<
 • Главная
Статьи

Програма adb. Установка і настройка системи. Інструкція

Практично кожен власник Android пристрою, який вирішив поліпшити свого улюбленця шляхом заміни прошивки або ядра операційної системи, стикається з програмою adb.

Для більшості новачків саме ця програма стає непереборною перешкодою і ми сьогодні розповімо вам, як встановити та почати роботу з цим чудовим додатком, яке допоможе вам, наприклад, отримати root права на вашому пристрої, прошити нову версію Android або навіть відновити ваш телефон або планшет до первісного стану після невдалого втручання в систему.

Так що ж таке ADB, полюбився всім моддерам і хакерам, де його взяти, і навіщо він нам потрібен?

Що таке ADB.

Абревіатура ADB розшифровується як Android Debug Bridge (оцінний міст Андроїд). ADB є складовою частиною Android SDK, який можна завантажити звідси .

Так як операційна система Android є різновидом Linux, для її налаштування часто виникає необхідність роботи через командний рядок. Звичайно, існують програми - емулятори терміналу, які дозволяють виконувати команди прямо на пристрої але, по-перше, на маленькому екрані телефону робити це незручно, а по-друге, іноді потрібен доступ до пристрою через комп'ютер, і в цих та багатьох інших випадках програма adb просто незамінна. Програма adb встановлює зв'язок між пристроєм і комп'ютером і дозволяє прямо на комп'ютері виконувати різні маніпуляції з системою Android.

Як встановити ADB.

Перш за все, рекомендуємо вам завантажити останню версію Android SDK, на момент написання цього керівництва доступна версія r11, на її прикладі побудовано все подальше опис, і в більш ранніх версіях, місце розташування необхідних програм після установки SDK, може відрізнятися від описаного тут.

1. Завантажуємо Android SDK, його можна знайти за посиланням зазначеної раніше. Є кілька різновидів SDK, для Microsoft Windows, Mac OS і Linux.

Нам буде потрібно різновид для Microsoft Windows. І тут є два варіанти - завантажити установник або zip архів з Android SDK. Установник нам не потрібен, тим більше він не дозволить встановити SDK в Windows 7, і тому завантажуємо zip архів.

В архіві знаходиться папка android-sdk-windows, яка і містить сам SDK. Розпаковуємо її на комп'ютер. У нашому прикладі, ми розмістили папку в корені диска С. Якщо ви зробите те ж саме, шлях до SDK буде у нас такий: C: \ android-sdk-windows

У більш ранніх версіях SDK всередині цієї папки в папці tools розташовувалася потрібна нам програма adb, але пізніше вона була переміщена розробниками в папку platform-tools.

Однак, якщо ви зайдете в цю папку, ви не знайдете в ній програму adb, тому переходимо до наступного етапу установки.

2. Встановлюємо SDK Platform Tools.
Переконуємося, що наш комп'ютер підключений до інтернету і запускаємо знаходиться в папці android-sdk-windows, програму SDK Manager. Після запуску програми з'явиться таке вікно:

Нам потрібно завантажити і встановити Android SDK Platform-tools і Android SDK Tools.

За допомогою подвійного кліка по пункту або натисканням на «Accept» і «Reject» відзначаємо ці два пункти в списку і знімаємо позначку з усіх інших пунктів, як показано на наведеному вище скріншоті. Потім натискаємо «Install» і чекаємо поки завантажить і встановляться потрібні нам компоненти.

Тепер ми маємо встановлену adb на своєму комп'ютері, але для роботи з нашим телефоном або планшетом потрібно буде встановити їх драйвер і для подальшого зручності з програмою, непогано було б прописати шлях до неї та інших компонентів в систему Windows.

3. Якщо ми зайдемо в папку C: \ android-sdk-windows \ platform-tools \, то тепер зможемо там знайти програму adb.

Після цього, нам потрібно відредагувати системну змінну PATH, щоб кожен раз при запуску програми і введення команд не набирати шлях до програми, який виглядає так:

C: \ android-sdk-windows \ platform-tools \ adb

Якщо ви жодного разу не редагували системні змінні, створіть точку відновлення системи, щоб потім можна було повернути її в первинний стан.

- Якщо у вас встановлена Windows 7, клацають правою клавішею миші по ярлику «Комп'ютер», вибираємо «властивості» і у вікні, вибираємо «Додаткові параметри системи».

- Якщо у вас Windows XP, клацають правою кнопкою миші по «Мій комп'ютер» і потім по «Властивості»

У наступному вікні на вкладці «Додатково» натискаємо на кнопку «Змінні середовища». У списку «Системні змінні» вибираємо змінну «path» і натискаємо кнопку «Змінити ...»

Відкриється вікно редагування змінної, і в пункті «з начение змінної» в самий кінець рядка, після крапки з комою додаємо шлях до папки tools і папці platform-tools:

; C: \ android-sdk-windows \ tools; c: \ android-sdk-windows \ platform-tools;

; C: \ android-sdk-windows \ tools; c: \ android-sdk-windows \ platform-tools;

(Якщо в кінці рядка не було крапки з комою, додайте її - кожен шлях в цьому рядку повинен відділятися від одного крапкою з комою)

Якщо ви встановили Android SDK в іншу папку, пропишіть в кінці рядка ваш шлях до папок tools і platform-tools.

Натискаємо "ОК", щоб зберегти зміни. Після цього, щоб зміни вступили в силу, потрібно буде перезавантажити комп'ютер.

Установка драйверів пристрою.

Деякі пристрої, наприклад телефони та планшети компанії Samsung мають власне програмне забезпечення для синхронізації з комп'ютером, і якщо воно у вас встановлено на комп'ютері, то драйвер пристрою вже встановлений у вас в системі.

Але для таких пристроїв, як Nexus One, які поставляються без будь-яких додаткових програм і драйверів, для роботи з Android SDK, драйвери встановити необхідно.

Для цього йдемо в папку, в яку ми встановлювали SDK і запускаємо SDK Manager.

Для цього йдемо в папку, в яку ми встановлювали SDK і запускаємо SDK Manager

Точно так же, як ми встановлювали Android SDK Platform-tools і Android SDK Tools, знаходимо і вибираємо в списку «Google Usb Driver package». Натискаємо «Install» і чекаємо поки програма завантажить драйвери. Драйвери для 32 і 64 розрядної Windows будуть завантажені в наступну папку:

C: \ 1 \ android-sdk-windows \ extras \ google \ usb_driver

Тепер можна встановити драйвери для вашого пристрою. Для цього в меню налаштувань телефону або планшета вибираємо пункт «Додатки» (Applications), і в ньому включаємо «Налагодження USB» (USB debugging).

Підключаємо наш пристрій до комп'ютера. Комп'ютер виявить нове обладнання і запропонує встановити драйвери. Встановлюємо драйвери з папки, куди вони були завантажені раніше.

Після установки драйверів в диспетчері пристроїв з'явиться новий пристрій «ADB Interface» і ми можемо переконатися в цьому відкривши його, натиснувши правою клавішею миші по іконці «Комп'ютер» -> «Властивості» -> «Диспетчер пристроїв»

Крім того, ви можете спробувати встановити на комп'ютер універсальний ADB драйвер .

Як запустити ADB

Працювати з програмою adb найкраще через командний рядок Windows. Для виклику командного рядка на комп'ютері з Windows XP, натискаємо «Пуск» і в полі введення «Виконати» набираємо cmd і натискаємо «Enter».

На комп'ютері з Windows 7, натискаємо «Пуск» і в полі введення «Знайти програми та файли» набираємо cmd і натискаємо «Enter».

Відкриється вікно командного рядка, і для того щоб, наприклад подивитися які пристрої у нас підключені до комп'ютера, набираємо в ньому команду

adb devices.

Програма adb відобразить список пристроїв, підключених в даний момент до комп'ютера.

Програма adb відобразить список пристроїв, підключених в даний момент до комп'ютера

Як підключитися через Wifi до Android пристрою для роботи з adb - читайте adb через WiFi за допомогою adbWireless. Інструкція.

Як працювати з Adb з помпощью графічного інтерфейсу, читайте: QtADB - простий спосіб підключення планшета або смартфона до комп'ютера через ADBНовости
  Без плагина
  На сайте WordPress имеется файл, именуемый как .htaccess. Многие пользователи не предают ему особого внимания и не используют все его возможности. На самом деле файл .htaccess – это дополнительные конфигурации

  Плагин подписки wordpress
  Очень трудно найти один плагин подписки wordpress , который объединил бы в себе все виды подписок, которые так необходимы сайту. Именно поэтому я решил сделать подборку лучших плагинов, которые смогут

  Слайд-шоу с помощью плагина для WordPress UnPointZero Slider
  Плагин для cms WordPress UnPointZero Slider – новостной слайдер. Он отражает в форме слайд-шоу изображения со ссылками на ваши статьи и краткие выдержки оттуда. Его можно установить и на новостной сайт,

  Плагины для Wordpress
  С помощью этого плагина вы легко сможете интегрировать Google диск на ваш WordPress сайт или блог . Gravity Forms — лучший плагин для создания форм на WordPress, от самых простых (например, форма

  Подписки плагином JetPack: размещение и редакция формы подписки
  Вступление Здравствуйте! В этой статье я покажу, как использовать плагин JetPack для создания пользовательской формы подписки и как эту формы подписки плагином JetPack добавлять в статьи сайта, а при

  Чистка сайта WordPress плагином WP-optimize
  От автора Со временем использования система WordPress накапливает не нужные файлы, комментарии и неиспользуемые данные в базе данных. Эти файлы и данные создаются в процессе работы и нужны для этого,

  Возможности Jetpack плагина
  Вступление Возможности Jetpack плагина это более 30 функциональных модуля плагина, делающего его универсальным плагином WordPress, заменяющего аналогичные сторонние плагины. Jetpack один заменяет десятки

  Резервное копирование WordPress сайта без плагинов
  Вступление Резервное копирование WordPress это второе, что нужно научиться делать после установки WordPress. Можно сколько угодно говорить о безопасности сайта и его защите, но лучшего варианта защиты

  Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ
  > > Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ Порой всем нам хочется попробовать себя в роли администратора сервера и испытать эту ответственность, но, к сожалению, вы не всегда все знаете о создании

  Плагин WordPress Database Backup. Архивация базы данных блога на WordPress
  Привет друзья! Сегодня на очереди еще один простой, НО, необходимый и полезный плагин — плагин WordPress Database Backup , который с легкостью и самостоятельно произведет процесс, который научно называется:

 • Виртуальный хостинг

  Виртуальный хостинг. Возможности сервера распределяются в равной мере между всеми... 
  Читать полностью

 • Редизайн сайта

  Редизайн сайта – это полное либо частичное обновление дизайна существующего сайта.... 
  Читать полностью

 • Консалтинг, услуги контент-менеджера

  Сопровождение любых интернет ресурсов;- Знание HTML и CSS- Поиск и обновление контента;-... 
  Читать полностью

 • Трафик из соцсетей

  Сравнительно дешевый способ по сравнению с поисковым и контекстным видами раскрутки... 
  Читать полностью

 • Поисковая оптимизация

  Поисковая оптимизация (англ. search engine optimization, SEO) — поднятие позиций сайта в результатах... 
  Читать полностью