<
 • Главная
Статьи

Програма adb. Установка і настройка системи. Інструкція

Практично кожен власник Android пристрою, який вирішив поліпшити свого улюбленця шляхом заміни прошивки або ядра операційної системи, стикається з програмою adb.

Для більшості новачків саме ця програма стає непереборною перешкодою і ми сьогодні розповімо вам, як встановити та почати роботу з цим чудовим додатком, яке допоможе вам, наприклад, отримати root права на вашому пристрої, прошити нову версію Android або навіть відновити ваш телефон або планшет до первісного стану після невдалого втручання в систему.

Так що ж таке ADB, полюбився всім моддерам і хакерам, де його взяти, і навіщо він нам потрібен?

Що таке ADB.

Абревіатура ADB розшифровується як Android Debug Bridge (оцінний міст Андроїд). ADB є складовою частиною Android SDK, який можна завантажити звідси .

Так як операційна система Android є різновидом Linux, для її налаштування часто виникає необхідність роботи через командний рядок. Звичайно, існують програми - емулятори терміналу, які дозволяють виконувати команди прямо на пристрої але, по-перше, на маленькому екрані телефону робити це незручно, а по-друге, іноді потрібен доступ до пристрою через комп'ютер, і в цих та багатьох інших випадках програма adb просто незамінна. Програма adb встановлює зв'язок між пристроєм і комп'ютером і дозволяє прямо на комп'ютері виконувати різні маніпуляції з системою Android.

Як встановити ADB.

Перш за все, рекомендуємо вам завантажити останню версію Android SDK, на момент написання цього керівництва доступна версія r11, на її прикладі побудовано все подальше опис, і в більш ранніх версіях, місце розташування необхідних програм після установки SDK, може відрізнятися від описаного тут.

1. Завантажуємо Android SDK, його можна знайти за посиланням зазначеної раніше. Є кілька різновидів SDK, для Microsoft Windows, Mac OS і Linux.

Нам буде потрібно різновид для Microsoft Windows. І тут є два варіанти - завантажити установник або zip архів з Android SDK. Установник нам не потрібен, тим більше він не дозволить встановити SDK в Windows 7, і тому завантажуємо zip архів.

В архіві знаходиться папка android-sdk-windows, яка і містить сам SDK. Розпаковуємо її на комп'ютер. У нашому прикладі, ми розмістили папку в корені диска С. Якщо ви зробите те ж саме, шлях до SDK буде у нас такий: C: \ android-sdk-windows

У більш ранніх версіях SDK всередині цієї папки в папці tools розташовувалася потрібна нам програма adb, але пізніше вона була переміщена розробниками в папку platform-tools.

Однак, якщо ви зайдете в цю папку, ви не знайдете в ній програму adb, тому переходимо до наступного етапу установки.

2. Встановлюємо SDK Platform Tools.
Переконуємося, що наш комп'ютер підключений до інтернету і запускаємо знаходиться в папці android-sdk-windows, програму SDK Manager. Після запуску програми з'явиться таке вікно:

Нам потрібно завантажити і встановити Android SDK Platform-tools і Android SDK Tools.

За допомогою подвійного кліка по пункту або натисканням на «Accept» і «Reject» відзначаємо ці два пункти в списку і знімаємо позначку з усіх інших пунктів, як показано на наведеному вище скріншоті. Потім натискаємо «Install» і чекаємо поки завантажить і встановляться потрібні нам компоненти.

Тепер ми маємо встановлену adb на своєму комп'ютері, але для роботи з нашим телефоном або планшетом потрібно буде встановити їх драйвер і для подальшого зручності з програмою, непогано було б прописати шлях до неї та інших компонентів в систему Windows.

3. Якщо ми зайдемо в папку C: \ android-sdk-windows \ platform-tools \, то тепер зможемо там знайти програму adb.

Після цього, нам потрібно відредагувати системну змінну PATH, щоб кожен раз при запуску програми і введення команд не набирати шлях до програми, який виглядає так:

C: \ android-sdk-windows \ platform-tools \ adb

Якщо ви жодного разу не редагували системні змінні, створіть точку відновлення системи, щоб потім можна було повернути її в первинний стан.

- Якщо у вас встановлена Windows 7, клацають правою клавішею миші по ярлику «Комп'ютер», вибираємо «властивості» і у вікні, вибираємо «Додаткові параметри системи».

- Якщо у вас Windows XP, клацають правою кнопкою миші по «Мій комп'ютер» і потім по «Властивості»

У наступному вікні на вкладці «Додатково» натискаємо на кнопку «Змінні середовища». У списку «Системні змінні» вибираємо змінну «path» і натискаємо кнопку «Змінити ...»

Відкриється вікно редагування змінної, і в пункті «з начение змінної» в самий кінець рядка, після крапки з комою додаємо шлях до папки tools і папці platform-tools:

; C: \ android-sdk-windows \ tools; c: \ android-sdk-windows \ platform-tools;

; C: \ android-sdk-windows \ tools; c: \ android-sdk-windows \ platform-tools;

(Якщо в кінці рядка не було крапки з комою, додайте її - кожен шлях в цьому рядку повинен відділятися від одного крапкою з комою)

Якщо ви встановили Android SDK в іншу папку, пропишіть в кінці рядка ваш шлях до папок tools і platform-tools.

Натискаємо "ОК", щоб зберегти зміни. Після цього, щоб зміни вступили в силу, потрібно буде перезавантажити комп'ютер.

Установка драйверів пристрою.

Деякі пристрої, наприклад телефони та планшети компанії Samsung мають власне програмне забезпечення для синхронізації з комп'ютером, і якщо воно у вас встановлено на комп'ютері, то драйвер пристрою вже встановлений у вас в системі.

Але для таких пристроїв, як Nexus One, які поставляються без будь-яких додаткових програм і драйверів, для роботи з Android SDK, драйвери встановити необхідно.

Для цього йдемо в папку, в яку ми встановлювали SDK і запускаємо SDK Manager.

Для цього йдемо в папку, в яку ми встановлювали SDK і запускаємо SDK Manager

Точно так же, як ми встановлювали Android SDK Platform-tools і Android SDK Tools, знаходимо і вибираємо в списку «Google Usb Driver package». Натискаємо «Install» і чекаємо поки програма завантажить драйвери. Драйвери для 32 і 64 розрядної Windows будуть завантажені в наступну папку:

C: \ 1 \ android-sdk-windows \ extras \ google \ usb_driver

Тепер можна встановити драйвери для вашого пристрою. Для цього в меню налаштувань телефону або планшета вибираємо пункт «Додатки» (Applications), і в ньому включаємо «Налагодження USB» (USB debugging).

Підключаємо наш пристрій до комп'ютера. Комп'ютер виявить нове обладнання і запропонує встановити драйвери. Встановлюємо драйвери з папки, куди вони були завантажені раніше.

Після установки драйверів в диспетчері пристроїв з'явиться новий пристрій «ADB Interface» і ми можемо переконатися в цьому відкривши його, натиснувши правою клавішею миші по іконці «Комп'ютер» -> «Властивості» -> «Диспетчер пристроїв»

Крім того, ви можете спробувати встановити на комп'ютер універсальний ADB драйвер .

Як запустити ADB

Працювати з програмою adb найкраще через командний рядок Windows. Для виклику командного рядка на комп'ютері з Windows XP, натискаємо «Пуск» і в полі введення «Виконати» набираємо cmd і натискаємо «Enter».

На комп'ютері з Windows 7, натискаємо «Пуск» і в полі введення «Знайти програми та файли» набираємо cmd і натискаємо «Enter».

Відкриється вікно командного рядка, і для того щоб, наприклад подивитися які пристрої у нас підключені до комп'ютера, набираємо в ньому команду

adb devices.

Програма adb відобразить список пристроїв, підключених в даний момент до комп'ютера.

Програма adb відобразить список пристроїв, підключених в даний момент до комп'ютера

Як підключитися через Wifi до Android пристрою для роботи з adb - читайте adb через WiFi за допомогою adbWireless. Інструкція.

Як працювати з Adb з помпощью графічного інтерфейсу, читайте: QtADB - простий спосіб підключення планшета або смартфона до комп'ютера через ADBНовости
 • Виртуальный хостинг

  Виртуальный хостинг. Возможности сервера распределяются в равной мере между всеми... 
  Читать полностью

 • Редизайн сайта

  Редизайн сайта – это полное либо частичное обновление дизайна существующего сайта.... 
  Читать полностью

 • Консалтинг, услуги контент-менеджера

  Сопровождение любых интернет ресурсов;- Знание HTML и CSS- Поиск и обновление контента;-... 
  Читать полностью

 • Трафик из соцсетей

  Сравнительно дешевый способ по сравнению с поисковым и контекстным видами раскрутки... 
  Читать полностью

 • Поисковая оптимизация

  Поисковая оптимизация (англ. search engine optimization, SEO) — поднятие позиций сайта в результатах... 
  Читать полностью