<
 • Главная
Статьи

Грошові перекази в Україну з-за кордону: огласите весь список :: TRISTAR.com.ua

 1. Грошові перекази в Україну з-за кордону: огласите весь список :: TRISTAR.com.ua Грошовий переказ...
 2. Грошові перекази в Україну з-за кордону: огласите весь список :: TRISTAR.com.ua

Грошові перекази в Україну з-за кордону: огласите весь список :: TRISTAR.com.ua
Грошовий переказ

Грошові перекази в Україну з-за кордону: огласите весь список

27.04.10
27

Як перевести гроші з-за кордону в Україну? Який з існуючих способів найекономніший? Чи бувають обмеження в таких перекладах? Які зі способів перекладів заборонені? Відповіді на питання шукало Видання

У більшості випадків способи відправки-отримання коштів з-за кордону аналогічні способам переказів за кордон. Проте, в процесі виникає маса специфічних нюансів, які пов'язані з відправкою та отриманням коштів саме з-за кордону.

Міжнародні системи переказів (МСП) та поштові перекази

Відправлення

переказу за допомогою систем Western Union, MoneyGram та інших МСП зручна, по-перше, легкодоступностью (послугою можна скористатися у величезній кількості банківських і поштових відділень і за кордоном, і в Україні), терміновістю (в одержувача в Україні є можливість забрати гроші вже через 15 хвилин після відправки їх відправником), відсутністю необхідності відкривати банківський рахунок.

Недоліками МСП є висока вартість комісій (25-50 доларів при пересиланні з-за кордону 1000 доларів), а також суттєві обмеження по пересилаються без відкриття рахунку сумам. Відзначимо, що обмеження в даному випадку можуть бути трьох типів: прописані українським законодавством, законодавством країни-відправника та власні обмеження МСП.

«Що стосується переказів без відкриття рахунку (в тому числі термінових грошових переказів), то в один операційний день фізособа може отримати суму, яка не перевищує в еквіваленті 50 000 гривень. Якщо ж сума перевищує даний еквівалент, то банк такий переказ зараховує на поточний рахунок одержувача у валюті переказу », - пояснює Олена Післякова, начальник відділу розробки депозитних продуктів Морського Транспортного Банку .

Відносно ж «закордонних» обмежень фінансисти свідчать: «Максимальна сума, яку фізична особа може перерахувати з-за кордону в Україну, з кожної країни може бути різною. В першу чергу це залежить від законодавства країни відправника коштів. Наприклад, з Росії резидент без відкриття рахунку може відправити у день кошти, в сумі не перевищує еквівалент 5 000 доларів США », - зазначає Тарас Маслій, начальник відділу продажу операційних продуктів для фізичних осіб Плюс Банку.

Що стосується власних обмежень МСП, то найчастіше вони становлять 5 000 або 10 000 доларів. Одним словом, «при перекладі великих сум, клієнтові обов'язково необхідно поцікавитися про обмеження, які встановлюються платіжною системою, банком або центральним регулюючим органом для тієї чи іншої країни», - нагадує Максим Клюй, заступник начальника відділу розробки продуктів індивідуального бізнесу банку «Форум» .

До речі, якщо говорити про статистику, то за словами Максима Клюя, «лідерами ринку міжнародних грошових переказів в Україні є американські системи Western Union і MoneyGram, на які припадає понад 50% всіх переказів в Україну і за її межі, а також російські системи грошових переказів (Юністрім, Contact, MIGOM, Aнелік, «Алюр», «Золота корона», Blizko), які почали поступово витісняти міжнародних конкурентів з ринку України ».

І останній нюанс: чи варто пам'ятати, що в багатьох МСП тарифи за переказ з Росії в Україну і з інших країн в Україну помітно відрізняються. При цьому з російським рублем працює тільки система «Лідер», інші МСП відправку в Україну можуть призвести тільки в євро і доларах.

Поштові перекази працюють за тим же принципом, що і МСП, для їх відправки та отримання так само достатньо пред'явити паспорт. Але при цьому єдиним обмеженням суми поштового переказу в напрямку України є «законодавчий» межа: еквівалент 50 000 гривень. Крім того, існує можливість перекласти оплату переказу на плечі одержувача. Якщо він занесений у Франції, Німеччині, Бельгії, Португалії, Греції, Туреччини, Румунії, Болгарії, Польщі, Словаччини, Чехії, Сирії або в країнах СНД, він може переслати кошти за допомогою поштових систем.

Такий переклад обійдеться в 4% суми (а при сумах менше еквівалента 1 000 гривень і того дорожче) плюс ПДВ.

За допомогою платіжної картки

Якщо мова йде про відправку грошей з-за кордону самому собі, то одним з найбільш дешевих і зручних варіантів буде відкриття карткового рахунку в закордонному банку, зарахування коштів на цей рахунок, провезення картки і зняття з неї коштів в Україні. В цьому випадку ви платите тільки за відкриття і обслуговування картки, а також за зняття коштів (обидві комісії встановлює банк-емітент, вибір найдешевшого варіанту можна зробити в Інтернеті за допомогою сайтів банків). Саме ж зарахування коштів на рахунок в багатьох банках відбувається безкоштовно.

В середньому, можна стверджувати, що така схема обійдеться в 5-8% переказаної суми. Втім, мінімізувати витрати на переведення в готівку (а також подолати ліміти на переводиться в готівку в банкоматах) може використання карти з перекладеної сумою переважно для розрахунків у торговельній мережі. «Таким чином, клієнтові не потрібно спочатку йти в банк, щоб отримати гроші (переклад), а він може йти відразу в магазин і розрахуватися там картою», - пояснює зручність схеми Тарас Маслій.

Часто на форумах зустрічається рада з використання цієї ідеї і для переказів між двома особами. Така схема, дійсно, іноді використовується (людина відкриває за кордоном рахунок, пересилає одержувачу в Україні карту, а сам за кордоном поповнює її - одноразово або навіть регулярно). Однак слід пам'ятати, що практично кожен банк прописує правило: «передавати картку третім особам заборонено». А значить, такий варіант є порушенням - яке, наприклад, в разі частих необережних тр анзакцій (скажімо, в один день поповнення і зняття в двох країнах) банк може відстежити і вжити заходів. Але найбільший недолік в ситуації з передачею карти третій особі - це те, що якщо у вас трапляться якісь проблеми з картою - наприклад, неправильно пройде транзакція з банкоматом і знімуться зайві гроші, то звернутися в банк за компенсацією буде неможливо. Ось чим загрожують порушення правил користування карткою.

Нарешті, відзначимо, що для бажаючих переказати кошти вищезазначеним способом, а точніше - для відкриття поточного рахунку потрібно легально перебуває в зарубіжній країні з правильно оформленими документами.

SWIFT-перекази

І, нарешті, до вельми дешевих варіантів і максимально зручним при необхідності переказу необмежено великих сум належать так звані SWIFT-перекази з рахунку відправника в західному банку на рахунок одержувача (в тій же валюті) в українській фінустанові. І нехай відкриття поточного рахунку належить не до найлегших процедур (особливо якщо на Заході або в Росії рахунок відкриває нерезидент цих країн - так, багато хто скаржиться на позамежне кількість документів, необхідних Ощадбанком Росії для цієї операції), і нехай для переказу відправнику необхідно знати точний номер рахунку одержувача - все виправдовується комісією за SWIFT-перекази в Україну в розмірі 0,2%, а також комісіями за зняття коштів з рахунку і за відкриття рахунків в розмірі до 1,5% разом.

Все це робить цю громіздку схему все ж найбільш дешевим легальним варіантом переказів між двома особами. А в деяких випадках, при перекладах з рахунку материнської установи на рахунок дочірнього в Україні зазначена сума може ставати ще менше (так, переклад з рахунку Ощадбанку Росії на рахунок його ж дочки в Україні комісія оплачується лише відправником у сумі 0,3% переказаної суми) .

При цьому і тут досвідчені користувачі вказують можливість мінімізувати витрати за зняття переведених коштів з рахунку. Якщо валютою переказу були долари, євро або російські рублі, і якщо час дозволяє, можна з поточного рахунку переказати кошти на депозит в тій же валюті, а потім їх і зняти (зняття коштів з депозиту зазвичай проводиться безкоштовно).

Однак всі ці переваги може перекреслити один нюанс - в Україні отриманий з-за кордону переклад на рахунок фізособи вважається його доходом і повинен бути відображений в його податковій декларації. Зрозуміло, багато громадян такий «дохід» просто приховують - але слід пам'ятати, що банк на першу вимогу податківців зобов'язаний надати дані про вхідні транзакції по вашому рахунку. Законним способом обійти це непорозуміння називають вказівку як призначення платежу «благодійність». Однак це добре лише при одноразовому перекладі; а при регулярних відправленнях таке призначення може викликати пильну увагу зацікавлених осіб «з наступним викриттям».

Електронні платіжні системи (ЕПС)

Переклад за допомогою електронних платіжних систем (Moneybookers, WebMoney, PayPal) відрізняється, перш за все, слабкою надійністю (в сенсі можливості злому зловмисниками), технологічною складністю для новачка, а також високими комісіями (купівля електронних грошей, їх «девіртуалізація», переклад - разом складуть 7-8% переказаної суми).

Відзначимо, що помітно дешевше схема переведення виходить в системі Moneybookers (поповнення рахунку, переказ, зняття - 2,9% + 3,50 євро).

В цілому, вартість переказу однієї тисячі доларів з-за кордону різними способами така:

спосіб перекладу

Комісії при перекладі $ 1000.

SWIFT-переказ

До $ 17

Міжнародні системи переказів

В середньому $ 30

Електронні платіжні системи

В середньому $ 74

думка

Максим Кошевцов
керівник індивідуального бізнесу, Всеукраїнського Банку Розвитку

Основними способами переказу грошових коштів з-за кордону в Україну є такі:

У кожного з таких способів є як свої переваги, так і недоліки. Так, наприклад, при використанні міжнародних платіжних систем ви отримуєте істотну економію за часом, доступність (всі банки працюють з тією чи іншою системою переказів), немає необхідності відкриття особових рахунків (якщо мова не йде про великі суми). Як правило, такі переклади діляться на адресні і безадресні. Якщо переклад адресний - то, як правило, він йде довше, і ви прив'язані до конкретної адреси. Також недоліком можна вважати і те, що всі найпоширеніші системи (Western Union, Money Gram) коштують дорожче, ніж інші.

Якщо ж взяти переклад з одного поточного рахунку на інший, то ви отримуєте прив'язку до конкретного банку. Швидкість таких перекладів менше, ніж у міжнародних платіжних систем, і є певні вимоги згідно з законодавчими нормами. Плюсами можна вважати, що такі переклади використовуються для переказу великих сум, гроші надходять на рахунок, і ви можете їм користуватися на свій розсуд, і, як правило, такі переклади виходять дешевше міжнародні платіжні системи.

Електронні ж перекази за допомогою однієї з електронних платіжних систем (WebMoney, PayPal та інших), зрозуміло, вимагають наявність комп'ютера, інтернету, і - майже завжди - карткового рахунку у валюті передбачуваного перекладу.

У квітні 2010 року згідно з законодавчої бази НБУ, а саме - Постанови Правління Національного банку України від 29.12.2007 року № 496 «Про затвердження Правил Здійснення за Межі України та в Україні переказів фізичних осіб за потокової валютного неторговельнімі операціямі та їх виплати в Україні та Внесення змін до Деяк нормативно-правових актів »фізичні особи - резиденти можуть здійснювати переказ за межі України перекази в іноземній валюті:

а) в сумі, яка в еквіваленті не перевищує 15000 гривень в один операційний (робочий) день, - з поточного рахунку в іноземній валюті або без його відкриття (на бажання клієнта) без підтвердних документів;

б) в сумі, яка в еквіваленті перевищує 15000 гривень в один операційний день, - виключно з поточного рахунку в іноземній валюті на підставі підтвердних документів.

Зарахування на поточні рахунки фізичних осіб - резидентів і нерезидентів переказів із-за кордону і подальша їх виплата з цих рахунків здійснюється без обмежень по сумах.

Іноземна валюта, переказана з-за кордону для виплати готівкою без відкриття рахунку може бути виплачена в один операційний (робочий) день у сумі, яка в еквіваленті не перевищує 50000 гривень. У разі, якщо еквівалент суми перевищує 50000 гривень, вся сума зараховується на поточний рахунок одержувача.

При переказі коштів з-за кордону в Україну обмеження вводяться банком-відправником і законодавчою базою країни відправляє переклад.

Грошові перекази в Україну з-за кордону: огласите весь список :: TRISTAR.com.ua


Грошовий переказ

Грошові перекази в Україну з-за кордону: огласите весь список

27.04.10
27

Як перевести гроші з-за кордону в Україну? Який з існуючих способів найекономніший? Чи бувають обмеження в таких перекладах? Які зі способів перекладів заборонені? Відповіді на питання шукало Видання

У більшості випадків способи відправки-отримання коштів з-за кордону аналогічні способам переказів за кордон. Проте, в процесі виникає маса специфічних нюансів, які пов'язані з відправкою та отриманням коштів саме з-за кордону.

Міжнародні системи переказів (МСП) та поштові перекази

Відправлення

переказу за допомогою систем Western Union, MoneyGram та інших МСП зручна, по-перше, легкодоступностью (послугою можна скористатися у величезній кількості банківських і поштових відділень і за кордоном, і в Україні), терміновістю (в одержувача в Україні є можливість забрати гроші вже через 15 хвилин після відправки їх відправником), відсутністю необхідності відкривати банківський рахунок.

Недоліками МСП є висока вартість комісій (25-50 доларів при пересиланні з-за кордону 1000 доларів), а також суттєві обмеження по пересилаються без відкриття рахунку сумам. Відзначимо, що обмеження в даному випадку можуть бути трьох типів: прописані українським законодавством, законодавством країни-відправника та власні обмеження МСП.

«Що стосується переказів без відкриття рахунку (в тому числі термінових грошових переказів), то в один операційний день фізособа може отримати суму, яка не перевищує в еквіваленті 50 000 гривень. Якщо ж сума перевищує даний еквівалент, то банк такий переказ зараховує на поточний рахунок одержувача у валюті переказу », - пояснює Олена Післякова, начальник відділу розробки депозитних продуктів Морського Транспортного Банку .

Відносно ж «закордонних» обмежень фінансисти свідчать: «Максимальна сума, яку фізична особа може перерахувати з-за кордону в Україну, з кожної країни може бути різною. В першу чергу це залежить від законодавства країни відправника коштів. Наприклад, з Росії резидент без відкриття рахунку може відправити у день кошти, в сумі не перевищує еквівалент 5 000 доларів США », - зазначає Тарас Маслій, начальник відділу продажу операційних продуктів для фізичних осіб Плюс Банку.

Що стосується власних обмежень МСП, то найчастіше вони становлять 5 000 або 10 000 доларів. Одним словом, «при перекладі великих сум, клієнтові обов'язково необхідно поцікавитися про обмеження, які встановлюються платіжною системою, банком або центральним регулюючим органом для тієї чи іншої країни», - нагадує Максим Клюй, заступник начальника відділу розробки продуктів індивідуального бізнесу банку «Форум» .

До речі, якщо говорити про статистику, то за словами Максима Клюя, «лідерами ринку міжнародних грошових переказів в Україні є американські системи Western Union і MoneyGram, на які припадає понад 50% всіх переказів в Україну і за її межі, а також російські системи грошових переказів (Юністрім, Contact, MIGOM, Aнелік, «Алюр», «Золота корона», Blizko), які почали поступово витісняти міжнародних конкурентів з ринку України ».

І останній нюанс: чи варто пам'ятати, що в багатьох МСП тарифи за переказ з Росії в Україну і з інших країн в Україну помітно відрізняються. При цьому з російським рублем працює тільки система «Лідер», інші МСП відправку в Україну можуть призвести тільки в євро і доларах.

Поштові перекази працюють за тим же принципом, що і МСП, для їх відправки та отримання так само достатньо пред'явити паспорт. Але при цьому єдиним обмеженням суми поштового переказу в напрямку України є «законодавчий» межа: еквівалент 50 000 гривень. Крім того, існує можливість перекласти оплату переказу на плечі одержувача. Якщо він занесений у Франції, Німеччині, Бельгії, Португалії, Греції, Туреччини, Румунії, Болгарії, Польщі, Словаччини, Чехії, Сирії або в країнах СНД, він може переслати кошти за допомогою поштових систем.

Такий переклад обійдеться в 4% суми (а при сумах менше еквівалента 1 000 гривень і того дорожче) плюс ПДВ.

За допомогою платіжної картки

Якщо мова йде про відправку грошей з-за кордону самому собі, то одним з найбільш дешевих і зручних варіантів буде відкриття карткового рахунку в закордонному банку, зарахування коштів на цей рахунок, провезення картки і зняття з неї коштів в Україні. В цьому випадку ви платите тільки за відкриття і обслуговування картки, а також за зняття коштів (обидві комісії встановлює банк-емітент, вибір найдешевшого варіанту можна зробити в Інтернеті за допомогою сайтів банків). Саме ж зарахування коштів на рахунок в багатьох банках відбувається безкоштовно.

В середньому, можна стверджувати, що така схема обійдеться в 5-8% переказаної суми. Втім, мінімізувати витрати на переведення в готівку (а також подолати ліміти на переводиться в готівку в банкоматах) може використання карти з перекладеної сумою переважно для розрахунків у торговельній мережі. «Таким чином, клієнтові не потрібно спочатку йти в банк, щоб отримати гроші (переклад), а він може йти відразу в магазин і розрахуватися там картою», - пояснює зручність схеми Тарас Маслій.

Часто на форумах зустрічається рада з використання цієї ідеї і для переказів між двома особами. Така схема, дійсно, іноді використовується (людина відкриває за кордоном рахунок, пересилає одержувачу в Україні карту, а сам за кордоном поповнює її - одноразово або навіть регулярно). Однак слід пам'ятати, що практично кожен банк прописує правило: «передавати картку третім особам заборонено». А значить, такий варіант є порушенням - яке, наприклад, в разі частих необережних тр анзакцій (скажімо, в один день поповнення і зняття в двох країнах) банк може відстежити і вжити заходів. Але найбільший недолік в ситуації з передачею карти третій особі - це те, що якщо у вас трапляться якісь проблеми з картою - наприклад, неправильно пройде транзакція з банкоматом і знімуться зайві гроші, то звернутися в банк за компенсацією буде неможливо. Ось чим загрожують порушення правил користування карткою.

Нарешті, відзначимо, що для бажаючих переказати кошти вищезазначеним способом, а точніше - для відкриття поточного рахунку потрібно легально перебуває в зарубіжній країні з правильно оформленими документами.

SWIFT-перекази

І, нарешті, до вельми дешевих варіантів і максимально зручним при необхідності переказу необмежено великих сум належать так звані SWIFT-перекази з рахунку відправника в західному банку на рахунок одержувача (в тій же валюті) в українській фінустанові. І нехай відкриття поточного рахунку належить не до найлегших процедур (особливо якщо на Заході або в Росії рахунок відкриває нерезидент цих країн - так, багато хто скаржиться на позамежне кількість документів, необхідних Ощадбанком Росії для цієї операції), і нехай для переказу відправнику необхідно знати точний номер рахунку одержувача - все виправдовується комісією за SWIFT-перекази в Україну в розмірі 0,2%, а також комісіями за зняття коштів з рахунку і за відкриття рахунків в розмірі до 1,5% разом.

Все це робить цю громіздку схему все ж найбільш дешевим легальним варіантом переказів між двома особами. А в деяких випадках, при перекладах з рахунку материнської установи на рахунок дочірнього в Україні зазначена сума може ставати ще менше (так, переклад з рахунку Ощадбанку Росії на рахунок його ж дочки в Україні комісія оплачується лише відправником у сумі 0,3% переказаної суми) .

При цьому і тут досвідчені користувачі вказують можливість мінімізувати витрати за зняття переведених коштів з рахунку. Якщо валютою переказу були долари, євро або російські рублі, і якщо час дозволяє, можна з поточного рахунку переказати кошти на депозит в тій же валюті, а потім їх і зняти (зняття коштів з депозиту зазвичай проводиться безкоштовно).

Однак всі ці переваги може перекреслити один нюанс - в Україні отриманий з-за кордону переклад на рахунок фізособи вважається його доходом і повинен бути відображений в його податковій декларації. Зрозуміло, багато громадян такий «дохід» просто приховують - але слід пам'ятати, що банк на першу вимогу податківців зобов'язаний надати дані про вхідні транзакції по вашому рахунку. Законним способом обійти це непорозуміння називають вказівку як призначення платежу «благодійність». Однак це добре лише при одноразовому перекладі; а при регулярних відправленнях таке призначення може викликати пильну увагу зацікавлених осіб «з наступним викриттям».

Електронні платіжні системи (ЕПС)

Переклад за допомогою електронних платіжних систем (Moneybookers, WebMoney, PayPal) відрізняється, перш за все, слабкою надійністю (в сенсі можливості злому зловмисниками), технологічною складністю для новачка, а також високими комісіями (купівля електронних грошей, їх «девіртуалізація», переклад - разом складуть 7-8% переказаної суми).

Відзначимо, що помітно дешевше схема переведення виходить в системі Moneybookers (поповнення рахунку, переказ, зняття - 2,9% + 3,50 євро).

В цілому, вартість переказу однієї тисячі доларів з-за кордону різними способами така:

спосіб перекладу

Комісії при перекладі $ 1000.

SWIFT-переказ

До $ 17

Міжнародні системи переказів

В середньому $ 30

Електронні платіжні системи

В середньому $ 74

думка

Максим Кошевцов
керівник індивідуального бізнесу, Всеукраїнського Банку Розвитку

Основними способами переказу грошових коштів з-за кордону в Україну є такі:

У кожного з таких способів є як свої переваги, так і недоліки. Так, наприклад, при використанні міжнародних платіжних систем ви отримуєте істотну економію за часом, доступність (всі банки працюють з тією чи іншою системою переказів), немає необхідності відкриття особових рахунків (якщо мова не йде про великі суми). Як правило, такі переклади діляться на адресні і безадресні. Якщо переклад адресний - то, як правило, він йде довше, і ви прив'язані до конкретної адреси. Також недоліком можна вважати і те, що всі найпоширеніші системи (Western Union, Money Gram) коштують дорожче, ніж інші.

Якщо ж взяти переклад з одного поточного рахунку на інший, то ви отримуєте прив'язку до конкретного банку. Швидкість таких перекладів менше, ніж у міжнародних платіжних систем, і є певні вимоги згідно з законодавчими нормами. Плюсами можна вважати, що такі переклади використовуються для переказу великих сум, гроші надходять на рахунок, і ви можете їм користуватися на свій розсуд, і, як правило, такі переклади виходять дешевше міжнародні платіжні системи.

Електронні ж перекази за допомогою однієї з електронних платіжних систем (WebMoney, PayPal та інших), зрозуміло, вимагають наявність комп'ютера, інтернету, і - майже завжди - карткового рахунку у валюті передбачуваного перекладу.

У квітні 2010 року згідно з законодавчої бази НБУ, а саме - Постанови Правління Національного банку України від 29.12.2007 року № 496 «Про затвердження Правил Здійснення за Межі України та в Україні переказів фізичних осіб за потокової валютного неторговельнімі операціямі та їх виплати в Україні та Внесення змін до Деяк нормативно-правових актів »фізичні особи - резиденти можуть здійснювати переказ за межі України перекази в іноземній валюті:

а) в сумі, яка в еквіваленті не перевищує 15000 гривень в один операційний (робочий) день, - з поточного рахунку в іноземній валюті або без його відкриття (на бажання клієнта) без підтвердних документів;

б) в сумі, яка в еквіваленті перевищує 15000 гривень в один операційний день, - виключно з поточного рахунку в іноземній валюті на підставі підтвердних документів.

Зарахування на поточні рахунки фізичних осіб - резидентів і нерезидентів переказів із-за кордону і подальша їх виплата з цих рахунків здійснюється без обмежень по сумах.

Іноземна валюта, переказана з-за кордону для виплати готівкою без відкриття рахунку може бути виплачена в один операційний (робочий) день у сумі, яка в еквіваленті не перевищує 50000 гривень. У разі, якщо еквівалент суми перевищує 50000 гривень, вся сума зараховується на поточний рахунок одержувача.

При переказі коштів з-за кордону в Україну обмеження вводяться банком-відправником і законодавчою базою країни відправляє переклад.

Грошові перекази в Україну з-за кордону: огласите весь список :: TRISTAR.com.ua


Грошовий переказ

Грошові перекази в Україну з-за кордону: огласите весь список

27.04.10
27

Як перевести гроші з-за кордону в Україну? Який з існуючих способів найекономніший? Чи бувають обмеження в таких перекладах? Які зі способів перекладів заборонені? Відповіді на питання шукало Видання

У більшості випадків способи відправки-отримання коштів з-за кордону аналогічні способам переказів за кордон. Проте, в процесі виникає маса специфічних нюансів, які пов'язані з відправкою та отриманням коштів саме з-за кордону.

Міжнародні системи переказів (МСП) та поштові перекази

Відправлення

переказу за допомогою систем Western Union, MoneyGram та інших МСП зручна, по-перше, легкодоступностью (послугою можна скористатися у величезній кількості банківських і поштових відділень і за кордоном, і в Україні), терміновістю (в одержувача в Україні є можливість забрати гроші вже через 15 хвилин після відправки їх відправником), відсутністю необхідності відкривати банківський рахунок.

Недоліками МСП є висока вартість комісій (25-50 доларів при пересиланні з-за кордону 1000 доларів), а також суттєві обмеження по пересилаються без відкриття рахунку сумам. Відзначимо, що обмеження в даному випадку можуть бути трьох типів: прописані українським законодавством, законодавством країни-відправника та власні обмеження МСП.

«Що стосується переказів без відкриття рахунку (в тому числі термінових грошових переказів), то в один операційний день фізособа може отримати суму, яка не перевищує в еквіваленті 50 000 гривень. Якщо ж сума перевищує даний еквівалент, то банк такий переказ зараховує на поточний рахунок одержувача у валюті переказу », - пояснює Олена Післякова, начальник відділу розробки депозитних продуктів Морського Транспортного Банку .

Відносно ж «закордонних» обмежень фінансисти свідчать: «Максимальна сума, яку фізична особа може перерахувати з-за кордону в Україну, з кожної країни може бути різною. В першу чергу це залежить від законодавства країни відправника коштів. Наприклад, з Росії резидент без відкриття рахунку може відправити у день кошти, в сумі не перевищує еквівалент 5 000 доларів США », - зазначає Тарас Маслій, начальник відділу продажу операційних продуктів для фізичних осіб Плюс Банку.

Що стосується власних обмежень МСП, то найчастіше вони становлять 5 000 або 10 000 доларів. Одним словом, «при перекладі великих сум, клієнтові обов'язково необхідно поцікавитися про обмеження, які встановлюються платіжною системою, банком або центральним регулюючим органом для тієї чи іншої країни», - нагадує Максим Клюй, заступник начальника відділу розробки продуктів індивідуального бізнесу банку «Форум» .

До речі, якщо говорити про статистику, то за словами Максима Клюя, «лідерами ринку міжнародних грошових переказів в Україні є американські системи Western Union і MoneyGram, на які припадає понад 50% всіх переказів в Україну і за її межі, а також російські системи грошових переказів (Юністрім, Contact, MIGOM, Aнелік, «Алюр», «Золота корона», Blizko), які почали поступово витісняти міжнародних конкурентів з ринку України ».

І останній нюанс: чи варто пам'ятати, що в багатьох МСП тарифи за переказ з Росії в Україну і з інших країн в Україну помітно відрізняються. При цьому з російським рублем працює тільки система «Лідер», інші МСП відправку в Україну можуть призвести тільки в євро і доларах.

Поштові перекази працюють за тим же принципом, що і МСП, для їх відправки та отримання так само достатньо пред'явити паспорт. Але при цьому єдиним обмеженням суми поштового переказу в напрямку України є «законодавчий» межа: еквівалент 50 000 гривень. Крім того, існує можливість перекласти оплату переказу на плечі одержувача. Якщо він занесений у Франції, Німеччині, Бельгії, Португалії, Греції, Туреччини, Румунії, Болгарії, Польщі, Словаччини, Чехії, Сирії або в країнах СНД, він може переслати кошти за допомогою поштових систем.

Такий переклад обійдеться в 4% суми (а при сумах менше еквівалента 1 000 гривень і того дорожче) плюс ПДВ.

За допомогою платіжної картки

Якщо мова йде про відправку грошей з-за кордону самому собі, то одним з найбільш дешевих і зручних варіантів буде відкриття карткового рахунку в закордонному банку, зарахування коштів на цей рахунок, провезення картки і зняття з неї коштів в Україні. В цьому випадку ви платите тільки за відкриття і обслуговування картки, а також за зняття коштів (обидві комісії встановлює банк-емітент, вибір найдешевшого варіанту можна зробити в Інтернеті за допомогою сайтів банків). Саме ж зарахування коштів на рахунок в багатьох банках відбувається безкоштовно.

В середньому, можна стверджувати, що така схема обійдеться в 5-8% переказаної суми. Втім, мінімізувати витрати на переведення в готівку (а також подолати ліміти на переводиться в готівку в банкоматах) може використання карти з перекладеної сумою переважно для розрахунків у торговельній мережі. «Таким чином, клієнтові не потрібно спочатку йти в банк, щоб отримати гроші (переклад), а він може йти відразу в магазин і розрахуватися там картою», - пояснює зручність схеми Тарас Маслій.

Часто на форумах зустрічається рада з використання цієї ідеї і для переказів між двома особами. Така схема, дійсно, іноді використовується (людина відкриває за кордоном рахунок, пересилає одержувачу в Україні карту, а сам за кордоном поповнює її - одноразово або навіть регулярно). Однак слід пам'ятати, що практично кожен банк прописує правило: «передавати картку третім особам заборонено». А значить, такий варіант є порушенням - яке, наприклад, в разі частих необережних тр анзакцій (скажімо, в один день поповнення і зняття в двох країнах) банк може відстежити і вжити заходів. Але найбільший недолік в ситуації з передачею карти третій особі - це те, що якщо у вас трапляться якісь проблеми з картою - наприклад, неправильно пройде транзакція з банкоматом і знімуться зайві гроші, то звернутися в банк за компенсацією буде неможливо. Ось чим загрожують порушення правил користування карткою.

Нарешті, відзначимо, що для бажаючих переказати кошти вищезазначеним способом, а точніше - для відкриття поточного рахунку потрібно легально перебуває в зарубіжній країні з правильно оформленими документами.

SWIFT-перекази

І, нарешті, до вельми дешевих варіантів і максимально зручним при необхідності переказу необмежено великих сум належать так звані SWIFT-перекази з рахунку відправника в західному банку на рахунок одержувача (в тій же валюті) в українській фінустанові. І нехай відкриття поточного рахунку належить не до найлегших процедур (особливо якщо на Заході або в Росії рахунок відкриває нерезидент цих країн - так, багато хто скаржиться на позамежне кількість документів, необхідних Ощадбанком Росії для цієї операції), і нехай для переказу відправнику необхідно знати точний номер рахунку одержувача - все виправдовується комісією за SWIFT-перекази в Україну в розмірі 0,2%, а також комісіями за зняття коштів з рахунку і за відкриття рахунків в розмірі до 1,5% разом.

Все це робить цю громіздку схему все ж найбільш дешевим легальним варіантом переказів між двома особами. А в деяких випадках, при перекладах з рахунку материнської установи на рахунок дочірнього в Україні зазначена сума може ставати ще менше (так, переклад з рахунку Ощадбанку Росії на рахунок його ж дочки в Україні комісія оплачується лише відправником у сумі 0,3% переказаної суми) .

При цьому і тут досвідчені користувачі вказують можливість мінімізувати витрати за зняття переведених коштів з рахунку. Якщо валютою переказу були долари, євро або російські рублі, і якщо час дозволяє, можна з поточного рахунку переказати кошти на депозит в тій же валюті, а потім їх і зняти (зняття коштів з депозиту зазвичай проводиться безкоштовно).

Однак всі ці переваги може перекреслити один нюанс - в Україні отриманий з-за кордону переклад на рахунок фізособи вважається його доходом і повинен бути відображений в його податковій декларації. Зрозуміло, багато громадян такий «дохід» просто приховують - але слід пам'ятати, що банк на першу вимогу податківців зобов'язаний надати дані про вхідні транзакції по вашому рахунку. Законним способом обійти це непорозуміння називають вказівку як призначення платежу «благодійність». Однак це добре лише при одноразовому перекладі; а при регулярних відправленнях таке призначення може викликати пильну увагу зацікавлених осіб «з наступним викриттям».

Електронні платіжні системи (ЕПС)

Переклад за допомогою електронних платіжних систем (Moneybookers, WebMoney, PayPal) відрізняється, перш за все, слабкою надійністю (в сенсі можливості злому зловмисниками), технологічною складністю для новачка, а також високими комісіями (купівля електронних грошей, їх «девіртуалізація», переклад - разом складуть 7-8% переказаної суми).

Відзначимо, що помітно дешевше схема переведення виходить в системі Moneybookers (поповнення рахунку, переказ, зняття - 2,9% + 3,50 євро).

В цілому, вартість переказу однієї тисячі доларів з-за кордону різними способами така:

спосіб перекладу

Комісії при перекладі $ 1000.

SWIFT-переказ

До $ 17

Міжнародні системи переказів

В середньому $ 30

Електронні платіжні системи

В середньому $ 74

думка

Максим Кошевцов
керівник індивідуального бізнесу, Всеукраїнського Банку Розвитку

Основними способами переказу грошових коштів з-за кордону в Україну є такі:

У кожного з таких способів є як свої переваги, так і недоліки. Так, наприклад, при використанні міжнародних платіжних систем ви отримуєте істотну економію за часом, доступність (всі банки працюють з тією чи іншою системою переказів), немає необхідності відкриття особових рахунків (якщо мова не йде про великі суми). Як правило, такі переклади діляться на адресні і безадресні. Якщо переклад адресний - то, як правило, він йде довше, і ви прив'язані до конкретної адреси. Також недоліком можна вважати і те, що всі найпоширеніші системи (Western Union, Money Gram) коштують дорожче, ніж інші.

Якщо ж взяти переклад з одного поточного рахунку на інший, то ви отримуєте прив'язку до конкретного банку. Швидкість таких перекладів менше, ніж у міжнародних платіжних систем, і є певні вимоги згідно з законодавчими нормами. Плюсами можна вважати, що такі переклади використовуються для переказу великих сум, гроші надходять на рахунок, і ви можете їм користуватися на свій розсуд, і, як правило, такі переклади виходять дешевше міжнародні платіжні системи.

Електронні ж перекази за допомогою однієї з електронних платіжних систем (WebMoney, PayPal та інших), зрозуміло, вимагають наявність комп'ютера, інтернету, і - майже завжди - карткового рахунку у валюті передбачуваного перекладу.

У квітні 2010 року згідно з законодавчої бази НБУ, а саме - Постанови Правління Національного банку України від 29.12.2007 року № 496 «Про затвердження Правил Здійснення за Межі України та в Україні переказів фізичних осіб за потокової валютного неторговельнімі операціямі та їх виплати в Україні та Внесення змін до Деяк нормативно-правових актів »фізичні особи - резиденти можуть здійснювати переказ за межі України перекази в іноземній валюті:

а) в сумі, яка в еквіваленті не перевищує 15000 гривень в один операційний (робочий) день, - з поточного рахунку в іноземній валюті або без його відкриття (на бажання клієнта) без підтвердних документів;

б) в сумі, яка в еквіваленті перевищує 15000 гривень в один операційний день, - виключно з поточного рахунку в іноземній валюті на підставі підтвердних документів.

Зарахування на поточні рахунки фізичних осіб - резидентів і нерезидентів переказів із-за кордону і подальша їх виплата з цих рахунків здійснюється без обмежень по сумах.

Іноземна валюта, переказана з-за кордону для виплати готівкою без відкриття рахунку може бути виплачена в один операційний (робочий) день у сумі, яка в еквіваленті не перевищує 50000 гривень. У разі, якщо еквівалент суми перевищує 50000 гривень, вся сума зараховується на поточний рахунок одержувача.

При переказі коштів з-за кордону в Україну обмеження вводяться банком-відправником і законодавчою базою країни відправляє переклад.

Як перевести гроші з-за кордону в Україну?
Який з існуючих способів найекономніший?
Чи бувають обмеження в таких перекладах?
Які зі способів перекладів заборонені?
Як перевести гроші з-за кордону в Україну?
Який з існуючих способів найекономніший?
Чи бувають обмеження в таких перекладах?
Які зі способів перекладів заборонені?
Як перевести гроші з-за кордону в Україну?
Який з існуючих способів найекономніший?


Новости
  Без плагина
  На сайте WordPress имеется файл, именуемый как .htaccess. Многие пользователи не предают ему особого внимания и не используют все его возможности. На самом деле файл .htaccess – это дополнительные конфигурации

  Плагин подписки wordpress
  Очень трудно найти один плагин подписки wordpress , который объединил бы в себе все виды подписок, которые так необходимы сайту. Именно поэтому я решил сделать подборку лучших плагинов, которые смогут

  Слайд-шоу с помощью плагина для WordPress UnPointZero Slider
  Плагин для cms WordPress UnPointZero Slider – новостной слайдер. Он отражает в форме слайд-шоу изображения со ссылками на ваши статьи и краткие выдержки оттуда. Его можно установить и на новостной сайт,

  Плагины для Wordpress
  С помощью этого плагина вы легко сможете интегрировать Google диск на ваш WordPress сайт или блог . Gravity Forms — лучший плагин для создания форм на WordPress, от самых простых (например, форма

  Подписки плагином JetPack: размещение и редакция формы подписки
  Вступление Здравствуйте! В этой статье я покажу, как использовать плагин JetPack для создания пользовательской формы подписки и как эту формы подписки плагином JetPack добавлять в статьи сайта, а при

  Чистка сайта WordPress плагином WP-optimize
  От автора Со временем использования система WordPress накапливает не нужные файлы, комментарии и неиспользуемые данные в базе данных. Эти файлы и данные создаются в процессе работы и нужны для этого,

  Возможности Jetpack плагина
  Вступление Возможности Jetpack плагина это более 30 функциональных модуля плагина, делающего его универсальным плагином WordPress, заменяющего аналогичные сторонние плагины. Jetpack один заменяет десятки

  Резервное копирование WordPress сайта без плагинов
  Вступление Резервное копирование WordPress это второе, что нужно научиться делать после установки WordPress. Можно сколько угодно говорить о безопасности сайта и его защите, но лучшего варианта защиты

  Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ
  > > Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ Порой всем нам хочется попробовать себя в роли администратора сервера и испытать эту ответственность, но, к сожалению, вы не всегда все знаете о создании

  Плагин WordPress Database Backup. Архивация базы данных блога на WordPress
  Привет друзья! Сегодня на очереди еще один простой, НО, необходимый и полезный плагин — плагин WordPress Database Backup , который с легкостью и самостоятельно произведет процесс, который научно называется:

 • Виртуальный хостинг

  Виртуальный хостинг. Возможности сервера распределяются в равной мере между всеми... 
  Читать полностью

 • Редизайн сайта

  Редизайн сайта – это полное либо частичное обновление дизайна существующего сайта.... 
  Читать полностью

 • Консалтинг, услуги контент-менеджера

  Сопровождение любых интернет ресурсов;- Знание HTML и CSS- Поиск и обновление контента;-... 
  Читать полностью

 • Трафик из соцсетей

  Сравнительно дешевый способ по сравнению с поисковым и контекстным видами раскрутки... 
  Читать полностью

 • Поисковая оптимизация

  Поисковая оптимизация (англ. search engine optimization, SEO) — поднятие позиций сайта в результатах... 
  Читать полностью