<
 • Главная
Статьи

Євген Гришковець - Асфальт »Електронні книги купити або читати онлайн | бібліотека LibFox

 1. Євген Гришковець - Асфальт Євген Гришковець асфальт - Ну і що?! - Як ну і що ?! Миша, рідний!...
 2. Євген Гришковець - Асфальт
 3. Євген Гришковець - Асфальт
 4. Євген Гришковець - Асфальт
 5. Євген Гришковець - Асфальт
 6. Євген Гришковець - Асфальт

Євген Гришковець - Асфальт

Євген Гришковець


асфальт

- Ну і що?!

- Як ну і що ?! Миша, рідний! Він же закінчений, розумієш, закінчений негідник! Він же гнилий наскрізь! З ним не те що вітатися ...

- Ну і що? Зате він вміє поводитися.

Останні кілька місяців він часто згадував цю розмову. Навіть не сам розмову, а свою фразу: «Зате він вміє поводитися». Тоді вийшла суперечка, він в тій суперечці виявився в меншості, точніше, він сперечався з усіма, а ще точніше, все сперечалися з ним. Це був не дружній, а скоріше ділової суперечка. Гостро обговорювали ділові та людські якості однієї людини. Тоді-то він і сказав: «Зате він вміє поводитися». І останні кілька місяців ця фраза часто йому згадувалася.

Він раптом зрозумів, що сказав цю фразу цілком щиро. Зрозумів, що вміння поводитися в тій людині, про який тоді йшлося, йому важливіше всього іншого. А ще він зрозумів, що все інше в тій людині його просто не хвилює і не цікавить. Він здивувався, тому що раніше його цікавило в людях саме все інше.

Він зрозумів, що з якогось моменту його стали більше влаштовувати і навіть радувати ті люди, які просто вміли себе добре вести. Такі ввічливі, пунктуальні, що не скорочують дистанцію, небагатослівні; такі ось рідкісні, в общем-то, у нас люди. Які у них там камені за пазухою і фіги в кишені - це їхня справа. Але ось вчасно прийшов, сказав все тільки у справі, посміхнувся, попрощався і пішов, навіть раніше наміченого, - значить, приємний і, швидше за все, розумна людина. З такими хотілося співпрацювати і навіть спілкуватися.

Він тільки ніяк не міг згадати, коли і як з ним таке сталося. Коли йому перестали бути необхідними імпульсивні і щирі прояви характеру і почуттів і як сталося те, що йому, по совісті, стало не дуже важливо, як до нього ставляться колеги, приятелі, сусіди, співгромадяни, керівники міста і країни. Аби добре себе вели. Він не міг пригадати, як і коли з ним сталася така зміна.

Щось відбувалося з ним, потім трапився той самий спір, під час якого він сказав ту саму фразу, і тоді він виявив в собі такі серйозні зміни. Він трохи здивувався такому відкриттю і швидше зрадів йому. Йому здалося, що він нарешті-то подорослішав до своїх тридцяти семи років і нарешті став ще краще розбиратися в людях. Він навіть поміняв свій спосіб і стиль спілкування і, як йому здалося, сам став добре себе вести.


***

- Не знаю, не знаю, друже. Мені здається, ти кудись ведеш, тільки я не зрозумію куди, - зморщивши губи і низько схилившись над столом, говорив старовинний Мішин приятель Стьопа, якого всі друзі і приятелі називали Сёпа. - Я тобі про одне, а ти мені щось зовсім інше намагаєшся втовкмачити.

- Правильно. Тому що ти мене не чуєш і навіть не намагаєшся почути, - спокійно, відкинувшись на спинку стільця і ​​відсунули від столу, відповів Мишко.

Ця розмова відбулася у них пару тижнів назад, і Міша теж його згадував. Йому сподобалося, як вдало він сформулював свої розрізнені думки останніх місяців і як красиво вони влилися в розмову. Він запам'ятав свої формулювання і навіть встиг їх повторити в інших компаніях і бесідах.

А тоді вони сиділи зі Стьопою і Сергієм, теж старовинним приятелем, після того як позаймались в спортзалі, трохи погрілися в сауні і прийняли душ. Сиділи, пили якийсь мудрований безбарвний і, звичайно ж, дуже корисний для здоров'я чай, розмовляли і страшно хотіли палити, але терпіли. Вони вже пару років майже стабільно ходили по вівторках і четвергах в спортзал, і у них виробився ритуал курити разом після спорту, але тільки тоді, коли вони разом виходили на вулицю. Вони намагалися відтягнути цей момент, щоб краще відчути, як «чіпляє» перша після спорту сигарета. Взагалі-то вони давно намагалися кинути палити, то разом, за компанію, то нарізно, то на спір. Але в той раз вони сиділи, пили чай, сильно хотіли палити, і у них зайшла розмова про літній відпочинок і про те, що можна вважати відпочинком.

- Чому не чую? Я не глухий, я все чую! - сперечався Стьопа.

- Сёпа, Сёпа! Чи не веди себе як маленький, - вступив нарешті в розмову Серьога. - Міша ж не сперечається з тобою, що потрібно відпочивати, як і де подобається. Мішань, я переведу йому з твоєї мови на людський те, що, як я зрозумів, ти хотів сказати? Можна, можливо?

- Спробуй, - посміхнувся Мишко, - але я і сам тоді послухаю, мені цікаво, в чому ж різниця.

- Послухайте, братці, я не ідіот, - обурено відсторонившись від столу, сказав Стьопа, - я все зрозумів. І, до речі, я відмінно запам'ятав з дитинства, що про присутніх говорити в третій особі - це неважливо. Це свинство, Серьожа! Миша, можна я переведу йому, щоб він зрозумів? - ламаючи мову, передражнив Сергія Стьопа.

- Ти, звичайно, все чудово розумієш! - посміхнувся Сергій. - Усе! І всіх! Крім Михайла. Ти ж сам це знаєш, друже!

- Гаразд, давайте, робіть з мене ідіота. Це ваша улюблена пісня, - сказав Стьопа і голосно сьорбнув чай ​​з чашки.

Миша був знайомий з Сергієм і Стьопою давно. Вони не вчилися разом ні в школі, ні в студентські роки. Ніколи разом не працювали. Просто якось давно познайомилися і приятелювали, періодично доходячи до дружби. Сергій був молодший Михайла року на три, а Стьопі виповнилося сорок чотири.

Стьопа вже багато років безрезультатно худнув. Всіх знайомих, яких він не бачив більше двох тижнів, він зустрічав словами: «Ой, як ти схуд (ла)». Або навпаки: «Ой, ти що поправився (лась), чи що?» Стьопа сороковий свій день народження відзначати не хотів, але в підсумку зазначив його дуже бурхливо. На наступний же день після того дня народження він став до себе уважно прислухатися у пошуках ознак сорокарічного кризи. Він став уважніше ставитися до свого здоров'я і іноді впадав в паніку через легкого набряку ніг або болів в попереку. Стьопу звали Сёпой ще до того, як Міша з ним познайомився. І це скорочення дуже йому йшло. Стьопа навіть не намагався заперечувати. Товстий, великий Стьопа завжди сопел носом, голосно їв і, сміючись, завжди похрюкують.

Він дуже заздрив Сергію. Заздрив тому, що той міг їсти що завгодно і скільки завгодно, але був худим, костистих і жилавим. Про таких кажуть: «Не в коня корм». І ще Стьопа частенько говорив Сергію, піднімаючи вказівний палець вгору: «Чекай, чекай! Ось стукне тобі сорок років, ось тоді ми на тебе подивимося, ось тоді ти затанцюєш по-іншому ».

Стьопа останні три роки витрачав багато грошей на те, що їздив по якимось екзотичним країнам, щоб там ознайомитися з екзотичними методами медицини. Він все про це знав, особливо те, що стосувалося схуднення і зміцнення потенції. Він привозив звідусіль якісь настої в пляшках, в яких плавали різні коріння, або дохлі змії, або все разом. Привозив чаї, мазі, порошки, любив про це поговорити, потім їхав в іншу країну, привозив щось інше, і так вже три останніх роки. У Стьопи було два зоомагазину і маленька ветеринарна клініка. Він мав славу відмінним фахівцем, страшно любив тварин і свою роботу. Всі його приятелі тільки те й робили що дивувалися, як він міг захопитися всякими шарлатанськими ідеями. А головне, все шкодували тих грошей, які він з такою працею заробляв і при цьому витрачав на будь-яку, на їхню думку, погань.

А Сергій легко і успішно продавав автомобілі, розширював свій бізнес, заробляв багато і без видимої напруги. Він, на відміну від Михайла і Стьопи, ніколи одружений не був, дітей ніколи не мав. Сергій захоплювався всіма видами екстремального спорту і, здавалося, у всіх морях пірнув, на всі гори забрався, а потім скотився з них на лижах.

- Так ось, Сёпа, дорогий! Миша говорив, що відпочивати «взагалі» неможливо. Потрібно відпочивати від чогось. Розумієш? І якщо добре і чітко зрозуміти, чому ти втомився, то можна більш ефективно відпочити. Правильно я, Міша, тебе зрозумів? - повільно і злегка розтягуючи слова, як для дітей, сказав Сергій.

- Так. В цілому правильно, - не змінюючи пози, сказав Мишко. - І це стосується всього, дорогий Сёпа! Лікуватися «взагалі», від усього на світі і відразу, теж неможливо. Хоча я і не фахівець, але впевнений, що це так.

- Так зрозумів я це! - махнув на обох рукою Стьопа. - І зрозумів твій натяк на мене. Добре, я неправильно лікуюся, я неправильно відпочиваю, я неправильно живу, я старий і товстий. Це я зрозумів. А як тоді правильно? Ось ти, Сергію, від чого відпочиваєш?

- А я не втомлююся, дорогий, - ліниво відповів Сергій.

- Молодець! - скривившись, покосився на нього Стьопа. - Це в сенсі: як розслабитися? А треба не напружуватися! З тобою зрозуміло. З тобою після твоїх сорока поговоримо. А ти Міша, ти від чого відпочиваєш? І наступний моє запитання - як?

- Я вже давно, Сёпа, друже, втомлююся і відпочиваю тільки від людей.

Виникла невелика пауза.

- Чи не зарано, Михайлику, ти почав втомлюватися від людей? - серйозно і повільно запитав Стьопа.

- Ну ти-то, Сёпа, з тваринами спілкуєшся, тобі від людей втомлюватися колись, - посміхнувся Сергій. - А де ж, Миша, можна від людей-то відпочити? Зараз кругом люди. Навіть на кожній горі хоча б парочка так сидить. Морські прогулянки ти не любиш. В пустелі? У тундрі? Миша, не сміши мене. Ти ж без цивілізації і дня не протягнеш, не зможеш ти без людей. У цьому сенсі я тебе добре знаю.

Кінець ознайомчого уривка

СПОДОБАЛАСЯ КНИГА?

Ця книга коштує менше ніж чашка кави
Ця книга коштує менше ніж чашка кави!
ДІЗНАТИСЬ ЦІНУ

Євген Гришковець - Асфальт

Євген Гришковець


асфальт

- Ну і що?!

- Як ну і що ?! Миша, рідний! Він же закінчений, розумієш, закінчений негідник! Він же гнилий наскрізь! З ним не те що вітатися ...

- Ну і що? Зате він вміє поводитися.

Останні кілька місяців він часто згадував цю розмову. Навіть не сам розмову, а свою фразу: «Зате він вміє поводитися». Тоді вийшла суперечка, він в тій суперечці виявився в меншості, точніше, він сперечався з усіма, а ще точніше, все сперечалися з ним. Це був не дружній, а скоріше ділової суперечка. Гостро обговорювали ділові та людські якості однієї людини. Тоді-то він і сказав: «Зате він вміє поводитися». І останні кілька місяців ця фраза часто йому згадувалася.

Він раптом зрозумів, що сказав цю фразу цілком щиро. Зрозумів, що вміння поводитися в тій людині, про який тоді йшлося, йому важливіше всього іншого. А ще він зрозумів, що все інше в тій людині його просто не хвилює і не цікавить. Він здивувався, тому що раніше його цікавило в людях саме все інше.

Він зрозумів, що з якогось моменту його стали більше влаштовувати і навіть радувати ті люди, які просто вміли себе добре вести. Такі ввічливі, пунктуальні, що не скорочують дистанцію, небагатослівні; такі ось рідкісні, в общем-то, у нас люди. Які у них там камені за пазухою і фіги в кишені - це їхня справа. Але ось вчасно прийшов, сказав все тільки у справі, посміхнувся, попрощався і пішов, навіть раніше наміченого, - значить, приємний і, швидше за все, розумна людина. З такими хотілося співпрацювати і навіть спілкуватися.

Він тільки ніяк не міг згадати, коли і як з ним таке сталося. Коли йому перестали бути необхідними імпульсивні і щирі прояви характеру і почуттів і як сталося те, що йому, по совісті, стало не дуже важливо, як до нього ставляться колеги, приятелі, сусіди, співгромадяни, керівники міста і країни. Аби добре себе вели. Він не міг пригадати, як і коли з ним сталася така зміна.

Щось відбувалося з ним, потім трапився той самий спір, під час якого він сказав ту саму фразу, і тоді він виявив в собі такі серйозні зміни. Він трохи здивувався такому відкриттю і швидше зрадів йому. Йому здалося, що він нарешті-то подорослішав до своїх тридцяти семи років і нарешті став ще краще розбиратися в людях. Він навіть поміняв свій спосіб і стиль спілкування і, як йому здалося, сам став добре себе вести.


***

- Не знаю, не знаю, друже. Мені здається, ти кудись ведеш, тільки я не зрозумію куди, - зморщивши губи і низько схилившись над столом, говорив старовинний Мішин приятель Стьопа, якого всі друзі і приятелі називали Сёпа. - Я тобі про одне, а ти мені щось зовсім інше намагаєшся втовкмачити.

- Правильно. Тому що ти мене не чуєш і навіть не намагаєшся почути, - спокійно, відкинувшись на спинку стільця і ​​відсунули від столу, відповів Мишко.

Ця розмова відбулася у них пару тижнів назад, і Міша теж його згадував. Йому сподобалося, як вдало він сформулював свої розрізнені думки останніх місяців і як красиво вони влилися в розмову. Він запам'ятав свої формулювання і навіть встиг їх повторити в інших компаніях і бесідах.

А тоді вони сиділи зі Стьопою і Сергієм, теж старовинним приятелем, після того як позаймались в спортзалі, трохи погрілися в сауні і прийняли душ. Сиділи, пили якийсь мудрований безбарвний і, звичайно ж, дуже корисний для здоров'я чай, розмовляли і страшно хотіли палити, але терпіли. Вони вже пару років майже стабільно ходили по вівторках і четвергах в спортзал, і у них виробився ритуал курити разом після спорту, але тільки тоді, коли вони разом виходили на вулицю. Вони намагалися відтягнути цей момент, щоб краще відчути, як «чіпляє» перша після спорту сигарета. Взагалі-то вони давно намагалися кинути палити, то разом, за компанію, то нарізно, то на спір. Але в той раз вони сиділи, пили чай, сильно хотіли палити, і у них зайшла розмова про літній відпочинок і про те, що можна вважати відпочинком.

- Чому не чую? Я не глухий, я все чую! - сперечався Стьопа.

- Сёпа, Сёпа! Чи не веди себе як маленький, - вступив нарешті в розмову Серьога. - Міша ж не сперечається з тобою, що потрібно відпочивати, як і де подобається. Мішань, я переведу йому з твоєї мови на людський те, що, як я зрозумів, ти хотів сказати? Можна, можливо?

- Спробуй, - посміхнувся Мишко, - але я і сам тоді послухаю, мені цікаво, в чому ж різниця.

- Послухайте, братці, я не ідіот, - обурено відсторонившись від столу, сказав Стьопа, - я все зрозумів. І, до речі, я відмінно запам'ятав з дитинства, що про присутніх говорити в третій особі - це неважливо. Це свинство, Серьожа! Миша, можна я переведу йому, щоб він зрозумів? - ламаючи мову, передражнив Сергія Стьопа.

- Ти, звичайно, все чудово розумієш! - посміхнувся Сергій. - Всі! І всіх! Крім Михайла. Ти ж сам це знаєш, друже!

- Гаразд, давайте, робіть з мене ідіота. Це ваша улюблена пісня, - сказав Стьопа і голосно сьорбнув чай ​​з чашки.

Миша був знайомий з Сергієм і Стьопою давно. Вони не вчилися разом ні в школі, ні в студентські роки. Ніколи разом не працювали. Просто якось давно познайомилися і приятелювали, періодично доходячи до дружби. Сергій був молодший Михайла року на три, а Стьопі виповнилося сорок чотири.

Стьопа вже багато років безрезультатно худнув. Всіх знайомих, яких він не бачив більше двох тижнів, він зустрічав словами: «Ой, як ти схуд (ла)». Або навпаки: «Ой, ти що поправився (лась), чи що?» Стьопа сороковий свій день народження відзначати не хотів, але в підсумку зазначив його дуже бурхливо. На наступний же день після того дня народження він став до себе уважно прислухатися у пошуках ознак сорокарічного кризи. Він став уважніше ставитися до свого здоров'я і іноді впадав в паніку через легкого набряку ніг або болів в попереку. Стьопу звали Сёпой ще до того, як Міша з ним познайомився. І це скорочення дуже йому йшло. Стьопа навіть не намагався заперечувати. Товстий, великий Стьопа завжди сопел носом, голосно їв і, сміючись, завжди похрюкують.

Він дуже заздрив Сергію. Заздрив тому, що той міг їсти що завгодно і скільки завгодно, але був худим, костистих і жилавим. Про таких кажуть: «Не в коня корм». І ще Стьопа частенько говорив Сергію, піднімаючи вказівний палець вгору: «Чекай, чекай! Ось стукне тобі сорок років, ось тоді ми на тебе подивимося, ось тоді ти затанцюєш по-іншому ».

Стьопа останні три роки витрачав багато грошей на те, що їздив по якимось екзотичним країнам, щоб там ознайомитися з екзотичними методами медицини. Він все про це знав, особливо те, що стосувалося схуднення і зміцнення потенції. Він привозив звідусіль якісь настої в пляшках, в яких плавали різні коріння, або дохлі змії, або все разом. Привозив чаї, мазі, порошки, любив про це поговорити, потім їхав в іншу країну, привозив щось інше, і так вже три останніх роки. У Стьопи було два зоомагазину і маленька ветеринарна клініка. Він мав славу відмінним фахівцем, страшно любив тварин і свою роботу. Всі його приятелі тільки те й робили що дивувалися, як він міг захопитися всякими шарлатанськими ідеями. А головне, все шкодували тих грошей, які він з такою працею заробляв і при цьому витрачав на будь-яку, на їхню думку, погань.

А Сергій легко і успішно продавав автомобілі, розширював свій бізнес, заробляв багато і без видимої напруги. Він, на відміну від Михайла і Стьопи, ніколи одружений не був, дітей ніколи не мав. Сергій захоплювався всіма видами екстремального спорту і, здавалося, у всіх морях пірнув, на всі гори забрався, а потім скотився з них на лижах.

- Так ось, Сёпа, дорогий! Миша говорив, що відпочивати «взагалі» неможливо. Потрібно відпочивати від чогось. Розумієш? І якщо добре і чітко зрозуміти, чому ти втомився, то можна більш ефективно відпочити. Правильно я, Міша, тебе зрозумів? - повільно і злегка розтягуючи слова, як для дітей, сказав Сергій.

- Так. В цілому правильно, - не змінюючи пози, сказав Мишко. - І це стосується всього, дорогий Сёпа! Лікуватися «взагалі», від усього на світі і відразу, теж неможливо. Хоча я і не фахівець, але впевнений, що це так.

- Так зрозумів я це! - махнув на обох рукою Стьопа. - І зрозумів твій натяк на мене. Добре, я неправильно лікуюся, я неправильно відпочиваю, я неправильно живу, я старий і товстий. Це я зрозумів. А як тоді правильно? Ось ти, Сергію, від чого відпочиваєш?

- А я не втомлююся, дорогий, - ліниво відповів Сергій.

- Молодець! - скривившись, покосився на нього Стьопа. - Це в сенсі: як розслабитися? А треба не напружуватися! З тобою зрозуміло. З тобою після твоїх сорока поговоримо. А ти Міша, ти від чого відпочиваєш? І наступний моє запитання - як?

- Я вже давно, Сёпа, друже, втомлююся і відпочиваю тільки від людей.

Виникла невелика пауза.

- Чи не зарано, Михайлику, ти почав втомлюватися від людей? - серйозно і повільно запитав Стьопа.

- Ну ти-то, Сёпа, з тваринами спілкуєшся, тобі від людей втомлюватися колись, - посміхнувся Сергій. - А де ж, Миша, можна від людей-то відпочити? Зараз кругом люди. Навіть на кожній горі хоча б парочка так сидить. Морські прогулянки ти не любиш. В пустелі? У тундрі? Миша, не сміши мене. Ти ж без цивілізації і дня не протягнеш, не зможеш ти без людей. У цьому сенсі я тебе добре знаю.

Кінець ознайомчого уривка

СПОДОБАЛАСЯ КНИГА?

Ця книга коштує менше ніж чашка кави
Ця книга коштує менше ніж чашка кави!
ДІЗНАТИСЬ ЦІНУ

Євген Гришковець - Асфальт

Євген Гришковець


асфальт

- Ну і що?!

- Як ну і що ?! Миша, рідний! Він же закінчений, розумієш, закінчений негідник! Він же гнилий наскрізь! З ним не те що вітатися ...

- Ну і що? Зате він вміє поводитися.

Останні кілька місяців він часто згадував цю розмову. Навіть не сам розмову, а свою фразу: «Зате він вміє поводитися». Тоді вийшла суперечка, він в тій суперечці виявився в меншості, точніше, він сперечався з усіма, а ще точніше, все сперечалися з ним. Це був не дружній, а скоріше ділової суперечка. Гостро обговорювали ділові та людські якості однієї людини. Тоді-то він і сказав: «Зате він вміє поводитися». І останні кілька місяців ця фраза часто йому згадувалася.

Він раптом зрозумів, що сказав цю фразу цілком щиро. Зрозумів, що вміння поводитися в тій людині, про який тоді йшлося, йому важливіше всього іншого. А ще він зрозумів, що все інше в тій людині його просто не хвилює і не цікавить. Він здивувався, тому що раніше його цікавило в людях саме все інше.

Він зрозумів, що з якогось моменту його стали більше влаштовувати і навіть радувати ті люди, які просто вміли себе добре вести. Такі ввічливі, пунктуальні, що не скорочують дистанцію, небагатослівні; такі ось рідкісні, в общем-то, у нас люди. Які у них там камені за пазухою і фіги в кишені - це їхня справа. Але ось вчасно прийшов, сказав все тільки у справі, посміхнувся, попрощався і пішов, навіть раніше наміченого, - значить, приємний і, швидше за все, розумна людина. З такими хотілося співпрацювати і навіть спілкуватися.

Він тільки ніяк не міг згадати, коли і як з ним таке сталося. Коли йому перестали бути необхідними імпульсивні і щирі прояви характеру і почуттів і як сталося те, що йому, по совісті, стало не дуже важливо, як до нього ставляться колеги, приятелі, сусіди, співгромадяни, керівники міста і країни. Аби добре себе вели. Він не міг пригадати, як і коли з ним сталася така зміна.

Щось відбувалося з ним, потім трапився той самий спір, під час якого він сказав ту саму фразу, і тоді він виявив в собі такі серйозні зміни. Він трохи здивувався такому відкриттю і швидше зрадів йому. Йому здалося, що він нарешті-то подорослішав до своїх тридцяти семи років і нарешті став ще краще розбиратися в людях. Він навіть поміняв свій спосіб і стиль спілкування і, як йому здалося, сам став добре себе вести.


***

- Не знаю, не знаю, друже. Мені здається, ти кудись ведеш, тільки я не зрозумію куди, - зморщивши губи і низько схилившись над столом, говорив старовинний Мішин приятель Стьопа, якого всі друзі і приятелі називали Сёпа. - Я тобі про одне, а ти мені щось зовсім інше намагаєшся втовкмачити.

- Правильно. Тому що ти мене не чуєш і навіть не намагаєшся почути, - спокійно, відкинувшись на спинку стільця і ​​відсунули від столу, відповів Мишко.

Ця розмова відбулася у них пару тижнів назад, і Міша теж його згадував. Йому сподобалося, як вдало він сформулював свої розрізнені думки останніх місяців і як красиво вони влилися в розмову. Він запам'ятав свої формулювання і навіть встиг їх повторити в інших компаніях і бесідах.

А тоді вони сиділи зі Стьопою і Сергієм, теж старовинним приятелем, після того як позаймались в спортзалі, трохи погрілися в сауні і прийняли душ. Сиділи, пили якийсь мудрований безбарвний і, звичайно ж, дуже корисний для здоров'я чай, розмовляли і страшно хотіли палити, але терпіли. Вони вже пару років майже стабільно ходили по вівторках і четвергах в спортзал, і у них виробився ритуал курити разом після спорту, але тільки тоді, коли вони разом виходили на вулицю. Вони намагалися відтягнути цей момент, щоб краще відчути, як «чіпляє» перша після спорту сигарета. Взагалі-то вони давно намагалися кинути палити, то разом, за компанію, то нарізно, то на спір. Але в той раз вони сиділи, пили чай, сильно хотіли палити, і у них зайшла розмова про літній відпочинок і про те, що можна вважати відпочинком.

- Чому не чую? Я не глухий, я все чую! - сперечався Стьопа.

- Сёпа, Сёпа! Чи не веди себе як маленький, - вступив нарешті в розмову Серьога. - Міша ж не сперечається з тобою, що потрібно відпочивати, як і де подобається. Мішань, я переведу йому з твоєї мови на людський те, що, як я зрозумів, ти хотів сказати? Можна, можливо?

- Спробуй, - посміхнувся Мишко, - але я і сам тоді послухаю, мені цікаво, в чому ж різниця.

- Послухайте, братці, я не ідіот, - обурено відсторонившись від столу, сказав Стьопа, - я все зрозумів. І, до речі, я відмінно запам'ятав з дитинства, що про присутніх говорити в третій особі - це неважливо. Це свинство, Серьожа! Миша, можна я переведу йому, щоб він зрозумів? - ламаючи мову, передражнив Сергія Стьопа.

- Ти, звичайно, все чудово розумієш! - посміхнувся Сергій. - Всі! І всіх! Крім Михайла. Ти ж сам це знаєш, друже!

- Гаразд, давайте, робіть з мене ідіота. Це ваша улюблена пісня, - сказав Стьопа і голосно сьорбнув чай ​​з чашки.

Миша був знайомий з Сергієм і Стьопою давно. Вони не вчилися разом ні в школі, ні в студентські роки. Ніколи разом не працювали. Просто якось давно познайомилися і приятелювали, періодично доходячи до дружби. Сергій був молодший Михайла року на три, а Стьопі виповнилося сорок чотири.

Стьопа вже багато років безрезультатно худнув. Всіх знайомих, яких він не бачив більше двох тижнів, він зустрічав словами: «Ой, як ти схуд (ла)». Або навпаки: «Ой, ти що поправився (лась), чи що?» Стьопа сороковий свій день народження відзначати не хотів, але в підсумку зазначив його дуже бурхливо. На наступний же день після того дня народження він став до себе уважно прислухатися у пошуках ознак сорокарічного кризи. Він став уважніше ставитися до свого здоров'я і іноді впадав в паніку через легкого набряку ніг або болів в попереку. Стьопу звали Сёпой ще до того, як Міша з ним познайомився. І це скорочення дуже йому йшло. Стьопа навіть не намагався заперечувати. Товстий, великий Стьопа завжди сопел носом, голосно їв і, сміючись, завжди похрюкують.

Він дуже заздрив Сергію. Заздрив тому, що той міг їсти що завгодно і скільки завгодно, але був худим, костистих і жилавим. Про таких кажуть: «Не в коня корм». І ще Стьопа частенько говорив Сергію, піднімаючи вказівний палець вгору: «Чекай, чекай! Ось стукне тобі сорок років, ось тоді ми на тебе подивимося, ось тоді ти затанцюєш по-іншому ».

Стьопа останні три роки витрачав багато грошей на те, що їздив по якимось екзотичним країнам, щоб там ознайомитися з екзотичними методами медицини. Він все про це знав, особливо те, що стосувалося схуднення і зміцнення потенції. Він привозив звідусіль якісь настої в пляшках, в яких плавали різні коріння, або дохлі змії, або все разом. Привозив чаї, мазі, порошки, любив про це поговорити, потім їхав в іншу країну, привозив щось інше, і так вже три останніх роки. У Стьопи було два зоомагазину і маленька ветеринарна клініка. Він мав славу відмінним фахівцем, страшно любив тварин і свою роботу. Всі його приятелі тільки те й робили що дивувалися, як він міг захопитися всякими шарлатанськими ідеями. А головне, все шкодували тих грошей, які він з такою працею заробляв і при цьому витрачав на будь-яку, на їхню думку, погань.

А Сергій легко і успішно продавав автомобілі, розширював свій бізнес, заробляв багато і без видимої напруги. Він, на відміну від Михайла і Стьопи, ніколи одружений не був, дітей ніколи не мав. Сергій захоплювався всіма видами екстремального спорту і, здавалося, у всіх морях пірнув, на всі гори забрався, а потім скотився з них на лижах.

- Так ось, Сёпа, дорогий! Миша говорив, що відпочивати «взагалі» неможливо. Потрібно відпочивати від чогось. Розумієш? І якщо добре і чітко зрозуміти, чому ти втомився, то можна більш ефективно відпочити. Правильно я, Міша, тебе зрозумів? - повільно і злегка розтягуючи слова, як для дітей, сказав Сергій.

- Так. В цілому правильно, - не змінюючи пози, сказав Мишко. - І це стосується всього, дорогий Сёпа! Лікуватися «взагалі», від усього на світі і відразу, теж неможливо. Хоча я і не фахівець, але впевнений, що це так.

- Так зрозумів я це! - махнув на обох рукою Стьопа. - І зрозумів твій натяк на мене. Добре, я неправильно лікуюся, я неправильно відпочиваю, я неправильно живу, я старий і товстий. Це я зрозумів. А як тоді правильно? Ось ти, Сергію, від чого відпочиваєш?

- А я не втомлююся, дорогий, - ліниво відповів Сергій.

- Молодець! - скривившись, покосився на нього Стьопа. - Це в сенсі: як розслабитися? А треба не напружуватися! З тобою зрозуміло. З тобою після твоїх сорока поговоримо. А ти Міша, ти від чого відпочиваєш? І наступний моє запитання - як?

- Я вже давно, Сёпа, друже, втомлююся і відпочиваю тільки від людей.

Виникла невелика пауза.

- Чи не зарано, Михайлику, ти почав втомлюватися від людей? - серйозно і повільно запитав Стьопа.

- Ну ти-то, Сёпа, з тваринами спілкуєшся, тобі від людей втомлюватися колись, - посміхнувся Сергій. - А де ж, Миша, можна від людей-то відпочити? Зараз кругом люди. Навіть на кожній горі хоча б парочка так сидить. Морські прогулянки ти не любиш. В пустелі? У тундрі? Миша, не сміши мене. Ти ж без цивілізації і дня не протягнеш, не зможеш ти без людей. У цьому сенсі я тебе добре знаю.

Кінець ознайомчого уривка

СПОДОБАЛАСЯ КНИГА?

Ця книга коштує менше ніж чашка кави
Ця книга коштує менше ніж чашка кави!
ДІЗНАТИСЬ ЦІНУ

Євген Гришковець - Асфальт

Євген Гришковець


асфальт

- Ну і що?!

- Як ну і що ?! Миша, рідний! Він же закінчений, розумієш, закінчений негідник! Він же гнилий наскрізь! З ним не те що вітатися ...

- Ну і що? Зате він вміє поводитися.

Останні кілька місяців він часто згадував цю розмову. Навіть не сам розмову, а свою фразу: «Зате він вміє поводитися». Тоді вийшла суперечка, він в тій суперечці виявився в меншості, точніше, він сперечався з усіма, а ще точніше, все сперечалися з ним. Це був не дружній, а скоріше ділової суперечка. Гостро обговорювали ділові та людські якості однієї людини. Тоді-то він і сказав: «Зате він вміє поводитися». І останні кілька місяців ця фраза часто йому згадувалася.

Він раптом зрозумів, що сказав цю фразу цілком щиро. Зрозумів, що вміння поводитися в тій людині, про який тоді йшлося, йому важливіше всього іншого. А ще він зрозумів, що все інше в тій людині його просто не хвилює і не цікавить. Він здивувався, тому що раніше його цікавило в людях саме все інше.

Він зрозумів, що з якогось моменту його стали більше влаштовувати і навіть радувати ті люди, які просто вміли себе добре вести. Такі ввічливі, пунктуальні, що не скорочують дистанцію, небагатослівні; такі ось рідкісні, в общем-то, у нас люди. Які у них там камені за пазухою і фіги в кишені - це їхня справа. Але ось вчасно прийшов, сказав все тільки у справі, посміхнувся, попрощався і пішов, навіть раніше наміченого, - значить, приємний і, швидше за все, розумна людина. З такими хотілося співпрацювати і навіть спілкуватися.

Він тільки ніяк не міг згадати, коли і як з ним таке сталося. Коли йому перестали бути необхідними імпульсивні і щирі прояви характеру і почуттів і як сталося те, що йому, по совісті, стало не дуже важливо, як до нього ставляться колеги, приятелі, сусіди, співгромадяни, керівники міста і країни. Аби добре себе вели. Він не міг пригадати, як і коли з ним сталася така зміна.

Щось відбувалося з ним, потім трапився той самий спір, під час якого він сказав ту саму фразу, і тоді він виявив в собі такі серйозні зміни. Він трохи здивувався такому відкриттю і швидше зрадів йому. Йому здалося, що він нарешті-то подорослішав до своїх тридцяти семи років і нарешті став ще краще розбиратися в людях. Він навіть поміняв свій спосіб і стиль спілкування і, як йому здалося, сам став добре себе вести.


***

- Не знаю, не знаю, друже. Мені здається, ти кудись ведеш, тільки я не зрозумію куди, - зморщивши губи і низько схилившись над столом, говорив старовинний Мішин приятель Стьопа, якого всі друзі і приятелі називали Сёпа. - Я тобі про одне, а ти мені щось зовсім інше намагаєшся втовкмачити.

- Правильно. Тому що ти мене не чуєш і навіть не намагаєшся почути, - спокійно, відкинувшись на спинку стільця і ​​відсунули від столу, відповів Мишко.

Ця розмова відбулася у них пару тижнів назад, і Міша теж його згадував. Йому сподобалося, як вдало він сформулював свої розрізнені думки останніх місяців і як красиво вони влилися в розмову. Він запам'ятав свої формулювання і навіть встиг їх повторити в інших компаніях і бесідах.

А тоді вони сиділи зі Стьопою і Сергієм, теж старовинним приятелем, після того як позаймались в спортзалі, трохи погрілися в сауні і прийняли душ. Сиділи, пили якийсь мудрований безбарвний і, звичайно ж, дуже корисний для здоров'я чай, розмовляли і страшно хотіли палити, але терпіли. Вони вже пару років майже стабільно ходили по вівторках і четвергах в спортзал, і у них виробився ритуал курити разом після спорту, але тільки тоді, коли вони разом виходили на вулицю. Вони намагалися відтягнути цей момент, щоб краще відчути, як «чіпляє» перша після спорту сигарета. Взагалі-то вони давно намагалися кинути палити, то разом, за компанію, то нарізно, то на спір. Але в той раз вони сиділи, пили чай, сильно хотіли палити, і у них зайшла розмова про літній відпочинок і про те, що можна вважати відпочинком.

- Чому не чую? Я не глухий, я все чую! - сперечався Стьопа.

- Сёпа, Сёпа! Чи не веди себе як маленький, - вступив нарешті в розмову Серьога. - Міша ж не сперечається з тобою, що потрібно відпочивати, як і де подобається. Мішань, я переведу йому з твоєї мови на людський те, що, як я зрозумів, ти хотів сказати? Можна, можливо?

- Спробуй, - посміхнувся Мишко, - але я і сам тоді послухаю, мені цікаво, в чому ж різниця.

- Послухайте, братці, я не ідіот, - обурено відсторонившись від столу, сказав Стьопа, - я все зрозумів. І, до речі, я відмінно запам'ятав з дитинства, що про присутніх говорити в третій особі - це неважливо. Це свинство, Серьожа! Миша, можна я переведу йому, щоб він зрозумів? - ламаючи мову, передражнив Сергія Стьопа.

- Ти, звичайно, все чудово розумієш! - посміхнувся Сергій. - Всі! І всіх! Крім Михайла. Ти ж сам це знаєш, друже!

- Гаразд, давайте, робіть з мене ідіота. Це ваша улюблена пісня, - сказав Стьопа і голосно сьорбнув чай ​​з чашки.

Миша був знайомий з Сергієм і Стьопою давно. Вони не вчилися разом ні в школі, ні в студентські роки. Ніколи разом не працювали. Просто якось давно познайомилися і приятелювали, періодично доходячи до дружби. Сергій був молодший Михайла року на три, а Стьопі виповнилося сорок чотири.

Стьопа вже багато років безрезультатно худнув. Всіх знайомих, яких він не бачив більше двох тижнів, він зустрічав словами: «Ой, як ти схуд (ла)». Або навпаки: «Ой, ти що поправився (лась), чи що?» Стьопа сороковий свій день народження відзначати не хотів, але в підсумку зазначив його дуже бурхливо. На наступний же день після того дня народження він став до себе уважно прислухатися у пошуках ознак сорокарічного кризи. Він став уважніше ставитися до свого здоров'я і іноді впадав в паніку через легкого набряку ніг або болів в попереку. Стьопу звали Сёпой ще до того, як Міша з ним познайомився. І це скорочення дуже йому йшло. Стьопа навіть не намагався заперечувати. Товстий, великий Стьопа завжди сопел носом, голосно їв і, сміючись, завжди похрюкують.

Він дуже заздрив Сергію. Заздрив тому, що той міг їсти що завгодно і скільки завгодно, але був худим, костистих і жилавим. Про таких кажуть: «Не в коня корм». І ще Стьопа частенько говорив Сергію, піднімаючи вказівний палець вгору: «Чекай, чекай! Ось стукне тобі сорок років, ось тоді ми на тебе подивимося, ось тоді ти затанцюєш по-іншому ».

Стьопа останні три роки витрачав багато грошей на те, що їздив по якимось екзотичним країнам, щоб там ознайомитися з екзотичними методами медицини. Він все про це знав, особливо те, що стосувалося схуднення і зміцнення потенції. Він привозив звідусіль якісь настої в пляшках, в яких плавали різні коріння, або дохлі змії, або все разом. Привозив чаї, мазі, порошки, любив про це поговорити, потім їхав в іншу країну, привозив щось інше, і так вже три останніх роки. У Стьопи було два зоомагазину і маленька ветеринарна клініка. Він мав славу відмінним фахівцем, страшно любив тварин і свою роботу. Всі його приятелі тільки те й робили що дивувалися, як він міг захопитися всякими шарлатанськими ідеями. А головне, все шкодували тих грошей, які він з такою працею заробляв і при цьому витрачав на будь-яку, на їхню думку, погань.

А Сергій легко і успішно продавав автомобілі, розширював свій бізнес, заробляв багато і без видимої напруги. Він, на відміну від Михайла і Стьопи, ніколи одружений не був, дітей ніколи не мав. Сергій захоплювався всіма видами екстремального спорту і, здавалося, у всіх морях пірнув, на всі гори забрався, а потім скотився з них на лижах.

- Так ось, Сёпа, дорогий! Миша говорив, що відпочивати «взагалі» неможливо. Потрібно відпочивати від чогось. Розумієш? І якщо добре і чітко зрозуміти, чому ти втомився, то можна більш ефективно відпочити. Правильно я, Міша, тебе зрозумів? - повільно і злегка розтягуючи слова, як для дітей, сказав Сергій.

- Так. В цілому правильно, - не змінюючи пози, сказав Мишко. - І це стосується всього, дорогий Сёпа! Лікуватися «взагалі», від усього на світі і відразу, теж неможливо. Хоча я і не фахівець, але впевнений, що це так.

- Так зрозумів я це! - махнув на обох рукою Стьопа. - І зрозумів твій натяк на мене. Добре, я неправильно лікуюся, я неправильно відпочиваю, я неправильно живу, я старий і товстий. Це я зрозумів. А як тоді правильно? Ось ти, Сергію, від чого відпочиваєш?

- А я не втомлююся, дорогий, - ліниво відповів Сергій.

- Молодець! - скривившись, покосився на нього Стьопа. - Це в сенсі: як розслабитися? А треба не напружуватися! З тобою зрозуміло. З тобою після твоїх сорока поговоримо. А ти Міша, ти від чого відпочиваєш? І наступний моє запитання - як?

- Я вже давно, Сёпа, друже, втомлююся і відпочиваю тільки від людей.

Виникла невелика пауза.

- Чи не зарано, Михайлику, ти почав втомлюватися від людей? - серйозно і повільно запитав Стьопа.

- Ну ти-то, Сёпа, з тваринами спілкуєшся, тобі від людей втомлюватися колись, - посміхнувся Сергій. - А де ж, Миша, можна від людей-то відпочити? Зараз кругом люди. Навіть на кожній горі хоча б парочка так сидить. Морські прогулянки ти не любиш. В пустелі? У тундрі? Миша, не сміши мене. Ти ж без цивілізації і дня не протягнеш, не зможеш ти без людей. У цьому сенсі я тебе добре знаю.

Кінець ознайомчого уривка

СПОДОБАЛАСЯ КНИГА?

Ця книга коштує менше ніж чашка кави
Ця книга коштує менше ніж чашка кави!
ДІЗНАТИСЬ ЦІНУ

Євген Гришковець - Асфальт

Євген Гришковець


асфальт

- Ну і що?!

- Як ну і що ?! Миша, рідний! Він же закінчений, розумієш, закінчений негідник! Він же гнилий наскрізь! З ним не те що вітатися ...

- Ну і що? Зате він вміє поводитися.

Останні кілька місяців він часто згадував цю розмову. Навіть не сам розмову, а свою фразу: «Зате він вміє поводитися». Тоді вийшла суперечка, він в тій суперечці виявився в меншості, точніше, він сперечався з усіма, а ще точніше, все сперечалися з ним. Це був не дружній, а скоріше ділової суперечка. Гостро обговорювали ділові та людські якості однієї людини. Тоді-то він і сказав: «Зате він вміє поводитися». І останні кілька місяців ця фраза часто йому згадувалася.

Він раптом зрозумів, що сказав цю фразу цілком щиро. Зрозумів, що вміння поводитися в тій людині, про який тоді йшлося, йому важливіше всього іншого. А ще він зрозумів, що все інше в тій людині його просто не хвилює і не цікавить. Він здивувався, тому що раніше його цікавило в людях саме все інше.

Він зрозумів, що з якогось моменту його стали більше влаштовувати і навіть радувати ті люди, які просто вміли себе добре вести. Такі ввічливі, пунктуальні, що не скорочують дистанцію, небагатослівні; такі ось рідкісні, в общем-то, у нас люди. Які у них там камені за пазухою і фіги в кишені - це їхня справа. Але ось вчасно прийшов, сказав все тільки у справі, посміхнувся, попрощався і пішов, навіть раніше наміченого, - значить, приємний і, швидше за все, розумна людина. З такими хотілося співпрацювати і навіть спілкуватися.

Він тільки ніяк не міг згадати, коли і як з ним таке сталося. Коли йому перестали бути необхідними імпульсивні і щирі прояви характеру і почуттів і як сталося те, що йому, по совісті, стало не дуже важливо, як до нього ставляться колеги, приятелі, сусіди, співгромадяни, керівники міста і країни. Аби добре себе вели. Він не міг пригадати, як і коли з ним сталася така зміна.

Щось відбувалося з ним, потім трапився той самий спір, під час якого він сказав ту саму фразу, і тоді він виявив в собі такі серйозні зміни. Він трохи здивувався такому відкриттю і швидше зрадів йому. Йому здалося, що він нарешті-то подорослішав до своїх тридцяти семи років і нарешті став ще краще розбиратися в людях. Він навіть поміняв свій спосіб і стиль спілкування і, як йому здалося, сам став добре себе вести.


***

- Не знаю, не знаю, друже. Мені здається, ти кудись ведеш, тільки я не зрозумію куди, - зморщивши губи і низько схилившись над столом, говорив старовинний Мішин приятель Стьопа, якого всі друзі і приятелі називали Сёпа. - Я тобі про одне, а ти мені щось зовсім інше намагаєшся втовкмачити.

- Правильно. Тому що ти мене не чуєш і навіть не намагаєшся почути, - спокійно, відкинувшись на спинку стільця і ​​відсунули від столу, відповів Мишко.

Ця розмова відбулася у них пару тижнів назад, і Міша теж його згадував. Йому сподобалося, як вдало він сформулював свої розрізнені думки останніх місяців і як красиво вони влилися в розмову. Він запам'ятав свої формулювання і навіть встиг їх повторити в інших компаніях і бесідах.

А тоді вони сиділи зі Стьопою і Сергієм, теж старовинним приятелем, після того як позаймались в спортзалі, трохи погрілися в сауні і прийняли душ. Сиділи, пили якийсь мудрований безбарвний і, звичайно ж, дуже корисний для здоров'я чай, розмовляли і страшно хотіли палити, але терпіли. Вони вже пару років майже стабільно ходили по вівторках і четвергах в спортзал, і у них виробився ритуал курити разом після спорту, але тільки тоді, коли вони разом виходили на вулицю. Вони намагалися відтягнути цей момент, щоб краще відчути, як «чіпляє» перша після спорту сигарета. Взагалі-то вони давно намагалися кинути палити, то разом, за компанію, то нарізно, то на спір. Але в той раз вони сиділи, пили чай, сильно хотіли палити, і у них зайшла розмова про літній відпочинок і про те, що можна вважати відпочинком.

- Чому не чую? Я не глухий, я все чую! - сперечався Стьопа.

- Сёпа, Сёпа! Чи не веди себе як маленький, - вступив нарешті в розмову Серьога. - Міша ж не сперечається з тобою, що потрібно відпочивати, як і де подобається. Мішань, я переведу йому з твоєї мови на людський те, що, як я зрозумів, ти хотів сказати? Можна, можливо?

- Спробуй, - посміхнувся Мишко, - але я і сам тоді послухаю, мені цікаво, в чому ж різниця.

- Послухайте, братці, я не ідіот, - обурено відсторонившись від столу, сказав Стьопа, - я все зрозумів. І, до речі, я відмінно запам'ятав з дитинства, що про присутніх говорити в третій особі - це неважливо. Це свинство, Серьожа! Миша, можна я переведу йому, щоб він зрозумів? - ламаючи мову, передражнив Сергія Стьопа.

- Ти, звичайно, все чудово розумієш! - посміхнувся Сергій. - Всі! І всіх! Крім Михайла. Ти ж сам це знаєш, друже!

- Гаразд, давайте, робіть з мене ідіота. Це ваша улюблена пісня, - сказав Стьопа і голосно сьорбнув чай ​​з чашки.

Миша був знайомий з Сергієм і Стьопою давно. Вони не вчилися разом ні в школі, ні в студентські роки. Ніколи разом не працювали. Просто якось давно познайомилися і приятелювали, періодично доходячи до дружби. Сергій був молодший Михайла року на три, а Стьопі виповнилося сорок чотири.

Стьопа вже багато років безрезультатно худнув. Всіх знайомих, яких він не бачив більше двох тижнів, він зустрічав словами: «Ой, як ти схуд (ла)». Або навпаки: «Ой, ти що поправився (лась), чи що?» Стьопа сороковий свій день народження відзначати не хотів, але в підсумку зазначив його дуже бурхливо. На наступний же день після того дня народження він став до себе уважно прислухатися у пошуках ознак сорокарічного кризи. Він став уважніше ставитися до свого здоров'я і іноді впадав в паніку через легкого набряку ніг або болів в попереку. Стьопу звали Сёпой ще до того, як Міша з ним познайомився. І це скорочення дуже йому йшло. Стьопа навіть не намагався заперечувати. Товстий, великий Стьопа завжди сопел носом, голосно їв і, сміючись, завжди похрюкують.

Він дуже заздрив Сергію. Заздрив тому, що той міг їсти що завгодно і скільки завгодно, але був худим, костистих і жилавим. Про таких кажуть: «Не в коня корм». І ще Стьопа частенько говорив Сергію, піднімаючи вказівний палець вгору: «Чекай, чекай! Ось стукне тобі сорок років, ось тоді ми на тебе подивимося, ось тоді ти затанцюєш по-іншому ».

Стьопа останні три роки витрачав багато грошей на те, що їздив по якимось екзотичним країнам, щоб там ознайомитися з екзотичними методами медицини. Він все про це знав, особливо те, що стосувалося схуднення і зміцнення потенції. Він привозив звідусіль якісь настої в пляшках, в яких плавали різні коріння, або дохлі змії, або все разом. Привозив чаї, мазі, порошки, любив про це поговорити, потім їхав в іншу країну, привозив щось інше, і так вже три останніх роки. У Стьопи було два зоомагазину і маленька ветеринарна клініка. Він мав славу відмінним фахівцем, страшно любив тварин і свою роботу. Всі його приятелі тільки те й робили що дивувалися, як він міг захопитися всякими шарлатанськими ідеями. А головне, все шкодували тих грошей, які він з такою працею заробляв і при цьому витрачав на будь-яку, на їхню думку, погань.

А Сергій легко і успішно продавав автомобілі, розширював свій бізнес, заробляв багато і без видимої напруги. Він, на відміну від Михайла і Стьопи, ніколи одружений не був, дітей ніколи не мав. Сергій захоплювався всіма видами екстремального спорту і, здавалося, у всіх морях пірнув, на всі гори забрався, а потім скотився з них на лижах.

- Так ось, Сёпа, дорогий! Миша говорив, що відпочивати «взагалі» неможливо. Потрібно відпочивати від чогось. Розумієш? І якщо добре і чітко зрозуміти, чому ти втомився, то можна більш ефективно відпочити. Правильно я, Міша, тебе зрозумів? - повільно і злегка розтягуючи слова, як для дітей, сказав Сергій.

- Так. В цілому правильно, - не змінюючи пози, сказав Мишко. - І це стосується всього, дорогий Сёпа! Лікуватися «взагалі», від усього на світі і відразу, теж неможливо. Хоча я і не фахівець, але впевнений, що це так.

- Так зрозумів я це! - махнув на обох рукою Стьопа. - І зрозумів твій натяк на мене. Добре, я неправильно лікуюся, я неправильно відпочиваю, я неправильно живу, я старий і товстий. Це я зрозумів. А як тоді правильно? Ось ти, Сергію, від чого відпочиваєш?

- А я не втомлююся, дорогий, - ліниво відповів Сергій.

- Молодець! - скривившись, покосився на нього Стьопа. - Це в сенсі: як розслабитися? А треба не напружуватися! З тобою зрозуміло. З тобою після твоїх сорока поговоримо. А ти Міша, ти від чого відпочиваєш? І наступний моє запитання - як?

- Я вже давно, Сёпа, друже, втомлююся і відпочиваю тільки від людей.

Виникла невелика пауза.

- Чи не зарано, Михайлику, ти почав втомлюватися від людей? - серйозно і повільно запитав Стьопа.

- Ну ти-то, Сёпа, з тваринами спілкуєшся, тобі від людей втомлюватися колись, - посміхнувся Сергій. - А де ж, Миша, можна від людей-то відпочити? Зараз кругом люди. Навіть на кожній горі хоча б парочка так сидить. Морські прогулянки ти не любиш. В пустелі? У тундрі? Миша, не сміши мене. Ти ж без цивілізації і дня не протягнеш, не зможеш ти без людей. У цьому сенсі я тебе добре знаю.

Кінець ознайомчого уривка

СПОДОБАЛАСЯ КНИГА?

Ця книга коштує менше ніж чашка кави
Ця книга коштує менше ніж чашка кави!
ДІЗНАТИСЬ ЦІНУ

Євген Гришковець - Асфальт

Євген Гришковець


асфальт

- Ну і що?!

- Як ну і що ?! Миша, рідний! Він же закінчений, розумієш, закінчений негідник! Він же гнилий наскрізь! З ним не те що вітатися ...

- Ну і що? Зате він вміє поводитися.

Останні кілька місяців він часто згадував цю розмову. Навіть не сам розмову, а свою фразу: «Зате він вміє поводитися». Тоді вийшла суперечка, він в тій суперечці виявився в меншості, точніше, він сперечався з усіма, а ще точніше, все сперечалися з ним. Це був не дружній, а скоріше ділової суперечка. Гостро обговорювали ділові та людські якості однієї людини. Тоді-то він і сказав: «Зате він вміє поводитися». І останні кілька місяців ця фраза часто йому згадувалася.

Він раптом зрозумів, що сказав цю фразу цілком щиро. Зрозумів, що вміння поводитися в тій людині, про який тоді йшлося, йому важливіше всього іншого. А ще він зрозумів, що все інше в тій людині його просто не хвилює і не цікавить. Він здивувався, тому що раніше його цікавило в людях саме все інше.

Він зрозумів, що з якогось моменту його стали більше влаштовувати і навіть радувати ті люди, які просто вміли себе добре вести. Такі ввічливі, пунктуальні, що не скорочують дистанцію, небагатослівні; такі ось рідкісні, в общем-то, у нас люди. Які у них там камені за пазухою і фіги в кишені - це їхня справа. Але ось вчасно прийшов, сказав все тільки у справі, посміхнувся, попрощався і пішов, навіть раніше наміченого, - значить, приємний і, швидше за все, розумна людина. З такими хотілося співпрацювати і навіть спілкуватися.

Він тільки ніяк не міг згадати, коли і як з ним таке сталося. Коли йому перестали бути необхідними імпульсивні і щирі прояви характеру і почуттів і як сталося те, що йому, по совісті, стало не дуже важливо, як до нього ставляться колеги, приятелі, сусіди, співгромадяни, керівники міста і країни. Аби добре себе вели. Він не міг пригадати, як і коли з ним сталася така зміна.

Щось відбувалося з ним, потім трапився той самий спір, під час якого він сказав ту саму фразу, і тоді він виявив в собі такі серйозні зміни. Він трохи здивувався такому відкриттю і швидше зрадів йому. Йому здалося, що він нарешті-то подорослішав до своїх тридцяти семи років і нарешті став ще краще розбиратися в людях. Він навіть поміняв свій спосіб і стиль спілкування і, як йому здалося, сам став добре себе вести.


***

- Не знаю, не знаю, друже. Мені здається, ти кудись ведеш, тільки я не зрозумію куди, - зморщивши губи і низько схилившись над столом, говорив старовинний Мішин приятель Стьопа, якого всі друзі і приятелі називали Сёпа. - Я тобі про одне, а ти мені щось зовсім інше намагаєшся втовкмачити.

- Правильно. Тому що ти мене не чуєш і навіть не намагаєшся почути, - спокійно, відкинувшись на спинку стільця і ​​відсунули від столу, відповів Мишко.

Ця розмова відбулася у них пару тижнів назад, і Міша теж його згадував. Йому сподобалося, як вдало він сформулював свої розрізнені думки останніх місяців і як красиво вони влилися в розмову. Він запам'ятав свої формулювання і навіть встиг їх повторити в інших компаніях і бесідах.

А тоді вони сиділи зі Стьопою і Сергієм, теж старовинним приятелем, після того як позаймались в спортзалі, трохи погрілися в сауні і прийняли душ. Сиділи, пили якийсь мудрований безбарвний і, звичайно ж, дуже корисний для здоров'я чай, розмовляли і страшно хотіли палити, але терпіли. Вони вже пару років майже стабільно ходили по вівторках і четвергах в спортзал, і у них виробився ритуал курити разом після спорту, але тільки тоді, коли вони разом виходили на вулицю. Вони намагалися відтягнути цей момент, щоб краще відчути, як «чіпляє» перша після спорту сигарета. Взагалі-то вони давно намагалися кинути палити, то разом, за компанію, то нарізно, то на спір. Але в той раз вони сиділи, пили чай, сильно хотіли палити, і у них зайшла розмова про літній відпочинок і про те, що можна вважати відпочинком.

- Чому не чую? Я не глухий, я все чую! - сперечався Стьопа.

- Сёпа, Сёпа! Чи не веди себе як маленький, - вступив нарешті в розмову Серьога. - Міша ж не сперечається з тобою, що потрібно відпочивати, як і де подобається. Мішань, я переведу йому з твоєї мови на людський те, що, як я зрозумів, ти хотів сказати? Можна, можливо?

- Спробуй, - посміхнувся Мишко, - але я і сам тоді послухаю, мені цікаво, в чому ж різниця.

- Послухайте, братці, я не ідіот, - обурено відсторонившись від столу, сказав Стьопа, - я все зрозумів. І, до речі, я відмінно запам'ятав з дитинства, що про присутніх говорити в третій особі - це неважливо. Це свинство, Серьожа! Миша, можна я переведу йому, щоб він зрозумів? - ламаючи мову, передражнив Сергія Стьопа.

- Ти, звичайно, все чудово розумієш! - посміхнувся Сергій. - Всі! І всіх! Крім Михайла. Ти ж сам це знаєш, друже!

- Гаразд, давайте, робіть з мене ідіота. Це ваша улюблена пісня, - сказав Стьопа і голосно сьорбнув чай ​​з чашки.

Миша був знайомий з Сергієм і Стьопою давно. Вони не вчилися разом ні в школі, ні в студентські роки. Ніколи разом не працювали. Просто якось давно познайомилися і приятелювали, періодично доходячи до дружби. Сергій був молодший Михайла року на три, а Стьопі виповнилося сорок чотири.

Стьопа вже багато років безрезультатно худнув. Всіх знайомих, яких він не бачив більше двох тижнів, він зустрічав словами: «Ой, як ти схуд (ла)». Або навпаки: «Ой, ти що поправився (лась), чи що?» Стьопа сороковий свій день народження відзначати не хотів, але в підсумку зазначив його дуже бурхливо. На наступний же день після того дня народження він став до себе уважно прислухатися у пошуках ознак сорокарічного кризи. Він став уважніше ставитися до свого здоров'я і іноді впадав в паніку через легкого набряку ніг або болів в попереку. Стьопу звали Сёпой ще до того, як Міша з ним познайомився. І це скорочення дуже йому йшло. Стьопа навіть не намагався заперечувати. Товстий, великий Стьопа завжди сопел носом, голосно їв і, сміючись, завжди похрюкують.

Він дуже заздрив Сергію. Заздрив тому, що той міг їсти що завгодно і скільки завгодно, але був худим, костистих і жилавим. Про таких кажуть: «Не в коня корм». І ще Стьопа частенько говорив Сергію, піднімаючи вказівний палець вгору: «Чекай, чекай! Ось стукне тобі сорок років, ось тоді ми на тебе подивимося, ось тоді ти затанцюєш по-іншому ».

Стьопа останні три роки витрачав багато грошей на те, що їздив по якимось екзотичним країнам, щоб там ознайомитися з екзотичними методами медицини. Він все про це знав, особливо те, що стосувалося схуднення і зміцнення потенції. Він привозив звідусіль якісь настої в пляшках, в яких плавали різні коріння, або дохлі змії, або все разом. Привозив чаї, мазі, порошки, любив про це поговорити, потім їхав в іншу країну, привозив щось інше, і так вже три останніх роки. У Стьопи було два зоомагазину і маленька ветеринарна клініка. Він мав славу відмінним фахівцем, страшно любив тварин і свою роботу. Всі його приятелі тільки те й робили що дивувалися, як він міг захопитися всякими шарлатанськими ідеями. А головне, все шкодували тих грошей, які він з такою працею заробляв і при цьому витрачав на будь-яку, на їхню думку, погань.

А Сергій легко і успішно продавав автомобілі, розширював свій бізнес, заробляв багато і без видимої напруги. Він, на відміну від Михайла і Стьопи, ніколи одружений не був, дітей ніколи не мав. Сергій захоплювався всіма видами екстремального спорту і, здавалося, у всіх морях пірнув, на всі гори забрався, а потім скотився з них на лижах.

- Так ось, Сёпа, дорогий! Миша говорив, що відпочивати «взагалі» неможливо. Потрібно відпочивати від чогось. Розумієш? І якщо добре і чітко зрозуміти, чому ти втомився, то можна більш ефективно відпочити. Правильно я, Міша, тебе зрозумів? - повільно і злегка розтягуючи слова, як для дітей, сказав Сергій.

- Так. В цілому правильно, - не змінюючи пози, сказав Мишко. - І це стосується всього, дорогий Сёпа! Лікуватися «взагалі», від усього на світі і відразу, теж неможливо. Хоча я і не фахівець, але впевнений, що це так.

- Так зрозумів я це! - махнув на обох рукою Стьопа. - І зрозумів твій натяк на мене. Добре, я неправильно лікуюся, я неправильно відпочиваю, я неправильно живу, я старий і товстий. Це я зрозумів. А як тоді правильно? Ось ти, Сергію, від чого відпочиваєш?

- А я не втомлююся, дорогий, - ліниво відповів Сергій.

- Молодець! - скривившись, покосився на нього Стьопа. - Це в сенсі: як розслабитися? А треба не напружуватися! З тобою зрозуміло. З тобою після твоїх сорока поговоримо. А ти Міша, ти від чого відпочиваєш? І наступний моє запитання - як?

- Я вже давно, Сёпа, друже, втомлююся і відпочиваю тільки від людей.

Виникла невелика пауза.

- Чи не зарано, Михайлику, ти почав втомлюватися від людей? - серйозно і повільно запитав Стьопа.

- Ну ти-то, Сёпа, з тваринами спілкуєшся, тобі від людей втомлюватися колись, - посміхнувся Сергій. - А де ж, Миша, можна від людей-то відпочити? Зараз кругом люди. Навіть на кожній горі хоча б парочка так сидить. Морські прогулянки ти не любиш. В пустелі? У тундрі? Миша, не сміши мене. Ти ж без цивілізації і дня не протягнеш, не зможеш ти без людей. У цьому сенсі я тебе добре знаю.

Кінець ознайомчого уривка

СПОДОБАЛАСЯ КНИГА?

Ця книга коштує менше ніж чашка кави
Ця книга коштує менше ніж чашка кави!
ДІЗНАТИСЬ ЦІНУ

Євген Гришковець - Асфальт

Євген Гришковець


асфальт

- Ну і що?!

- Як ну і що ?! Миша, рідний! Він же закінчений, розумієш, закінчений негідник! Він же гнилий наскрізь! З ним не те що вітатися ...

- Ну і що? Зате він вміє поводитися.

Останні кілька місяців він часто згадував цю розмову. Навіть не сам розмову, а свою фразу: «Зате він вміє поводитися». Тоді вийшла суперечка, він в тій суперечці виявився в меншості, точніше, він сперечався з усіма, а ще точніше, все сперечалися з ним. Це був не дружній, а скоріше ділової суперечка. Гостро обговорювали ділові та людські якості однієї людини. Тоді-то він і сказав: «Зате він вміє поводитися». І останні кілька місяців ця фраза часто йому згадувалася.

Він раптом зрозумів, що сказав цю фразу цілком щиро. Зрозумів, що вміння поводитися в тій людині, про який тоді йшлося, йому важливіше всього іншого. А ще він зрозумів, що все інше в тій людині його просто не хвилює і не цікавить. Він здивувався, тому що раніше його цікавило в людях саме все інше.

Він зрозумів, що з якогось моменту його стали більше влаштовувати і навіть радувати ті люди, які просто вміли себе добре вести. Такі ввічливі, пунктуальні, що не скорочують дистанцію, небагатослівні; такі ось рідкісні, в общем-то, у нас люди. Які у них там камені за пазухою і фіги в кишені - це їхня справа. Але ось вчасно прийшов, сказав все тільки у справі, посміхнувся, попрощався і пішов, навіть раніше наміченого, - значить, приємний і, швидше за все, розумна людина. З такими хотілося співпрацювати і навіть спілкуватися.

Він тільки ніяк не міг згадати, коли і як з ним таке сталося. Коли йому перестали бути необхідними імпульсивні і щирі прояви характеру і почуттів і як сталося те, що йому, по совісті, стало не дуже важливо, як до нього ставляться колеги, приятелі, сусіди, співгромадяни, керівники міста і країни. Аби добре себе вели. Він не міг пригадати, як і коли з ним сталася така зміна.

Щось відбувалося з ним, потім трапився той самий спір, під час якого він сказав ту саму фразу, і тоді він виявив в собі такі серйозні зміни. Він трохи здивувався такому відкриттю і швидше зрадів йому. Йому здалося, що він нарешті-то подорослішав до своїх тридцяти семи років і нарешті став ще краще розбиратися в людях. Він навіть поміняв свій спосіб і стиль спілкування і, як йому здалося, сам став добре себе вести.


***

- Не знаю, не знаю, друже. Мені здається, ти кудись ведеш, тільки я не зрозумію куди, - зморщивши губи і низько схилившись над столом, говорив старовинний Мішин приятель Стьопа, якого всі друзі і приятелі називали Сёпа. - Я тобі про одне, а ти мені щось зовсім інше намагаєшся втовкмачити.

- Правильно. Тому що ти мене не чуєш і навіть не намагаєшся почути, - спокійно, відкинувшись на спинку стільця і ​​відсунули від столу, відповів Мишко.

Ця розмова відбулася у них пару тижнів назад, і Міша теж його згадував. Йому сподобалося, як вдало він сформулював свої розрізнені думки останніх місяців і як красиво вони влилися в розмову. Він запам'ятав свої формулювання і навіть встиг їх повторити в інших компаніях і бесідах.

А тоді вони сиділи зі Стьопою і Сергієм, теж старовинним приятелем, після того як позаймались в спортзалі, трохи погрілися в сауні і прийняли душ. Сиділи, пили якийсь мудрований безбарвний і, звичайно ж, дуже корисний для здоров'я чай, розмовляли і страшно хотіли палити, але терпіли. Вони вже пару років майже стабільно ходили по вівторках і четвергах в спортзал, і у них виробився ритуал курити разом після спорту, але тільки тоді, коли вони разом виходили на вулицю. Вони намагалися відтягнути цей момент, щоб краще відчути, як «чіпляє» перша після спорту сигарета. Взагалі-то вони давно намагалися кинути палити, то разом, за компанію, то нарізно, то на спір. Але в той раз вони сиділи, пили чай, сильно хотіли палити, і у них зайшла розмова про літній відпочинок і про те, що можна вважати відпочинком.

- Чому не чую? Я не глухий, я все чую! - сперечався Стьопа.

- Сёпа, Сёпа! Чи не веди себе як маленький, - вступив нарешті в розмову Серьога. - Міша ж не сперечається з тобою, що потрібно відпочивати, як і де подобається. Мішань, я переведу йому з твоєї мови на людський те, що, як я зрозумів, ти хотів сказати? Можна, можливо?

- Спробуй, - посміхнувся Мишко, - але я і сам тоді послухаю, мені цікаво, в чому ж різниця.

- Послухайте, братці, я не ідіот, - обурено відсторонившись від столу, сказав Стьопа, - я все зрозумів. І, до речі, я відмінно запам'ятав з дитинства, що про присутніх говорити в третій особі - це неважливо. Це свинство, Серьожа! Миша, можна я переведу йому, щоб він зрозумів? - ламаючи мову, передражнив Сергія Стьопа.

- Ти, звичайно, все чудово розумієш! - посміхнувся Сергій. - Всі! І всіх! Крім Михайла. Ти ж сам це знаєш, друже!

- Гаразд, давайте, робіть з мене ідіота. Це ваша улюблена пісня, - сказав Стьопа і голосно сьорбнув чай ​​з чашки.

Миша був знайомий з Сергієм і Стьопою давно. Вони не вчилися разом ні в школі, ні в студентські роки. Ніколи разом не працювали. Просто якось давно познайомилися і приятелювали, періодично доходячи до дружби. Сергій був молодший Михайла року на три, а Стьопі виповнилося сорок чотири.

Стьопа вже багато років безрезультатно худнув. Всіх знайомих, яких він не бачив більше двох тижнів, він зустрічав словами: «Ой, як ти схуд (ла)». Або навпаки: «Ой, ти що поправився (лась), чи що?» Стьопа сороковий свій день народження відзначати не хотів, але в підсумку зазначив його дуже бурхливо. На наступний же день після того дня народження він став до себе уважно прислухатися у пошуках ознак сорокарічного кризи. Він став уважніше ставитися до свого здоров'я і іноді впадав в паніку через легкого набряку ніг або болів в попереку. Стьопу звали Сёпой ще до того, як Міша з ним познайомився. І це скорочення дуже йому йшло. Стьопа навіть не намагався заперечувати. Товстий, великий Стьопа завжди сопел носом, голосно їв і, сміючись, завжди похрюкують.

Він дуже заздрив Сергію. Заздрив тому, що той міг їсти що завгодно і скільки завгодно, але був худим, костистих і жилавим. Про таких кажуть: «Не в коня корм». І ще Стьопа частенько говорив Сергію, піднімаючи вказівний палець вгору: «Чекай, чекай! Ось стукне тобі сорок років, ось тоді ми на тебе подивимося, ось тоді ти затанцюєш по-іншому ».

Стьопа останні три роки витрачав багато грошей на те, що їздив по якимось екзотичним країнам, щоб там ознайомитися з екзотичними методами медицини. Він все про це знав, особливо те, що стосувалося схуднення і зміцнення потенції. Він привозив звідусіль якісь настої в пляшках, в яких плавали різні коріння, або дохлі змії, або все разом. Привозив чаї, мазі, порошки, любив про це поговорити, потім їхав в іншу країну, привозив щось інше, і так вже три останніх роки. У Стьопи було два зоомагазину і маленька ветеринарна клініка. Він мав славу відмінним фахівцем, страшно любив тварин і свою роботу. Всі його приятелі тільки те й робили що дивувалися, як він міг захопитися всякими шарлатанськими ідеями. А головне, все шкодували тих грошей, які він з такою працею заробляв і при цьому витрачав на будь-яку, на їхню думку, погань.

А Сергій легко і успішно продавав автомобілі, розширював свій бізнес, заробляв багато і без видимої напруги. Він, на відміну від Михайла і Стьопи, ніколи одружений не був, дітей ніколи не мав. Сергій захоплювався всіма видами екстремального спорту і, здавалося, у всіх морях пірнув, на всі гори забрався, а потім скотився з них на лижах.

- Так ось, Сёпа, дорогий! Миша говорив, що відпочивати «взагалі» неможливо. Потрібно відпочивати від чогось. Розумієш? І якщо добре і чітко зрозуміти, чому ти втомився, то можна більш ефективно відпочити. Правильно я, Міша, тебе зрозумів? - повільно і злегка розтягуючи слова, як для дітей, сказав Сергій.

- Так. В цілому правильно, - не змінюючи пози, сказав Мишко. - І це стосується всього, дорогий Сёпа! Лікуватися «взагалі», від усього на світі і відразу, теж неможливо. Хоча я і не фахівець, але впевнений, що це так.

- Так зрозумів я це! - махнув на обох рукою Стьопа. - І зрозумів твій натяк на мене. Добре, я неправильно лікуюся, я неправильно відпочиваю, я неправильно живу, я старий і товстий. Це я зрозумів. А як тоді правильно? Ось ти, Сергію, від чого відпочиваєш?

- А я не втомлююся, дорогий, - ліниво відповів Сергій.

- Молодець! - скривившись, покосився на нього Стьопа. - Це в сенсі: як розслабитися? А треба не напружуватися! З тобою зрозуміло. З тобою після твоїх сорока поговоримо. А ти Міша, ти від чого відпочиваєш? І наступний моє запитання - як?

- Я вже давно, Сёпа, друже, втомлююся і відпочиваю тільки від людей.

Виникла невелика пауза.

- Чи не зарано, Михайлику, ти почав втомлюватися від людей? - серйозно і повільно запитав Стьопа.

- Ну ти-то, Сёпа, з тваринами спілкуєшся, тобі від людей втомлюватися колись, - посміхнувся Сергій. - А де ж, Миша, можна від людей-то відпочити? Зараз кругом люди. Навіть на кожній горі хоча б парочка так сидить. Морські прогулянки ти не любиш. В пустелі? У тундрі? Миша, не сміши мене. Ти ж без цивілізації і дня не протягнеш, не зможеш ти без людей. У цьому сенсі я тебе добре знаю.

Кінець ознайомчого уривка

СПОДОБАЛАСЯ КНИГА?


Ця книга коштує менше ніж чашка кави!
ДІЗНАТИСЬ ЦІНУ Євген Гришковець - Асфальт Євген Гришковець асфальт - Ну і що?
Як ну і що ?
Як ну і що ?
Ну і що?
Чому не чую?
Мішань, я переведу йому з твоєї мови на людський те, що, як я зрозумів, ти хотів сказати?
Можна, можливо?
Миша, можна я переведу йому, щоб він зрозумів?
Або навпаки: «Ой, ти що поправився (лась), чи що?
Розумієш?


Новости
  Без плагина
  На сайте WordPress имеется файл, именуемый как .htaccess. Многие пользователи не предают ему особого внимания и не используют все его возможности. На самом деле файл .htaccess – это дополнительные конфигурации

  Плагин подписки wordpress
  Очень трудно найти один плагин подписки wordpress , который объединил бы в себе все виды подписок, которые так необходимы сайту. Именно поэтому я решил сделать подборку лучших плагинов, которые смогут

  Слайд-шоу с помощью плагина для WordPress UnPointZero Slider
  Плагин для cms WordPress UnPointZero Slider – новостной слайдер. Он отражает в форме слайд-шоу изображения со ссылками на ваши статьи и краткие выдержки оттуда. Его можно установить и на новостной сайт,

  Плагины для Wordpress
  С помощью этого плагина вы легко сможете интегрировать Google диск на ваш WordPress сайт или блог . Gravity Forms — лучший плагин для создания форм на WordPress, от самых простых (например, форма

  Подписки плагином JetPack: размещение и редакция формы подписки
  Вступление Здравствуйте! В этой статье я покажу, как использовать плагин JetPack для создания пользовательской формы подписки и как эту формы подписки плагином JetPack добавлять в статьи сайта, а при

  Чистка сайта WordPress плагином WP-optimize
  От автора Со временем использования система WordPress накапливает не нужные файлы, комментарии и неиспользуемые данные в базе данных. Эти файлы и данные создаются в процессе работы и нужны для этого,

  Возможности Jetpack плагина
  Вступление Возможности Jetpack плагина это более 30 функциональных модуля плагина, делающего его универсальным плагином WordPress, заменяющего аналогичные сторонние плагины. Jetpack один заменяет десятки

  Резервное копирование WordPress сайта без плагинов
  Вступление Резервное копирование WordPress это второе, что нужно научиться делать после установки WordPress. Можно сколько угодно говорить о безопасности сайта и его защите, но лучшего варианта защиты

  Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ
  > > Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ Порой всем нам хочется попробовать себя в роли администратора сервера и испытать эту ответственность, но, к сожалению, вы не всегда все знаете о создании

  Плагин WordPress Database Backup. Архивация базы данных блога на WordPress
  Привет друзья! Сегодня на очереди еще один простой, НО, необходимый и полезный плагин — плагин WordPress Database Backup , который с легкостью и самостоятельно произведет процесс, который научно называется:

 • Виртуальный хостинг

  Виртуальный хостинг. Возможности сервера распределяются в равной мере между всеми... 
  Читать полностью

 • Редизайн сайта

  Редизайн сайта – это полное либо частичное обновление дизайна существующего сайта.... 
  Читать полностью

 • Консалтинг, услуги контент-менеджера

  Сопровождение любых интернет ресурсов;- Знание HTML и CSS- Поиск и обновление контента;-... 
  Читать полностью

 • Трафик из соцсетей

  Сравнительно дешевый способ по сравнению с поисковым и контекстным видами раскрутки... 
  Читать полностью

 • Поисковая оптимизация

  Поисковая оптимизация (англ. search engine optimization, SEO) — поднятие позиций сайта в результатах... 
  Читать полностью