<
 • Главная
Статьи

Як перетворити документ Word (doc) в PDF файл, а так же конвертувати його в FB2

 1. Конвертер Word в PDF - кілька варіантів
 2. doPDF - універсальний конвертер будь-якого документа в PDF
 3. Перетворення DOC в PDF за допомогою Apache OpenOffice
 4. Як перетворити DOC в FB2 для читання на екранах гаджетів?

Вирішив написати невелику замітку про те, як можна перетворити документ, створений в Word, в більш популярні для читання формати PDF (для читання на екранах комп'ютера, ноутбуків і планшетів) або Fb2 (для читання на портативних пристроях з маленьким екраном).

Власне, для перекладу в PDF (є ще альтернативний формат Djvu, але він отримав менше поширення) можна використовувати вбудований конвертер в Microsoft Office Word, але при цьому файл вийде занадто громіздким, тому розглянемо ще парочку варіантів.

Інше питання - навіщо може виникнути така необхідність? Ну, наприклад, я більш-менш розбираюся тільки з можливостями Ворда, а якісь інші спеціалізовані редактори (наприклад для підготовки документів в форматі PDF) я освоювати не готовий. Однак, іноді виникає необхідність викладати в мережу або передавати комусь поштою документи (безкоштовні мануали, електронні книги і т.п.). Word прекрасно підходить для створення цих файлів, але ось читати в ньому не прийнято (та й не зручно). Тому і доводиться використовувати конвертер в більш популярні для читання формати, такі як PDF і FB2.

Конвертер Word в PDF - кілька варіантів

Перший варіант для отримання PDF файлу, як я і згадував вище - використовувати конвертер, вбудований в Microsoft Office Word тієї версії, яку ви зараз використовуєте. Тобто ви попередньо створюєте в цьому чудовому текстовому редакторі документ (з картинками і всіма потрібними елементами), форматуєте його відповідним чином, а ось при збереженні вибираєте дещо відмінний від пропонованого за замовчуванням формат (ПДФ).

При цьому ви можете вибрати варіант збереження: з кращі якості, а «для Веба». Підсумкова різниця в розмірі файлу буде, правда, не дуже відчутною. Пропонований за замовчуванням варіант оптимізації створює PDF файл істотно більший за розміром, ніж був вихідний документ Word. Варіант же для Веба просто «творить чудеса», а по суті мало чим відрізняється від першого (в моєму випадку зменшення ваги відбулося лише на п'ять відсотків і підсумковий ПДФ файл як і раніше вийшов важче вихідного Doc).

doPDF - універсальний конвертер будь-якого документа в PDF

Тому пропоную вам спробувати інший варіант конвертера Word в PDF. Представляє він їх себе маленьку утиліту, а саме безкоштовний PDF конвертер doPDF (зараз актуальна версія 8.0.911). Вона встановлюється як віртуальний PDF драйвер для принтера (її можна спостерігати під час перегляду списку ваших принтерів в панелі управління Віндовс). Тому doPDF є універсальним конвертером в формат ПДВ з будь-якої програми, в якій документ можна роздрукувати.

Встановлюється вона як звичайна програма, але на початку запитує вас, чи потрібно встановлювати додаток для Microsoft Office Word:

Встановлюється вона як звичайна програма, але на початку запитує вас, чи потрібно встановлювати додаток для Microsoft Office Word:

Після закінчення установки doPDF, ви можете відкрити всі той же документ в Ворді (або якомусь ще текстовому редакторі - WordPad, NotePad або будь-якому іншому, де можна роздрукувати документ на нашому новому віртуальному PDF принтері). У загальному випадку, вам потрібно буде перейти в настройки друку документа (в Word це велика кругла кнопка в лівому верхньому кутку і пункт «Друк»).

У вікні, потрібно вибрати зі списку наш новий PDF принтер «doPDF 8»:

Натиснувши на кнопку «Властивості», ви зможете вибрати будь-який дозвіл від 72 dpi до 2400 dpi, а після натискання на кнопку «ОК» вам буде запропоновано (найвище, середнє і «так собі» - якщо в документі немає картинок, то можна сміливо вибирати останній варіант). Якщо в документі використовуються не стандартні шрифти Віндовс, то має сенс поставити галочку в полі «Embed fonts», щоб включити ці набори шрифтів в остаточний ПДФ документ (це викличе збільшення його розміру).

Також є галочка, що дозволяє відразу після перетворення Word в PDF відкривати підсумковий документ в заданій для нього програмою за замовчуванням (у мене для цієї мети використовується Foxit Reader). При установці мінімальної якості підсумкового документа, файл у мене вийшов в два рази легшим, ніж при використанні вбудованого конвертера Microsoft Office Word.

Якщо при установці doPDF ви не прибрали галочку в поле установки доповнення для Ворда, то у вас на панелі інструментів цього графічного редактора з'явиться нова вкладка (праворуч), де будуть інструменти для збереження документа в форматі PDF і кнопка з настройками. По суті, всі настройки залишаються тими ж самими:

По суті, всі настройки залишаються тими ж самими:

Перетворення DOC в PDF за допомогою Apache OpenOffice

Якщо редактор Word у вас не встановлений (все-таки він платний), а утиліта doPDF з якихось причин не встановилася або не запрацювала належним чином, тобто ще один варіант перетворення документа формату Word в PDF-файл. У цьому нам може допомогти пакет Відкритий Офісу (безкоштовна альтернатива Офісу від дрібном'який). У мене, наприклад, встановлений Apache OpenOffice, який можна безкоштовно завантажити на офіційному сайті за посиланням.

Власне, аналог Ворда в цьому пакеті називається OpenOffice Writer і він прекрасно працює з документами в форматі DOC. Відкривши вордовскій файл в цьому редакторі, ви виявите на його панелі інструментів відповідну кнопочку «PDF». Залишиться тільки скористатися їй і вибрати місце для збереження підсумкового файлу.

Залишиться тільки скористатися їй і вибрати місце для збереження підсумкового файлу

Що примітно, конвертер зі складу OpenOffice Writer виявився найефективнішим і дозволив отримати в два рази менший за розміром файл PDF в порівнянні з тим, що створив конвертер Ворда (з того ж самого исходника в форматі DOC), і при цьому якість аніскільки не постраждала ( на відміну від розглянутої вище утиліти doPDF).

Як перетворити DOC в FB2 для читання на екранах гаджетів?

Ну і на завершення хочу ще сказати пару слів про утиліту, яка вміє переводити документ, створений в Word, в формат FB2. Особисто я постійно використовую останній для читання книг в дорозі. Він підтримує наявність графіки і дуже здорово вміє адаптуватися під будь-які розміри екрану на відміну все від того ж PDF, який припаде на маленькому екрані дивитися з горизонтальною прокруткою, а це жах як незручно.

Утиліта називається Doc2fb і її можна безкоштовно завантажити за посиланням. Вона вміє перетворювати документи в форматі .doc, .txt і .rtf в формат fb2. Переводити файли з одного формату в інший вона може і пакетним способом (їх потрібно буде просто все в одну папку запхати). Установки програма не вимагає - досить розпакувати архів і клікнути по doc2fb.hta (дивний такий екзешник).

Відповідно, якщо хочете конвертувати тільки один файлик (.doc, .txt або .rtf), то покладіть його попередньо в окрему папочку. Після цього запускаєте Doc2fb і вибираєте цю саму папку:

Після вибору папки досить натиснути на інформацію, що з'явилася після цього кнопку «Перетворити». Після чого у вас в цій папці з'явиться ще один файлик з розширення FB2.

Недоліком Doc2fb є те, що для її роботи часто просто. Без цього «дрібнички» вона може не працювати. В такому випадку раджу спробувати скористатися htmldocs2fb2. Вона теж безкоштовна і має такий ось багатий функціонал:

Вона теж безкоштовна і має такий ось багатий функціонал:

Програма має ряд налаштувань, де ви можете задати нові розміри (зменшені) для наявних в DOC файлі зображень і інші нюанси передбачити. Працювати з нею досить просто. Знову ж вибираємо у верхній половині вікна програми (за допомогою іконки з татком) потрібний файл у форматі doc (можна в цьому вікні завантажити відразу кілька файлів) і тиснемо на кнопку пуску, розташовану трохи правіше:

Знову ж вибираємо у верхній половині вікна програми (за допомогою іконки з татком) потрібний файл у форматі doc (можна в цьому вікні завантажити відразу кілька файлів) і тиснемо на кнопку пуску, розташовану трохи правіше:

Вам буде запропоновано зробити певні настройки (змінити заголовок, назва файлу і т.п.), де ви можете залишити все за умовчанням і просто натиснути на кнопку «ОК» в самому низу.

), де ви можете залишити все за умовчанням і просто натиснути на кнопку «ОК» в самому низу

Все, файл буде збережений в зазначену папку (можна задати @ папку за замовчуванням @ на вкладці «Setting» - «Other»). Що примітно, файл зберігається у форматі FB2, але запакованим в архів. Це досить зручно, бо знижує його розмір, а більшість програм для читання FB2 на мобільних пристроях вміють відкривати книги в архівах (я користуюся до сих пір Haali Reader на своєму КПК, купленому на початку цього століття).

Якщо хочете подивитися якість роботи конвертера на комп'ютері, то можете встановити яку-небудь програму для читання файлів у форматі FB2, наприклад, FBReader for Windows.

Ну, десь так. Якщо у вас є інші варіанти для вирішення цих завдань, то дозволяю вам їх озвучити в коментарях (зазвичай прохання озвучити залишаються непочутими, тому покладаю надію на зверхнє «дозволяю» - раптом воно вас зачепить і матиме дійство). Дякуємо.

джерело

Інше питання - навіщо може виникнути така необхідність?
Як перетворити DOC в FB2 для читання на екранах гаджетів?


Новости
  Без плагина
  На сайте WordPress имеется файл, именуемый как .htaccess. Многие пользователи не предают ему особого внимания и не используют все его возможности. На самом деле файл .htaccess – это дополнительные конфигурации

  Плагин подписки wordpress
  Очень трудно найти один плагин подписки wordpress , который объединил бы в себе все виды подписок, которые так необходимы сайту. Именно поэтому я решил сделать подборку лучших плагинов, которые смогут

  Слайд-шоу с помощью плагина для WordPress UnPointZero Slider
  Плагин для cms WordPress UnPointZero Slider – новостной слайдер. Он отражает в форме слайд-шоу изображения со ссылками на ваши статьи и краткие выдержки оттуда. Его можно установить и на новостной сайт,

  Плагины для Wordpress
  С помощью этого плагина вы легко сможете интегрировать Google диск на ваш WordPress сайт или блог . Gravity Forms — лучший плагин для создания форм на WordPress, от самых простых (например, форма

  Подписки плагином JetPack: размещение и редакция формы подписки
  Вступление Здравствуйте! В этой статье я покажу, как использовать плагин JetPack для создания пользовательской формы подписки и как эту формы подписки плагином JetPack добавлять в статьи сайта, а при

  Чистка сайта WordPress плагином WP-optimize
  От автора Со временем использования система WordPress накапливает не нужные файлы, комментарии и неиспользуемые данные в базе данных. Эти файлы и данные создаются в процессе работы и нужны для этого,

  Возможности Jetpack плагина
  Вступление Возможности Jetpack плагина это более 30 функциональных модуля плагина, делающего его универсальным плагином WordPress, заменяющего аналогичные сторонние плагины. Jetpack один заменяет десятки

  Резервное копирование WordPress сайта без плагинов
  Вступление Резервное копирование WordPress это второе, что нужно научиться делать после установки WordPress. Можно сколько угодно говорить о безопасности сайта и его защите, но лучшего варианта защиты

  Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ
  > > Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ Порой всем нам хочется попробовать себя в роли администратора сервера и испытать эту ответственность, но, к сожалению, вы не всегда все знаете о создании

  Плагин WordPress Database Backup. Архивация базы данных блога на WordPress
  Привет друзья! Сегодня на очереди еще один простой, НО, необходимый и полезный плагин — плагин WordPress Database Backup , который с легкостью и самостоятельно произведет процесс, который научно называется:

 • Виртуальный хостинг

  Виртуальный хостинг. Возможности сервера распределяются в равной мере между всеми... 
  Читать полностью

 • Редизайн сайта

  Редизайн сайта – это полное либо частичное обновление дизайна существующего сайта.... 
  Читать полностью

 • Консалтинг, услуги контент-менеджера

  Сопровождение любых интернет ресурсов;- Знание HTML и CSS- Поиск и обновление контента;-... 
  Читать полностью

 • Трафик из соцсетей

  Сравнительно дешевый способ по сравнению с поисковым и контекстным видами раскрутки... 
  Читать полностью

 • Поисковая оптимизация

  Поисковая оптимизация (англ. search engine optimization, SEO) — поднятие позиций сайта в результатах... 
  Читать полностью