<
 • Главная
Статьи

Редактор реєстру для новачка і не тільки

 1. Що таке Редактор реєстру
 2. Як запустити Редактор реєстру
 3. Загальний вигляд Редактора реєстру
 4. Що показує Редактор реєстру
 5. Як створити новий розділ реєстру
 6. Як створити новий параметр
 7. Як стати власником розділу і отримати до нього повний доступ
 8. Як відновити TrustedInstaller як власника розділу
 9. Як змінити права доступу на розділ реєстру
 10. Ключі командного рядка Редактора реєстру
 11. Перехід в потрібний розділ реєстру одним кліком

У своїх статтях, радах і нотатках я часто відсилаю читача до Редактору реєстру Windows. У багатьох з них передбачається інтенсивна робота з ключами і значеннями реєстру. Я раптом осмислив, що далеко не всі мої читачі набили руку, працюючи з цією програмою, а деякі і зовсім ніколи Редактор реєстру не виконувалась. Тому я вирішив написати невелике керівництво за цією програмою.

Зміст:

 1. Що таке Редактор реєстру
 2. Як запустити Редактор реєстру
 3. Загальний вигляд Редактора реєстру
 4. Що показує Редактор реєстру
 5. Як створити новий розділ реєстру
 6. Як створити новий параметр
 7. Як стати власником розділу і отримати до нього повний доступ
 8. Як відновити TrustedInstaller як власника розділу
 9. Як змінити права доступу на розділ реєстру
 10. Ключі командного рядка Редактора реєстру
 11. Перехід в потрібний розділ реєстру одним кліком

Що таке Редактор реєстру


Редактор реєстру історично був створений як інструмент для користувачів, яким необхідно змінити параметри Windows, які не відображаються в інтерфейсі. Основна функція цієї програми - перегляд і зміна налаштувань в системному реєстрі, чи то пак в набір спеціальних бінарних файлів, які містять інформацію і про конфігурацію Windows, і про майже всіх програмах, які встановлені на вашому комп'ютері. ОС Windows, і багато програм (за винятком тих, які є так званими "портативними", Портабельная, простіше кажучи - не вимагають установки) зберігають свої налаштування в реєстрі.

Як запустити Редактор реєстру


спосіб 1
Незалежно від версії Windows, встановленої на вашому комп'ютері, ось цей метод буде працювати:

спосіб 2
Виконуваний файл Редактора реєстру знаходиться в C: \ Windows, а це значить, що ви можете відкрити цю папку в Провіднику і запустити файл regedit.exe клацанням миші.

Крім того, ви можете створити ярлик для Regedit.exe і помістити його в меню Пуск / в список додатків Windows 8.x, в папку

% ProgramData% \ Microsoft \ Windows \ Start Menu \ Programs

Це зробить Редактор реєстру видимим в результатах пошуку Windows, а також дозволить запускати додаток одним кліком мишки.

Загальний вигляд Редактора реєстру


Редактор реєстру виглядає наступним чином:

Як видно на зображенні вище, він складається з двох панелей:

 • ліва відображає ієрархічне представлення структури даних, воно називається розділи (або ключі);
 • права панель відображає параметри. Вони являють собою пари ім'я = дані і зберігаються всередині ключів.

Що показує Редактор реєстру


Як я згадав вище, редактор показує нам розділи і параметри.

Розділи являють собою віртуальне представлення даних з декількох файлів, які утворюють базу даних реєстру. Ви зможете побачити, які саме файли представляють реєстр на вашому комп'ютері, якщо перейдете ось в цей розділ:

HKEY_LOCAL_MACHINE \ SYSTEM \ CurrentControlSet \ Control \ hivelist

Тут ви можете ознайомитися зі списком файлів на жорсткому диску, в яких зберігаються дані реєстру. Дані всередині них, як уже згадувалося вище, мають ієрархічну структуру, і редактор реєстру показує їх у вигляді "дерева". Коріння дерева (головні ключі) в загальному випадку являють собою конкретний файл, до даних якого і надається доступ.

Однак, існують і віртуальні ключі, які відображаються в редакторі реєстру як звичайні файли, але на ділі є поданням з декількох файлів або навіть окремих гілок реєстру. Вони існують, як правило, для забезпечення сумісності. Наприклад, HKEY_CURRENT_CONFIG - це віртуальне уявлення, HKEY_CLASSES_ROOT - також віртуальне уявлення, яке об'єднує розділи реєстру поточного користувача і системні розділи.

Зверніть увагу, що деякі файли реєстру не відображаються у вікні Редактора реєстру. Наприклад, ви ніколи не побачите, що зберігається всередині файлу SAM (Security Accounts Manager). У редакторі реєстру він представлений гілкою HKEY_LOCAL_MACHINE \ SAM \ SAM і там нібито порожньо. Це зроблено з міркувань безпеки.

Записи реєстру використовуються ОС Windows і багатьма сторонніми додатками для зберігання різних параметрів конфігурації і частини призначених для користувача даних. Значення параметрів бувають різних типів, але в загальному випадку це текстові значення / рядки, числові значення або двійкові значення.

Як створити новий розділ реєстру


Щоб створити новий ключ, клацніть правою кнопкою миші на батьківському розділі в лівій панелі і виберіть команду Створити -> Розділ з контекстного меню.

Ви повинні дати створеному розділу ім'я відповідно до вимог програми, для якої ви його створюєте.

Як створити новий параметр


Щоб створити новий параметр, необхідно натиснути правою кнопкою миші

 • на поточному розділі зліва
  або
 • в порожньому місці в правій панелі.

на поточному розділі зліва  або  в порожньому місці в правій панелі

Виберіть відповідний тип для нового параметра і введіть його ім'я. Двічі клацніть по імені параметра, щоб задати його значення.

Як стати власником розділу і отримати до нього повний доступ


Подібно до того, як поняття "права доступу" і "власник" застосовні для файлів і папок у файловій системі NTFS, вони існують і для розділів реєстру. Починаючи з епохи Windows Vista і по сьогоднішній день більшість розділів реєстру, в яких зберігаються налаштування ОС, захищені обмеженням прав доступу так, що вони не можуть бути легко видалені або змінені користувачем. Іноді вам може знадобитися змінити даних в таких розділах, і для цього вам потрібно вміти змінити власника розділу і отримати до нього повний доступ. Зробити це досить просто.

 1. Після того як ви відкрили Редактора реєстру і перейшли в розділ, до якого вам необхідно отримати повний доступ, клацніть правою кнопкою миші на ім'я цього розділу зліва і виберіть команду "Дозволи ..." з контекстного меню.
 2. Відкриється діалог "Дозволи", Натисніть в ньому кнопку "Додатково":
 3. Відкриється вікно "Додаткові параметри безпеки". Тут потрібно змінити власника розділу. Залежно від версії Windows, цей діалог може виглядати по-різному. Для Windows XP:
  Відкрийте вкладку "Власник", виберіть ваш обліковий запис, під якою ви працюєте, і натисніть кнопку Застосувати. Якщо власника треба змінити у всіх підрозділів нижче по дереву, поставте прапорець внизу "Замінити власника субконтейнерів". Для Windows 7 / Windows Vista:
  Перейдіть на вкладку "Власник"
  Натисніть кнопку "Інші користувачі", з'явиться ось таке вікно:

  Виберіть обліковий запис користувача за допомогою кнопки "Додатково ..." або просто введіть обліковий запис користувача в поле "Введіть імена вибраних об'єктів" і натисніть OK.
  Якщо власник повинен бути замінений і підрозділів поточного ключа, поставте прапорець "Замінити власника подконтейнеров і об'єктів" і натисніть ОК. Для Windows 8 / Windows 8.1 Натисніть кнопку Змінити, як показано на скріншоті:
  З'явиться вікно "Вибір користувача або групи":
  Виберіть обліковий запис користувача за допомогою кнопки Додатково або просто введіть обліковий запис користувача в поле "Введіть імена вибраних об'єктів" і натисніть OK.
 4. Після редагування значень ключа поверніть TrustedInstaller власником для тих розділів, яким він був призначений. Див. нижче.

Як відновити TrustedInstaller як власника розділу


Майже всі системні розділи реєстру в Windows Vista, 7 і 8 в якості власника мають обліковий запис TrustedInstaller. Після редагування дозволів на розділу необхідно повернути права власності для цього облікового запису, інакше операційна система може працювати некоректно. Для відновлення власності TrustedInstaller в Windows Vista, 7 і 8 введіть NT Service \ TrustedInstaller в поле "Введіть імена вибраних об'єктів". Натисніть OK.

Як змінити права доступу на розділ реєстру


Після зміни власника розділу реєстру ви майже завжди повинні змінити права доступу, без цього змінити значення параметрів не вийде. Для цього ви повинні переключитися на вкладку Дозволи в діалоговому вікні Додаткові параметри безпеки.

Підрозділи можуть мати так звані успадковані дозволу від свого батьківського розділу. Або ж, підрозділи також можуть мати явні права доступу, відмінні від батьківського ключа.

У першому випадку, тобто якщо дозволу успадковуються від батьківського ключа, ви повинні відключити спадкування і скопіювати права доступу батьківського розділу до поточного ключу, щоб мати можливість їх змінювати. Щоб зробити це в Windows 7, Windows Vista і Windows XP, зніміть прапорець "Додати дозволу, успадковані від батьківських об'єктів", і натисніть кнопку "Додати" в діалоговому вікні підтвердження.

Після відключення успадкування, виберіть відповідну обліковий запис користувача і натисніть кнопку Змінити для зміни прав доступу.

У Windows 8 є спеціальна кнопка для відключення спадкування:

У Windows 8 є спеціальна кнопка для відключення спадкування:

Дозволи можуть бути встановлені двома способами: після відключення спадкування ви можете встановити їх тільки на поточний розділ, або ви можете задати дозволу для поточного ключа, і потім застосувати їх до всіх його підрозділами. Для цього встановіть прапорець Замінити всі записи дозволів дочірнього об'єкта успадкованими від цього об'єкта. Ця дія виставить задані вами дозволу вниз по ієрархії ключів для всіх підрозділів.

Ключі командного рядка Редактора реєстру


В цієї статті вас чекає повний перелік ключів командного рядка редактора реєстру, включаючи пару канули в лету. Я написав її досить давно, і вона не втратила своєї актуальності: Запуск декількох копій редактора реєстру. Ключі командного рядка regedit.exe

Перехід в потрібний розділ реєстру одним кліком


варіант №1

Деякий час назад я створив утиліту RegOwnershipEx , Яка дозволяє отримати повний доступ до розділу реєстру одним кліком. Крім цього, вона дозволяє перейти в бажаний розділ реєстру. Я рекомендую вам з нею ознайомитися.
Деякий час назад я створив утиліту  RegOwnershipEx  , Яка дозволяє отримати повний доступ до розділу реєстру одним кліком

RegOwnershipEx дозволяє наступне:

 • стати власником і отримати повний доступ до вибраному розділу реєстру. Є загальний екран реєстру для легкого вибору розділу.
 • обране - для швидкого доступу до ваших улюблених розділу реєстру. Воно інтегровано з меню "Вибране" редактора реєстру.
 • відновити права доступу і власника, які ви змінили раніше. тобто програма дозволяє повернути права в початковий стан.
 • функція "відкрити в regedit" - ви можете відкрити вибраний ключ в редакторі реєстру. Це дуже зручна опція, щоб швидко перейти до розділу, просто скопіювавши його ім'я.
 • скорочення для кореневих розділів - ви можете використовувати HKCU замість HKEY_CURRENT_USER, HKLM замість HKEY_LOCAL_MACHINE і так далі.
 • отримання шляхи реєстру з буфера обміну Windows.
 • аргумент командного рядка "/ j" для вилучення шляху до розділу реєстру з буфера обміну Windows і швидкого переходу в редактор реєстру.

Все це чертовски зручно!

Варіант 2

Я накидав простенький скрипт, який буде отримувати вміст буфера обміну, записує його в реєстр і відкриває редактор реєстру. Передбачається наступний сценарій: Ви читаєте статтю, в ній написано - «перейдіть в розділ реєстру HKEY_CURRENT_USER \ Software \ Microsoft \ Windows \ CurrentVersion». Ви виділяєте шлях до розділу, натискаєте CTRL + С і запускаєте скрипт. Редактор реєстру відкривається в потрібному місці. дивитися скрипт .Новости
  Без плагина
  На сайте WordPress имеется файл, именуемый как .htaccess. Многие пользователи не предают ему особого внимания и не используют все его возможности. На самом деле файл .htaccess – это дополнительные конфигурации

  Плагин подписки wordpress
  Очень трудно найти один плагин подписки wordpress , который объединил бы в себе все виды подписок, которые так необходимы сайту. Именно поэтому я решил сделать подборку лучших плагинов, которые смогут

  Слайд-шоу с помощью плагина для WordPress UnPointZero Slider
  Плагин для cms WordPress UnPointZero Slider – новостной слайдер. Он отражает в форме слайд-шоу изображения со ссылками на ваши статьи и краткие выдержки оттуда. Его можно установить и на новостной сайт,

  Плагины для Wordpress
  С помощью этого плагина вы легко сможете интегрировать Google диск на ваш WordPress сайт или блог . Gravity Forms — лучший плагин для создания форм на WordPress, от самых простых (например, форма

  Подписки плагином JetPack: размещение и редакция формы подписки
  Вступление Здравствуйте! В этой статье я покажу, как использовать плагин JetPack для создания пользовательской формы подписки и как эту формы подписки плагином JetPack добавлять в статьи сайта, а при

  Чистка сайта WordPress плагином WP-optimize
  От автора Со временем использования система WordPress накапливает не нужные файлы, комментарии и неиспользуемые данные в базе данных. Эти файлы и данные создаются в процессе работы и нужны для этого,

  Возможности Jetpack плагина
  Вступление Возможности Jetpack плагина это более 30 функциональных модуля плагина, делающего его универсальным плагином WordPress, заменяющего аналогичные сторонние плагины. Jetpack один заменяет десятки

  Резервное копирование WordPress сайта без плагинов
  Вступление Резервное копирование WordPress это второе, что нужно научиться делать после установки WordPress. Можно сколько угодно говорить о безопасности сайта и его защите, но лучшего варианта защиты

  Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ
  > > Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ Порой всем нам хочется попробовать себя в роли администратора сервера и испытать эту ответственность, но, к сожалению, вы не всегда все знаете о создании

  Плагин WordPress Database Backup. Архивация базы данных блога на WordPress
  Привет друзья! Сегодня на очереди еще один простой, НО, необходимый и полезный плагин — плагин WordPress Database Backup , который с легкостью и самостоятельно произведет процесс, который научно называется:

 • Виртуальный хостинг

  Виртуальный хостинг. Возможности сервера распределяются в равной мере между всеми... 
  Читать полностью

 • Редизайн сайта

  Редизайн сайта – это полное либо частичное обновление дизайна существующего сайта.... 
  Читать полностью

 • Консалтинг, услуги контент-менеджера

  Сопровождение любых интернет ресурсов;- Знание HTML и CSS- Поиск и обновление контента;-... 
  Читать полностью

 • Трафик из соцсетей

  Сравнительно дешевый способ по сравнению с поисковым и контекстным видами раскрутки... 
  Читать полностью

 • Поисковая оптимизация

  Поисковая оптимизация (англ. search engine optimization, SEO) — поднятие позиций сайта в результатах... 
  Читать полностью