<
 • Главная
Статьи

Основи SEO: що таке SEO, основи пошукової оптимізації для початківців

Припустимо, у вас з'явився сайт - красивий, створений за всіма правилами дизайну, наповнений інформацією про ваші товари і послуги. Тільки ось відвідувачі чомусь не поспішають відвідувати ресурс, дзвонити і замовляти у вас. Як впоратися з проблемою? Потрібно займатися просуванням сайту.

У власника будь-якого ресурсу (незалежно від тематики) рано чи пізно виникає потреба в рекламі і залученні відвідувачів. Пошукова оптимізація - самий надійний і ефективний спосіб досягнення результату. Він працює не відразу, зате в довгостроковій перспективі забезпечує відмінні показники.


SEO-просування є чітко визначений набір вимог. Якщо задовольнити їх все, можна істотно збільшити трафік на ресурсі. Результат - залучення цільових клієнтів, т. Е. Тих, хто зацікавлений у вашій продукції. Таким чином розкрутка сайту допомагає домогтися головного в будь-якому бізнесі - доходів.


Насамперед просування сайту направлено на досягнення перших сторінок результатів пошукової видачі по певних запитах. Скажімо, якщо ви володієте сайтом, який спеціалізується на продажу металопластикових труб, потенційні клієнти будуть бачити посилання саме на ваш ресурс, вводячи запит «купити металопластикові труби» в «Яндексі» або «Гуглі». Переважна більшість користувачів інтернету звертає увагу тільки на першу сторінку результатів видачі, що підвищує важливість пошукової оптимізації.


Щоб впоратися з завданням, потрібно знати хоча б основи SEO. Ви можете дізнатися їх на спеціальних курсах або просто в інтернеті. Пам'ятайте, що тільки володіння повною інформацією дає можливість забезпечити інтенсивний приріст клієнтів і не втрачати позицій протягом довгого терміну. Процес складається з декількох етапів, багато з яких досить заплутані.


Розкрутка сайту за допомогою SEO-інструментів - відносно недорогий спосіб реклами, особливо в порівнянні з класичними друкованими та телевізійними варіантами. Вкладення в послугу швидко окупається зростаючої відвідуваністю, збільшеним числом покупок і загальним підвищенням популярності бренду.


Оптимальний варіант - звернутися до фахівців. Але це не означає, що ви не можете впоратися самостійно. Чому б і ні? Потрібно тільки записатися на курси по просуванню сайту , Інакше робота може відняти чимало часу і грошей. Фахівці розкажуть, як зробити все просто і відносно швидко.


Основні фактори, що впливають на ранжування сайту в пошукових системах


Сучасні пошукові системи оперують величезною кількістю параметрів. Принципи роботи деяких з них здадуться новачкові дуже хитрими. Насправді все відносно просто. Пошукова оптимізація виконується по внутрішніх і зовнішніх факторів.


Внутрішні чинники ранжирування - це робота безпосередньо на вашому сайті. Просування сайту в цьому випадку має на увазі поліпшення технічних характеристик ресурсу, складання логічної структури, розміщення внутрішніх посилань, підготовку корисного і якісного контенту.

Розглянемо кожен пункт докладніше.


1. Технічна оптимізація. Перший етап. Включає вибір якісного хостингу, налаштування відповідей сервера, усунення дублів сторінок, опрацювання файлу robots.txt, прискорення завантаження, оптимізацію зображень і скриптів, «стиснення» css, ліквідацію помилок в html-коді. Оптимальний спосіб знайти проблеми - скористатися послугою технічного аудиту. У Мережі є маса ресурсів, які швидко і безкоштовно досліджують ваш сайт і видадуть рекомендації щодо усунення неполадок.


2. Підготовка логічною структури. При просуванні сайту важливо зробити його доступним і зрозумілим для користувача. Відвідувач не повинен думати, як потрапити на ту чи іншу сторінку. Найкраще, якщо він з абсолютно будь-якої сторінки ресурсу зможе потрапити в будь-який інший розділ. Успіх досягається опрацюванням навігації. Одним з важливих етапів складання структури є внутрішня перелінковка, т. Е. Розміщення посилань на сторінки цього ж сайту. Завдяки цьому етапу вдається поліпшити не тільки результати в пошукових системах, а й поведінкові чинники.


3. Розміщення корисного і якісного контенту. Один з головних етапів пошукової оптимізації. По-перше, тексти на сайті повинні бути унікальними (це значить - не скопійованими з інших ресурсів). Пошуковики терпіти не можуть плагіат! По-друге, контент повинен бути корисний користувачеві. Потрібно готувати не загальні фрази, а рішення проблеми. Тексти сильно впливають на готовність відвідувача зробити у вас покупку, так що рекомендується замовляти копірайтинг для просування сайту тільки у заслуговують на довіру фахівців.


В основи SEO входять і деякі інші моменти внутрішньої опрацювання ресурсу, але вони досить складні. Дізнаватися про секрети потрібно безпосередньо у професіоналів на курсах, інакше можна скласти неправильне враження і допустити критичні помилки.


Зовнішнє ранжування - робота по розкрутці сайту за допомогою інших ресурсів. Основним етапом є отримання посилань з боку, які будуть вести на ваші сторінки.


Принцип дії простий: посилання являє собою свого роду «рекомендацію». Чим більше посилань веде на сайт, чим частіше його «рекомендують», тим більше ресурсу «довіряють» пошуковики. Але і тут є свої нюанси.


Як стверджується на ресурсах, які надають основи SEO, потрібно звертати увагу виключно на варіанти з тематичних і незаспамленних майданчиків. Пошукові системи активно борються з необдуманим зростанням посилальної маси.


Для досягнення результату потрібно проаналізувати поточний контрольний профіль і вивчити конкурентів. Пошукова оптимізація вимагає проходження певної стратегії. Рекомендується нарощувати масу поступово - не "100 штук за 1 раз», а починаючи з мінімуму і акуратно підвищуючи показники.
Замовляйте посилання тільки з сайтів, які мають ту ж тематику, що і ваш ресурс. В ідеалі вони повинні діяти в тому ж регіоні. Значення має відвідуваність донора, швидкість оновлення контенту, присутність в новинних агрегаторах і інші моменти. Ви можете дізнатися про тонкощі докладніше, вивчаючи основи SEO.


Третій важливий момент пошукової оптимізації - поведінкові фактори, т. Е. Дії відвідувачів на певних сторінках. Один з найрізноманітніших і складних в роботі параметрів. Вимагає пильної уваги до дрібниць. Включає місце входу на сайт і час перебування на ньому, час перегляду сторінок, кількість «кліків» по ​​посиланнях, повернення на ресурс і багато іншого. Основи SEO якраз-таки і приділяють особливу увагу цим моментам.


Просування сайту включає аналіз наступних моментів


Поведінка користувачів на сайті (глибина перегляду, час знаходження). Глибина перегляду - це кількість сторінок, які користувач відкрив протягом одного відвідування. Один з найважливіших моментів. Чим більше глибина, тим довший час перебування і нижча ймовірність відмови. В основах SEO зазначено, що ця характеристика залежить від особливостей ресурсу. Наприклад, довідкові сайти можуть мати невелику глибину - користувач заходить на сторінку, дізнається потрібну інформацію і виходить. А ось в інтернет-магазинах і на форумах показник зазвичай високий. Чим більше зручний інтерфейс, тим менше глибина, адже користувач швидше знаходить відомості. Однак це не означає, що треба ускладнювати навігацію, - тоді висока ймовірність, що відвідувач від нетерпіння звернеться до конкурентам.


Клікабельність сторінки у видачі. Клікабельність, або CTR, - це співвідношення кліків по посиланню на ваш сайт в порівнянні з кількістю показів. У ТОП-10 результатів пошуку найбільше кліків відбувається у ресурсів, які знаходяться на першій, другій і третій позиціях, потім показник сильно знижується. Слід пам'ятати, що високий рівень CTR зовсім не означає, що у вас будуть багато купувати. За посиланням клацають зацікавлені відвідувачі, які ще не зовсім готові витрачати гроші. На подальший успіх впливають методи розкрутки сайту.


Відвідуваність. Кількість різних людей, які заходять на ресурс протягом певного часу. Найчастіше вважається показник унікальних відвідувачів в день. Для підрахунку використовуються спеціальні сервіси. Потенційні клієнти можуть заходити на сайт як з пошуку, так і через інші ресурси.


Труднощі пошукової оптимізації та методи їх вирішення


Завдання, з якими доводиться стикатися SEO-фахівця при розкручуванні сайту, дуже складні. На щастя, існує велика кількість інструментів, які можуть в цьому допомогти.


• Аналітика сайтів конкурентів
Можливо, конкуренти вже знайшли оптимальний спосіб пошукової оптимізації? В такому випадку не обов'язково винаходити велосипед - можна запозичити наявні розробки. Вивчіть джерела трафіку і ключові слова, з якими працюють інші ресурси.


• Робота з контентом на сайті
Для перевірки унікальності найкраще використовувати сервіс text.ru - він відрізняється високою швидкістю роботи і якісним результатом. До того ж не доведеться нічого завантажувати - можна аналізувати контент прямо у вікні браузера.
Для визначення тематики тексту використовується програма TextAnalyst. Вона дає можливість отримати смисловий портрет тексту, сформувати тематичний древо з гіперпосиланнями і зробити багато чого ще.
Також можна встановити плагін для браузера SearchWP, який використовується для підсвічування і аналізу ключових запитів на сторінках. Допомагає швидко перевіряти, чи присутні в тексті певні слова. Є версії для різних браузерів.


• Юзабіліті
Розкрутка сайту вимагає опрацювання зручного інтерфейсу для користувачів. Спеціаліст з просування сайту повинен розбиратися в дизайні і сучасних принципах навігації.


• Рішення технічних проблем
Обов'язково - знання html. Бажано - володіння основами програмування. Для спрощення завдання використовуються програми для аудиту ресурсів. Пошукова оптимізація спрощується завдяки таким сервісам, як Google Developers PageSpeed Insights, ScreamingFrog SEO Spider.


• Маркетинг
Потрібно чітко розуміти цілі бізнесу і його клієнтів.


Просування сайту вимагає володіння такими інструментами, як Google AdWords і Yandex Wordstat (базові сервіси з підбору ключових слів), Key Collector і Rush Analytics (також дають можливість швидко підібрати ключові слова), RDS bar (плагін для SEO-аналізу), а також інструментів для веб-майстрів від Google і Yandex.


Основи SEO в Академії Webcom


Хочете виконати просування сайту з найменшими витратами і найбільш ефективно? Вам потрібно звернутися в академію Webcom . Досвідчені спікери навчать вас основам SEO і секретам професії, допоможуть уникнути помилок на кожному етапі роботи. Співробітники мають величезний досвід. Навчання тут - гарантія того, що пошукова оптимізація буде дійсно ефективною.


Більше не потрібно витрачати час на пошуки інформації в інтернеті. В Академії Webcom ви отримаєте повний комплекс потрібних знань і навичок.

Як впоратися з проблемою?
Чому б і ні?


Новости
  Без плагина
  На сайте WordPress имеется файл, именуемый как .htaccess. Многие пользователи не предают ему особого внимания и не используют все его возможности. На самом деле файл .htaccess – это дополнительные конфигурации

  Плагин подписки wordpress
  Очень трудно найти один плагин подписки wordpress , который объединил бы в себе все виды подписок, которые так необходимы сайту. Именно поэтому я решил сделать подборку лучших плагинов, которые смогут

  Слайд-шоу с помощью плагина для WordPress UnPointZero Slider
  Плагин для cms WordPress UnPointZero Slider – новостной слайдер. Он отражает в форме слайд-шоу изображения со ссылками на ваши статьи и краткие выдержки оттуда. Его можно установить и на новостной сайт,

  Плагины для Wordpress
  С помощью этого плагина вы легко сможете интегрировать Google диск на ваш WordPress сайт или блог . Gravity Forms — лучший плагин для создания форм на WordPress, от самых простых (например, форма

  Подписки плагином JetPack: размещение и редакция формы подписки
  Вступление Здравствуйте! В этой статье я покажу, как использовать плагин JetPack для создания пользовательской формы подписки и как эту формы подписки плагином JetPack добавлять в статьи сайта, а при

  Чистка сайта WordPress плагином WP-optimize
  От автора Со временем использования система WordPress накапливает не нужные файлы, комментарии и неиспользуемые данные в базе данных. Эти файлы и данные создаются в процессе работы и нужны для этого,

  Возможности Jetpack плагина
  Вступление Возможности Jetpack плагина это более 30 функциональных модуля плагина, делающего его универсальным плагином WordPress, заменяющего аналогичные сторонние плагины. Jetpack один заменяет десятки

  Резервное копирование WordPress сайта без плагинов
  Вступление Резервное копирование WordPress это второе, что нужно научиться делать после установки WordPress. Можно сколько угодно говорить о безопасности сайта и его защите, но лучшего варианта защиты

  Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ
  > > Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ Порой всем нам хочется попробовать себя в роли администратора сервера и испытать эту ответственность, но, к сожалению, вы не всегда все знаете о создании

  Плагин WordPress Database Backup. Архивация базы данных блога на WordPress
  Привет друзья! Сегодня на очереди еще один простой, НО, необходимый и полезный плагин — плагин WordPress Database Backup , который с легкостью и самостоятельно произведет процесс, который научно называется:

 • Виртуальный хостинг

  Виртуальный хостинг. Возможности сервера распределяются в равной мере между всеми... 
  Читать полностью

 • Редизайн сайта

  Редизайн сайта – это полное либо частичное обновление дизайна существующего сайта.... 
  Читать полностью

 • Консалтинг, услуги контент-менеджера

  Сопровождение любых интернет ресурсов;- Знание HTML и CSS- Поиск и обновление контента;-... 
  Читать полностью

 • Трафик из соцсетей

  Сравнительно дешевый способ по сравнению с поисковым и контекстным видами раскрутки... 
  Читать полностью

 • Поисковая оптимизация

  Поисковая оптимизация (англ. search engine optimization, SEO) — поднятие позиций сайта в результатах... 
  Читать полностью