<
 • Главная
Статьи

Український handmade: як працює, що потрібно знати перед початком бізнесу

Олена, з недавніх пір багато хто заговорив про попит на ручну працю, про креативний підхід до такого виробництва. Чим викликаний такий інтерес до handmade?

Чим викликаний такий інтерес до handmade

На сьогоднішній день не існує дослідження про обсяг світового ринку handmade . Але за окремими даними можна скласти приблизну картину. Наприклад, згідно з опитуванням, в Британії 85% дорослого населення хоча б раз на рік купувало handmade, тоді як в 2004-му частка була близько 15%. У грошовому вираженні це становило 560 млн. Фунтів і 1,4 млрд. Фунтів відповідно.

За даними з відкритих джерел про країни-лідерах споживання handmade, частка Британії становить близько 10%, а відповідно можна припустити, що обсяг світового ринку в 2015 році був не менше 18 млрд. Доларів.
Etsy, як майданчик, що спеціалізується виключно на продажах handmade виробів, дуже інформативно показує динаміку щорічного приросту ринку handmade (см.графік).

Знаковою подією 2015 року є відкриття на Amazon, де зареєстровано 280 млн. Користувачів і реєструється близько 20% всіх світових інтернет продажів, напрямки handmade. Тут, на відміну від Etsy, майстру висуваються серйозні вимоги, такі як наявність бренду, упаковки, просять надіслати фотографії майстерні, де проводиться виріб. Є ще багато більш і менш значущих подій, цифр і фактів, які доводять, що handmade - це динамічно розвивається сектор креативної економіки, зростаючий тренд, що витісняє масове виробництво.

Для яких країн характерна активна купівля товарів, створених ручною працею?

Є два стимулюючих фактора - загальний високий достаток населення плюс культура покупки зробленого вручну продукту. Наприклад, Швейцарія відрізняється високим рівнем розвитку культури брендів, інтерес до handmade низький. А ось жителі США цінують енергетику ручної праці.

Вони розуміють, наскільки сукня, створена вручну, крутіше мас-маркету. Звідки у американців така любов? Вони активно займаються handmade як арт-терапією, намагаючись зробити що-небудь самі. Чи розуміють, наскільки це складно, енергетично затратне: звідси зростання культури покупки handmade.

Тому зараз майже 80% споживання припадає на США, друге місце - Великобританія (10%). Далі йдуть Канада (4%), Франція (2%), Німеччина (1%). Коли стало зрозуміло, що handmade стрімко стає індустрією, були спроби деяких країн замкнути ринок всередині. Наприклад, Франція створювала інтернет-майданчики тільки для місцевого населення. Або американський випадок: Artfire.com, який спочатку замислювався як майданчик американських майстрів для американських споживачів.

Але всі ці спроби зазнали оглушливий крах через відсутність гідної пропозиції.

Сьогоднішній попит на вироби ручної роботи істотно перевищує пропозицію. Наприклад, на майданчику Etsy зареєстровано 24 млн. покупців і тільки 1,5 млн. продавців. Тому, врешті-решт, практично всі з більш ніж 250 інтернет-майданчиків, що реалізують такі товари, відкриті для майстрів з усього світу. І тому в України зараз величезні перспективи.

Як починалася робота з українськими майстрами?

Старт нашої діяльності припав на листопад 2014 го, мета - показати Україну як країну майстрів, які роблять найкрасивіші і якісні вироби ручної роботи в світі. Зараз представлено близько 5000 товарів від тисячі творців. Сім рубрик: товари для дітей, прикраси, аксесуари, будинок / декор, одяг / взуття, подарунки, мистецтво / вантажу.

Майстри самі завантажують свої вироби, але тільки після ретельної модерації. Перевірка якості фото, унікальність і естетика вироби, ціна на роботу, яку майстер встановлює сам. Ми вибираємо тільки хороший асортимент, хочемо, щоб, заходячи до нас на платформу, покупець дивувався його якості, хорошими цінами і сервісу.

Після того, як виріб пройшов модерацію, з ним починають працювати дизайнери, копірайтери, маркетологи і фахівці з продажу. Буває, що виріб повністю відповідає очікуванням ринку, а буває, що наші дизайнери дають майстру ряд рекомендацій, після яких, на подив самого ж майстра, вироби починають продаватися.

Участь майстрів в проекті повністю безкоштовно. Ми беремо відсоток з покупця. Причому частина ціни доставки вкладаємо в ціну на сайті. Погодьтеся, психологічно легше заплатити за товар 25 доларів, і 5 доларів доставка, ніж 15 за виріб і 15 за доставку.

Який зараз середній чек для виробів handmade?

Найкраще продається товар ручної роботи сегмента близько 20 доларів. Це та сума, з якої нескладно розлучитися, щоб отримати річ "з родзинкою". А ось в сегменті 5 доларів нам немає сенсу конкурувати, коли мінімальна вартість доставки з України становить 6 доларів.

Як люди починають займатися handmade?

Західний спосіб, особливо характерний для США - прихід через арт-терапію, різні медитативні практики. Але є і слов'янський: коли складні часи, треба щось робити. Цей шлях пройшла, наприклад, Словаччина після оксамитової революції, розставання з чехами. У них практично не залишилося промисловості, чоловіки роз'їхалися по різних країнах заробляти гроші, а жінки почали шити-вишивати, намагаючись продавати цей весь handmade. За фактом зараз словацькі в'язані речі, шкіргалантерея вельми впізнавані в світі.

Українці часто починають з того, що намагаються якось полегшити фінансове становище сім'ї: в'яжуть шкарпетки синові, светр чоловікові. Потім виникає боязке намір монетизувати плоди ручної роботи. Часом це - бажання відродити родові традиції (та ж кераміка з вишивкою).

Чи може майстер реалізовувати свій handmade товар самостійно?

Безумовно. Більшість надходить саме так. Хоча згідно навіть українського досвіду , Краще продаються плоди ручної роботи тих авторів, які передали цю відповідальність іншим. Продаж - досить монотонний, непростий процес, малоцікавий творчим людям.

Лена Мисник зі своїми закладками myBookmark, бренд Ohhio, що пропонує речі з великою в'язкою - всі ці успішні handmade проекти минулого року працювали з маркетинговими командами. Проте, наші люди намагаються все зробити самі: дуже переживають, що на них хтось буде заробляти ...

У нас були випадки, коли майстри вирішували працювати через Etsy, а потім поверталися, мовляв, продажу не досягли розрахункових обсягів.

Які ж переваги роботи з командою?

Ми беремо на себе аналітичну роботу і маркетинг. Наприклад, якщо говорити про інтер'єр, то в моді зараз скандинавський дизайн, речі з цільної грубо обробленої деревини. Таке знайде свого покупця при адекватною ціною. І якщо майстер прийде до нас, ми йому порадимо, що змінити, перш ніж виходити на ринки країн. Є нюанси, які дізнаєшся тільки на практиці.

Для просування робіт використовуємо різні методи. Найпростіший - перерозміщення наших майстрів між майданчиками. Etsy дає близько 20% продажів handmade, але є й інші, близько 250 майданчиків, вони істотно відрізняються один від одного, як і відрізняються смаки людей різних країн. Хороший результат дає розповідь про автора, розміщення статей і коментарів в іноземних ЗМІ, блогах і соціальних мережах.

Команда Three Snails коммуницирует handmade як матеріалізацію української культури, про яку багато пишемо. Особливо цінуються історії про наших традиціях, про династії українських ремісників, про сенси орнаментів та візерунків. Клієнти хочуть знати, хто зробив ці намиста або розписав тарілку, як він до цього прийшов. Річ з історією цінніше просто речі. Як правило, продажу зростають.

І все ж, про що повинен знати майстер, якщо вирішить просувати свої роботи сам?

Треба знати, чого хоче ринок handmade, постійно відстежувати тенденції прораховувати величину комісії майданчиків і платіжних систем, специфіку роботи логістичних компаній, уточнювати всі тонкощі роботи. Наприклад, якщо ви заводите магазин на Amazon, то це $ 40 щомісячної оплати. Інші майданчики теж беруть плату або відсоток від продажів. Потрібно враховувати комісії платіжних систем, відсоток псування, втрати товару при доставці.

Чим викликаний такий інтерес до handmade?
Для яких країн характерна активна купівля товарів, створених ручною працею?
Звідки у американців така любов?
Як починалася робота з українськими майстрами?
Який зараз середній чек для виробів handmade?
Як люди починають займатися handmade?
Чи може майстер реалізовувати свій handmade товар самостійно?
Які ж переваги роботи з командою?
І все ж, про що повинен знати майстер, якщо вирішить просувати свої роботи сам?


Новости
  Без плагина
  На сайте WordPress имеется файл, именуемый как .htaccess. Многие пользователи не предают ему особого внимания и не используют все его возможности. На самом деле файл .htaccess – это дополнительные конфигурации

  Плагин подписки wordpress
  Очень трудно найти один плагин подписки wordpress , который объединил бы в себе все виды подписок, которые так необходимы сайту. Именно поэтому я решил сделать подборку лучших плагинов, которые смогут

  Слайд-шоу с помощью плагина для WordPress UnPointZero Slider
  Плагин для cms WordPress UnPointZero Slider – новостной слайдер. Он отражает в форме слайд-шоу изображения со ссылками на ваши статьи и краткие выдержки оттуда. Его можно установить и на новостной сайт,

  Плагины для Wordpress
  С помощью этого плагина вы легко сможете интегрировать Google диск на ваш WordPress сайт или блог . Gravity Forms — лучший плагин для создания форм на WordPress, от самых простых (например, форма

  Подписки плагином JetPack: размещение и редакция формы подписки
  Вступление Здравствуйте! В этой статье я покажу, как использовать плагин JetPack для создания пользовательской формы подписки и как эту формы подписки плагином JetPack добавлять в статьи сайта, а при

  Чистка сайта WordPress плагином WP-optimize
  От автора Со временем использования система WordPress накапливает не нужные файлы, комментарии и неиспользуемые данные в базе данных. Эти файлы и данные создаются в процессе работы и нужны для этого,

  Возможности Jetpack плагина
  Вступление Возможности Jetpack плагина это более 30 функциональных модуля плагина, делающего его универсальным плагином WordPress, заменяющего аналогичные сторонние плагины. Jetpack один заменяет десятки

  Резервное копирование WordPress сайта без плагинов
  Вступление Резервное копирование WordPress это второе, что нужно научиться делать после установки WordPress. Можно сколько угодно говорить о безопасности сайта и его защите, но лучшего варианта защиты

  Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ
  > > Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ Порой всем нам хочется попробовать себя в роли администратора сервера и испытать эту ответственность, но, к сожалению, вы не всегда все знаете о создании

  Плагин WordPress Database Backup. Архивация базы данных блога на WordPress
  Привет друзья! Сегодня на очереди еще один простой, НО, необходимый и полезный плагин — плагин WordPress Database Backup , который с легкостью и самостоятельно произведет процесс, который научно называется:

 • Виртуальный хостинг

  Виртуальный хостинг. Возможности сервера распределяются в равной мере между всеми... 
  Читать полностью

 • Редизайн сайта

  Редизайн сайта – это полное либо частичное обновление дизайна существующего сайта.... 
  Читать полностью

 • Консалтинг, услуги контент-менеджера

  Сопровождение любых интернет ресурсов;- Знание HTML и CSS- Поиск и обновление контента;-... 
  Читать полностью

 • Трафик из соцсетей

  Сравнительно дешевый способ по сравнению с поисковым и контекстным видами раскрутки... 
  Читать полностью

 • Поисковая оптимизация

  Поисковая оптимизация (англ. search engine optimization, SEO) — поднятие позиций сайта в результатах... 
  Читать полностью