<
 • Главная
Статьи

Пошукова оптимізація сайту

 1. Внутрішня оптимізація сайту
 2. Зовнішня оптимізація сайту
 3. шпаргалка

Оптимізація сайту означає комплекс робіт для досягнення високих позицій в пошуковій видачі і залученні якісного трафіку. Всі роботи поділяються на зовнішні і внутрішні. Внутрішня seo оптимізація націлена на поліпшення сайту: усунення технічних помилок, роботу з навігацією, юзабіліті і контентом. Зовнішня пошукова оптимізація спрямована на отримання якісних вхідних посилань і поліпшення видимості сайту в мережі.

Обидва види робіт важливі. Якщо провести тільки зовнішні роботи і залучити користувачів на сайт без внутрішньої оптимізації, то трафік буде, а конверсія - немає. Заплутана навігація, повільна швидкість роботи або переоптімізірованние тексти відлякають відвідувачів, і вони швидко покинуть ресурс. Якщо займатися тільки внутрішньою оптимізацією, то приріст трафіку і вихід в топ будуть повільними. У вас буде відмінний ресурс, який ніхто не відвідує.

Внутрішня оптимізація сайту

Оптимізація сторінки. Почніть пошукову оптимізацію сайту з перевірки сторінок: мета-теги, заголовки, написання url, контент, картинки і кнопки соцмереж. Привласнюйте кожній сторінці человекопонятний url (ЧПУ), унікальний title і неспівпадаючий з title заголовок h1. Додайте головний ключ в url, title і h1. Подивіться description. Оцініть, наскільки він викликає бажання перейти на сайт.

Перевірте вкладеність меню, виправте, якщо вкладеність більше трьох рівнів. Почитайте тексти на сайті і перепишіть їх, якщо вони містять неунікальні або застарілу інформацію. Якщо текст переоптімізірованние, виправте це. Перевірте матеріали в сервісі «Тургенєв». Він оцінить читабельність, стилістику, ключі, водність і інші параметри і видасть перелік рекомендацій. Детальніше розповіли в статті « Оптимізація сторінки сайту: основні вимоги ».

Оптимізація зображень. Часто саме картинки важать найбільше і уповільнюють швидкість роботи, тому масштабуйте зображення під потрібні розміри, використовуйте тільки відповідний формат, працюйте з векторними зображеннями всюди, де можна. Додатково обмежте колірну палітру і застосовуйте дельта-кодування, це зменшить вагу зображень в два рази. У картинок є свої мета-теги alt і title. Заповнюйте теги, щоб допомогти краулер в індексації. Додатково читайте в статті « Оптимізація зображень для сайту: детальний гайд ».

Внутрішня перелінковка. Це проставлення посилань усередині сайту з одного матеріалу на інший. Проводиться зазвичай для зручності відвідувачів сайту і поліпшення юзабіліті. Коли відвідувач читає статтю, він бачить посилання на пов'язані матеріали і може відразу перейти на них. Йому не потрібно шукати додаткову інформацію через пошук. Або на сайті інтернет-магазину в огляді продукції вказують прямі посилання на товар. Для сео цілей перелинковка потрібна при розподілі ваги між сторінками або просуванні по низькочастотних запитах. Як виконати перелинковку правильно, дивіться в матеріалі « Внутрішня перелінковка сайту: інструкція для старих проектів ».

Комерційні фактори особливо впливають на просування сайтів компаній і інтернет-магазинів. Їх враховують пошукові роботи при ранжируванні ресурсів з комерційних запитам: купити, замовити, ціна і подібні. До таких факторів належать: контакти, онлайн-консультант, замовлення зворотного дзвінка, кількість товарів і послуг, ціни, фільтри підбору і порівняння, фотографії товарів, умови роботи, відгуки.

Щоб знаходиться в топі по комерційним запитам, потрібно безперервно покращувати інтернет-магазин. Вводити кращі умови доставки, розширювати способи оплати, додавати додаткові фотографії, відео і опису до товарів. Працювати над тим, щоб відвідувачі якомога більше замовляли на сайті. Це покращує одночасно комерційні та поведінкові фактори. Значимість кожного чинника для пошукових систем дивіться в докладному звіті « Яндекс і Google: фактори ранжування в 2017 році ».

Поведінкові чинники ранжирування показують, як відвідувачі поводяться на сайті, наскільки вони задоволені результатом пошуку. Для оцінки ПФ використовуйте статистику сайту: відмови, час на сайті, глибину перегляду, залученість, кликабельность сниппета. SEO-розкрутка сайту сильно залежить від ПФ, хоча вони більше відносяться до інтернет-маркетингу, тому що впливають на поведінку користувачів. Розповідали про ПФ в матеріалі « Як поліпшити поведінкові чинники сайту ».

Соціальні фактори. Для просування сайту правильно працюйте з соцмережами. Створіть власну групу або бізнес-сторінку, тому що більше половини сайтів в топ пошукової видачі мають представництва в соціальних мережах. Додатково розмістіть на сайті кнопки «Поділитися», щоб користувачі «расшарівать» матеріали. Відстежуйте кількість репоста. Це сильний фактор ранжування в Яндексі і Google.

Технічна оптимізація. Проводьте її, щоб прибрати помилки на сайті. Спочатку перевірте наявність битих посилань. У цьому допоможуть сервіси вебмастера Яндекса і Google. Якщо сторінка веде в нікуди, то вага сторінки знижується, а за ним і загальна вага сайту. Видаляйте такі посилання або ведіть їх на існуючі сторінки.

Усуньте дублювання інформації. За допомогою програми Screaming Frog знайдіть дублі мета-тегів title, description і h1. Зробіть їх унікальними без втрати сенсу.

Потім знайдіть дубльований контент за допомогою сервісу Siteliner.com. Зверніть увагу, що інформація на шапці сайту, в підвалі, меню не відноситься до дубльованого контенту, хоча і повторюється на кожній сторінці. У звіті вона називається common content.


Результати перевірки: унікальний контент - 50%, загальний - 40%, дубльований - 10%


деталізований звіт

Швидкість завантаження впливає на показник відмов. Якщо сайт вантажиться більше 3 секунд, відвідувачі йдуть. Як перевірити і збільшити швидкість, ми розповідали в статті « Швидкість завантаження сайту ».

Файл robots.txt - це карта шляху по сайту для пошукових роботів. У ньому прописують, що можна і не можна індексувати, дають дозвіл на індексацію певним роботам, прописують редіректи. Детальніше дивіться в статті « Аналіз robots.txt: знаходимо і прибираємо помилки ».


Зовнішня оптимізація сайту

Довідкові чинники. З введенням «Минусинска» роль посилань при просуванні комерційних сайтів знизилася, тому що Яндекс ввів комерційні чинники для оцінки якості сайту. Проте, посилання і раніше важливі, особливо при просуванні під Google. Не бійтеся використовувати посилання, але обов'язково оцінюйте ризики при нарощуванні посилальної маси. Вона повинна бути і виглядати природною. Слідкуйте за приростом посилань в сервісах Яндекс.Вебмастер і Google Search Console.

Дослідження 2017 р показало, що кількість посилаються доменів, унікальних посилань і посилань практично однаково впливає на ранжування сайту, тому краще розмістити кілька посилань з одного якісного донора, ніж багато унікальних з різних сайтів невисокої якості. Слідкуйте за тим, щоб посилань на головну сторінку сайту було менше, ніж на інші сторінки. Від цього залежить позиція в Google і потрапляння в топ в Яндексі.

Наявність точного запиту на засланні стає не обов'язковим. Використовуйте в анкорі слова запиту і синоніми, їх значення сьогодні найбільш сильне. Краще розмістити поруч з посиланням зв'язний текст з використанням різних слів і доповнень, ніж кривої ключ або ключ в різних словоформах.

Донори. Ретельно вибирайте сайти для розміщення посилань. Якщо в загальній посилальної масі велика частка неякісних seo-донорів, то великий ризик потрапити під санкції фільтра «Минусинськ». Google оцінює сайти-донори по заспамленності, регіональності і тематичність. У нього є власний фільтр для «поганих» посилань - Penguin.

ТІЦ - тематичний індекс цитування сайту, який показує його авторитетність. Розраховується на основі ваги посилань з сайтів-донорів. Чим вище значення, тим краще. Дізнатися тИЦ сайту можна в Яндекс.Вебмастере. Докладно розповідали в матеріалі « Тематичний індекс цитування сайту ».

Крауд-маркетинг - метод розміщення інформації про сайт у вигляді UGC (User-generated Content). Користувачі діляться враженнями і залишають посилання на обнародувано сайти. Посилання можуть бути прямими, відкритими або закритими від індексації, неактивними, редирект або відсутні, коли замість посилання варто просто згадка бренду. У цьому полягає головна перевага крауд-маркетингу: таке розмаїття пошуковики вважають природним.

Радимо використовувати для розміщення посилань форуми, блоги, сайти питань-відповідей, майданчики-отзовікі, коментарі в блогах і порталах, соцмережі, особливо тематичні та регіональні. Розміщувати посилання в профілях людей немає сенсу, тому що там мало «живий» аудиторії, і ефект буде низьким.

Розміщуючи текст з посиланням, враховуйте тип майданчика. У блогах пишіть тексти у вигляді особистих думок і роздумів, на форумах провокуйте обговорення і розповідайте про враження, на сайтах-отзовіках розміщуйте всебічні і об'ектіние відгуки, на майданчиках «питання-відповідь» діліться корисною інформацією. Окремо опрацьовуйте тексти в коментарях. Вони повинні містити цінну інформацію, прямо відноситься до теми матеріалу, інакше будуть видалені.

Першоджерело. Часто інформацію з сайту копіюють на інші ресурси. Захиститися від цього складно. Слідкуйте за тим, щоб сайт стояв як першоджерело. Це поліпшить його позиції в пошуку.

Прес-релізи. Розміщуйте інформацію, новини бізнесу та анонси заходів на відомих трастових ресурсах. Це буде служити двом цілям одночасно: PR і SEO. Метод добре підходить комерційним сайтам для просування за інформаційними запитами. Вибирайте для розміщення профільні або загальнотематичні ЗМІ.

Аутріч (Outreach) - дорогий метод просування. Має на увазі платне або умовно-безкоштовне розміщення у відомого блогера, на розкрученої майданчику і в онлайн-виданні. Він впливає на SEO, просування бренду, прямі продажі, тому намагайтеся підбирати місця розміщення з максимально якісною цільовою аудиторією.

шпаргалка

 1. Оптимізація сайту буває внутрішньої і зовнішньої. Працюйте в обох напрямках, щоб домогтися кращих результатів.

 2. Внутрішня оптимізація сайту передбачає оптимізацію сторінок, зображень, внутрішню перелинковку, поліпшення поведінкових і комерційних чинників, прискорення завантаження, усунення дублів і створення файлу robots.txt і карти сайту.

 3. Зовнішня пошукова оптимізація пов'язана зі посилальними факторами. Підбирайте авторитетні і трастові сайти для розміщення посилань. Публікуйте прес-релізи, статті у відомих ЗМІ, співпрацюйте з блогерами, використовуйте методи крауд-маркетингу.

Матеріал підготувала Світлана Сірвіда-Льоренте.Новости
  Плагин подписки wordpress
  Очень трудно найти один плагин подписки wordpress , который объединил бы в себе все виды подписок, которые так необходимы сайту. Именно поэтому я решил сделать подборку лучших плагинов, которые смогут

  Без плагина
  На сайте WordPress имеется файл, именуемый как .htaccess. Многие пользователи не предают ему особого внимания и не используют все его возможности. На самом деле файл .htaccess – это дополнительные конфигурации

  Слайд-шоу с помощью плагина для WordPress UnPointZero Slider
  Плагин для cms WordPress UnPointZero Slider – новостной слайдер. Он отражает в форме слайд-шоу изображения со ссылками на ваши статьи и краткие выдержки оттуда. Его можно установить и на новостной сайт,

  Плагины для Wordpress
  С помощью этого плагина вы легко сможете интегрировать Google диск на ваш WordPress сайт или блог . Gravity Forms — лучший плагин для создания форм на WordPress, от самых простых (например, форма

  Подписки плагином JetPack: размещение и редакция формы подписки
  Вступление Здравствуйте! В этой статье я покажу, как использовать плагин JetPack для создания пользовательской формы подписки и как эту формы подписки плагином JetPack добавлять в статьи сайта, а при

  Чистка сайта WordPress плагином WP-optimize
  От автора Со временем использования система WordPress накапливает не нужные файлы, комментарии и неиспользуемые данные в базе данных. Эти файлы и данные создаются в процессе работы и нужны для этого,

  Возможности Jetpack плагина
  Вступление Возможности Jetpack плагина это более 30 функциональных модуля плагина, делающего его универсальным плагином WordPress, заменяющего аналогичные сторонние плагины. Jetpack один заменяет десятки

  Резервное копирование WordPress сайта без плагинов
  Вступление Резервное копирование WordPress это второе, что нужно научиться делать после установки WordPress. Можно сколько угодно говорить о безопасности сайта и его защите, но лучшего варианта защиты

  Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ
  > > Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ Порой всем нам хочется попробовать себя в роли администратора сервера и испытать эту ответственность, но, к сожалению, вы не всегда все знаете о создании

  Плагин WordPress Database Backup. Архивация базы данных блога на WordPress
  Привет друзья! Сегодня на очереди еще один простой, НО, необходимый и полезный плагин — плагин WordPress Database Backup , который с легкостью и самостоятельно произведет процесс, который научно называется:

 • Виртуальный хостинг

  Виртуальный хостинг. Возможности сервера распределяются в равной мере между всеми... 
  Читать полностью

 • Редизайн сайта

  Редизайн сайта – это полное либо частичное обновление дизайна существующего сайта.... 
  Читать полностью

 • Консалтинг, услуги контент-менеджера

  Сопровождение любых интернет ресурсов;- Знание HTML и CSS- Поиск и обновление контента;-... 
  Читать полностью

 • Трафик из соцсетей

  Сравнительно дешевый способ по сравнению с поисковым и контекстным видами раскрутки... 
  Читать полностью

 • Поисковая оптимизация

  Поисковая оптимизация (англ. search engine optimization, SEO) — поднятие позиций сайта в результатах... 
  Читать полностью