<
 • Главная
Статьи

Як розробляється проект електропостачання СНТ

 1. Що таке мережа електропостачання СНТ?
 2. В яких випадках розробляється новий проект?
 3. Специфіка розрахунку споживаної потужності
 4. Що входить в проект електромережі СНТ?
 5. Які переваги отримує замовник, замовляючи розробку в «Мега.ру»?

З усіх видів електротехнічного проектування проект електропостачання СНТ можна без перебільшення назвати найбільш складним з організаційної точки зору. Забудова подібних селищ найчастіше відбувалася стихійно і рідко узгоджувалася з можливостями регіональної мережі електропостачання.

З огляду на, що в останні роки популярність заміського житла різко зросла, городньо-садові спільноти поступово перетворюються на цілком осілі поселення, що практично завжди призводить до суттєвого дефіциту електроенергії.

Один із способів подолання труднощів на шляху модернізації мережі електропостачання садового селища - це завчасне і професійне проектування електропостачання СНТ, виконане ліцензованою організацією.

З одного боку, якісно виконаний проект дозволить розрахувати точний кошторис і визначити необхідні обсяги фінансування. З іншого - з'явиться можливість обгрунтовано вимагати підвищення лімітів потужності в енергозбуті.

Що таке мережа електропостачання СНТ?

Нагадаємо, що СНТ - садівниче некомерційне товариство - це об'єднання власників дачних ділянок, мета якого - забезпечення нормального функціонування селища.

Очевидно, що без електропостачання ніякого «нормального функціонування» забезпечити не вийде, тому одна з основних задач, з якими стикається правління СНТ - створення і підтримання працездатності мережі електропостачання садового товариства.

З усіх видів електротехнічного проектування проект електропостачання СНТ можна без перебільшення назвати найбільш складним з організаційної точки зору

Розрахунок падінь напруги

З огляду на, що більшість селищ подібного типу спочатку створювалися без планів генеральної забудови, первинна електрифікація таких об'єктів проводилася виходячи з мінімальних норм споживання. Навіть зараз в Підмосков'ї можна знайти достатню кількість дачних кооперативів, сумарна виділена потужність для яких не перевищує 15 кВт.

З технічної точки зору, мережа електропостачання дачного селища до модернізації, як правило, складається з наступних елементів:

 • Малопотужного трансформатора (10 / 0.4 або 6 / 0.4);
 • Застарілих повітряних ліній передачі електроенергії (а також їх повної відсутності біля нових ділянок);
 • Відсутність можливості використання елементарної побутової техніки та установки електричних систем автономного водопостачання та опалення.

Після модернізації, яка зазвичай відбувається з заміною підстанції на більш потужну і сучасну, мережа енергопостачання садових селищ за якістю електроенергії порівнянна з міськими районами.

У світлі всього вищесказаного, реконструкція схем електропостачання дачних селищ практично завжди проводиться з метою збільшення потужності, що, в свою чергу, вимагає повної переробки існуючого проекту електромережі.

Крім проектування, правлінню товариства необхідно знайти відповідь на два головних питання, що супроводжують створення нової мережі енергопостачання в селищах будь-якого типу:

 • Хто буде платити за її зміст?
 • Як збільшити ліміт потужності?

Як показує практика, відповісти на них настільки нелегко, що деякі історії з поновлення селищних електромереж тривають не один десяток років.

З законодавчої точки зору (ФЗ-217 від 29.07.17), вся інфраструктура селищної електромережі передається на баланс товариства. Тобто, всі учасники СНТ повинні не тільки оплачувати спожиту електроенергію, а й регулярно «скидатися» на її обслуговування (а це десятки тисяч рублів на рік).

Що ж до збільшення потужності, то тут необхідно знайти баланс між покладеними за законом 10 кВт (на одну ділянку) і можливостями місцевої мережі електропостачання.

В яких випадках розробляється новий проект?

Згідно з вимогами ПУЕ, всяка електроустановка, знову змонтована або вводиться в експлуатацію після модернізації, може бути підключена до електромережі тільки після підписання акту про допуск до підключення.

Що означає чітку послідовність дій:

 • Розробка електропроекти;
 • узгодження;
 • монтаж;
 • Лабораторні вимірювання;
 • Підписання акту про допуск на підключення;
 • Технічне підключення.

Виходячи з чого, проектування електрики селища необхідно як при електрифікації «з нуля», так і в ході реконструкції існуючої мережі.

Окремо відзначимо, що потреба в модернізації виникає також після появи нових ділянок, для електрифікації яких необхідна установка додаткових опор в лінії передачі електроенергії, що також потребує оновлення проекту.

Специфіка розрахунку споживаної потужності

Загальна споживана потужність мережі електропостачання - основний параметр, від якого в розробляється (і в чинному!) Електропроектів залежить практично все. У тому числі і розмір ліміту, що відводиться на одне підключення.

У тому числі і розмір ліміту, що відводиться на одне підключення

Нова живить лінія

Методику її розрахунку повинен знати не тільки проектувальник, але і кожен учасник садового товариства, оскільки в 98 випадках з 100 саме цей параметр є причиною конфліктів між правлінням і рядовими учасниками товариства.

Справа в тому, що фактичний ліміт потужності, що виділяється на одну ділянку, визначається не по лінійної формулою, через просте поділ потужності трансформатора на кількість споживачів, а по набагато більш складним алгоритмом.

На практиці, відправною точкою для розрахунку основних параметрів проекту є не законодавчо обумовлений ліміт, який повинен бути виділений для одного дачного будиночка (до 15 кВт), а типова потужність трансформатора, що підходить під технічні умови, сформульовані енергопостачальною компанією.

Для прикладу, припустимо, що потужність трансформатора в КП становить 160 кВА, а кількість ділянок -200.

Перш за все, обчислюється активна складова номінальної потужності трансформатора. 160 * 0.95 = 152 кВт.

Далі необхідно врахувати технологічні втрати на доставку електроенергії від трансформатора до кінцевого споживача. З фізичної точки зору - це втрати на опір кабелю і комутаційних вузлів, яке залежить від стану електромережі. У «хорошою» мережі такі втрати не перевищують 5%, в «поганий» можуть досягати 11%. Припустимо, що розглянута в даному прикладі мережа «середня» і розсіює 7% енергії, що передається.

Отримуємо залишок активної потужності 152-7% = 143 кВт.

Оскільки в будь-якому селищі є можна знайти постійно працюють об'єкти загальної інфраструктури, з отриманого залишку необхідно відняти витрати на підтримку працездатності цих об'єктів.

Оскільки в будь-якому селищі є можна знайти постійно працюють об'єкти загальної інфраструктури, з отриманого залишку необхідно відняти витрати на підтримку працездатності цих об'єктів

автономне водопостачання

Припустимо, що такими об'єктами є вуличне освітлення і робота насосів глибинних свердловин, сумарна потужність яких становить 11 кВт.

Разом, для розподілу на кінцевих споживачів від 160 кВА залишається 132 кВт.

Зверніть увагу, що якщо арифметично поділити 132 кВт на 200 ділянок, отримаємо всього 0.66 кВт на одне підключення, що явно мало навіть для радянського варіанту дачного будиночка.

Подальший розрахунок виконується виходячи з припущення, що всі споживачі рідко навантажують мережу одночасно, тому кількість підключень у формулі 132/200 може бути зменшено на певний коефіцієнт, званий коефіцієнтом одночасного споживання.

Для садівничих кооперативів його значення приймається рівним 0.14, після чого обчислюється фактична потужність, доступна для одного споживача.

132 / (200 * 0.14) = 4.7 кВт.

Примітно, що при нарощуванні кількості ділянок, коефіцієнт одночасного споживання знижується, що робить можливим підключення нових споживачів без установки додаткових трансформаторів.

Окремо підкреслимо, що наведений зразок розрахунків справедливий тільки для тих випадків, коли електроенергія не використовується для опалення. Більш точні методичні вказівки з планування розподілу потужності в електромережах наведені в РД 34.20.185-94 (з доповненнями), та СП 31-110-2003.

Що входить в проект електромережі СНТ?

Схема установки КТП

На відміну від інших електропроектів, робочий електротехнічний проект мережі електропостачання для садового товариства переважно орієнтований на зовнішні комунікації, тому крім електричних розрахунків, він повинен містити інформацію для монтажу трансформаторних підстанцій і опор під лінії передачі електроенергії.

Типовий пакет проектної документації складається з наступних розділів:

 • Описову частину (пояснювальну записку);
 • Плани живлять мереж, розроблені на базі кадастрової експлікації селища;
 • Однолінійну схему ВРУ (вхідного розподільного пристрою) і КП (комплексної підстанції);
 • Схему-розрахунок по падінь напруги для всіх ділянок лінії живлення;
 • Схему-розрахунок для струмів короткого замикання;
 • Розрахунок втрат в лінії передачі і в трансформаторі КП;
 • План розташування силового обладнання;
 • Схему монтажу та опис заземляющего комплексу;
 • Схему блискавкозахисту (залежить від кліматичних особливостей регіону);
 • Принципова схема підключення облікових приладів (із зазначенням характеристик вимірювальних трансформаторів);
 • специфікацію;
 • Економічний розрахунок (або кошторис).

При розробці повинні враховуватися обмеження, обумовлені в СНиП 3.05.06-85 "Електротехнічні пристрої" і СНиП 12-01-2004 "Організація будівництва".

06-85 Електротехнічні пристрої і СНиП 12-01-2004 Організація будівництва

Однолінійна схема ВРУ і КТП селища

Які переваги отримує замовник, замовляючи розробку в «Мега.ру»?

Про економічну і організаційну необхідності опрацювання всіх елементів електромережі дачного селища вже було сказано вище. Але огляд буде неповним, якщо не згадати про додаткові переваги, який дає професійно розроблений проект:

 • Зниження втрат в електромережі;
 • Більш високу надійність внутрішніх ліній передачі для передачі електроенергії, що досягається за рахунок застосування самонесучого проводу СІП;
 • Практично повну ліквідацію можливостей для відбору електроенергії в обхід облікових приладів;
 • Значне зниження ризику аварійних ситуацій за рахунок використання найсучасніших систем автоматичного захисту (як наслідок - зниження ризику фінансових втрат);
 • Точне розмежування зон відповідальності;
 • Можливість подальшої модернізації без великих капітальних витрат (в тому числі і підключення нових споживачів).

Компанія «Мега.ру» приймає замовлення на розробку систем електроживлення будь-якої категорії складності, включаючи проекти електропостачання садових і дачних селищ, що знаходяться в московській області та прилеглих регіонах. Уточнити деталі співпраці і оформити заявку на виїзд фахівців для попереднього обстеження об'єкта, можна через форму зворотного зв'язку або за телефонами, розміщеним в розділі «Контакти» .

Що таке мережа електропостачання СНТ?
В яких випадках розробляється новий проект?
»?
Що таке мережа електропостачання СНТ?
Як збільшити ліміт потужності?
В яких випадках розробляється новий проект?
»?


Новости
  Без плагина
  На сайте WordPress имеется файл, именуемый как .htaccess. Многие пользователи не предают ему особого внимания и не используют все его возможности. На самом деле файл .htaccess – это дополнительные конфигурации

  Плагин подписки wordpress
  Очень трудно найти один плагин подписки wordpress , который объединил бы в себе все виды подписок, которые так необходимы сайту. Именно поэтому я решил сделать подборку лучших плагинов, которые смогут

  Слайд-шоу с помощью плагина для WordPress UnPointZero Slider
  Плагин для cms WordPress UnPointZero Slider – новостной слайдер. Он отражает в форме слайд-шоу изображения со ссылками на ваши статьи и краткие выдержки оттуда. Его можно установить и на новостной сайт,

  Плагины для Wordpress
  С помощью этого плагина вы легко сможете интегрировать Google диск на ваш WordPress сайт или блог . Gravity Forms — лучший плагин для создания форм на WordPress, от самых простых (например, форма

  Подписки плагином JetPack: размещение и редакция формы подписки
  Вступление Здравствуйте! В этой статье я покажу, как использовать плагин JetPack для создания пользовательской формы подписки и как эту формы подписки плагином JetPack добавлять в статьи сайта, а при

  Чистка сайта WordPress плагином WP-optimize
  От автора Со временем использования система WordPress накапливает не нужные файлы, комментарии и неиспользуемые данные в базе данных. Эти файлы и данные создаются в процессе работы и нужны для этого,

  Возможности Jetpack плагина
  Вступление Возможности Jetpack плагина это более 30 функциональных модуля плагина, делающего его универсальным плагином WordPress, заменяющего аналогичные сторонние плагины. Jetpack один заменяет десятки

  Резервное копирование WordPress сайта без плагинов
  Вступление Резервное копирование WordPress это второе, что нужно научиться делать после установки WordPress. Можно сколько угодно говорить о безопасности сайта и его защите, но лучшего варианта защиты

  Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ
  > > Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ Порой всем нам хочется попробовать себя в роли администратора сервера и испытать эту ответственность, но, к сожалению, вы не всегда все знаете о создании

  Плагин WordPress Database Backup. Архивация базы данных блога на WordPress
  Привет друзья! Сегодня на очереди еще один простой, НО, необходимый и полезный плагин — плагин WordPress Database Backup , который с легкостью и самостоятельно произведет процесс, который научно называется:

 • Виртуальный хостинг

  Виртуальный хостинг. Возможности сервера распределяются в равной мере между всеми... 
  Читать полностью

 • Редизайн сайта

  Редизайн сайта – это полное либо частичное обновление дизайна существующего сайта.... 
  Читать полностью

 • Консалтинг, услуги контент-менеджера

  Сопровождение любых интернет ресурсов;- Знание HTML и CSS- Поиск и обновление контента;-... 
  Читать полностью

 • Трафик из соцсетей

  Сравнительно дешевый способ по сравнению с поисковым и контекстным видами раскрутки... 
  Читать полностью

 • Поисковая оптимизация

  Поисковая оптимизация (англ. search engine optimization, SEO) — поднятие позиций сайта в результатах... 
  Читать полностью