<
 • Главная
Статьи

Мобільні ігри для дітей: психологи не заперечують

 1. Пам'ятка для батьків щодо безпечної та ефективної інтеграції гаджетів, мобільних ігор в дозвілля дітей...
 2. 2. Давайте дітям гаджети починаючи з 3-5 років
 3. 3. Вибирайте краще - беріть участь в виборі відповідних віку дитини і корисних ігор
 4. 4. Грайте в мобільні ігри разом з дітьми
 5. 5. Встаньте на шлях розумного обмеження
 6. 6. Поєднуйте сучасні та класичні розвиваючі технології
 7. 7. Демонструйте дитині правильну модель поведінки
 8. 8. Створюйте Мedia-free зони
 9. 9. Допоможіть дитині, і він зможе завершувати гру без істерики
 10. 11. Досвід - син помилок
 11. 12. Дбайте про поставу і зір
 12. Комплекс вправ для очей

зміст:

Інститут сучасних медіа (MOMRI) провів дослідження (перше в Росії!) - як поширені мобільні ігри на планшетах і телефонах серед дітей 3-10 років, вивчив думку психологів і побоювання батьків з приводу комп'ютерних ігор і розвиваючих програм. Висновок: мобільні ігри корисні для дітей - при правильному підборі контенту, часу гри, необхідному і достатньому участі дорослого. Як все це відрегулювати, розповідають автори дослідження.

Виявляється, до 10 років майже у кожної дитини в великих містах Росії є власний мобільний телефон або планшет, а то і обидва пристрої відразу. Серед 4-річних дітей щасливих володарів власного гаджета - 25%. У 3-4 роки в мобільні ігри грають 49% дітей, в 5-8 років - 75-76%, в 9-10 років - 84%.

І це незважаючи на те, що у батьків - безліч побоювань, пов'язаних з використанням дітьми планшетів і телефонів для ігор. 83% опитаних вважають, що спілкування з гаджетами може нашкодити психіці дитини. За погіршення зору і постави турбуються 82% і 77% батьків відповідно. Ще 36% побоюються, що загрожує дітям комп'ютерної залежності.

А що ж думають про це психологи? Психічне здоров'я дитини залежить більшою мірою від загального здоров'я дитини і обстановки в сім'ї, вважає Максим Прохоров, дитячий та підлітковий психолог, асистент кафедри Першого МГМУ ім. І.М. Сеченова: «Якщо дитина здорова, у нього хороші відносини з батьками, друзями, ніяка мобільна гра, ніякої фільм не зможуть йому психіку зламати».

За словами Марина Богомоловій, експерта в області підліткової інтернет-залежності, дитячого та сімейного психолога, залежність дітей від гаджетів - ознака скоріше підліткового віку, і у батьків є всі можливості її не допустити: бути в контакті з дитиною, підтримувати його захоплення і спілкування з однолітками.

Що ж стосується можливих порушень зору і постави у дітей, які зловживають гаджетами, тепер існує пам'ятка для батьків (публікується нижче) - скільки часу дитина може проводити за планшетом або телефоном, в якій позі це краще робити і які вправи для очей допоможуть зняти напругу після спілкування з гаджетами.

Отже, в цілому професійне співтовариство - «за» гаджети. Більш того, психологи вважають, що спроба захистити дитину від нових пристроїв може мати більше негативних, ніж позитивних наслідків. Дитина вчасно не отримає навичок, якими володіє більшість його однолітків, а батьки упустять можливість додаткового контакту з дитиною.

Складність в тому, що для батьків поки незвичні гри і спілкування з дитиною із залученням гаджетів. Але за цим - майбутнє, вважає Олена Короткова, керівник програми досліджень «Діти. Підлітки. Медіа »Інституту сучасних медіа (MOMRI):« Освітні мобільні ігри, при збереженні інших форм спілкування, дозвілля, відкривають ряд унікальних можливостей для розвитку дитини, зміцнення дитячо-батьківських відносин і досягнення емоційної близькості ».

Іншими словами, батькам доведеться навчитися не робити з планшетів і телефонів «заборонений плід» і налаштувати своє спілкування з дітьми на сучасний лад. Як це зробити, підкаже пам'ятка, випущена за результатами дослідження.

До змісту

Пам'ятка для батьків щодо безпечної та ефективної інтеграції гаджетів, мобільних ігор в дозвілля дітей від 3 до 10 років

1. Знайомте малюка з гаджетами

Спокійно розповідайте малюкові 1,5-2 років про мобільний телефон і планшет - так само, як розповідаєте про інших предметах (каструлях, сковорідках, одязі, книгах і ін.), Давайте пояснення про їх призначення. Чи не формуйте у дитини образ «забороненого плоду».

2. Давайте дітям гаджети починаючи з 3-5 років

До 3 років не рекомендується давати дітям гаджети, так як від 1 до 3 років провідною в розвитку дитини є предметна діяльність. Батькові необхідно створити для дитини багату і різноманітну сенсорну середу, з якої малюк активно діє: чіпає, нюхає, облизує. Саме вона є найважливішою передумовою становлення внутрішнього плану дії і розумового розвитку. Оволодіння мовою у малюка виникає також з потреб в спілкуванні з дорослим і потреби в предметі, який потрібно назвати.

Діти будуть жити, працювати, відпочивати, комунікувати, використовуючи гаджети. Але для того щоб використовувати їх розумно, треба пройти попередній шлях розвитку.

З трьох років у дитини починається новий етап розвитку - соціалізація. З цього моменту ми можемо починати вчити дітей взаємодіяти з гаджетами. Якщо батьки повністю позбавляють дитину доступу до планшета, мобільному телефону, то рано чи пізно він зіткнеться з ними в повному обсязі, і, якщо був «не щеплена», йому буде важко освоїтися.

Для дошкільнят і молодших школярів планшет, телефон, комп'ютер виявляються хорошим полем для спільних ігор, з заданими ззовні і яких дотримуються усіма учасниками правил. Знання ігор, гаджетів дозволяє дитині підтримувати контакт з іншими дітьми, поки вони не можуть побудувати цих відносин без їх використання.

3. Вибирайте краще - беріть участь в виборі відповідних віку дитини і корисних ігор

Правильне утримання мобільної гри, так само як мультфільму або книги, матиме позитивний вплив на дитину, сприяти його навчання і розвитку. Тому важливо не тільки стежити за часом, який дитина проводить перед екраном, але і ретельно відбирати відповідні додатки. Беріть участь у виборі мобільних ігор, вивчайте опис розробників, дивіться скріншоти і обговорюйте все це разом з дитиною. Поспостерігайте, як грає дитина, поцікавтеся, складно або легко йому. Зверніть увагу на графіку, темп і звук гри. По можливості, перш, ніж дати гру дитині, пройдіть її самі.

4. Грайте в мобільні ігри разом з дітьми

Спільні ігри відрізняються від звичного спільного дозвілля, такого як прогулянки, читання або настільні ігри, але є значущими і цінними. У мобільній грі ви можете дізнатися багато нового про свою дитину - його уявленнях, поведінкові особливості. Ви можете допомогти дитині освоїти нові навички, отримати знання, навчити справлятися з незнайомими ситуаціями, домагатися перемог і гідно приймати поразки.

У дитини до 7 років не сформована довільність - здатність володіти і управляти своїми функціями. Без батьків дитина, не маючи почуття часу, не зможе вчасно «вийти» з захоплюючої гри.

У міру того як дитина усвідомлює, що і як він робить, його функції стають довільними. Довільність в поведінці дитини проявляється у виконанні вимог, конкретних правил. Допомагайте дитині.

5. Встаньте на шлях розумного обмеження

Відносно мобільних ігор повинні існувати чіткі дитині правила, що встановлюються батьками, режимні моменти - так само як і щодо сну, прийому їжі, прогулянок і ін.

Діти до 10 років можуть проводити біля екрану, включаючи, ТВ, планшет, мобільний телефон, до 1,5-2 годин дозвіллєвого часу в день.

З урахуванням фізіологічних особливостей рекомендований для дітей час мобільної гри:

3-4 роки - не більше 10-15 хвилин 1-3 рази на тиждень;
5-6 років - до 15 хвилин безперервно 1 раз в день; 7-8 років - до 30 хвилин 1 раз на день;
9-10 років - до 30-40 хвилин 1-3 рази на день.

Батьки, враховуючи індивідуальні особливості своєї дитини, вік, стан здоров'я, режим дня і тижня, можуть вибрати найбільш підходящий час для гри і домовитися з дитиною про правила. Можливий, наприклад, режим, коли дитина грає вдома, або навпаки в дорозі. Важливо, щоб це була система.

6. Поєднуйте сучасні та класичні розвиваючі технології

Мобільні ігри - це вид розвиваючих ігор, які потрібні для дітей, і вони повинні встати в один ряд, не повинні вибиватися, не повинні бути «забороненим плодом», інструментом покарання або заохочення. Вони повинні бути тим предметом, який допомагає розвитку і пізнання.

Використовуйте мобільні розвиваючі ігри за віком нарівні з іншими розвиваючими посібниками, заняттями для дітей. Мобільна гра, що навчає додаток з улюбленими мультгероя дитини привернуть увагу і допоможуть йому із задоволенням освоїти нове або закріпити вже пройдений матеріал.

7. Демонструйте дитині правильну модель поведінки

Ви служите прикладом для своєї дитини, в тому числі в питанні використання цифрових медіа. Дитина копіює вашу модель використання мобільних пристроїв. Обмежте власний час, який ви проводите перед електронними пристроями, залишайтеся етичними в онлайн-спілкуванні. Постарайтеся, дбаючи, трохи більше часу приділяти реальному спілкуванню з дітьми.

8. Створюйте Мedia-free зони

Домовтеся не використовувати гаджети за їжею і перед сном. Виберіть і встановіть у вашій родині певні дні та години без гаджетів. Пам'ятайте, що подвійна мораль тут неприпустима. Виключіть фоновий перегляд телевізора, телефону, коли ви спілкуєтеся з дитиною.

9. Допоможіть дитині, і він зможе завершувати гру без істерики

 • Введіть обмеження на час гри.
 • Встановіть ритуал «виходу» з мобільної гри. Заведіть будильник. Кілька разів нагадуйте, попереджайте дитину заздалегідь. Потрібно дати йому підготуватися.
 • Зробіть таке альтернативна пропозиція, від якого дитина не зможе відмовитися. Для дитини приваблива мобільна гра, але повинна бути зрозуміла альтернатива, і вона теж повинна бути для нього приваблива.
 • Приєднайтесь до гри, відстежити відповідний момент, коли щось досягнуто, завершено, щоб не обірвати її на найцікавішому місці. Допоможіть дитині зберегти досягнуті результати.

10. Зверніть увагу, що не витісняють чи гаджети інші форми дозвілля дитини

Чи достатньо часу у дитини для спілкування, розмов, ігор, прогулянок, творчості та іншого? Якщо вам здається, що у дитини формується ігрова залежність, зверніться до фахівця.

Якщо ви помітили, що у вашої дитини немає інших бажань та інтересів крім мобільних ігор, що він грає в одну і ту ж гру, у нього знижений апетит, з'явилися проблеми зі сном, втома, напруга, то не лайте його й не забороняйте грати. Зверніться до фахівців: психолога, невролога, психотерапевта, вони допоможуть діагностувати стан і підкажуть схему подальшої роботи.

Пам'ятайте, що гаджети не є джерелом виникнення залежності. Залежність виникає тоді, коли дитина намагається «піти» від реальних проблем, коли мобільна гра - це єдиний «світло у віконці». Залежність не формується, якщо у дитини є інтереси поза мобільних ігор, якщо у нього є довірчі відносини і спілкування з батьками, однолітками поза гаджетів.

11. Досвід - син помилок

Час від часу діти роблять помилки при використанні гаджетів і інтернету. Це не страшно і можна виправити, якщо батьки поруч.

12. Дбайте про поставу і зір

Підберіть меблі (стіл і стілець) відповідно до зростання дитини. Необхідно стежити за дотриманням правильної постави. За монітором дитина повинна сидіти не сутулячись, не нахиляючись, вуха повинні знаходитися в одній площині з плечима. У всіх інших випадках хребет відчуває додаткове навантаження. Тримати смартфон краще безпосередньо перед очима, неначе користувач щось фотографує їм - це знизить навантаження на шию.

Джерела освітлення в кімнаті не повинні викликати відблиски на екрані. Ні в якому разі не дозволяйте дитині грати в темряві. Для профілактики порушення зору намагайтеся регулярно виконувати гімнастику для очей (2-3 рази на день по 3-5 хвилин).

До змісту

Комплекс вправ для очей

 1. Рухи по прямих лініях. Інтенсивно порухайте очима по горизонталі: направо - наліво, і вертикалі: вгору - вниз.
 2. Глибоко вдихаючи, подивіться на кінчик носа. Зробіть затримку на кілька секунд і, видихаючи, поверніть очі в початкове положення. Закрийте очі на невеликий час.
 3. Моргання. Не менш ста разів легко і швидко поморгайте очима.
 4. На вдиху подивіться у правий верхній кут (приблизно 45 ° від вертикалі) і, не затримуючись, поверніть очі в початкове положення. На наступному вдиху подивіться в нижній лівий кут і на виході поверніть очі в початкове положення.
 5. «Близько-далеко». Підійдіть до вікна, уважно подивіться на близько розташований предмет, наприклад, на віконну раму, а потім вдалину, наприклад, на дерево.
 6. Кругові рухи. Зробіть кругові рухи відкритими очима: спочатку за годинниковою стрілкою, потім - проти.
 7. Сильно заплющити очі, а потім розслабити м'язи кілька разів.
 8. Описуємо поглядом плавно фігури: горизонтальна вісімка, вертикальна вісімка, літери.
 9. Пальминг. Необхідно сісти перед столом так, щоб спина була рівною. Лікті покласти на стіл, долонями закрити очі. Долоні складаються будиночком. Тривалість пальминга від 30 сек. Під час вправи очі повинні знаходитися в повній темряві.

Коментувати можут "Мобільні ігри для дітей: психологи не заперечують"

А що ж думають про це психологи?


Новости
  Без плагина
  На сайте WordPress имеется файл, именуемый как .htaccess. Многие пользователи не предают ему особого внимания и не используют все его возможности. На самом деле файл .htaccess – это дополнительные конфигурации

  Плагин подписки wordpress
  Очень трудно найти один плагин подписки wordpress , который объединил бы в себе все виды подписок, которые так необходимы сайту. Именно поэтому я решил сделать подборку лучших плагинов, которые смогут

  Слайд-шоу с помощью плагина для WordPress UnPointZero Slider
  Плагин для cms WordPress UnPointZero Slider – новостной слайдер. Он отражает в форме слайд-шоу изображения со ссылками на ваши статьи и краткие выдержки оттуда. Его можно установить и на новостной сайт,

  Плагины для Wordpress
  С помощью этого плагина вы легко сможете интегрировать Google диск на ваш WordPress сайт или блог . Gravity Forms — лучший плагин для создания форм на WordPress, от самых простых (например, форма

  Подписки плагином JetPack: размещение и редакция формы подписки
  Вступление Здравствуйте! В этой статье я покажу, как использовать плагин JetPack для создания пользовательской формы подписки и как эту формы подписки плагином JetPack добавлять в статьи сайта, а при

  Чистка сайта WordPress плагином WP-optimize
  От автора Со временем использования система WordPress накапливает не нужные файлы, комментарии и неиспользуемые данные в базе данных. Эти файлы и данные создаются в процессе работы и нужны для этого,

  Возможности Jetpack плагина
  Вступление Возможности Jetpack плагина это более 30 функциональных модуля плагина, делающего его универсальным плагином WordPress, заменяющего аналогичные сторонние плагины. Jetpack один заменяет десятки

  Резервное копирование WordPress сайта без плагинов
  Вступление Резервное копирование WordPress это второе, что нужно научиться делать после установки WordPress. Можно сколько угодно говорить о безопасности сайта и его защите, но лучшего варианта защиты

  Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ
  > > Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ Порой всем нам хочется попробовать себя в роли администратора сервера и испытать эту ответственность, но, к сожалению, вы не всегда все знаете о создании

  Плагин WordPress Database Backup. Архивация базы данных блога на WordPress
  Привет друзья! Сегодня на очереди еще один простой, НО, необходимый и полезный плагин — плагин WordPress Database Backup , который с легкостью и самостоятельно произведет процесс, который научно называется:

 • Виртуальный хостинг

  Виртуальный хостинг. Возможности сервера распределяются в равной мере между всеми... 
  Читать полностью

 • Редизайн сайта

  Редизайн сайта – это полное либо частичное обновление дизайна существующего сайта.... 
  Читать полностью

 • Консалтинг, услуги контент-менеджера

  Сопровождение любых интернет ресурсов;- Знание HTML и CSS- Поиск и обновление контента;-... 
  Читать полностью

 • Трафик из соцсетей

  Сравнительно дешевый способ по сравнению с поисковым и контекстным видами раскрутки... 
  Читать полностью

 • Поисковая оптимизация

  Поисковая оптимизация (англ. search engine optimization, SEO) — поднятие позиций сайта в результатах... 
  Читать полностью