<
 • Главная
Статьи

Як вибрати хостинг для SEO-просування

 1. Швидкість завантаження сайту
 2. Управління репутацій бренду
 3. Як вибрати хостинг
 4. Крок 2. Визначаємо тип хостингу
 5. Крок 3. Уточнюємо нюанси
 6. Географія хостингу
 7. адекватність техпідтримки
 8. Обмеження по трафіку

У цій статті ми поговоримо про те, на що варто звернути увагу при виборі хостинг-провайдера, а також спробуємо відповісти на одвічне запитання наших клієнтів: «Який хостинг порадите?».

Швидкість завантаження сайту

Для початку розберемося з поняттям «повільне завантаження сайту». За статистикою, якщо сторінка сайту вантажиться більше 2-4 секунд, то користувачі закривають вкладку браузера і більше ніколи не повертаються на даний ресурс. Швидкість завантаження також є одним з факторів ранжирування Google, який поряд з іншими факторами впливає на позиції сайту в пошуковій видачі.

Перевірити чи достатньо швидко завантажуються сторінки вашого сайту можна за допомогою інструменту Google PageSpeed ​​Insights , А також в звітах «Швидкість завантаження сайту» в Google Analytics.

Перевірити чи достатньо швидко завантажуються сторінки вашого сайту можна за допомогою інструменту Google  PageSpeed ​​Insights  , А також в звітах «Швидкість завантаження сайту» в Google Analytics

На швидкість відгуку сторінок сайту впливає потужність серверів хостинг-провайдера, кількість високонавантажених сайтів, розташованих на одній машині, а також розташування дата-центрів провайдера і завантаженість каналу.

Якщо швидкість завантаження сторінок вашого сайту більше 4 секунд, вам варто задуматися про зміну хостингу.

Управління репутацій бренду

ORM - один з найбільш швидко зростаючих сегментів digital-ринку. Стань експертом в галузі управління репутацією разом з новим курсом Skillbox і Sidorin.Lab (Агентством №1 з профільного рейтингу Рувард).
3 місяці онлайн-навчання, робота з наставником, дипломна робота, працевлаштування для найкращих в групі. Наступний потік навчання стартує вже 15 квітня . Cossa рекомендує!

Реклама

Як вибрати хостинг

Крок 1. Вибираємо платформу

Для початку визначимося з платформою - Windows або Linux. Якщо ваш сайт працює під управлінням таких CMS, як Bitrix, NetCat, UMI.Cms, Drupal, Joomla, WordPress, HostCms, Web Asyst, то можна з великою часткою ймовірності говорити про те, що вам підійде Linux.

Windows-хостинг варто брати лише в тому випадку, якщо сайт написаний з використанням технології ASP.NET, і йому потрібен MSSql як сервер баз даних.

Крок 2. Визначаємо тип хостингу

Існує кілька моделей хостингу:

1. Загальний хостинг (shared).

Для кого: підійде невеликим інтернет-магазинах, домашнім сторінкам, блогам, форумам з середньою відвідуваністю до 10 відвідувачів в секунду (864 000 на добу).

Основний мінус загального хостингу полягає в тому, що ваш сайт буде знаходитися на сервері разом з іншими такими ж сайтами, відповідно, всі вони будуть ділити між собою потужність сервера. Звичайно, сервера провайдера налаштовані таким чином, щоб сусіди не заважали один одному. Для цього сервер контролює потужність кожного сайту і в разі перевищення споживаних ресурсів обмежує або зупиняє роботу такого ресурсу. Іншими словами, при різкому потоці відвідувачів на сайт йому може просто не вистачати виділених ресурсів, в результаті чого він буде недоступний. Головний плюс загального хостингу полягає в тому, що весь спектр робіт по підтримці, оновленню і вирішення проблем на сервері лежить на боці провайдера.

2. Віртуальний виділений сервер (vps).

Для кого: всі інші сайти з такою ж відвідуваністю, як і в загальному хостингу, але помітно більш вимогливі до ресурсів сервера, тобто інтернет-магазини з великою кількістю продукції, великі форуми, невеликі новинні агентства.

Віртуальні виділені сервери - такі, де фізично всі сайти розташовуються на одній машині, але у кожного ресурсу свій віртуальний сервер, характеристики якого (процесор, пам'ять, жорсткий диск і ін.) Належать тільки одному клієнту. Основна відмінність між віртуальним і виділеним сервером полягає в ціні, віртуальний сервер коштує трохи дешевше, ніж оренда машини цілком.

3. Виділений сервер (dedicated).

Для кого: високонавантажені сайти з великою кількістю відвідувачів і рясним контентом, такі як інформаційні агентства, великі інтернет-магазини, сайти ЗМІ.

Плюси виділеного сервера - повна протилежність мінусів спільного. Як випливає з назви, виділений сервер виділяється строго під конкретного клієнта, ділиться ресурсами хостингу з іншими сайтами немає необхідності. Мінусів у виділеного сервера - кілька. Найчастіше відсутня технічна підтримка, клієнту видається повний адміністративний доступ до сервера, який дозволяє змінювати будь-які налаштування. Єдине, що на себе може взяти хостинг-провайдер - це підтримка фізичного добробуту хост-машини, і в рідкісних випадках бекап (часто за цю можливість необхідно доплачувати). Ще один недолік - значно більш висока ціна в порівнянні із загальним хостингом.

4. Розміщення власного обладнання на майданчиках провайдера (colocation).

По суті - аналог виділеного хостингу, тільки з використанням власного обладнання. Плюси і мінуси будуть аналогічні виділеного сервера.

Якщо ваш сайт не рівня Ozon.ru, Avito.ru або Ria.ru, то два останні варіанти вам розглядати рано. Немає впевненості, який варіант вам точно підійде? Рекомендуємо почати з самого простого - загального хостингу, тим більше, що з часом його завжди можна буде перевести на модель vps.

Крок 3. Уточнюємо нюанси

Технічні можливості провайдера

Визначте, яка кількість інформації потрібно буде зберігати на сайті (допоможе обчислити необхідний розмір дискового простору під сайт на хостингу), яка кількість сайтів і піддоменів необхідно буде підтримувати на одному хостингу. Ця інформація допоможе підібрати оптимальний тариф хостинг-провайдера.

Уточніть у розробника вашого сайту, які саме мови програмування і модулі потрібні для сайту, а також з'ясуйте мінімальну версію і виробника бази даних. А у техпідтримки хостинг-провайдера уточніть наявність можливості підключення додаткових модулів і зміни версії мови програмування. Це може стати в нагоді вам в тому випадку, якщо CMS сайту була написана давно і використовує старі можливості мови, так як далеко не всі хостинги мають можливість обслуговувати такі ресурси.

Якщо ви зупинили свій вибір на загальному хостингу (так як на віртуальному і виділеному хостингу технічна підтримка лягає на ваші плечі), подивіться інформацію про створення провайдером автоматичних бекапів вашого сайту і терміну їх зберігання. Наявність регулярних бекапів дозволить вам відновити сайт в разі виникнення помилок.

Географія хостингу

Має сенс визначиться з географічним розташуванням дата-центрів хостинг провайдера. Багато хто переконаний, що розміщувати сайти в Європі або Америці більш надійно. Але якщо ви працюєте з клієнтами з Росії, то сервер краще розмістити саме в Росії. Чим ближче до відвідувача сайт, тим швидше він відкриється. Більш того, якщо компанія працює на ще більш локальному ринку (Москва, Санкт-Петербург, Новосибірськ, і т.д.), сайти має сенс розміщувати в дата-центрах саме цих міст.

адекватність техпідтримки

Не зайвим буде відправити запит до служби технічної підтримки вподобаного хостингу, наприклад, для уточнення конкретних параметрів сервера. Це дозволить оцінити адекватність і час реакції фахівців технічної підтримки. Тому що в більшості своїй все хостинги однаково доброзичливі до того моменту, коли щось пішло не так. У разі появи нестандартних проблем, одні хостери можуть запропонувати клієнтам вирішувати їх самостійно, а інші підуть на зустріч і спробують разом з клієнтом розібратися в питанні або порекомендувати шляхи обходу складних ситуацій.

Обмеження по трафіку

Не зайвим буде дізнатися, яка кількість трафіку провайдер дозволяє завантажити / віддати на ваш сайт. Найчастіше тарифні плани безлімітні, в рідкісних випадках виділяється певна кількість трафіку, ще рідше вказується формула розрахунку кількості оплаченого трафіку (наприклад, 1Тб входить на 500 Гб вихідного). Віддавайте перевагу хостингам з безлімітним трафіком.

І ще кілька рекомендацій щодо вибору компанії-хостингу:

 • Не зайвим буде звернути увагу на термін роботи компанії-провайдера, ніж він довше на ринку, тим краще.
 • Чи не маловажно візуально оцінити якість сайту хостинг-провайдера, швидкість його відкриття. У цій сфері немає приказки «швець без чобіт». Зазвичай сайти хостинг провайдер тримає на найкращих і постійно доступних серверах, якщо головна сторінка сайту хостингу не відкривається або повільно працює, не варто думати, що вам пощастить, і ваш сайт буде працювати краще.
 • Напевно, вже в останню чергу варто звертати увагу, наскільки зручно працювати з контрольною панеллю хостингу. Але, якщо у компанії власна контрольна панель, то це говорить на її користь.
 • Щоб остаточно переконатися в правильності свого вибору, пошукайте в інтернеті відгуки про цю компанію. Але пам'ятайте, що кількість негативу завжди буде більше, так як задоволені клієнти не так часто поспішають поділитися своїм вдалим досвідом.

На завершення хочеться відзначити, що всі хостинги приблизно однакові, всі періодично виходять з ладу і втрачають дані, а ваші сайти можуть не працювати цілодобово. Будьте терпиміше і робіть бекапи.

Ще більше матеріалів по темі в блозі iSEO .

Немає впевненості, який варіант вам точно підійде?


Новости
  Плагин подписки wordpress
  Очень трудно найти один плагин подписки wordpress , который объединил бы в себе все виды подписок, которые так необходимы сайту. Именно поэтому я решил сделать подборку лучших плагинов, которые смогут

  Без плагина
  На сайте WordPress имеется файл, именуемый как .htaccess. Многие пользователи не предают ему особого внимания и не используют все его возможности. На самом деле файл .htaccess – это дополнительные конфигурации

  Слайд-шоу с помощью плагина для WordPress UnPointZero Slider
  Плагин для cms WordPress UnPointZero Slider – новостной слайдер. Он отражает в форме слайд-шоу изображения со ссылками на ваши статьи и краткие выдержки оттуда. Его можно установить и на новостной сайт,

  Плагины для Wordpress
  С помощью этого плагина вы легко сможете интегрировать Google диск на ваш WordPress сайт или блог . Gravity Forms — лучший плагин для создания форм на WordPress, от самых простых (например, форма

  Подписки плагином JetPack: размещение и редакция формы подписки
  Вступление Здравствуйте! В этой статье я покажу, как использовать плагин JetPack для создания пользовательской формы подписки и как эту формы подписки плагином JetPack добавлять в статьи сайта, а при

  Чистка сайта WordPress плагином WP-optimize
  От автора Со временем использования система WordPress накапливает не нужные файлы, комментарии и неиспользуемые данные в базе данных. Эти файлы и данные создаются в процессе работы и нужны для этого,

  Возможности Jetpack плагина
  Вступление Возможности Jetpack плагина это более 30 функциональных модуля плагина, делающего его универсальным плагином WordPress, заменяющего аналогичные сторонние плагины. Jetpack один заменяет десятки

  Резервное копирование WordPress сайта без плагинов
  Вступление Резервное копирование WordPress это второе, что нужно научиться делать после установки WordPress. Можно сколько угодно говорить о безопасности сайта и его защите, но лучшего варианта защиты

  Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ
  > > Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ Порой всем нам хочется попробовать себя в роли администратора сервера и испытать эту ответственность, но, к сожалению, вы не всегда все знаете о создании

  Плагин WordPress Database Backup. Архивация базы данных блога на WordPress
  Привет друзья! Сегодня на очереди еще один простой, НО, необходимый и полезный плагин — плагин WordPress Database Backup , который с легкостью и самостоятельно произведет процесс, который научно называется:

 • Виртуальный хостинг

  Виртуальный хостинг. Возможности сервера распределяются в равной мере между всеми... 
  Читать полностью

 • Редизайн сайта

  Редизайн сайта – это полное либо частичное обновление дизайна существующего сайта.... 
  Читать полностью

 • Консалтинг, услуги контент-менеджера

  Сопровождение любых интернет ресурсов;- Знание HTML и CSS- Поиск и обновление контента;-... 
  Читать полностью

 • Трафик из соцсетей

  Сравнительно дешевый способ по сравнению с поисковым и контекстным видами раскрутки... 
  Читать полностью

 • Поисковая оптимизация

  Поисковая оптимизация (англ. search engine optimization, SEO) — поднятие позиций сайта в результатах... 
  Читать полностью