<
 • Главная
Статьи

Продаж пісень. Повний гайд від «А» до «Я»

 1. Послідовність кроків при продажу наступна:
 2. Підготовка пісні до продажу
 3. Максимально якісно «упакуйте» вашу пісню:
 4. Пошук клієнта
 5. Крок 1: Збирайте базу даних по артистам
 6. Крок 2: Робіть контакт з кожним артистом або менеджером з бази
 7. Крок 3: Збирайте зворотний зв'язок і робіть повторні дотику.
 8. Узгодження умов договору
 9. Оплата і підписання договору

Ви автор? У вас багато хороших пісень, але ви не знаєте кому їх запропонувати? Ця стаття для вас. Я знаю, що в інтернеті мало подібної інформації (якщо взагалі є). Вирішив це трохи поправити.

Послідовність кроків при продажу наступна:

 • написання пісні
 • Підготовка пісні до продажу
 • Пошук клієнта
 • Узгодження умов договору
 • Оплата і підписання договору

написання пісні

Перед тим, як продати пісню, потрібно її написати. Гарну пісню можна продати дорого і швидко. Погану - дешево і ніколи. Тут зупинятися не будемо, це тема окремої книги. Відповім тільки на найпопулярніші питання в контексті продажу:

Що краще (або простіше): писати пісні на замовлення або продавати готові?
Замкнуте коло: якщо немає портфоліо - писати на замовлення дорого не вийде. Замовлення знайти складно. Тому для початку потрібно напрацювати портфоліо з відомими виконавцями. Пишіть готові пісні і пропонуйте їх артистам.

В якому стилі краще писати пісню, щоб потім її продати?
Хочете працювати автором професійно (отримувати достатньо грошей, щоб не займатися чимось іншим) - пишіть в комерційних жанрах. Те, що ви чуєте по радіо, ТБ. Те, що популярно в інтернеті. У вузьких жанрах грошей мало, якщо ви щось продасте, це буде разово і несистемно.

Що значить «написати пісню»? Що сюди входить?
Пісня - це мелодія і текст. За побутовому - це слова пісні і мелодія, як ці слова співаються. Сюди ж - мелодія інструментальних соло, якщо вони в пісні є.

Підготовка пісні до продажу

Пісня написана. Потрібно підготувати її до продажу, привести в товарний вигляд. Який цей «товарний вигляд» - залежить від вашого статусу, відносин з потенційним покупцем і можливостей. Якщо ви відомий автор, і знаєте покупця особисто, можете записати пісню на диктофон під акомпанемент фортепіано, і цього буде достатньо. Вам довіряють, в такий «сирий» продукт будуть прислухатися більш ретельно. Якщо вас ніхто не знає, а розсилати демо будете поштою, краще все "причесати" більш ретельно.

Логіка проста: чим ближче демо до фінального результату, тим менше покупцеві потрібно докладати зусиль. Немає потреби напружувати уяву, щоб оцінити, наскільки це круто. Не треба уявляти, як це могло б звучати. Якщо пісня вже добре аранжована - покупцеві менше геморою з пошуком аранжувальника. Менше ризик, що вийде погано. Брати за це можна дорожче. Продавати - швидше.

Максимально якісно «упакуйте» вашу пісню:

 • Зробіть хоча б просту аранжування.
 • Якісно запишіть голос. Заспівайте самі або запросите вокаліста.
 • Зробіть хоча б базове зведення.

У нас були приклади продажу диктофонного запису, де були тільки голос + гітара або голос + фортепіано. Але продати таке на порядок складніше.

Чи можна продати текст пісні окремо?
На початку шляху - дуже складно. Тексту продаються погано. Досить складно оцінити їх якість і співучість. Швидше за все цього робити ніхто не буде. Тільки якщо є хороше портфоліо. Звідси вихід: якщо ви автор текстів, спочатку намагайтеся знайти артистів / композиторів і попрацювати з ними безкоштовно. Як завгодно напрацьовуйте портфоліо. Коли воно буде, простіше отримувати замовлення на тексту. Будете мати можливість продавати тексту окремо. На початковому етапі, зусилля на пошук клієнта на текст не будуть компенсовані сумою, яку ви отримаєте. Інакше кажучи витратите місяць, а отримаєте 3-5 тисяч рублів. Навіть на їжу не вистачить.

Чи можна продавати аранжування окремо?
Можна, можливо. В реп-музиці аранжування продаються набагато частіше, ніж пісні цілком. Там це нормальна практика. У поп-музиці аранжування продати складніше. Знайдіть партнера-сонграйтер, щоб робити і продавати пісні цілком. Або працюйте на замовлення.

В інших стилях: рок, джаз, фолк та інших ситуація складніша. Продаж на ринку мало, чеки невеликі. Якщо знайдете покупця - це скоріше щасливий випадок, ніж регулярна робота. Артистів менше. Слухачів у них теж менше. Так що і місця для людей, які професійно будуть займатися сонграйтінгом теж немає. В основному, це на ентузіазмі і ідеї. Хочете принципово працювати в цьому стилі - шукайте інші джерела доходу.

Чи потрібно якось реєструвати пісню до початку продажів? Її було вкрадуть?
Теоретично - ні, твір ніде реєструвати не потрібно. Відповідно до статті 1257 Цивільного кодексу РФ, ви є автором твору хоча б тому, що його створили. На вас і ваш твір уже з моменту створення поширюються всі авторські права.

Стаття 1257. Автор твору
Автором твору науки, літератури чи мистецтва визнається громадянин, творчою працею якої він створений. Особа, зазначена як автор на оригіналі або примірнику твору або іншим чином згідно з пунктом 1 статті 1300 цього Кодексу, вважається його автором, якщо не доведено інше.

Твір не потрібно реєструвати, щоб вважатися його автором і мати можливість ці права захищати. Однак, в разі спірних ситуацій, належить довести, що саме ви написали цю пісню. Щоб мати можливість це зробити, можете виконати одну з таких дій:

Варіант 1: роздрукуйте ноти вашої пісні і слова. Скопіюйте проект з секвенсора на CD (раптом він у вас є) або флешку. Вкладіть все в лист. Надішліть його як «замовне» собі на пошту. На конверті буде дата. Не відкривайте його. Виникне спірна ситуація - це зроблять в суді. Так зможете довести, що на зазначену дату, пісня у вас вже була. Якщо ваш опонент не зможе довести наявність у нього демо раніше цієї дати - швидше за все, суд буде на вашому боці.

Варіант 2: депонувати пісню в РАО. У них є така послуга. Послідовність схожа. Роздруковуєте ноти, слова. Приходьте в РАО. Оплачуєте послугу і передаєте їм роздруківки. На цьому для вас все. Якщо буде суд - все як у першому варіанті.

Напевно існують і інші варіанти довести свої права. Можливо, більш сучасні. Якщо ви юрист і знаєте альтернативні способи - прошу в коментарі.

Чи потрібно це робити? Вирішувати вам. Зізнаюся, я цього не робив жодного разу. І більшість авторів, з ким працював теж. Але якщо впевнені, що це суперхіт, і все навколо хочуть вас обікрасти - можете підстрахуватися.

Пошук клієнта

Тепер найцікавіше. Де шукати клієнтів?

Очевидний варіант: продавати по знайомих. Спосіб робочий і ефективний. Зупинятися на ньому сенсу не бачу: є знайомі. Телефонуйте. Говоріть що є пісня. Надсилаєте її. Або показуєте особисто на зустрічі. Якщо їм подобається - домовляйтеся за умовами. Складаєте договір і продаєте.

Що робити якщо знайомств в шоу-бізнесі мало або немає зовсім? Варіант більш частий. Про нього поговоримо далі.

Крок 1: Збирайте базу даних по артистам

Як це зробити? Шукаєте де завгодно: ВКонтакте, FaceBook, на сайтах, де є контакти артистів, через пошук Яндекс або Google. Всі дані заносите в табличку. У найпростішому варіанті вона виглядає так:

У себе ми заморочили, у нас все виглядає наступним чином:

Крок 2: Робіть контакт з кожним артистом або менеджером з бази

Що значить «контакт»? Це дотик з потенційним клієнтом - email, дзвінок, зустріч. Показ рекламного банера в даному контексті теж можна віднести до контактів.

Що конкретно робити? Можна зробити масову Email-розсилку відразу по всім артистам з бази. Для цього використовуйте спеціалізовані сервіси поштових розсилок, типу MailChimp або UniSender. Хороша сторона - це швидко. Налаштували один шаблон, натиснули на кнопку і розіслали відразу всім. Мінус - немає адресності. Якщо у вас багато пісень для продажу, ви не зможете вибрати кому що відправляти. Всім піде один і той же. Конверсія в продаж буде нижче, ніж при ручному відправці. Вихід є - сегментувати базу за критеріями (стиль, підлогу та інше). Але це тема окремої статті. Ще один мінус розсилки - висока ймовірність помилки. Якщо ім'я контакту вказано неправильно, то при підстановці в шаблон лист піде з помилкою. Якщо база зібрана якісно, ​​ймовірність такого результату не велика.

Не спам чи це? Формально - спам. Одержувачі повідомлень не давали згоду на включення їх адрес в розсилку. Поштові сервіси можуть вас заблокувати при регулярних відправленнях. Так що відразу передбачте можливість відписатися. Щоб артисти, яким це не цікаво, змогли натиснути на кнопку і більше не отримувати нові листи.

Інший варіант - спілкуватися з артистами і менеджерами через ВК. З плюсів - ви отримаєте набагато більше зворотного зв'язку. У процесі бесіди зможете закрити заперечення клієнта. Можливо, запропонувати інші треки, або продати послуги написання пісні на замовлення. Мінуси: це займає набагато більше часу. ВКонтакте є обмеження на розсилку повідомлень людям, які не перебувають у вас в друзях. Ця цифра - 20 в день. Так що якщо хочете відправляти більше, вам потрібно зареєструвати (або купити) більше акаунтів. Зверніть увагу на те, як він (аккаунт) виглядає і викликає довіру. Якщо у вас 10 друзів і немає жодного поста на стіні, продати пісню за десятки тисяч рублів вам буде не просто.

Будьте обережні. При щоденній роботі і відправці однотипних повідомлень ВКонтакте може порахувати вас спамером і заблокувати ваш аккаунт. Ці дії суперечать правилам соціальної мережі. Так що відновити акаунт через технічну не вийде.

Що писати?
Назвіться. Скажіть хто ви. Якщо є цікаві роботи в портфоліо, коротко розкажіть про них. Позначте, звідки ви взялися. Наприклад: «Знайшов ваші контакти там-то». Відразу поясніть чого ви хочете: «Хочу запропонувати вам кілька демо». Відразу прикріпіть пісні. Щоб артист не випрошував їх, зміг швидко ознайомитися і зрозуміти ваш рівень. Варто йому витрачати на вас час чи ні.

Скільки пісень відправляти?
Правил немає. Відправляйте тільки те, що на вашу думку варте уваги. Якщо матеріал слабкий, то і двох відправлених пісень буде багато. Першу послухають, другу вже немає. Якщо матеріал забійний, то і з 10-ю треками можуть ознайомитися. Хоча 10, мабуть, це перебір. Оптимальна кількість - від 2 до 6.

Прошу вас - будьте відповідальні. Якщо у вас слабкий матеріал, працюйте над ним. Не треба завалювати низькоякісними демки поштові скриньки артистів. Або писати їм в інших місцях. Стаття призначена для авторів, які пишуть круті треки, хочуть їх монетизувати, але сидять без грошей. Якщо ви тільки починаєте, не витрачайте свій час - краще працюйте над якістю.

Крок 3: Збирайте зворотний зв'язок і робіть повторні дотику.

Якщо ваш матеріал хороший, ви знайдете потенційного клієнта. Якщо відповіді не було, через тиждень напишіть повторно. Якщо ви працюєте через спеціальну CRM систему, можете поставити нагадування в самій програмі. Якщо і після цього не було відповіді, знайдіть телефон і зателефонуйте. Запитайте: «Отримали лист? Прослухали демо? ». Якщо вам дали відмову, попросіть дозволу відправляти демо надалі.

Так працюйте по кожному артистові і менеджеру з бази. Чим більше база, тим більша ймовірність знайти клієнта. Ви або продасте матеріал, або зрозумієте, що він нікому не потрібен. Дізнатися це боляче, але корисно.

Скільки в середньому коштує пісня? Який цінник ставити?
Залежить від стилю, рівня пісні і рівня артистів у вас в портфоліо. У поп музиці - від 5000 рублів для зовсім молодих і зелених, до 500 000 - 1 000 000 рублів для великих авторів. В середньому по ринку, для авторів, що мають в портфоліо кілька робіт з відомими артистами, це рівень 50 - 120 тисяч рублів.

В репі рідко продаються пісні цілком. Якщо таке відбувається, зазвичай це робота на замовлення. Найбільш часта позиція для продажу - аранжування (біт). Ціна за нього, в середньому, нижче, ніж для поп музики. Випадки продажу бітів дорожче 50 000 рублів - поодинокі. В основному це 10 - 20 тисяч рублів, для автора середньої руки. Для новачків це може бути і 500 рублів.

Якщо до цього пісні не продавали, ставте невеликий цінник. Тоді є ймовірність, що якщо артисту пісня не здасться хітом, але просто сподобається, і він її купить. Про запас, щоб була. З думкою потім доопрацювати. Не факт, що вона в підсумку вийде, але гроші ви отримаєте.

Куди завантажувати пісню?
Все залежить від того, на якому майданчику ви контактуєте з артистом. Якщо ви пропонуєте пісні через ВКонтакте, додайте до себе в аудіозаписи і прикріплюйте відразу ж до повідомлення.

Якщо ви відправляєте матеріал на Email, краще вставляти туди посилання на стрімінг пісні, щоб одержувач міг її послухати без скачування. Для цього можете використовувати SoundCloud.

Деякі артисти просять прикріплювати пісні до листа, а не давати посилання. Пояснити це чимось, крім страху підчепити вірус я не можу. Ну що ж, раз просять - прикрепляйте. Однак, якщо ви будете працювати через сервіс поштових розсилок, зробити це буде складно. На більшості є обмеження на розмір прикріплень. На деяких прикріпити файли, в принципі, неможливо. Якщо треки відправляти тільки прикріплення, розмір вашої поштової скриньки почне швидко рости, і простір заповниться швидко. Тому відправляйте посилання на стрімінг.

З відомими виконавцями працювати дорожче?
У Росії склалася така практика: що відомо артист, тим менше він платить. Якщо ви розраховуєте вийти ну відомого артиста і продати йому дорого - ідея не супер. У Росії подібні роботи це, скоріше, реклама. Основну частину грошей ви отримаєте від менш відомих клієнтів, які прийдуть по портфоліо. Якщо ж ви вже відомий автор - зможете домовитися про роботу з відомим артистом на умовах роялті.

Як виходити на відомих виконавців?
Глобально - так само, як і на невідомих. Писати листи, дзвонити, писати в соц мережах. Але є особливість. При спробі працювати з відомими артистами на вашому шляху може зустрінеться фільтр у вигляді менеджера. І вам потрібно буде спочатку переконати його, що матеріал хороший. А він в, свою чергу, допоможе переконає артиста. Іноді менеджер - як раз той, хто вам потрібен. Саме він приймає рішення. Якщо артист на лейблі - там, можливо, є креативний продюсер, який відповідає за матеріал. Вам до нього.

В іншому ситуація аналогічна. Знаходьте контакти (які вдасться знайти). Пишіть лист. Чекаєте. Відправляєте друге (якщо не відповіли). Чекаєте. Телефонуйте (якщо не відповіли). Дізнаєтеся чи дійшов лист, послухали чи трек. Чи отримуєте зворотний зв'язок. Далі дієте за обставинами.

Як продати пісню лейблу? Чи є особливості?
По суті все так же. Шукаєте пошту, надсилаєте все туди. З мінусів - на пошту лейбла приходить набагато більше подібних листів, ніж на пошту окремо взятого артиста. Але є і плюс - на лейблі, як правило, є A & R менеджери. Їх робота, в тому числі, отслушівать весь матеріал. Тому ймовірність, що вашу пісню прослухають, на лейблі вище.

З особливостей: деякі лейбли проситимуть вас про оплату на юридичну особу. Немає ІП? Знайдіть кого-небудь, у кого воно є. І оформите договір з ним. Схема тут буде наступна: ви робите договір про передачу прав свого знайомого. Другий договір буде вже між ним і лейблом.

Ще один цікавий момент - лейбли, найчастіше, купують пісні дешевше, ніж артисти безпосередньо. Бувають винятки, але в цілому, є така тенденція.

Чи можна продавати віддалено, без зустрічі?
Можна, можливо. Порядок зазвичай наступний: домовляйтеся з замовником про вартість та умови угоди. Підготовляйте договір. Вказуйте в договорі реквізити про оплату, і додавайте наступний пункт:

Сторони визнають юридичну силу за електронними листами - дoкyмeнтaмі, спрямованими по електронній пошті (e-mail), і визнають їх рівнозначними дoкyмeнтaм на паперових носіях, підписаним власноручним підписом, тому що тільки самі Сторони та уповноважені ними особи мають доступ до відповідних адресами електронної пошти, зазначеним в Договорі в реквізитах Сторін і є електронним підписом відповідної Сторони. Доступ до електронної пошти кожна Сторона вживає відповідних по паролю і зобов'язується зберігати його конфіденційність

Після цього надсилайте підписаний договір замовнику по електронній пошті. Далі, він переводить вам денюжку за вказаними реквізитами. Опціонально: він може попросити вас надіслати договір на пошту (не електронною). Якщо попросив, після оплати йдете на пошту, стоїте в черзі і відправляєте договір на вказаний замовником адресу.

Узгодження умов договору

Якщо ви виконали всі попередні кроки правильно і дійшли до цього пункту - вітаю, у вас є клієнт! На цьому статтю можна було б і закінчити: якщо у вас буде людина, яка готова заплатити вам за пісню, швидше за все, в нюансах договору ви розберетеся. Але я вам допоможу і тут.

Що важливо обговорити, крім самого очевидного (ціни)? На яких умовах ви передасте пісню: виняткова, невиключна ліцензія або через відчуження прав. У Росії найчастіше використовують останнім.

Ліцензійний договір дозволяє вам бути більш гнучким. Ви можете передати права на пісню тільки для певного виду використання. Або на певній території (наприклад тільки в Росії чи в Україні). Або на певний термін (на 2 або 3 роки).

У чому відмінність віключної Ліцензії від невіключної?
При передачі прав на умови віняткової Ліцензії ви не можете повторно Передат права ще кому-небудь. За невіключної Ліцензії це можливо. Альо продажів пісні на умови невіключної Ліцензії - Подія з ряду геть. Це даже продажем назваті нельзя. З хіп-хоп бітами таке трапляється - це так званий «лізинг».

Чи можна не продавати пісню, а дати ліцензію на її використання і отримувати роялті?
Так можна. На заході рідко продають пісні з відчуженням. Це місцева особливість. Там автори дають ліцензію виконавцю на запис і використання треку, при цьому автор отримує авторські відрахування. У Росії так працюють рідко. У нас вважають за краще все продавати. Та й артистам, найчастіше, простіше купити. В такому форматі має сенс працювати тільки зі статусним артистом. У цьому випадку обсяг відрахувань може бути сильно більше, ніж те, що ви заробите при продажу. При роботі з новачком обсяг відрахувань може бути близький до нуля. Так що для вас вигідніше продати всі права і отримати гроші. При цьому, навіть при передачі прав на умови ліцензії ви можете домовитися про виплату в момент підписання договору у вигляді «твердої суми». Її ви отримаєте не у вигляді роялті, а відразу на руки, як плата за ліцензію.

Чи можу я виконувати свої пісні після продажу? Наприклад, на творчих вечорах?
Залежить від умов договору. Якщо ви повністю відчужуєте все права - ні, не можете. Цей момент коштувати обговорити окремо з покупцем і прописати в договорі.

Чи може замовник вказувати автором пісні себе, раз він її купив?
Право автора називатися автором пісні є невідчужуваними. Навіть якщо ви самі цього дуже захочете і додасте в договір пункт про те, що ви передаєте право називатися автором твору замовникові. Це не буде мати ніякої юридичної сили. І все це через цієї статті цивільного кодексу Російської федерації:

ГК РФ Стаття 1265. Право авторства і право автора на ім'я
1. Право авторства - право визнаватися автором твору і право автора на ім'я - право використовувати або дозволяти використання твору під своїм ім'ям, під вигаданим ім'ям (псевдонімом) або без зазначення імені, тобто анонімно, є невідчужуваними і не передається, в тому числі при передачі іншому особі або перехід до нього виключного права на твір і при наданні іншій особі права використання твору. Відмова від цих прав нікчемний

Оплата і підписання договору

Останній і найприємніший пункт. Якщо зустрічаєтеся з покупцем особисто, все просто: він передає гроші, ви підписуєте договір. Якщо справа відбувається віддалено: зазвичай спочатку ви надсилаєте на email скан з підписом, потім покупець переводить гроші. Після - ви надсилаєте поштою оригінал.

Є ідея курсу для авторів, де розглянемо всі нюанси: як готувати пісню, як шукати замовників, як налаштовувати розсилки, яким софтом користуватися, як працювати з лейблами, тонкощі складання договорів і так далі. Поки не знаю, наскільки це вам потрібно. Якщо для вас актуально - пишіть в личку vk.com/suvorovbo з текстом - "хочу курс для авторів!" Вартість курсу буде - 10 000 рублів. Якщо набереться хоча б 10 чоловік - курсу бути. Буде 8 занять протягом 2-х місяців. Розберемо кожного досконально, крок за кроком. Поки ви маєте доступ до цього абзац - історія актуальна.

У вас багато хороших пісень, але ви не знаєте кому їх запропонувати?
В якому стилі краще писати пісню, щоб потім її продати?
Що значить «написати пісню»?
Що сюди входить?
Чи можна продати текст пісні окремо?
Чи можна продавати аранжування окремо?
Чи потрібно якось реєструвати пісню до початку продажів?
Її було вкрадуть?
Чи потрібно це робити?
Де шукати клієнтів?


Новости
  Плагин подписки wordpress
  Очень трудно найти один плагин подписки wordpress , который объединил бы в себе все виды подписок, которые так необходимы сайту. Именно поэтому я решил сделать подборку лучших плагинов, которые смогут

  Без плагина
  На сайте WordPress имеется файл, именуемый как .htaccess. Многие пользователи не предают ему особого внимания и не используют все его возможности. На самом деле файл .htaccess – это дополнительные конфигурации

  Слайд-шоу с помощью плагина для WordPress UnPointZero Slider
  Плагин для cms WordPress UnPointZero Slider – новостной слайдер. Он отражает в форме слайд-шоу изображения со ссылками на ваши статьи и краткие выдержки оттуда. Его можно установить и на новостной сайт,

  Плагины для Wordpress
  С помощью этого плагина вы легко сможете интегрировать Google диск на ваш WordPress сайт или блог . Gravity Forms — лучший плагин для создания форм на WordPress, от самых простых (например, форма

  Подписки плагином JetPack: размещение и редакция формы подписки
  Вступление Здравствуйте! В этой статье я покажу, как использовать плагин JetPack для создания пользовательской формы подписки и как эту формы подписки плагином JetPack добавлять в статьи сайта, а при

  Чистка сайта WordPress плагином WP-optimize
  От автора Со временем использования система WordPress накапливает не нужные файлы, комментарии и неиспользуемые данные в базе данных. Эти файлы и данные создаются в процессе работы и нужны для этого,

  Возможности Jetpack плагина
  Вступление Возможности Jetpack плагина это более 30 функциональных модуля плагина, делающего его универсальным плагином WordPress, заменяющего аналогичные сторонние плагины. Jetpack один заменяет десятки

  Резервное копирование WordPress сайта без плагинов
  Вступление Резервное копирование WordPress это второе, что нужно научиться делать после установки WordPress. Можно сколько угодно говорить о безопасности сайта и его защите, но лучшего варианта защиты

  Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ
  > > Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ Порой всем нам хочется попробовать себя в роли администратора сервера и испытать эту ответственность, но, к сожалению, вы не всегда все знаете о создании

  Плагин WordPress Database Backup. Архивация базы данных блога на WordPress
  Привет друзья! Сегодня на очереди еще один простой, НО, необходимый и полезный плагин — плагин WordPress Database Backup , который с легкостью и самостоятельно произведет процесс, который научно называется:

 • Виртуальный хостинг

  Виртуальный хостинг. Возможности сервера распределяются в равной мере между всеми... 
  Читать полностью

 • Редизайн сайта

  Редизайн сайта – это полное либо частичное обновление дизайна существующего сайта.... 
  Читать полностью

 • Консалтинг, услуги контент-менеджера

  Сопровождение любых интернет ресурсов;- Знание HTML и CSS- Поиск и обновление контента;-... 
  Читать полностью

 • Трафик из соцсетей

  Сравнительно дешевый способ по сравнению с поисковым и контекстным видами раскрутки... 
  Читать полностью

 • Поисковая оптимизация

  Поисковая оптимизация (англ. search engine optimization, SEO) — поднятие позиций сайта в результатах... 
  Читать полностью