<
 • Главная
Статьи

Як використовувати кеш браузера користувачів для прискорення сайту (заголовки Last-Modified, ETag, Expires, Cache-Control)

Черговим кроком для прискорення сайту і виконання пов'язаних з цим рекомендацій сервісу PageSpeed ​​Insights є захід з налаштування кешування в браузерах користувачів

Черговим кроком для прискорення сайту і виконання пов'язаних з цим рекомендацій сервісу PageSpeed ​​Insights є захід з налаштування кешування в браузерах користувачів.

Розберемо докладно цю частину оптимізації веб-ресурсу, яку можна реалізувати шляхом вставки відповідних директив в конфігураційний файл .htaccess сервера, що працює під управлінням ПО Apache.

Налаштування кешування в браузері користувачів з метою збільшення швидкості сайту

Пам'ятаєте, на початку поста я обмовився, що пропонований варіант не є стовідсотково універсальним і підійде не всім? На жаль це так. Справа в тому, що цей метод годиться тільки для серверів, керованих ПО Apache (яких, правда, переважна більшість).

Більш того, описані нижче рухи дадуть результат лише в тому випадку, якщо у вас працює Апач в чистому вигляді. Якщо використовується зв'язка Apache + nginx, то налаштовувати доведеться останній, і в цьому випадку власникам сайтів на розділеному віртуальному хостингу без допомоги не обійтися. Так що доведеться звернутися до хостера (втім, теж варіант).

Отже, робити настроювання видачі сторінок з кеша ми будемо шляхом вказівки спеціальних директив, які прописуються у файлі .htaccess, що є нічим іншим як засобом віддаленого адміністрування сервером, де розташований ваш проект.

Всі дії по редагуванню на сервері повинні бути контрольованими з вашого боку, тому обов'язково робіть копії підлягають зміні файлів з тим, щоб при можливій помилку повернути початковий стан сайту.

Знаходиться .htaccess зазвичай в кореневій директорії (папці public_html або htdocs) вашого сайту. Для початку перевірте його наявність, приєднавши до віддаленого сервера, де хоститься ваш проект, за допомогою ФТП-з'єднання (тут у мене розібраний по кісточках менеджер Файлзілла). Якщо ви файлу .htaccess в корені не спостерігаєте, то спробуйте з верхнього меню FileZilla вибрати «Сервер» - «Примусово відображати приховані файли»:

Читайте подробиці про реалізацію кешування в браузерахНовости
 • Виртуальный хостинг

  Виртуальный хостинг. Возможности сервера распределяются в равной мере между всеми... 
  Читать полностью

 • Редизайн сайта

  Редизайн сайта – это полное либо частичное обновление дизайна существующего сайта.... 
  Читать полностью

 • Консалтинг, услуги контент-менеджера

  Сопровождение любых интернет ресурсов;- Знание HTML и CSS- Поиск и обновление контента;-... 
  Читать полностью

 • Трафик из соцсетей

  Сравнительно дешевый способ по сравнению с поисковым и контекстным видами раскрутки... 
  Читать полностью

 • Поисковая оптимизация

  Поисковая оптимизация (англ. search engine optimization, SEO) — поднятие позиций сайта в результатах... 
  Читать полностью