<
 • Главная
Статьи

Adobe Illustrator CS5

Illustrator CS5

Виробник: Adobe Systems
Оцінка: 4,5 / 5
Висновок: крім нових можливостей (малювання в перспективі, настройки обводок і ін.), Враховано багато давні побажання користувачів. Більшість нововведень дійсно додають функціональності, а не є простим варіантом старих інструментів.
Ціна: ліцензія - 756 дол., Поновлення від CS4 - 252 дол.

Здається, ще зовсім недавно ми працювали в «самої безвідмовної» 8-й версії Illustrator і ось вже знайомимося з 15-ї. Віддамо належне маркетологам Adobe: вони не стали хизуватися поважним віком, почавши новий відлік версіями Creative Suite, - тепер перед нами Illustrator CS5.

Віддамо належне маркетологам Adobe: вони не стали хизуватися поважним віком, почавши новий відлік версіями Creative Suite, - тепер перед нами Illustrator CS5

Нововведення торкнулися практично всі області програми. Важливо, що більшість дійсно додають функціональності, а не є спрощеним варіантом старих інструментів, як це буває останнім часом з програмами «у віці». Розглянемо зміни докладніше.

Інструменти малювання | Довгоочікувана функція малювання з урахуванням перспективних спотворень. Підтримуються режими 1-, 2- і 3-точковою перспективи. Для цього введені два нові інструменти. Perspective Grid Tool додає і дозволяє видозмінювати саму сітку - переміщати точки сходу і горизонт. Perspective Selection Tool виділяє, змінює розміри і переміщення об'єктів. Просто виділяємо об'єкт на площині, переміщаємо - і він змінюється відповідно до заданої перспективі. Можна дублювати об'єкти на площині стандартними засобами, а застосовуючи Transform again - розмножити їх у далечінь. Наприклад, додати ліхтарні стовпи або дорожню розмітку. Самі площини не фіксовані і переміщаються відносно один одного. Об'єкти при цьому також змінять пропорції або з'являться їх копії. Зрозуміло, текст, розташований на площині, можна редагувати. Якщо ваша фантазія стопор необхідністю кропіткої і нудною відтворення пропорцій, саме час дати їй повний хід.

Не менш приємно, коли оновлення покращує звичні інструменти. Властивості обведення не просто змінилися - тепер можна вибрати вид стрілок (Arrowhead) на кінцях кривої. Колишній варіант стрілок через Effects був менш наочний. Не знаю, наскільки часто використовуються стрілки в роботі, але доданий варіант у вигляді ножиць відверто порадував. Більш того, стрілки можна замінити своїми, інструкції, як це зробити, знаходяться в файлі Arrowheads.ai, розташованому в підпапках ShowPackageContent \ Required \ Resources \ (для Mac) і \ SupportFiles \ Required \ Resources \ (в разі Windows), які знаходяться в головній папці Illustrator. Змінюються розмір стрілок і позиціонування щодо кінцевої точки кривої. Для штрихових ліній є режим, коли штрихи на кутах і кінцях кривої будуть симетрично «підганяти» або залишатися «як є». Вибрати потрібний з них можна в основний палітрі Stroke, натиснувши одну з кнопок в розділі Dashed Line.

Художні можливості не поступаються в змінах чисто технічним. Тепер товщина обведення перестала бути постійною величиною! За допомогою інструменту Width Tool або готового профілю можна в будь-якому місці лінії зробити її тоншою або товщі, причому товщина може бути не симетрична щодо «осі» обведення - використовуйте для цього <Alt (Opt)>. Зміни зберігаються у вигляді шаблону для повторного використання. Властивостями кистей додали більше гнучкості в управлінні. В налаштуваннях Art Brush можна відокремити частину шаблону, яка буде розтягуватися по кривій, від що залишається без спотворень.

В налаштуваннях Art Brush можна відокремити частину шаблону, яка буде розтягуватися по кривій, від що залишається без спотворень

Головним плюсом в малюванні став новий тип кистей - Bristle. Це перший крок з боку Adobe до імітації натуральних технік: акварелі, олійного живопису та т. Д. При створенні нової кисті пропонується вибрати одну з десяти форм і такі параметри, як довжина «щетинок», щільність їх розташування, товщина, прозорість штрихів і їх гнучкість. У процесі малювання, як і в Photoshop, розмір кисті можна змінювати, використовуючи клавіші [і] (для зменшення / збільшення). Повну віддачу від таких кистей можна отримати, звичайно, тільки з графічним планшетом. Наскільки інструмент буде затребуваним, покаже час, але спокуса малювати в векторі барвисті мальовничі ілюстрації великий. Сподіваємося, цей напрямок буде розвиватися. Інструменти серії Live Paint отримали розвиток у вигляді нового Shape Builder і об'єднані з ним в одну групу. Булеві операції з об'єктами (об'єднання, віднімання і т. Д.) Не завжди зрозумілі, особливо початківцям. За допомогою Shape Builder досить виділити кілька пересічних об'єктів, і, провівши лінію через потрібні сегменти, ви їх об'єднайте. Утримуючи <Alt>, можна елегантно «вичитати» із загальної форми окремі фрагменти.

маски | Ще одна зміна для новачків. Як часом нелегко буває пояснити і зрозуміти принцип роботи масок ... Відтепер достатньо виділити об'єкт, вибрати режим Draw Inside - і ви вже перебуваєте «всередині» маски. Просто малюйте, пишіть зображення. Поверніться назад в режим Draw normal - і маска готова. Ще один режим малювання Draw Behind дозволяє малювати «позаду» об'єкта, що не перемикаючи шари і порядок накладення об'єктів. Профі можуть посперечатися про те, чи потрібні такі режими, але якщо користуватися <Shift + D> з клавіатури (для перемикання між ними), можна позбутися від помітної частини щоденної рутини.

криві | У розряд прискорювачів робочого процесу можна додати і миттєве об'єднання кривих. Раніше, щоб об'єднати дві криві, треба було виділити їх крайні точки і виконати операцію Join, а тепер досить просто виділити криві і натиснути <Ctrl (Cmd) + J>. Спрощено і вибір нижчого об'єкта - утримуючи <Ctrl (Cmd)>, клацніть по ньому, щоб виділити об'єкт під ним.

градієнти | З версії CS4 градієнти отримали такий параметр, як прозорість, з CS5 це стало можливо і з Gradient Mesh. Налаштування кожної вузлової точки регулюються через палітру Transparency.

Налаштування кожної вузлової точки регулюються через палітру Transparency

Multiple Artboards | Ті, хто давно хотів робити багатосторінкові документи в AI, але так і не наважився перейти на InDesign, можуть бути задоволені. Ідея Multiple artboard отримала гідний розвиток у вигляді додаткової палітри. Фактично це аналог палітри Pages з InDesign, з тією різницею, що кожній області можна задати свою назву, в тому числі і російською мовою. Робочі області можна міняти місцями, задавати порядок черговості, розташування відносно один одного у вигляді стовпчика, матриці і т. Д. Вирішено плутанина з лінійками загальної і робочої області - тепер у обох початок координат в верхньому лівому кутку. Перемикайтеся між загальною системою координат і прив'язаною до конкретної робочої області за допомогою <Alt + Ctrl + R (Opt + Cmd + R)>.

Розміри робочої області змінюються щодо опорної точки, як і будь-який об'єкт. Будь прямокутник конвертується в новий artboard.

Веб-дизайн | Загальносвітові тенденції переміщення контенту в цифрову форму відображаються і на Illustrator. Прикрі дрібниці, дратували розробників інтерфейсів і веб-дизайнерів, потроху усуваються.

Прикрі дрібниці, дратували розробників інтерфейсів і веб-дизайнерів, потроху усуваються

Палітра Transform обзавелася новим параметром Align to Pixel grid. Він застосовується до кожного об'єкта окремо і вирівнює їх щодо сітки пікселів. Тепер неможлива абсурдна ситуація, коли пряма товщиною в 1 піксель розпливалася в розмиту 3-піксельну. Контури і лінії стали чіткими і рівними, як і належить векторної графіки. Цей же параметр для всіх нових об'єктів встановлюється в діалозі створення нового документа. Палітра Character отримала 4 варіанти згладжування тексту (Sharp, Crisp, Strong, Smooth) - аналогічно існуючим в Photoshop. Не менш зручним при опрацюванні деталей буде автоматичне відображення піксельної сітки додаткової до основної (Grid) в режимі Pixel View при збільшенні більшому ніж 550%. Новий продукт Adobe Flash Catalyst для створення інтерактивних додатків і прототипів тісно пов'язаний з Illustrator. Ви створюєте дизайн інтерфейсу і окремі його елементи в AI, потім, імпортувавши у Flash Catalyst, додаєте їм інтерактивні властивості і налаштовуєте поведінку, а далі кожен окремий елемент можна доопрацювати командою Edit in Adobe Illustrator CS5. І після його редагування, натиснувши Done, повернутися назад у Flash Catalyst.

І після його редагування, натиснувши Done, повернутися назад у Flash Catalyst

ефекти | На допомогу кроссмедіа-розробникам впроваджено технологію ефектів, незалежних від дозволу (Resolution Independent Effects). Суть в наступному: якщо накласти ефект і змінити цільове дозвіл в Document Raster Effects Settings (Параметрах растрових ефектів в документі), то програма також змінить параметри ефектів, щоб зміни в зовнішньому вигляді при переході на інший дозвіл були мінімальні. Якщо ефект містить кілька параметрів, то змінені будуть тільки надають вирішальний вплив на зовнішній вигляд.

Symbols | Веб-дизайнери оцінять і новий режим масштабування символів (Symbols) - 9-slice. Він дозволяє в режимі редагування символу розділити його на 9 незалежно масштабованих сегментів. Це дозволяє відокремити напис на кнопці, щоб вона не спотворювалася при розтягуванні самої кнопки. Серед інших поліпшень роботи з символами відзначимо створення вкладених шарів при редагуванні символу, зміна опорної точки (Registration Point) і скасування трансформацій символу кнопкою Reset на контрольній панелі.

Adobe CS Live | Починаючи з цієї версії, Illustrator інтегрований із загальним для всього пакета Creative Suite 5 веб-сервісом Adobe CS Review - одним з декількох складових Adobe CS Live. Безпосередньо у вікні палітри CS Review ви можете додати одну або кілька робочих областей і вислати запрошення співавтору або замовнику. Взаємодія відбувається через систему Acrobat.com, для авторизації в якій всім учасникам сеансу необхідно зареєструватися на http://www.adobe.com/ і отримати Adobe ID. Ваші замовники, використовуючи тільки браузер, можуть виділяти окремі частини публікації і писати до них коментарі (в тому числі російською мовою), які негайно відображаються у вас в Illustrator. Виробник обмовляється, що сервіси можуть бути не доступні в деяких країнах, проте на етапі тестування проблем з цим не виникало.

висновок

Незважаючи на безліч нововведень, завжди є про що побурчати. Доданий раніше перегляд каналів (Separation preview) до сих пір не отримав функціоналу, подібного InDesign CS4. Вбудовані (embedded) зображення все також не можна витягти безпосередньо з Illustrator - але ж в InDesign це реалізовано з незапам'ятних часів. Відмінно реалізований в InDesign модуль перевірки Preflight так і проситься в AI. Звичайно, загальна продуктивність (особливо при роботі з ефектами) зросла не сильно, але для огляду використовувалася бета-версія - творці обіцяють, що комерційний реліз буде істотно оптимізований.

І тим не менш. Illustrator, який віддав було пальму першості за частиною інновацій InDesign, якщо і не виривається вперед у цій гонці, то, як мінімум, біжить уже на рівних. І заодно підтверджує негласне звання галузевого стандарту в своєму секторі.

Про автора: Владислав Осипов ( [email protected] ), Фрілансер, автор блогу http://designgu.ruНовости
  Без плагина
  На сайте WordPress имеется файл, именуемый как .htaccess. Многие пользователи не предают ему особого внимания и не используют все его возможности. На самом деле файл .htaccess – это дополнительные конфигурации

  Плагин подписки wordpress
  Очень трудно найти один плагин подписки wordpress , который объединил бы в себе все виды подписок, которые так необходимы сайту. Именно поэтому я решил сделать подборку лучших плагинов, которые смогут

  Слайд-шоу с помощью плагина для WordPress UnPointZero Slider
  Плагин для cms WordPress UnPointZero Slider – новостной слайдер. Он отражает в форме слайд-шоу изображения со ссылками на ваши статьи и краткие выдержки оттуда. Его можно установить и на новостной сайт,

  Плагины для Wordpress
  С помощью этого плагина вы легко сможете интегрировать Google диск на ваш WordPress сайт или блог . Gravity Forms — лучший плагин для создания форм на WordPress, от самых простых (например, форма

  Подписки плагином JetPack: размещение и редакция формы подписки
  Вступление Здравствуйте! В этой статье я покажу, как использовать плагин JetPack для создания пользовательской формы подписки и как эту формы подписки плагином JetPack добавлять в статьи сайта, а при

  Чистка сайта WordPress плагином WP-optimize
  От автора Со временем использования система WordPress накапливает не нужные файлы, комментарии и неиспользуемые данные в базе данных. Эти файлы и данные создаются в процессе работы и нужны для этого,

  Возможности Jetpack плагина
  Вступление Возможности Jetpack плагина это более 30 функциональных модуля плагина, делающего его универсальным плагином WordPress, заменяющего аналогичные сторонние плагины. Jetpack один заменяет десятки

  Резервное копирование WordPress сайта без плагинов
  Вступление Резервное копирование WordPress это второе, что нужно научиться делать после установки WordPress. Можно сколько угодно говорить о безопасности сайта и его защите, но лучшего варианта защиты

  Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ
  > > Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ Порой всем нам хочется попробовать себя в роли администратора сервера и испытать эту ответственность, но, к сожалению, вы не всегда все знаете о создании

  Плагин WordPress Database Backup. Архивация базы данных блога на WordPress
  Привет друзья! Сегодня на очереди еще один простой, НО, необходимый и полезный плагин — плагин WordPress Database Backup , который с легкостью и самостоятельно произведет процесс, который научно называется:

 • Виртуальный хостинг

  Виртуальный хостинг. Возможности сервера распределяются в равной мере между всеми... 
  Читать полностью

 • Редизайн сайта

  Редизайн сайта – это полное либо частичное обновление дизайна существующего сайта.... 
  Читать полностью

 • Консалтинг, услуги контент-менеджера

  Сопровождение любых интернет ресурсов;- Знание HTML и CSS- Поиск и обновление контента;-... 
  Читать полностью

 • Трафик из соцсетей

  Сравнительно дешевый способ по сравнению с поисковым и контекстным видами раскрутки... 
  Читать полностью

 • Поисковая оптимизация

  Поисковая оптимизация (англ. search engine optimization, SEO) — поднятие позиций сайта в результатах... 
  Читать полностью