<
 • Главная
Статьи

Номер банківської карти

 1. Що таке номер карти, і яку структуру він має
 2. Де знаходиться номер банківської карти
 3. Як використовується номер банківської карти
 4. Чи змінюється номер картки при її перевипуску?

Одним з ключових елементів кредитної або дебетової банківської карти є її номер - унікальний ідентифікатор, який використовується при різних операціях з платіжною карткою (зняття, зарахування, переказ грошових коштів). Не варто плутати номер карти з картковим рахунком: це зовсім інше поняття. Розглянемо більш докладно його структуру, де він знаходиться і як застосовується.

Що таке номер карти, і яку структуру він має

Номер карти є її основним ідентифікатором і зазвичай повністю на неї наноситься (за рідкісним винятком). сама ж банківська картка є ключем до картковому рахунку в банку (Картрахунку), який цю картку випустив ( банк-емітент ). Саме номер встановлює однозначну взаємозв'язок між шматком пластика і картрахунку.

Номер може бути завдано на карту різними способами. Якщо цифри номера просто надруковані, і не виступають над поверхнею карти, то такий пластик називається неембоссірованним (зазвичай це картки з платіжними системами початкового рівня або миттєвої видачі ). Ембосовану варіант платіжної картки трохи дорожче через свого дизайну: у ньому присутній спеціальний тиснення, яке дозволяє зробити певну інформацію на карті опуклою - номер картки і ряд інших її елементів видавлюються (для чого це все потрібно дивіться тут ).

Англомовна банківська термінологія позначає номер карти як PAN, що розшифровується «Primary Account Number». Існує два стандарти, що визначають наявність номера на пластиковому платіжному засобі. Це - ГОСТ 50809-95 і стандарт ISO / IEC №7812-1. Перший розроблений в Росії (Санкт-Петербург), а другий є міжнародним, і його видає SWIFT (англомовне скорочення організації «співтовариство всесвітніх міжбанківських фінансових телекомунікацій»).

Формат номера, задається міжнародним стандартом, визначає наступну структуру (структура, що задається вітчизняним гостом дещо відрізняється):


P VVV VV MM MMMM MMM L, де

P VVV VV - це БІН пластикової карти, який визначає ідентифікаційний номер банку-емітента (перші 6 цифр),

MM MMMM MMM - це ідентифікатор самої пластикової карти, яку випустив той чи інший банк. (Цифри з 7 по 15).

Кожна цифра в блоці номера має своє конкретне значення, і, володіючи цією інформацією можна дізнатися про карту деякі подробиці.

Так, перша цифра P завжди вказує на платіжну систему пластикової карти:

 • 3,5,6 - це Maestro;
 • 5 - MasterCard;
 • 3 - American Express;
 • 4 - VISA.

Цифри з 7 по 15 (ідентифікатор карти) в зашифрованому вигляді позначають тип карти (кредитна або дебетова ), Регіон, рік випуску і іншу інформацію, яка використовується під час авторизації та інших діях в процесі здійснення операцій з карткою.

16 цифра L є перевірочної, і по ній проходить звірка «правильності» номери. Це так званий код Місяць (Luhn) - спеціальна контрольна цифра, вона розраховується за спеціальним алгоритмом з комбінації цифр номера карти. Він не завжди буває в його складі, але найчастіше присутня на картах з 13-значними номерами.

Більшість сучасних пластикових карт мають номер, що складається з 16 цифр. Він розбитий на чотири блоки, по чотири цифри в кожному.

У банківських картах старого зразка може зустрітися номер з 13 цифр. Також зустрічаються номери, що складаються з 18 (Маестро Моментум Ощадбанку) або 19 цифр. У цьому випадку перші чотири блоки по чотири цифри (16 цифр) позначаються за міжнародним стандартом, а неформатний залишок вказує на наявність спеціальної підпрограми або напрямки, в рамках яких карти були випущені.

Де знаходиться номер банківської карти

Картковий номер знаходиться на лицьовій поверхні (вище імені власника, якщо вона іменна) незалежно від платіжної системи картки: Visa, MasterCard, American Express або інший, тому, маючи на руках пластикову картку, можна точно дізнатися її номер. Детальніше про розташування інших різних елементів на банківській картці можна дізнатися тут . А якщо ви хочете дізнатися рахунок, до якого прив'язана картка, вам слід дивитися в картковому договорі (оформляється в банку під час оформлення цього банківського продукту).

Щоб дізнатися номер карти, наприклад, Ощадбанку, дивимося на 16 цифр в центрі лицьового боку картки.

А ось приклад дебетової карти Ощадбанку Маестро Моментум, номер якої містить 18 цифр.

Нижче приклад ембосовані карти ВТБ24 з видавленим номером.

Як використовується номер банківської карти

Номер карти потрібно знати обов'язково, щоб встановити час такі фінансові операції з коштами на мапі:

- Здійснити грошовий переказ з однієї карти на іншу. Часто кошти переводяться з картки Ощадбанку на картку цього ж банку по її номеру, інші відомі сервіси перекладу надають міжнародні платіжні системи Visa (Money Transfer) та MasterCard (MoneySend);

- Оплатити товар в інтернет-магазині (оплата будь-якої послуги в мережі). Номер в цьому випадку обов'язково вводиться в форму з реквізитами банківської картки. Також обов'язково потрібно буде вказати і інші реквізити платіжної картки, такі як ПІБ власника, термін дії пластика і секретний код перевірки справжності CVV2 / CVC2 .

Чи змінюється номер картки при її перевипуску?

У разі коли відбувається перевипуск банківської карти через зміну особистих даних, у зв'язку з її втратою або через компрометації номер змінюється. Змінюються не всі цифри, але повної відповідності попереднього номера вже не буде. Картковий рахунок при цьому не зміниться - він залишиться тим самим.

Компрометація банківської карти - ситуація, при якій її реквізити карти стають відомими іншій особі, внаслідок чого її подальше використання небезпечно, так як може призвести до несанкціонованого списання коштів з карткового рахунку.

Якщо ж на карті просто закінчився термін дії, то такий перевипуск не змінить вже присвоєний номер.

Звернемося до відповіді представника Ощадбанку на гарячій лінії банку на питання про зміну номера:

"Номер картки при її перевипуску змінюється тільки при блокування картки в разі її компрометації, тому номер повинен залишитися незмінним. Пін код до кожної карті присвоюється свій, але його завжди можна змінити на звичний через банкомат. "

Можуть бути і винятки з цього правила - якщо карту вам перевипустять іншої платіжної системи: у вас могла бути картка Visa Elektron, а тут випускають вже MasterCard Маестро. Нова карта також початкового рівня, але номер буде її іншим, картковий рахунок напевно залишиться колишнім. Може трапитися внутрішня реорганізація банку, тоді номер також зміниться. Але це в загальному випадку, а для Ощадбанку практично 100% вірогідність, що номер карти залишиться тим же самим.

Це правило може діяти не у всіх банках, трапляються й винятки.

Отже, підіб'ємо підсумок.

При перевипуску картки по закінченню терміну дії її номер не змінюється (бувають і виключення) при цьому ПІН-код, код перевірки справжності CVV2 / CVC2, ім'я та прізвище не змінюються. Номер карткового рахунку обов'язково залишається колишнім. При перевипуску картки з компрометації на ній змінюються всі перераховані вище реквізити (зазвичай, але бувають і виключення).

.

Чи змінюється номер картки при її перевипуску?


Новости
  Без плагина
  На сайте WordPress имеется файл, именуемый как .htaccess. Многие пользователи не предают ему особого внимания и не используют все его возможности. На самом деле файл .htaccess – это дополнительные конфигурации

  Плагин подписки wordpress
  Очень трудно найти один плагин подписки wordpress , который объединил бы в себе все виды подписок, которые так необходимы сайту. Именно поэтому я решил сделать подборку лучших плагинов, которые смогут

  Слайд-шоу с помощью плагина для WordPress UnPointZero Slider
  Плагин для cms WordPress UnPointZero Slider – новостной слайдер. Он отражает в форме слайд-шоу изображения со ссылками на ваши статьи и краткие выдержки оттуда. Его можно установить и на новостной сайт,

  Плагины для Wordpress
  С помощью этого плагина вы легко сможете интегрировать Google диск на ваш WordPress сайт или блог . Gravity Forms — лучший плагин для создания форм на WordPress, от самых простых (например, форма

  Подписки плагином JetPack: размещение и редакция формы подписки
  Вступление Здравствуйте! В этой статье я покажу, как использовать плагин JetPack для создания пользовательской формы подписки и как эту формы подписки плагином JetPack добавлять в статьи сайта, а при

  Чистка сайта WordPress плагином WP-optimize
  От автора Со временем использования система WordPress накапливает не нужные файлы, комментарии и неиспользуемые данные в базе данных. Эти файлы и данные создаются в процессе работы и нужны для этого,

  Возможности Jetpack плагина
  Вступление Возможности Jetpack плагина это более 30 функциональных модуля плагина, делающего его универсальным плагином WordPress, заменяющего аналогичные сторонние плагины. Jetpack один заменяет десятки

  Резервное копирование WordPress сайта без плагинов
  Вступление Резервное копирование WordPress это второе, что нужно научиться делать после установки WordPress. Можно сколько угодно говорить о безопасности сайта и его защите, но лучшего варианта защиты

  Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ
  > > Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ Порой всем нам хочется попробовать себя в роли администратора сервера и испытать эту ответственность, но, к сожалению, вы не всегда все знаете о создании

  Плагин WordPress Database Backup. Архивация базы данных блога на WordPress
  Привет друзья! Сегодня на очереди еще один простой, НО, необходимый и полезный плагин — плагин WordPress Database Backup , который с легкостью и самостоятельно произведет процесс, который научно называется:

 • Виртуальный хостинг

  Виртуальный хостинг. Возможности сервера распределяются в равной мере между всеми... 
  Читать полностью

 • Редизайн сайта

  Редизайн сайта – это полное либо частичное обновление дизайна существующего сайта.... 
  Читать полностью

 • Консалтинг, услуги контент-менеджера

  Сопровождение любых интернет ресурсов;- Знание HTML и CSS- Поиск и обновление контента;-... 
  Читать полностью

 • Трафик из соцсетей

  Сравнительно дешевый способ по сравнению с поисковым и контекстным видами раскрутки... 
  Читать полностью

 • Поисковая оптимизация

  Поисковая оптимизация (англ. search engine optimization, SEO) — поднятие позиций сайта в результатах... 
  Читать полностью