<
 • Главная
Статьи

Зона покриття мегафон в льон. Скандали, пов'язані з фондом IPOC

 1. Зона покриття мегафон в льон. Скандали, пов'язані з фондом IPOC Інформаційно-аналітичне агентство...
 2. Вихід на біржу
 3. Злиття та поглинання
 4. Власники та керівництво
 5. діяльність
 6. Статистика
 7. префікси
 8. показники діяльності
 9. «Мегафон» і IP-телефонія
 10. філії компанії
 11. Сибірський філія ВАТ «Мегафон»
 12. реорганізація
 13. Північно-Західний філія ВАТ «Мегафон»
 14. Далекосхідний філія ВАТ «Мегафон»
 15. Поволзьких філія ВАТ «Мегафон»
 16. Кавказький філія ВАТ «Мегафон»
 17. Центральна філія ВАТ «Мегафон»
 18. Уральський філія ВАТ «Мегафон»
 19. Реклама
 20. Великі ігри Мегафон
 21. Логотип
 22. критика
 23. Претензії по тарифікації роумінгу даних
 24. Зона покриття мегафон в льон. Скандали, пов'язані з фондом IPOC
 25. Історія
 26. Вихід на біржу
 27. Злиття і поглинання
 28. Власники та керівництво
 29. діяльність
 30. Статистика
 31. префікси
 32. показники діяльності
 33. «Мегафон» і IP-телефонія
 34. філії компанії
 35. Сибірський філія ВАТ «Мегафон»
 36. реорганізація
 37. Північно-Західний філія ВАТ «Мегафон»
 38. Далекосхідний філія ВАТ «Мегафон»
 39. Зона покриття мегафон в льон. Скандали, пов'язані з фондом IPOC
 40. Історія
 41. Вихід на біржу
 42. Злиття і поглинання
 43. Власники та керівництво
 44. діяльність
 45. Статистика
 46. префікси
 47. показники діяльності
 48. «Мегафон» і IP-телефонія
 49. філії компанії
 50. Сибірський філія ВАТ «Мегафон»
 51. реорганізація
 52. Північно-Західний філія ВАТ «Мегафон»
 53. Далекосхідний філія ВАТ «Мегафон»
 54. Поволзьких філія ВАТ «Мегафон»
 55. Кавказький філія ВАТ «Мегафон»
 56. Центральна філія ВАТ «Мегафон»
 57. Уральський філія ВАТ «Мегафон»
 58. Реклама
 59. Великі ігри Мегафон
 60. Логотип
 61. критика
 62. Претензії по тарифікації роумінгу даних
 63. Зона покриття мегафон в льон. Скандали, пов'язані з фондом IPOC
 64. Історія
 65. Вихід на біржу
 66. Злиття і поглинання
 67. Власники та керівництво
 68. діяльність
 69. Статистика
 70. префікси
 71. показники діяльності
 72. «Мегафон» і IP-телефонія
 73. філії компанії
 74. Сибірський філія ВАТ «Мегафон»
 75. реорганізація
 76. Північно-Західний філія ВАТ «Мегафон»
 77. Далекосхідний філія ВАТ «Мегафон»
 78. Поволзький філія ВАТ «Мегафон»
 79. Кавказький філія ВАТ «Мегафон»
 80. Центральна філія ВАТ «Мегафон»
 81. Уральський філія ВАТ «Мегафон»
 82. Реклама
 83. Великі ігри Мегафон
 84. Логотип
 85. критика
 86. Претензії по тарифікації роумінгу даних

Зона покриття мегафон в льон. Скандали, пов'язані з фондом IPOC

Інформаційно-аналітичне агентство «Тиждень стільникових технологій» в травні 2010 року провело тестування поточного рівня доступу до високошвидкісного мобільного Інтернету (3G) в мережах операторів стільникового зв'язку , Які працюють на території передмість Санкт-Петербурга і Ленінградської області (ЛО). За даними дослідників, як і в Санкт-Петербурзі, в області лідерами по покриттю є «Мегафон» і «Скай Лінк», за ними з невеликим відставанням слідує МТС. «Білайн» може наздогнати конкурентів вже до другої половини року.

Моніторинг розвитку 3G-мереж в передмістях Санкт-Петербурга і Ленінградської області проводився на протязі десяти днів в травні цього року, при цьому протяжність тестового маршруту склала близько 3 тис. Км. «Станом на початок червня можна говорити про те, що всі гравці, які працюють на ринку мобільного доступу Петербурга, домоглися приблизно рівних показників по рівню покриття 3G і в передмістях», - зазначив керівник ІАА "Тиждень стільникових технологій» Денис Кусков.

У Ленінградській області найбільша територія охоплення мобільного ШПД забезпечується «Скай Лінком», проте 3G-сервіс «Мегафона» доступний більшому відсотку населення за рахунок установки більшого числа базових станцій в найбільш густо населених районах проживання і зонах відпочинку. Наступним оператором по доступності 3G-послуг є «Білайн», який до літа забезпечив практично повне покриття 12 найбільших міст ЛО.

За даними дослідників, відстає від них МТС, наприклад, в третьому за величиною місті області, Сосновому Бору, оператор взагалі не надає 3G-сервіс. Проте МТС - єдиний оператор, до якого можна підключитися, припустимо, в садівництві посадника Острів (Киришская напрямок). Крім того, оператор забезпечує краще 3G-покриття найбільшого садівництва Мшінское (Лузький напрямок).

Точкове покриття взагалі характерно для карти області. Так, один лише «Білайн» надає послуги 3G в селищі Опілля Кінгісеппського району, а також в селищі Иссад Волховського району. WiMAX-оператора Yota забезпечує прийом тільки на території Санкт-Петербурга.


Найбільші садівничі масиви ЛО. Зелений колір - повне покриття
всього населеного пункту; синій - недостатнє покриття
населеного пункту, сервіс доступний не всьому населенню;
червоний - покриття немає

Нагадаємо, що тестування покриття і швидкостей в мережах 3G операторів «великої трійки» (технологія UMTS) по Санкт-Петербургу ІАА «Тиждень стільникових технологій» провело ще в першому кварталі 2010 року. На початок лютого в Петербурзі за кількістю встановлених базових станцій лідирувала компанія «Мегафон» - 40,6%, далі слідував «Білайн» (32%) і МТС (27,4%). Однак за останні півроку різниця за кількістю встановлених базових станцій між «Мегафоном» і двома іншими операторами скоротилася на 4%. Проте, не дивлячись на меншу кількість БС, найкращі результати як за піковими, так і за середніми показниками передачі даних продемонстрував «Білайн» (пікова швидкість - 1,7 Мбіт / с, середня швидкість - 505 кбіт / с). «Мегафон» показав пікову швидкість на рівні 1,6 Мбіт / с і середню - на рівні 459 кбіт / с. Пікова швидкість в 3G-мережі МТС склала 1,46 Мбіт / с, а середня - 368 кбіт / с. Дані виміри були отримані в режимі руху, що дозволило провести тестування на всій території Петербурга (див. Новина розділу від 31 березня 2010 року).


Новина розділу від 31 березня 2010 року)


Покриття мереж 3G в найбільших населених пунктах ЛВ (від 5 тис. Чоловік).
Зліва направо: МТС, «Мегафон», «Білайн», «Скай Лінк», Yota

Досягнувши практично 100% -ного покриття території Санкт-Петербурга і в умовах надвисокої конкуренції, на рубежі 2009-2010 років оператори приступили до активного розвитку мереж в ЛВ, вкладаючи туди значні інвестиції. Наприклад, в березні «Білайн» оголосив про значне розширення зони присутності мережі 3G на території Ленінградської області (див. Новина розділу від 10 березня 2010 року).

Перед початком літнього сезону більшість операторів запропонували спеціальні «літні» тарифи для стимулювання нових підключень як серед жителів області, так і серед приїжджих, яким може знадобитися інтернет-доступ на період відпустки або протягом усього дачного сезону.

Наприклад, з початку червня 2010 «Скай Лінк Петербург» запустив акцію «Літо безкоштовного мобільного Інтернету», згідно з умовами якої кожен купив в червні один з трьох 3G-модемів отримує можливість безкоштовного користування інтернет-доступом в місті і області протягом всього літа. Протягом трьох літніх місяців абонентська плата стягуватися не буде, передача даних в Санкт-Петербурзі і Ленінградській області не тарифікується. Однак якщо сумарний обсяг інтернет-трафіку перевищить 5 Гбайт в місяць, починає діяти обмеження швидкості доступу до 128 кбіт / с. Всі абоненти, підключені в червні в рамках акції «Літо безкоштовного мобільного Інтернету», з 1 вересня 2010 року буде переведено на тарифний план «Безлімітні Мегабайти СПб.Н». В даний час «Скай Лінк» проводить ще одну цікаву ініціативу - «Купи модем - Інтернет безкоштовно». При покупці інтернет-комплекту (один з двох USB-модемів ANYDATA ADU-310A або AIRPLUS MCD-650, далі R-UIM карта з тарифним планом «Простір», інсталяційний диск і інструкція) кожен абонент отримує два місяці обслуговування на тарифі «Простір» без абонентської плати . Вартість всього комплекту складає 1990 рублів (див. Новина розділу від 3 червня 2010 року).


Новина розділу від 3 червня 2010 року)

Покриття ЛО мережею 3G «Мегафона». Зелений колір - відмінне покриття,
жовтий - добрий. Червоний - задовільний (сервіс можливий
поза приміщеннями і в приміщеннях біля вікон з відкритим радіообзора
в напрямку базової станції). Коричневий - незадовільно
(сервіс можливий тільки з застосуванням зовнішньої спрямованої антени)

Тим часом Північно-Західний «Мегафон» з 26 травня 2010 року став пропонувати кастомізовані USB-модеми E220, E160G, E156G, E1550 за 600 рублів. При цьому вартість всього комплекту «USB-модем + тарифний план» при підключенні до тарифних планів «Мегафон-Логін Плюс» і «Інтернет Драйв Плюс» становить 999 рублів (399 рублів абонент отримує на рахунок). Проте вартість такого комплекту з модемом Е1750 і тарифними планами « Безлімітний інтернет »,« Мегафон-Логін »і« Інтернет Драйв »становить 1099 рублів.


Покриття ЛО мережею 3G «Білайну». Зелений колір - відмінне покриття,
жовтий - гарне, червоний - задовільний,
коричневий - незадовільний

Власну акцію під назвою «Літні ночі», спрямовану на залучення нових 3G-клієнтів, проводить і «Білайн». З 5 травня по 30 червня 2010 року будь-який абонент Санкт-Петербурга і області при покупці USB-модема за 745 рублів з тарифним планом «Пакет 100» отримує пільговий інтернет-доступ протягом 30 календарних днів. Однак при перевищенні 2 Гбайт трафіку швидкість доступу може бути знижена до закінчення участі в акції. Пільгова нічна тарифікація надається з 01.00 до 08.00 і призупиняється на період з 08.01 до 00.59, коли витрачається передплачений трафік (100 Мбайт за тарифом «Пакет 100» за 95 рублів). Після закінчення періоду промо-тарифікації (30 днів з моменту активації контракту) абонент переключається на стандартну тарифікацію відповідно до параметрів тарифного плану «Пакет 100» (див. Новина розділу від 3 червня 2010 року)


Новина розділу від 3 червня 2010 року)

Покриття ЛО мережею 3G МТС. Зелений колір - відмінне покриття,
жовтий - гарне, червоний - задовільний,
коричневий - незадовільний


З початку червня МТС ввів в Санкт-Петербурзі і ЛО новий тарифний план «МТС Коннект-3», де ціна опцій «Бюджетний безліміт» знижена з 349 до 199 рублів, «Безлімітний онлайн» - з 549 до 349 рублів, ціни на пакети трафіку також значно знижені. При цьому всі безлімітні інтернет-опції МТС діють тепер і при знаходженні в внутрішньо-роумінгу по всьому Північно-Заходу. Крім того, ціна на пакети інтернет-трафіку, встановлені для домашнього регіону, починають діяти у роумінгу мережі МТС по всій Росії (див. Новина розділу від 9 червня 2010 р.)

За словами Дениса Кускова, на початок літа доступність 3G-послуг населенню ЛО (тільки 47-й регион) становить близько 80%, але до кінця поточного року оператори можуть покрити вже 90% території області. Динаміка будівництва з досягненням більшого охоплення поступово буде сповільнюватися: у 2011 році очікується досягнення 95% -ного рівня охоплення за послугою 3G, в 2012 році рівень охоплення досягне близько 98%. Для порівняння, таку доступність послуг 2G сьогодні демонструє «Мегафон», на лічені відсотки відстає мережу 2G МТС.

Ключові фігури

Іван Таврін (генеральний директор)

Галузь Продукція Оборот

▲ 215,5 млрд руб. (2010 рік, US GAAP)

Чистий прибуток

▲ 49,17 млрд руб. (2010 рік, US GAAP)

число співробітників

25 тис. Осіб (2012 рік)

Материнська компанія

AF Telecom Group

сайт

Головний офіс «Мегафона» в Москві

Історія

Скандали, пов'язані з фондом IPOC

На початку 2000-х рр. в ЗМІ з'являлася інформація про те, що фактичним власником компанії нібито був міністр зв'язку Леонід Рейман. Ряд ЗМІ називали Леоніда Реймана бенефіціаром фонду IPOC (до 2008 року найбільший акціонер "Мегафону"). Сам Леонід Рейман неодноразово спростовував цю інформацію, а власником фонду називав себе данський юрист Джеффрі Гальмонд, який згодом продав свій пакет в «Мегафоні» холдингу «АФ-Телеком» підприємця Алішера Усманова. Після закінчення угоди Усманов отримає контроль над 39,3% акцій оператора стільникового зв'язку. Орієнтовна сума угоди - не менше $ 5 млрд.

Навесні 2008 року представники фонду IPOC, якому належить 8% акцій «Мегафона», (а також афілійованих з ним офшорних компаній), в судах Віргінських і Бермудських островів визнали факт участі компанії в операціях, пов'язаних з відмиванням грошей. Відповідно до укладених між місцевою владою і афілійованими з IPOC структурами мировими угодами його власники погодилися ліквідувати всі свої 12 карибських офшорів, компенсувати витрати на проведення розслідувань і судових слухань і виплатити штраф у розмірі $ 45,45 млн.

Вихід на біржу

В кінці квітня 2012 року було оголошено про те, що акціонери "Мегафона" досягли домовленості про вихід компанії на фондову біржу (IPO), останнім з «великої трійки» російських стільникових операторів . Також 24 квітня 2012 року змінилася структура акціонерів, в результаті чого Altimo вийшла зі складу акціонерів (отримавши за свої акції $ 5,2 млрд), «АФ Телеком» Алішера Усманова отримала контрольний пакет (50% і одну акцію), частка TeliaSonera скоротилася до 35 , 6% акцій.

10 липня 2012 року акціонери «Мегафона» і «Скартел» оголосили про завершення угоди, в результаті якої структура власності обох операторів змінилася. Власником 50% плюс 1 акція «Мегафона» і 100% «Скартел» стала холдингова компанія Garsdale Services (Британські Віргінські острови), 82% якої отримав Алішер Усманов, а 18% поділили Telconet Capital підприємця Сергія Адоньева і держкорпорація "Ростехнології" пропорційно своїм часткам в «Скартел».

Злиття та поглинання

З придбанням в червні 2010 року одного з провідних російських магістральних операторів, групи «Синтерра», «Мегафон» вийшов на ринок фіксованого зв'язку для великих державних і корпоративних клієнтів , А також послуг фіксованого широкосмугового доступу (ШСД). На базі об'єднаної інфраструктури функціонують мережі GSM 900/1800, 3G, VSAT, IP / MPLS, МГ / МН, Цодов, ЦОВ.

У 2010 році він за 2 млрд руб. придбав 100% ЗАТ «Метроком», найбільшого оператора фіксованого зв'язку Санкт-Петербурга, великого інтернет-провайдера і власника оптоволоконної мережі в метрополітені Петербурга. Навесні 2011 року «Мегафон» придбав компанію NetByNet, одного з провідних гравців на московському ринку ШСД (315 тис. Абонентів). Сума операції оцінювалася в $ 350-360 млн. У квітні 2011 року придбав 100% акцій одного з найстаріших інтернет-провайдерів Санкт-Петербурга, ЗАТ «Веб Плас».

Власники та керівництво

Станом на кінець листопада 2012 (після IPO), 50% + 1 акція компанії контролювалися AF Telecom Group Алішера Усманова, 25,97% компанії належало шведсько-фінської компанії TeliaSonera, дочірньої компанії самого «Мегафона» Megafon Investments - 10,4% , 13,6% перебувало у вільному обігу.

Генеральний директор компанії - Іван Таврін.

діяльність

Компанія «Мегафон» надає послуги стільникового (GSM і UMTS) та фіксованого зв'язку фізичним та юридичним особам під однойменною торговою маркою.

Статистика


Статистика

Комерційне представництво та обслуговування ВАТ «Мегафон»

Кількість абонентів (за даними компанії):

 • У січні 2009 року - 43 557 667 осіб,
 • У лютому 2009 року - 43 673 410 осіб,
 • У серпні 2009 року - 47 555 045 осіб,
 • У вересні 2009 року - 48 324 423 особи,
 • У грудні 2009 року - 50 541 772 особи,
 • У березні 2010 року - 52 021 954 людини,
 • У липні 2010 року - 54 998 115 осіб,
 • У листопаді 2010 року - 55 795 485 осіб,
 • У грудні 2010 року - 57 039 352 особи,
 • У квітні 2011 року - 57 127 703 особи.
 • У травні 2011 року - 57 127 703 особи.
 • У червні 2011 року - 57 127 703 особи.
 • У липні 2011 року - 58 562 066 людини.
 • У серпні 2011 року - 58 915 711 людини.
 • У вересні 2011 року - 60 248 016 осіб.
 • У жовтні 2011 року - 60 681 600 осіб.
 • У березні 2012 року - 62 952 206 осіб.
 • У серпні 2012 року - 63 987 393 абонента.

префікси

Компанія використовує такі префікси:

 • : 924, 929-4, 934-4
 • : 928, 929-8, 938

(Бєлгородська область, Воронезька область, Липецька область, Тамбовська область): 920- (2,4,5), 929-0- (0,1), 930- (0,4) (Оренбурзька область): 922- (5 , 6,8), 929-201, 932- (2,5) (Івановська область, Костромська область, Смоленська область, Тверська область, Ярославська область): 920- (1,3,6), 929-0- (7 , 8,9), 930- (0,1,3)

 • : 923, 929-3, 933
 • : 925, 926, 929-5, 929-6, 929-9, 936-6
 • : 922, 929-2, 932
 • : 920, 929-0, 930

показники діяльності

Чисельність персоналу на кінець 2010 року - 24 тис. Чоловік.

У вересні 2010 року «Мегафон» вийшов на друге місце в Росії по виручці серед операторів «великої трійки», обігнавши за цим показником «Вимпелком». Виручка компанії за 2010 рік по US GAAP склав 215,5 млрд руб. (За 2009 рік - 181,9 млрд руб.), Чистий прибуток - 49,17 млрд руб. (45,3 млрд руб.). 9 грудня 2011 року Мегафон придбав великого Уральського провайдера Югрател. Сума угоди склала 2,4 млрд рублів.

«Мегафон» і IP-телефонія

Компанія «Мегафон» створила програму «МультіФон», яка дозволяє здійснювати і приймати дзвінки, включаючи міжміські і міжнародні напрямки, через Інтернет, а також здійснювати і приймати відеодзвінки, спілкуватися в чаті і користуватися іншими можливостями.

«Мегафон» намагався обмежити доступ до сервісів Skype в своїх мережах, і навіть стягувати окрему плату за його використання. Також «Мегафон» намагався обмежити доступ до Skype і на законодавчому рівні.

філії компанії

Столичний філія ВАТ «Мегафон»

«Мегафон-Москва» - торгова марка Столичного філії ВАТ «Мегафон», який надає послуги зв'язку з 1 липня 2009 року на території Москви і Московської області. Кількість абонентів - 5 309 326 осіб (на 1 березня 2007 року), більш 7.3 млн абонентів на листопад 2009 року.

«Мегафон» покриває практично всі станції Московського метрополітену мережею GSM , Випереджаючи за цим показником своїх конкурентів - «Білайн» і «МТС». На переважній більшості станцій доступна мережа 3G.

Сибірський філія ВАТ «Мегафон»

«Мегафон-Сибір» - торгова марка Сибірського філії ВАТ «Мегафон», що діє на території Новосибірської, Кемеровської, Омській і Томській областей, Алтайського і Красноярського країв, республік Алтай, Хакасія і Тива.

реорганізація

Сибірський філія ВАТ «Мегафон» - один з 8 філій ВАТ «Мегафон». Надає послуги зв'язку з грудня 2003 року. Кількість абонентів - 2,2 млн осіб. З січня по липень 2009 року проводився процес реорганізації ЗАТ «Мобиком-Новосибірськ» у формі приєднання до ВАТ «Мегафон». В даний час «Мегафон-Сибір» перейменовано в Сибірський філія ВАТ «Мегафон».

Північно-Західний філія ВАТ «Мегафон»

«Мегафон-Северо-Запад» - торгова марка Північно-Західного філії ВАТ «Мегафон». Північно-Західний філія ВАТ «Мегафон» утворився в травні 2002 року в результаті перейменування і зміни організаційно-правової форми ЗАТ «Північно-Західний GSM» і його об'єднання з низкою регіональних операторів. Було створено ВАТ «Мегафон» - перший загальноросійський оператор мобільного зв'язку .

Зі структури ВАТ «Мегафон» було виділено Північно-Західний філія, який представляє інтереси загальноросійського оператора в Санкт-Петербурзі і Ленінградській області, Архангельської області і Ненецькому АТ, Вологодської, Калінінградської, Мурманської, Новгородської, Псковської областях і республіці Карелія.

Далекосхідний філія ВАТ «Мегафон»

«Мегафон-Далекий Схід» - торгова марка Далекосхідного філії ВАТ «Мегафон» - оператора стільникового зв'язку стандарту GSM, що діє на території Іркутської, Амурської, Сахалінської і Магаданської областей, Єврейської автономної області, Забайкальського, Хабаровського, Приморського і Камчатського країв, республік Бурятія і Саха (Якутія), Чукотського автономного округу.

Відділення було створено в 2004-2005 роках. Зона охоплення частково була забезпечена власними вежами, в Камчатської і Магаданської областях робота велася на умовах оренди обладнання у "Дальсвязи". Розгортанням мережі керував А. Н. Ничипоренко. У 2007 році ситуація змінилася, з'явилася інформація про продаж "Дальсвязи", і Мегафон перейшов на забезпечення власними системами зв'язку. Керував проектом гендиректор ЗАТ «Мобиком-Хабаровськ» Юрій Журавель.

ЗАТ «Мобиком-Хабаровськ» - 100% дочірня компанія ВАТ «Мегафон». З січня по липень 2009 року проводився процес реорганізації ЗАТ «Мобиком-Хабаровськ» у формі приєднання до ВАТ «Мегафон».

Поволзьких філія ВАТ «Мегафон»

«Мегафон-Поволжя» - торгова марка Поволзької філії ВАТ «Мегафон», утвореного після приєднання ВАТ «МСС-Поволжье» до ВАТ «Мегафон», на території Астраханської, Волгоградської, Пензенської, Оренбурзької, Самарської, Саратовської, Ульяновської областей, республік Башкортостан, Калмикія, Марій-Ел, Мордовія, Татарстан, Чувашія. Головний офіс філії розташовується в Самарі. Що примітно, перелік регіонів роботи Поволзької філії Мегафона майже повністю збігається з географією діяльності СМАРТС (крім Волгоградської і Оренбурзької областей).

ВАТ «МСС-Поволжье» - 100% дочірня компанія ВАТ «Мегафон». З січня по липень 2009 року проводився процес реорганізації ВАТ «МСС-Поволжье» у формі приєднання до ВАТ «Мегафон».

Кавказький філія ВАТ «Мегафон»

Філія «Телекомінвест» був створений в 2001 році, ЗАТ «Мобиком-Кавказ» стала інвестиційним проектом торгової марки «Мегафон» на Кавказі. Мережа будувалася влітку 2001 року, відразу ж з'явилися перші абоненти, які перебували в роумінгу. продажі телефонних номерів стартували в середині серпня. На першому етапі в мережу були вкладені серйозні інвестиції: реалізована програма, по якій в регіоні було поставлено 200 базових станцій: 50 в Ставропольському краї, 50 в Ростовській області і 100 в Краснодарському краї. Система була реалізована на трьох комутаторах по 90 000 номерів кожен, мережа функціонувала в діапазонах 900 і 1800 МГц. Вартість реалізації програми склала більше $ 30 млн. Створенням мережі керував заступник генерального директора А. Н. Ничипоренко

«Мегафон-Кавказ» - торгова марка Кавказького філії ВАТ «Мегафон» - оператора стільникового зв'язку стандарту GSM / UMTS. Кавказький філія ВАТ «Мегафон» був утворений 1 липня 2009 року в ході реорганізації ВАТ «Мегафон», шляхом приєднання 100% дочірніх компаній ЗАТ «Мобиком-Кавказ» і Південного філіалу ЗАТ «Мобиком-Центр».

Зона охоплення Кавказького філії поширюється на територію Ростовської, Воронезької, Липецької, Тамбовської і Бєлгородської областей, Краснодарського і Ставропольського країв, а також республік: Адигея, Карачаєво-Черкеської Республіки, Республіки Дагестан, Кабардино-Балкарської Республіки, Республіки Північна Осетія - Аланія, Чеченської Республіки , Республіки Інгушетія.

ЗАТ «Мобиком-Кавказ» - 100% дочірня компанія ВАТ «Мегафон». З січня по липень 2009 року проводився процес реорганізації ЗАТ «Мобиком-Кавказ» у формі приєднання до ВАТ «Мегафон».

Центральна філія ВАТ «Мегафон»

Філія компанії «Мегафон» в Центральному укрупненому регіоні, який надає послуги мобільного зв'язку в стандартах GSM 900/1800 і UMTS2100 (включаючи послуги телематичних служб і послуги передачі даних) на території Брянської, Володимирської, Калузької, Курської, Нижегородської, Орловської, Рязанської і Тульської областей . Мережа «Мегафон» в Центральному регіоні була запущена в комерційну експлуатацію 10 грудня 2002 року з відкриття фрагмента мережі Нижньому Новгороді. Надає послуги на території Нижегородської, Курської, Володимирській, Рязанської, Брянської, Калузької, Тульської, Орловської областей. Головний офіс філії знаходиться в Нижньому Новгороді.

Уральський філія ВАТ «Мегафон»

Філія компанії «Мегафон» в Уральському регіоні, який надає послуги мобільного зв'язку в стандарті GSM 900/1800 і UMTS2100 (включаючи послуги теле-тичних служб і послуги передачі даних). Надає послуги на території Кіровської, Курганської, Челябінської, Тюменської, Свердловської областей, Пермський край, в Ханти-Мансійському автономному окрузі, республіках Удмуртії, Комі і в ЯНАО. Головний офіс філії знаходиться в місті Єкатеринбурзі.

Реклама

У 2009 році Мегафон став офіційним мобільним оператором Зимових Олімпійських ігор 2014 року.

Великі ігри Мегафон

Всеросійське роуд-шоу «Великі ігри Мегафон» - проект компанії «Мегафон». Одне із завдань проекту - популяризація спорту. Шоу стартувало 14 травня 2011 року в Сочі (за 1000 днів до початку Олімпіади) - і там же фінішує в лютому 2014 роки перед відкриттям XXII Олімпійських зимових ігор. У проекті беруть участь понад 40 міст. У 2011 році в маршруті роуд-шоу позначено 12 міст: Сочі, Ярославль, Іваново, Володимир, Нижній Новгород, Смоленськ, Рязань, Тула, Саранськ, Тольятті, Самара і Казань.

Роуд-шоу включає в себе: виступ команди «Мегафон Моторспорт» і виставку спортивних автомобілів; змагання з дисциплін зимових олімпійських видів спорту (спортивна частина); інтерактивні інсталяції та виставку мобільних технологій і послуг компанії «Мегафон». У кожному місті «Великі ігри Мегафон» проходять протягом 2 днів.

Логотип

Логотип

Друга версія логотипу

Компанія змінила 2 логотипу. Нинішній - 3-й за рахунком.

Дуже часто в зображенні логотипу замість фіолетового кольору використовується синій.

Кнопка «живий» статистики зі спірним логотипом

В результаті розгляду справи тарифи на послуги в роумінгу були знижені на голосові послуги, на послуги передачі SMS-повідомлень і на послуги мобільного інтернету. Федеральна антимонопольна служба, беручи до уваги заходи, вжиті компанією, визнало її порушила пункт 1 частини 1 статті 10 закону «Про захист конкуренції» і видала припис про усунення допущеного порушення шляхом зниження тарифів і введення смс-інформування абонентів про умови роумінгу.

критика

У липні 2007 року необережна реклама послуг «Мегафона» викликала міжнародний скандал. На вимогу посольства Азербайджану в Росії з телеефіру був знятий рекламний ролик компанії, в якому на географічній карті Азербайджан вказаний як території Вірменії. У відеоролику на карті присутня лише столиця Вірменії Єреван і не було згадки про Баку. «Мегафон» визнав претензії справедливими.

Претензії по тарифікації роумінгу даних

У 2010 році «Мегафон» звернувся до суду, маючи намір стягнути з одного зі своїх абонентів 1 мільйон рублів в рахунок відшкодування збитків за надані абоненту послуги роумінгу на острові Крит (власники 3G-модема «Мегафона», будучи у відпустці, скачали з його допомогою кілька серій популярного серіалу). В ході розгляду справи в Ленінському районному суді міста Володимира судом були встановлені факти, що свідчать про незаконність вимог «Мегафона»: договір з абонентом не передбачав надання послуг роумінгу; договір з абонентом був складений зі значними порушеннями законодавства; оператор за свій рахунок надав послуги в кредит абоненту з авансовою системою оплати; оператор на о. Крит, на який посилався «Мегафон», давно припинив свою діяльність. Ці та ряд інших фактів були підставою для відмови «Мегафон» в його позовних вимогах, після чого «Мегафон» сам відмовився від позову.


Зона покриття мегафон в льон. Скандали, пов'язані з фондом IPOC

Інформаційно-аналітичне агентство «Тиждень стільникових технологій» в травні 2010 року провело тестування поточного рівня доступу до високошвидкісного мобільного Інтернету (3G) в мережах операторів стільникового зв'язку , Які працюють на території передмість Санкт-Петербурга і Ленінградської області (ЛО). За даними дослідників, як і в Санкт-Петербурзі, в області лідерами по покриттю є «Мегафон» і «Скай Лінк», за ними з невеликим відставанням слідує МТС. «Білайн» може наздогнати конкурентів вже до другої половини року.

Моніторинг розвитку 3G-мереж в передмістях Санкт-Петербурга і Ленінградської області проводився на протязі десяти днів в травні цього року, при цьому протяжність тестового маршруту склала близько 3 тис. Км. «Станом на початок червня можна говорити про те, що всі гравці, які працюють на ринку мобільного доступу Петербурга, домоглися приблизно рівних показників по рівню покриття 3G і в передмістях», - зазначив керівник ІАА "Тиждень стільникових технологій» Денис Кусков.

У Ленінградській області найбільша територія охоплення мобільного ШПД забезпечується «Скай Лінком», проте 3G-сервіс «Мегафона» доступний більшому відсотку населення за рахунок установки більшого числа базових станцій в найбільш густо населених районах проживання і зонах відпочинку. Наступним оператором по доступності 3G-послуг є «Білайн», який до літа забезпечив практично повне покриття 12 найбільших міст ЛО.

За даними дослідників, відстає від них МТС, наприклад, в третьому за величиною місті області, Сосновому Бору, оператор взагалі не надає 3G-сервіс. Проте МТС - єдиний оператор, до якого можна підключитися, припустимо, в садівництві посадника Острів (Киришская напрямок). Крім того, оператор забезпечує краще 3G-покриття найбільшого садівництва Мшінское (Лузький напрямок).

Точкове покриття взагалі характерно для карти області. Так, один лише «Білайн» надає послуги 3G в селищі Опілля Кінгісеппського району, а також в селищі Иссад Волховського району. WiMAX-оператора Yota забезпечує прийом тільки на території Санкт-Петербурга.


Найбільші садівничі масиви ЛО. Зелений колір - повне покриття
всього населеного пункту; синій - недостатнє покриття
населеного пункту, сервіс доступний не всьому населенню;
червоний - покриття немає

Нагадаємо, що тестування покриття і швидкостей в мережах 3G операторів «великої трійки» (технологія UMTS) по Санкт-Петербургу ІАА «Тиждень стільникових технологій» провело ще в першому кварталі 2010 року. На початок лютого в Петербурзі за кількістю встановлених базових станцій лідирувала компанія «Мегафон» - 40,6%, далі слідував «Білайн» (32%) і МТС (27,4%). Однак за останні півроку різниця за кількістю встановлених базових станцій між «Мегафоном» і двома іншими операторами скоротилася на 4%. Проте, не дивлячись на меншу кількість БС, найкращі результати як за піковими, так і за середніми показниками передачі даних продемонстрував «Білайн» (пікова швидкість - 1,7 Мбіт / с, середня швидкість - 505 кбіт / с). «Мегафон» показав пікову швидкість на рівні 1,6 Мбіт / с і середню - на рівні 459 кбіт / с. Пікова швидкість в 3G-мережі МТС склала 1,46 Мбіт / с, а середня - 368 кбіт / с. Дані виміри були отримані в режимі руху, що дозволило провести тестування на всій території Петербурга (див. Новина розділу від 31 березня 2010 року).


Новина розділу від 31 березня 2010 року)


Покриття мереж 3G в найбільших населених пунктах ЛВ (від 5 тис. Чоловік).
Зліва направо: МТС, «Мегафон», «Білайн», «Скай Лінк», Yota

Досягнувши практично 100% -ного покриття території Санкт-Петербурга і в умовах надвисокої конкуренції, на рубежі 2009-2010 років оператори приступили до активного розвитку мереж в ЛВ, вкладаючи туди значні інвестиції. Наприклад, в березні «Білайн» оголосив про значне розширення зони присутності мережі 3G на території Ленінградської області (див. Новина розділу від 10 березня 2010 року).

Перед початком літнього сезону більшість операторів запропонували спеціальні «літні» тарифи для стимулювання нових підключень як серед жителів області, так і серед приїжджих, яким може знадобитися інтернет-доступ на період відпустки або протягом усього дачного сезону.

Наприклад, з початку червня 2010 «Скай Лінк Петербург» запустив акцію «Літо безкоштовного мобільного Інтернету», згідно з умовами якої кожен купив в червні один з трьох 3G-модемів отримує можливість безкоштовного користування інтернет-доступом в місті і області протягом всього літа. Протягом трьох літніх місяців абонентська плата стягуватися не буде, передача даних в Санкт-Петербурзі і Ленінградській області не тарифікується. Однак якщо сумарний обсяг інтернет-трафіку перевищить 5 Гбайт в місяць, починає діяти обмеження швидкості доступу до 128 кбіт / с. Всі абоненти, підключені в червні в рамках акції «Літо безкоштовного мобільного Інтернету», з 1 вересня 2010 року буде переведено на тарифний план «Безлімітні Мегабайти СПб.Н». В даний час «Скай Лінк» проводить ще одну цікаву ініціативу - «Купи модем - Інтернет безкоштовно». При покупці інтернет-комплекту (один з двох USB-модемів ANYDATA ADU-310A або AIRPLUS MCD-650, далі R-UIM карта з тарифним планом «Простір», інсталяційний диск і інструкція) кожен абонент отримує два місяці обслуговування на тарифі «Простір» без абонентської плати . Вартість всього комплекту складає 1990 рублів (див. Новина розділу від 3 червня 2010 року).


Новина розділу від 3 червня 2010 року)

Покриття ЛО мережею 3G «Мегафона». Зелений колір - відмінне покриття,
жовтий - добрий. Червоний - задовільний (сервіс можливий
поза приміщеннями і в приміщеннях біля вікон з відкритим радіообзора
в напрямку базової станції). Коричневий - незадовільно
(сервіс можливий тільки з застосуванням зовнішньої спрямованої антени)

Тим часом Північно-Західний «Мегафон» з 26 травня 2010 року став пропонувати кастомізовані USB-модеми E220, E160G, E156G, E1550 за 600 рублів. При цьому вартість всього комплекту «USB-модем + тарифний план» при підключенні до тарифних планів «Мегафон-Логін Плюс» і «Інтернет Драйв Плюс» становить 999 рублів (399 рублів абонент отримує на рахунок). Проте вартість такого комплекту з модемом Е1750 і тарифними планами « Безлімітний інтернет »,« Мегафон-Логін »і« Інтернет Драйв »становить 1099 рублів.


Покриття ЛО мережею 3G «Білайну». Зелений колір - відмінне покриття,
жовтий - гарне, червоний - задовільний,
коричневий - незадовільний

Власну акцію під назвою «Літні ночі», спрямовану на залучення нових 3G-клієнтів, проводить і «Білайн». З 5 травня по 30 червня 2010 року будь-який абонент Санкт-Петербурга і області при покупці USB-модема за 745 рублів з тарифним планом «Пакет 100» отримує пільговий інтернет-доступ протягом 30 календарних днів. Однак при перевищенні 2 Гбайт трафіку швидкість доступу може бути знижена до закінчення участі в акції. Пільгова нічна тарифікація надається з 01.00 до 08.00 і призупиняється на період з 08.01 до 00.59, коли витрачається передплачений трафік (100 Мбайт за тарифом «Пакет 100» за 95 рублів). Після закінчення періоду промо-тарифікації (30 днів з моменту активації контракту) абонент переключається на стандартну тарифікацію відповідно до параметрів тарифного плану «Пакет 100» (див. Новина розділу від 3 червня 2010 року)


Новина розділу від 3 червня 2010 року)

Покриття ЛО мережею 3G МТС. Зелений колір - відмінне покриття,
жовтий - гарне, червоний - задовільний,
коричневий - незадовільний


З початку червня МТС ввів в Санкт-Петербурзі і ЛО новий тарифний план «МТС Коннект-3», де ціна опцій «Бюджетний безліміт» знижена з 349 до 199 рублів, «Безлімітний онлайн» - з 549 до 349 рублів, ціни на пакети трафіку також значно знижені. При цьому всі безлімітні інтернет-опції МТС діють тепер і при знаходженні в внутрішньо-роумінгу по всьому Північно-Заходу. Крім того, ціна на пакети інтернет-трафіку, встановлені для домашнього регіону, починають діяти у роумінгу мережі МТС по всій Росії (див. Новина розділу від 9 червня 2010 р.)

За словами Дениса Кускова, на початок літа доступність 3G-послуг населенню ЛО (тільки 47-й регион) становить близько 80%, але до кінця поточного року оператори можуть покрити вже 90% території області. Динаміка будівництва з досягненням більшого охоплення поступово буде сповільнюватися: у 2011 році очікується досягнення 95% -ного рівня охоплення за послугою 3G, в 2012 році рівень охоплення досягне близько 98%. Для порівняння, таку доступність послуг 2G сьогодні демонструє «Мегафон», на лічені відсотки відстає мережу 2G МТС.

Ключові фігури

Іван Таврін (генеральний директор)

Галузь Продукція Оборот

▲ 215,5 млрд руб. (2010 рік, US GAAP)

Чистий прибуток

▲ 49,17 млрд руб. (2010 рік, US GAAP)

число співробітників

25 тис. Осіб (2012 рік)

Материнська компанія

AF Telecom Group

сайт

Головний офіс «Мегафона» в Москві

Історія

Скандали, пов'язані з фондом IPOC

На початку 2000-х рр. в ЗМІ з'являлася інформація про те, що фактичним власником компанії нібито був міністр зв'язку Леонід Рейман. Ряд ЗМІ називали Леоніда Реймана бенефіціаром фонду IPOC (до 2008 року найбільший акціонер "Мегафону"). Сам Леонід Рейман неодноразово спростовував цю інформацію, а власником фонду називав себе данський юрист Джеффрі Гальмонд, який згодом продав свій пакет в «Мегафоні» холдингу «АФ-Телеком» підприємця Алішера Усманова. Після закінчення угоди Усманов отримає контроль над 39,3% акцій оператора стільникового зв'язку. Орієнтовна сума угоди - не менше $ 5 млрд.

Навесні 2008 року представники фонду IPOC, якому належить 8% акцій «Мегафона», (а також афілійованих з ним офшорних компаній), в судах Віргінських і Бермудських островів визнали факт участі компанії в операціях, пов'язаних з відмиванням грошей. Відповідно до укладених між місцевою владою і афілійованими з IPOC структурами мировими угодами його власники погодилися ліквідувати всі свої 12 карибських офшорів, компенсувати витрати на проведення розслідувань і судових слухань і виплатити штраф у розмірі $ 45,45 млн.

Вихід на біржу

В кінці квітня 2012 року було оголошено про те, що акціонери "Мегафона" досягли домовленості про вихід компанії на фондову біржу (IPO), останнім з «великої трійки» російських стільникових операторів . Також 24 квітня 2012 року змінилася структура акціонерів, в результаті чого Altimo вийшла зі складу акціонерів (отримавши за свої акції $ 5,2 млрд), «АФ Телеком» Алішера Усманова отримала контрольний пакет (50% і одну акцію), частка TeliaSonera скоротилася до 35 , 6% акцій.

10 липня 2012 року акціонери «Мегафона» і «Скартел» оголосили про завершення угоди, в результаті якої структура власності обох операторів змінилася. Власником 50% плюс 1 акція «Мегафона» і 100% «Скартел» стала холдингова компанія Garsdale Services (Британські Віргінські острови), 82% якої отримав Алішер Усманов, а 18% поділили Telconet Capital підприємця Сергія Адоньева і держкорпорація "Ростехнології" пропорційно своїм часткам в «Скартел».

Злиття і поглинання

З придбанням в червні 2010 року одного з провідних російських магістральних операторів, групи «Синтерра», «Мегафон» вийшов на ринок фіксованого зв'язку для великих державних і корпоративних клієнтів , А також послуг фіксованого широкосмугового доступу (ШСД). На базі об'єднаної інфраструктури функціонують мережі GSM 900/1800, 3G, VSAT, IP / MPLS, МГ / МН, Цодов, ЦОВ.

У 2010 році він за 2 млрд руб. придбав 100% ЗАТ «Метроком», найбільшого оператора фіксованого зв'язку Санкт-Петербурга, великого інтернет-провайдера і власника оптоволоконної мережі в метрополітені Петербурга. Навесні 2011 року «Мегафон» придбав компанію NetByNet, одного з провідних гравців на московському ринку ШСД (315 тис. Абонентів). Сума операції оцінювалася в $ 350-360 млн. У квітні 2011 року придбав 100% акцій одного з найстаріших інтернет-провайдерів Санкт-Петербурга, ЗАТ «Веб Плас».

Власники та керівництво

Станом на кінець листопада 2012 (після IPO), 50% + 1 акція компанії контролювалися AF Telecom Group Алішера Усманова, 25,97% компанії належало шведсько-фінської компанії TeliaSonera, дочірньої компанії самого «Мегафона» Megafon Investments - 10,4% , 13,6% перебувало у вільному обігу.

Генеральний директор компанії - Іван Таврін.

діяльність

Компанія «Мегафон» надає послуги стільникового (GSM і UMTS) та фіксованого зв'язку фізичним та юридичним особам під однойменною торговою маркою.

Статистика


Статистика

Комерційне представництво та обслуговування ВАТ «Мегафон»

Кількість абонентів (за даними компанії):

 • У січні 2009 року - 43 557 667 осіб,
 • У лютому 2009 року - 43 673 410 осіб,
 • У серпні 2009 року - 47 555 045 осіб,
 • У вересні 2009 року - 48 324 423 особи,
 • У грудні 2009 року - 50 541 772 особи,
 • У березні 2010 року - 52 021 954 людини,
 • У липні 2010 року - 54 998 115 осіб,
 • У листопаді 2010 року - 55 795 485 осіб,
 • У грудні 2010 року - 57 039 352 особи,
 • У квітні 2011 року - 57 127 703 особи.
 • У травні 2011 року - 57 127 703 особи.
 • У червні 2011 року - 57 127 703 особи.
 • У липні 2011 року - 58 562 066 людини.
 • У серпні 2011 року - 58 915 711 людини.
 • У вересні 2011 року - 60 248 016 осіб.
 • У жовтні 2011 року - 60 681 600 осіб.
 • У березні 2012 року - 62 952 206 осіб.
 • У серпні 2012 року - 63 987 393 абонента.

префікси

Компанія використовує такі префікси:

 • : 924, 929-4, 934-4
 • : 928, 929-8, 938

(Бєлгородська область, Воронезька область, Липецька область, Тамбовська область): 920- (2,4,5), 929-0- (0,1), 930- (0,4) (Оренбурзька область): 922- (5 , 6,8), 929-201, 932- (2,5) (Івановська область, Костромська область, Смоленська область, Тверська область, Ярославська область): 920- (1,3,6), 929-0- (7 , 8,9), 930- (0,1,3)

 • : 923, 929-3, 933
 • : 925, 926, 929-5, 929-6, 929-9, 936-6
 • : 922, 929-2, 932
 • : 920, 929-0, 930

показники діяльності

Чисельність персоналу на кінець 2010 року - 24 тис. Чоловік.

У вересні 2010 року «Мегафон» вийшов на друге місце в Росії по виручці серед операторів «великої трійки», обігнавши за цим показником «Вимпелком». Виручка компанії за 2010 рік по US GAAP склав 215,5 млрд руб. (За 2009 рік - 181,9 млрд руб.), Чистий прибуток - 49,17 млрд руб. (45,3 млрд руб.). 9 грудня 2011 року Мегафон придбав великого Уральського провайдера Югрател. Сума угоди склала 2,4 млрд рублів.

«Мегафон» і IP-телефонія

Компанія «Мегафон» створила програму «МультіФон», яка дозволяє здійснювати і приймати дзвінки, включаючи міжміські і міжнародні напрямки, через Інтернет, а також здійснювати і приймати відеодзвінки, спілкуватися в чаті і користуватися іншими можливостями.

«Мегафон» намагався обмежити доступ до сервісів Skype в своїх мережах, і навіть стягувати окрему плату за його використання. Також «Мегафон» намагався обмежити доступ до Skype і на законодавчому рівні.

філії компанії

Столичний філія ВАТ «Мегафон»

«Мегафон-Москва» - торгова марка Столичного філії ВАТ «Мегафон», який надає послуги зв'язку з 1 липня 2009 року на території Москви і Московської області. Кількість абонентів - 5 309 326 осіб (на 1 березня 2007 року), більш 7.3 млн абонентів на листопад 2009 року.

«Мегафон» покриває практично всі станції Московського метрополітену мережею GSM , Випереджаючи за цим показником своїх конкурентів - «Білайн» і «МТС». На переважній більшості станцій доступна мережа 3G.

Сибірський філія ВАТ «Мегафон»

«Мегафон-Сибір» - торгова марка Сибірського філії ВАТ «Мегафон», що діє на території Новосибірської, Кемеровської, Омській і Томській областей, Алтайського і Красноярського країв, республік Алтай, Хакасія і Тива.

реорганізація

Сибірський філія ВАТ «Мегафон» - один з 8 філій ВАТ «Мегафон». Надає послуги зв'язку з грудня 2003 року. Кількість абонентів - 2,2 млн осіб. З січня по липень 2009 року проводився процес реорганізації ЗАТ «Мобиком-Новосибірськ» у формі приєднання до ВАТ «Мегафон». В даний час «Мегафон-Сибір» перейменовано в Сибірський філія ВАТ «Мегафон».

Північно-Західний філія ВАТ «Мегафон»

«Мегафон-Северо-Запад» - торгова марка Північно-Західного філії ВАТ «Мегафон». Північно-Західний філія ВАТ «Мегафон» утворився в травні 2002 року в результаті перейменування і зміни організаційно-правової форми ЗАТ «Північно-Західний GSM» і його об'єднання з низкою регіональних операторів. Було створено ВАТ «Мегафон» - перший загальноросійський оператор мобільного зв'язку .

Зі структури ВАТ «Мегафон» було виділено Північно-Західний філія, який представляє інтереси загальноросійського оператора в Санкт-Петербурзі і Ленінградській області, Архангельської області і Ненецькому АТ, Вологодської, Калінінградської, Мурманської, Новгородської, Псковської областях і республіці Карелія.

Далекосхідний філія ВАТ «Мегафон»

«Мегафон-Далекий Схід» - торгова марка Далекосхідного філії ВАТ «Мегафон» - оператора стільникового зв'язку стандарту GSM, що діє на території Іркутської, Амурської, Сахалінської і Магаданської областей, Єврейської автономної області, Забайкальського, Хабаровського, Приморського і Камчатського країв, республік Бурятія і Саха (Якутія), Чукотського автономного округу.

Відділення було створено в 2004-2005 роках. Зона охоплення частково була забезпечена власними вежами, в Камчатської і Магаданської областях робота велася на умовах оренди обладнання у "Дальсвязи". Розгортанням мережі керував А. Н. Ничипоренко. У 2007 році ситуація змінилася, з'явилася інформація про продаж "Дальсвязи", і Мегафон перейшов на забезпечення власними системами зв'язку. Керував проектом гендиректор ЗАТ «Мобиком-Хабаровськ» Юрій Журавель.

ЗАТ «Мобиком-Хабаровськ» - 100% дочірня компанія ВАТ «Мегафон». З січня по липень 2009 року проводився процес реорганізації ЗАТ «Мобиком-Хабаровськ» у формі приєднання до ВАТ «Мегафон».

Зона покриття мегафон в льон. Скандали, пов'язані з фондом IPOC

Інформаційно-аналітичне агентство «Тиждень стільникових технологій» в травні 2010 року провело тестування поточного рівня доступу до високошвидкісного мобільного Інтернету (3G) в мережах операторів стільникового зв'язку , Які працюють на території передмість Санкт-Петербурга і Ленінградської області (ЛО). За даними дослідників, як і в Санкт-Петербурзі, в області лідерами по покриттю є «Мегафон» і «Скай Лінк», за ними з невеликим відставанням слідує МТС. «Білайн» може наздогнати конкурентів вже до другої половини року.

Моніторинг розвитку 3G-мереж в передмістях Санкт-Петербурга і Ленінградської області проводився на протязі десяти днів в травні цього року, при цьому протяжність тестового маршруту склала близько 3 тис. Км. «Станом на початок червня можна говорити про те, що всі гравці, які працюють на ринку мобільного доступу Петербурга, домоглися приблизно рівних показників по рівню покриття 3G і в передмістях», - зазначив керівник ІАА "Тиждень стільникових технологій» Денис Кусков.

У Ленінградській області найбільша територія охоплення мобільного ШПД забезпечується «Скай Лінком», проте 3G-сервіс «Мегафона» доступний більшому відсотку населення за рахунок установки більшого числа базових станцій в найбільш густо населених районах проживання і зонах відпочинку. Наступним оператором по доступності 3G-послуг є «Білайн», який до літа забезпечив практично повне покриття 12 найбільших міст ЛО.

За даними дослідників, відстає від них МТС, наприклад, в третьому за величиною місті області, Сосновому Бору, оператор взагалі не надає 3G-сервіс. Проте МТС - єдиний оператор, до якого можна підключитися, припустимо, в садівництві посадника Острів (Киришская напрямок). Крім того, оператор забезпечує краще 3G-покриття найбільшого садівництва Мшінское (Лузький напрямок).

Точкове покриття взагалі характерно для карти області. Так, один лише «Білайн» надає послуги 3G в селищі Опілля Кінгісеппського району, а також в селищі Иссад Волховського району. WiMAX-оператора Yota забезпечує прийом тільки на території Санкт-Петербурга.


Найбільші садівничі масиви ЛО. Зелений колір - повне покриття
всього населеного пункту; синій - недостатнє покриття
населеного пункту, сервіс доступний не всьому населенню;
червоний - покриття немає

Нагадаємо, що тестування покриття і швидкостей в мережах 3G операторів «великої трійки» (технологія UMTS) по Санкт-Петербургу ІАА «Тиждень стільникових технологій» провело ще в першому кварталі 2010 року. На початок лютого в Петербурзі за кількістю встановлених базових станцій лідирувала компанія «Мегафон» - 40,6%, далі слідував «Білайн» (32%) і МТС (27,4%). Однак за останні півроку різниця за кількістю встановлених базових станцій між «Мегафоном» і двома іншими операторами скоротилася на 4%. Проте, не дивлячись на меншу кількість БС, найкращі результати як за піковими, так і за середніми показниками передачі даних продемонстрував «Білайн» (пікова швидкість - 1,7 Мбіт / с, середня швидкість - 505 кбіт / с). «Мегафон» показав пікову швидкість на рівні 1,6 Мбіт / с і середню - на рівні 459 кбіт / с. Пікова швидкість в 3G-мережі МТС склала 1,46 Мбіт / с, а середня - 368 кбіт / с. Дані виміри були отримані в режимі руху, що дозволило провести тестування на всій території Петербурга (див. Новина розділу від 31 березня 2010 року).


Новина розділу від 31 березня 2010 року)


Покриття мереж 3G в найбільших населених пунктах ЛВ (від 5 тис. Чоловік).
Зліва направо: МТС, «Мегафон», «Білайн», «Скай Лінк», Yota

Досягнувши практично 100% -ного покриття території Санкт-Петербурга і в умовах надвисокої конкуренції, на рубежі 2009-2010 років оператори приступили до активного розвитку мереж в ЛВ, вкладаючи туди значні інвестиції. Наприклад, в березні «Білайн» оголосив про значне розширення зони присутності мережі 3G на території Ленінградської області (див. Новина розділу від 10 березня 2010 року).

Перед початком літнього сезону більшість операторів запропонували спеціальні «літні» тарифи для стимулювання нових підключень як серед жителів області, так і серед приїжджих, яким може знадобитися інтернет-доступ на період відпустки або протягом усього дачного сезону.

Наприклад, з початку червня 2010 «Скай Лінк Петербург» запустив акцію «Літо безкоштовного мобільного Інтернету», згідно з умовами якої кожен купив в червні один з трьох 3G-модемів отримує можливість безкоштовного користування інтернет-доступом в місті і області протягом всього літа. Протягом трьох літніх місяців абонентська плата стягуватися не буде, передача даних в Санкт-Петербурзі і Ленінградській області не тарифікується. Однак якщо сумарний обсяг інтернет-трафіку перевищить 5 Гбайт в місяць, починає діяти обмеження швидкості доступу до 128 кбіт / с. Всі абоненти, підключені в червні в рамках акції «Літо безкоштовного мобільного Інтернету», з 1 вересня 2010 року буде переведено на тарифний план «Безлімітні Мегабайти СПб.Н». В даний час «Скай Лінк» проводить ще одну цікаву ініціативу - «Купи модем - Інтернет безкоштовно». При покупці інтернет-комплекту (один з двох USB-модемів ANYDATA ADU-310A або AIRPLUS MCD-650, далі R-UIM карта з тарифним планом «Простір», інсталяційний диск і інструкція) кожен абонент отримує два місяці обслуговування на тарифі «Простір» без абонентської плати . Вартість всього комплекту складає 1990 рублів (див. Новина розділу від 3 червня 2010 року).


Новина розділу від 3 червня 2010 року)

Покриття ЛО мережею 3G «Мегафона». Зелений колір - відмінне покриття,
жовтий - добрий. Червоний - задовільний (сервіс можливий
поза приміщеннями і в приміщеннях біля вікон з відкритим радіообзора
в напрямку базової станції). Коричневий - незадовільно
(сервіс можливий тільки з застосуванням зовнішньої спрямованої антени)

Тим часом Північно-Західний «Мегафон» з 26 травня 2010 року став пропонувати кастомізовані USB-модеми E220, E160G, E156G, E1550 за 600 рублів. При цьому вартість всього комплекту «USB-модем + тарифний план» при підключенні до тарифних планів «Мегафон-Логін Плюс» і «Інтернет Драйв Плюс» становить 999 рублів (399 рублів абонент отримує на рахунок). Проте вартість такого комплекту з модемом Е1750 і тарифними планами « Безлімітний інтернет »,« Мегафон-Логін »і« Інтернет Драйв »становить 1099 рублів.


Покриття ЛО мережею 3G «Білайну». Зелений колір - відмінне покриття,
жовтий - гарне, червоний - задовільний,
коричневий - незадовільний

Власну акцію під назвою «Літні ночі», спрямовану на залучення нових 3G-клієнтів, проводить і «Білайн». З 5 травня по 30 червня 2010 року будь-який абонент Санкт-Петербурга і області при покупці USB-модема за 745 рублів з тарифним планом «Пакет 100» отримує пільговий інтернет-доступ протягом 30 календарних днів. Однак при перевищенні 2 Гбайт трафіку швидкість доступу може бути знижена до закінчення участі в акції. Пільгова нічна тарифікація надається з 01.00 до 08.00 і призупиняється на період з 08.01 до 00.59, коли витрачається передплачений трафік (100 Мбайт за тарифом «Пакет 100» за 95 рублів). Після закінчення періоду промо-тарифікації (30 днів з моменту активації контракту) абонент переключається на стандартну тарифікацію відповідно до параметрів тарифного плану «Пакет 100» (див. Новина розділу від 3 червня 2010 року)


Новина розділу від 3 червня 2010 року)

Покриття ЛО мережею 3G МТС. Зелений колір - відмінне покриття,
жовтий - гарне, червоний - задовільний,
коричневий - незадовільний


З початку червня МТС ввів в Санкт-Петербурзі і ЛО новий тарифний план «МТС Коннект-3», де ціна опцій «Бюджетний безліміт» знижена з 349 до 199 рублів, «Безлімітний онлайн» - з 549 до 349 рублів, ціни на пакети трафіку також значно знижені. При цьому всі безлімітні інтернет-опції МТС діють тепер і при знаходженні в внутрішньо-роумінгу по всьому Північно-Заходу. Крім того, ціна на пакети інтернет-трафіку, встановлені для домашнього регіону, починають діяти у роумінгу мережі МТС по всій Росії (див. Новина розділу від 9 червня 2010 р.)

За словами Дениса Кускова, на початок літа доступність 3G-послуг населенню ЛО (тільки 47-й регион) становить близько 80%, але до кінця поточного року оператори можуть покрити вже 90% території області. Динаміка будівництва з досягненням більшого охоплення поступово буде сповільнюватися: у 2011 році очікується досягнення 95% -ного рівня охоплення за послугою 3G, в 2012 році рівень охоплення досягне близько 98%. Для порівняння, таку доступність послуг 2G сьогодні демонструє «Мегафон», на лічені відсотки відстає мережу 2G МТС.

Ключові фігури

Іван Таврін (генеральний директор)

Галузь Продукція Оборот

▲ 215,5 млрд руб. (2010 рік, US GAAP)

Чистий прибуток

▲ 49,17 млрд руб. (2010 рік, US GAAP)

число співробітників

25 тис. Осіб (2012 рік)

Материнська компанія

AF Telecom Group

сайт

Головний офіс «Мегафона» в Москві

Історія

Скандали, пов'язані з фондом IPOC

На початку 2000-х рр. в ЗМІ з'являлася інформація про те, що фактичним власником компанії нібито був міністр зв'язку Леонід Рейман. Ряд ЗМІ називали Леоніда Реймана бенефіціаром фонду IPOC (до 2008 року найбільший акціонер "Мегафону"). Сам Леонід Рейман неодноразово спростовував цю інформацію, а власником фонду називав себе данський юрист Джеффрі Гальмонд, який згодом продав свій пакет в «Мегафоні» холдингу «АФ-Телеком» підприємця Алішера Усманова. Після закінчення угоди Усманов отримає контроль над 39,3% акцій оператора стільникового зв'язку. Орієнтовна сума угоди - не менше $ 5 млрд.

Навесні 2008 року представники фонду IPOC, якому належить 8% акцій «Мегафона», (а також афілійованих з ним офшорних компаній), в судах Віргінських і Бермудських островів визнали факт участі компанії в операціях, пов'язаних з відмиванням грошей. Відповідно до укладених між місцевою владою і афілійованими з IPOC структурами мировими угодами його власники погодилися ліквідувати всі свої 12 карибських офшорів, компенсувати витрати на проведення розслідувань і судових слухань і виплатити штраф у розмірі $ 45,45 млн.

Вихід на біржу

В кінці квітня 2012 року було оголошено про те, що акціонери "Мегафона" досягли домовленості про вихід компанії на фондову біржу (IPO), останнім з «великої трійки» російських стільникових операторів . Також 24 квітня 2012 року змінилася структура акціонерів, в результаті чого Altimo вийшла зі складу акціонерів (отримавши за свої акції $ 5,2 млрд), «АФ Телеком» Алішера Усманова отримала контрольний пакет (50% і одну акцію), частка TeliaSonera скоротилася до 35 , 6% акцій.

10 липня 2012 року акціонери «Мегафона» і «Скартел» оголосили про завершення угоди, в результаті якої структура власності обох операторів змінилася. Власником 50% плюс 1 акція «Мегафона» і 100% «Скартел» стала холдингова компанія Garsdale Services (Британські Віргінські острови), 82% якої отримав Алішер Усманов, а 18% поділили Telconet Capital підприємця Сергія Адоньева і держкорпорація "Ростехнології" пропорційно своїм часткам в «Скартел».

Злиття і поглинання

З придбанням в червні 2010 року одного з провідних російських магістральних операторів, групи «Синтерра», «Мегафон» вийшов на ринок фіксованого зв'язку для великих державних і корпоративних клієнтів , А також послуг фіксованого широкосмугового доступу (ШСД). На базі об'єднаної інфраструктури функціонують мережі GSM 900/1800, 3G, VSAT, IP / MPLS, МГ / МН, Цодов, ЦОВ.

У 2010 році він за 2 млрд руб. придбав 100% ЗАТ «Метроком», найбільшого оператора фіксованого зв'язку Санкт-Петербурга, великого інтернет-провайдера і власника оптоволоконної мережі в метрополітені Петербурга. Навесні 2011 року «Мегафон» придбав компанію NetByNet, одного з провідних гравців на московському ринку ШСД (315 тис. Абонентів). Сума операції оцінювалася в $ 350-360 млн. У квітні 2011 року придбав 100% акцій одного з найстаріших інтернет-провайдерів Санкт-Петербурга, ЗАТ «Веб Плас».

Власники та керівництво

Станом на кінець листопада 2012 (після IPO), 50% + 1 акція компанії контролювалися AF Telecom Group Алішера Усманова, 25,97% компанії належало шведсько-фінської компанії TeliaSonera, дочірньої компанії самого «Мегафона» Megafon Investments - 10,4% , 13,6% перебувало у вільному обігу.

Генеральний директор компанії - Іван Таврін.

діяльність

Компанія «Мегафон» надає послуги стільникового (GSM і UMTS) та фіксованого зв'язку фізичним та юридичним особам під однойменною торговою маркою.

Статистика


Статистика

Комерційне представництво та обслуговування ВАТ «Мегафон»

Кількість абонентів (за даними компанії):

 • У січні 2009 року - 43 557 667 осіб,
 • У лютому 2009 року - 43 673 410 осіб,
 • У серпні 2009 року - 47 555 045 осіб,
 • У вересні 2009 року - 48 324 423 особи,
 • У грудні 2009 року - 50 541 772 особи,
 • У березні 2010 року - 52 021 954 людини,
 • У липні 2010 року - 54 998 115 осіб,
 • У листопаді 2010 року - 55 795 485 осіб,
 • У грудні 2010 року - 57 039 352 особи,
 • У квітні 2011 року - 57 127 703 особи.
 • У травні 2011 року - 57 127 703 особи.
 • У червні 2011 року - 57 127 703 особи.
 • У липні 2011 року - 58 562 066 людини.
 • У серпні 2011 року - 58 915 711 людини.
 • У вересні 2011 року - 60 248 016 осіб.
 • У жовтні 2011 року - 60 681 600 осіб.
 • У березні 2012 року - 62 952 206 осіб.
 • У серпні 2012 року - 63 987 393 абонента.

префікси

Компанія використовує такі префікси:

 • : 924, 929-4, 934-4
 • : 928, 929-8, 938

(Бєлгородська область, Воронезька область, Липецька область, Тамбовська область): 920- (2,4,5), 929-0- (0,1), 930- (0,4) (Оренбурзька область): 922- (5 , 6,8), 929-201, 932- (2,5) (Івановська область, Костромська область, Смоленська область, Тверська область, Ярославська область): 920- (1,3,6), 929-0- (7 , 8,9), 930- (0,1,3)

 • : 923, 929-3, 933
 • : 925, 926, 929-5, 929-6, 929-9, 936-6
 • : 922, 929-2, 932
 • : 920, 929-0, 930

показники діяльності

Чисельність персоналу на кінець 2010 року - 24 тис. Чоловік.

У вересні 2010 року «Мегафон» вийшов на друге місце в Росії по виручці серед операторів «великої трійки», обігнавши за цим показником «Вимпелком». Виручка компанії за 2010 рік по US GAAP склав 215,5 млрд руб. (За 2009 рік - 181,9 млрд руб.), Чистий прибуток - 49,17 млрд руб. (45,3 млрд руб.). 9 грудня 2011 року Мегафон придбав великого Уральського провайдера Югрател. Сума угоди склала 2,4 млрд рублів.

«Мегафон» і IP-телефонія

Компанія «Мегафон» створила програму «МультіФон», яка дозволяє здійснювати і приймати дзвінки, включаючи міжміські і міжнародні напрямки, через Інтернет, а також здійснювати і приймати відеодзвінки, спілкуватися в чаті і користуватися іншими можливостями.

«Мегафон» намагався обмежити доступ до сервісів Skype в своїх мережах, і навіть стягувати окрему плату за його використання. Також «Мегафон» намагався обмежити доступ до Skype і на законодавчому рівні.

філії компанії

Столичний філія ВАТ «Мегафон»

«Мегафон-Москва» - торгова марка Столичного філії ВАТ «Мегафон», який надає послуги зв'язку з 1 липня 2009 року на території Москви і Московської області. Кількість абонентів - 5 309 326 осіб (на 1 березня 2007 року), більш 7.3 млн абонентів на листопад 2009 року.

«Мегафон» покриває практично всі станції Московського метрополітену мережею GSM , Випереджаючи за цим показником своїх конкурентів - «Білайн» і «МТС». На переважній більшості станцій доступна мережа 3G.

Сибірський філія ВАТ «Мегафон»

«Мегафон-Сибір» - торгова марка Сибірського філії ВАТ «Мегафон», що діє на території Новосибірської, Кемеровської, Омській і Томській областей, Алтайського і Красноярського країв, республік Алтай, Хакасія і Тива.

реорганізація

Сибірський філія ВАТ «Мегафон» - один з 8 філій ВАТ «Мегафон». Надає послуги зв'язку з грудня 2003 року. Кількість абонентів - 2,2 млн осіб. З січня по липень 2009 року проводився процес реорганізації ЗАТ «Мобиком-Новосибірськ» у формі приєднання до ВАТ «Мегафон». В даний час «Мегафон-Сибір» перейменовано в Сибірський філія ВАТ «Мегафон».

Північно-Західний філія ВАТ «Мегафон»

«Мегафон-Северо-Запад» - торгова марка Північно-Західного філії ВАТ «Мегафон». Північно-Західний філія ВАТ «Мегафон» утворився в травні 2002 року в результаті перейменування і зміни організаційно-правової форми ЗАТ «Північно-Західний GSM» і його об'єднання з низкою регіональних операторів. Було створено ВАТ «Мегафон» - перший загальноросійський оператор мобільного зв'язку .

Зі структури ВАТ «Мегафон» було виділено Північно-Західний філія, який представляє інтереси загальноросійського оператора в Санкт-Петербурзі і Ленінградській області, Архангельської області і Ненецькому АТ, Вологодської, Калінінградської, Мурманської, Новгородської, Псковської областях і республіці Карелія.

Далекосхідний філія ВАТ «Мегафон»

«Мегафон-Далекий Схід» - торгова марка Далекосхідного філії ВАТ «Мегафон» - оператора стільникового зв'язку стандарту GSM, що діє на території Іркутської, Амурської, Сахалінської і Магаданської областей, Єврейської автономної області, Забайкальського, Хабаровського, Приморського і Камчатського країв, республік Бурятія і Саха (Якутія), Чукотського автономного округу.

Відділення було створено в 2004-2005 роках. Зона охоплення частково була забезпечена власними вежами, в Камчатської і Магаданської областях робота велася на умовах оренди обладнання у "Дальсвязи". Розгортанням мережі керував А. Н. Ничипоренко. У 2007 році ситуація змінилася, з'явилася інформація про продаж "Дальсвязи", і Мегафон перейшов на забезпечення власними системами зв'язку. Керував проектом гендиректор ЗАТ «Мобиком-Хабаровськ» Юрій Журавель.

ЗАТ «Мобиком-Хабаровськ» - 100% дочірня компанія ВАТ «Мегафон». З січня по липень 2009 року проводився процес реорганізації ЗАТ «Мобиком-Хабаровськ» у формі приєднання до ВАТ «Мегафон».

Поволзьких філія ВАТ «Мегафон»

«Мегафон-Поволжя» - торгова марка Поволзької філії ВАТ «Мегафон», утвореного після приєднання ВАТ «МСС-Поволжье» до ВАТ «Мегафон», на території Астраханської, Волгоградської, Пензенської, Оренбурзької, Самарської, Саратовської, Ульяновської областей, республік Башкортостан, Калмикія, Марій-Ел, Мордовія, Татарстан, Чувашія. Головний офіс філії розташовується в Самарі. Що примітно, перелік регіонів роботи Поволзької філії Мегафона майже повністю збігається з географією діяльності СМАРТС (крім Волгоградської і Оренбурзької областей).

ВАТ «МСС-Поволжье» - 100% дочірня компанія ВАТ «Мегафон». З січня по липень 2009 року проводився процес реорганізації ВАТ «МСС-Поволжье» у формі приєднання до ВАТ «Мегафон».

Кавказький філія ВАТ «Мегафон»

Філія «Телекомінвест» був створений в 2001 році, ЗАТ «Мобиком-Кавказ» стала інвестиційним проектом торгової марки «Мегафон» на Кавказі. Мережа будувалася влітку 2001 року, відразу ж з'явилися перші абоненти, які перебували в роумінгу. продажі телефонних номерів стартували в середині серпня. На першому етапі в мережу були вкладені серйозні інвестиції: реалізована програма, по якій в регіоні було поставлено 200 базових станцій: 50 в Ставропольському краї, 50 в Ростовській області і 100 в Краснодарському краї. Система була реалізована на трьох комутаторах по 90 000 номерів кожен, мережа функціонувала в діапазонах 900 і 1800 МГц. Вартість реалізації програми склала більше $ 30 млн. Створенням мережі керував заступник генерального директора А. Н. Ничипоренко

«Мегафон-Кавказ» - торгова марка Кавказького філії ВАТ «Мегафон» - оператора стільникового зв'язку стандарту GSM / UMTS. Кавказький філія ВАТ «Мегафон» був утворений 1 липня 2009 року в ході реорганізації ВАТ «Мегафон», шляхом приєднання 100% дочірніх компаній ЗАТ «Мобиком-Кавказ» і Південного філіалу ЗАТ «Мобиком-Центр».

Зона охоплення Кавказького філії поширюється на територію Ростовської, Воронезької, Липецької, Тамбовської і Бєлгородської областей, Краснодарського і Ставропольського країв, а також республік: Адигея, Карачаєво-Черкеської Республіки, Республіки Дагестан, Кабардино-Балкарської Республіки, Республіки Північна Осетія - Аланія, Чеченської Республіки , Республіки Інгушетія.

ЗАТ «Мобиком-Кавказ» - 100% дочірня компанія ВАТ «Мегафон». З січня по липень 2009 року проводився процес реорганізації ЗАТ «Мобиком-Кавказ» у формі приєднання до ВАТ «Мегафон».

Центральна філія ВАТ «Мегафон»

Філія компанії «Мегафон» в Центральному укрупненому регіоні, який надає послуги мобільного зв'язку в стандартах GSM 900/1800 і UMTS2100 (включаючи послуги телематичних служб і послуги передачі даних) на території Брянської, Володимирської, Калузької, Курської, Нижегородської, Орловської, Рязанської і Тульської областей . Мережа «Мегафон» в Центральному регіоні була запущена в комерційну експлуатацію 10 грудня 2002 року з відкриття фрагмента мережі Нижньому Новгороді. Надає послуги на території Нижегородської, Курської, Володимирській, Рязанської, Брянської, Калузької, Тульської, Орловської областей. Головний офіс філії знаходиться в Нижньому Новгороді.

Уральський філія ВАТ «Мегафон»

Філія компанії «Мегафон» в Уральському регіоні, який надає послуги мобільного зв'язку в стандарті GSM 900/1800 і UMTS2100 (включаючи послуги теле-тичних служб і послуги передачі даних). Надає послуги на території Кіровської, Курганської, Челябінської, Тюменської, Свердловської областей, Пермський край, в Ханти-Мансійському автономному окрузі, республіках Удмуртії, Комі і в ЯНАО. Головний офіс філії знаходиться в місті Єкатеринбурзі.

Реклама

У 2009 році Мегафон став офіційним мобільним оператором Зимових Олімпійських ігор 2014 року.

Великі ігри Мегафон

Всеросійське роуд-шоу «Великі ігри Мегафон» - проект компанії «Мегафон». Одне із завдань проекту - популяризація спорту. Шоу стартувало 14 травня 2011 року в Сочі (за 1000 днів до початку Олімпіади) - і там же фінішує в лютому 2014 роки перед відкриттям XXII Олімпійських зимових ігор. У проекті беруть участь понад 40 міст. У 2011 році в маршруті роуд-шоу позначено 12 міст: Сочі, Ярославль, Іваново, Володимир, Нижній Новгород, Смоленськ, Рязань, Тула, Саранськ, Тольятті, Самара і Казань.

Роуд-шоу включає в себе: виступ команди «Мегафон Моторспорт» і виставку спортивних автомобілів; змагання з дисциплін зимових олімпійських видів спорту (спортивна частина); інтерактивні інсталяції та виставку мобільних технологій і послуг компанії «Мегафон». У кожному місті «Великі ігри Мегафон» проходять протягом 2 днів.

Логотип

Логотип

Друга версія логотипу

Компанія змінила 2 логотипу. Нинішній - 3-й за рахунком.

Дуже часто в зображенні логотипу замість фіолетового кольору використовується синій.

Кнопка «живий» статистики зі спірним логотипом

В результаті розгляду справи тарифи на послуги в роумінгу були знижені на голосові послуги, на послуги передачі SMS-повідомлень і на послуги мобільного інтернету. Федеральна антимонопольна служба, беручи до уваги заходи, вжиті компанією, визнало її порушила пункт 1 частини 1 статті 10 закону «Про захист конкуренції» і видала припис про усунення допущеного порушення шляхом зниження тарифів і введення смс-інформування абонентів про умови роумінгу.

критика

У липні 2007 року необережна реклама послуг «Мегафона» викликала міжнародний скандал. На вимогу посольства Азербайджану в Росії з телеефіру був знятий рекламний ролик компанії, в якому на географічній карті Азербайджан вказаний як території Вірменії. У відеоролику на карті присутня лише столиця Вірменії Єреван і не було згадки про Баку. «Мегафон» визнав претензії справедливими.

Претензії по тарифікації роумінгу даних

У 2010 році «Мегафон» звернувся до суду, маючи намір стягнути з одного зі своїх абонентів 1 мільйон рублів в рахунок відшкодування збитків за надані абоненту послуги роумінгу на острові Крит (власники 3G-модема «Мегафона», будучи у відпустці, скачали з його допомогою кілька серій популярного серіалу). В ході розгляду справи в Ленінському районному суді міста Володимира судом були встановлені факти, що свідчать про незаконність вимог «Мегафона»: договір з абонентом не передбачав надання послуг роумінгу; договір з абонентом був складений зі значними порушеннями законодавства; оператор за свій рахунок надав послуги в кредит абоненту з авансовою системою оплати; оператор на о. Крит, на який посилався «Мегафон», давно припинив свою діяльність. Ці та ряд інших фактів були підставою для відмови «Мегафон» в його позовних вимогах, після чого «Мегафон» сам відмовився від позову.


Зона покриття мегафон в льон. Скандали, пов'язані з фондом IPOC

Інформаційно-аналітичне агентство «Тиждень стільникових технологій» в травні 2010 року провело тестування поточного рівня доступу до високошвидкісного мобільного Інтернету (3G) в мережах операторів стільникового зв'язку , Які працюють на території передмість Санкт-Петербурга і Ленінградської області (ЛО). За даними дослідників, як і в Санкт-Петербурзі, в області лідерами по покриттю є «Мегафон» і «Скай Лінк», за ними з невеликим відставанням слідує МТС. «Білайн» може наздогнати конкурентів вже до другої половини року.

Моніторинг розвитку 3G-мереж в передмістях Санкт-Петербурга і Ленінградської області проводився на протязі десяти днів в травні цього року, при цьому протяжність тестового маршруту склала близько 3 тис. Км. «Станом на початок червня можна говорити про те, що всі гравці, які працюють на ринку мобільного доступу Петербурга, домоглися приблизно рівних показників по рівню покриття 3G і в передмістях», - зазначив керівник ІАА "Тиждень стільникових технологій» Денис Кусков.

У Ленінградській області найбільша територія охоплення мобільного ШПД забезпечується «Скай Лінком», проте 3G-сервіс «Мегафона» доступний більшому відсотку населення за рахунок установки більшого числа базових станцій в найбільш густо населених районах проживання і зонах відпочинку. Наступним оператором по доступності 3G-послуг є «Білайн», який до літа забезпечив практично повне покриття 12 найбільших міст ЛО.

За даними дослідників, відстає від них МТС, наприклад, в третьому за величиною місті області, Сосновому Бору, оператор взагалі не надає 3G-сервіс. Проте МТС - єдиний оператор, до якого можна підключитися, припустимо, в садівництві посадника Острів (Киришская напрямок). Крім того, оператор забезпечує краще 3G-покриття найбільшого садівництва Мшінское (Лузький напрямок).

Точкове покриття взагалі характерно для карти області. Так, один лише «Білайн» надає послуги 3G в селищі Опілля Кінгісеппського району, а також в селищі Иссад Волховського району. WiMAX-оператора Yota забезпечує прийом тільки на території Санкт-Петербурга.


Найбільші садівничі масиви ЛО. Зелений колір - повне покриття
всього населеного пункту; синій - недостатнє покриття
населеного пункту, сервіс доступний не всьому населенню;
червоний - покриття немає

Нагадаємо, що тестування покриття і швидкостей в мережах 3G операторів «великої трійки» (технологія UMTS) по Санкт-Петербургу ІАА «Тиждень стільникових технологій» провело ще в першому кварталі 2010 року. На початок лютого в Петербурзі за кількістю встановлених базових станцій лідирувала компанія «Мегафон» - 40,6%, далі слідував «Білайн» (32%) і МТС (27,4%). Однак за останні півроку різниця за кількістю встановлених базових станцій між «Мегафоном» і двома іншими операторами скоротилася на 4%. Проте, не дивлячись на меншу кількість БС, найкращі результати як за піковими, так і за середніми показниками передачі даних продемонстрував «Білайн» (пікова швидкість - 1,7 Мбіт / с, середня швидкість - 505 кбіт / с). «Мегафон» показав пікову швидкість на рівні 1,6 Мбіт / с і середню - на рівні 459 кбіт / с. Пікова швидкість в 3G-мережі МТС склала 1,46 Мбіт / с, а середня - 368 кбіт / с. Дані виміри були отримані в режимі руху, що дозволило провести тестування на всій території Петербурга (див. Новина розділу від 31 березня 2010 року).


Новина розділу від 31 березня 2010 року)


Покриття мереж 3G в найбільших населених пунктах ЛВ (від 5 тис. Чоловік).
Зліва направо: МТС, «Мегафон», «Білайн», «Скай Лінк», Yota

Досягнувши практично 100% -ного покриття території Санкт-Петербурга і в умовах надвисокої конкуренції, на рубежі 2009-2010 років оператори приступили до активного розвитку мереж в ЛВ, вкладаючи туди значні інвестиції. Наприклад, в березні «Білайн» оголосив про значне розширення зони присутності мережі 3G на території Ленінградської області (див. Новина розділу від 10 березня 2010 року).

Перед початком літнього сезону більшість операторів запропонували спеціальні «літні» тарифи для стимулювання нових підключень як серед жителів області, так і серед приїжджих, яким може знадобитися інтернет-доступ на період відпустки або протягом усього дачного сезону.

Наприклад, з початку червня 2010 «Скай Лінк Петербург» запустив акцію «Літо безкоштовного мобільного Інтернету», згідно з умовами якої кожен купив в червні один з трьох 3G-модемів отримує можливість безкоштовного користування інтернет-доступом в місті і області протягом всього літа. Протягом трьох літніх місяців абонентська плата стягуватися не буде, передача даних в Санкт-Петербурзі і Ленінградській області не тарифікується. Однак якщо сумарний обсяг інтернет-трафіку перевищить 5 Гбайт в місяць, починає діяти обмеження швидкості доступу до 128 кбіт / с. Всі абоненти, підключені в червні в рамках акції «Літо безкоштовного мобільного Інтернету», з 1 вересня 2010 року буде переведено на тарифний план «Безлімітні Мегабайти СПб.Н». В даний час «Скай Лінк» проводить ще одну цікаву ініціативу - «Купи модем - Інтернет безкоштовно». При покупці інтернет-комплекту (один з двох USB-модемів ANYDATA ADU-310A або AIRPLUS MCD-650, далі R-UIM карта з тарифним планом «Простір», інсталяційний диск і інструкція) кожен абонент отримує два місяці обслуговування на тарифі «Простір» без абонентської плати . Вартість всього комплекту складає 1990 рублів (див. Новина розділу від 3 червня 2010 року).


Новина розділу від 3 червня 2010 року)

Покриття ЛО мережею 3G «Мегафона». Зелений колір - відмінне покриття,
жовтий - добрий. Червоний - задовільний (сервіс можливий
поза приміщеннями і в приміщеннях біля вікон з відкритим радіообзора
в напрямку базової станції). Коричневий - незадовільно
(сервіс можливий тільки з застосуванням зовнішньої спрямованої антени)

Тим часом Північно-Західний «Мегафон» з 26 травня 2010 року став пропонувати кастомізовані USB-модеми E220, E160G, E156G, E1550 за 600 рублів. При цьому вартість всього комплекту «USB-модем + тарифний план» при підключенні до тарифних планів «Мегафон-Логін Плюс» і «Інтернет Драйв Плюс» становить 999 рублів (399 рублів абонент отримує на рахунок). Проте вартість такого комплекту з модемом Е1750 і тарифними планами « Безлімітний інтернет »,« Мегафон-Логін »і« Інтернет Драйв »становить 1099 рублів.


Покриття ЛО мережею 3G «Білайну». Зелений колір - відмінне покриття,
жовтий - гарне, червоний - задовільний,
коричневий - незадовільний

Власну акцію під назвою «Літні ночі», спрямовану на залучення нових 3G-клієнтів, проводить і «Білайн». З 5 травня по 30 червня 2010 року будь-який абонент Санкт-Петербурга і області при покупці USB-модема за 745 рублів з тарифним планом «Пакет 100» отримує пільговий інтернет-доступ протягом 30 календарних днів. Однак при перевищенні 2 Гбайт трафіку швидкість доступу може бути знижена до закінчення участі в акції. Пільгова нічна тарифікація надається з 01.00 до 08.00 і призупиняється на період з 08.01 до 00.59, коли витрачається передплачений трафік (100 Мбайт за тарифом «Пакет 100» за 95 рублів). Після закінчення періоду промо-тарифікації (30 днів з моменту активації контракту) абонент переключається на стандартну тарифікацію відповідно до параметрів тарифного плану «Пакет 100» (див. Новина розділу від 3 червня 2010 року)


Новина розділу від 3 червня 2010 року)

Покриття ЛО мережею 3G МТС. Зелений колір - відмінне покриття,
жовтий - гарне, червоний - задовільний,
коричневий - незадовільний


З початку червня МТС ввів в Санкт-Петербурзі і ЛО новий тарифний план «МТС Коннект-3», де ціна опцій «Бюджетний безліміт» знижена з 349 до 199 рублів, «Безлімітний онлайн» - з 549 до 349 рублів, ціни на пакети трафіку також значно знижені. При цьому всі безлімітні інтернет-опції МТС діють тепер і при знаходженні в внутрішньо-роумінгу по всьому Північно-Заходу. Крім того, ціна на пакети інтернет-трафіку, встановлені для домашнього регіону, починають діяти у роумінгу мережі МТС по всій Росії (див. Новина розділу від 9 червня 2010 р.)

За словами Дениса Кускова, на початок літа доступність 3G-послуг населенню ЛО (тільки 47-й регион) становить близько 80%, але до кінця поточного року оператори можуть покрити вже 90% території області. Динаміка будівництва з досягненням більшого охоплення поступово буде сповільнюватися: у 2011 році очікується досягнення 95% -ного рівня охоплення за послугою 3G, в 2012 році рівень охоплення досягне близько 98%. Для порівняння, таку доступність послуг 2G сьогодні демонструє «Мегафон», на лічені відсотки відстає мережу 2G МТС.

Ключові фігури

Іван Таврін (генеральний директор)

Галузь Продукція Оборот

▲ 215,5 млрд руб. (2010 рік, US GAAP)

Чистий прибуток

▲ 49,17 млрд руб. (2010 рік, US GAAP)

число співробітників

25 тис. Осіб (2012 рік)

Материнська компанія

AF Telecom Group

сайт

Головний офіс «Мегафона» в Москві

Історія

Скандали, пов'язані з фондом IPOC

На початку 2000-х рр. в ЗМІ з'являлася інформація про те, що фактичним власником компанії нібито був міністр зв'язку Леонід Рейман. Ряд ЗМІ називали Леоніда Реймана бенефіціаром фонду IPOC (до 2008 року найбільший акціонер "Мегафону"). Сам Леонід Рейман неодноразово спростовував цю інформацію, а власником фонду називав себе данський юрист Джеффрі Гальмонд, який згодом продав свій пакет в «Мегафоні» холдингу «АФ-Телеком» підприємця Алішера Усманова. Після закінчення угоди Усманов отримає контроль над 39,3% акцій оператора стільникового зв'язку. Орієнтовна сума угоди - не менше $ 5 млрд.

Навесні 2008 року представники фонду IPOC, якому належить 8% акцій «Мегафона», (а також афілійованих з ним офшорних компаній), в судах Віргінських і Бермудських островів визнали факт участі компанії в операціях, пов'язаних з відмиванням грошей. Відповідно до укладених між місцевою владою і афілійованими з IPOC структурами мировими угодами його власники погодилися ліквідувати всі свої 12 карибських офшорів, компенсувати витрати на проведення розслідувань і судових слухань і виплатити штраф у розмірі $ 45,45 млн.

Вихід на біржу

В кінці квітня 2012 року було оголошено про те, що акціонери "Мегафона" досягли домовленості про вихід компанії на фондову біржу (IPO), останнім з «великої трійки» російських стільникових операторів . Також 24 квітня 2012 року змінилася структура акціонерів, в результаті чого Altimo вийшла зі складу акціонерів (отримавши за свої акції $ 5,2 млрд), «АФ Телеком» Алішера Усманова отримала контрольний пакет (50% і одну акцію), частка TeliaSonera скоротилася до 35 , 6% акцій.

10 липня 2012 року акціонери «Мегафона» і «Скартел» оголосили про завершення угоди, в результаті якої структура власності обох операторів змінилася. Власником 50% плюс 1 акція «Мегафона» і 100% «Скартел» стала холдингова компанія Garsdale Services (Британські Віргінські острови), 82% якої отримав Алішер Усманов, а 18% поділили Telconet Capital підприємця Сергія Адоньева і держкорпорація "Ростехнології" пропорційно своїм часткам в «Скартел».

Злиття і поглинання

З придбанням в червні 2010 року одного з провідних російських магістральних операторів, групи «Синтерра», «Мегафон» вийшов на ринок фіксованого зв'язку для великих державних і корпоративних клієнтів , А також послуг фіксованого широкосмугового доступу (ШСД). На базі об'єднаної інфраструктури функціонують мережі GSM 900/1800, 3G, VSAT, IP / MPLS, МГ / МН, Цодов, ЦОВ.

У 2010 році він за 2 млрд руб. придбав 100% ЗАТ «Метроком», найбільшого оператора фіксованого зв'язку Санкт-Петербурга, великого інтернет-провайдера і власника оптоволоконної мережі в метрополітені Петербурга. Навесні 2011 року «Мегафон» придбав компанію NetByNet, одного з провідних гравців на московському ринку ШСД (315 тис. Абонентів). Сума операції оцінювалася в $ 350-360 млн. У квітні 2011 року придбав 100% акцій одного з найстаріших інтернет-провайдерів Санкт-Петербурга, ЗАТ «Веб Плас».

Власники та керівництво

Станом на кінець листопада 2012 (після IPO), 50% + 1 акція компанії контролювалися AF Telecom Group Алішера Усманова, 25,97% компанії належало шведсько-фінської компанії TeliaSonera, дочірньої компанії самого «Мегафона» Megafon Investments - 10,4% , 13,6% перебувало у вільному обігу.

Генеральний директор компанії - Іван Таврін.

діяльність

Компанія «Мегафон» надає послуги стільникового (GSM і UMTS) та фіксованого зв'язку фізичним та юридичним особам під однойменною торговою маркою.

Статистика


Статистика

Комерційне представництво та обслуговування ВАТ «Мегафон»

Кількість абонентів (за даними компанії):

 • У січні 2009 року - 43 557 667 осіб,
 • У лютому 2009 року - 43 673 410 осіб,
 • У серпні 2009 року - 47 555 045 осіб,
 • У вересні 2009 року - 48 324 423 особи,
 • У грудні 2009 року - 50 541 772 особи,
 • У березні 2010 року - 52 021 954 людини,
 • У липні 2010 року - 54 998 115 осіб,
 • У листопаді 2010 року - 55 795 485 осіб,
 • У грудні 2010 року - 57 039 352 особи,
 • У квітні 2011 року - 57 127 703 особи.
 • У травні 2011 року - 57 127 703 особи.
 • У червні 2011 року - 57 127 703 особи.
 • У липні 2011 року - 58 562 066 людини.
 • У серпні 2011 року - 58 915 711 людини.
 • У вересні 2011 року - 60 248 016 осіб.
 • У жовтні 2011 року - 60 681 600 осіб.
 • У березні 2012 року - 62 952 206 осіб.
 • У серпні 2012 року - 63 987 393 абонента.

префікси

Компанія використовує такі префікси:

 • : 924, 929-4, 934-4
 • : 928, 929-8, 938

(Бєлгородська область, Воронезька область, Липецька область, Тамбовська область): 920- (2,4,5), 929-0- (0,1), 930- (0,4) (Оренбурзька область): 922- (5 , 6,8), 929-201, 932- (2,5) (Івановська область, Костромська область, Смоленська область, Тверська область, Ярославська область): 920- (1,3,6), 929-0- (7 , 8,9), 930- (0,1,3)

 • : 923, 929-3, 933
 • : 925, 926, 929-5, 929-6, 929-9, 936-6
 • : 922, 929-2, 932
 • : 920, 929-0, 930

показники діяльності

Чисельність персоналу на кінець 2010 року - 24 тис. Чоловік.

У вересні 2010 року «Мегафон» вийшов на друге місце в Росії по виручці серед операторів «великої трійки», обігнавши за цим показником «Вимпелком». Виручка компанії за 2010 рік по US GAAP склав 215,5 млрд руб. (За 2009 рік - 181,9 млрд руб.), Чистий прибуток - 49,17 млрд руб. (45,3 млрд руб.). 9 грудня 2011 року Мегафон придбав великого Уральського провайдера Югрател. Сума угоди склала 2,4 млрд рублів.

«Мегафон» і IP-телефонія

Компанія «Мегафон» створила програму «МультіФон», яка дозволяє здійснювати і приймати дзвінки, включаючи міжміські і міжнародні напрямки, через Інтернет, а також здійснювати і приймати відеодзвінки, спілкуватися в чаті і користуватися іншими можливостями.

«Мегафон» намагався обмежити доступ до сервісів Skype в своїх мережах, і навіть стягувати окрему плату за його використання. Також «Мегафон» намагався обмежити доступ до Skype і на законодавчому рівні.

філії компанії

Столичний філія ВАТ «Мегафон»

«Мегафон-Москва» - торгова марка Столичного філії ВАТ «Мегафон», який надає послуги зв'язку з 1 липня 2009 року на території Москви і Московської області. Кількість абонентів - 5 309 326 осіб (на 1 березня 2007 року), більш 7.3 млн абонентів на листопад 2009 року.

«Мегафон» покриває практично всі станції Московського метрополітену мережею GSM , Випереджаючи за цим показником своїх конкурентів - «Білайн» і «МТС». На переважній більшості станцій доступна мережа 3G.

Сибірський філія ВАТ «Мегафон»

«Мегафон-Сибір» - торгова марка Сибірського філії ВАТ «Мегафон», що діє на території Новосибірської, Кемеровської, Омській і Томській областей, Алтайського і Красноярського країв, республік Алтай, Хакасія і Тива.

реорганізація

Сибірський філія ВАТ «Мегафон» - один з 8 філій ВАТ «Мегафон». Надає послуги зв'язку з грудня 2003 року. Кількість абонентів - 2,2 млн осіб. З січня по липень 2009 року проводився процес реорганізації ЗАТ «Мобиком-Новосибірськ» у формі приєднання до ВАТ «Мегафон». В даний час «Мегафон-Сибір» перейменовано в Сибірський філія ВАТ «Мегафон».

Північно-Західний філія ВАТ «Мегафон»

«Мегафон-Северо-Запад» - торгова марка Північно-Західного філії ВАТ «Мегафон». Північно-Західний філія ВАТ «Мегафон» утворився в травні 2002 року в результаті перейменування і зміни організаційно-правової форми ЗАТ «Північно-Західний GSM» і його об'єднання з низкою регіональних операторів. Було створено ВАТ «Мегафон» - перший загальноросійський оператор мобільного зв'язку .

Зі структури ВАТ «Мегафон» було виділено Північно-Західний філія, який представляє інтереси загальноросійського оператора в Санкт-Петербурзі і Ленінградській області, Архангельської області і Ненецькому АТ, Вологодської, Калінінградської, Мурманської, Новгородської, Псковської областях і республіці Карелія.

Далекосхідний філія ВАТ «Мегафон»

«Мегафон-Далекий Схід» - торгова марка Далекосхідного філії ВАТ «Мегафон» - оператора стільникового зв'язку стандарту GSM, що діє на території Іркутської, Амурської, Сахалінської і Магаданської областей, Єврейської автономної області, Забайкальського, Хабаровського, Приморського і Камчатського країв, республік Бурятія і Саха (Якутія), Чукотського автономного округу.

Відділення було створено в 2004-2005 роках. Зона охоплення частково була забезпечена власними вежами, в Камчатської і Магаданської областях робота велася на умовах оренди обладнання у "Дальсвязи". Розгортанням мережі керував А. Н. Ничипоренко. У 2007 році ситуація змінилася, з'явилася інформація про продаж "Дальсвязи", і Мегафон перейшов на забезпечення власними системами зв'язку. Керував проектом гендиректор ЗАТ «Мобиком-Хабаровськ» Юрій Журавель.

ЗАТ «Мобиком-Хабаровськ» - 100% дочірня компанія ВАТ «Мегафон». З січня по липень 2009 року проводився процес реорганізації ЗАТ «Мобиком-Хабаровськ» у формі приєднання до ВАТ «Мегафон».

Поволзький філія ВАТ «Мегафон»

«Мегафон-Поволжя» - торгова марка Поволзької філії ВАТ «Мегафон», утвореного після приєднання ВАТ «МСС-Поволжье» до ВАТ «Мегафон», на території Астраханської, Волгоградської, Пензенської, Оренбурзької, Самарської, Саратовської, Ульяновської областей, республік Башкортостан, Калмикія, Марій-Ел, Мордовія, Татарстан, Чувашія. Головний офіс філії розташовується в Самарі. Що примітно, перелік регіонів роботи Поволзької філії Мегафона майже повністю збігається з географією діяльності СМАРТС (крім Волгоградської і Оренбурзької областей).

ВАТ «МСС-Поволжье» - 100% дочірня компанія ВАТ «Мегафон». З січня по липень 2009 року проводився процес реорганізації ВАТ «МСС-Поволжье» у формі приєднання до ВАТ «Мегафон».

Кавказький філія ВАТ «Мегафон»

Філія «Телекомінвест» був створений в 2001 році, ЗАТ «Мобиком-Кавказ» стала інвестиційним проектом торгової марки «Мегафон» на Кавказі. Мережа будувалася влітку 2001 року, відразу ж з'явилися перші абоненти, які перебували в роумінгу. продажі телефонних номерів стартували в середині серпня. На першому етапі в мережу були вкладені серйозні інвестиції: реалізована програма, по якій в регіоні було поставлено 200 базових станцій: 50 в Ставропольському краї, 50 в Ростовській області і 100 в Краснодарському краї. Система була реалізована на трьох комутаторах по 90 000 номерів кожен, мережа функціонувала в діапазонах 900 і 1800 МГц. Вартість реалізації програми склала більше $ 30 млн. Створенням мережі керував заступник генерального директора А. Н. Ничипоренко

«Мегафон-Кавказ» - торгова марка Кавказького філії ВАТ «Мегафон» - оператора стільникового зв'язку стандарту GSM / UMTS. Кавказький філія ВАТ «Мегафон» був утворений 1 липня 2009 року в ході реорганізації ВАТ «Мегафон», шляхом приєднання 100% дочірніх компаній ЗАТ «Мобиком-Кавказ» і Південного філіалу ЗАТ «Мобиком-Центр».

Зона охоплення Кавказького філії поширюється на територію Ростовської, Воронезької, Липецької, Тамбовської і Бєлгородської областей, Краснодарського і Ставропольського країв, а також республік: Адигея, Карачаєво-Черкеської Республіки, Республіки Дагестан, Кабардино-Балкарської Республіки, Республіки Північна Осетія - Аланія, Чеченської Республіки , Республіки Інгушетія.

ЗАТ «Мобиком-Кавказ» - 100% дочірня компанія ВАТ «Мегафон». З січня по липень 2009 року проводився процес реорганізації ЗАТ «Мобиком-Кавказ» у формі приєднання до ВАТ «Мегафон».

Центральна філія ВАТ «Мегафон»

Філія компанії «Мегафон» в Центральному укрупненому регіоні, який надає послуги мобільного зв'язку в стандартах GSM 900/1800 і UMTS2100 (включаючи послуги телематичних служб і послуги передачі даних) на території Брянської, Володимирської, Калузької, Курської, Нижегородської, Орловської, Рязанської і Тульської областей . Мережа «Мегафон» в Центральному регіоні була запущена в комерційну експлуатацію 10 грудня 2002 року з відкриття фрагмента мережі Нижньому Новгороді. Надає послуги на території Нижегородської, Курської, Володимирській, Рязанської, Брянської, Калузької, Тульської, Орловської областей. Головний офіс філії знаходиться в Нижньому Новгороді.

Уральський філія ВАТ «Мегафон»

Філія компанії «Мегафон» в Уральському регіоні, який надає послуги мобільного зв'язку в стандарті GSM 900/1800 і UMTS2100 (включаючи послуги теле-тичних служб і послуги передачі даних). Надає послуги на території Кіровської, Курганської, Челябінської, Тюменської, Свердловської областей, Пермський край, в Ханти-Мансійському автономному окрузі, республіках Удмуртії, Комі і в ЯНАО. Головний офіс філії знаходиться в місті Єкатеринбурзі.

Реклама

У 2009 році Мегафон став офіційним мобільним оператором Зимових Олімпійських ігор 2014 року.

Великі ігри Мегафон

Всеросійське роуд-шоу «Великі ігри Мегафон» - проект компанії «Мегафон». Одне із завдань проекту - популяризація спорту. Шоу стартувало 14 травня 2011 року в Сочі (за 1000 днів до початку Олімпіади) - і там же фінішує в лютому 2014 роки перед відкриттям XXII Олімпійських зимових ігор. У проекті беруть участь понад 40 міст. У 2011 році в маршруті роуд-шоу позначено 12 міст: Сочі, Ярославль, Іваново, Володимир, Нижній Новгород, Смоленськ, Рязань, Тула, Саранськ, Тольятті, Самара і Казань.

Роуд-шоу включає в себе: виступ команди «Мегафон Моторспорт» і виставку спортивних автомобілів; змагання з дисциплін зимових олімпійських видів спорту (спортивна частина); інтерактивні інсталяції та виставку мобільних технологій і послуг компанії «Мегафон». У кожному місті «Великі ігри Мегафон» проходять протягом 2 днів.

Логотип

Логотип

Друга версія логотипу

Компанія змінила 2 логотипу. Нинішній - 3-й за рахунком.

Дуже часто в зображенні логотипу замість фіолетового кольору використовується синій.

Кнопка «живий» статистики зі спірним логотипом

В результаті розгляду справи тарифи на послуги в роумінгу були знижені на голосові послуги, на послуги передачі SMS-повідомлень і на послуги мобільного інтернету. Федеральна антимонопольна служба, беручи до уваги заходи, вжиті компанією, визнало її порушила пункт 1 частини 1 статті 10 закону «Про захист конкуренції» і видала припис про усунення допущеного порушення шляхом зниження тарифів і введення смс-інформування абонентів про умови роумінгу.

критика

У липні 2007 року необережна реклама послуг «Мегафона» викликала міжнародний скандал. На вимогу посольства Азербайджану в Росії з телеефіру був знятий рекламний ролик компанії, в якому на географічній карті Азербайджан вказаний як території Вірменії. У відеоролику на карті присутня лише столиця Вірменії Єреван і не було згадки про Баку. «Мегафон» визнав претензії справедливими.

Претензії по тарифікації роумінгу даних

У 2010 році «Мегафон» звернувся до суду, маючи намір стягнути з одного зі своїх абонентів 1 мільйон рублів в рахунок відшкодування збитків за надані абоненту послуги роумінгу на острові Крит (власники 3G-модема «Мегафона», будучи у відпустці, скачали з його допомогою кілька серій популярного серіалу). В ході розгляду справи в Ленінському районному суді міста Володимира судом були встановлені факти, що свідчать про незаконність вимог «Мегафона»: договір з абонентом не передбачав надання послуг роумінгу; договір з абонентом був складений зі значними порушеннями законодавства; оператор за свій рахунок надав послуги в кредит абоненту з авансовою системою оплати; оператор на о. Крит, на який посилався «Мегафон», давно припинив свою діяльність. Ці та ряд інших фактів були підставою для відмови «Мегафон» в його позовних вимогах, після чого «Мегафон» сам відмовився від позову.
Новости
  Без плагина
  На сайте WordPress имеется файл, именуемый как .htaccess. Многие пользователи не предают ему особого внимания и не используют все его возможности. На самом деле файл .htaccess – это дополнительные конфигурации

  Плагин подписки wordpress
  Очень трудно найти один плагин подписки wordpress , который объединил бы в себе все виды подписок, которые так необходимы сайту. Именно поэтому я решил сделать подборку лучших плагинов, которые смогут

  Слайд-шоу с помощью плагина для WordPress UnPointZero Slider
  Плагин для cms WordPress UnPointZero Slider – новостной слайдер. Он отражает в форме слайд-шоу изображения со ссылками на ваши статьи и краткие выдержки оттуда. Его можно установить и на новостной сайт,

  Плагины для Wordpress
  С помощью этого плагина вы легко сможете интегрировать Google диск на ваш WordPress сайт или блог . Gravity Forms — лучший плагин для создания форм на WordPress, от самых простых (например, форма

  Подписки плагином JetPack: размещение и редакция формы подписки
  Вступление Здравствуйте! В этой статье я покажу, как использовать плагин JetPack для создания пользовательской формы подписки и как эту формы подписки плагином JetPack добавлять в статьи сайта, а при

  Чистка сайта WordPress плагином WP-optimize
  От автора Со временем использования система WordPress накапливает не нужные файлы, комментарии и неиспользуемые данные в базе данных. Эти файлы и данные создаются в процессе работы и нужны для этого,

  Возможности Jetpack плагина
  Вступление Возможности Jetpack плагина это более 30 функциональных модуля плагина, делающего его универсальным плагином WordPress, заменяющего аналогичные сторонние плагины. Jetpack один заменяет десятки

  Резервное копирование WordPress сайта без плагинов
  Вступление Резервное копирование WordPress это второе, что нужно научиться делать после установки WordPress. Можно сколько угодно говорить о безопасности сайта и его защите, но лучшего варианта защиты

  Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ
  > > Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ Порой всем нам хочется попробовать себя в роли администратора сервера и испытать эту ответственность, но, к сожалению, вы не всегда все знаете о создании

  Плагин WordPress Database Backup. Архивация базы данных блога на WordPress
  Привет друзья! Сегодня на очереди еще один простой, НО, необходимый и полезный плагин — плагин WordPress Database Backup , который с легкостью и самостоятельно произведет процесс, который научно называется:

 • Виртуальный хостинг

  Виртуальный хостинг. Возможности сервера распределяются в равной мере между всеми... 
  Читать полностью

 • Редизайн сайта

  Редизайн сайта – это полное либо частичное обновление дизайна существующего сайта.... 
  Читать полностью

 • Консалтинг, услуги контент-менеджера

  Сопровождение любых интернет ресурсов;- Знание HTML и CSS- Поиск и обновление контента;-... 
  Читать полностью

 • Трафик из соцсетей

  Сравнительно дешевый способ по сравнению с поисковым и контекстным видами раскрутки... 
  Читать полностью

 • Поисковая оптимизация

  Поисковая оптимизация (англ. search engine optimization, SEO) — поднятие позиций сайта в результатах... 
  Читать полностью