<
 • Главная
Статьи

Що таке CVC (CVC2) і CVV (CVV2) на карті і де вони знаходяться?

 1. Про призначення CVC і CVV
 2. Що таке CVC на карті?
 3. Що таке CVV на карті?
 4. CVC2 / CVV2-код - де знаходиться?
 5. Чим CVC / CVV відрізняються від CVC2 / CVV2?
 6. Що потрібно знати про безпеку?
 7. Що робити, якщо коду на карті немає?
 8. Як дізнатися коди для віртуальної карти?
 9. Чи можна зробити онлайн-платіж без коду безпеки?
 10. підводімо Підсумки

Складно знайти дорослої людини, що не має на руках пластикової картки. Випустити її може банк (наприклад, ПАТ «Сбербанк России»), інша фінансова установа або навіть електронна платіжна система (Яндекс.Деньги, WebMoney) - в будь-якому випадку, якщо організація діяла з дотриманням міжнародного і місцевого законодавства, «пластик» буде придатний для безготівкових розрахунків. І мова йде не тільки про банкоматах і покупках в торгових центрах: з розвитком сучасних технологій можна оплатити дитячий сад банківською картою через Інтернет або придбати товар в онлайн-магазині.

Щоб зробити це, користувачеві, за рідкісним винятком, потрібно, крім інших реквізитів картки, ввести CVV2 / CVC2 код. На цьому етапі зазвичай і виникають непорозуміння: незважаючи на докладні роз'яснення та графічні підказки, більшість власників банківських карток (Visa, MasterCard або будь-який інший) не можуть відшукати цю послідовність цифр. Інші, які зуміли, бояться використовувати код для інтернет-розрахунків, побоюючись крадіжки коштів з карти. Наскільки справедливо це побоювання і де знаходиться CVC2 / CVV2, буде розказано далі.

Про призначення CVC і CVV

Всім відомо, що банківська карта, незалежно від стандарту (всього їх налічується більше десятка, хоча найбільш поширені міжнародні формати Visa і MasterCard), призначена для оптимізації безготівкових розрахунків. Зробити це можна було і раніше, але з використанням розрахункових рахунків (в офісі банку) або чекової книжки. Це, безперечно, вже прогрес в порівнянні з необхідністю постійно носити з собою металеві гроші або банкноти; але по-справжньому комфортними і фінансово безпечними такі платежі не назвеш.

Це, безперечно, вже прогрес в порівнянні з необхідністю постійно носити з собою металеві гроші або банкноти; але по-справжньому комфортними і фінансово безпечними такі платежі не назвеш

CVC2 / CVV2-коди - невід'ємна частина більшості банківських карт

На відміну від своїх «попередників», пластикова картка компактна, практично нічого не важить і абсолютно не прив'язана до місця: її можна взяти з собою в інше місто або за кордон, розраховуючись так само вільно, як удома. Людям, котрі потребують грошей, компанії-кредитори пропонують онлайн-позики на банківську карту - для цього навіть не потрібно вставати з-за комп'ютера. І, нарешті, за допомогою банківської карти можна здійснювати покупки і оплачувати послуги в режимі онлайн, через що держателю Visa, MasterCard або будь-якого іншого «пластика» потрібно вказати в платіжній формі (на кожному сайті вона виглядає по-своєму) наступні дані:

 • номер карти (видавлений на лицьовій стороні);
 • дату закінчення терміну дії (вказана там же);
 • іноді - ім'я власника;
 • CVC2 / CVV2.

Останній пункт являє собою комбінацію з трьох або чотирьох цифр; зазвичай вона знаходиться на зворотному боці банківської карти, але іноді - на лицьовій. Буває, що CVC2 / CVV2 зовсім невідомий; крім того, з появою системи «безконтактної» оплати з'явився так званий динамічний CVV-код, що змінюється при кожній новій операції.

Всі ці комбінації цифр відносяться до кодів безпеки карти, інакше званим кодами верифікації даних (CSC, або Card Security Code; CVD, або Card Verification Data). Призначені вони, як можна здогадатися з назви, для перевірки автентичності карти при проведенні різних операцій, включаючи розрахунки та зняття готівки. У більшості випадків CSC автоматично розраховується системою при випуску картки виходячи з її номера, дати закінчення дії і імені власника. Отримана послідовність цифр за певним алгоритмом скорочується до трьох-чотирьох; в подальшому справжність картки перевіряється (по суті - перераховується) точно таким же чином. Завдяки налагодженому механізму помилки при призначенні коду і наступної верифікації практично виключені, якщо тільки мова не йде про великомасштабне системному збої.

Важливо: хоча, як зазначалося вище, ймовірність неправильного розрахунку CVC2 / CVV2 і інших кодів неймовірно мала, держатель картки, що зіткнувся з проблемою, буде сильно обмежений в діях. Виправити ситуацію своїми силами неможливо: потрібно знову прийти в офіс банку-емітента, написати заяву із зазначенням виникла складності і отримати нову, вже повнофункціональну картку. Інший варіант - просто звернутися в той же або інша фінансова установа за новим «пластиком» стандарту Visa або MasterCard, а неробочий екземпляр зберігати у себе.

Найпоширенішими кодами верифікації даних є:

 • CVC і CVC2 (Card Validation Code, міжнародний стандарт MasterCard);
 • CVV і CVV2 (Card Verification Value, міжнародний стандарт Visa);
 • CVN і CVN2 (Card Validation Number, китайський стандарт China UnionPay);
 • CID (Card Identification Number, американські стандарти American Express і Discover: чотири цифри на лицьовій стороні);
 • CSC (Card Security Code, міжнародний стандарт American Express: три цифри на зворотному боці);
 • CVD (Card Verification Data, міжнародний стандарт Discover: три цифри на зворотному боці);
 • CVE (Elo Verification Code, бразильський стандарт Elo).

У Російській Федерації, як і в решті світу, найбільш поширені формати CVC2 / CVV2: американські карти навіть для «зовнішнього» звернення зустрічаються нечасто і не приймаються більшістю банкоматів, і навряд чи комусь за межами Китаю і Бразилії прийде в голову переказувати кошти на місцевий «пластик». Вітчизняна ж розробка під назвою «Мир», нині активно впроваджується на державному рівні, з вкрай великою ймовірністю залишиться місцевим стандартом, що не дає власникові можливості оплачувати товари і послуги за кордоном - хіба що за винятком кількох країн-партнерів.

Що таке CVC на карті?

CVC - це код перевірки справжності картки міжнародної платіжної системи MasterCard. Однойменна транснаціональна корпорація, заснована в 1966 році, на сьогоднішній день представлена ​​в 210 країнах світу. Основні сфери її діяльності - здійснення переказів між контрагентами будь-якого рівня, кредитування та інвестиції в промисловість.

У Росії MasterCard представлений з 2012 року. За цей час компанія встигла зарекомендувати себе з кращого боку і залучити безліч постійних клієнтів. Проте її популярність все ще непорівнянна з основних міжнародних конкурентом - Visa.

Що таке CVV на карті?

Код CVV - це код первинної верифікації автентичності картки міжнародної платіжної системи Visa, заснованої в 1958 році і на поточний момент присутньої більш ніж в 200 країнах світу. Перший договір про співпрацю з цією транснаціональною корпорацією був укладений ще в 1988 році; пізніше, в 2012 році, компанія була офіційно акредитована в Російській Федерації.

Відповідно до прийнятої класифікації, мережа Visa ділиться на шість регіонів:

 • США (US);
 • Канаду (Canada);
 • Латинська Америка і держави Карибського басейну (LAC);
 • Західна Європа (Europe);
 • Центральна і Східна Європа, включаючи Росію, Близький і Середній Схід, а також Африка (CEMEA);
 • Азіатсько-Тихоокеанський регіон (AP).

Розподіл носить чисто адміністративний характер: власники банківських карт з різних регіонів можуть безперешкодно проводити транзакції і, при наявності такої опції в договорі обслуговування, розплачуватися карткою в будь-якій точці світу.

Порада: для російського користувача немає принципової різниці між банківськими картами Visa та MasterCard. Отже, він може оформити будь-яку з них - або, при бажанні підготуватися до можливих несподіванок, обзавестися відразу обома: банк не має права відмовити клієнту в оформленні картки будь-якого обслуговується стандарту. Цілком можливо, що увійшов у смак користувач вирішить отримати і карту «Мир», також має трёхсімвольний захисний код: користь від неї на міжнародному рівні прагне до нуля, але для розрахунків всередині країни картка цілком придатна.

Код CVV, як і раніше згаданий CVC, знаходиться в закодованому вигляді на другій сходинці магнітної смуги. Використовується він, як і основний «конкурент», для розрахунків, які передбачають фізичну присутність власника картки або його довіреної особи: інформація зчитується контрольним пристроєм і перевіряється на справжність за прийнятим алгоритмом. Якщо верифікація завершена успішно, користувачеві буде необхідно лише підтвердити дію, ввівши пін-код банківської картки, який необхідно запам'ятати або записати.

Порада: при серйозному механічному пошкодженні магнітної смуги на карті не виключені збої в її роботі. Власнику, помітили дефект (або став його причиною), необхідно, щоб уникнути можливих неприємностей, відразу звернутися у відділення банку, в якому картка була отримана. Пластиковий продукт перевірять і при необхідності замінять на «справний»; операція, в залежності від умов банку і конкретних обставин, може бути платною або здійснюватися на безоплатній основі.

CVC2 / CVV2-код - де знаходиться?

Коди CVV2 / CVC2, що відносяться відповідно до міжнародних платіжних систем Visa і MasterCard, призначені для безготівкового дистанційного розрахунку за допомогою банківської карти. Вони необхідні, також для верифікації автентичності даних картки, коли її власник і одержувач коштів не перебувають у безпосередньому контакті. Найяскравіші приклади - покупки в інтернет-магазинах і, в залежності від умов МФО, отримання позики на кредитку без довідки про доходи .

Зазвичай CVC2 / CVV2-коди є трёхсімвольние комбінації, розташовані на зворотному боці банківської карти. Незважаючи на поширену оману, місце розташування зазначеного коду не фіксоване: він може бути завдано справа, зліва, трохи вище або нижче. Власник картки легко відрізнить його: три цифри завжди стоять особняком по відношенню до інших написів. Найчастіше вони виконані курсивом.

Важливо: для нанесення CVC2 / CVV2-кодів тиснення не використовується; цифри можуть бути досить легко стерті з карти, навмисно або з необережності. Тому має сенс вивчити або записати «свою» комбінацію, як і пін-код: процедура відновлення даних занадто складна і вимагає особистого звернення власника картки у відділення банку. Уточнити порядок дій клієнт будь-якого банку може по телефону гарячої лінії, вказаною на сайті відповідної фінансової установи.

Чим CVC / CVV відрізняються від CVC2 / CVV2?

Хоча основні відмінності CVV / CVC від CVV2 / CVC2 були приведені в попередніх параграфах, має сенс ще раз коротко їх назвати:

 1. CVV / CVC - це невидимий для людини код, вбитий в другій інформаційної смузі магнітної стрічки, яка знаходиться на зворотному боці банківської картки Visa або MasterCard. Він використовується для верифікації картки на фізичному рівні в присутність власника «пластику»: при платежах на касі, оплаті послуг або зняття грошей в банкоматі.
 2. CVV2 / CVC2 - це видима послідовність з трьох цифр, нанесена методом лазерного друку на зворотному боці картки. Напис завжди знаходиться на деякому віддаленні від інших, тому її можна без проблем дізнатися. Код використовується для здійснення дистанційних платежів і переказів: при здійсненні покупок в онлайн-магазинах або отриманні мікрокредитів не виходячи з дому.

Важливо: хоча така ймовірність мала, можна зіткнутися з кодом підтвердження даних, що розміщене не ззаду, а спереду картки. В такому випадку код буде складатися з чотирьох цифр. Користуватися такими картами на фізичному рівні в Російській Федерації вкрай важко через відсутність необхідних коштів обробки даних, а ось для онлайн-платежів вони підходять не менш, ніж звичні Visa і MasterCard.

Що потрібно знати про безпеку?

Використання CVV2 / CVC2-кодів навряд чи має сенс розглядати поза контекстом загальної безпеки, тому нижче будуть наведені основні рекомендації щодо застосування банківських карт:

 1. Необхідно мінімізувати ризик втрати або крадіжки картки. Не слід класти її в зовнішню кишеню або переносити разом з покупками: маленький і легкий шматок пластика може просто випасти при ходьбі або вислизнути з пакета назовні.
 2. Не слід повідомляти нікому, включаючи банківських працівників і співробітників різних інтернет-магазинів, свій пін-код: він може бути використаний злочинцями, заволоділи карткою, для здійснення покупок або зняття готівки в банкоматі.
 3. Те ж стосується і CVC2 / CVV2-кодів: вони не повинні бути відомі нікому, крім власника картки. Використовуючи ці комбінації цифр, шахрай, знає також номер картки, дату закінчення її дії і ім'я власника (останнє необов'язково), зуміє здійснювати покупки в інтернет-магазинах і здійснити переказ коштів на свій рахунок за допомогою онлайн-сервісів. Тримач може заклеїти CVC2 / CVV2 папером, зовсім стерти його з карти - тоді, звичайно, потрібно буде попередньо записати або запам'ятати - або просто намагатися нікому не показувати. Останнє, хоча і здається ідеальним, варіантом, на ділі проблематично: при оплаті покупок в супермаркеті та інших діях в присутності великої кількості людей навіть моїм обережним клієнту банку навряд чи вдасться постійно приховувати одну сторону картки.
 4. Якщо CVC2 / CVV2-код втрачений (наприклад, стертий) і не може бути відновлений по пам'яті, клієнт може звернутися за відновленням потрібної комбінації в той же відділення банку, де карта була видана. Відновити код своїми силами неможливо.
 5. Не можна вводити свій CVV2 / CVC2-код для оплати або переказу коштів на які заслуговують довіри сайтах. Згідно з діючими нормами, для запобігання повторного використання без відома власника грошових коштів код повинен віддалятися з системи відразу по завершенні транзакції і, зрозуміло, ні в якому разі в ній не зберігатися. Шахрайські сайти, навпаки, зберігають всі зазначені власником банківської картки дані, якими надалі будуть безперешкодно користуватися зловмисники - до тих пір, поки користувач не заблокує картку. Навряд чи він зробить це моментально - а значить, у злочинців буде достатньо часу, щоб перевести собі всі наявні на картці кошти. Повернути їх банк не зможе: по суті, користувач добровільно надасть свої дані третім особам, даючи тим самим згоду на переклад грошей. Доведеться звертатися в правоохоронні органи, але зважаючи на особливості вітчизняного слідства і реальної складності упіймання кіберзлочинців занадто розраховувати на позитивний результат не варто.

Порада: перед тим як користуватися послугами сайту, не зайвим буде перевірити його репутацію, пошукавши відгуки про нього в Інтернеті - благо все необхідне для цього вже є під рукою. Якщо відгуків мало або зовсім немає, краще пошукати більш надійний сервіс для покупок або переказу коштів: нестачі в них в даний час не спостерігається. Важливо також звертати увагу на збіг кореневих адрес відомих сайтів з реальними. Наприклад, для сервісу Яндекс.Деньги основну адресу - money.yandex.ru. Він повинен залишатися таки ж протягом всієї операції; користувачеві, помітили несподівана зміна (наприклад, на money7.yandex.ru або money.jandex.ru), найкраще негайно покинути сторінку і спробувати, тепер уже акуратніше, увійти на офіційний сайт.

 1. Непогане, хоча і не стовідсоткове рішення - установка на ПК, ноутбук і мобільні пристрої антивіруса, що запобігає крадіжку реквізитів впровадженим в систему або чинним в режимі онлайн шкідливим кодом. Занадто покладатися на програмне забезпечення не варто: кожен користувач знає одну-дві історії про бездіяльність додатки в екстремальних випадках. Проте, поки не придумано нічого кращого, антивірусне ПЗ залишиться затребуваним.
 2. При виявленні пропажі коштів необхідно негайно заблокувати картку, зателефонувавши за номером гарячої лінії банку-емітента або скориставшись онлайн-сервісами - наприклад, «Сбербанк Онлайн» надає власнику особистого кабінету заблокувати карту самостійно.
 3. Відмінна ідея - встановити денний ліміт на зняття грошових коштів з банківської карти. В цьому випадку шахрай, який заволодів CVC2 / CVV2-кодами і іншою необхідною інформацією, просто не зможе вивести більше певної суми. Звичайно, втрата грошей - це завжди прикро; але виявив передбачливість держатель картки зуміє вчасно заблокувати її, відбувшись мінімальними втратами.
 4. Не слід без особливої ​​необхідності фотографувати, ксерокопіювати або знімати на відео зворотний бік банківської карти - як, втім, і лицьову. Якщо уникнути цього все-таки неможливо, необхідно прикрити CVC2 / CVV2-код папером або іншим способом приховувати його на всьому протязі зйомки.

Важливо: хоча для друку CVC2 / CVV2 використовуються хімічно стійкі речовини, потрібно намагатися нічого не проливати на карту і не поміщати її в агресивне середовище: навіть якщо це ніяк не позначиться на написи-коді, нестандартні умови можуть пошкодити магнітний шар, що в підсумку призведе до необхідності заміни картки.

Що робити, якщо коду на карті немає?

На деяких банківських картах стандарту MasterCard, зокрема Maestro, CVC2-код відсутній за умовчанням. У цьому випадку вони придатні тільки для верифікації на фізичному рівні. Простіше кажучи, власник картки може розплатитися на касі торгового центру або зняти гроші в банкоматі, а ось оплатити покупку в інтернет-магазині або перевести гроші через онлайн-сервіс - вже немає.

Вихід з неприємного становища тільки один: замовити в будь-якому банку повноцінну карту Visa або MasterCard з усіма необхідними атрибутами. Звертатися за CVC2-кодом до емітента безглуздо: ніхто не стане міняти формат карти через декілька незадоволених клієнтів, які, крім того, могли заздалегідь дізнатися про особливості поводження з пластиковим продуктом.

Якщо ж CVC2 / CVV2-код був, але стерся або нечитаний з іншої причини, власнику картки необхідно буде звернутися з документами у відділення банку, в якому на була отримана. Уточнити список необхідних паперів і загальну послідовність дій можна, зателефонувавши за телефоном гарячої лінії банку, зазначеному на сайті.

Як дізнатися коди для віртуальної карти?

Цілком логічно, що віртуальна платіжна картка (зазвичай вони випускаються електронними гаманцями) не може містити на собі в фізичному вигляді ніякої інформації, разом із кодом перевірки достовірності даних. Секретна комбінація разом з іншими відомостями може бути вислана користувачеві сервісу в SMS, оповіщенні всередині системи або повідомлена по телефону. Як і звичайний CVV2 / CVC2, повідомляти код віртуальної карти нікому не слід: разом з іншими реквізитами він може бути використаний для несанкціонованого зняття грошових коштів.

Користувачеві, який втратив код верифікації своєї віртуальної карти, потрібно звернутися в службу підтримки емітента: по завершенні всіх формальностей інформація буде надана йому одним з перерахованих раніше способів.

Чи можна зробити онлайн-платіж без коду безпеки?

Така можливість існує в двох випадках:

 1. Якщо сайт не запитує CVC2 / CVV2-код. В даний час це виняткова рідкість; крім того, відвідувачеві все одно доведеться ввести будь-які додаткові відомості, що дозволяють його ідентифікувати.
 2. Якщо банківська або віртуальна карта завчасно була «прив'язана» до платіжному сервісу. Оптимальний варіант, що дозволяє після одноразового введення реквізитів картки здійснювати оплату за спрощеною схемою, просто вказуючи суму і призначення платежу.

Важливо: більшість великих онлайн-сервісів дають користувачеві можливість «прив'язати» одну або кілька банківських карт. Правила і порядок операції у різних порталів сильно розрізняються, тому клієнту потрібно заздалегідь ознайомитися з вимогами системи.

підводімо Підсумки

CVC2 / CVV2-коди - невід'ємна частина більшості банківських карт, використовувана для перевірки їх достовірності, а в подальшому - для здійснення дистанційних платежів. Як і пін-код, цю послідовність цифр не слід нікому повідомляти, а якщо вона стане відома третім особам - негайно заблокувати карту.

Щоб при оплаті через Інтернет уникнути внесення даних своєї фізичної карти, краще завести електронну (віртуальну). Ще більше спростить онлайн-переклади «прив'язка» картки до сервісу: так користувач зможе заощадити час на оплату послуг і товарів, а в іноді і знизити відсоток стягується за кожну операцію комісії.

Відповідь на Ваше питання, можливо, знаходиться тут

Що таке CVV на карті?
CVC2 / CVV2-код - де знаходиться?
Чим CVC / CVV відрізняються від CVC2 / CVV2?
Що потрібно знати про безпеку?
Що робити, якщо коду на карті немає?
Як дізнатися коди для віртуальної карти?
Чи можна зробити онлайн-платіж без коду безпеки?
Що таке CVC на карті?
Що таке CVV на карті?
CVC2 / CVV2-код - де знаходиться?


Новости
  Без плагина
  На сайте WordPress имеется файл, именуемый как .htaccess. Многие пользователи не предают ему особого внимания и не используют все его возможности. На самом деле файл .htaccess – это дополнительные конфигурации

  Плагин подписки wordpress
  Очень трудно найти один плагин подписки wordpress , который объединил бы в себе все виды подписок, которые так необходимы сайту. Именно поэтому я решил сделать подборку лучших плагинов, которые смогут

  Слайд-шоу с помощью плагина для WordPress UnPointZero Slider
  Плагин для cms WordPress UnPointZero Slider – новостной слайдер. Он отражает в форме слайд-шоу изображения со ссылками на ваши статьи и краткие выдержки оттуда. Его можно установить и на новостной сайт,

  Плагины для Wordpress
  С помощью этого плагина вы легко сможете интегрировать Google диск на ваш WordPress сайт или блог . Gravity Forms — лучший плагин для создания форм на WordPress, от самых простых (например, форма

  Подписки плагином JetPack: размещение и редакция формы подписки
  Вступление Здравствуйте! В этой статье я покажу, как использовать плагин JetPack для создания пользовательской формы подписки и как эту формы подписки плагином JetPack добавлять в статьи сайта, а при

  Чистка сайта WordPress плагином WP-optimize
  От автора Со временем использования система WordPress накапливает не нужные файлы, комментарии и неиспользуемые данные в базе данных. Эти файлы и данные создаются в процессе работы и нужны для этого,

  Возможности Jetpack плагина
  Вступление Возможности Jetpack плагина это более 30 функциональных модуля плагина, делающего его универсальным плагином WordPress, заменяющего аналогичные сторонние плагины. Jetpack один заменяет десятки

  Резервное копирование WordPress сайта без плагинов
  Вступление Резервное копирование WordPress это второе, что нужно научиться делать после установки WordPress. Можно сколько угодно говорить о безопасности сайта и его защите, но лучшего варианта защиты

  Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ
  > > Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ Порой всем нам хочется попробовать себя в роли администратора сервера и испытать эту ответственность, но, к сожалению, вы не всегда все знаете о создании

  Плагин WordPress Database Backup. Архивация базы данных блога на WordPress
  Привет друзья! Сегодня на очереди еще один простой, НО, необходимый и полезный плагин — плагин WordPress Database Backup , который с легкостью и самостоятельно произведет процесс, который научно называется:

 • Виртуальный хостинг

  Виртуальный хостинг. Возможности сервера распределяются в равной мере между всеми... 
  Читать полностью

 • Редизайн сайта

  Редизайн сайта – это полное либо частичное обновление дизайна существующего сайта.... 
  Читать полностью

 • Консалтинг, услуги контент-менеджера

  Сопровождение любых интернет ресурсов;- Знание HTML и CSS- Поиск и обновление контента;-... 
  Читать полностью

 • Трафик из соцсетей

  Сравнительно дешевый способ по сравнению с поисковым и контекстным видами раскрутки... 
  Читать полностью

 • Поисковая оптимизация

  Поисковая оптимизация (англ. search engine optimization, SEO) — поднятие позиций сайта в результатах... 
  Читать полностью