви робите це вперше. Витрати також вписуються в таблицю. Вона допоможе проаналізувати в кінці місяця планові і фактичні витрати.
Заплановані витрати в таблицю записуються до отримання зарплати, а фактичні - в кінці місяця або в міру витрат (якщо це одноразові витрати, наприклад, покупка одягу або оплата кредиту). Коли таблиця повністю заповнена, ви зможете підвести підсумки, і зробити правильні висновки.

Прості правила допоможуть вам правильно розпланувати бюджет

 1. Щоб було легше вперше правильно розрахувати гроші, перед цим записуйте один-два місяці всі свої витрати. Так ви зможете порахувати, скільки грошей у вас іде на харчування, оплату платежів та інші витрати.
 2. Всі витрати розділіть на три категорії: обов'язкові, бажані і незаплановані.
 3. Порахуйте, скільки грошей необхідно на обов'язкові витрати. До них відноситься оплата комуналки, кредиту, телефону та інтернету, дитячого садка і так далі, а також придбання продуктів харчування. Бажано, щоб вийшла сума не перевищувала 50% від усіх доходів. Якщо це не так, то варто задуматися над збільшенням доходу або скороченням витрат.
 4. Ще 30% виділіть на бажані покупки. До них відноситься і придбання побутової техніки, і розваги, і покупка одягу. Дану статтю витрат необхідно розділити на кілька категорій. Бюджет повинен передбачати витрати для дружини, чоловіка і дітей.
 5. Решта 20% залиште на незаплановані витрати. Краще, якщо ви будете їх зберігати на депозиті. Так ви зможете не тільки зберегти, але і примножити гроші.
 6. Розписуючи витрати, обов'язково враховуйте відпочинок, особисті потреби подружжя та інші дрібниці. Це вбереже вас від необдуманих і незапланованих витрат, які можуть похитнути все фінансовий стан.

Якщо ви будете знати, як вести сімейний бюджет, то зможете правильно розпоряджатися своїми фінансовими можливостями.

Ви легко зможете стежити за тим, куди йдуть гроші. Завдяки ведення домашньої бухгалтерії, ви можете помітити, що частина фінансів витрачається на непотрібні речі, від яких можна відмовитися без шкоди для якості життя.

Чому потрібно вести сімейний бюджет?
Як можна вести сімейний бюджет?
Чому потрібно вести сімейний бюджет?
Як можна вести сімейний бюджет?
Чому потрібно вести сімейний бюджет?
Як можна вести сімейний бюджет?


Новости
  Без плагина
  На сайте WordPress имеется файл, именуемый как .htaccess. Многие пользователи не предают ему особого внимания и не используют все его возможности. На самом деле файл .htaccess – это дополнительные конфигурации

  Плагин подписки wordpress
  Очень трудно найти один плагин подписки wordpress , который объединил бы в себе все виды подписок, которые так необходимы сайту. Именно поэтому я решил сделать подборку лучших плагинов, которые смогут

  Слайд-шоу с помощью плагина для WordPress UnPointZero Slider
  Плагин для cms WordPress UnPointZero Slider – новостной слайдер. Он отражает в форме слайд-шоу изображения со ссылками на ваши статьи и краткие выдержки оттуда. Его можно установить и на новостной сайт,

  Плагины для Wordpress
  С помощью этого плагина вы легко сможете интегрировать Google диск на ваш WordPress сайт или блог . Gravity Forms — лучший плагин для создания форм на WordPress, от самых простых (например, форма

  Подписки плагином JetPack: размещение и редакция формы подписки
  Вступление Здравствуйте! В этой статье я покажу, как использовать плагин JetPack для создания пользовательской формы подписки и как эту формы подписки плагином JetPack добавлять в статьи сайта, а при

  Чистка сайта WordPress плагином WP-optimize
  От автора Со временем использования система WordPress накапливает не нужные файлы, комментарии и неиспользуемые данные в базе данных. Эти файлы и данные создаются в процессе работы и нужны для этого,

  Возможности Jetpack плагина
  Вступление Возможности Jetpack плагина это более 30 функциональных модуля плагина, делающего его универсальным плагином WordPress, заменяющего аналогичные сторонние плагины. Jetpack один заменяет десятки

  Резервное копирование WordPress сайта без плагинов
  Вступление Резервное копирование WordPress это второе, что нужно научиться делать после установки WordPress. Можно сколько угодно говорить о безопасности сайта и его защите, но лучшего варианта защиты

  Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ
  > > Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ Порой всем нам хочется попробовать себя в роли администратора сервера и испытать эту ответственность, но, к сожалению, вы не всегда все знаете о создании

  Плагин WordPress Database Backup. Архивация базы данных блога на WordPress
  Привет друзья! Сегодня на очереди еще один простой, НО, необходимый и полезный плагин — плагин WordPress Database Backup , который с легкостью и самостоятельно произведет процесс, который научно называется:

 • Виртуальный хостинг

  Виртуальный хостинг. Возможности сервера распределяются в равной мере между всеми... 
  Читать полностью

 • Редизайн сайта

  Редизайн сайта – это полное либо частичное обновление дизайна существующего сайта.... 
  Читать полностью

 • Консалтинг, услуги контент-менеджера

  Сопровождение любых интернет ресурсов;- Знание HTML и CSS- Поиск и обновление контента;-... 
  Читать полностью

 • Трафик из соцсетей

  Сравнительно дешевый способ по сравнению с поисковым и контекстным видами раскрутки... 
  Читать полностью

 • Поисковая оптимизация

  Поисковая оптимизация (англ. search engine optimization, SEO) — поднятие позиций сайта в результатах... 
  Читать полностью