<
 • Главная
Статьи

Корпоративна Google пошта: обмеження і недоліки

 1. обмеження
 2. недоліки

Вельми популярний нині сервіс поштового хостингу Gmail, послугами якого користуються мільйони приватних користувачів по всьому світу, робить спробу вийти на ринок корпоративної пошти . Так, будь-яка компанія-власник власного домену може вказати в DNS-зоні MX-записи поштових серверів Google і отримати сервіс електронної пошти вже не з адресами виду @ gmail.com, а із заповітними адресами @ <мій домен> .ru

Для цього після реєстрації в сервісі Gmail потрібно внести такі записи в DNS-зону свого домену: @ IN MX 10 aspmx.l.google.com.
@ IN MX 10 aspmx.l.google.com.
@ IN MX 20 alt1.aspmx.l.google.com.
@ IN MX 20 alt2.aspmx.l.google.com.
@ IN MX 30 aspmx2.googlemail.com.
@ IN MX 30 aspmx3.googlemail.com.
@ IN MX 30 aspmx4.googlemail.com.
@ IN MX 30 aspmx5.googlemail.com.
MX-записи, необхідні для проходження корпоративної пошти Гугл.

mail IN CNAME ghs.google.com.
CNAME-запис, необхідна щоб при зверненні до адресою поштового сервера mail. <Ваш домен> .ru відкривався сайт Gmail.

Вельми популярний нині сервіс поштового хостингу Gmail, послугами якого користуються мільйони приватних користувачів по всьому світу, робить спробу вийти на ринок  корпоративної пошти

Бажання Google надавати послуги електронної пошти корпоративному сектору цілком зрозуміло. Бізнес на відміну від приватного безкоштовного користувача платоспроможний клієнт. Особисту поштову скриньку @ gmail.com ще належить монетизувати копійчаними показами рекламних банерів і контекстної реклами, за корпоративну пошту з клієнта можна брати живі гроші вперед.

Але чи готовий бізнес платити за послугу корпоративної пошти від Gmail в її нинішньому форматі і якості? Залишимо зараз за кадром періодично-регулярні збої сервісу, найчастіше тягнуть безповоротну втрату призначених для користувача даних ( "Безкоштовний сир: мишоловка Gmail знову зачинилися" , "150 тисяч користувачів Gmail втратили пошти" і ін.) і розглянемо обмеження і недоліки присутні в роботі служби постійно.

тестувати пошту

обмеження

Вельми обмежений розмір прийнятого повідомлення. В даний момент обмеження на максимальний розмір прийнятого поштовим сервісом Gmail повідомлення становить приблизно 34 Мегабайта (а точніше 35882577 байт), що на теперішній час зовсім небагато. Саме цю цифру повідомляє SMTP-сервер mx.google.com в стандартній опції SIZE і спроба відправити повідомлення обсягом більше хоч на 1 байт викличе помилку і скидання з'єднання поштовим сервером Gmail:

250-mx.google.com at your service
250 SIZE 35882577
250-8BITMIME
250-STARTTLS
250-ENHANCEDSTATUSCODES
250 PIPELINING
Message size exceeds receiving server's maximum acceptable message size
QUIT

Уявіть собі офісного працівника, вимушеного терміново відправити корпоративної пошти повідомлення, наприклад, з вкладенням відсканованих документів. Такі файли можуть мати значний обсяг. Не забудьте також, що при відправці файлів як додаток до електронного пошти вони через особливості перекодування можуть збільшуватися в розмірі до 30%. Це ще більше скорочує корисну «пропускну здатність» вкладень пошти Gmail і робить її малопридатною в корпоративному секторі.

недоліки

 • відсутність підпису доменними ключами DKIM. Ефективна технологія DKIM (Domain Keys Identified Mail) на поштовому сервісі Гугл доступна тільки користувачам поштових скриньок @ gmail.com Корпоративна пошта Google позбавлена цієї вкрай корисної можливості. Підписання кожного вихідного повідомлення індивідуальної криптографічного підписом дозволяє виключити його підробку і підтвердити особу відправника.
 • неможливість використання технології SPF, яка дозволяє не тільки захистити свою поштову домен від підробки вихідних листів спамерами, але і полегшити проходження власними легітимними листами спам-фільтрів на поштових серверах одержувачів, а також виключити їх помилкове визначення як спам або сумнівні листи.
 • відсутність списків розсилки. Будучи не в силах контролювати розсилку спаму з своїх безкоштовних акаунтів сервіс просто не надає таку дуже важливу й продуктивну для бізнес-комунікацій опцію як списки розсилки.
 • вартість. Корпоративна пошта Google коштує $ 50 в рік за кожну адресу електронної пошти. За поточним курсом долара США вартість в місяць складе 130 руб. за поштову скриньку. Ціна для російського ринку досить висока, особливо якщо взяти до уваги перераховані вище обмеження і явні недоліки.
 • повна відсутність технічної підтримки. На сайті ніколи немає, не було і явно не передбачається телефонів технічної підтримки, адрес офісів, куди можна було б звернутися з проблемою. Про цілодобової підтримки немає й мови. Єдиний спосіб запросити допомоги у разі збою (наприклад, "Збій IMAP-протоколу в роботі поштового сервера Gmail" ) - форма зворотного зв'язку, однак відповідь не гарантується.

Таким чином факти змушують зробити висновок про те, що корпоративна пошта Gmail від Google як раз для корпоративної пошти підходить досить мало. Мало хто організації будуть готові миритися з численними обмеженнями і недоліками, зумовленими масовістю безкоштовного сервісу і посяде все його «болячки». До слова, і безкоштовні і платні клієнти Gmail обслуговуються на одних і тих же поштових серверах. Це приблизно те ж саме, що і обслуговувати клієнтів дорогого ресторану, що заплатили чималу суму за вечерю, разом з постояльцями нічліжки в безкоштовній їдальні цього ж закладу :)

Чи варто довіряти свою пошту пошуковику або звернутися до професійного постачальника послуг хостингу корпоративної пошти, вирішувати кожному бізнесу самостійно.

Але чи готовий бізнес платити за послугу корпоративної пошти від Gmail в її нинішньому форматі і якості?


Новости
 • Виртуальный хостинг

  Виртуальный хостинг. Возможности сервера распределяются в равной мере между всеми... 
  Читать полностью

 • Редизайн сайта

  Редизайн сайта – это полное либо частичное обновление дизайна существующего сайта.... 
  Читать полностью

 • Консалтинг, услуги контент-менеджера

  Сопровождение любых интернет ресурсов;- Знание HTML и CSS- Поиск и обновление контента;-... 
  Читать полностью

 • Трафик из соцсетей

  Сравнительно дешевый способ по сравнению с поисковым и контекстным видами раскрутки... 
  Читать полностью

 • Поисковая оптимизация

  Поисковая оптимизация (англ. search engine optimization, SEO) — поднятие позиций сайта в результатах... 
  Читать полностью