<
 • Главная
Статьи

Огляд новинки Xiaomi Mi WiFi Router 4 з функцією MiNet для особливо вимогливих користувачів

 1. Сумісність

Поки користувачі жартують над Xiaomi, з приколом питаючи у авторів, коли буде на огляді їх туалетний папір або унітаз, в компанії на повному серйозі випускають цю продукцію і на зло Хейтер вона навіть користується певним попитом (в основному в Китаї звичайно). А тепер в Xiaomi дають гідну відповідь покупцям, які скаржаться на ціни, коментуючи фразами - «Та за таку ціну він повинен робити MiNet.» Будь ласка! Спеціальна кнопка MiNet на самому видному місці.

Ну а якщо серйозно, то Xiaomi випустила новий WiFi роутер, який я поспішив замовити на заміну своєму Xiaomi Mini Wifi Router. Xiaomi Mini успішно відпрацював більше 2 років і заміна назріла при переході на новий тарифний план мого провайдера. 200 мегабіт - саме стільки я отримав на скачування, але уперся в 100 мегабітний WAN порт. В огляді буде невелике порівняння за швидкістю, дальності покриття і характеристикам.

В огляді буде невелике порівняння за швидкістю, дальності покриття і характеристикам

До роутера Xiaomi я прийшов не відразу, до цього користувався переоціненими в народі TP-Link, які в бюджетному сегменті буквально нічого з себе не представляють. Потім був до жаху глючний Asus, який мотав нерви мені пів року своїми постійними відвалами мережі. В кінці-кінців я не витримав і почав підбирати заміну. Вимога була одна - стабільна робота, простота в настройці і наявність 5 GHz діапазону. Все це я знайшов в Xiaomi Mini, не врахував лише моменту з 100 мегабітних портами, т.к тоді і здавалося, що швидкість позамежної. Сам роутер може роздавати на бОльшей швидкості, коли його наприклад використовувати як сервер (з флешки або HDD), але ось інтернет обмежувався 100 мегабітами, а час не стоїть на місці. У плані стабільності роботи у мене ніяких претензій до Mini не було - настройка через додаток зайняла 5 хвилин, а за 2 роки роботи я навіть забув, як виглядає інтерфейс налаштувань, т.к заходив туди всього пару раз, та й то просто заради цікавості. Падіння швидкості, накопичення помилок і необхідності в періодичному скиданні, як у тих же TP-Link, не було. Тому було прийнято рішення, що наступний роутер так само обов'язково буде Xiaomi. Вибір припав на новинку, давайте подивимося на її основні технічні характеристики:

Xiaomi Mi Router 4

Процесор двоядерний MT7621A, 880 Mhz Оперативна пам'ять 128 Mb DDR3 Вбудована пам'ять 128 Mb SLC Nand Flash Канали 2.4 ГГц / 5 ГГц 802.11a / b / g / n / ac Мережа WAN-порт: 1 шт. (1 Гбіт / с), LAN-порт: 2 шт. (1 Гбіт / с) Антени 2 шт 2.4 Ghz (Max. 300 Mbps), 2 шт. - 5 GHz (Max. 867 Mbps) Додатково Кнопка MiNet для швидкого підключення нового пристрою, 3 кольоровий індикатор стану

Дізнатися актуальну вартість

Для зниження вартості до $ 37.99 можна скористатися купоном MDC5446

Відео версія огляду

При переході з Mini Wifi Router на Mi Router 4 я виграв відразу в усіх напрямках. Тому якщо стоїть питання про заміну, відповідь - так, однозначно міняти варто. У порівнянні з попередником Xiaomi Mi Router 3, зміни так само є і досить серйозні. Хоча стосуються вони здебільшого продуктивності. Пропоную невелику порівняльну таблицю, зміни в кращу сторону для зручності я виділив жирним.

Xiaomi Mini Wifi Router Xiaomi Mi Router 3 Xiaomi Mi Router 4 Процесор одноядерний MT7620A з частотою 580MHz Процесор одноядерний MT7620A з частотою 580MHz Процесор двоядерний MT7621A з частотою 880MHz RAM 128 MB DDR2 RAM 128 MB DDR2 RAM 128 MB DDR3 Пам'ять 16MB SPI Flash Пам'ять 128Mb SLC Nand Flash Пам'ять 128Mb SLC Nand Flash Мережа WAN, 2xLAN - до 100 Мбіт / с Мережа WAN, 2xLAN - до 100 Мбіт / с Мережа WAN, 2xLAN - до 1 Гбіт / с Антени: 2.4 Ghz WiFi 2x2 (до 300 Мбіт / сек); 5 Ghz WiFi 2x2 (до 867 Мбіт / сек) Антени: 2.4 Ghz WiFi 2x2 (до 300 Мбіт / сек); 5 Ghz WiFi 2x2 (до 867 Мбіт / сек) Антени: 2.4 Ghz WiFi 2x2 (до 300 Мбіт / сек); 5 Ghz WiFi 2x2 (до 867 Мбіт / сек)

Тобто простими словами, Mi Router 4 став набагато могутніше і обзавівся гігабітними портами. Давайте знайомитися ближче з новинкою. Коробка досить масивна, на лицьовій частині зображення моделі і назва на китайській мові.

Коробка досить масивна, на лицьовій частині зображення моделі і назва на китайській мові

На зворотному боці описані основні переваги, так само на китайській мові. І звичайно приділено особливу увагу кнопці MiNet, за допомогою якої можна підключати смарт-електроніку до керованої за допомогою Mi Router 4 домашньої мережі (включаючи компоненти «розумного» житла виробництва MIJIA і інших суббрендов Xiaomi). Просто після натискання однієї кнопки, без введення пароля.

Просто після натискання однієї кнопки, без введення пароля

Роутер акуратно покладений в коробку і закритий напівпрозорої плівкою. Діставши його, можна виявити qr код, перейшовши за яким завантажуєте додаток MiRouter. Це самий простий і зручний спосіб підключення та налаштування девайса, додатково є можливість налаштування і по WEB інтерфейсу.

В окремій ніші розмістили блок живлення і інструкцію.

Інструкція описує як підключити і налаштувати маршрутизатор, все супроводжується картинками. Інструкція описує як підключити і налаштувати маршрутизатор, все супроводжується картинками

Блок живлення, як і в попередніх моделях - 12V \ 1A, вилка американська (перехідник на європейську вилку магазин покласти не забув).

Дизайн схожий на моделі третьої серії, але з великими закругленнями корпусу. 4 незнімні антени можуть нахилятися в глибину (вперед \ назад) і в сторони (ліво \ право). Колір не зазнав змін - білий. Ще свіжо спогад, як негативно народ реагував на білі корпусу роутерів перших моделей xiaomi і лише з часом багато хто усвідомив, що це дійсно практично. На білому корпусі пил не видно і візуально пристрій завжди виглядає охайним.

На білому корпусі пил не видно і візуально пристрій завжди виглядає охайним

Невеликий розмір і товщина дозволяють розмістити його практично на будь-якому столі або поличці. У однозначні мінуси віднесу відсутність можливості настінного кріплення, у роутерів Xiaomi це прямо хвороба якась.

У однозначні мінуси віднесу відсутність можливості настінного кріплення, у роутерів Xiaomi це прямо хвороба якась

Як і вся продукція xiaomi, маршрутизатор виглядає по справжньому стильно.

Як і вся продукція xiaomi, маршрутизатор виглядає по справжньому стильно

На кожній антені вигравіруваний логотип MiWiFi

На кожній антені вигравіруваний логотип MiWiFi

На задній стінці можна виявити один WAN порт і 2 LAN порту. Для домашніх цілей цього досить, наприклад 1LAN йде на дротове підключення комп'ютера, ще один LAN на дротове підключення тв боксу. Решта по повітрю. У мене наприклад взагалі все тільки по повітрю підключено. Є прихована кнопка Reset, але в попередньої моделі я жодного разу нею не користувався. Навіть якщо потрібно скинути маршрутизатор, наприклад, що б почистити оперативну пам'ять, то набагато простіше це зробити пересмикнувши харчування. У порівнянні з попередником Mi Router 3 або моїм попереднім Mini Wifi Router, в цій моделі прибрали USB роз'єм.

У порівнянні з попередником Mi Router 3 або моїм попереднім Mini Wifi Router, в цій моделі прибрали USB роз'єм

Фізична кнопка Mi розташована по центру корпусу. Для тих, хто ще не зрозумів - фірмова технологія MiNet, виявилася просто аналогом функції Wi-Fi Protected Setup, або по-простому WPS. Припустимо у Вас є розумна лампа від MIJIA (суббренд Xiaomi) і ви хочете її підключити. Активуєте пошук мережі на лампі, згідно з інструкцією, потім натискаєте Mi на роутері і чекаєте поки відбудеться з'єднання. Пароль при цьому вводити не потрібно. Ось і вся суть функції MiNet, а то розмріялись вже :)

Ось і вся суть функції MiNet, а то розмріялись вже :)

Невеликі зміни торкнулися світлодіода. Якщо в Mini Wifi Router він світить прямо і в темряві перетворюється в пекельний прожектор, то тут світіння направлено під невеликим кутом вниз. Яскравість світлодіода трохи менше і тепер в робочому стані він не синій, а світло бірюзовий. Всього світлодіод може світити 3 квітами - бірюзовий при роботі, помаранчевий при завантаженні і червоний при критичні помилки.

Перевернувши маршрутизатор можна побачити безліч вентиляційних отворів. По центру наклейка, на якій вказана адреса для підключення в Web інтерфейсі, назва мережі за замовчуванням і інша інфа.

Під наклейкою розмістили прихований гвинтик. Відкрутивши його, можна розкрити засувки корпусу і розібрати маршрутизатор.

Відкрутивши його, можна розкрити засувки корпусу і розібрати маршрутизатор

Як завжди в Xiaomi використовували чорний текстоліт. Центральний процесор і пам'ять прикриті металевими екранами, які одночасно виконують роль радіаторів. Зі зворотного боку плата через теплопровідні гумки з'єднується з металевою пластиною, вона відіграє основну роль при відведенні тепла. На платі виробник залишив невелику пасхалка, ARE YOU OK !!! - ТИ В ПОРЯДКУ!!!

- ТИ В ПОРЯДКУ

Коннектори антен 2,4G і 5G підключаються з відповідними роз'ємами. За 2 антени на кожен канал.

За 2 антени на кожен канал

Зворотній бік

Зворотній бік

Чіп Toshiba JV6548, імовірно це пам'ять.

Чіп Toshiba JV6548, імовірно це пам'ять

Сумісність

Тут все елементарно. Скануєте QR код з коробки \ інструкції або встановлюєте додаток MiRouter з маркету самостійно. У додатку настройка підключення і управління функціями реально дуже проста і займає не більше пари хвилин. Якщо у Вас є Mi аккаунт - добре, якщо ні - його потрібно завести. У мене вже давно встановлено додаток MiRouter і воно автоматично визначило, що в мережі з'явився новий маршрутизатор, після чого запропонував мені влаштувати його як новий пристрій або перенести настройки з попереднього. Я вибрав - налаштувати новий, після чого проходить перевірка інтернету. Далі придумуєте ім'я мережі і пароль. Ось і вся настройка.

Тепер подивимося на найбільш цікаві можливості програми і що взагалі можна з його допомогою зробити. На головній сторінці відображається активність, що підключаються - коли воно входило в мережу, скільки трафіку використовувало і т.д. У кожен пристрій можна зайти і обмежити йому швидкість або закрити доступ до мережі зовсім. Далі розділ налаштувань - тут можна змінити пароль або ім'я мережі, встановити обмеження швидкості для гостьових девайсів, вибрати регіон (змінитися мову додатки), налаштувати час і дату, скинути налаштування до заводських і оновити прошивку.

Оновлення прошивки елементарне - при виході нової версії ви отримуєте повідомлення. Заходьте у відповідний розділ, натискаєте Update і чекаєте поки вона скочується і встановиться. Після установки роутер перезавантажиться.

Якщо з якихось причин роутер не підхопив всі налаштування мережі автоматично, то можна ввести в ручному режимі.

Що цікавого можна зробити через додаток? В налаштуваннях WiFi можна налаштувати кожну мережу окремо (2,4G і 5G), можна відрегулювати силу сигналу в кожному діапазоні індивідуально (слабкий, стандартний і максимальний) або відключити невикористовуваний діапазон повністю. Так само можна створити чорні списки з пристроїв, яким буде відмовлено доступ до мережі, або навпаки - білий аркуш, з дозволеним доступом. Є таймер автоматичного включення \ відключення вночі. Коли інтернет нікому не потрібен, маршрутизатор буде відключатися.

Є цілий розділ з спеціальними утилітами, наприклад в QoS можна управляти лімітами підключень, обмеживши швидкість до потрібного значення окремо взятому пристрою. До речі маршрутизатор підтримує одночасно до 128 пристроїв. Треба підкинути ідею власникам готелів в Туреччині, а то в лобі вічно у них проблеми з доступом в інтернет. Хоча скільки там одночасних підключень? 20 - 30? Ну 50 максимум :) Також за допомогою додаткових інструментів можна створити гостьову мережу, налаштувати VPN, протестувати швидкість інтернету і т.д. Деякі функції не працюватимуть, наприклад Photo Backup, т.к немає usb роз'єму для підключення накопичувача. Ще однією корисною дрібницею для мене, стала можливість відключення світлового індикатора в настройках системи.

Що мені подобається взагалі в роутерах від Xiaomi, т.к це простота настройки і стабільність роботи. Умільці прошивають їх модифікованими прошивками, наприклад Padavan. Можливо вона додає якісь функції, але мені це не потрібно. Все найнеобхідніше є на стоці, а головне вона стабільно працює.

До речі, якщо ви хочете скористатися Web інтерфейсом при налаштуванні маршрутизатора, то така можливість тут так само є. Вводите в адресний рядок браузера адресу, яка вказана на наклейці з роутера. Тут правда все буде на китайській мові, але якщо ви користуєтеся хромом, то просто натискаєте правою кнопкою в будь-якому місці екрану і вибираєте «перекласти російською», після чого отримуєте російськомовний сайт. Дивно, але переклад дуже коректний і розібратися в настройках не складе труднощів. На головній сторінці виводитися цікава статистика по завантаженню мережі, процесора і пам'яті маршрутизатора. Так само є статистика по кількості спожитого трафіку кожним пристроєм. Вся інформація доступна в режимі онлайн.

За аналогією з мобільним додатком можна керувати з'єднаннями, налаштовувати швидкість і ліміт інтернету, блокувати пристрої, створювати чорний і білий списки.

За аналогією з мобільним додатком можна керувати з'єднаннями, налаштовувати швидкість і ліміт інтернету, блокувати пристрої, створювати чорний і білий списки

Налаштування мережі, пароля, сили сигналу, типу шифрування і т.д.

д

Меню загальних налаштувань

Меню загальних налаштувань

розширені налаштування

розширені налаштування

Тепер проведемо призначені для користувача тести. Найголовніше питання це звичайно збільшення швидкості інтернету по WiFi, власне заради чого і купувався маршрутизатор. В даний момент мій основний смартфон Oppo F7, у якого на попередньому роутере були такі показники: в діапазоні 2,4 Ghz швидкість скачування була 45 - 50 mbps, в діапазоні 5 Ghz - до 95 mbps. З новим роутером швидкість на 2,4 Ghz збільшилася не сильно, вона і так перебувала практично на максимумі можливою. А ось на 5 Ghz я вже уперся в свій тарифний план, отримавши максимальні 200 mbps.

Змінилися також якість сигналу і дальність покриття, особливо в діапазоні 5Ghz. Раніше максимальну швидкість я міг отримати тільки в кімнаті з роутером або сусідній кімнаті, а далі рівень сигналу падав і відповідно падала швидкість. Наприклад на кухні я вже міг отримати максимум 40 Mbps, що фактично зрівнювало швидкість з частотою на 2,4 Ghz. Вийшовши в під'їзд, смартфон втрачав мережу і переключався на 2,4G, а прольотом нижче, де облаштовано місце для куріння, вже періодично злітав і діапазон 2,4 Ghz. Ось такі показники я зняв за допомогою WiFi Analizer з попереднього Mini Wifi Router:

Кімната з роутером

Кімната з роутером

Дальня кімната (2 стіни)

Дальня кімната (2 стіни)

В коридорі і під'їзді 5 Ghz вже періодично відвалювався і смартфон переключався на 2,4 Ghz. А прольотом нижче вже відвалювався і 2,4 Ghz. На вулиці ловило тільки 2,4 Ghz і тільки строго під балконом.

На вулиці ловило тільки 2,4 Ghz і тільки строго під балконом

А ось показники з нового роутера Mi WiFi 4: Кімната з роутером

А ось показники з нового роутера Mi WiFi 4: Кімната з роутером

Дальня кімната (2 стіни)

Дальня кімната (2 стіни)

На цьому етапі видно, що рівень сигналу падає незначно і рівномірно на обох діапазонах. Швидкість в межах квартири всюди максимальна. А ось в під'їзді вже падає сильніше, т.к додаються несуча стіна з бетону.

к додаються несуча стіна з бетону

Спустившись на один проліт, діапазон 5 Ghz вже ледве ловить. Зате на 2,4 Ghz тут повний порядок.

Зате на 2,4 Ghz тут повний порядок

На вулиці біля під'їзду (а живу я на 8 поверсі), а також ще в межах 50 метрів від нього, ловить тільки 2,4 Ghz. Другий діапазон вже не добиває. Всі тести проводилися з настройками сили сигналу «стандартна». Якщо не вдаватися в подробиці, порівнюючи цифри, то навіть якщо пройтися по різних кімнатах квартири з детектором сигналу WiFi, можна помітити різницю неозброєним поглядом.

Якщо не вдаватися в подробиці, порівнюючи цифри, то навіть якщо пройтися по різних кімнатах квартири з детектором сигналу WiFi, можна помітити різницю неозброєним поглядом

Підводячи підсумки хочеться відзначити, що Xiaomi вдалося випустити черговий якісний маршрутизатор, який поповнив і без того широку лінійку пристроїв. Все, що я хотів від нього - отримав в повному обсязі, оновленням задоволений на 100%. Як і інша продукція бренду, ця націлена в першу чергу на простоту і зручність користування. Знаєте який роутер вважається хорошим? Відповідь - той, який забули, де стоїть. І це дійсно так - підключивши і налаштувавши девайс, залишиться тільки не забувати періодично протирати його від пилу. Все інше можна зробити прямо зі свого смартфона.

Все інше можна зробити прямо зі свого смартфона

Для зниження вартості до $ 37.99 можна скористатися купоном MDC5446

Дізнатися актуальну вартість

Що цікавого можна зробити через додаток?
Хоча скільки там одночасних підключень?
Знаєте який роутер вважається хорошим?


Новости
  Без плагина
  На сайте WordPress имеется файл, именуемый как .htaccess. Многие пользователи не предают ему особого внимания и не используют все его возможности. На самом деле файл .htaccess – это дополнительные конфигурации

  Плагин подписки wordpress
  Очень трудно найти один плагин подписки wordpress , который объединил бы в себе все виды подписок, которые так необходимы сайту. Именно поэтому я решил сделать подборку лучших плагинов, которые смогут

  Слайд-шоу с помощью плагина для WordPress UnPointZero Slider
  Плагин для cms WordPress UnPointZero Slider – новостной слайдер. Он отражает в форме слайд-шоу изображения со ссылками на ваши статьи и краткие выдержки оттуда. Его можно установить и на новостной сайт,

  Плагины для Wordpress
  С помощью этого плагина вы легко сможете интегрировать Google диск на ваш WordPress сайт или блог . Gravity Forms — лучший плагин для создания форм на WordPress, от самых простых (например, форма

  Подписки плагином JetPack: размещение и редакция формы подписки
  Вступление Здравствуйте! В этой статье я покажу, как использовать плагин JetPack для создания пользовательской формы подписки и как эту формы подписки плагином JetPack добавлять в статьи сайта, а при

  Чистка сайта WordPress плагином WP-optimize
  От автора Со временем использования система WordPress накапливает не нужные файлы, комментарии и неиспользуемые данные в базе данных. Эти файлы и данные создаются в процессе работы и нужны для этого,

  Возможности Jetpack плагина
  Вступление Возможности Jetpack плагина это более 30 функциональных модуля плагина, делающего его универсальным плагином WordPress, заменяющего аналогичные сторонние плагины. Jetpack один заменяет десятки

  Резервное копирование WordPress сайта без плагинов
  Вступление Резервное копирование WordPress это второе, что нужно научиться делать после установки WordPress. Можно сколько угодно говорить о безопасности сайта и его защите, но лучшего варианта защиты

  Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ
  > > Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ Порой всем нам хочется попробовать себя в роли администратора сервера и испытать эту ответственность, но, к сожалению, вы не всегда все знаете о создании

  Плагин WordPress Database Backup. Архивация базы данных блога на WordPress
  Привет друзья! Сегодня на очереди еще один простой, НО, необходимый и полезный плагин — плагин WordPress Database Backup , который с легкостью и самостоятельно произведет процесс, который научно называется:

 • Виртуальный хостинг

  Виртуальный хостинг. Возможности сервера распределяются в равной мере между всеми... 
  Читать полностью

 • Редизайн сайта

  Редизайн сайта – это полное либо частичное обновление дизайна существующего сайта.... 
  Читать полностью

 • Консалтинг, услуги контент-менеджера

  Сопровождение любых интернет ресурсов;- Знание HTML и CSS- Поиск и обновление контента;-... 
  Читать полностью

 • Трафик из соцсетей

  Сравнительно дешевый способ по сравнению с поисковым и контекстным видами раскрутки... 
  Читать полностью

 • Поисковая оптимизация

  Поисковая оптимизация (англ. search engine optimization, SEO) — поднятие позиций сайта в результатах... 
  Читать полностью