<
 • Главная
Статьи

Як створити свій форум: огляд двигунів для форуму

 1. Рейтинг кращих двигунів (CMS) для форуму:
 2. Створення форуму в конструкторі uCoz → детальний огляд
 3. Створення форуму на CMS PhpBB
 4. vBulletin - спеціалізований формений движок
 5. IPB - платна CMS для форумів
 6. Vanilla - зарубіжний движок для веб-форумів
 7. AdminVPS - кращий хостинг для форуму → детальний огляд
 8. висновки та рекомендації

Найкоротший шлях - використовувати конструктор сайтів uCoz. Порядок дій зі створення форуму в його екосистемі буде наступним:

 • Реєстрація та створення проекту;
 • Вибір поддомена і шаблону;
 • Кастомізація дизайну, призначення форуму на головній сторінці сайту;
 • Налаштування форуму: створення розділів, форумів, подфоруму, тематик, додавання прав для різних категорій користувачів;
 • Підключення домену, публікація форуму.

Для CMS схема буде виглядати відчутно складніше. Купівля та налаштування хостингу, освоєння плагінів і специфіки інтерфейсу, підбір і настройка шаблонів методом редагування коду - в конструкторі ці процеси автоматизовані або спрощені без втрати рівня якості кінцевого результату. Це загальна зведення. Тепер давайте детальніше розглянемо зазначені форумні движки.

Рейтинг кращих двигунів (CMS) для форуму:

 1. uCoz - кращий конструктор форумів
 2. PhpBB - форумная CMS початкового рівня
 3. vBulletin - оптимальна комерційна форумная CMS
 4. IPB - друга за популярністю CMS для форумів
 5. Vanilla - легкий закордонний движок

Створення форуму в конструкторі uCoz → детальний огляд

Створення форуму в конструкторі uCoz →  детальний огляд

uCoz - це топовий універсальний конструктор для створення будь-яких типів сайтів. Ще до появи численних конструкторів і деяких форумних CMS в Рунеті зародилася традиція - робити форуми саме на uCoz. На сьогоднішній день функціонує величезна кількість бородатих і шанованих в своїх нішах форумів, створених на цій платформі.

Можливість безкоштовного використання, відмінний функціонал і загальний високий рівень популярності платформи зробили з Юкоз конструктор форумів №1 в рунеті. Багато хто починав з нього і залишаються вірні движку по сьогоднішній день. Це ефективна класика жанру.

У uCoz функціонал форуму виведений в окремий модуль. після реєстрації під час першого налаштування сайту потрібно активувати формений модуль. Хоча це можна буде зробити і пізніше.

Хоча це можна буде зробити і пізніше

Далі потрібно встановити форум головною сторінкою сайту. Для цього в загальних налаштуваннях в графі «При переході на головну сторінку відкривати:» вибрати «Форум».

Для цього в загальних налаштуваннях в графі «При переході на головну сторінку відкривати:» вибрати «Форум»

Саме час подумати над зовнішнім виглядом форуму. У загальних настройках знайдете «Дизайн сайту: вибрати дизайн». Рекомендуємо вибирати шаблон за бажаним поєднанню кольорів - все одно для форуму дизайн великого значення не має. Якщо хочете встановити гарний і унікальний шаблон, то можете його купити у фірмовому магазині uTemplate.pro .

pro

Після установки і настройки шаблону повертаємося до форуму. Спочатку він включає один лише тестовий розділ. Створіть і додайте потрібні вам розділи: зайдіть в управління форумом, виберіть «Додати розділ», введіть назву для нього. Також можна додати іконку розділу для краси і задати унікальні правила для нього, якщо потрібно.

Також можна додати іконку розділу для краси і задати унікальні правила для нього, якщо потрібно

У будь-який з розділів можна і потрібно додати форуми (кнопка «Додати форум»). Для кожного форуму можна призначити модераторів, іконку, задати унікальні правила доступу і т. Д.

Після оформлення структури ваш форум на uCoz можна вважати готовим. Можна починати його просувати!

Ось так може виглядати форум, створений в конструкторі uCoz:

Ви можете утримувати форум на безкоштовній основі або ж сплатити преміум тариф, якщо захочете отримати доступ до просунутого SEO-модулю, подарунковим плюшками і заодно прибрати всім знайомий рекламний банер (відображається лише на безкоштовному тарифі). Вибір за вами. Одне лише можна стверджувати точно - для такої справи домен потрібен 2 рівня, купіть і прикріпіть його до форуму. Можна також відвідати його в подарунок після оплати тарифу - за бажанням. А поки що подивіться приклади готових форумів на uCoz .

Створення форуму на CMS PhpBB

Створення форуму на CMS PhpBB

PhpBB - безкоштовний формений движок, порівняно простий у використанні, в міру зручний і функціональний. Русифікований, володіє розвиненою російськомовної екосистемою і великою бібліотекою усіляких додатків - хаков, модів, розширень, тем оформлення та іншого. Придатний для використання новачками, базова настройка займає близько години часу. Для тонкої оптимізації необхідний досвід або навчальні матеріали, яких більш ніж достатньо.

PhpBB дозволяє додавати підфоруми, регулювати навантаження на сервер, детально налаштовувати права доступу, відправляти файли в повідомленнях. Також реалізована підтримка кешування для прискорення завантаження сторінок, система закладок і попереджень, заохочення активності авторів. Для спритною роботи движок зажадає гарного хостингу - найдешевший відразу відпадає. Оновлення можна встановлювати автоматично, вони безкоштовні.

Форум на PhpBB можна зробити одним з розділів сайту на інший CMS - багато хто з них підтримують таку інтеграцію. В цілому, підходить для просування некомерційних форумів малого і середнього обсягу. Слабкий захист від спаму, необхідність ручного модерування діяльності скупчень ботів, продавців вікон та іншого спаму робить движок непридатним для облаштування дійсно серйозних проектів. SEO тут теж не найкращий. Головний плюс - загальний високий рівень доступності та зручність.

vBulletin - спеціалізований формений движок

vBulletin - спеціалізований формений движок

vBulletin - древній і дуже потужний комерційний движок, який використовується для створення більшості дійсно великих проектів. Прямо з коробки без установки розширень є 90% всього, що може знадобитися для розгортання та підтримки серйозного форуму. Мультицитування, подкастинг, розвинена групова політика та інше є. Дуже сильно вантажить сервер, так що доведеться розщедритися на міцний хостинг з необмеженою пропускною здатністю сервера.

На офсайте можна завантажити безкоштовні шаблони. Базово їх можна редагувати в деякій подобі візуального редактора, але для серйозної кастомізації доведеться лізти в код. Модулів і розширень більше 1000, присутній оптимізація для відображення на мобільних пристроях. Інтерфейс панелі управління не зовсім зручний, для використання новачками явно складний, для досвідчених - незвичайний, зажадає звикання.

vBulletin дуже стійкий до спам атакам і всіляким зломів. Надійний, безпеку вищого рівня. Модератор тут займається управлінням дискусіями, а не чищенням гілок від рекламних повідомлень. Движок відмінно оптимізований для просування в пошукових системах. В обслуговуванні досить дорогий - ліцензія, що включає оптимізацію під мобільні пристрої, коштує $ 399, а оновлення - додатково $ 359 щорічно, але їх підключати необов'язково. Явний плюси - міць і постійний розвиток, движок-то комерційний.

IPB - платна CMS для форумів

IPB - платна CMS для форумів

IPB (Invision Power Board) займає друге місце за популярністю після vBulletin в ніші комерційних движків. Дуже серйозний движок з величезною кількістю доповнень на будь-який смак. До форуму можна прикрутити файловий архів, блог або галерею, наприклад. Все це окремо і за гроші. Його безсумнівний плюс - середня вимогливість до заліза сервера при навантаженнях. Він не гальмує при напливах відвідувачів. Коштує близько $ 200 в базовій версії.

Відмітна особливість - IPB надає великі можливості інтеграції сторонніх сервісів (блогів, CMS, чатів, фотогалерей і інших). Це дозволяє виліпити з форуму чудовисько практично будь-якої складності. На жаль, оновлення системи виходять рідко. Основну роботу по оптимізацію і розвитку проводить співтовариство. Це веде до появи помилок, кривим плагинам, та й російська локалізація всього цього кульгає. Непрактично зовсім.

Додаткову складність створює механізм роботи з шаблонами - він вкрай заплутаний в порівнянні з конкурентними системами. Для кастомізації оформлення доведеться перекопати купу файлів, без кодинга тут не обійтися. В цілому, IPB хороший, але не для Рунета, дуже складний у використанні. Зовсім не підходить новачкам. Незважаючи на функціональність, з урахуванням чималої вартості і створюваних проблем не є оптимальним вибором.

Vanilla - зарубіжний движок для веб-форумів

Vanilla - зарубіжний движок для веб-форумів

Vanilla - платний і дуже дорогий за нашими мірками движок (від $ 689), причому, містить різні обмеження в залежності від типу одержуваної ліцензії (кількість переглядів сторінок, модераторів та інше). Продукт зарубіжний, активного російськомовного співтовариства не має, як і нормальної локалізації. Спочатку він задумувався як спрощений форум для конференцій, але в підсумку в міру оновлень розрісся до повноцінної системи, отримавши нове життя після перенесення на фреймворк Garden. Працює швидко і невимогливий до хостингу.

Движок досить бідний на доповнення та шаблони, тому що крім самих розробників ними практично ніхто не займається. В цілому, на ньому виходять приємні на око, функціональні форуми. Їх просто адмініструвати. Все ж за пропоновану ціну можливості явно не дотягують до vBulletin. Продукт якісний, орієнтований на початківців і, головне, не жадібних веб-майстрів - ціна завищена явно.

AdminVPS - кращий хостинг для форуму → детальний огляд

AdminVPS - кращий хостинг для форуму →  детальний огляд

Форум - вимогливий до якості хостингу тип сайту. Майже всі профільні движки ненажерливі до ресурсів заліза і явно лагают при їх нестачі. Тому простенькі пакети віртуального хостингу або, о жах, безкоштовні варіанти використовувати не варто.

Оптимально відразу взяти VPS у перевіреного хостера, щоб потім не мучитися з переїздом і не отримувати збитки в процесі від падінь сервера та іншого. Ми рекомендуємо зупинити вибір на AdminVPS - надійному провайдера з відмінною репутацією і залізом. Для форуму, особливо якщо він на vBulletin, кращого годі й чекати:

 • 7-денний безкоштовний тест, причому, вони не вимагають на вході вводити платіжні дані;
 • Є манібек за невикористані проплачені дні;
 • SSD-диски, автоматичне створення резервних копій форуму;
 • Висока продуктивність заліза, високий аптайм - 99,93%;
 • На всіх тарифах трафік необмежений, що дуже важливо для нормального функціонування форуму;
 • Високий рівень безпеки - кілька варіантів SSL на вибір, захист від DDoS, спаму і іншого;
 • Активація хостингу відбувається миттєво;
 • Техпідтримка хороша - цілодобова, допомагає завжди.
 • Ціна VPS від 299 руб / міс.

З недоліків відзначимо обмежена кількість каналів зв'язку з техподдержкой - тільки тікети. Так, іноді доведеться почекати до 1 години. Зате відповідають кваліфіковано і вирішують проблеми. В іншому хостер явно хороший. Для розміщення великої форуму підходить відмінно.

висновки та рекомендації

Створити форум самостійно цілком можливо за допомогою конструктора uCoz або CMS. Перший варіант в рази простіше і краще для більшості людей. Але, якщо потрібен мега-форум, є гроші, досвід або бажання вчитися, - можна брати спеціалізований движок за смаком. Найкращі з них платні, причому вартість, як правило, перевалює далеко за $ 200 (доповнення, патчі, моди, шаблони, продовження техпідтримки і оновлень ... багато всього).

Оптимальним варіантом в нашій розв'язки бачиться uCoz. Напевно, ви десятки разів відвідували форуми, створені в юкоз, навіть не знаючи про це. Це класика форумостроенія, доступна всім.

vBulletin - кращий комерційний варіант в ряду CMS. Використання IPB і Vanilla на його тлі виглядає необгрунтованим. phpBB - продукт для тих, хто хоче погратися на форумі і готовий вносити доопрацювання, здатні підняти рівень безпеки. Що б з CMS ви не вибрали, оптимальним хостингом під їх роботу ми бачимо AdminVPS.

Основна відмінність CMS від конструкторів криється в необхідності установки дистрибутива на хостинг, адміністрування сервера, мати деякі знання програмування, розгляду в плагінах / модулях і тонкощах безпеки сайту. Саме тому їх потрібно залишити професіоналам, а для себе створити досить просунутий форум на uCoz з мінімальним бюджетом і максимальним прибутком.Новости
  Плагин подписки wordpress
  Очень трудно найти один плагин подписки wordpress , который объединил бы в себе все виды подписок, которые так необходимы сайту. Именно поэтому я решил сделать подборку лучших плагинов, которые смогут

  Без плагина
  На сайте WordPress имеется файл, именуемый как .htaccess. Многие пользователи не предают ему особого внимания и не используют все его возможности. На самом деле файл .htaccess – это дополнительные конфигурации

  Слайд-шоу с помощью плагина для WordPress UnPointZero Slider
  Плагин для cms WordPress UnPointZero Slider – новостной слайдер. Он отражает в форме слайд-шоу изображения со ссылками на ваши статьи и краткие выдержки оттуда. Его можно установить и на новостной сайт,

  Плагины для Wordpress
  С помощью этого плагина вы легко сможете интегрировать Google диск на ваш WordPress сайт или блог . Gravity Forms — лучший плагин для создания форм на WordPress, от самых простых (например, форма

  Подписки плагином JetPack: размещение и редакция формы подписки
  Вступление Здравствуйте! В этой статье я покажу, как использовать плагин JetPack для создания пользовательской формы подписки и как эту формы подписки плагином JetPack добавлять в статьи сайта, а при

  Чистка сайта WordPress плагином WP-optimize
  От автора Со временем использования система WordPress накапливает не нужные файлы, комментарии и неиспользуемые данные в базе данных. Эти файлы и данные создаются в процессе работы и нужны для этого,

  Возможности Jetpack плагина
  Вступление Возможности Jetpack плагина это более 30 функциональных модуля плагина, делающего его универсальным плагином WordPress, заменяющего аналогичные сторонние плагины. Jetpack один заменяет десятки

  Резервное копирование WordPress сайта без плагинов
  Вступление Резервное копирование WordPress это второе, что нужно научиться делать после установки WordPress. Можно сколько угодно говорить о безопасности сайта и его защите, но лучшего варианта защиты

  Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ
  > > Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ Порой всем нам хочется попробовать себя в роли администратора сервера и испытать эту ответственность, но, к сожалению, вы не всегда все знаете о создании

  Плагин WordPress Database Backup. Архивация базы данных блога на WordPress
  Привет друзья! Сегодня на очереди еще один простой, НО, необходимый и полезный плагин — плагин WordPress Database Backup , который с легкостью и самостоятельно произведет процесс, который научно называется:

 • Виртуальный хостинг

  Виртуальный хостинг. Возможности сервера распределяются в равной мере между всеми... 
  Читать полностью

 • Редизайн сайта

  Редизайн сайта – это полное либо частичное обновление дизайна существующего сайта.... 
  Читать полностью

 • Консалтинг, услуги контент-менеджера

  Сопровождение любых интернет ресурсов;- Знание HTML и CSS- Поиск и обновление контента;-... 
  Читать полностью

 • Трафик из соцсетей

  Сравнительно дешевый способ по сравнению с поисковым и контекстным видами раскрутки... 
  Читать полностью

 • Поисковая оптимизация

  Поисковая оптимизация (англ. search engine optimization, SEO) — поднятие позиций сайта в результатах... 
  Читать полностью