<
 • Главная
Статьи

Декретна відпустка не скасовують: що зміниться для новоспечених мам

15 листопада 2018, четвер, 10:08 +1887

2018-11-15T10: 08: 00 + 02: 00 Суспільство 2019-05-15T04: 24: 43 + 03: 00

Українські Новини

Українські Новини Декретна відпустка не скасовують: що зміниться для новоспечених мам Українські Новини Декретна відпустка не скасовують: що зміниться для новоспечених мам

В Україні не скасовують декретну відпустку. Фото: pixabay.com

Починаючи з минулого тижня в соціальних мережах поширилася інформація про те, що декретна відпустка в Україні скасовують, а новоспечених мам будуть практично силою повертати на роботу.

У своїх постах обурені українці розповідали, що пов'язано все це з новою державною ініціативою "Муніципальна няня", яка запрацює вже з наступного 2019 року року. Згідно з цією програмою, батькам будуть щомісяця виплачувати по 1500 грн за послуги няні, яку вони зможуть найняти для своїх дітей.

Власне кажучи, через це все і почалося - неправильне трактування державної ініціативи викликала бурхливу реакцію українців, багато з яких подумали, що відразу після пологів мам будуть відправляти назад на роботу, але спробують компенсувати це виплатою в 1500 грн на місяць на послуги няні.

Однак на ділі ініціатива ця працює зовсім інакше.

Проект "Муніципальна няня" почне працювати з 1 січня 2019 р Держава пропонує частково покривати витрати новоспечених батьків за послуги нянь. Сума виплат буде корелюватися з прожитковим мінімумом, який становить близько 1500 грн для дітей до 6 років. Виплати будуть здійснюватися на умовах спільного фінансування: з державного бюджету 25%, з обласного 15%, і найбільше з місцевого - 60%.

Щоб отримати цю допомогу, батьки повинні самі знайти няню для своєї дитини, укласти з нею офіційний договір про працевлаштування, а в кінці року надати підтверджуючі документи, які й забезпечать компенсацію від уряду. Компенсацію виплатять за весь час роботи няні тільки в кінці року через Госфіскальную службу.

Раніше в Мінсоцполітики заявляли, що скористатися нововведенням можна буде тільки в тому випадку, якщо обидва батьки вийшли на роботу. Зараз про такі обмеження не йдеться. Компенсацію за роботу няні може отримати і та мама, яка вже вийшла на роботу, і та, яка знаходиться в декретній відпустці, але користується послугами няні.

Також, на днях, міністр соціальної політики Андрій Рева відзначив, що державну допомогу по догляду за дитиною з появою програми "Муніципальна няня" ніхто не скасує. Чиновник пояснив, що у сімей залишиться і державна допомога, і виплати на няню, якщо сім'я захоче скористатися її послугами.

"Це ж стосується відпустки по догляду за дитиною - хоче мати няню у відпустці? Буде няня у відпустці. Хоче вийти на роботу і мати няню - буде така можливість", - пояснив Андрій Рева.

Додамо, що скористатися програмою "Муніципальна няня" можна тільки в тому випадку, якщо дитині ще немає трьох років.

Тому мови про скасування декрету або декретних виплат не йдеться. Нова проект не буде обмежувати права новоспечених батьків, а може тільки надати невелику допомогу.

Відзначається, що раніше розмір виплат залежав від того, скількох дітей вже виховує родина. На первістка виплачувалася 31 тис. Грн, на другу дитину - 63 тис. Грн, на третю і наступних - 127 тис. Грн.

Зараз сума фіксована і не залежить від кількості дітей - 41 180 грн. Виплати складаються з разової допомоги при народженні дитини в 10 320 гривень і 30 960 гривень, які сім'я рівними частинами (по 860 гривень) отримує протягом 36 місяців.

Виплати змінилися через те, що 1 липня 2014 року в силу вступив закон "Про запобігання фінансової катастрофи і створенні передумов для економічного зростання в Україні". Правда, після цього, група нардепів подала позов до Конституційного суду, щоб визнати закон неконституційним.

Але 7 листопада Конституційний суд України визнав конституційним скасування підвищеного розміру допомоги по догляду за дитиною і встановлення єдиної суми допомоги при народженні дітей.

Тому, виплати на дитину залишаються фіксованими для всіх, але скасовувати їх повністю ніхто не збирається (так само, як і скасовувати декретну відпустку), тому побоювання батьків виявилися безпідставними. Нова програма "Муніципальна няня" не означатиме, що мамі новонароджених дітей потрібно буде відразу ж бігти на роботу - вона просто дозволить частково компенсувати витрати на послуги няні.

Як повідомляли Українські Новини, Кабмін планує компенсувати сім'ям витрати на послуги няні і видавати бейбібокси.

Це ж стосується відпустки по догляду за дитиною - хоче мати няню у відпустці?


Новости
  Плагин подписки wordpress
  Очень трудно найти один плагин подписки wordpress , который объединил бы в себе все виды подписок, которые так необходимы сайту. Именно поэтому я решил сделать подборку лучших плагинов, которые смогут

  Без плагина
  На сайте WordPress имеется файл, именуемый как .htaccess. Многие пользователи не предают ему особого внимания и не используют все его возможности. На самом деле файл .htaccess – это дополнительные конфигурации

  Слайд-шоу с помощью плагина для WordPress UnPointZero Slider
  Плагин для cms WordPress UnPointZero Slider – новостной слайдер. Он отражает в форме слайд-шоу изображения со ссылками на ваши статьи и краткие выдержки оттуда. Его можно установить и на новостной сайт,

  Плагины для Wordpress
  С помощью этого плагина вы легко сможете интегрировать Google диск на ваш WordPress сайт или блог . Gravity Forms — лучший плагин для создания форм на WordPress, от самых простых (например, форма

  Подписки плагином JetPack: размещение и редакция формы подписки
  Вступление Здравствуйте! В этой статье я покажу, как использовать плагин JetPack для создания пользовательской формы подписки и как эту формы подписки плагином JetPack добавлять в статьи сайта, а при

  Чистка сайта WordPress плагином WP-optimize
  От автора Со временем использования система WordPress накапливает не нужные файлы, комментарии и неиспользуемые данные в базе данных. Эти файлы и данные создаются в процессе работы и нужны для этого,

  Возможности Jetpack плагина
  Вступление Возможности Jetpack плагина это более 30 функциональных модуля плагина, делающего его универсальным плагином WordPress, заменяющего аналогичные сторонние плагины. Jetpack один заменяет десятки

  Резервное копирование WordPress сайта без плагинов
  Вступление Резервное копирование WordPress это второе, что нужно научиться делать после установки WordPress. Можно сколько угодно говорить о безопасности сайта и его защите, но лучшего варианта защиты

  Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ
  > > Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ Порой всем нам хочется попробовать себя в роли администратора сервера и испытать эту ответственность, но, к сожалению, вы не всегда все знаете о создании

  Плагин WordPress Database Backup. Архивация базы данных блога на WordPress
  Привет друзья! Сегодня на очереди еще один простой, НО, необходимый и полезный плагин — плагин WordPress Database Backup , который с легкостью и самостоятельно произведет процесс, который научно называется:

 • Виртуальный хостинг

  Виртуальный хостинг. Возможности сервера распределяются в равной мере между всеми... 
  Читать полностью

 • Редизайн сайта

  Редизайн сайта – это полное либо частичное обновление дизайна существующего сайта.... 
  Читать полностью

 • Консалтинг, услуги контент-менеджера

  Сопровождение любых интернет ресурсов;- Знание HTML и CSS- Поиск и обновление контента;-... 
  Читать полностью

 • Трафик из соцсетей

  Сравнительно дешевый способ по сравнению с поисковым и контекстным видами раскрутки... 
  Читать полностью

 • Поисковая оптимизация

  Поисковая оптимизация (англ. search engine optimization, SEO) — поднятие позиций сайта в результатах... 
  Читать полностью