<
 • Главная
Статьи

Microsoft Word 2003.Стілі і шаблони

 1. вбудовані стилі
 2. Застосування стилю до тексту
 3. Перегляд інформації про стилях
 4. створення шаблону
 5. Приєднання шаблона до документа
 6. Перейменування або вилучення стилів
 7. Безпосереднє редагування шаблону


Поняття шаблону і стилю документа
Створення документа на основі шаблону
Форматування тексту за допомогою стилів
вбудовані стилі
Застосування стилю до тексту
Перегляд інформації про стилях
Призначені для користувача стилі і шаблони
створення шаблону
Приєднання шаблона до документа
Зміна стилів в документі і шаблоні
створення стилів
Перейменування або вилучення стилів
Безпосереднє редагування шаблону

Щоб відформатувати абзац або групу знаків певним, обраним для даного документа чином, необхідно задати цілий ряд параметрів. При великій кількості параметрів надзвичайно складно забезпечити узгоджене форматування однотипних фрагментів документа. Тим більше складно забезпечити узгоджене форматування всіх документів одного типу, а це, як правило, є обов'язковою вимогою при оформленні, скажімо, ділової документації. Якщо ви все ж таки добилися того, що всі документи знаходяться в ідеальному стані, може виникнути потреба змінити оформлення деяких з них, і тоді все доведеться починати спочатку.

Шаблон документа - це файл з розширенням dot, в якому містяться набір стилів, а також налаштування меню, панелей інструментів і поєднань клавіш, елементи автотексту і макроси. Шаблон може також включати текст, призначений для вставки в створювані на його основі документи.

Кожен документ Word пов'язаний з певним шаблоном, який вибирається при його створенні, використовується за умовчанням або приєднується до нього пізніше. За замовчуванням нові документи Word грунтуються на шаблоні Normal.dot (Звичайний). Далі ми будемо називати його просто Звичайний.

Стиль - це іменований набір параметрів форматування, які можна застосувати до вибраного фрагменту тексту. Очевидно, що перелік параметрів, які можна застосувати до конкретного фрагменту тексту, залежить від його типу, тому розрізняють чотири види стилів:

 1. стиль знака - містить тільки параметри шрифту;
 2. стиль абзацу - містить повний набір відомостей, необхідних для форматування абзацу, тобто параметри абзацу та параметри шрифту;
 3. стиль таблиці - містить інформацію про межі таблиці, кольорах тексту її елементів, заливці, вирівнюванні і шрифтах;
 4. стиль списку - містить відомості про форматування маркірованих або нумерованих списків.

Стилі (тобто їх імена і визначення) зберігаються в файлах документів і шаблонів. При створенні документа в нього копіюється набір стилів з того шаблону, на якому він базується. Форматуючи документ, можна використовувати стилі, що містяться в ньому самому, а також стилі з шаблона Normal і вбудовані стилі Word. Крім того, можна застосовувати стилі з так званих загальних шаблонів. Загальні шаблони не використовуються в якості основи для конкретних документів, вони завантажуються автоматично при запуску програми або вручну після її запуску, після чого зберігаються в них стилі стають доступними в усіх відкритих в документах.

Програма Word дає можливість не тільки змінювати, перейменовувати і видаляти стилі, що містяться в документі або шаблоні, але і створювати в ньому нові стилі. Крім того, вона дозволяє копіювати стилі з одного файлу в інший, в тому числі з шаблону в шаблон, з шаблону в документ, з документа в шаблон і з документа в документ.

Все сказане тут про доступ до стилів і виконуваних над ними операції належить і до інших елементів, які можуть зберігатися в шаблонах документів Word.

За допомогою команди Файл -> Створити відкрийте область завдань Створення документа і в області Шаблони клацніть на посиланні На моєму комп'ютері. Програма відобразить діалогове вікно Шаблони, показане на рис. 12.1, де ви зможете вибрати один з наявних на комп'ютері шаблонів.

Разом з Word встановлюється великий набір шаблонів для створення різноманітних документів особистого і ділового характеру. Тому шаблони на вашому комп'ютері є обов'язково.

Мал. 12.1. Вибір шаблону для створення нового документа

Коли ви натискаєте на значку шаблону, праворуч з'являється зразок документа, який буде створений на його основі. Створіть кілька документів на основі готових шаблонів, щоб отримати уявлення про те, як вони можуть виглядати.

Якщо клацнути на посиланні Новий документ в області завдань Створення або вибрати значок з тим же ім'ям в діалоговому вікні Шаблони, програма створить новий документ на основі шаблону Normal. Те ж саме відбувається, якщо клацнути на кнопці Створити панелі інструментів Стандартна. Ви не повинні забувати, що при роботі над документом доступні всі поєднання клавіш, стилі та інші елементи, що входять до складу шаблона Normal, навіть якщо, створюючи документ, ви вибрали інший шаблон.

Крім шаблонів в діалоговому вікні Шаблони представлені так звані майстри створення документів - міні-програми для створення стандартних документів. Кожна з них вводить серію діалогових вікон, де можна вибрати різні варіанти оформлення документа і ввести відомості для заповнення його основних полів (таких, як ім'я адресата листи або реквізити упорядника резюме). Файли майстрів, що мають розширення wiz, приєднуються до документів подібно шаблонами, але їх вміст не можна змінювати. Набір стандартних майстрів встановлюється разом з Word, а крім того, їх можуть створювати розробники програмного забезпечення.

Припустимо, ви призначили деякого фрагменту тексту стиль; прімененіеопределенний стиль. Якщо тепер змінити параметри форматування даного стилю в документі, зовнішній вигляд тексту автоматично зміниться. Те ж саме станеться, якщо скопіювати в документ однойменний стиль з іншими параметрами з шаблону даного документа, іншого шаблону або документа. При цьому програма дає можливість задати для документа установку, яка забезпечує автоматичне оновлення стилів при його відкритті - стилі заново копіюються в документ з його шаблону.

вбудовані стилі

У програмі Word визначено ряд вбудованих стилів і поєднань клавіш для їх застосування. Ці стилі і поєднання клавіш доступні в будь-якому документі Word, якщо тільки вони не перевизначені в самому документі або в його шаблоні. Найважливіші з них наведено в табл. 1. Крім того, існують стилі для заголовків наступних, більш низьких, рівнів, для різних видів списків, для таблиць з різноманітним оформленням, для основного тексту різного формату, для колонтитулів, номерів рядків, сторінок і т. Д. Нарешті, існує ряд спеціалізованих стилів. Вони застосовуються автоматично для форматування таких елементів, як виноски, примітки, представлення структури документа, зміст і предметний покажчик, а також для деяких інших цілей і за замовчуванням не відображаються в списках стилів, доступних для використання в документі.

Таблиця .12.1. Стандартні стилі і поєднання клавіш для їх застосування

Стиль або операція Область дії Поєднання клавіш

звичайний

абзац

Ctrl + Shift + N

Основний шрифт абзацу (при його застосуванні форматування виділеної частини абзацу приводиться до стилю цього абзацу)

символ

Ctrl + Пробіл

Тема 1

абзац

Ctrl + Shift + 1

Тема 2

абзац

Ctrl + Shift + 2

Тема 3

абзац

Ctrl + Shift + 3

маркований список

список

Ctrl + Shift + L

Відсутній список

список

Відсутнє

звичайна таблиця

Таблиця

Відсутнє

Підвищення рівня заголовка (зі зміною його стилю)

абзац

Alt + Shift + ¬

Зниження рівня заголовка (зі зміною його стилю)

абзац

Alt + Shift + ®

Застосування стилю до тексту

Щоб відформатувати фрагмент тексту за допомогою стилю - досить виділити його в документі і на панелі інструментів Форматування вибрати зі списку Стиль потрібне ім'я. При цьому стежте, щоб типи виділеного фрагмента і стилю збігалися, тобто стиль знака застосовувався до групи символів, а стиль абзацу - до абзацу.

Поверх будь-якого стилю, незалежно від його типу, можна провести безпосереднє форматування тексту.

Застосовуючи до одного і того ж фрагменту тексту стиль абзацу і стиль знака, ви повинні знати, що параметри останнього мають перевагу. Коли, наприклад, для стилю абзацу Синій заданий синій колір шрифту, а для стилю знака Червоний - червоний, то якщо в абзаці, що має стиль Синій, до одного слова застосувати стиль Червоний, воно буде пофарбовано в червоний колір.

Перегляд інформації про стилях

Інформація про стилях в програмі Word представлена ​​в чотирьох місцях.

 1. У вмісті поля зі списком Стиль на панелі інструментів форматування відбивається поточний стиль абзацу.
 2. Якщо вибрати команду Формат -> Стилі і форматування. Відкриється однойменна область завдань Стилі та форматування, показана на рис. 12.2.
 3. Рис.12. 2. Область завдань Стилі та форматування

  У текстовому полі, яке знаходиться у верхній частині цієї області завдань, зазначений стиль виділеного фрагмента тексту. Розташована під ним кнопка Виділити все призначена для виділення всього тексту, що має такий же стиль. У списку Виберіть форматування для застосування представлені стилі, наявні в документі і шаблоні Normal, а також поєднання параметрів форматування, застосовані до елементів документа безпосередньо, без використання стилів.

  Список, що розкривається Показати, розташований в нижній частині області завдань, служить для вибору категорії стилів, які відображаються в цій області і в списку Стиль на панелі інструментів Форматування. Він містить такі елементи:Новости
 • Виртуальный хостинг

  Виртуальный хостинг. Возможности сервера распределяются в равной мере между всеми... 
  Читать полностью

 • Редизайн сайта

  Редизайн сайта – это полное либо частичное обновление дизайна существующего сайта.... 
  Читать полностью

 • Консалтинг, услуги контент-менеджера

  Сопровождение любых интернет ресурсов;- Знание HTML и CSS- Поиск и обновление контента;-... 
  Читать полностью

 • Трафик из соцсетей

  Сравнительно дешевый способ по сравнению с поисковым и контекстным видами раскрутки... 
  Читать полностью

 • Поисковая оптимизация

  Поисковая оптимизация (англ. search engine optimization, SEO) — поднятие позиций сайта в результатах... 
  Читать полностью