<
 • Главная
Статьи

Як дізнатися IP адресу сайту або сервера

 1. Автор публікації
 2. x64 (aka andi)

Вітаю, друзі.

Приношу вибачення за довгу відсутність нових статей, був зайнятий роботою яка, в підсумку, не принесла нічого. Але тут схильний звинувачувати, в першу чергу, себе - логічні для мене речі на ділі виявлялися дещо іншими. Однак, це був теж досвід. Та й нерозумно буде скаржитися, адже при недостатній зайнятості можна успішно весь день пиріться в стелю, віддаючись нічогонероблення, і вже точно не дізнатися щось корисне.


Отже, сьогодні ми розберемося в питанні, яке хвилює не тільки людей, які роблять перші кроки в інтернеті, але і викликають подив у досить досвідчених користувачів. Зараз ми навчимося дізнаватися IP адреса сервера , На якому знаходиться сайт, а також розберемося, чому не можна дізнатися IP домену , Вірніше, оцінимо безглуздість цього.

Для роботи достатньо всього однієї системної утиліти - ping. Про роботу інфраструктури Інтернету розповідалося в недавній статті, присвяченій основам функціонування Мережі. про список команд Windows теж був невеликий огляд майже три роки тому.

Відразу обмовлюся, що IP має сенс дізнаватися тільки в тому випадку, коли ім'я задано у вигляді домена. В іншому випадку і так маємо готовий «ай-пі».

При цьому, коли хочуть дізнатися IP адресу або доменне ім'я, мається на увазі саме IP сервера, до якого той прив'язаний за допомогою записів в зонах.

Може виникнути питання, а для чого взагалі потрібен цей адреса? Хоча б для того, щоб дізнатися, у якого хостера дислокується сайт. Раптом вам захочеться переїхати туди ж?

Опановувати такі речі краще з прикладами, тому в якості піддослідного буде використовуватися сайт ya.ru, що належить компанії Яндекс.

Щоб дізнатися IP сайту, викликаємо діалог запуску програм - Пуск → Виконати - і вводимо команду cmd. Натискаємо ENTER. Запускається командний рядок. Вводимо наступне:

ping ya.ru

і натискаємо ENTER. Програма відразу ж виведе IP адреса сервера.

Чотири рядки нижче - Обмін пакетами з ... - показують деяку інформацію, звідки можна виділити час - скільки мілісекунд минуло між відправкою пакету і його поверненням. Характеристика дуже важлива, адже це значення плюсуется згодом відповіді сервера. Наприклад, якщо «пінг» доходять і повертаються за секунду, то навіть при наявності потужного сервера вам доведеться чекати трохи більше цього часу, що створює досить відчутний «фриз» при очікуванні.

Для власників сайтів це, мабуть, критичний параметр. Мало хто з користувачів буде десятки секунд очікувати завантаження сторінок.

Довгий відповідь буває в багатьох випадках, я приведу лише кілька варіантів:

 • Повільні вузли по шляху проходження пакету;
 • Відстань сервера. Жителю Люберец, при інших рівних, відповідь з Америки прийде набагато пізніше, ніж з Москви;
 • «Вузький» інтернет-канал. Наприклад, є досить дешеві сервера, підключені до безлімітного 10Mbit, що дуже мало, адже сервер буде довгий час простоювати, щоб проштовхнути трафік. Ще один приклад - ви підключені за технологією ADSL, з вихідним швидкістю 8 мегабіт в секунду і входить - всього 1 Мбіт / с. Тоді, якщо в цей момент щось скачується, будуть спостерігатися пригальмовування, які можна помилково прийняти за повільну роботу комп'ютера.
 • Велике навантаження на сервер або інфраструктуру хостера. Зовсім не обов'язково, що виною тому сайти користувачів, можливо, проводиться цілеспрямована DDoS атака конкурентами.

Залишилося розглянути ще одне питання: як, власне, дізнатися IP адресу сервера? Припустимо, ви заплатили хостера за розміщення свого сайту. Вам надіслали лист з реквізитами доступу і, крім усього іншого, просять прописати нові NS-сервера домену. Робиться це в панелі реєстратора. Але якщо домен куплений разом з хостингом, то ці дані будуть заповнені автоматично.

Як ми пам'ятаємо, зміни в ДНС стають активними не відразу, має пройти якийсь час. На цей випадок хостери надають домен 3 рівня (на ньому можна попередньо розгорнути сайт). Саме його і потрібно «пінгувати».

Автор публікації

не в мережі 17 годин

x64 (aka andi)

Коментарі: 2833 Публікації: 393 Реєстрація: 02-04-2009

Може виникнути питання, а для чого взагалі потрібен цей адреса?
Раптом вам захочеться переїхати туди ж?
Залишилося розглянути ще одне питання: як, власне, дізнатися IP адресу сервера?


Новости
  Плагин подписки wordpress
  Очень трудно найти один плагин подписки wordpress , который объединил бы в себе все виды подписок, которые так необходимы сайту. Именно поэтому я решил сделать подборку лучших плагинов, которые смогут

  Без плагина
  На сайте WordPress имеется файл, именуемый как .htaccess. Многие пользователи не предают ему особого внимания и не используют все его возможности. На самом деле файл .htaccess – это дополнительные конфигурации

  Слайд-шоу с помощью плагина для WordPress UnPointZero Slider
  Плагин для cms WordPress UnPointZero Slider – новостной слайдер. Он отражает в форме слайд-шоу изображения со ссылками на ваши статьи и краткие выдержки оттуда. Его можно установить и на новостной сайт,

  Плагины для Wordpress
  С помощью этого плагина вы легко сможете интегрировать Google диск на ваш WordPress сайт или блог . Gravity Forms — лучший плагин для создания форм на WordPress, от самых простых (например, форма

  Подписки плагином JetPack: размещение и редакция формы подписки
  Вступление Здравствуйте! В этой статье я покажу, как использовать плагин JetPack для создания пользовательской формы подписки и как эту формы подписки плагином JetPack добавлять в статьи сайта, а при

  Чистка сайта WordPress плагином WP-optimize
  От автора Со временем использования система WordPress накапливает не нужные файлы, комментарии и неиспользуемые данные в базе данных. Эти файлы и данные создаются в процессе работы и нужны для этого,

  Возможности Jetpack плагина
  Вступление Возможности Jetpack плагина это более 30 функциональных модуля плагина, делающего его универсальным плагином WordPress, заменяющего аналогичные сторонние плагины. Jetpack один заменяет десятки

  Резервное копирование WordPress сайта без плагинов
  Вступление Резервное копирование WordPress это второе, что нужно научиться делать после установки WordPress. Можно сколько угодно говорить о безопасности сайта и его защите, но лучшего варианта защиты

  Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ
  > > Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ Порой всем нам хочется попробовать себя в роли администратора сервера и испытать эту ответственность, но, к сожалению, вы не всегда все знаете о создании

  Плагин WordPress Database Backup. Архивация базы данных блога на WordPress
  Привет друзья! Сегодня на очереди еще один простой, НО, необходимый и полезный плагин — плагин WordPress Database Backup , который с легкостью и самостоятельно произведет процесс, который научно называется:

 • Виртуальный хостинг

  Виртуальный хостинг. Возможности сервера распределяются в равной мере между всеми... 
  Читать полностью

 • Редизайн сайта

  Редизайн сайта – это полное либо частичное обновление дизайна существующего сайта.... 
  Читать полностью

 • Консалтинг, услуги контент-менеджера

  Сопровождение любых интернет ресурсов;- Знание HTML и CSS- Поиск и обновление контента;-... 
  Читать полностью

 • Трафик из соцсетей

  Сравнительно дешевый способ по сравнению с поисковым и контекстным видами раскрутки... 
  Читать полностью

 • Поисковая оптимизация

  Поисковая оптимизация (англ. search engine optimization, SEO) — поднятие позиций сайта в результатах... 
  Читать полностью